10 березня 2017

Про лист Луганської обласної організації Профспілки машинобудівників та приладобудівників України

 

На адресу Голови Федерації профспілок України Григорія Осового надійшов лист від Луганської обласної організації Профспілки машинобудівників та приладобудівників України зі словами підтримки позиції, висловленої у співдоповіді від профспілкової сторони Голови СПО об’єднань профспілок, Голови Федерації профспілок України Григорія Осового на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, яке відбулося 24 лютого 2017р. (читайте ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ № 9, 2 березня 2017 на стор.5).

 

01

[ Детальніше... ]

Дитячому оздоровленню – особливу увагу профспілок

ДЕ

 

Нині нагальною потребою для дитячих оздоровчих таборів та профспілкових організацій України є здійснення заходів, які б могли стримати вартість дитячої оздоровчої путівки. Адже прогнозується, що у 2017 році вона ще зросте на 25-30 % і стане фінансово недоступною для більшості батьків через їхню неспроможність оплатити високу вартість дитячої путівки. Такі факти наводилися під час робочої наради щодо проблемних питань з оздоровлення дітей влітку 2017 року, що відбулась 10 березня. У неї взяли участь представники Міністерства соціальної політики, ряду всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та регіональних профоб’єднань, апарату Федерації профспілок України. Вів нараду заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий.

 

ДЕТИ

 

У своєму вступному слові Євген Драпятий наголосив на важливості та актуальності питання, що розглядалося під час наради. На жаль, зазначив він, це питання у сучасних складних соціально-економічних умовах дійсно стає гострою проблемою. Залишається болючою темою питання фінансування дитячого оздоровлення та відпочинку. А загострюють її ще й суто суб’єктивні фактори, коли ряд чиновників різного рівня не виконують свої обов’язки по забезпеченню належного відпочинку дітей та юнаків.

 

ДЕТИ1

 

Заступник директора Департаменту оздоровлення та санаторно-курортного лікування - начальник відділу нормативно-методичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей Мінсоцполітики Віктор Древаль проінформував присутніх про ситуацію з оздоровленням та відпочинком дітей, підбив підсумки оздоровчої кампанії за 2016 рік та розповів про перспективи 2017 року. Він зазначив: позиція Міністерства однозначна: ми маємо шукати та знаходити нові ефективні шляхи вирішення проблеми дитячого оздоровлення та відпочинку.

 

ДЕТИ4

 

У виступах учасників заходу зазначалось: особливо болісною ця проблема є для працівників бюджетних установ та організацій, які мають невисоку заробітну плату, а роботодавець не в змозі їм допомогти в оплаті дитячої оздоровчої путівки, бо бюджети цих установ не передбачають коштів, які можна було би спрямувати на дитяче оздоровлення. Тому це питання не може бути врегульоване через колдоговір, як це мало би бути за законодавством. Через занизький рівень зарплати бюджетників, їхні профспілкові внески також є замалими і тому профспілкові комітети мало чим можуть допомогти батькам - членам їхньої профспілки в оплаті дитячої путівки.

Наголошувалось також на тому, що дитячі оздоровчі табори занепокоєні загрозою свого закриття через прогнозоване зменшення попиту на дитячі путівки внаслідок їхньої високої вартості.

 

ДЕТИ2

 

Зазначимо, що на робочій нараді обговорено можливі шляхи та дії ФПУ, її членських організацій задля налагодження ефективної роботи дитячих оздоровчих таборів, стримування вартості росту дитячих путівок чи пошуку інших можливостей для оздоровлення дітей влітку 2017 року.

 

Що ж треба зробити спільними зусиллями для сприяння належного проведення літнього оздоровчого періоду? На думку профспілок та керівників дитячих оздоровчих таборів, найбільш актуальними діями у цьому процесі можуть стати:

-                    повернення коштів Фонду соціального страхування на часткову компенсацію дитячим оздоровчим закладам витрат на харчування дітей;

-                    сприяння ФПУ в направленні медичних працівників для роботи в дитячих оздоровчих таборах протягом літа з частковим фінансуванням їхньої заробітної плати за рахунок коштів самої установи охорони здоров’я.

-                    встановлення пільг з оплати податку на землю та податку на житлові приміщення, пільгових цін на електроенергію та комунальні послуги

-                    перехід від тендерної системи закупівлі путівок на конкурсу систему без витрат дитячих таборів на участь у проведенні тендерів;

-                    допомога дитячим оздоровчим таборам шляхом фінансової участі у підготовці таборів до літнього оздоровчого сезону з боку органів місцевого самоврядування та профспілкових організацій.

 

 

 

Департамент профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Завершено роботу з укладення Угод про співпрацю з усіма діючими ОТГ на Рівненщині

DSC 3777

 

Загалом підписано 18 угод. 9 березня такі Угоди було підписано з Пісківською, Клесівською та Локницькою ОТГ. Протягом місяця профспілковці зустрілися з усіма головами ОТГ, під час зустрічей дійшли згоди щодо подальшої співпраці між громадами та профспілками. Зустрічаючись особисто з керівниками ОТГ з представниками новостворених апаратів щораз розповідали про роль профспілки, її завдання, її пріоритетні цілі: короткотривалі та довготривалі. В ході перемовин ФПО, її членські організації узгоджували розбіжності і шукали компроміси щодо структури підпорядкування ППО та сплати їх членських внесків.

