квітня 2016

29 квітня 2016

ВІТАЄМО З ВЕЛИКОДНЕМ!

z velikodnem

 

 

 

Шановні спілчани!

 

Дорогі брати і сестри!

 

 

 

У ці пасхальні дні сердечно вітаю вас з Христовим Воскресінням, святом християн, сповнених надією на світле майбутнє, на перемогу життя над земними стражданнями і турботами, перемогу добра над темрявою зла.

 

В наших серцях   сум і біль за втратами рідних і близьких, Героїв Небесної Сотні й захисників територіальної цілісності та незалежності України на сході. Горе і страждання ще більше об’єднали  нас, але дуже хочеться щоб нас дедалі більше  об’єднували радісні події вдома і на роботі, у місті і в селі, незалежно від того, де ми живемо.

 

Ми зможемо подолати важкі випробування, які випали на нашу долю, зовнішні та внутрішні загрози, якщо всі разом об’єднаємося, виступимо проти несправедливості і неправди  за торжество гідності бути господарями свого краю, землі і життя.  

 

Приклад життя Ісуса Христа показує нам увесь спектр людського буття, де було і є несприйняття правди, боротьба проти зла,  перемога і поразка, слава і зневага, вірність і продажність, розп’яття і смерть.

 

Але є вище понад усім цим, це   моральність і духовність, любов і прощення, мир і радість, а понад усе  це Воскресіння. Воскресіння як окремо кожного, так і колективів до нового життя у злагоді й праці на благо своїх рідних і близьких,  громади та усієї України.

 

Святкуючи, не забуваймо бідних і хворих, сиріт та самотніх, поділімось з ними радістю й увагою, пам’ятаймо, що той, хто допомагає іншому, отримує допомогу від Господа.

 

Бажаємо усім нашим спілчанам та їхнім родинам достатку і благополуччя,  мужності і сили, а нашій Україні  миру та єдності, злагоди і перемоги.

 

 

 

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

 

З повагою

 

Голова Федерації профспілок України               Григорій Осовий

 

[ Детальніше... ]

ЗВЕРНЕННЯ Президії Федерації професійних спілок України до членів профспілок з нагоди Дня міжнародної солідарності трудящих – 1 Травня

fla

 

 

День міжнародної солідарності трудящих відзначається у світі уже понад 120 років. Першотравень є днем солідарності трудящих у боротьбі за свої права, гідну працю та взаємну підтримку в прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві.

Федерація профспілок України – наймасовіша громадська організація, яка представляє і захищає на національному рівні трудові, соціально-економічні права працівників усіх сфер економіки, дотримання владою та роботодавцями конституційних прав і свобод громадян. Вона активно й послідовно виступає за розбудову України на засадах солідарності, рівності, соціальної справедливості та демократії, за стійке економічне зростання, повну зайнятість, якісні робочі місця, справедливу оплату праці,  розширення робітничої демократії, відновлення повноцінного соціального діалогу на всіх рівнях.

Федерація профспілок України підтримує курс на впровадження в нашій країні європейських стандартів життя, кардинальне підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій задля скорочення  соціальної нерівності,  збереження і розвитку нашої незалежної суверенної держави.

Тільки спільними зусиллями можна забезпечити дотримання конституційних прав громадян України на гідну працю, житло, достойну заробітну плату. Працююча людина не повинна бути бідною.

Закликаємо вас, дорогі спілчани, усіх, кому не байдужа власна доля, майбутнє наших дітей і онуків, хто вболіває за цілісність та незалежність України, незважаючи на різні політичні та релігійні переконання, взяти активну участь у профспілкових заходах, присвячених Дню міжнародної солідарності трудящих, під гаслом: «Профспілки – за гідне життя та  дотримання прав трудящих!».

Певні, що ваша наполегливість і принциповість в обстоюванні соціальних стандартів життя буде запорукою нових вагомих звершень і надалі  сприятиме зміцненню авторитету профспілкового руху в Україні.

Нехай щедре тепло весняних травневих днів наповнить вас натхненням і оптимізмом, подарує бадьорий, радісний настрій і додасть сил для нових звершень у ствердженні ідеалів добра і справедливості.

