лютого 2016

29 лютого 2016

В очікуванні нових знань

58d956f1d6

 

Людина завжди чекає весну, пов’язує з нею щось нове у своєму житті. Учасники дансько-українського проекту – не виключення. Але окрім весни у них починається новий етап навчання саме у березні.

Чим же він буде відрізнятися від двох попередніх, насичених новизною інформації, цікавими пошуками шляхів розвитку профспілкового руху, порівняннями систем двох країн, неповторними тренінгами Пера Айзенрайха?

Різницю становитиме склад вітчизняних викладачів, які протягом трьох семестрів у 2016 році проводитимуть навчальні тренінги в усіх трьох групах.

Обираючи тематику  навчальних семінарів, враховувалися в першу чергу індикатори самого проекту, його цілі та завдання. А це в першу чергу – стратегічні зміни у профспілковому русі, підвищення авторитету та впливу профспілок у суспільстві, зростання їх ролі у соціальному діалозі на рівні області, району, міста, чисельне збільшення членів профспілок, профорганізацій, колективних договорів та угод, які б захищали права працюючої людини.

Звичайно, попередньо кожна група висловила свої побажання. Наразі можна стверджувати, що максимально вдалося поєднати перше і друге, тому Керівний комітет у січні поточного року схвалив як саму тематику, так і склад викладачів.

Основними темами на семінарах визначено:

-         Профспілки та їх роль у забезпеченні гідної праці;

-         Соціальний діалог та його особливості на місцевому та регіональному рівнях;

-         Виклики сучасності та профспілки;

-         Модернізація профспілок в умовах викликів сучасності;

-         Стратегічне планування – технологія ефективного вирішення завдань профспілок;

-         Мотивація профспілкового членства у постіндустріальному світі;

-         Профспілковий органайзинг – інструмент зміцнення профспілок;

-         Прикладна риторика та мистецтво мовного спілкування;

-         Особливості підготовки та проведення презентацій;

-         Файндрайзинг – пошук фінансової стабільності профспілок;

-         Мистецтво комунікації у профспілках;

-         Ефективність комунікації профспілковців у конфлікті з роботодавцем;

-         Управління конфліктами – ефективність переговорів;

-         Підготовка публічних виступів профспілкових лідерів;

-         Лідерство. Компетенції профспілкового лідера;

-         Формування команди в управлінні профспілок;

-         Психологія спілкування та її наслідки у посиленні мотивації профспілкового членства;

-         Ефективність ведення колективних переговорів.

 

Перший семінар року започаткує за традицією перша, молодіжна група.  Це – небайдужа, енергійна та прогресивна профспілкова молодь, яка без вагань бере на себе відповідальність за майбутнє профспілкового руху. За словами Пера Айзенрайха, який протягом довгого викладацького життя проводив навчання у дуже багатьох країнах, з такою молоддю зустрівся вперше.

Навчання проходитиме з 13 до 18 березня на базі Дніпропетровського Зонального навчально-методичного центру.

Другу групу запросимо до Луцька з 15 до 20 травня, а третю групу – до Львова з 29 травня до 3 червня.

Таким чином, завершиться третій семестр, а четвертий та п’ятий семестри 2016 року віднесені на вересень – листопад.

То ж чекаємо нових зустрічей для отримання нових знань.

 

 

 

 

Валентина Шевченко,

Керівник Центру з реалізації

дансько-українського проекту

[ Детальніше... ]

Прожитковий мінімум в цінах січня 2016 року

14352191891

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня 2016 року у розрахунку на місяць на одну особу становив 2482 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2676 грн), для дітей віком до 6 років – 2460 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 3001 грн, для працездатних осіб – 2546 грн (з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб – 2880 грн), для осіб, які втратили працездатність, – 2093 гривні (розрахунки додаються).

Таким чином, офіційна величина прожиткового мінімуму в середньому на одну особу, встановлена на січень 2016 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», занижена порівняно з фактичним розміром прожиткового мінімуму на одну особу на 1152 грн. або на 86,6 %, а для працездатної особи – на 1168 грн або на 84,8 %.

 

Згідно з розрахунками профспілок, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах січня 2016 року, скоригований на суму обов’язкових платежів відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008, мав становити 3163 грн.(на 1785 грн. більше, ніж офіційно встановлено Державним бюджетом України на 2016 рік).

