квітня 2017

24 квітня 2017

ПРЕЗИДІЯ ФПУ. Час вимагає рішучих дій на захист прав людини праці

Фп

 

Якими мають бути дії профспілок в сучасних складних соціально-економічних умовах? Що необхідно зробити, щоб ефективно та надійно захистити законі права та інтереси працівників? Ці та інші питання були у центрі уваги учасників засідання Президії Федерації профспілок України, що відбулось 24 квітня у Києві.

 

Фп1

 

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. В заході також взяли участь та виступили заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Володимир Саєнко, Олександр Шубін. Про законодавче забезпечення профспілкових ініціатив та пропозицій, перспективи вирішення питань соціально-економічного захисту працівників у парламенті, заходи, які необхідно спільно здійснювати у цієї сфері проінформував присутніх представник ФПУ в парламенті, народний депутат України Сергій Каплін.  

 

Фп9

 

Під час засідання було обговорено низку актуальних та важливих питань зокрема стосовно позиції Федерації профспілок України, її членських організацій щодо бюджетного процесу в державі. Члени Президії розглянули актуальне питання «Про Основні напрями бюджетної політики на 2018-2020 роки: пропозиції ФПУ».

У виступах Голови ФПУ Григорія Осового, Першого заступника Голови СПО об’єднань профспілок, заступника Голови ФПУ Олександра Шубіна, учасників засідання зазначалось,: Міністерством фінансів України ініційовано зміни до Бюджетного кодексу України для запровадження середньострокового планування. Як наслідок, Урядом схвалено Стратегію реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки, Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України», якими передбачено підготовку проекту Основних напрямів бюджетної політики не лише на 2018 рік, а й на 2019— 2020 роки. При цьому, строки розгляду та схвалення проекту перенесено, зокрема передбачено внесення проекту на розгляд Верховної Ради України не пізніше 15 червня 2017 року (замість - не пізніше 30 квітня).

 

Фп2

Керуючись рішенням Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради «Про Порядок участі представників сторін соціального діалогу у формуванні бюджетної політики» від 29 березня 2012 року та п. 1.34 Генеральної угоди на 2016-2017 роки, на виконання поставлених Стратегією діяльності ФПУ на 2016-2021 роки «Європейський вибір» завдань та з метою реалізації права профспілок на участь у формуванні та реалізації державної соціальної та економічної політики, Президія Федерації професійних спілок України постановила:

1. Узяти за основу Профспілкові пропозиції до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки.

  1. 2.Членським організаціям ФПУ протягом 10 днів надати свої зауваження та доповнення до Пропозицій.
  2. 3.Доручити керівництву ФПУ:


- заручитися підтримкою Пропозицій Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні з метою консолідації зусиль профспілок щодо забезпечення їх врахування;

- доопрацьовані Пропозиції надіслати до Міністерства фінансів України для врахування їх при підготовці зазначеного документа, проінформувавши сторону роботодавців, секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради про виконання профспілковою стороною рішення Національної тристоронньої соціально-економічної ради;

- ініціювати розгляд Пропозицій сторін соціального діалогу до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік в рамках роботи постійно діючої тристоронньої робочої групи з питань проведення консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу (п. 1.34 Генеральної угоди) з метою опрацювання;

- довести позицію ФПУ на засіданні Урядових комітетів та Кабінету Міністрів України при розгляді проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік;

- забезпечити моніторинг урахування та проходження профспілкових пропозицій до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік, а також представлення неврахованих пропозицій спільно з керівниками всеукраїнських профспілок та профоб'єднань у профільних комітетах Верховної Ради України.

  1. 4.Рекомендувати членам постійно діючої тристоронньої робочої групи з питань проведення консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу (від профспілкової Сторони) відстоювати зазначені Пропозиції в рамках відповідної робочої групи.
  2. Фп4

 

Не менш гострим було обговорення питання «Про проект Трудового кодексу України, підготовлений до другого читання (реєстр. №1658).

