13 березня 2017

Проект Трудового кодексу – під контроль профспілок

IMG 7903

 

Актуальні питання захисту трудових прав працівників обговорено 13 березня під час наради керівників профоб’єднань-суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок, членів Консультативної ради при Голові ФПУ. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

IMG 7887

 

В заході взяли участь перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець, голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, члени СПО об’єднань профспілок, працівники апарату ФПУ.

 

IMG 7900

 

Учасники наради обговорили позицію профспілок щодо проекту Трудового кодексу України, висловили свої зауваження та пропозиції стосовно цього документу.

Зазначимо, що 15 березня 2017 року відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, під час якого буде розглянуто Проект Трудового кодексу України (реєстр. № 1658, доопр., друге читання). Тому дуже важливо, щоб на це засідання Комітету представники профспілок прийшли з консолідованою позицію та конкретними пропозиціями.

 

IMG 7881

 

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

IMG 7913

 

IMG 7876

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

УВАГА – БЕЗЗАКОННЯ! Приміщення Чернігівського навчально-методичного центру профспілок намагаються відібрати, а навчальний заклад — виселити

ЦЕНТР1
 

У лютому поточного року на адресу Навчально-методичного центру (НМЦ) профспілок надійшла позовна заява до Господарського суду Чернігівської області. Позов поданий Фондом державного майна України, який просить суд виселити підприємство із займаної будівлі.

 

Ще в 2011 році (за часів генерального прокурора Пшонки) прокуратура подала перший позов проти навчального центру. І, на жаль, у 2015 році Вищий господарський суд України постановив визнати право власності на будівлю, яку використовує НМЦ профспілок за державою. Мотивував він це рішення неоднозначними і суперечливими постановами Верховної Ради України, прийнятими ще на початку 90-х років.

 

Профспілки не змирились з висновками вітчизняної Феміди, спрямувавши відповідну скаргу до Європейського суду з прав людини. Проте можуть минути роки, поки ця Європейська установа ухвалить своє рішення.

 

А Фонд державного майна України (ФДМУ), мабуть, переслідуючи якісь зовсім не державні інтереси, вже зараз хоче викинути Навчальний центр на вулицю. При цьому ФДМУ не пояснює, якими такими державними потребами викликана необхідність звільнення Центром власної будівлі.

Сприймаємо ці дії, як тиск на профспілковий рух і намагання знищити в зародку процеси модернізації, омолодження і європеїзації, які наразі розпочалися в профспілковому середовищі.

 

Навчальний центр розміщується у м. Чернігові за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка 105-А та був побудований свого часу за рахунок коштів Української республіканської ради профспілок, коштів обласних профспілкових організацій та навіть рукам членів профспілок.

 

З моменту введення в експлуатацію у грудні 1987 року і по теперішній час будівля Центру, яка має у своєму складі навчальні аудиторії, актовий зал, готель, кафе, використовується для потреб навчання профспілкових кадрів, надання консультаційної, юридичної допомоги людям праці, навчання з питань охорони праці, тощо.

 

Щоденно до спеціалістів Центру за допомогою звертаються десятки людей, у т.ч. за захистом своїх порушених трудових прав, консультаціями з приводу працевлаштування, оформлення пенсій, соціальних допомог, тощо. Діє постійна телефонна “Гаряча лінія” з питань захисту трудових прав працюючих, послугами якої користуються представники профспілок з усієї України.

 

Фактично — це єдиний в Україні та унікальний у своєму роді спеціалізований навчальний комплекс, який має статус базового у системі Федерації профспілок України

 

Якщо наміри Фонду державного майна України реалізуються, то Чернігів назавжди втратить:

  • 42 робочих місця та унікальний колектив фахівців;
  • відповідального платника податків;
  • десятки навчальних груп, які приїздять до нашого міста з усієї України, країн Європи та США, розвиваючи таким чином туристичний потенціал Чернігова;
  • унікальний майданчик для усіх сторін соціального діалогу в області (профспілок, роботодавців та органів державної влади);
  • найкращий в Україні та відомий у Європі профспілковий навчальний центр.

 

Наразі колектив Центру розпочав юридичну роботу та інформаційну кампанію по захисту своєї будівлі із залученням профспілкових організацій з усієї України, міжнародних партнерів, народних депутатів України, громадськості. Просимо солідарної підтримки демократичних ЗМІ Чернігівщини, адже без вашої допомоги нам буде важко подолати цю несправедливість!