Здоров’я та  щастя вам і вашим родинам, миру та злагоди, впевненості у власних силах, принциповості у відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів на благо людини праці та України!

Вітаємо вас зі святом весни, праці, солідарності і єднання!

[ Детальніше... ]

ЗВЕРНЕННЯ Президії ФПУ до роботодавців та профспілкових організацій з нагоди 1 Травня – Дня міжнародної солідарності трудящих та щодо підвищення заробітних плат у зв’язку зі зниженням ставки ЄСВ

gerb2

 

Федерація профспілок України, повною мірою усвідомлюючи політичні, економічні і соціальні виклики, що постали перед суспільством в умовах соціально-політичних подій 20132015 років, спаду реального сектору української економіки, стрімкого знецінення трудових доходів, непомірного зростання цін і комунальних тарифів, девальвації національної валюти, неодноразово закликала владу та роботодавців забезпечити зростання заробітної плати з метою відновлення життєвого рівня населення, підвищення його платоспроможності та розвитку вітчизняного товаровиробника.

Підтримуючи профспілкові прагнення, влада Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» запровадила зниження ставки єдиного соціального внеску з 41% (в середньому) до 22%. Таке рішення забезпечило зниження навантаження на фонд оплати праці та вивільнення 90 млрд гривень, створивши суб’єктам господарювання додатковий ресурс для підвищення заробітної плати кожному працівнику щонайменше на 11%, а державі – для збільшення розміру мінімальної заробітної плати без додаткового навантаження на державний бюджет.

Разом з тим, Уряд взяв на себе зобов’язання, передбачивши в державному бюджеті на 2016 рік фінансування Пенсійного фонду України в обсязі 144 млрд гривень, підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та ставки І тарифного розряду ЄТС.

Отже, держава зробила крок назустріч бізнесу, який дозволяє суб’єктам господарювання збільшувати інвестиції у виробництво з метою підвищення його ефективності, зростання товарообігу і доходів підприємств, та, як наслідок,  мотивувати працівників через підвищення рівня заробітної плати, що в цілому сприятиме відновленню платоспроможності населення, зміцненню національної економіки, збільшенню надходжень до бюджету від податків та зборів. 

Суспільство сподівалося, що соціально відповідальні роботодавці підвищать рівень заробітної плати та легалізують робочі місця згідно з вимогами діючого законодавства.

Натомість, за офіційними даними, середня зарплата в Україні сьогодні зменшилася з 4 498 грн у листопаді та 5 230 грн у грудні 2015 року до 4 362 грн у січні та 4 585 грн у лютому 2016 року. А наявне підвищення середньомісячної зарплати за останній рік на рівні 2030% (при падінні реальної до 82%) відбулося переважно за рахунок її індексації.

Федерація профспілок України офіційно звертається до роботодавців і власників підприємств усіх форм власності та закликає їх нарешті виявити соціально відповідальне ставлення до працівників, направивши вивільнені кошти на підвищення зарплат. Адже гідна заробітна плата – це запорука спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника.

Федерація профспілок України пропонує профспілковим організаціям на всіх рівнях від підприємства до галузі та регіону ініціювати переговори з роботодавцями стосовно підвищення заробітних плат, а також запровадити моніторинг внесених у колективні договори змін щодо забезпечення зростання трудових доходів населення.

ФПУ вчергове закликає владу, власників підприємств, роботодавців та спілчан усвідомити, що ми маємо стати партнерами на шляху цивілізованої та євроінтеграційної модернізації країни, побудови соціально відповідального за своїх громадян суспільства, та пропонує нарешті розпочати ефективний соціальний діалог задля напрацювання механізмів досягнення європейських стандартів життя, забезпечення конкурентної економіки, продуктивної зайнятості зі створенням нових високоефективних, безпечних робочих місць з гідним рівнем оплати праці.

 

[ Детальніше... ]

Заявление Международной Конфедерации профсоюзов к 1 Мая 2016 года

mayday2011 ituc

 

В этот день мы отмечаем достижения, завоеванные поколениями профсоюзных активистов, мужчин и женщин, – мир, демократию, права человека и достойный труд для миллионов людей. Но даже в момент празднования успехов и триумфа великой традиции профсоюзной солидарности мы помним о том, что вызовы, стоящие перед трудящимися во всем мире, требуют коллективных усилий и приверженности продолжению борьбы за демократические права и свободы, равенство и социальную справедливость.