Учасників засідання було проінформовано, що на розгляді у Верховній Раді України знаходиться проект Трудового кодексу України, внесений народним депутатом України Михайлом Папієвим, зареєстрований 27 грудня 2014 року. Цей проект розглянуто репрезентативними всеукраїнськими профспілковими об'єднаннями - суб'єктами Угоди про утворення Спільного представницького органу об'єднань профспілок, які висловилися за можливість взяття зазначеного проекту Кодексу за основу з подальшим його опрацюванням за участю сторін соціального діалогу.

За результатами роботи представників сторін соціального діалогу народними депутатами України Володимиром Гройсманом, Людмилою Денісовою та Михайлом Папієвим до Верховної Ради України 20 травня 2015 року надано на заміну доопрацьований проект Кодексу, який схвалений Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення і рекомендований Верховній Раді України для прийняття у першому читанні.

 

Фп3

 

Верховна Рада України 5 листопада 2015 року прийняла проект Кодексу України у першому читанні за основу та доручила Комітету доопрацювати його з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

СПО об'єднань профспілок до проекту Кодексу висловлено 112 постатейних поправок і направлені   народним   депутатам   України   -   суб'єктам   права законодавчої ініціативи. Комітетом утворено робочу групу з доопрацювання проекту Кодексу до другого читання, до складу якої ввійшли народні депутати України, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, організацій   роботодавців,   три   представники   СПО   об'єднань   профспілок, незалежні експерти, науковці. Робоча група працювала відкрито і прозоро та провела 38 засідань.

Профспілкова сторона під час роботи робочої групи з доопрацювання проекту Кодексу до другого читання послідовно відстоювала профспілкові пропозиції, з яких враховано або частково враховано 75.

 

Фп5

На прохання Комітету проведена експертиза проекту Кодексу щодо відповідності його положень міжнародним нормам і стандартам. У Меморандумі технічних коментарів Міжнародного Бюро праці до проекту Кодексу експертами висловлено 59 рекомендацій, в основному щодо регулюючого характеру проекту, інші - конкретні рекомендації щодо регулювання трудових відносин, які практично враховані.

На сьогодні в Комітеті завершена робота з підготовки проекту Кодексу України до другого читання. Рішенням Комітету від 15.03.2017 проект Кодексу схвалений в цілому до другого читання Верховною Радою України. В даний час проект проходить юридичне та редакційне опрацювання тексту в апараті Верховної Ради України.

Ураховуючи наведене, Президія Федерації профспілок України постановила:

1. Вважати запропоновані постатейні поправки СПО об'єднань профспілок до проекту Трудового кодексу України, що затверджені його рішенням від 09.11.2015 №27-1, в основному реалізованими у підготовленому проекті до другого читання у Верховній Раді України.

  1. 2.Голові ФПУ, керівникам членських організацій забезпечити проведення консультацій з народними депутатами України, з якими налагоджена співпраця, з метою захисту ними під час голосування у Верховній Раді України проекту Трудового кодексу України норм, що гарантують трудові права працівників та захисні можливості профспілок.

3.. Голові ФПУ Григорію Осовому запропонувати Голові Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики зайнятості та пенсійного забезпечення Людмилі Денісовій повідомити МОП про результати врахування висновків експертів, наданих у Меморандумі технічних коментарів МБП до
проекту Трудового кодексу України, та ініціювати у травні - червні ц.р. виїзд
групи народних депутатів України, національних експертів для проведення
остаточних консультацій у Міжнародному бюро праці.

 

Фп6

 

Було також розглянуто питання «Про посилення громадського

контролю за додержанням законодавства про працю в сучасних умовах».

У виступах членів Президії зазначалось, що однією з найболючіших проблем соціально-трудових відносин залишається недотримання роботодавцями трудового законодавства. За інформацією, яка надходить від членських організацій ФПУ, кількість працівників, права яких порушені, зростає з кожним роком. Зокрема, під час здійснення профспілками громадського контролю в 2015 році було виявлено порушення трудових прав 197215 членів профспілок, тоді як у 2016 році кількість постраждалих від дій роботодавців збільшилась до 240293 осіб. У 2015 році було виявлено 30048 порушень законодавства про працю, у 2016-му - 32776. З них, відповідно, на рівні областей - 10313 та 8070, на рівні галузей - 19735 та 24706.

