березня 2017

24 березня 2017

ВІТАЄМО!

МАТОВ

 

Федерація профспілок України вітає МАТОВА Валерія Олексійовича з обранням Головою Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України. Бажаємо здоров’я, творчої наснаги та нових здобутків на благо рідної Профспілки та всього профспілкового руху України.

 

ФПУ

[ Детальніше... ]

ФОРУМ. Відповідати вимогам часу, підвищувати ефективність дій

 

IMG 8329

 

Сьогодні успіх профспілкової діяльності у величезній мірі залежить від власної організованості, внутрішньої стабільності та фінансової незалежності. Чим краще, професійніше працюють виборні колегіальні органи, тим вище рівень захищеності членів Профспілки. На цьому наголошували делегати VI з’їзду Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України, що відбувся 24 березня у Києві.

 

IMG 8331

У звітній доповіді Центрального комітету Атомпрофспілки, з якою виступив Голова Профспілки Валерій Матов, підбити підсумки зробленого за період 2012 – 2017 років та окреслено коло нових відповідальних завдань, що стоять зараз та у перспективі перед профспілковими організаціями галузі. Вони спонукають відповідати вимогам часу, підвищувати ефективність дій.

У доповіді, виступах зазначалось, що Профспілкою за цей період зроблено чимало, але є ще багато невирішених питань, гострих проблем, що турбують членів профспілок, всіх працівників.

 

IMG 8355

Про ситуацію в профспілковому русі країни, діяльність та плани Федерації профспілок України в сфері підвищення ефективності та якості забезпечення захисту законних прав та інтересів людини праці проінформував делегатів та гостей з’їзду проінформував Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Він нагадав, що 24 березня рівно рік тому відбувся VII з’їзд Федерації профспілок України. Профспілковий лідер проаналізував рішення та завдання того форуму, стан їх виконання. Одними з головних напрямів діяльності профспілок, підкреслив він, було визначено модернізацію, організаційне та фінансове зміцнення ФПУ та її членських організацій, а також завдання в сфері соціально-трудових відносин.

Григорій Осовий дав високу оцінку діяльності Атомпрофспілки в цих напрямах. Одночасно він зазначив, що у Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України ще чимало резервів для використовування її міцного ресурсного та кадрового потенціалу.

 

IMG 8306

Голова ФПУ проінформував присутніх про нову фінансово-бюджетну політику Федерації профспілок України, яка спрямована на підвищення ефективності її діяльності та активізації дій в сфері правового, соціально-економічного та трудового захисту людини праці.

IMG 8286

 

Велике значення, підкреслив Григорій Осовий, ФПУ приділяє пошуку нових ефективних форм та заходів для підвищення якості та результативності своїх дій на захист прав та інтересів працівників. Це стосується і розвитку соціального діалогу на всіх рівнях – центральних та місцевих органах державної влади, роботодавців, і вирішенню актуальних питань, наприклад, щодо проекту Трудового кодексу чи законодавства про страйки, на законодавчому рівні.

Голова ФПУ закликав делегатів форуму, які представляють профспілкові організації галузі, активізувати організаційну роботу по захисту парв та інтересів працівників, спільними зусиллями вирішувати наболіли, гостри проблеми, що зараз турбують людей.

 

IMG 8346

Заслухавши та обговоривши Звіт Центрального комітету Атомпрофспілки про роботу за період 2012 – 2017 рр., VІ З’їзд зазначив, що пріоритетні завдання Стратегії розвитку Атомпрофспілки на період 2012 – 2017 рр., в цілому були виконані, а саме здійснена значна робота за напрямами:

 

 

 1. 1.Підвищення ефективності колективно-договірної роботи.
 2. 2.Побудова ефективної організаційної структури та розвиток кадрового потенціалу Атомпрофспілки.
 3. 3.Фінансове забезпечення реалізації Стратегії розвитку.
 4. 4.Інформаційне забезпечення реалізації Стратегії розвитку.
 5. 5.Поширення впливу Атомпрофспілки в суспільстві та на міжнародному рівні.

Водночас, за умов економічної кризи, зумовленої російською військовою агресією на Сході України, анексією Криму, починаючи з 2014 року, як і в цілому по країні, Профспілці не вдалося зберегти соціальні стандарти, яких було досягнуто у минулий період для членів Профспілки.

