06 березня 2017

Працевлаштуватися у Польщі буде складніше

РОБ

 

Польський уряд оголосив про зміни до закону щодо працевлаштування іноземців, іншими словами – трудових мігрантів.

 

Українців, які заробляють на життя в сусідній країні, з кожним роком більшає. Лише в ІІІ кварталі минулого року польські компанії видали понад 300 тис. довідок, які запрошують на роботу громадян України. Це на 70% більше, ніж 2015 року. Повної статистики за минулий рік ще немає, однак у нинішньому, стверджують експерти, позначилась тенденція до збільшення кількості бажаючих виїхати на заробітки до Польщі.

На працевлаштуванні наших співгромадян почали наживатися. Іде справжня торгівля дозволами на роботу. Польські роботодавці нарікають на зловживання у сфері працевлаштування. Тамтешній уряд вирішив змінити правила гри для трудових мігрантів. Вони спрямовані як на захист самих заробітчан, так і посилення контролю за ринком праці.

       Приміром, сезонний дозвіл на роботу в галузі туризму та сільському господарстві видаватимуть лише за умови, якщо роботодавець аргументовано доведе, що в Польщі немає охочих на запропоновані ним місця. Короткострокові дозволи до 9 місяців видаватимуть усім, але наймати таких іноземців зможе лише фірма, що існує не менше року.

       Поки що ці зміни лише обговорюють, однак не виключено, що вже влітку п. р. правила наберуть чинності, особливо в частині сезонної роботи. Істотні ж зміни будуть запроваджені, найімовірніше, з 1 січня 2018 року. І насамперед вони торкнуться польської системи заяв, що функціонує в країні вже понад 10 років.

       Відтепер, перед тим як запросити іноземця на роботу, потрібно буде протестувати польський ринок праці та визначити, чи не претендує на цю посаду громадянин Польщі. Якщо всі умови отримання дозволу будуть виконані, подання буде внесено до реєстру, доступ до якого матимуть також консули. Електронна реєстрація заяв на отримання дозволів на роботу для іноземців дозволить консулам при видачі віз до Польщі без посередників оцінювати ситуацію та перевіряти те чи інше подання.

         Чи можуть відмовити в праві отримання дозволу на роботу в Польщі? Можуть, стверджують аналітики ринку праці, за умови, якщо роботодавець реально не збирається працевлаштовувати претендента на робоче місце, або існує підозра, що працівник бажає використати дозвіл в інших цілях, аніж праця на вказаного роботодавця. Планується запровадити також оплату за реєстрацію заяви про отримання дозволу на працевлаштування іноземця. Коштуватиме це польському роботодавцю 30 злотих. Крім того, планується прирівняти заробітні плати поляків та іноземців за виконання аналогічної роботи.

         І ще одна новація: договір відтепер укладатиметься письмово. Перед його підписанням роботодавець повинен надати працівнику копію такого договору на зрозумілій йому мові.

         Польські роботодавці вважають нову процедуру прийняття на роботу іноземців невигідною та складною. Це й слугувало фактором, що дозволив тимчасово призупинити дію нового закону. До початку наступного року, як         стверджують у польському уряді.

 

СЕРЕД ПРОБЛЕМ, З ЯКИМИ НАЙЧАСТІШЕ СТИКАЮТЬСЯ УКРАЇНЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ ЗА КОРДОНОМ,

 

– мовний бар’єр та відчуття другосортності (27%);

– ще 22% респондентів називають відсутність договору з роботодавцем;

– 18% – погані житлові умови та проблеми з медичним забезпеченням;

– 13% заявили про неоплачувану понаднормову працю;

–   11% стикалися з відмовою в оплаті роботи;

– 8% – дискримінацією за національною ознакою;

– 6% – проблемами з правоохоронцями,;

–   2% – рекетом та криміналом;

– водночас більше третини (38%) зазначають, що вони не мали жодних проблем під час роботи за кордоном.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Реформи – спільна справа соціальних партнерів

КЛ

 

У клубі Кабінету міністрів відбулось засідання колегії Міністерства соціальної політики України «Про реформування соціальної сфери у 2016 році та основні завдання Мінсоцполітики на 2017 рік», у якому взяв участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

 

КЛ3

На засіданні виступив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він охарактеризував сучасну соціально-економічну ситуацію в країні, проінформував про ті завдання, які належить вирішувати в першу чергу та на перспективу Уряду, Міністерству соцполітики спільно з соціальними партнерам.

Володимир Гройсман приділив особливу увагу питанню системи працевлаштування в Україні. «Мене дуже турбує система працевлаштування в нашій країні, - зазначив він. - Я вважаю, що давно настав час перетворити систему на стимулювання створення робочих місць та реального працевлаштування. Зайнятість – це ключове питання». За його словами, фокус у системі працевлаштування має бути змінено з утримання безробіття на створення робочих місць.