 

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

 

[ Детальніше... ]

ЕФПОО присоединяется к Консультативной группе ЕС (DAG) в соглашении о свободной торговле ЕС-Корея

 77777

 

ЕФПОО была назначена в Консультативную группу ЕС (DAG), которая состоит из профсоюзов, представителей    бизнеса и НПО, ее задача содействовать осуществлению положений Соглашения о свободной торговле ЕС-Корея, где говорится о торговле и устойчивом развитии. Заседание Консультативной группы ЕС состоялось 24 февраля и среди вопросов, которые обсуждались, были нескончаемые нападки правительства Кореи на профсоюзы. МПИ/ЕКП высказались по этому поводу с осуждением (смотри, например, статью PSI).

В соответствии с главой 13 Соглашения о свободной торговле Корея взяла на себя обязательство «уважать, поощрять и реализовывать» основные международные стандарты, установленные конвенциями МОТ. Тем не менее, на сегодняшний день корейские власти не продемонстрировали какой-либо готовности выполнять свои договорные обязательства, и Консультативная группа ЕС играет важную роль в продвижении этого дела. Наряду с ситуацией вокруг прав человека и профсоюзов в Корее, обсуждались также другие вопросы, включая предстоящий проект с Кореей относительно реализации Конвенции МОТ №111 о ликвидации дискриминации в области труда и занятости.

Консультативная группа ЕС-Корея собирается не реже одного раза в год и имеет свой собственный веб-сайт, с которого можно загрузить документы.

[ Детальніше... ]

26 лютого 2016

КРУГЛИЙ СТІЛ. Григорій Осовий: «За долю соціального діалогу мають відповідати всі його учасники»

 

СТОЛ5

 

 

Соціальний діалог і громадянське суспільство. Як вони впливають один на одного? Як зробити так, щоб соцдіалог не перетворився на формальний і неефективний процес, від якого намагаються усунути громадянське суспільство? Як підвищити ефективність соціального діалогу в державному управлінні? Які перспективи профспілок і роботодавців в громадянському суспільстві? На ці та інші актуальні питання шукали адекватні відповіді учасники круглого столу, що відбувся 26 лютого.

 

Цей захід відбувався на виконання рішень Комітету з міжнародних зв’язків Національної тристоронньої соціально-економічної ради, засідання якого пройшло 22 січня 2016 року.

 

Від профспілкової сторони соціального діалогу учасників круглого столу привітав Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

 

Зараз до двох основних площадок для ведення соціального діалогу – НТСЕР і СПО можна додати ще один дуже важливий майданчик, дуже важливу форму співпраці соціальних партнерів – Національну сторону Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС, підкреслив він. Для участі у цьому проекті шляхом прозорого голосування делеговано 4 представника профспілок України. «Безумовно, цю площадку ми будемо активно використовувати в діалозі не тільки в рамках національних проектів, але і в комунікаціях з нашим партнером – Європейським соціально-економічним комітетом і з тими громадськими організаціями, які представлено на цієї площадці», - наголосив профспілковий лідер.

 

Григорій Осовий особливо зазначив важливість та актуальність теми круглого столу, зокрема щодо використовування соціального діалогу як інструменту, механізму стабільного розвитку. «Ми створили непогану законодавчу базу врегулювання соціально-трудових відносин на всіх рівнях, але соціальний діалог – це дуже тонка матерія, вона, на жаль, рветься там, де є слабі місця, - сказав Голова ФПУ. – Формально соцдіалог є. Тільки у минулому році ми, в СПО, «перелопатили» 1074 законопроекту, проекти постанов Уряду, розпоряджень. По третині з них дали негативну оцінку. Запропонували Уряду продовжити дискусії, обговорення, пошук консенсусу чи розуміння необхідності та невідкладності прийняття тих чи інших рішень. Але ця фаза у нас поки виходить погано. Справа у тому, що Уряд бере на себе політичні ризики і приймає рішення без діалогу з соціальними партнерами по спірним питанням. Ми вкрай не задоволені, що, наприклад, обговорення такого важливого питання, як проект Державного бюджету теж проходить фактично поза рамками діалогу і з профспілками, і з роботодавцями».