 

IMG 8339

За даних умов зусилля Атомпрофспілки були, в основному, зосереджені на виробничих питаннях, збереженні робочих місць та окремих підприємств, питаннях призупинення виробництв, реорганізації, змін в організації виробництва та праці тощо. Зазначене певною мірою впливало на роботу ЦК Атомпрофспілки. Не зважаючи на численні переговори на вищому рівні, акції протесту та інші колективні дії, Профспілка не змогла здійснити дієвий соціальний захист членів профспілки, зокрема, домогтися зростання реальної заробітної плати в умовах величезної інфляції особливо у 2014-15рр.

Але вдалося не допустити значного скорочення робочих місць, зберегти достатній рівень бюджетного фінансування для окремих підприємств, укласти колективні договори та галузеві угоди без погіршення їх умов, зберегти великий перелік гарантій та компенсацій для працюючих.

 

IMG 8337

 

Враховуючи вищевказане, VІ З’їзд Атомпрофспілки постановив:

 

 

1. Роботу Центрального комітету Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України у звітному періоді визнати задовільною.

2. Президії ЦК Атомпрофспілки узагальнити пропозиції та критичні зауваження, висловлені делегатами З’їзду та в ході звітів і виборів у об’єднаних, первинних профспілкових організаціях, забезпечити їх реалізацію, періодично інформувати членів Профспілки про їх виконання.

 

IMG 8309

 

Головою Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України обрано Валерія Матова.

 

IMG 8328

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Семінар-нарада для бухгалтерів Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України у м. Харків

DSC01

 

 

24 березня 2017 року у місті Харків на базі факультету підвищення кваліфікації профспілкових кадрів Харківського соціально-економічного інституту відбулась семінар-нарада «Про реформування бухгалтерського обліку в профспілкових організаціях» для бухгалтерів Профспілки будівельників України.

Навчання профспілкових кадрів і активу є важливим напрямком в роботі Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (Голова –Андреєв Василь Миколайович). Семінар-нарада була проведена для головних бухгалтерів обласних профорганізацій, профспілкових бухгалтерів, скарбників, голів ППО підприємств (організацій) галузі.

Відкриваючи семінар-нараду, заступник Голови Профспілки будівельників України Клименко Катерина Львівна наголосила на надзвичайній актуальності важливої складової підвищення ефективності роботи профспілок – ефективному навчанні профспілкових кадрів та активу. У своєму виступі представник ЦК Профспілки звернула увагу присутніх на важливість питань, що стосуються вдосконалення фінансової роботи профспілок.

Завідуючий фінвідділом - головний бухгалтер ЦК Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Зігура Михайло Іванович надав повну і всебічну інформацію з нагальних питань фінансової роботи, реформування бухгалтерського обліку в профспілкових організаціях, розглянув низку практичних питань, які пов’язані з роботою профспілкових бухгалтерів в умовах сьогодення.

В роботі семінару також взяли участь провідні фахівці ЦК Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, представники Харківської, Донецької, Сумської, Луганської обласних організацій профспілки, первинних профспілкових організацій ЗАТ "Донмашбуд", ПАТ "Євроцемент-Україна", ПАТ "Євроцемент-Україна-"Краматорський цементний завод - Пушка", ПАТ «Харківський Плитковий завод», ПАТ "СпецтехсклоА", "Веско", Костянтинівського державного науково-виробничого підприємства "КВАРСИТ", Костянтинівського індустріального технікуму ДВНЗ "ДонНТУ", Костянтинівського Професійного будівельного ліцею (ПТУ-39), Дружківського житлово-комунального коледжу Донбаської національної академії будівництва і архітектури (ДЖКК ДонНАБА), АО «Трест Житлобуд – 1», ОДО «Житлобуд-2», ПАТ «Промбуд-2».

Увага присутніх була зосереджена на правильності здійснення фінансової роботи в організаційних ланках Профспілки, в т.ч. на: формування доходів та витрат профбюджету, складання кошторисів; на нормативно-правових актах, якими керуються організації профспілки при здійсненні фінансової діяльності: на поданні звітності організаційними ланками Профспілки; на оподаткуванні виплат, які здійснюють організації профспілки, відповідно до Податкового кодексу, тощо.