Проте, зазначені дані, підкреслювали виступаючі, не є повними та не надають об'єктивної картини виявлених у процесі громадського контролю порушень роботодавцями трудових прав членів профспілок, оскільки про них ФПУ повідомили у 2015 році 42, а у 2016-му - лише 40 із 68 членських організацій. Відсутність повної інформації унеможливлює проведення належного аналізу ситуації, стратегічне і тактичне планування роботи у цьому напрямі.

 

Фп7

 

Доводиться констатувати про недостатню кількість юристів в апаратах членських організацій, що знижує ефективність правозахисної роботи, яку вони мають проводити. Разом з тим, загальна складна ситуація з правами працівників в Україні, зміни у законодавстві, в тому числі прийняття найближчим часом проекту Трудового кодексу, а також необхідність переформатування співпраці ФПУ з Держпраці України та її територіальними органами після зміни порядку здійснення державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю вимагають від членських організацій рішучих дій.

Залишається гостро актуальним питання щодо організації оперативного громадського контролю безпосередньо на робочих місцях членів профспілок, обов'язок здійснення якого покладений, насамперед, на виборні органи первинних профспілкових організацій на підприємствах, в установах, організаціях згідно із статтею 247 Кодексу законів про працю України та статтею 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Відсутність такої роботи в первинних профспілкових організаціях або неналежна її організація призводить до втрати профспілками авторитету серед працівників, падіння профспілкового членства і, як результат, послаблення профспілкового руху в Україні.

Зважаючи на вищезазначене, а також на виконання завдань Стратегії діяльності ФПУ на 2016-2021 роки «Європейський вибір», Президія Федерації профспілок України вирішила:

  1. 1.Вважати роботу членських організацій ФПУ з організації громадського контролю за додержанням законодавства про працю такою, що потребує вдосконалення.
  2. 2.Керівництву ФПУ у разі забезпечення членськими організаціями ФПУ повного відрахування внесків спрямовувати частину коштів на утворення і підтримку діяльності створених ними центрів (служб) правової допомоги.

Було дано також конкретні завдання членським організаціям ФПУ та правовій та технічній інспекції праці апарату ФПУ.

 

Фп8

 

Учасники засідання обговорили низку питань, які винесені на розгляд Ради ФПУ, засідання якої відбудеться 25 квітня у Києві.

Під час засідання також відбулась дискусія з організаційних питань і питань управління майновим комплексом ФПУ, а також про відзначення нагородами ФПУ.

По всім названим питанням Президія прийняла відповідні постанови.

 

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Засідання Президії Федерації профспілок Черкащини

X-Qm7eqz0Lw

 

У рамках проведення заходів до року первинної профспілкової організації та Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня, Федерація профспілок Черкаської області провела виїзне засідання Президії на КП «Черкасиводоканал».

 

Розглянуто питання – про стан та громадський контроль з питань охорони праці на підприємствах, організаціях, установах області.

У роботі засідання Президії взяли участь соціальні партнери: Дендемарченко Г.Г. – директор Черкаського обласного центру зайнятості, Сердюк М.А. – заступник начальника управління – начальник відділу профілактики виробничого травматизму Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області, Кондратенко Ю.В. – начальник відділу праці та соціального партнерства управління розвитку соціальної сфери Департаменту соціального розвитку міськвиконкому.

Як відзначав у інформації технічний інспектор праці ФПО Калюжний С.А. у 2016 році на підприємствах області сталося 88 нещасних випадків, в яких травмовано 90 працівників, у тому числі 9 смертельно.

         В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на 16% зменшилась кількість нещасних випадків, кількість травмованих - на 23% кількість смертельних випадків знаходиться на рівні минулого року.

         Серед травмованих кількість чоловіків – 53 (59%), жінок – 37 (41%).