 

Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

[ Детальніше... ]

15-річчя Волинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Мінсоцполітики України

091

 

 

Волинський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Мінсоцполітики України відзначив своє 15-річчя.

За ініціативою адміністрації та профкому (директор Стельмащук О.Р , голова профкому Пачковська О.П) до Дня народження Центру в актовому залі закладу відбулося святкове дійство «Центру 15 років». Серед присутніх свята були:

- Діти, кому Центр став другою домівкою, хто відчув руку допомоги, здобув свої перші перемоги, хто знайшов щирих та вірних друзів.

- Батьки, котрі раділи успіхам своїх дітей, не залишившись наодинці зі своїми проблемами.

  - Працівники, на яких покладена милосердна місія по наданню реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами. Ті, хто віддає їм свої знання, вміння, тепло та любов.

Серед гостей, які прийшли підтримати дітей та розділити радість події були : профспілковий актив Волинської обласної організації профспілки на чолі з головою Микитюк Г.П, перший директор Центру – Римарчук Г.В, директор відділення Фонду соціального захисту інвалідів Шевчук В.О, приватний підприємець Матвійчук С.М та представник Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Пундик С.О.

Центр займає дуже важливе місце в житті дітей. Він подарував їм радість життя, впевненість у собі, відкрив двері у майбутнє для реалізації можливостей і мрій.

Присутні на святі насолоджувалися виступами дітей, батьків та працівників Центру.

Море позитивних емоцій подарував присутнім танок дітей на візочках групи «Сонечко».

Бурхливими оплесками глядачі зустрічали вальс у виконанні дітей з аутичним синдромом з мамами, казку «Ріпка» у виконанні батьків групи «Сонечко», запальний циганський танок у виконанні мам групи «Стежинка».

Усіх присутніх на святі зачарувала пісня у виконанні учасниці «Поліського літа з фольклором», мами вихованки групи «Дзвіночок» Юлії Стрільчук «Україна – це ти!»

Пісня «Щастя і добра» у виконанні всіх присутніх, об'єднала у велику родину всіх , хто протягом 15 років ішов пліч-о-пліч заради дітей з особливими потребами.

З побажаннями миру, здоров'я, сили, наснаги та злагоди виступили директор Центру Стельмащук О.Р та голова обласної організації працівників соціальної сфери України Микитюк Г.П.

 

Г. Микитюк,
Голова Волинської обласної 
організації

профспілки працівників соціальної сфери України

 

085

 

088

 

 

 

089

 

094

 

098

[ Детальніше... ]

Вісім кроків для порятунку Харківського авіаційного заводу

17155780 1862127114062207 1155798632428926144 n

 

 

За ініціативи команди із захисту трудових і профспілкових прав у ФПУ продовжується співпраця із народними депутатами України

 

 

На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві, що простоює вже майже два роки, новий керівник – завод очолив Олександр Кривоконь, який спеціалізується на кризовому менеджменті.

 

Для збереження заводу із новим очільником зустрівся народний депутат України Віктор Кривенко. Зазначимо, минулого року з метою напрацювання механізму виплати заборгованостей та реалізації трудових прав співробітників зустріч із трудовим колективом підприємства провела команда із захисту трудових і профспілкових прав ФПУ.

 

 

28 лютого за ініціативи команди із захисту трудових і профспілкових прав ФПУ та за участі заступника Голови ФПУ Володимира Саєнка, голови профспілки авіабудівників України Яреми Жугаєвича і народного депутата Віктора Кривенка пройшов круглий стіл з проблемних питань галузі.

 

 

3 500 співробітників Харківського авіазаводу з 2015 року знаходяться у вимушеній відпустці – борг по заробітній платі трудівникам сягнув уже більше 110 мільйонів гривень. У лютому 2015 року на заводі було введено скорочений робочий графік, а в квітні 2016-го підприємство офіційно продовжило простій на невизначений термін.

 

Проблеми з постачанням електроенергії на заводі ставлять під загрозу виконання невеликих іноземних замовлень, що сьогодні реалізуються силами 400 чоловік.

 

Народний депутат України Віктор Кривенко наголосив, що сьогодні стоїть першочергова задача зберегти наявні потужності, адже відроджувати промисловий потенціал – значно складніше: «Намітили 8 кроків по порятунку заводу. Замовлення є, літаки конкурентоздатні, виробнича база збережена. Питання до держави, як власника, підтримати чесний бізнес-план, який нове керівництво надасть у цьому місяці».

