03 березня 2017

ЗАЯВА щодо загибелі шахтарів на шахті №10 «Степова»

215

 

 

 ЗАЯВА

Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України висловлює співчуття сім’ям загиблих шахтарів шахти №10 «Степова» ВАТ “Львіввугілля” у селі Глухів Сокальського району Львівської області та їх травмованим колегам, що постраждали від вибуху та обвалення гірської породи.

Профспілка будівельників зазначає, що трагедія із такою кількістю постраждалих – це закономірний результат послаблення державного нагляду у сфері господарської діяльності шахт, що призвело до  порушення вимог нормативних актів з безпеки праці у найбільш небезпечній для життя і здоров’я працівників галузі, якою є добування кам’яного і бурого вугілля.

Ми підкреслюємо, що грошова компенсація родинам загиблих і постраждалих – це лише найперший крок у здійсненні заходів, які необхідно розробити вишим органам виконавчої влади, адміністрації  шахти, де відбулося настання групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, та керівникаам всієї вугільної галузі.

Тому ми звертаємось до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної служби України з питань праці з вимогою провести ретельне і неупереджене спеціальне розслідування цього групового нещасного випадку з метою визначення події та причин, які його викликали.

Ми вимагаємо належного покарання посадових осіб шахти і галузі, винних у виникненні цього нещасного випадку, повного захисту прав постраждалих шахтарів та членів сімей загиблих, розробки і оприлюднення для фахівців галузі і громадськості матеріалів спеціального розслідування, а також розробки дієвих заходів щодо  забезпечення  унеможливлення повторення трагедії на інших шахтах України, працівники яких  несуть важкі втрати – розплачуються двома з половиною життів за кожний мільйон тонн добутого ними вугілля!

 

Профспілка працівників будівництва

і промисловості будівельних матеріалів України

 

[ Детальніше... ]

Удосконалення системи підготовки кадрів

1415608546 images-1

 

Питання вдосконалення системи підготовки кадрів в Україні не втрачає актуальності вже багато років. Одним з головних завдань на цьому шляху має стати узгодження потреб ринку праці з освітніми програмами для забезпечення вітчизняної економіки кваліфікованими працівниками.

Цій проблемі була присвячена основна увага учасників наради, яка відбулась 3 березня ц.р. у Мінсоцполітики з метою обговорення проекту Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів. В заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, профспілок та роботодавців.

На жаль, процес оновлення освітніх програм відбувається із значним відставанням від технічного процесу та модернізації засобів виробництва. Саме тому виникає необхідність у розробці професійних стандартів, які мають на меті вироблення загальноприйнятних вимог до професійних знань, умінь та навичок працівників. Ці професійні стандарти, у свою чергу, ляжуть в основу розробки освітньо-кваліфікаційних стандартів та навчальних програм.

Однак, наразі розробка професійних стандартів відбувається виключно об’єднаннями роботодавців та пов’язаними з ними інституціями, без уніфікації підходів до того, яким саме має бути профстандарт, а готові документи ніяк не впливають на знання та навички, які отримують майбутні працівники у навчальних закладах.

З огляду на це, виникає необхідність встановлення загальних вимог до процедур розроблення, громадського обговорення, погодження, затвердження, та введення в дію професійних стандартів. Це і є основна мета розробки і прийняття зазначеного Порядку, який дозволить зробити перший крок на шляху створення умов для підвищення конкурентоспроможності вітчизняної промисловості.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав ФПУ

[ Детальніше... ]

Чи буде державне регулювання цін?

8899115533

 

Федерація профспілок Кіровоградської області звернулася до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо систематичного підвищення тарифів на різні послуги. У зверненні зазначається:

 

Рада Федерації профспілок області розглядаючи на своєму засіданні питання забезпечення конституційного права працівників на достатній життєвий рівень, визнала його недостатнім.

На жаль, відсутність будь-якого контролю в державі за ціноутворенням, відсторонення організацій громадянського суспільства у державному регулюванні цін, скасування державного регулювання цін на основні продукти харчування спричинили значний ріст цін на самі необхідні продукти, ліки, енергоносії, комунальні послуги.

Систематично йде підвищення тарифів на газ, воду, житло, електроенергію, послуги пошти, телекому, введення плати за платіжки в державних банках.В магазинах майже щоденно нові ціни на молочні продукти, хліб, борошно, крупи, в аптеках – ліки.

За даними Держстату в структурі витрати затрати на продукти харчування і комунальні послуги складають 71,4%.