 

Если политические лидеры и главы корпораций вступают в сговор с целью укрытия огромных состояний одного процента населения от налогов, составляющих основу социально-экономического развития и социальной защиты – поддержки безработных, здравоохранения, образования, охраны детства, ухода за престарелыми и многих других общественных услуг – значит все остаются незащищенными.

 

Если глобальная торговля строится на эксплуатации большинства, занятого на негарантированных, низкооплачиваемых и зачастую небезопасных рабочих местах в цепочках поставок, ради обеспечения еще большей прибыли для глобальной элиты, значит, мир движется в неверном направлении.

 

Если люди бегут в поисках убежища от конфликтов, которые возникают по вине цепляющихся за власть диктаторов, или от своего отчаянного экономического положения, мы должны поддержать и принять их и потребовать от наших правительств устранить причины таких конфликтов и экономических проблем, разрушающих сотни миллионов жизней.  

 

Если коррупция, эксплуатация, неравенство и уничтожение окружающей среды становятся отличительной чертой глобальной экономики, возродить надежду могут ценности профсоюзного движения, которые устанавливают стандарты, необходимые для преобразования мира в такое место, где на первом месте будут стоять интересы людей, и где грядущие поколения получат возможность долгосрочного и стабильного развития.

 

На сегодняшний Первомай многие выйдут под лозунгами за свободу, против конфликтов и рабства; многие потребуют справедливости для беженцев; многие будут отстаивать достойный уровень минимальной оплаты труда и право на коллективные переговоры, противостоять неуемной жадности корпораций. Многие сплотятся в поддержку справедливого решения проблемы изменения климата, а многие окажут беженцам радушный прием. Всех этих людей объединяют основополагающие принципы равенства и социальной справедливости, которые вдохновляют профсоюзных работников на ежедневный труд.

 

      Коллективный голос и сплоченные действия мужчин и женщин–членов профсоюзов всего мира будут способствовать продолжению борьбы с корпоративной алчностью, которая только подстегивает нападки на права трудящихся и их дальнейшее порабощение, коррупцию и уклонение от налогов, ликвидацию институтов общественного обслуживания. Там, где наши правительства боятся мощи корпораций, мы встанем на защиту демократии и положим конец алчности корпораций. Мы будем бороться за будущее, где процветание принадлежит большинству, где планета, на которой мы живем, будет защищена, и где общественное благо стоит превыше всего. 

 

 

Шаран Барроу

Генеральный Секретарь МКП

Брюссель, 27 апреля 2016 г. (ITUC Online)

[ Детальніше... ]

1 мая - мы требуем другой Европы

mailservic

 

 

1 мая на демонстрациях, митингах и других мероприятиях по всей Европе рабочее движение будет требовать покончить с жесткой экономией и перейти к реализации новой политики в Европе. Я присоединюсь к демонстрации в Антверпене. Здесь выступающие будут говорить о необходимости поменять правительство, которое атакует оплату и условия труда, сокращает финансирование общественных услуг.

Профсоюз работников общественных услуг CGSP/ACOD провел забастовку 22 апреля, чтобы оказать давление на правительство с целью изменения его политики. Все бельгийские членские организации ЕФПОО играли ведущую роль в национальных протестах с ноября прошлого года. Ожидаются дальнейшие акции протеста, поскольку правительство не уступает. А мэр Антверпена, фламандский националист с неолиберальной программой, уже пригрозил отменить так называемую систему Гента, согласно которой профсоюзы управляют пособиями по безработице, в надежде, что это ослабит профсоюзы, противостоящие корпоративной программе его партии. Эта корпоративная повестка дня продвигает дальнейшую структурную реформу, и является следующим шагом в повестке дня жесткой экономии. Местные профсоюзные лидеры решительно осуждают ее и подчеркивают, что политика жесткой экономии провалилась, учитывая, что более чем 20 миллионов человек являются безработными, а каждому четвертому европейцу угрожает бедность.

