квітня 2017

28 квітня 2017

КОНТАКТИ. Розвиваючи плідне співробітництво

 

IMG 0603 

 

28 квітня відбулась зустріч Голови СПО об’єднань профспілок Голови ФПУ Григорія Осового та Генерального секретаря Інтернаціоналу будівельників і деревообробників (BWI, Женева) Амбета Юсона, який відвідав заходи членської організації Інтернаціоналу в Україні - Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

 

У зустрічі взяли участь Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв, керівник Департаменту міжнародних зв’язків Василь Шілов, головний спеціаліст ДМЗ В’ячеслав Майборода.

Учасники зустрічі обговори питання заходів Профспілки будівельників України за нагоди Дня охорони праці та особливо - сьогоднішню Ходу Профспілки та мітинг біля Мінрегіонбуду України з вимогами укладання Галузевої угоди.

 

IMG 0600

 

Голова ФПУ поцікавився у високого гостя глобальним порядком денним Інтернаціоналу, та як він відбивається на українських робітниках. Генсек Інтернаціоналу повідомив, що Україна та профспілковий рух в країні в глобальних пріоритетах Інтернаціоналу. Сторони обговорили реформи в Україні, політику МВФ в нашій країні та перспективи економіки в умовах військової агресії.

 

IMG 0601

 

Зустріч стала продовженням гарної традиції зустрічей двох профспілкових лідерів, починаючи із Міжнародної конференції праці в 2015 році в Женеві та цьогорічних зимових заходах соціально-економічної ради ООН в Вашингтоні.

 

Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий: «Питання охорони праці, створення гідних та безпечних її умов були і є серед головних пріоритетів профспілок»

 

ОХ

 

 

28 квітня з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий на чолі профспілкової делегації взяв участь в урочистих заходах з нагоди цієї події. У заході також взяли участь Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, заступник Голови ФПУ Євген Драпятий, представники державних установ, профспілкових організацій, роботодавців та трудових колективів.

 

Профспілковий лідер поклав квіти до меморіального каменю на Алеї загиблим на виробництві у парку «Відрадний» Солом'янського району Києва, а також взяв участь у церемонії нагородження переможців Фіналу конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», що проходив у Центрі дитячої та юнацької творчості Солом'янського району.

 

«Питання охорони праці, створення гідних та безпечних її умов були і є серед головних пріоритетів профспілок, - зазначив Григорій Осовий. – І, звичайно, українські профспілки, Федерація профспілок України 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці - проводить відповідні заходи, мета яких , з одного боку, вшанувати тих, хто, на жаль, загинули на виробництві, з другого – обговорити шляхи удосконалення системи безпеки та охорони праці. До цього дня журнал «Охорона праці» вже традиційно проводить конкурс дитячого рисунка, який засвідчує розуміння дітей, як ставитися до безпеки праці».

 

Григорій Осовий зазначив, що Федерація профспілок України має у своєму активі тисячі громадських інспекторів з охорони праці, які працюють на громадських засадах та тісно співпрацюють з інспекторами Держпраці. ФПУ, її членські організації постійно працюють над удосконаленням системи безпеки праці на всіх рівнях – від законодавчого до виробничого.  

 

Голова ФПУ підкреслив, що охорона праці за своєю суттю є охороною життя і здоров’я людини в процесі праці, тому профспілки нагадують третю статтю Конституції України, яка гласить, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому нам усім – і тим, хто організує виробництво, і хто приступає до роботи, і профспілкам, які патронують інтереси найманих працівників, треба бути досить уважними до реалізації тих нормативних вимог, які стосуються охорони праці і середовища, де працює людина.

 

Додамо, що профспілковий лідер взяв участь в церемонії нагородженні переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», що проходив у Центрі дитячої та юнацької творчості Солом'янського району. Він поздоровив переможців та побажав їм подальших успіхів у житті та творчості.

 

Девіз та тема цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці».

 

Напередодні оргкомітет з його проведення виступив із зверненням (http://fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/okhorona-pratsi-i-zdorov-ya/218-vsesvitnij-den-okhoroni-pratsi-2016/12083-zvernennya-organizatsijnogo-komitetu-z-pidgotovki-ta-provedennya-u-2017-rotsi-zakhodiv-z-nagodi-dnya-okhoroni-pratsi-v-ukrajini).