 

Григорій Осовий акцентував на необхідності відповідальності за долю соціального діалогу всіх його учасників. Якщо не буде розуміння цієї відповідальності, підкреслив він, не буде позитивного руху. «Буде як зараз, коли нам всюди поставили «п’ятірки», - зазначив він. – Україна увійшла в п’ятірки країн з найгіршими економіками, по падінню ВВП, порушенням прав профспілок. Для того, щоб виправити таке становище, нам всім треба дуже багато та плідно попрацювати. А для цього всі сторони соціального діалогу зробити все, щоб він був не формальним, а реальним і ефективним».

 

Під час круглого столу також виступили заступник міністра соціальної політики Віктор Іванкевич, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, секретар НСТЕР Олександр Шубін, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, керівник проекту «Сильніше разом – новий соціальний діалог у країнах Східного партнерства» Ростислав Дзундза, директор Департаменту соціальної політики ФРУ Юрій Кузовой, представники наукових кіл, експерти.

 

Чи допоможе цей круглий стіл підвищити ефективність соцдіалогу і рівень довіри один до одного його учасників? Хотілося б вірити.

 

 

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

СТОЛ

 

СТОЛ1

 

КОНД

 

СТОЛ2

 

 ЯЦУНЬ

 

СТОЛ4  

 

 

[ Детальніше... ]

Проекти Резолюцій VII З’їзду Федерації професійних спілок України

Проекти резолюцій VII З’їзду Федерації професійних спілок України

 

(Додається)

[ Детальніше... ]

Профспілки пропонують новий формат діалогу

IMG 0015 

 

25 лютого 2016 року за ініціативою Голови ФПУ Григорія Осового відбулась його робоча зустріч з Головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом.

 

У ході зустрічі профспілковий лідер поінформував, що під час з’їздів та звітно-виборних конференцій, які наразі проходять в профспілкових організаціях, висловлюються критичні зауваження на адресу органів влади у зв’язку з поширенням безробіття, падінням реальних доходів населення, несвоєчасною виплатою запалати, ціновою і тарифною політикою, а також відсутністю конструктивного соціального діалогу, який завжди виступає фактором стабілізації ситуації у суспільстві.

Через це профспілки минулого року вдавалися до активних протестних дій, що є притаманною їм функцією – обстоювати і захищати законні права працівників.

Голова ФПУ подякував Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману за його участь у робочих нарадах з керівниками депутатських фракцій і груп у ВР та лідерами Всеукраїнських об’єднань профспілок, за підсумками яких було напрацьовано пакет соціальних ініціатив та законопроектів, спрямованих на відновлення прав трудящих, зокрема, на санаторно-курортне лікування, гідну оплату праці та пенсійне забезпечення. На жаль, прийняття цих законів допоки гальмується, не зважаючи на висловлену підтримку народних депутатів. У рамках укладених минулого року меморандумів ФПУ активно співпрацює з фракціями БПП, «Батьківщиною», «Самопоміччу» та ін., представники профспілок беруть участь у засіданнях парламентських Комітетів, що дає депутатам можливість більш оперативно реагувати на суспільні запити та враховувати думку суспільства при прийнятті соціально значущих рішень, - повідомив Г.Осовий і акцентував увагу на тому, що у людей викликає обурення фактична ліквідація санаторно-курортного лікування. Цією послугою щорічно користувалися не менше 100 тисяч працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, мають професійні захворювання або отримали травми на виробництві.

Крім цього, сьогодні гостру потребу у лікуванні на базі санаторно-курортних закладів профспілок мають учасники АТО, які після демобілізації повертаються в трудові колективи. Проте, після відповідних ініціатив Уряду та внесених змін до законодавства, за останні декілька років обсяг санаторно-курортних послуг скоротився в 10 разів. Це не тільки створює соціальну напругу в трудових колективах санаторіїв та інших соціальних об’єктів, персонал яких втрачає роботу, а також підриває одну з основних функцій держави – збереження та відновлення трудового потенціалу країни. Одночасно скорочуються бюджетні надходження від санаторно-курортної галузі, яка надавала щорічно до державної скарбниці не менше 0,5 млрд.грн.

Голова ФПУ акцентував увагу на тому, що внесений до ВР «соціальний пакет» законів, а також законопроект № 2245, який передбачає зміни до закону про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, потребують невідкладного розгляду парламентарів.

Він нагадав, що за результатами голосування за відновлення системи санаторно-курортного лікування на сайті Президента України, відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів громадян і глава держави вже надав доручення Уряду вжити відповідні заходи для визначення механізмів державної підтримки надання санаторно-курортних послуг.