Работники общественного обслуживания в Европе требуют справедливого повышения оплаты труда после многих лет сокращений и замораживания заработной платы. ЕФПОО требует инвестиций в общественные услуги. Инвестиционного плана Европейской Комиссии недостаточно. Нам нужны средства для финансирования ухода за детьми, здравоохранения и налоговых служб, и не через государственно-частные партнерства, а через прямые государственные инвестиции. Прежде всего, они необходимы в странах, серьезно пострадавших от политики жесткой экономии.

 Во вторник 28 апреля Исполнительный комитет ЕФПОО принял заявление в поддержку греческих работников и их профсоюзов, подчеркивая, что бесконечные сокращения и реформы рынка труда не являются решением проблемы, и что давление на греческое правительство по внедрению дальнейших мер жесткой экономии необходимо прекратить. Структурные реформы превращаются в атаку на профсоюзы и права профсоюзов. Мы поддерживаем работников и их профсоюзы в борьбе за свои права.

 По всей Европе рабочее движение требует справедливого повышения зарплат, качественных рабочих мест и увеличения инвестиций. И деньги для этого есть. Работники платят налоги, корпорации также должны вносить свою долю. Это послание, с которым ЕФПОО, ИОО и Глобальный альянс за налоговую справедливость встречают Первомай. Средняя ставка налогов на доход корпораций в Европейском Союзе снизилась с 35% в 1995 году до 22,9% в 2014 году. Но даже в этих условиях такие компании, как «Макдональдс», избегают уплаты налогов. Эту ситуацию необходимо менять.

Следующим днем действий будет 23 июня - Всемирный день государственной службы. Исполнительный комитет ЕФПОО принял решение использовать этот день, чтобы напомнить о наших требованиях по справедливой торговле и против торговых соглашений, таких, как соглашение между ЕС и Канадой (СЕТА), переговоры по соглашению с Соединенными Штатами (ТТИП), а также многосторонние переговоры по услугам (ТИСА). Мы также сделаем акцент на наших требованиях налоговой справедливости. Было бы замечательно, если бы все мы использовали этот день для продвижения нашей повестки дня другой Европы. Другой Европы, которая будет местом, где заботятся о людях, ищущих убежища от войны, голода и преследований. Где нет правительств, ставящих защиту границ выше потребностей людей, ищущих убежища.

Исполнительный комитет ЕФПОО минутой молчания почтил людей, умерших в Средиземном море. Было принято заявление с требованиями иной европейской политики. В нем подчеркивается, как политика сказывается на работниках на переднем крае и насколько необходимы ресурсы для предоставления услуг для обеспечения достойных условий для мигрантов. Требования другой справедливой Европы будут громко звучать по всей Европе 1 Мая. Вдохновляющий день для всех. Мы выступаем за равную оплату за труд равной ценности - для работников-мигрантов, для всех.

 

Ян Виллем Гудриан,

Генеральный секретарь ЕФПОО

 

 

[ Детальніше... ]

Вшанування ветерана профспілкового руху

87bc0b44287d0c65d885f5064f7436b05f858733

 

Сьогодні, 29 квітня 2016 року, виповнилося 92 роки з дня народження Сиволоб Віри Іванівни, ветерана профспілкового руху, колишнього секретаря Укрпрофради (нині це посада заступника Голови ФПУ), яка тривалий час працювала пліч-о-пліч з відомим профспілковим діячем – Головою Укрпрофради Сологубом Віталієм Олексійовичем.

         ФПУ традиційно вшановує ветеранів профспілки з нагоди державних та особистих дат. От і цього разу за дорученням Осового Г.В., Голови ФПУ   іменинницю відвідали заступник голови профкому Бєлова Н.М. та профгрупорг Сабуренкова Л.В., які щиро привітали довгожительку з днем народження, Першотравнем та Великоднем, вручили квіти та кошик з пасхальним набором, а також виділену профкомом матеріальну допомогу з нагоди Дня Перемоги, позаяк В.І.Сиволоб – учасник трудового фронту в роки Великої Вітчизняної війни.