В процесі навчання учасники семінару-наради мали можливість обговорити питання, обмінятися досвідом і подискутувати, проаналізувати реальні приклади з роботи та напрацювати пріоритетні напрямки своєї діяльності. Усі учасники семінару отримали суттєвий обсяг корисної інформації та практичні поради щодо особливостей ведення бухгалтерського, фінансового та податкового обліку профспілковими організаціями.

 

Олена Шпурік,

декан факультету підвищення кваліфікації профспілкових кадрів ХСЕІ

 

DSC02

 

DSC03

 

 

 

DSC04

 

DSC05

 

 

[ Детальніше... ]

КУЛЬТУРА СТАЛА В ПІКЕТ

Изображение 9281

 

Сьогодні, 24 березня, під стінами Дніпропетровської обласної ради, де йшла чергова сесія, відбулася організована обкомом профспілки працівників культури акція протесту працівників театрально-культурних організацій з вимогою забезпечення повноцінного фінансування видатків на заробітну плату та недопущення її скорочення. В ній взяли участь колективи закладів, які фінансуються з обласного бюджету. Прийшли у повному складі навіть оркестри академічного театру опери та балету і філармонії зі своїми інструментами. Чимало учасників акції були в театральних костюмах.

   «Злиденний театр – ганьба для влади», «Депутати, не знищуйте культуру»,«Не вбивайте дитячу казку» - ці та інші плакати тримали в руках учасники заходу, намагаючись достукатись до влади. Зокрема, мова вже йде не тільки про скрутне матеріальне становище. Під питанням взагалі існування багатьох колективів, чимало провідних артистів яких вже почали шукати кращої долі за межами області. Сьогодні через нестачу виконавців на грані зриву опинилась постановка деяких вистав. Куди ж ми йдемо?!

 

Изображение 9286

 

 

«Люди, дійсно, доведені до відчаю, - розповідає голова Дніпропетровського обкому профспілки Анатолій Яловий. – Розмір фінансової допомоги з обласного бюджету театрально-концертним закладам на цей рік збільшено всього на 10 відсотків. Тому в умовах двократного зростання мінімальної зарплати виділених коштів не вистачає для збереження існуючих умов оплати праці. Загалом вона може скоротитися в цих умовах, зокрема для творчих працівників, на 30-40%. Ми цього, звичайно допустити не можемо. Ось вже два місяці ми стукаємо у всі двері: до облдержадміністрації та облради, Міністерства культури, на «гарячу лінію» Кабінету Міністрів України, проводили прес-конференції та виступали у засобах масової інформації. На сайті облдержадміністрації було зареєстровано петицію про перегляд фінансування театрально-концертних закладів обласного підпорядкування, яка зібрала понад 3,5 тис. підписів. Проте, нас ніхто не почув. Не обіцяли нічого конкретного і на черговій сесії облради. Профспілкові комітети закладів виступили за необхідність більш рішучих дій на захист інтересів працівників. Тому ми вирішили вийти під стіни облради».

 

Изображение 9305

  

До протестувальників вийшов заступник голови облради Володимир Тюрін, але й він лише пообіцяв зустрітись з трудовими колективами театрально-концертних організацій для вирішення їх проблем.

   Учасники акції заявили про плани продовження боротьби за свої права.

 

Изображение 9321

 

Изображение 9292

                                    

В.Коврига,

зав. прес-центром Дніпропетровського облпрофобєднання

  

[ Детальніше... ]

Профспілковці Харківщини вивчали «Психологію безпеки»

DSC08124

 

23 березня 2017 Об’єднанням профспілок Харківської області за участі Регіонального учбово-методичного центру охорони праці (РУМЦОП) був проведений черговий постійно діючий семінар з питань охорони праці для працівників обласних галузевих профспілкових організацій, представників первинних профспілкових організацій, голів і членів профспілкових комітетів, працівників служб охорони праці підприємств (установ, організацій) області.

Лекцію за темою «Психологія безпеки» для профспілкового активу Харківського регіону проводила Харцій О.М – член лекторської групи ФПК ХСЕІ, кандидат психологічних наук, доцент каф. психології Харківської академії культури.