         Основними причинами нещасних випадків, як і в попередні періоди є організаційні, які складають 78% від загальні кількості, 15% нещасних випадків сталося через психофізіологічні причини, 7% нещасних випадків – через технічні причини. Найбільша кількість постраждалих протягом 2016 року в промисловості та сільському господарстві.

Профспілкові організації проводять цілеспрямовану правозахисну роботу на підприємствах, в установах, організаціях, на територіальному, національному рівнях, надають членам профспілок правову допомогу та допомогу з питань охорони праці, захищають їх інтереси в судах, співпрацюють з органами державного нагляду і контролю.

Директор КП «Водоканалу» ознайомив з історією підприємства, організацією служи ОП, роботою навчально-тренувального майданчику з охорони праці, встановленим зобов’язанням колективного договору. Девізом роботи колективу, як зазначив Овчаренко С.В. є «Охорона праці – це відповідальність адміністрації, служби охорони праці, профспілкової організації та кожного працівника».

 

ZeiTUWggZnY

 

BMA38q1NfXA

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Засідання Президії Федерації профспілок Черкащини

X-Qm7eqz0Lw

 

У рамках проведення заходів до року первинної профспілкової організації та Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня, Федерація профспілок Черкаської області провела виїзне засідання Президії на КП «Черкасиводоканал».

 

Розглянуто питання – про стан та громадський контроль з питань охорони праці на підприємствах, організаціях, установах області.

У роботі засідання Президії взяли участь соціальні партнери: Дендемарченко Г.Г. – директор Черкаського обласного центру зайнятості, Сердюк М.А. – заступник начальника управління – начальник відділу профілактики виробничого травматизму Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області, Кондратенко Ю.В. – начальник відділу праці та соціального партнерства управління розвитку соціальної сфери Департаменту соціального розвитку міськвиконкому.

Як відзначав у інформації технічний інспектор праці ФПО Калюжний С.А. у 2016 році на підприємствах області сталося 88 нещасних випадків, в яких травмовано 90 працівників, у тому числі 9 смертельно.

         В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на 16% зменшилась кількість нещасних випадків, кількість травмованих - на 23% кількість смертельних випадків знаходиться на рівні минулого року.

         Серед травмованих кількість чоловіків – 53 (59%), жінок – 37 (41%).

         Основними причинами нещасних випадків, як і в попередні періоди є організаційні, які складають 78% від загальні кількості, 15% нещасних випадків сталося через психофізіологічні причини, 7% нещасних випадків – через технічні причини. Найбільша кількість постраждалих протягом 2016 року в промисловості та сільському господарстві.

Профспілкові організації проводять цілеспрямовану правозахисну роботу на підприємствах, в установах, організаціях, на територіальному, національному рівнях, надають членам профспілок правову допомогу та допомогу з питань охорони праці, захищають їх інтереси в судах, співпрацюють з органами державного нагляду і контролю.

Директор КП «Водоканалу» ознайомив з історією підприємства, організацією служи ОП, роботою навчально-тренувального майданчику з охорони праці, встановленим зобов’язанням колективного договору. Девізом роботи колективу, як зазначив Овчаренко С.В. є «Охорона праці – це відповідальність адміністрації, служби охорони праці, профспілкової організації та кожного працівника».

 

ZeiTUWggZnY

 

BMA38q1NfXA

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Засідання Президії Федерації профспілок Черкащини

X-Qm7eqz0Lw

 

У рамках проведення заходів до року первинної профспілкової організації та Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня, Федерація профспілок Черкаської області провела виїзне засідання Президії на КП «Черкасиводоканал».

 

Розглянуто питання – про стан та громадський контроль з питань охорони праці на підприємствах, організаціях, установах області.

У роботі засідання Президії взяли участь соціальні партнери: Дендемарченко Г.Г. – директор Черкаського обласного центру зайнятості, Сердюк М.А. – заступник начальника управління – начальник відділу профілактики виробничого травматизму Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області, Кондратенко Ю.В. – начальник відділу праці та соціального партнерства управління розвитку соціальної сфери Департаменту соціального розвитку міськвиконкому.