За словами Миколи Шершуна, голови ФПО, при особистих зустрічах намагались донести до людей, що основне завдання профспілки – досягти гідної праці та належної її оплати. І що для здійснення ефективних перебудовчих процесів у профспілкових структурах, передусім слід перевернути свідомість спілчан, варто відходити від однобокого розуміння профспілки, як каси взаємодопомоги.

 

ІАЦ Федерації профспілок Рівненської області

 

DSC 3727

 

DSC 3759

[ Детальніше... ]

Экологические и общественные организации требуют прекращения финансирования корпораций, загрязняющих окружающую среду

corporateQE 2017 stop ECB subsidizing climate disaster

 

 

ЕФПОО и 70 европейских организаций гражданского общества призывают Европейский центральный банк (ЕЦБ) прекратить направлять средства в рамках политики количественного смягчения транснациональным корпорациям, загрязняющим окружающую среду. Такое требование появилось после того, как исследователи Обсерватории корпоративной Европы обнаружили, что ЕЦБ влил миллиарды евро в компании, добывающие ископаемое топливо, в рамках своей Программы покупки корпоративных облигаций (CSPP). Эта программа является частью программы ЕС по количественному смягчению.

 

С целью стимулирования экономики еврозоны ЕЦБ уполномочил центральные банки стран-членов покупать корпоративные ценные бумаг. Сам банк напрямую покупает долговые обязательства у крупнейших европейских транснациональных корпораций.

 

Генеральный секретарь ЕФПОО Яан Виллем Гудриан заявил: «Неприемлемо использовать деньги налогоплательщиков для покупки корпоративных облигаций, поощрять государственно-частные партнерства и в то же время отказываться от прямых инвестиций в государственные компании, инфраструктуру и общественное обслуживание».

 

Общественные организации требуют, чтобы ЕЦБ был более прозрачным и обнародовал свою программу покупки корпоративных облигаций. Они также считают, что подобные программы и экономическая политика банка в целом должны быть направлены на достижение социальной и климатической справедливости. Компании, загрязняющие окружающую среду, и спекулянты не должны субсидироваться за счет государственных денег (уже потрачено 67 млрд. евро).

 

Программа покупки облигаций ЕЦБ не нацелена на компании, продвигающие возобновляемые источники энергии, что идет в разрез с обязательствами согласно Парижскому соглашению, направленному на решение проблемы изменения климата. Правительства должны прекратить вливать без всяких условий средства в компании, которые не приближают достижение согласованных целей. Организации обратились к лицам, принимающим решения в Европе, с просьбой разработать альтернативу: стратегию, которая будет находиться под демократическим контролем, будет направлять инвестиции в отрасли, создающие рабочие места, и направит на верный путь борьбы с климатическим кризисом.

 

Например, ЕФПОО, ЕКП и целый ряд организаций поддерживают требование Европейского парламента о создании Фонда справедливого перехода. Совет (правительства государств-членов) отвергает это в своих нынешних предложениях по реформированию Схемы торговли выбросами.

 

Подготовлено Департаментом международных связей ФПУ

[ Детальніше... ]

Андрій Рева: Остаточний текст Меморандуму з МВФ не містить ніяких апокаліптичних речей та відповідає національним інтересам України

22834 480 320

 

Міністр соціальної політики сподівається на якнайшвидше оприлюднення тексту Меморандуму з МВФ. Про це він повідомив в ефірі телеканалу «112».

За словами Міністра, оприлюднення тексту Меморандуму припинить спекуляції на життєво важливих темах та дозволить Уряду перейти до практичного втілення позитивних змін.

«Меморандум не є нормативним актом, це джентльменська угода між МВФ, який кредитує Україну, і намірами влади щодо проведення реформ. У мене є бажання, щоб цей текст був якнайшвидше опублікований, для порівняння стартових позицій, з яких починали, та остаточного варіанту тексту», – підкреслив Андрій Рева.

Урядовець наголосив, що порівняння початкового та остаточного текстів Меморандуму свідчитиме про успіх Уряду в донесенні своєї позиції, яка відповідає інтересам України, до Міжнародного валютного фонду. Натомість, спекулятивні заяви, які ґрунтуються на здогадках та неповній інформації, не мають під собою жодних підстав.

«В остаточному варіанті Меморандуму відсутні норми про заморожування мінімальних зарплат на три роки та про заборону пенсіонерам працювати, відсутнє і збільшення загального пенсійного віку для виходу на пенсію. Ніяких апокаліптичних речей в Меморандумі немає, і ви зможете в тому пересвідчитись після його опублікування», – заявив Міністр соціальної політики.

 

За повідомленням Прес-служби Мінсоцполітики

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31