09 лютого 2017

Виступ Голови ФПУ на профспілковій зустрічі високого рівня з керівництвом МВФ і Світового банку

IMG 20170207 171531

Під час профспілкової зустрічі високого рівня з керівництвом МВФ і Світового банку, яка відбулась 7-9 лютого 2017 року у штаб-квартирі МВФ у м. Вашингтон (США), Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, що дискусії профспілок з керівниками служб і керівництвом МВФ засвідчили спорідненість філософії та цінностей сторін.

Це зокрема стосується зниження рівня бідності, нерівності, сталого економічного зростання, збільшення робочих місць, ефективного функціонування ринку праці. Проте тактика, методи і політика досягнення зазначених цілей має відмінності.

Григорій Осовий висловив думку, що під час дискусії за участю членів правління МВФ і Світового банку потрібно не лише знайти спільності, але й під час їх реалізації просунутися у бік співробітництва, яке могло б дати більший синергетичний ефект. Голова ФПУ підкреслив, що Україна здійснює співробітництво з МВФ та Світовим банком з 1992 року. На підтримку реформ було залучено достатньо великі ресурси. Обсяг боргу та його обслуговування складає понад півтора ВВП країни. Проте ефект від цього суспільство не відчуло. Подібну ж ситуацію відзначали у своїх виступах колеги з інших країн, які взаємодіють з міжнародними фінансовими установами. Економіка все ще хворіє, робочі місця скоротилися, рівень доходів внаслідок інфляційних процесів знизився – все це викликає незадоволення людей. Більш того, вони розуміють, що борги будуть віддавати не уряди, які позичали, а працівники і бізнес. 17 млрд доларів США Україна запозичує за Меморандумом про економічну та фінансову політику, підписаним у 2014 році. Половину коштів вже отримано.

Григорій Осовий висловив впевненість, що МВФ та Світовий банк є достатньо компетентними щодо реформ у цій сфері. У той же час умови і критерії фінансування втручаються у сфери соціальної політики, регулювання ринку праці, трудових відносин, заробітної плати, соціального і пенсійного страхування, що за загальносвітовою практикою є сферою взаємодії сторін соціального діалогу. Саме на такій позиції стоїть МОП.

Голова ФПУ висловив думку, що такі питання не повинні вирішуватися урядами з МВФ за спиною профспілок. Тим більше диктуватися, а деякі й нав’язуватися, як наприклад, пресинг щодо підвищення пенсійного віку, заморожування зарплат та пенсій, лібералізація трудових відносин тощо. Ці питання мають бути виключною сферою компетенції і регулювання сторін на національному рівні. І навіть якщо вони висуваються в якості умов меморандумів щодо надання кредитів, цьому мають обов’язково передувати консультації, діалог зі сторонами, які представляють інтереси працівників, роботодавців, що за національним законодавством є представниками інтересів відповідних груп. Профспілки не можуть допустити, щоб права та інтереси мільйонів спілчан ігнорувалися.

Під час виступу також було зазначено, що необхідно врахувати і ситуацію коли, наприклад в Україні, часто змінюються уряди. Одні підписували меморандуми чи давали зобов’язання на одних умовах, а їх наступники вже підписували з профспілками і роботодавцями колективну угоду на національному рівні, відповідно до якої необхідно скоригувати окремі положення меморандуму, однак МВФ категорично заперечує, не сприймає аргументів і навіть блокує виділення чергового траншу. Профспілки вважають неприйнятним, зокрема, підвищення пенсійного віку, коли умови для цього не створено, введення накопичувальної пенсійної системи, зміну диференційованої шкали оподаткування доходів на плоску рівновелику при колосальній нерівності, яка є в країні, зменшення на 40% кількості працівників, які мають право на пільгове забезпечення, тоді як фактори шкідливих і небезпечних умов праці на шахтах, у металургії, хімічному виробництві не усунено. Це призводить до прямого порушення прав і, звичайно, на такі порушення працівники відповідають акціями протесту, страйками, трудовими конфліктами. Все це не сприяє сталому розвитку, але профспілки змушені так діяти, якщо консультативно-переговорний механізм не діє.