Одним словом, навіть підвищена мінімальна заробітна плата забезпечує в основному сплату податків, харчів та комунальних послуг.

Назвати цей життєвий рівень достатнім ніяк не можна.

Керуючись ст.. 19 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» Рада Федерації профспілок області вирішила звернутись до Кабінету Міністрів України про проведення державної політики цін та здійснення державного регулювання ціноутворення, забезпечення на цій основі захисту прав споживачів та підвищення якості їх життя.

 

За дорученням Ради ФПО

Голова ФПО   М.Баланенко

[ Детальніше... ]

Профспілковий лідер з гірської глибинки Закарпаття

P1140587

 

 

Заслуженим авторитетом і повагою користується у мешканців гірського селища Дубове Тячівського району у Закарпатті Василь Мадар, який очолює кадрову службу ДП «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання» і на громадських засадах є головою первинної профспілкової організації. Зважаючи на його лідерські якості, вміння працювати з людьми, захищати їх інтереси, його односельці обрали Василя Івановича депутатом Дубівської селищної ради.

Звичайно, від великого машинобудівного заводу у Дубовому за бутність колишнього директора Дмитра Подольського, вертолітне об’єднання, діючи в системі концерну «Укроборонпром», намагається в міру можливості триматися на плаву, виживати в період ринкової економіки, давати роботу десяткам мешканців гірської глибинки Закарпаття.

Про життєдіяльність підприємства, соціальний захист працюючих дбають новий директор Віталій Лазорик та голова первинної профспілкової організації Василь Мадар. На підприємстві укладено колективний договір, в якому чітко визначені спільні зобов’язання та окремо кожної зі сторін соціального партнерства.

Як позитив, слід відзначити, що підприємство зуміло погасити заборгованість по заробітній платі, накопичену за часів попереднього керівництва. За ініціативи директора нової генерації Віталія Лазорика робляться кроки щодо розширення асортименту виробництва. До традиційних ременів безпеки для крісел літаків додалися й товари широкого вжитку – котли для твердого опалення. Є й інші задуми. Але щоб їх втілити в життя потрібна підтримка концерну.

Голова профкому Василь Мадар налаштований оптимістично, вірить у відродження колись потужного підприємства. Адже люди, які тут працюють, заслуговують на увагу і підтримку, забезпечення роботою.

Нещодавно Василь Мадар відзначив свій 60-річний ювілей. З цією датою його поздоровили колеги по роботі, друзі, знайомі. За особистий внесок у здійснення соціально-економічного захисту спілчан та у зв’язку з ювілейною датою голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько вручив йому Почесну грамоту обласної ради профспілок.

Нехай вам і надалі щастить у житті, шановний Василю Івановичу – профспілковий лідер з гірської глибинки Закарпаття!

 

На фото:

- голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько (ліворуч) вручає нагороду голові первинної профорганізації ДП «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання» Василю Мадару.

Фото автора,

Сергій Баранчиков

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради 

[ Детальніше... ]

Співчуваємо

ТРАУР
 
Центральний комітет Профспілки працівників вугільної промисловості України з глибоким сумом сприйняв звістку про вибух на шахті «Степова», який забрав життя багатьох людей.

Висловлюємо глибокі співчуття родинам загиблих шахтарів.

В цей важкий час поділяємо біль за гірку втрату разом з рідними та близькими і всіма трудівниками шахти.


З глибокою скорботою,
Голова Профспілки - Віктор Турманов

[ Детальніше... ]

День первинної профорганізації в Іршавському районі, що у Закарпатті

 

 

 P1140684

 

 

У містах і районах Закарпаття проходять зустрічі з головами первинних профорганізацій, приурочені Року первинної профспілкової організації, які проводяться під егідою Федерації профспілок України. Чергова така нарада відбулася в місті Іршава.

 

 

 

Заступник голови Закарпатської облпрофради Василь Захарець у своєму виступі акцентував увагу на питаннях діяльності первинок щодо колдоговірної, фінансової роботи, охорони праці. Було дано рекомендації з питань організаційно-статутної діяльності первинних профорганізацій. На питаннях оздоровлення та санаторно-курортного лікування зупинилася директор Іршавської районної виконавчої дирекції Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Марія Улинець.

 

У своєму виступі голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько окреслив основні проблеми сучасного профспілкового руху, діяльності профспілок України і нашого краю щодо відстоювання прав та інтересів працюючих, в тому числі проведення протестних акцій профспілок за активної участі голів первинних профорганізацій різних галузей.