Слухачі одержали повну і всебічну інформацію за темою лекції. Профспілкові працівники взяли активну участь у навчальному процесі і зазначили, що отримані знання щодо психологічних причин нещасних випадків, що виникають у процесі праці та інших видів діяльності, і психологічні методи підвищення безпеки необхідно застосовувати у практичній профспілковій діяльності.

 

Відділ соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

РУМЦОП

ФПК ХСЕІ

DSC08117 

DSC08121

 

 

[ Детальніше... ]

Прес-конференція на тему: «Гідність для українських працівників - фундаментальні права та гідна праця»

29 березня у прес-центрі УНІАН з 11.30 до 12.20 відбудеться прес-конференція керівників Міжнародної конфедерації профспілок, глобальної профспілки «IndustriALL» і українських профспілкових об’єднань.

Головними питаннями стануть:

-  права людини;

-  посилення соціального захисту працівників та інших громадян України;

-  гідна зарплата;

-  промислова безпека.

 

Незважаючи на те, що Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Україною передбачає приведення політики зайнятості та соціальної політики у відповідність до європейських стандартів, рівень життя українців постійно знижується. У Глобальному індексі порушень прав працівників Україна знаходиться в 5 найгіршій категорії, що означає, що в країні немає «жодних гарантій прав» працівників. Опитування МКП свідчить про численні порушення проти профспілкових активістів, включаючи фізичні погрози та напади.

 

Серед питань, що обговорюватимуться на прес-конференції:

 • корупція та неформальна економіка;
 • невиплата зарплат;
 • охорона праці та промислова безпека на шахтах України;
 • міграція з України, яка тільки за останні 3 роки становить 1 мільйон громадян.

 

Прес-конференція стане заключним заходом у рамках візиту місії глобальних профспілок в Україну, їй передуватиме низка зустрічей з центральними органами влади, профспілками і представниками громадянських інституцій.

 

Спікери прес-конференції:

 • Григорій Осовий - Голова Федерації профспілок України;
 • Яап Вінен - заступник Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок;
 • Кемаль Озкан - заступник Генерального секретаря глобальної профспілки «IndustriALL»;
 • Вадим Борисов - регіональний секретар глобальної профспілки «IndustriALL»;
 • Михайло Волинець - голова Конфедерації вільних профспілок України.

 

Прес-конференція відбудеться за адресою: м.Київ, вул.Хрещатик, 4).

Під час неї буде забезпечено переклад.

З питань акредитації звертатися за тел.067-788-99-41 або ел. поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Контактна особа – Юрій Работа.

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ПЛЕНУМ ЦК. Працювати в умовах змін

IMG 8898

 

23 березня 2017 року у Києві відбувся пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

 

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки – Георгій Труханов, заступники Голови, члени ЦК Профспілки.

На порядок денний було винесено питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

Доповідь з питання виголосив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Він, зокрема відзначив, що зараз організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, у час утворення ОТГ та їх фінансової самостійності.

 

IMG 8837

 

Аналізуючи фінансування освіти, за інформацією, наданою територіальними організаціями, Сергій Романюк сказав, що обсяги освітньої субвенції переважної частини місцевих бюджетів збільшилася, як і видатки на освіту вцілому. Так, на галузь у 2016 році було виділено 129, 4 млрд гривень, цьогоріч передбачено 168, 9 млрд гривень. Повністю забезпечено освітньою субвенцією 665 місцевих бюджетів, але недостатньо коштів виділено для 243 місцевих бюджети.

Як свідчить інформація з місць недостатньо коштів на фінансування і вищих навчальних закладів, зокрема, що стосується оплати праці обслуговуючого персоналу та науково-педагогічних працівників, які утримуються за рахунок коштів спеціального фонду.

За словами заступника Голови Профспілки нові підходи до стипендіального забезпечення призвели до значного звуження кола стипендіатів. Трапляються випадки, коли студенти-відмінники не попадають у ліміт стипендіатів, через його обмеження 45% за однією спеціальністю, студенти, які мають сім’ї з дітьми, позбавлені соціальних стипендій.

 

IMG 8729

 

Фінансування ж соціальних стипендій через Мінсоцполітики призводить не лише до додаткових витрат, а й до ускладнень при її отриманні.