Інформуючи про стан соціального діалогу, в тому числі на національному рівні, було наголошено, що профспілки наразі заходяться в трудовому конфлікті з КМУ і об’єднаннями організацій роботодавців у зв’язку із замороженням зарплат, несвоєчасністю їх виплат, а також через зростання безробіття. Цей конфлікт через його тривалу невирішеність може викликати ще більші соціальні загострення та перерости у страйк, тому необхідно віднайти спосіб його вирішення.

Голова ФПУ висловився за необхідність віднаходити способи упередження виникнення можливих конфліктів ще на етапі обговорення і прийняття відповідних законодавчих рішень, а також вніс пропозицію, щоб при укладенні нової Коаліційної угоди, долучити до цього процесу представників профспілок і роботодавців, як це практикується у країнах Євросоюзу.

Таким чином, пропонується новий формат діалогу із залученням до нього представників інституцій громадянського суспільства.

У зв’язку з обранням Г.Осового на початку лютого ц.р. головою Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС він висловив думку щодо необхідності посилити комунікації між ПГС і парламентським комітетом з Євроінтеграції, який працює над реалізацією Угоди Україна-ЄС.

- Ці зв’язки сприятимуть більш повному представництву національних інтересів при реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, - переконаний Г.Осовий.

Голова ВР схвально відреагував на ці пропозиції і надав відповідні доручення щодо їх реалізації.

Голова ФПУ привернув увагу до фактів наступу на права профспілок, що виникають на всіх рівнях, та чиняться у супереч чинному законодавству і нормам міжнародного права, згідно з яким профспілки є автономними і незалежними від органів державної влади і будують свою роботу на засадах самоврядності.

Профспілки дають відсіч таким зазіханням: завдяки їх активній позиції вдалося запобігти ухваленню законопроектів, якими вводились обмеження діяльності профспілок шляхом внесення змін до податкових норм або реєстраційних процедур. Саме так сталося, коли було прийнято у першому читанні законопроект про реєстрацію юридичних та фізичних осіб, де порушувалися права профспілок. Тоді помилку вдалося виправити, однак, сьогодні в парламенті знаходиться ще один законопроект № 3474, який перешкоджає діяльності студентських профспілок і фактично скасовує принцип самоврядності цих організацій.

Студентство зараз розгорнуло по всій Україні акцію проти цього законопроекту, гостро на це відреагувала Президія і Рада ФПУ, засідання яких відбулись напередодні, відповідні звернення направлені до Президента і до ВР.

З нами висловили солідарність міжнародні профспілкові об’єднання і також направили свої звернення до Голови ВР, голови профільного парламентського Комітету щодо неприпустимості ухвалення згаданого законопроекту і неприйнятності втручання в діяльність профспілок. Г.Осовий поінформував, що за даними моніторингу міжнародних організацій, Україна входить до п’ятірки країн світу (поряд з такими країнами як Бангладеш, Камбоджею, Колумбією, Гватемалою, Іраном), де найменше дотримуються профспілкових прав.

Названий фактор є вкрай негативним для міжнародного іміджу нашої країни, - дійшли спільної думки співрозмовники.

Ще одним прикладом тиску на профспілки Г.Осовий назвав масштабний наступ на майнові об’єкти профспілок, започаткований ще попередньою владою, але не зупинений і сьогодні.

Вже більш як 40 санаторіїв, туристичних об’єктів ФПУ за рішенням судів відчужено на користь держави. Останній найбільш кричущий приклад – передача у володіння Міністерства юстиції через відповідне розпорядження КМУ санаторію «Лермонтовський» (м.Одеса). Спеціалізований лікувально-реабілітаційний заклад намагаються забрати у трудящих в корпоративне володіння та використання міністерством. І це не зважаючи на активний супротив цьому як профспілок так і персоналу санаторію.

У регіонах намагаються відібрати будівлі, де розташовані профспілкові організації, зокрема, таке відбувається в Дніпропетровську, Чернігові, Одесі. Будинки профспілок – це не просто будівля, а ті місця, куди приходять люди за допомогою, це, як правило, центри правового захисту трудящих. Якщо їх закрити, буде порушено саму основу діяльності профспілок. Зважаючи на це, ФПУ подала відповідне звернення до Конституційного суду України, справу прийнято до розгляду і ми сподіваємось, що це рішення буде справедливим, на користь того, що майно, збудоване на кошти профспілок має їм належити.