         Від такої уваги до себе Віра Іванівна розплакалась ... А в знак вдячності керівництву та профкому апарату ФПУ написала на листочку з блокноту такі слова:

 

Поздоровлення Сиволоб В І

 

Гриценко М.М.,

голова ППО апарату ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

ФОРУМ. Першотравень має бути святом солідарності, а не просто праці

ФОРУМ

 

«Людина праці. Тренд чи рудимент?» - під такою актуальною та інтригуючою назвою відбувся у столичному виставковому конгрес-центрі «Український дім» форум, організований Соціал-демократичною платформою «Must have. Гідна робота», Федерацією профспілок України, Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Інститутом демократії та соціального прогресу. Учасники форуму шукали відповіді на важливі запитання сьогодення: «Люди праці - хто вони?», «1 травня. Що символізує це свято?», «Гідна робота та умови праці в Україні. Чи є чим пишатися?», «Хто сьогодні відстоює права та інтереси людини праці?»

 

Під час форуму обговорювались гострі питання соціальної справедливості, значення гідної праці, боротьби за конституційні, соціальні та трудові права працівників, необхідності та важливості солідарності людей праці, єдності у відстоюванні інтересів трудівників у відносинах з державою та роботодавцями.

 

ФОРУМ1

 

У своєму виступі на форумі заступник Голови ФПУ Олександр Шубін зазначив, що праця в Україні має бути престижною. Він підкреслив, що «працювати і бути активному на своєму робочому місці має бути модним для молодих людей». А об’єднуватися та захищати свої права, у тому числі і права на гідну працю і гідний відпочинок, реалізацію свого потенціалу, відстоювання своїх інтересів у переговорах з власниками і державою безумовно треба, при цьому треба це робити активно і ефективно. І тут на допомогу трудовим колективам, окремим працівникам приходять профспілки, бо їхня головна, пріоритетна місія, їх завдання – захист соціально-економічних прав та інтересів людини праці.

«Гідна праця та гідне життя – це має бути прагненням будь-якої людини, яка бажає побудувати країну, у якої будуть жити її діти, - наголосив Олександр Шубін. – Від кожного з нас, від нашої праці та від нашої солідарності залежить, якої буде наша країна».  

ФОРУМ2

    

На заході також виступили голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв, керівник Департаменту міжнародних зв’язків ФПУ Василь Шилов, голова Молодіжної ради ФПУ Катерина Баришева, представники громадських організацій та наукових кіл.

 

ФОРУМ3

 

ФОРУМ6

 

ФОРУМ4

 

ФОРУМ5

 

ФОРУМ7

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Привітання Голови ФПУ Григорія Осового зі святом 1 Травня

листівка1-min

 

 

 

Шановні спілчани!

 

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня міжнародної солідарності трудящих – 1 Травня!

Ваша невтомна праця є найважливішою складовою процесу перетворення України в могутню, заможну, європейську країну.

Щиро дякую всім, хто невтомно захищає трудові й соціальні права працівників, відстоює принципи соціальної справедливості.

Бажаю вам наполегливості та єдності, нових вагомих здобутків у відстоюванні прав людей на гідну працю та гідний рівень життя.

Миру, щастя, добра і достатку вашим родинам!

 

 

З повагою

 

Голова Федерації профспілок України              Григорій Осовий

 

 

 

[ Детальніше... ]

28 квітня 2016

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Серед головних пріоритетів – безпека праці

ОХРАНА

 

«Ми маємо спільними зусиллями сторін соціального діалогу вплинути на формування та ефективну реалізацію державної політики, яка б забезпечувала високій рівень безпеки праці та охорону здоров’я працівників відповідно до європейських стандартів», - зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий на прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня охорони праці у 2016 році під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик», що відбулась 28 квітня в інформаційної агенції «Укрінформ».

У заході також взяли участь та виступили Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України рівні Вячеслав Биковець, старший спеціаліст з питань соціального захисту та охорони праці бюро МОП для країни Центральної та Східної Європи Хиросе Кенічі,  головний редактор ДП «Редакція журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук.