Сергій Романюк наголосив, що сьогодні посиленої уваги Профспілки потребує питання оптимізації мережі навчальних закладів. Адже не виключається, що задля економії коштів, місцева влада на місцях може прийняти рішення про закриття садочків, шкіл, ПТНЗ та ВНЗ. Тому для дієвого впливу та обстоювання своїх позицій під час формування та реалізації регіональної політики на місцях профспілковому освітянському активу районів, міст, областей варто долучатися до роботи в громадських радах, колегіях при місцевих органах влади та управління.

До участі у пленумі долучився заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін, який поінформував освітян про дії ФПУ щодо відстоювання потреб бюджетних галузей на рівні найвищих органів влади.

Після дискусій та обговорення пленум прийняв постанову з головного питання порядку денного.

 

IMG 8859

 

За повідомленням

Прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України

[ Детальніше... ]

Засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради у м.Харкові

11

 

 

22 березня 2017 р. відбулося планове засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Відповідно до регламенту ради головування на ній 2017 р. передані профспілковій стороні.

На засіданні розглянуто планове питання: «Про хід виконання Територіальної угоди між Харківською обласною державною адміністрацією, Спільними представницькими органами сторін роботодавців та профспілок Харківської області на 2016-2018 роки та внесення змін до неї».

Про хід виконання Територіальної угоди доповідали: директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, заступник співголови ради – Шпарага Юрій Іванович; заступник Голови об’єднання профспілок Харківської області, голова ради – Волков Сергій Геннадійович; керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців Харківської області, виконавчий директор Об‘єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт», заступник співголови ради - Григор’єв Василь Васильович.

В доповідях сторін соціального діалогу відмічалося наступне.

Зобов’язання сторін соціального діалогу в переважній більшості виконані. Результатами ефективного виконання заходів Угоди у 2016 році є те, що за підсумками минулого року область демонструє позитивну динаміку по більшості ключових показників, що перевищують загальноукраїнський рівень.

За підсумками 2016 року індекс промислової продукції по області склав 105,8%, що перевищує загальноукраїнський показник (102,8%), у тому числі у машинобудуванні темп росту становить 114,9%., область має позитивний індекс сільськогосподарського виробництва – 106,5%.

Вагомий внесок у збільшення обсягів виробництва внесли трудові колективи ДП «Завод ім. Малишева», ДП «Харківський бронетанковий завод», ВАТ «Турбоатом», ПАТ «Завод «Південкабель», ПАТ« ХМЗ «Світло Шахтаря» та інш.

Серед заходів, що реалізовувалися спільно з соціальними партнерами, найбільша увага приділялась заходам, направленим  на зростання добробуту населення. За участю всіх соціальних партнерів  розроблено Заходи  щодо  підвищення  рівня оплати праці на  2016 рік.

Завдяки проведеній роботі, у 2016 році вдалося виконати положення Територіальної угоди, щодо зростання темпу заробітної плати. Програмою економічного і соціального розвитку Харківської області на 2016 рік, передбачено зростання зазначеного показника порівняно з показником за 2015 рік, на 17,0%.  Середньомісячна заробітна плата штатних працівників області зросла  на 20,3 % та склала 4448 грн.

Завдяки спільним зусиллям всіх сторін соціального діалогу  у 2016 році вдалося зберегти стабільну ситуацію на ринку праці області.

За рік в області було створено 31,5 тисяч нових робочих місць, що на 14,5 % більше ніж у 2015 році. На нові робочі місця, із здійсненням компенсації у розмірі єдиного соціального внеску, працевлаштовано - 1470 безробітних, в т.ч. 540 – осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Проблемним питанням, яке існує у сфері зайнятості є існування нелегальної зайнятості. З метою скорочення обсягів «прихованого» безробіття, виведення заробітної плати з «тіні»,  створені та діють територіальні комісії з легалізації робочих місць та доходів.

За 2016 рік питання легалізації робочих місць вивчено у 2,8 тис. суб’єктів господарювання. За результатами проведеної у 2016 році роботи з 419 виявлених «тіньових» робочих місць – легалізовано 275 (або 65,6 %). В ході усунення порушень чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати додатково до бюджету надійшло 7,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Найбільш проблемним, в частині виконання, залишається захід Угоди  щодо погашення боргів з виплати заробітної плати.