Глава Уряду також зауважив, що після збільшення мінімальної заробітної плати удвічі за перші два місяці 2017 року в Україні спостерігається збільшення кількості вакансій та зменшення безробіття. «Це усе лише початок», - переконаний він.

Окрема тема – пенсійна реформа. «Цього року буквально за декілька місяців Уряд презентує нову пенсійну систему України, яка буде базуватися виключно на справедливості, і ця реформа буде включати у себе у тому числі підвищення пенсій. Ми вважаємо, що на сьогодні наше завдання і обов'язок - зробити все для того, щоб пенсійна система почала боротьбу з дефіцитом», - заявив Прем’єр-міністр. Він додав: на сьогодні дефіцит Пенсійного фонду становить більше 140 млрд. грн., при цьому більше 80% пенсіонерів живуть у бідності. «Зміна цієї системи дасть можливість відновити справедливість, зменшити дефіцит, а в середньостроковій перспективі взагалі його побороти. Усі зменшення дефіциту будуть інвестовані у якість життя українських громадян, - зауважив він. - Людина, яка вийшла на пенсію, має бути на мінімальному рівні забезпечена належним чином, щоб не потрапити у тотальну бідність. Найголовніше - нам треба побороти бідність у нашій країні».

 

КЛ5

 

Говорячи про кроки щодо забезпечення справедливості у соціальній сфері, він зауважив, що одним з завдань Уряду у цьому напрямку є те, «щоб працююча людина отримала достойну заробітну плату». З цією метою з 1 січня 2017 року Уряд удвічі збільшив мінімальну заробітну плату. Завдяки цьому рішенню 4 млн. українських громадян отримали підвищену заробітну плату. Підвищення мінімальної заробітної плати також стимулювало позитивні зміни у приватному секторі, зокрема щодо детінізації та реального підвищення заробітних плат, наголосив він.

Глава Уряду зауважив, що збільшення соціальних стандартів є наслідком розвитку національної економіки. «Логіка полягає у тому, що через розвиток національної економіки ми зможемо акумулювати достатні ресурси для того, щоб провести необхідні зміни і реформи, спрямовані тільки на одне завдання: маємо акумулювати ресурси, кошти у якість життя українських громадян. Це головне наше завдання сьогодні - стати сильними економічними і соціально справедливими», - підкреслив Прем’єр-міністр.

 

КЛ6

 

У виступах Міністра соціальної політики Андрія Реви та Голови парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення  Людмили Денисової мова йшла про здобутки 2016 року та завдання на 2017 рік. Зокрема, говорячи про субсидії, Андрій рева зазначив: наразі вже 6,6 мільйонів українських родин отримують житлові субсидії. Він зазначив, що під час опалювального сезону 2016-2017 років 7,4 мільйонів домогосподарств скористалося державною підтримкою з надання субсидій."Зараз їх трохи менше, оскільки з початку року кількість зменшилася на 800 тисяч, тому реально - 6,6 мільйонів", - наголосив Рева.Міністр також зауважив, що минулого року держава оптимізувала систему надання субсидій громадянам України.

 

КЛ7

Він також заявив, що Кабінет міністрів України підготував законопроект про створення в Україні інституції соціальних інспекторів, які контролюватимуть працівників служб соціального захисту населення. «Спільно зі Світовим банком реконструкції та розвитку підготовлено урядовий законопроект про соціальних інспекторів. Було схвалено Урядом і направлено у Верховну Раду», – зазначив Андрій Рева.

Зі слів міністра, планується, що соціальні інспектори надаватимуть допомогу і контролюватимуть органи соціального захисту населення на місцях на предмет дотримання вимог нормативних документів.

 

КЛ1

 

«За змістом своєї діяльності профспілки є соціальними партнерами Міністерства соціальної політики, тому, зрозуміло, цей орган найближчий до нас у структурі виконавчої влади, - зазначив в ексклюзивному коментарі нашому кореспонденту член Колегії Мінсоцполітики, Голова ФПУ Григорій Осовий. – І більшість завдань, що вирішує Міністерство, аналогічні тим та корегуються з тими, що стоять перед профспілками. Це, перш за все, питання соціального захисту, зайнятості, умов, безпеки праці, її гідної оплати, безробіття. Тому ті пріоритети, які було визначено у 2016 році, зокрема в сфері оплати праці, соціальному діалозі, Там, де ще є невирішені питання, зокрема у сфері ринку праці, будемо спільно працювати для їх вирішення».

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Реформи – спільна справа соціальних партнерів

КЛ

 

У клубі Кабінету міністрів відбулось засідання колегії Міністерства соціальної політики України «Про реформування соціальної сфери у 2016 році та основні завдання Мінсоцполітики на 2017 рік», у якому взяв участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

 

КЛ3

На засіданні виступив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він охарактеризував сучасну соціально-економічну ситуацію в країні, проінформував про ті завдання, які належить вирішувати в першу чергу та на перспективу Уряду, Міністерству соцполітики спільно з соціальними партнерам.