 

ОХРАНА2

 

«Питання охорони праці, створення гідних та безпечних її умов були і є серед головних пріоритетів профспілок, - сказав Григорій Осовий. - Охорона праці за своєю суттю є охороною життя і здоров’я людини в процесі праці, тому профспілки нагадують третю статтю Конституції України, яка гласить, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому нам усім – і тим, хто організує виробництво, і хто приступає до роботи, і профспілкам, які патронують інтереси найманих працівників, треба бути досить уважними до реалізації тих нормативних вимог, які стосуються охорони праці і середовища, де працює людина».

 

ОХРАНА1

 

Як підкреслив Голова ФПУ, профспілки, звичайно, не можуть бути задоволені станом безпеки і умовами праці в Україні. На жаль, у діяльності переважної більшості власників підприємств і виробництв визначена Конституцією найвища цінність поступається іншим цінностям – бізнесово-матеріального походження. Кількість тих, хто працює становиться все менше в силу різних обставин і згортання виробництва, структурних реформ в економіці. Тому треба тим, хто залишається на робочих місцях, створити гідні та безпечні умови праці. Сьогодні з 17 млн. економічно активного населення тільки 8 млн. мають постійне робоче місце. З них три мільйони працюють в шкідливих умовах. Тому, зрозуміло, значення та роль державного нагляду з боку Державної служби України з питань праці та громадського нагляду з боку профспілок великі та соціально значущі, бо стосуються життя та здоровя людини праці.

На жаль, зазначив Григорій Осовий, люди сьогодні гинуть не тільки на війні, але і на виробництві. Щороку в наслідок травм і аварій на виробництві з життя уходять біля 500 осіб, від 7 до 12 тисяч отримують травми і поповнюють ряди інвалідів. Звичайно така ситуація, такі втрати не можуть бути нічим виправдані. Тому держава має створювати норми, правила, які мають бути обов’язковим для виконання роботодавцем. Треба посилювати відповідальність за створення відповідних умов.

Закон України про охорону праці, що розроблявся за участі профспілок, мав на меті інвестувати в охорону праці не менше 0,5 відсотка від обсягу коштів від реалізованої продукції. На жаль, з часом бізнес сказав, що це надто багато. І парламент погодився знизити цю норму. Взагалі заради підвищення рейтингу держави по можливостям ведення бізнесу за останні 5 років парламент переглянув у сторону лібералізації або відмінив ряд норм і законодавчих гарантій з охорони праці. На жаль, вже більше 5 років Уряд не розглядав питання стану охорони праці в державі.

 

ОХРАНА3

 

Останні парламентські слухання з проблем охорони праці були аж у 2010 році та й то народні депутати не спромоглися прийняти рішення за їх результатами. На прийняту у 2013 р. Законом України Загальнодержавну програму з поліпшення умов і безпеки праці на 2014 – 2018 роки, яка стала результатом спільної роботи сторін соціального діалогу, з державного бюджету і бюджету Фонду соціального страхування (джерела фінансування визначені Законом) не виділено жодної гривні. Таким чином в Україні не працює система управління охороною праці на загальнодержавному і місцевому рівнях. В переважній більшості міністерств, органів місцевої влади та місцевого самоврядування відсутні служби охорони праці, з Положень про їхню діяльність зникли управлінські функції і відповідальність з цих питань, а це означає, що проблеми у цій сфері діяльності по галузям економічної діяльності і по територіям фахово і системно не вирішуються, а їх кількість вже досягла критичного рівня.

В той же час, як ми бачимо із змісту девізу цьогорічного Дня охорони праці, ця діяльність – це багатопланова наука управління безпекою працівників в процесі їх трудової діяльності, яка крім організаційних, економічних, технічних і санітарно-гігієнічних аспектів торкається питань індивідуальної психології людини, впливу психологічної атмосфери і характеру відносин з керівниками, і колегами по роботі на безпеку і результати роботи як одного працівника так і всього трудового колективу.