Голова ФПУ запросив Голову ВР України взяти участь та виступити перед делегатами VII з’їзду ФПУ, який відбудеться в Києві 24 березня ц.р.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Профспілки пропонують новий формат діалогу

IMG 0015 

 

25 лютого 2016 року за ініціативою Голови ФПУ Григорія Осового відбулась його робоча зустріч з Головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом.

 

У ході зустрічі профспілковий лідер поінформував, що під час з’їздів та звітно-виборних конференцій, які наразі проходять в профспілкових організаціях, висловлюються критичні зауваження на адресу органів влади у зв’язку з поширенням безробіття, падінням реальних доходів населення, несвоєчасною виплатою запалати, ціновою і тарифною політикою, а також відсутністю конструктивного соціального діалогу, який завжди виступає фактором стабілізації ситуації у суспільстві.

Через це профспілки минулого року вдавалися до активних протестних дій, що є притаманною їм функцією – обстоювати і захищати законні права працівників.

Голова ФПУ подякував Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману за його участь у робочих нарадах з керівниками депутатських фракцій і груп у ВР та лідерами Всеукраїнських об’єднань профспілок, за підсумками яких було напрацьовано пакет соціальних ініціатив та законопроектів, спрямованих на відновлення прав трудящих, зокрема, на санаторно-курортне лікування, гідну оплату праці та пенсійне забезпечення. На жаль, прийняття цих законів допоки гальмується, не зважаючи на висловлену підтримку народних депутатів. У рамках укладених минулого року меморандумів ФПУ активно співпрацює з фракціями БПП, «Батьківщиною», «Самопоміччу» та ін., представники профспілок беруть участь у засіданнях парламентських Комітетів, що дає депутатам можливість більш оперативно реагувати на суспільні запити та враховувати думку суспільства при прийнятті соціально значущих рішень, - повідомив Г.Осовий і акцентував увагу на тому, що у людей викликає обурення фактична ліквідація санаторно-курортного лікування. Цією послугою щорічно користувалися не менше 100 тисяч працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, мають професійні захворювання або отримали травми на виробництві.

Крім цього, сьогодні гостру потребу у лікуванні на базі санаторно-курортних закладів профспілок мають учасники АТО, які після демобілізації повертаються в трудові колективи. Проте, після відповідних ініціатив Уряду та внесених змін до законодавства, за останні декілька років обсяг санаторно-курортних послуг скоротився в 10 разів. Це не тільки створює соціальну напругу в трудових колективах санаторіїв та інших соціальних об’єктів, персонал яких втрачає роботу, а також підриває одну з основних функцій держави – збереження та відновлення трудового потенціалу країни. Одночасно скорочуються бюджетні надходження від санаторно-курортної галузі, яка надавала щорічно до державної скарбниці не менше 0,5 млрд.грн.

Голова ФПУ акцентував увагу на тому, що внесений до ВР «соціальний пакет» законів, а також законопроект № 2245, який передбачає зміни до закону про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, потребують невідкладного розгляду парламентарів.

Він нагадав, що за результатами голосування за відновлення системи санаторно-курортного лікування на сайті Президента України, відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів громадян і глава держави вже надав доручення Уряду вжити відповідні заходи для визначення механізмів державної підтримки надання санаторно-курортних послуг.

Інформуючи про стан соціального діалогу, в тому числі на національному рівні, було наголошено, що профспілки наразі заходяться в трудовому конфлікті з КМУ і об’єднаннями організацій роботодавців у зв’язку із замороженням зарплат, несвоєчасністю їх виплат, а також зростання безробіття. Цей конфлікт через його тривалу невирішеність може викликати ще більші соціальні загострення та перерости у страйк, тому необхідно віднайти спосіб його вирішення.

Голова ФПУ висловився за необхідність пошуку способів упередження виникнення можливих конфліктів ще на етапах обговорення і прийняття відповідних законодавчих рішень, а також вніс пропозицію, щоб при укладенні нової Коаліційної угоди, долучити до цього процесу представників профспілок і роботодавців, як це практикується у країнах Євросоюзу.

Таким чином, пропонується новий формат діалогу із залученням до нього представників інституцій громадянського суспільства.

У зв’язку з обранням Г.Осового на початку лютого ц.р. головою Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС він висловив думку щодо необхідності посилити комунікації між ПГС і парламентським комітетом з Євроінтеграції, який працює над реалізацією Угоди Україна-ЄС.