 

 

 

А 27 квітня відбулися круглий стіл та брифінг на тему «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці» (http://fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/okhorona-pratsi-i-zdorov-ya/218-vsesvitnij-den-okhoroni-pratsi-2016/12176-golovne-shchob-lyudina-bula-zdorovoyu-2).

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

ОХ12

 

ОХ10

 

ОХ1

 

ОХ2

 

ОХ3

 

ОХ4

 

ОХ5

 

ОХ7

 

ОХ8

 

ОХ9

 

 

 

[ Детальніше... ]

Заявление Международной конфедерации профсоюзов к 1 Мая 2017 года

prafsajuz-kanfederacyja
 
 
Покончить с корпоративной жадностью - мир нуждается в повышении зарплат!
 
Достижения целых поколений трудящихся, которые отмечаются Первого мая, подвергаются непрерывным и систематическим атакам, поскольку влиятельные транснациональные корпорации и несколько чрезмерно богатых людей пишут правила глобальной экономики. Правительства отступают, потворствуя сверхбогатым, и не выполняют своих обязательств по обеспечению достойного труда для всех и искоренению бедности. Национализм и ксенофобия искажают солидарность во времена, когда мир столкнулся с крупнейшим за 70 лет кризисом беженцев, когда трудящиеся мигранты лишены достоинства и равного обращения.
Десятки миллионов женщин и мужчин оказались заложниками современного рабства, и еще больше составляют скрытую рабочую силу в глобальных цепочках поставок, где у них нет права на создание профсоюза или на минимальную заработную плату, на которую можно жить, и зачастую они вынуждены выполнять опасную и унизительную работу. 40% трудящихся мира заняты в неформальной экономике, не имея прав и еле сводя концы с концами. Токсичная догма мер жесткой экономии, направленная на еще большее увеличение благосостояния богатейшего 1%, бьет сильнее всего по женщинам и тормозит все шансы на достижение прогресса в борьбе с величайшими проблемами нашего времени.
Когда более миллиарда людей сталкиваются с насилием или отсутствием безопасности, а сотни тысяч находятся в зоне вооруженных конфликтов, угроза новых войн не кажется такой далекой. Мир без соблюдения прав человека невозможен, и именно гарантия соблюдения прав человека, включая фундаментальные права трудящихся, является основой процветания и мира.
Экономическая система дала сбой, правила должны быть переписаны большинством и для большинства, а не для избранных.
 
«78% людей требуют, чтобы компании несли ответственность за свои цепочки поставок.
79% людей говорят, что минимальная заработная плата недостаточна для достойной жизни» (Глобальный опрос МКП)
 
Трудящиеся повсеместно борются, создают профсоюзы, несмотря на запугивание, ведут кампании за достойный труд и бастуют даже там, где права на забастовку нет. На фабриках Восточной Азии, плантациях Центральной Америки, в больших и малых городах Африки и во всем мире в целом, трудящиеся восстают против корпоративного запугивания и требуют уважения своих прав на создание профсоюза, на коллективные переговоры и на социальную защиту, а также создания безопасных и надежных рабочих мест. Женщины говорят: «Примите нас в расчет!» и выступают за равенство на рабочих местах, инвестиции в экономику ухода, устранение разницы в оплате труда и за свое правомерное место в руководстве профсоюзов.
В течение 130 лет этот день является празднованием солидарности и данью уважения тем, кто многим пожертвовал ради социальной справедливости. Первомай 2017 года вновь станет днем демонстрации силы и решительности трудового народа в борьбе против угнетения, демонстрацией солидарности как на национальном уровне, так и вне границ, продолжением работы над созданием лучшего мира.
Возникают новые вызовы, технологии трансформируют мир труда, выбросы углерода угрожают разрушением климата, а популизм и праворадикальная догма набирают поддержку. Мы призываем правительства противодействовать угрозам и шантажу со стороны элиты, которая сегодня контролирует рычаги власти, и встать на сторону трудящихся. Мы подтверждаем наши намерения проявлять солидарность со всеми, кто сталкивается с репрессиями, бедностью и эксплуатацией, и мы никогда не отступим от нашей миссии по обеспечению процветания, равенства и достоинства для всех.