Станом на 1 січня 2017 року в області  заборгованість з виплати заробітної плати склала 230,9 млн.грн. та зросла до 1.01.2016 року –– на 68,7 млн.грн. або на42,3 %. Питома вага боргів 2016 року складає 79,6%, решта – заборгованість попередніх періодів. Майже четверта частина боргів попередніх періодів існує на економічно-активних підприємствах.

64,6% від суми боргу по області, або 149,2 млн. грн., зосереджено на державних підприємствах, установах та організаціях і мають тенденцію до збільшення.

Станом на 01.01.2017  заборгованість по страхових внесках залишається в сумі 188,8 млн. грн., (зменшення  у 2016 році  на 5,3 млн. грн.); зі сплати єдиного соціального внеску – 348,1 млн. грн. (приріст - на  16,5 млн. грн.).

Профспілкова сторона звернула увагу членів Ради на п. 8.1.6 спільних зобов'язань, який звучить так: «Сприяти створенню та збереженню на підприємствах, в організаціях, установах усіх форм власності і господарювання профспілкових організацій та дотримання ними вимог Закону України" Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності ". Вживати заходів щодо недопущення роботодавцями дискримінації працівників в залежності від членства в профспілці, в тому числі щодо своєчасного і в повному обсязі перерахування внесків». Оскільки є випадки, коли керівники підприємств, в примусовому порядку, під загрозою звільнення змушують працівників  писати заяви про вихід з членів профспілки, що є прямим перешкоджанням законній діяльності профспілок.

Крім того, сьогодні проблемним стало питання обчислення страхового стажу для призначення пенсії за умови нарахування заробітної плати менше мінімального її рівня (в разі, коли працівники працюють на 0,75, на 0,50 ставки), а сплати єдиного соціального внеску в мінімальному розмірі, тобто з мінімальної заробітної плати. Відповідно до абзацу 2 частини 5 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове, державне соціальне страхування" у разі, коли база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску сплачується з розміру мінімальної заробітної плати. Але фактично працівники стикаються з проблемою, коли при дотриманні вищевказаних норм щодо сплати ЄСВ в мінімальному розмірі, до страхового стажу цей період зараховувався пропорційно нарахованої заробітної плати. На звернення ФПУ щодо роз'яснень з цього питання від Пенсійного фонду України, отримано відповідь, яка потребує відпрацювання з ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області.

Також, на засіданні обговорювалися проблеми: відсутності санаторно-курортного оздоровлення за рахунок соціальних фондів, дитячого оздоровлення; постійного реформування освіти і охорони здоров'я, які передбачають єдину мету - скорочення витрат на утримання цих організацій. Вже йдуть скорочення чисельності працівників освіти і охорони здоров'я в селах області. Все активніше на порядок денний виходять проблеми, пов'язані з децентралізацією влади. Новий процес об'єднання громад зачіпає інтереси багатьох сторін - представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, самих жителів громади. Гостро постане питання працевлаштування за фахом працівників бюджетних установ та органів місцевого самоврядування, вивільнених у ході об'єднання територіальних громад, а законодавством не визначено питання соціального діалогу та укладення угоди в об'єднаній територіальній громаді.

В обговоренні зазначених питань взяли участь: Волков С.Г., Байбакова Н.П., Шпарага Ю.І., Колесніков О.О., Григор’єв В.В., Татаринцева М.І та ін.

  

 

Відділ соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

 

 

12

 

13

 

 

 

14

 

[ Детальніше... ]

Запоріжжя готується до прийому дітей на літній оздоровчий сезон 2017 р.

1DSC 0147

 

 

Запорізька обласна рада профспілок разом із соціальними партнерами 22 березня 2017 року провели семінар-нараду з питань організації і проведення літньої оздоровчої кампанії в якій прийняли участь директори, власники оздоровчих закладів, профспілковий актив, засоби масової інформації. Вів нараду заступник голови Запорізької обласної ради профспілок Ігор Скороходов.