- Ці зв’язки сприятимуть більш повному представництву національних інтересів при реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, - переконаний Г.Осовий.

Голова ВР схвально відреагував на ці пропозиції і надав відповідні доручення щодо їх реалізації.

Голова ФПУ привернув увагу до фактів наступу на права профспілок, що виникають на всіх рівнях, та чиняться у супереч чинному законодавству і нормам міжнародного права, згідно з яким профспілки є автономними і незалежними від органів державної влади і будують свою роботу на засадах самоврядності.

Профспілки дають відсіч таким зазіханням: завдяки їх активній позиції вдалося запобігти ухваленню законопроектів, якими вводились обмеження діяльності профспілок шляхом внесення змін до податкових норм або реєстраційних процедур. Саме так сталося, коли було прийнято у першому читанні законопроект про реєстрацію юридичних та фізичних осіб, де порушувалися права профспілок. Тоді помилку вдалося виправити, однак, сьогодні в парламенті знаходиться ще один законопроект № 3474, який перешкоджає діяльності студентських профспілок і фактично скасовує принцип самоврядності цих організацій.

Студентство зараз розгорнуло по всій Україні акцію проти цього законопроекту, гостро на це відреагувала Президія і Рада ФПУ, засідання яких відбулись напередодні, відповідні звернення направлені до Президента і до ВР.

З нами висловили солідарність міжнародні профспілкові об’єднання і також направили свої звернення до Голови ВР, голови профільного парламентського Комітету щодо неприпустимості ухвалення згаданого законопроекту і неприйнятності втручання в діяльність профспілок. Г.Осовий поінформував, що за даними моніторингу міжнародних організацій, Україна входить до п’ятірки країн світу (поряд з такими країнами як Бангладеш, Камбоджею, Колумбією, Гватемалою, Іраном), де найменше дотримуються профспілкових прав.

Названий фактор є вкрай негативним для міжнародного іміджу нашої країни, - дійшли спільної думки співрозмовники.

Ще одним прикладом тиску на профспілки Г.Осовий назвав масштабний наступ на майнові об’єкти профспілок, започаткований ще попередньою владою, але не зупинений і сьогодні.

Вже більш як 40 санаторіїв, туристичних об’єктів ФПУ за рішенням судів відчужено на користь держави. Останній найбільш кричущий приклад – передача у володіння Міністерства юстиції через відповідне розпорядження КМУ санаторію «Лермонтовський» (м.Одеса). Спеціалізований лікувально-реабілітаційний заклад намагаються забрати у трудящих в корпоративне володіння та використання міністерством. І це не зважаючи на активний супротив цьому як профспілок так і персоналу санаторію.

У регіонах намагаються відібрати будівлі, де розташовані профспілкові організації, зокрема, таке відбувається в Дніпропетровську, Чернігові, Одесі. Будинки профспілок – це не просто будівлі, а ті місця, куди приходять люди за допомогою, це, як правило, центри правового захисту трудящих. Якщо їх закрити, буде порушено саму основу діяльності профспілок. Зважаючи на це, ФПУ подала відповідне звернення до Конституційного суду України, справу прийнято до розгляду і ми сподіваємось, що це рішення буде справедливим, на користь того, що майно, збудоване на кошти профспілок має їм належити.

Голова ФПУ запросив Голову ВР України взяти участь та виступити перед делегатами VII з’їзду ФПУ, який відбудеться в Києві 24 березня ц.р.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Зустріч з Міністром соціальної політики України Розенком П.В

DSC06711

 

24 лютого 2016 року відбулось засідання Президії Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України, яка розглянула питання «Про виконання профспілкового бюджету Центральної Ради Профспілки за 2015 рік та затвердження профспілкового бюджету на 2016 рік», «Про основні статистичні дані за 2015 рік», затвердила план роботи Центральної Ради Профспілки на І півріччя 2016 року, прийняла рішення про проведення в квітні місяці ІІІ Пленуму Центральної Ради Профспілки, а також заслухала голову Черкаської обласної організації Профспілки Веселовську Л.В. «Про практику роботи Черкаської обласної ради Профспілки щодо реалізації молодіжної політики» Президія своїм рішенням оголосила про проведення в 2016 році галузевого огляду-конкурсу на кращу організацію роботи виборних профспілкових органів з охорони праці. Президія також підтримала кандидатуру Осового Григорія Васильовича на посаду Голови Федерації профспілок України.