 

Продуктивна співпраця із народними депутатами України проводиться у ФПУ в рамках розбудови соціального діалогу та з метою розширення сфери й методів впливу профспілкової роботи. Напрямок курує команда захисту трудових і профспілкових прав ФПУ за ініціативою заступника Голови Володимира Саєнка, що дозволяє більш ефективно відстоювати трудові права працівників по всій Україні.

 

 

Тетяна Малашенко

 

 

17191383 1862127344062184 6692755481471574187 n

 

235

 

 

 

210

[ Детальніше... ]

Комітет з питань соціальної політики ВРУ розглядатиме проект Трудового кодексу України

ffcf579901ec5b6934bb50139d25c707

 

 

 

15 березня 2017 року відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

На засіданні буде розглянуто Проект Трудового кодексу України (реєстр. № 1658, доопр.друге читання).

 

Порівняльна таблиця додається.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Відтепер отримати допомогу при народженні дитини в Україні можна онлайн

5555

 

 

10 березня 2017 року Міністерство соціальної політики та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нову електронну послугу у сфері соціального захисту – призначення допомоги при народженні дитини.

 

Досі документи для призначення допомоги можна було подати лише у паперовій формі. У 2016 році близько 400 тис. українців для цього особисто відвідали органи соціального захисту населення, витрачаючи на це  свій час та створюючи значні черги.

 

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування. Молоді батьки можуть подати такі документи у будь-який зручний час за допомогою мережі Інтернет, без необхідності особистого відвідування районного управління соціального захисту.

 

«Впровадження електронних послуг є одним з пріоритетів роботи Міністерства соціальної політики», - зазначила перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

 

Електронна послуга вже доступна на офіційному сайті Мінсоцполітики за адресою e-services.msp.gov.ua, а також, згодом, буде доступна на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua. Електронні форми з автоматичною перевіркою введених даних та інтерактивними підказками мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

 

За рахунок автоматизації перевірки введених даних значно пришвидшується процес розгляду документів та ухвалення рішення щодо призначення допомоги. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та зменшують ризики зловживань або шахрайства.

 

Зроблено ще один важливий крок на шляху до запровадження реального електронного урядування в Україні, наголошують у Мінсоцполітики. Адже доступні та прозорі, не корупційні, швидкі та зручні електронні соціальні послуги – це те, що найбільше очікують громадяни».

  

Ініціатива реалізується за підтримки Швейцарсько-української програми «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що виконується Фондом Східна Європа.

 

 

 За повідомленням Прес-служби Мінсоцполітики

[ Детальніше... ]

Пителла и Висентини (ЕКП): Брекзит ставит под угрозу будущее миллионов людей, должны быть гарантированы права на проживание и работу

 

 ЕКП

 

По итогам встречи между председателем фракции Прогрессивного альянса социалистов и демократов в Европарламенте Джанни Питтеллой и Генеральным секретарем Европейской конфедерации профсоюзов (ЕКП) Лукой Висентини, посвященной предстоящим переговорам о Брекзите, Питтелла и Висентини выступили с совместным заявлением:

 

«Брекзит может разрушить жизни миллионов граждан и работников как в Великобритании, так и в ЕС. Мы обратимся с призывом к Палате общин защитить права 3 миллионов граждан ЕС, проживающих в Великобритании после того, как будет задействована статья 50 Лиссабонского договора.

Дебаты тщательно отслеживаются европейскими партнерами Великобритании, их ход будет иметь последствия для наших будущих отношений.

Права человека не могут использоваться в качестве разменной монеты на переговорах по Брекзиту, ни со стороны Великобритании, ни со стороны ЕС. К людям нельзя относиться так же, как к финансовым услугам. Должны быть обеспечены взаимные равные права и гарантии проживания и работы для граждан Великобритании и ЕС, независимо от результатов переговоров по Брекзиту. Никто не имеет права торговать правами и жизнями людей.

Экономика и рабочие места в Великобритании и ЕС не должны пострадать от Брекзита, и наилучшим способом действовать в интересах граждан обеих сторон является развитие углубленного экономического и социального сотрудничества между Великобританией и ЕС в соответствии с правилами Единого рынка и законодательством ЕС.

Фракция Прогрессивного альянса социалистов и демократов в Европарламенте и ЕКП будут внимательно следить за развитием событий Брекзит вместе со своими коллегами из партии лейбористов и Британского конгресса тред-юнионов в Великобритании и Ирландского конгресса профсоюзов в Северной Ирландии, чтобы обеспечить достижение общих целей».

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31