У вступному слові він зупинився на позитивних прикладах роботи профспілкових організацій і дитячих оздоровчих закладів минулого року, а також зазначив, що питання оздоровлення дітей в сучасних складних соціально-економічних умовах є дуже гострою проблемою яку необхідно вирішувати спільними зусиллями.

Про задачі і проблеми оздоровчого сезону 2017 року та їх вирішення проінформував начальник відділу облпрофради Анатолій Черепєхін. Наголошуючи на організації і проведенні якісного і безпечного відпочинку дітей, ретельного підбору кадрів, взаємодії керівників оздоровчих закладів з профспілками, роботодавцями, органами влади для вирішення нагальних питань.

У своєму виступі спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації зупинилася на питаннях медичного обслуговування дітей підчас відпочинку, надання медичної допомоги районними лікарнями.

Вимоги санітарної служби до проведення оздоровлення дітей залишилися незмінними і їх треба виконувати всім закладам незалежно від форм власності.

Фахівці ГУ ДСНС в Запорізькій області надали роз’яснення щодо вимог по безпечному відпочинку дітей, підготовки матросів-рятівників, по перевірці акваторії дна прилеглого до оздоровчого закладу, надання інших послуг, з ким підтримувати зв'язок у разі непередбачених ситуацій.

Головні податкові інспектору ГУ ДФС у Запорізькій області проінформували учасників наради про зміни у Податковому Кодексі України, зробили детальний аналіз податкового законодавства.

Головний технічний інспектор праці облпрофради Микола Чос нагадав присутнім на нараді керівникам оздоровчих заходів про їхні обов'язки  по  безпечному відпочинку дітей.

Питання перевезення дітей на відпочинок в зворотному напрямку також було розглянуто на нараді.

Учасники наради мали можливість обмінятися досвідом роботи, поспілкуватися із запрошеними спеціалістами по напрямкам роботи, внести пропозиції щодо покращення їх взаємодії з дитячими оздоровчими закладами.

Спеціалісти облпрофради, галузевих профспілок перевірять у травні місяці готовність оздоровчих закладів до безпечного і якісного відпочинку дітей.

Перед керівниками дитячих оздоровчих закладів виступили і запропонували ознайомитись з  продуктами харчування представники організацій, які бажають співпрацювати в період оздоровчої кампанії з дитячими таборами.

Профспілки області разом із роботодавцями,  органами влади, власниками оздоровчих закладів докладуть максимум зусиль по забезпеченню якісного і безпечного відпочинку дітей у 2017 році та запрошують на відпочинок і оздоровлення дітей із інших регіонів України.

           

          Запорізька обласна рада профспілок

          

          

[ Детальніше... ]

Лідера профспілок Чернігівщини обрали головою громадської ради при облдержадміністрації

2017.03.22 grom.rada1

 

 

22 березня близько чотирьох годин тривало перше засідання Громадської ради (ГР) при Чернігівській обласній державній адміністрації. Найбільше часу у громадських активістів зайняли організаційні питання: вибори головуючого на засіданні, затвердження порядку денного, послідовність розгляду питань.

На посаду голови ГР було висунуто дві кандидатури: Тамари Петрової з ГО «Громадський контроль Чернігова» та Ігоря Москаленка, голову Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Кожен з кандидатів представив своє бачення роботи дорадчо-консультативного органу, відповів на запитання колег.

У результаті голоси представників громадськості розподілилися таким чином: за Тамару Петрову — 26 голосів, за Ігоря Москаленка — 32 голоси. Один голос був проти всіх, один — утримався, один з мандатів визнано недійсним, ще один не брав участі у голосуванні. Всього ж до цього дорадчого органу входить 71 представник інституцій громадянського суспільства.

Окрім того під час засідання Громадської ради були присутні близько двох десятків активістів, які брали участь в обговоренні та ставили питання кандидатам.

Отже, головою Громадської ради обрано Ігоря Москаленка. Під час засідання також затверджено бланк Громадської ради. До запропонованого його проекту було додано герб Чернігівської області та роки роботи ради цього скликання. Також створено робочу групу, яка розроблятиме нове Положення про Громадську раду при Чернігівській облдержадміністрації та регламент її роботи.

 

Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

 

 

2017.03.22 grom.rada4

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30 31