 

Чимало гострих питань порушили на зібранні профспілкові активісти Іршавського району. Йшлося, зокрема, про напругу в трудових колективах медичних закладів у зв’язку зі зрівнялівкою в оплаті праці працюючих з різним рівнем кваліфікації, невиплату з місцевих бюджетів у повному обсязі надбавок працівникам закладів культури, встановлених на державному рівні, надбавку освітянам, які працюють на території районів, що мають статус гірських, у розмірі 25%, не враховуючи її у розмірі мінімальної заробітної плати, непомірне для людей чергове підвищення тарифів на електроенергію, високі ціни на природний газ і тарифів на послуги ЖКГ тощо.

 

Ці звернення увійшли до Резолюції зібрання, в якій містяться вимоги до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та роботодавців.

 

Профспілкові працівники області відвідали Іршавський районний історико-краєзнавчий музей, про роботу якого їм розповів директор Андрій Світлинець.

 

На фото:

 

- під час зібрання – профспілкові активісти Іршавського району;

 

- виступає голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько;

 

- директор Іршавського районного історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець (ліворуч) розповідає про його роботу голові обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяні Повханич та голові облпрофради Володимиру Фленьку.

 

Фото автора,

 

Сергій Баранчиков

 

завідувач відділу організаційно-

 

гуманітарної роботи

 

Закарпатської облпрофради 

 

 

P1140710

 

 

 

P1140713

[ Детальніше... ]

День первинної профорганізації в Іршавському районі, що у Закарпатті

 

 

 P1140684

 

 

У містах і районах Закарпаття проходять зустрічі з головами первинних профорганізацій, приурочені Року первинної профспілкової організації, які проводяться під егідою Федерації профспілок України. Чергова така нарада відбулася в місті Іршава.

 

 

 

Заступник голови Закарпатської облпрофради Василь Захарець у своєму виступі акцентував увагу на питаннях діяльності первинок щодо колдоговірної, фінансової роботи, охорони праці. Було дано рекомендації з питань організаційно-статутної діяльності первинних профорганізацій. На питаннях оздоровлення та санаторно-курортного лікування зупинилася директор Іршавської районної виконавчої дирекції Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Марія Улинець.

 

У своєму виступі голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько окреслив основні проблеми сучасного профспілкового руху, діяльності профспілок України і нашого краю щодо відстоювання прав та інтересів працюючих, в тому числі проведення протестних акцій профспілок за активної участі голів первинних профорганізацій різних галузей.

 

Чимало гострих питань порушили на зібранні профспілкові активісти Іршавського району. Йшлося, зокрема, про напругу в трудових колективах медичних закладів у зв’язку зі зрівнялівкою в оплаті праці працюючих з різним рівнем кваліфікації, невиплату з місцевих бюджетів у повному обсязі надбавок працівникам закладів культури, встановлених на державному рівні, надбавку освітянам, які працюють на території районів, що мають статус гірських, у розмірі 25%, не враховуючи її у розмірі мінімальної заробітної плати, непомірне для людей чергове підвищення тарифів на електроенергію, високі ціни на природний газ і тарифів на послуги ЖКГ тощо.

 

Ці звернення увійшли до Резолюції зібрання, в якій містяться вимоги до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та роботодавців.

 

Профспілкові працівники області відвідали Іршавський районний історико-краєзнавчий музей, про роботу якого їм розповів директор Андрій Світлинець.

 

На фото:

 

- під час зібрання – профспілкові активісти Іршавського району;

 

- виступає голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько;

 

- директор Іршавського районного історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець (ліворуч) розповідає про його роботу голові обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяні Повханич та голові облпрофради Володимиру Фленьку.

 

Фото автора,

 

Сергій Баранчиков

 

завідувач відділу організаційно-

 

гуманітарної роботи

 

Закарпатської облпрофради 

 

 

P1140710

 

 

 

P1140713

[ Детальніше... ]

СПІВЧУТТЯ

e9375e25a16f42d447be4ddf554421d060bfdfed

 

Федерація профспілок України висловлює глибоке співчуття родинам та близьким загиблих гірників в аварії 2 березня 2017 року на шахті №10 «Степова» державного підприємства Львіввугілля.

Приголомшені цим трагічним випад​ком, і в глибокій скорботі розділяємо біль та гіркоту втрати.

Світла  пам’ять  загиблим. Якнайшвидшого одужання - постраждалим.

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31