Володимир Гройсман приділив особливу увагу питанню системи працевлаштування в Україні. «Мене дуже турбує система працевлаштування в нашій країні, - зазначив він. - Я вважаю, що давно настав час перетворити систему на стимулювання створення робочих місць та реального працевлаштування. Зайнятість – це ключове питання». За його словами, фокус у системі працевлаштування має бути змінено з утримання безробіття на створення робочих місць.

Глава Уряду також зауважив, що після збільшення мінімальної заробітної плати удвічі за перші два місяці 2017 року в Україні спостерігається збільшення кількості вакансій та зменшення безробіття. «Це усе лише початок», - переконаний він.

Окрема тема – пенсійна реформа. «Цього року буквально за декілька місяців Уряд презентує нову пенсійну систему України, яка буде базуватися виключно на справедливості, і ця реформа буде включати у себе у тому числі підвищення пенсій. Ми вважаємо, що на сьогодні наше завдання і обов'язок - зробити все для того, щоб пенсійна система почала боротьбу з дефіцитом», - заявив Прем’єр-міністр. Він додав: на сьогодні дефіцит Пенсійного фонду становить більше 140 млрд. грн., при цьому більше 80% пенсіонерів живуть у бідності. «Зміна цієї системи дасть можливість відновити справедливість, зменшити дефіцит, а в середньостроковій перспективі взагалі його побороти. Усі зменшення дефіциту будуть інвестовані у якість життя українських громадян, - зауважив він. - Людина, яка вийшла на пенсію, має бути на мінімальному рівні забезпечена належним чином, щоб не потрапити у тотальну бідність. Найголовніше - нам треба побороти бідність у нашій країні».

 

КЛ5

 

Говорячи про кроки щодо забезпечення справедливості у соціальній сфері, він зауважив, що одним з завдань Уряду у цьому напрямку є те, «щоб працююча людина отримала достойну заробітну плату». З цією метою з 1 січня 2017 року Уряд удвічі збільшив мінімальну заробітну плату. Завдяки цьому рішенню 4 млн. українських громадян отримали підвищену заробітну плату. Підвищення мінімальної заробітної плати також стимулювало позитивні зміни у приватному секторі, зокрема щодо детінізації та реального підвищення заробітних плат, наголосив він.

Глава Уряду зауважив, що збільшення соціальних стандартів є наслідком розвитку національної економіки. «Логіка полягає у тому, що через розвиток національної економіки ми зможемо акумулювати достатні ресурси для того, щоб провести необхідні зміни і реформи, спрямовані тільки на одне завдання: маємо акумулювати ресурси, кошти у якість життя українських громадян. Це головне наше завдання сьогодні - стати сильними економічними і соціально справедливими», - підкреслив Прем’єр-міністр.

 

КЛ6

 

У виступах Міністра соціальної політики Андрія Реви та Голови парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення  Людмили Денисової мова йшла про здобутки 2016 року та завдання на 2017 рік. Зокрема, говорячи про субсидії, Андрій рева зазначив: наразі вже 6,6 мільйонів українських родин отримують житлові субсидії. Він зазначив, що під час опалювального сезону 2016-2017 років 7,4 мільйонів домогосподарств скористалося державною підтримкою з надання субсидій."Зараз їх трохи менше, оскільки з початку року кількість зменшилася на 800 тисяч, тому реально - 6,6 мільйонів", - наголосив Рева.Міністр також зауважив, що минулого року держава оптимізувала систему надання субсидій громадянам України.

 

КЛ7

Він також заявив, що Кабінет міністрів України підготував законопроект про створення в Україні інституції соціальних інспекторів, які контролюватимуть працівників служб соціального захисту населення. «Спільно зі Світовим банком реконструкції та розвитку підготовлено урядовий законопроект про соціальних інспекторів. Було схвалено Урядом і направлено у Верховну Раду», – зазначив Андрій Рева.

Зі слів міністра, планується, що соціальні інспектори надаватимуть допомогу і контролюватимуть органи соціального захисту населення на місцях на предмет дотримання вимог нормативних документів.

 

КЛ1

 

«За змістом своєї діяльності профспілки є соціальними партнерами Міністерства соціальної політики, тому, зрозуміло, цей орган найближчий до нас у структурі виконавчої влади, - зазначив в ексклюзивному коментарі нашому кореспонденту член Колегії Мінсоцполітики, Голова ФПУ Григорій Осовий. – І більшість завдань, що вирішує Міністерство, аналогічні тим та корегуються з тими, що стоять перед профспілками. Це, перш за все, питання соціального захисту, зайнятості, умов, безпеки праці, її гідної оплати, безробіття. Тому ті пріоритети, які було визначено у 2016 році, зокрема в сфері оплати праці, соціальному діалозі, Там, де ще є невирішені питання, зокрема у сфері ринку праці, будемо спільно працювати для їх вирішення».

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31