[ Детальніше... ]

Про ходу - мітинг в День 1 Травня

lo

 

1 Травня 2017 року у м.Києві планується провести ходу-мітинг профспілкового активу в знак солідарності трудящих і відзначення свята 1 Травня (згідно рішення Президії Київської міськпрофради від 12.04.2017) 

Збір учасників ходи-мітингу на Майдані Незалежності біля Монументу Незалежності України з  9.00 до  9.45.

Рух колони  9.45 – 10.00 до Європейської площі  («Український дім»).

Час проведення мітингу солідарності трудящих з 10.00 до 11.30.

Запрошуємо взяти участь у заході.

Київська міська рада профспілок

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Освий дав інтерв’ю телеканалу ICTV

wo1

 

Напередодні 1 Травня – Міжнародного дня солідарності трудящих один з провідних загальнонаціональних телеканалів ICTV звернувся до Голови ФПУ Григорія Осового із низкою запитань.

 

Фрагмент співбесіди, темою якою стали існуюча в Україні система соціального захисту трудящих, роль держави і профспілок у її забезпеченні, ми пропонуємо для ознайомлення.


Григорій Осовий охарактеризував діючу систему соціального захисту як таку, що поєднує у собі ознаки минулого радянського періоду та риси ринкового сучасного стану.

 

- Насправді у нас і економіка така – зазначив Голова ФПУ, - економіка перехідного періоду, коли ще існують старі форми господарювання. Разом з тим в країні проводяться реформи, які трансформують і економіку і суспільство, відповідно і соціально-трудові відносини знаходяться на шляху реформування.

 

-         Ваше бачення, якою має бути ця система в Україні?

 

- Коли ми заявили, що прагнемо бути європейською країною і рухаємось до європейської спільноти, ми визнали, що хочемо мати цінності, які мають європейці. Насамперед, це – верховенство права, повага до людини, гарантоване забезпечення її прав у всіх сферах життєдіяльності. Профспілки за своєю суттю є правозахисними організаціями. Наша місія – соціальна: представництво і захист трудових і соціально-економічних прав і інтересів працівників. І неважливо на підприємстві якої форми власності працює людина. Важливо, яким чином там складаються взаємовідносини між працівником і роботодавцем, наскільки трудящі самоорганізовані, чи утворена там профспілка. Другий фактор – це розуміння роботодавцем своєї соціальної відповідальності перед людьми, працю яких він використовує. Дійсно, рботодавець інвестує кошти у робочі місця, організує роботу, але без працівника він не зможе досягти результату, який давав би йому фінансовий прибуток.

 

-         А чи є приклади, коли роботодавець не забезпечував прав працівників, гарантованих їм законом?

 

- На жаль, порушення прав працівників, зокрема на безпеку і охорону праці, гідне життя і рівень заробітної плати, права на відпочинок, спостерігаються. Минулого року за допомогою наших громадських інспекцій праці, а у нас в профспілках є такий інститут, ми нарахували, що було порушено права більш як 240 тис. працівників. Це досить масштабні порушення прав працівників, які свідчать як про те, що роботодавці не виконують своїх зобов’язань щодо забезпечення прав працівників, а з іншого – ми маємо приклади, коли і самі робітники скоюють порушення. Здебільшого такі порушення трапляються на підприємствах малого і суднього бізнесу, АПК, галузі будівництва, там, де використовується нерегламентована праця без оформлення трудових відносин, де роботодавці намагаються ухилитися від укладення трудових договорів. Це велика проблема, тому що через це не надходять податки до Пенсійного фонду, бюджетів, які можуть бути спрямовані на соціальні цілі. Профспілки вважають, що коли йдеться про виконання конституційних норм, де записано, що життя і безпека здоров’я людини – є найвищою цінністю для держави, то ці норми мають бути забезпечені та реалізовані на практиці.