Григорій Осовий підкреслив, що на прохання ФПУ Постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше реагує й організує зустрічі з місією. ФПУ уважно вислуховують, але жодних коректив у політику не вноситься. Отже це проста формальність, а не партнерство. Тому профспілки закликають керівні органи передбачати на етапах формування відповідних програм і планів фінансової підтримки України залучення до діалогу профспілок і роботодавців для узгодження позиції і дій, які б створили кращі умови для реалізації фінансових проектів. Акценти фінансування повинні бути зміщені з підтримки фінансово-банківського сектору на реальний, виробничий, де формується національний дохід і ресурси споживання.

Голова ФПУ також висловив вдячність МКП за запрошення взяти участь у дебатах на такому високому рівні і сподівання, що запропоновані ідеї, бачення, пропозиції профспілок будуть втілюватися в життя, враховуватися у практиці діяльності МВФ та Світового банку.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Ціновій політиці – справедливість і прозорість

 

ШУБ

 

 

9 лютого відбулось засідання Робочої групи задля напрацювання Позиційного документу щодо позиції профспілок з питань цінової політики. Вів засідання перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

 

Як підкреслив на початку заходу Олександр Шубін, для обговорення запропоновано варіант, що підготували фахівці Федерації профспілок України, з метою перетворення його у Позиційний документ щодо позиції профспілок з питань цінової політики та досягнення консенсусу у головних принципових питаннях щодо цієї позиції.

 

ШУБ3

 

 

Під час обговорення наголошувалось, що позиція профспілок щодо посилення державного контролю за цінами і тарифами на соціально важливі товари та послуги залишається незмінною, принциповою та прозорою.

 

Вона неодноразово доводилася до Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, парламентських державних колегіальних органів, міністерств та відомств.

 

ШУБ4

 

 

Ця позиція полягає у наступному:

 

Домагатися від Уряду та окремих міністерств і відомств:

 

- відкритості, прозорості, економічної обґрунтованості при прийнятті Урядових рішень, які можуть негативно позначитися на рівні життя населення, конструктивного соціального діалогу при прийнятті соціально важливих рішень щодо тарифної політики на енергоносії та комунальні послуги та завчасного запровадження достатніх ефективних заходів з мінімізації негативних соціальних наслідків для населення.

 

- збереження державного регулювання цін на соціально значущі товари та послуги, забезпечення їх цінової доступності.

 

- забезпечення державної політики по мінімізації спекулятивних практик на споживчому ринку та запровадження довгострокових стратегій стабільності цін й недопущення споживчого ажіотажу. Мотивування оптимальної рентабельності виробників і обмеження (мінімізації) прибутковості посередників.

 

- недопущення розгляду Кабінетом Міністрів України проектів фінансових планів підприємств паливно-енергетичної галузі без їх опрацювання галузевими профспілками.

 

- здійснення заходів щодо самозабезпечення Україною природним газом і відмови від імпортованого газу задля забезпечення поступового зниження ціни на природний газ, вже починаючи з опалювального сезону 2017\2018 років.

 

- Сприяння розгляду Верховною Радою України законопроектів за реєстр. № 5321 від 31.10.2016 та за реєстр. № 2677 від 20.04.2016.

 

- забезпечення відкритості та публічності результатів комплексних ґрунтовних перевірок щодо економічної обґрунтованості встановлених тарифів на опалення та гаряче водопостачання, проведених протягом грудня 2016 – січня 2017 років в окремих регіонах України.

 

- співпраця з парламентськими фракціями щодо підтримки ними законопроекту «Про внесення зміни до статті 16 Закону України «Про ціни і ціноутворення» щодо участі організацій громадянського суспільства у державному регулюванні цін (реєстр. № 2677 від 20.04.2015), а також соціально значущих законопроектів.

 

ШУБ1

 

 

Роботу над Позиційним документом буде продовжено.

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

Проведено галузевий огляд-конкурс первинних профспілкових організацій Профспілки працівників соціальної сфери України

DSC07521

 

 

8 лютого 2017 року під головуванням голови Профспілки Тьоткіна В.І. відбулось засідання оргкомітету  з підведення підсумків галузевого огляду-конкурсу первинних профспілкових організацій Профспілки працівників соціальної сфери України. В огляді-конкурсі взяли участь 21 первинна профспілкова організація. Оргкомітет відзначив, що матеріали, які надійшли, оформлені у відповідності з вимогами  Положення про огляд-конкурс. Були визначені переможці в трьох групах серед первинних профспілкових організацій будинків-інтернатів, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управліннь соціального захисту населення та інших організацій. Оргкомітет рекомендував Президії Центральної Ради Профспілки нагородити переможців і учасників відповідно до Положення про огляд-конкурс.