Як відзначав у інформації технічний інспектор праці ФПО Калюжний С.А. у 2016 році на підприємствах області сталося 88 нещасних випадків, в яких травмовано 90 працівників, у тому числі 9 смертельно.

         В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на 16% зменшилась кількість нещасних випадків, кількість травмованих - на 23% кількість смертельних випадків знаходиться на рівні минулого року.

         Серед травмованих кількість чоловіків – 53 (59%), жінок – 37 (41%).

         Основними причинами нещасних випадків, як і в попередні періоди є організаційні, які складають 78% від загальні кількості, 15% нещасних випадків сталося через психофізіологічні причини, 7% нещасних випадків – через технічні причини. Найбільша кількість постраждалих протягом 2016 року в промисловості та сільському господарстві.

Профспілкові організації проводять цілеспрямовану правозахисну роботу на підприємствах, в установах, організаціях, на територіальному, національному рівнях, надають членам профспілок правову допомогу та допомогу з питань охорони праці, захищають їх інтереси в судах, співпрацюють з органами державного нагляду і контролю.

Директор КП «Водоканалу» ознайомив з історією підприємства, організацією служи ОП, роботою навчально-тренувального майданчику з охорони праці, встановленим зобов’язанням колективного договору. Девізом роботи колективу, як зазначив Овчаренко С.В. є «Охорона праці – це відповідальність адміністрації, служби охорони праці, профспілкової організації та кожного працівника».

 

ZeiTUWggZnY

 

BMA38q1NfXA

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Молоді освітяни приміряли корону

IMG 5295

 

У рамках обласного зльоту молодих вчителів відбувся конкурс Міс Освітянка та Містер Освітянин, який з року в рік проводить Кіровоградський міськком профспілки працівників освіти.

 

Захід традиційний, із звичними номінаціями-завданнями, вітаннями, святковою програмою – змінюються лише дійові особи конкурсу, а тому щоразу він стає неповторним. У ньому беруть участь молоді вчителі і вихователі після першого року праці, непростого, але цікавого і сповненого незабутніх вражень. Вони вилилися у диво-презентації, якими конкурсанти переконували присутніх у правильності вибору професії, звіряли свої кроки з досвідченими освітянами, з допомогою сучасних засобів демонстрували свої уроки чи заняття, поетично розповідали про свої перші педагогічні проби, про мрії і плани на майбутнє. А ще вони дякували старшим колегам, котрі допомагають адаптуватися у вирі шкільного життя, міськкому комітету профспілки, який гуртує молодих освітян, сприяє їхньому становленню, піклується про умови праці та відпочинку. У міському комітеті вибудувана ціла система роботи з молодими вчителями.

         Дійство вийшло за рамки звичайного конкурсу і розрослося у глибинну і щиру бесіду старших і молодших колег-педагогів. Для педагогів міста працює центр методичної, соціально-психологічної служби, який зокрема, надає велику допомогу новачкам, формуючи із них справжніх вчителів та вихователів. Нелегку професію обрали учасники конкурсу, яка вимагає великих душевних затрат і сил, але перший рік роботи показав, що вони не розчарувалися і готові й далі торувати свій освітянський шлях. А міський комітет профспілки докладе всіх зусиль для забезпечення законних прав і гарантій, передбачених діючим законодавством для освітян, добиватиметься їх розширення, розуміючи, що саме освітяни формують інтелект і моральне обличчя країни.

         Усі конкурсанти були неперевершені, але корона Міс Освітянка дісталася Ользі Заболотній (ДНЗ №28). До речі вона ж виборола корону в обласному конкурсі. Містером Освітянином став Віталій Берлін (НВО «Вікторія»). В обласному конкурсі отримав звання віце-містера. Інна Комарова (ДНЗ №4) завоювала титул Міс Винахідливість, Яна Маркова (ДНЗ №2) – Міс Інтелект, Ілона Крицька (дитячо-юнацький центр «Юність) – Міс Обдарованість і Міс глядацькі симпатії, Анна Полудень (НВО №19) – Міс Чарівність.