 

ОХРАНА4

 

Григорій Осовий акцентував на тому, що профспілки зі свого боку здійснюють громадський контроль за безпекою праці. У кожній профспілкової організації залучається актив для такого контролю, проводиться навчання і на сьогоднішній день в системі Федерації профспілок України, яка об’єднує більш ніж 6 млн. членів профспілок, пройшли сертифіковане навчання 5,5 тисяч профспілкових активістів. В той же час держава фактично заблокувала інспекторські перевірки стану безпеки праці на підприємствах, створивши райські умови для бізнесу та роботодавців, ігноруючи законнім правом людини праці на життя та безпечні умови праці.

 

ОХРАНА6

 

Григорій Осовий підкреслив, що є і позитивні моменти. Так, на даний час сторони соціального діалогу узгодили основні положення нової Генеральної угоди в тому числі і з питань охорони праці, працюють над Концепцією реформування системи управління охороною праці в Україні. Нещодавно відбулася знакова подія: підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України, Федерацією профспілок України, Федерацією роботодавців України та Міжнародною організацією праці щодо Програми гідної праці на 2016-2019 роки з метою просування та сприяння забезпеченню гідної праці в Україні, одним із пріоритетних напрямків якої є поліпшення умов праці і посилення соціального захисту працівників.

 

ОХРАНА7

«Але, зрозуміло, що тільки спільними зусиллями сторін соціального діалогу вплинути на формування та ефективну реалізацію державної політики, яка б забезпечувала високій рівень безпеки праці та охорону здоров’я працівників відповідно до європейських стандартів, - заявив профспілковий лідер. – Ми, профспілки, чітко і жорстко стоїмо на захисті законних прав людини на гідне життя та гідну, безпечну працю».

 

ОХРАНА8

 

Прес-центр ФПУ

 

Відеозвіт про прес-конференцію можна подивитись тут:

https://www.youtube.com/watch?v=xmpiUUgDS8g#t=45

 

 

 

[ Детальніше... ]

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Серед головних пріоритетів – безпека праці

ОХРАНА

 

«Ми маємо спільними зусиллями сторін соціального діалогу вплинути на формування та ефективну реалізацію державної політики, яка б забезпечувала високій рівень безпеки праці та охорону здоров’я працівників відповідно до європейських стандартів», - зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий на прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня охорони праці у 2016 році під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик», що відбулась 28 квітня в інформаційної агенції «Укрінформ».

У заході також взяли участь та виступили Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України рівні Вячеслав Биковець, старший спеціаліст з питань соціального захисту та охорони праці бюро МОП для країни Центральної та Східної Європи Хиросе Кенічі,  головний редактор ДП «Редакція журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук.

 

ОХРАНА2

 

«Питання охорони праці, створення гідних та безпечних її умов були і є серед головних пріоритетів профспілок, - сказав Григорій Осовий. - Охорона праці за своєю суттю є охороною життя і здоров’я людини в процесі праці, тому профспілки нагадують третю статтю Конституції України, яка гласить, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому нам усім – і тим, хто організує виробництво, і хто приступає до роботи, і профспілкам, які патронують інтереси найманих працівників, треба бути досить уважними до реалізації тих нормативних вимог, які стосуються охорони праці і середовища, де працює людина».

 

ОХРАНА1

 

Як підкреслив Голова ФПУ, профспілки, звичайно, не можуть бути задоволені станом безпеки і умовами праці в Україні. На жаль, у діяльності переважної більшості власників підприємств і виробництв визначена Конституцією найвища цінність поступається іншим цінностям – бізнесово-матеріального походження. Кількість тих, хто працює становиться все менше в силу різних обставин і згортання виробництва, структурних реформ в економіці. Тому треба тим, хто залишається на робочих місцях, створити гідні та безпечні умови праці. Сьогодні з 17 млн. економічно активного населення тільки 8 млн. мають постійне робоче місце. З них три мільйони працюють в шкідливих умовах. Тому, зрозуміло, значення та роль державного нагляду з боку Державної служби України з питань праці та громадського нагляду з боку профспілок великі та соціально значущі, бо стосуються життя та здоровя людини праці.

На жаль, зазначив Григорій Осовий, люди сьогодні гинуть не тільки на війні, але і на виробництві. Щороку в наслідок травм і аварій на виробництві з життя уходять біля 500 осіб, від 7 до 12 тисяч отримують травми і поповнюють ряди інвалідів. Звичайно така ситуація, такі втрати не можуть бути нічим виправдані. Тому держава має створювати норми, правила, які мають бути обов’язковим для виконання роботодавцем. Треба посилювати відповідальність за створення відповідних умов.