 

                                      За інформацією Центральної Ради Профспілки

                                      працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

Проведено галузевий огляд-конкурс первинних профспілкових організацій Профспілки працівників соціальної сфери України

DSC07521

 

 

8 лютого 2017 року під головуванням голови Профспілки Тьоткіна В.І. відбулось засідання оргкомітету  з підведення підсумків галузевого огляду-конкурсу первинних профспілкових організацій Профспілки працівників соціальної сфери України. В огляді-конкурсі взяли участь 21 первинна профспілкова організація. Оргкомітет відзначив, що матеріали, які надійшли, оформлені у відповідності з вимогами  Положення про огляд-конкурс. Були визначені переможці в трьох групах серед первинних профспілкових організацій будинків-інтернатів, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управліннь соціального захисту населення та інших організацій. Оргкомітет рекомендував Президії Центральної Ради Профспілки нагородити переможців і учасників відповідно до Положення про огляд-конкурс.

 

                                      За інформацією Центральної Ради Профспілки

                                      працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання правління Фонду соціального страхування України

se

 

 

8 лютого 2017 року відбулося позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України, на якому розглядалися і були прийняті рішення стосовно: внесення змін до Статуту Фонду соціального страхування України, затвердження граничної  чисельності працівників  Фонду соціального страхування України, структури органів Фонду та створення робочих органів, умови оплати праці та схеми посадових окладів працівників органів Фонду, встановлення розміру допомоги на поховання, схвалення проекту бюджету Фонду соціального страхування України на 2017 рік та інші.

Більшість питань було внесено на розгляд правління Фонду у зв’язку із набранням чинності з 1 січня ц.р. Закону України від 06.12.2016 № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Гранична чисельність працівників Фонду соціального страхування України, структура органів Фонду затверджені з урахуванням об’єднання двох фондів соціального страхування. При цьому виконавчій дирекції Фонду доручено внести пропозиції щодо суттєвого скорочення граничної чисельності працівників і забезпечити їх розгляд на засіданні правління Фонду до кінця ІІ кварталу 2017 року. Термін дії зазначеної постанови – до 1 вересня 2017 року.

Правлінням затверджені пропозиції виконавчої дирекції Фонду щодо умов оплати праці та схеми посадових окладів працівників органів Фонду. При цьому за пропозицією сторони роботодавців правлінням Фонду дано доручення Виконавчій дирекції Фонду оприлюднювати інформацію про рівень заробітної плати її працівників у ЗМІ.

Протягом останніх 5 років розмір допомоги на поховання для застрахованих осіб не переглядався та становив 2 200 грн., що зважаючи на ріст цін на товари та послуги – не відповідає вимогам часу. Правління Фонду прийняло рішення про підвищення з 1 березня 2017 року допомоги на поховання застрахованих осіб (крім потерпілих на виробництві) – до  4 100 грн.

Виконавча дирекція Фонду надала правлінню проект бюджету Фонду, в якому прогнозовані загальні доходи Фонду складуть 17 млрд.грн., разом коштів з урахуванням залишку  коштів на початок року – 20,1 млрд.грн. (що на 3 млрд.грн. більше ніж заплановано бюджетом 2016 року), а видатки – 18,6 млрд.грн. (на 1,7млрд.грн більше ніж у 2016 році). Запланованих коштів буде достатньо для здійснення страхових виплат і соціальних послуг своєчасно і в повному обсязі.

Правлінням погоджено призначення керівників обласних управлінь виконавчої дирекції Фонду та м.Києва.

З метою активізації процесу об’єднання фондів соціального страхування та цільового використання страхових коштів правління Фонду надало доручення Виконавчій дирекції Фонду підготувати та внести на чергове засідання правління, яке необхідно провести найближчим часом, питання щодо розгляду проблемних питань, які виникають при реорганізації фондів соціального страхування, розгляду звітів цих фондів соціального страхування стосовно цільового використання страхових коштів протягом 2016 року та виконання комісіями з реорганізації фондів свої повноважень.

 

Управління соціального страхування і

пенсійного забезпечення апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28