В той же день відбулась зустріч членів Президії Центральної Ради Профспілки. В зустрічі взяли участь Іванкевич В.В., заступник міністра – керівник апарату, Бичков С.І., директор департаменту забезпечення діяльності Міністра, Крентовська  О.П., директор департаменту стратегічного планування та аналізу, Суліма О.В., начальник управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг, Полякова О.Ю., директор департаменту соціального захисту інвалідів,  Товстенко О.П., директор департаменту заробітної плати та умов праці, Задніпрянець В.А., заступник директора фінансово-економічного департаменту, Кікіна С.О., директор департаменту ринку праці та зайнятості, Хохленков І.О., директор департаменту оздоровлення та санаторно-куротного лікування, Підлужна Н.В., заступник директора департаменту стратегічного планування та аналізу, спеціалісти інших департаментів Міністерства.

Основні проблемні питання, які Профспілка запропонувала для обговорення стосувались реформування в соціальній сфері та очікувані зміни в процесі децентралізації влади в Україні, спроможність окремих установ для збереження фахівців та підняття престижності їх роботи в соціальній сфері. Це питання нове для його розуміння всіма учасниками процесу, зараз в окремих регіонах розпочались процеси створення громад і профспілки не можуть стояти осторонь. Члени Президії запропонували проведення кущових нарад разом з керівниками структур соціальної сфери для більш широкого розуміння процесів децентралізації і пошуку відповідей на питання, що виникають. Міністр погодився з цією пропозицією.

Одним з головних чинників престижності праці безумовно є забезпечення фінансуванням установ та закладів соціальної сфери та гідна оплата праці, про це йшла мова на зустрічі. В цьому контексті було обговорено ситуацію, що склалась з забезпеченням коштів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 732 «Деякі питання оплати праці працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних у містах рад», якою з метою стимулювання працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних у містах рад встановлено щомісячну надбавку за особливий характер роботи в розмірі 50 відсотків посадового окладу працівникам структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних у містах рад, які виконують функції з надання різних видів соціальної допомоги. В минулому році видатки на цю надбавку були передбачені в Державному бюджеті, в 2016 році проблема фінансування цих виплат потребує вирішення. Голова Профспілки Тьоткін В.І. попросив Міністра втрутитись в цю ситуацію і звернутись до Кабінету Міністрів України. Міністр соціальної політики України Розенко П.В. підтримав цю пропозицію і дав доручення підготувати звернення.

Хвилю звернень до Центральної Ради Профспілки викликала постанова Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», на виконання якої територіальні фінансові органи не виділяли достатньо коштів, по своєму трактуючи нарахування передбаченого постановою підвищення для державних службовців. Центральна Рада Профспілки зверталась до Міністерства і просила вплинути на ситуацію. Міністерством соціальної політики України було підготовлено проект постанови КМ щодо врегулювання зазначеного питання. 11 лютого 2016 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №77 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 і від 9 грудня 2015 р. № 1013, якою врегульована дана ситуація. Про це йшла мова під час зустрічі і члени Президії попросили Міністра звернутись до обласних державних адміністрацій щодо справедливого розподілу коштів для працівників соціальної сфери на виконання даної постанови.

Членів Президії цікавило також питання реформування Державної служби зайнятості. Створення Національного  агенства зайнятості. Порушувалися також питання збереження чисельності працівників в галузі, оздоровлення дітей працівників, пенсійного забезпечення державних службовців та інші.

По окремих питаннях Міністром дано протокольне доручення і запропоновано щоквартально зустрічатись з профспілковим активом для обговорення назрілих проблем. Голова Профспілки Тьоткін В.І. подякував Міністру за знайдений час для спілкування і підкреслив, що в результаті активного соціального діалогу можна разом вирішити багато питань і зняти напругу в трудових колективах.

 

Профспілка працівників соціальної сфери України

 

DSC06676

[ Детальніше... ]

З В І Т Ради Федерації профспілок України про роботу з квітня 2011 року - березень 2016 року

З В І Т

Ради Федерації профспілок України

про роботу з квітня 2011 року ­­–

березень 2016 року

 

(Проект схвалено на засіданні Ради ФПУ 25 лютого 2016 року)

 

(Текст додається)

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29