Закон України про охорону праці, що розроблявся за участі профспілок, мав на меті інвестувати в охорону праці не менше 0,5 відсотка від обсягу коштів від реалізованої продукції. На жаль, з часом бізнес сказав, що це надто багато. І парламент погодився знизити цю норму. Взагалі заради підвищення рейтингу держави по можливостям ведення бізнесу за останні 5 років парламент переглянув у сторону лібералізації або відмінив ряд норм і законодавчих гарантій з охорони праці. На жаль, вже більше 5 років Уряд не розглядав питання стану охорони праці в державі.

 

ОХРАНА3

 

Останні парламентські слухання з проблем охорони праці були аж у 2010 році та й то народні депутати не спромоглися прийняти рішення за їх результатами. На прийняту у 2013 р. Законом України Загальнодержавну програму з поліпшення умов і безпеки праці на 2014 – 2018 роки, яка стала результатом спільної роботи сторін соціального діалогу, з державного бюджету і бюджету Фонду соціального страхування (джерела фінансування визначені Законом) не виділено жодної гривні. Таким чином в Україні не працює система управління охороною праці на загальнодержавному і місцевому рівнях. В переважній більшості міністерств, органів місцевої влади та місцевого самоврядування відсутні служби охорони праці, з Положень про їхню діяльність зникли управлінські функції і відповідальність з цих питань, а це означає, що проблеми у цій сфері діяльності по галузям економічної діяльності і по територіям фахово і системно не вирішуються, а їх кількість вже досягла критичного рівня.

В той же час, як ми бачимо із змісту девізу цьогорічного Дня охорони праці, ця діяльність – це багатопланова наука управління безпекою працівників в процесі їх трудової діяльності, яка крім організаційних, економічних, технічних і санітарно-гігієнічних аспектів торкається питань індивідуальної психології людини, впливу психологічної атмосфери і характеру відносин з керівниками, і колегами по роботі на безпеку і результати роботи як одного працівника так і всього трудового колективу.

 

ОХРАНА4

 

Григорій Осовий акцентував на тому, що профспілки зі свого боку здійснюють громадський контроль за безпекою праці. У кожній профспілкової організації залучається актив для такого контролю, проводиться навчання і на сьогоднішній день в системі Федерації профспілок України, яка об’єднує більш ніж 6 млн. членів профспілок, пройшли сертифіковане навчання 5,5 тисяч профспілкових активістів. В той же час держава фактично заблокувала інспекторські перевірки стану безпеки праці на підприємствах, створивши райські умови для бізнесу та роботодавців, ігноруючи законнім правом людини праці на життя та безпечні умови праці.

 

ОХРАНА6

 

Григорій Осовий підкреслив, що є і позитивні моменти. Так, на даний час сторони соціального діалогу узгодили основні положення нової Генеральної угоди в тому числі і з питань охорони праці, працюють над Концепцією реформування системи управління охороною праці в Україні. Нещодавно відбулася знакова подія: підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством соціальної політики України, Федерацією профспілок України, Федерацією роботодавців України та Міжнародною організацією праці щодо Програми гідної праці на 2016-2019 роки з метою просування та сприяння забезпеченню гідної праці в Україні, одним із пріоритетних напрямків якої є поліпшення умов праці і посилення соціального захисту працівників.

 

ОХРАНА7

«Але, зрозуміло, що тільки спільними зусиллями сторін соціального діалогу вплинути на формування та ефективну реалізацію державної політики, яка б забезпечувала високій рівень безпеки праці та охорону здоров’я працівників відповідно до європейських стандартів, - заявив профспілковий лідер. – Ми, профспілки, чітко і жорстко стоїмо на захисті законних прав людини на гідне життя та гідну, безпечну працю».

 

ОХРАНА8

 

Прес-центр ФПУ

 

Відеозвіт про прес-конференцію можна подивитись тут:

https://www.youtube.com/watch?v=xmpiUUgDS8g#t=45

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30