 

Інтерв’ю Голови ФПУ Григорія Осового вийде в ефір у інформаційних випусках програми «Факти» 1 травня 2017 року протягом дня.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Визначено завдання профспілкових організацій з посилення соціально-економічного захисту спілчан

 

IMG 7000 копія

 

27 квітня 2017 року у Навчально-методичному центрі Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбулось друге засідання Ради ФПО, у роботі якого взяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

На засіданні розглянуто питання про виконання вимог профспілок щодо захисту прав та інтересів працюючих і завдання профспілкових організацій з посилення соціально-економічного захисту спілчан.

З доповіддю виступив Голова ФПО Ігор Москаленко.

Також Радою внесено зміни до Статуту Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, заслухано Звіт про виконання бюджету ФПО за 2016 рік та ухвалено бюджет ФПО на поточний рік.

 

Фоторепортаж із засідання.

 

 IMG 6981 копія

 

IMG 7037 копія

 

IMG 7051 копія

 

IMG 7011 копія

 

IMG 6994 копія

 

 

 

Федерація профспілкових організацій

Чернігівської області

[ Детальніше... ]

Профспілки це сила, яка здатна будувати

DSC 3956

 

Члени Ради Федерації профспілок Рівненщини на її ІІІ- му розширеному засіданні разом з учасниками Форуму голів первинних профспілкових організацій Рівненщини розглянули питання «Про виконання вимог профспілок з захисту прав та інтересів працюючих та завдання Федерації профспілок області, її членських організацій з посилення соціально-економічного захисту спілчан, підвищення ефективності соціального діалогу». Оскільки мова йде про програмні завдання ФПО, що по суті стосуються її основної діяльності, то і доповідь з цього питання, з якою виступив голова ФПО Микола Шершун, була ґрунтовною. Основні її акценти – це висвітлення боротьби профспілок за досягнення гідної праці (підвищення частки заробітної плати в собівартості продукції до європейського рівня, належна охорона праці, ефективний соціальний захист для кожного трудівника в Україні). Зокрема, він зазначив, що до соціальних партнерів - влади та роботодавців Федерацією профспілок України під час акцій протесту, що пройшли в Києві впродовж минулого року, та в ході переговорного процесу, висунуто ряд вимог, 11 з яких виконується повністю або частково. Серед них такі вимоги як:

- встановити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» - 3200 грн, забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті-2017;

- вжити конкретні дії для розвитку ефективного, конкурентоспроможного національного виробництва. Зменшити податкове навантаження на малий та середній бізнес   з метою його збереження та розвитку;

- підписати нову Генеральну угоду з Урядом на 2016-2017 роки та внести доповнення до Територіальних та Галузевих угод. Підписання такої угоди було важливим кроком, адже норми раніше діючої застаріли й було дуже проблематично застосовувати їх при укладенні колективних договорів тощо.

Не виконані дві основні вимоги:

- встановити економічно-обгрунтовану ціну на газ та прозорі комунальні тарифи та поновити санаторно-куротне лікування та дитяче оздоровлення через Фонд соціального страхування з ТВП.

Профспілки вимагатимуть і надалі виконання цих вимог всіма законними методами. Але для цього підкреслив доповідач , вони самі повинні бути більш згуртованими, фінансово-сильними та організаційно єдиними.

Як домогтися цього і радилися учасники засідання разом з головами первинок.яким випадає головна роль у виконанні поставлених завдань.

Кращих з кращих лідерів та активістів первинних профспілкових організацій відзначено нагородами ФПУ і Федерації профспілок області.

В роботі Ради і Форуму взяли участь представники від влади і роботодавців, соціальні партнери. З увагою учасники засідання сприйняли виступи заступника голови Рівненської обласної ради Олексія Бучинського, заступника голови ФПУ Євгена Драп’ятого та народного депутата Сергія Капліна. Вони були єдиними в думці, що профспілковий рух країни має величезний потенціал, Ця сила, згуртована і цілеспрямована, здатна побудувати в Україні Швецію. І вона має бути гідно представлена в Парламенті країни, як рівноправний соціальний партнер владі і роботодавцям.

 

DSC 4046

 

DSC 4007

 

 

ІАЦ ФПРО

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30