 

IMG 5320

 

Олександр Дзюба,

голова Кропивницького міського

комітету профспілки працівників освіти

[ Детальніше... ]

Молоді освітяни приміряли корону

IMG 5295

 

У рамках обласного зльоту молодих вчителів відбувся конкурс Міс Освітянка та Містер Освітянин, який з року в рік проводить Кіровоградський міськком профспілки працівників освіти.

 

Захід традиційний, із звичними номінаціями-завданнями, вітаннями, святковою програмою – змінюються лише дійові особи конкурсу, а тому щоразу він стає неповторним. У ньому беруть участь молоді вчителі і вихователі після першого року праці, непростого, але цікавого і сповненого незабутніх вражень. Вони вилилися у диво-презентації, якими конкурсанти переконували присутніх у правильності вибору професії, звіряли свої кроки з досвідченими освітянами, з допомогою сучасних засобів демонстрували свої уроки чи заняття, поетично розповідали про свої перші педагогічні проби, про мрії і плани на майбутнє. А ще вони дякували старшим колегам, котрі допомагають адаптуватися у вирі шкільного життя, міськкому комітету профспілки, який гуртує молодих освітян, сприяє їхньому становленню, піклується про умови праці та відпочинку. У міському комітеті вибудувана ціла система роботи з молодими вчителями.

         Дійство вийшло за рамки звичайного конкурсу і розрослося у глибинну і щиру бесіду старших і молодших колег-педагогів. Для педагогів міста працює центр методичної, соціально-психологічної служби, який зокрема, надає велику допомогу новачкам, формуючи із них справжніх вчителів та вихователів. Нелегку професію обрали учасники конкурсу, яка вимагає великих душевних затрат і сил, але перший рік роботи показав, що вони не розчарувалися і готові й далі торувати свій освітянський шлях. А міський комітет профспілки докладе всіх зусиль для забезпечення законних прав і гарантій, передбачених діючим законодавством для освітян, добиватиметься їх розширення, розуміючи, що саме освітяни формують інтелект і моральне обличчя країни.

         Усі конкурсанти були неперевершені, але корона Міс Освітянка дісталася Ользі Заболотній (ДНЗ №28). До речі вона ж виборола корону в обласному конкурсі. Містером Освітянином став Віталій Берлін (НВО «Вікторія»). В обласному конкурсі отримав звання віце-містера. Інна Комарова (ДНЗ №4) завоювала титул Міс Винахідливість, Яна Маркова (ДНЗ №2) – Міс Інтелект, Ілона Крицька (дитячо-юнацький центр «Юність) – Міс Обдарованість і Міс глядацькі симпатії, Анна Полудень (НВО №19) – Міс Чарівність.

 

IMG 5320

 

Олександр Дзюба,

голова Кропивницького міського

комітету профспілки працівників освіти

[ Детальніше... ]

Новости коллективно-договорного регулирования в сфере общественного обслуживания

bandiere-sindacali-big46

 

Норвегия: заключено соглашение, распространяющееся на компании общественного обслуживания

 

Работники компаний, предоставляющих частные и государственные услуги, включая здравоохранение и социальную помощь, воспользуются преимуществами нового соглашения об оплате труда, подписанного с организацией работодателей Spekter. Основной прирост составит 975 норвежских крон (110 евро) в год плюс 2925 норвежских крон (320 евро) для работников, зарабатывающих менее 407265 норвежских крон (44820 евро). Помимо общего увеличения будут повышены местные зарплаты. Переговоры по этому вопросу пройдут в начале мая.

 

Швеция: продлено основное соглашение в секторе муниципального образования и социального обеспечения

 

Профсоюз муниципальных работников Kommunal договорился о продлении на три года соглашения, заключенного в прошлом году с организацией работодателей органов местного самоуправления SKL. Соглашением предусмотрено дополнительное увеличение ассигнований на младший медицинский персонал и медсестер в рамках стратегии по сокращению разрыва в оплате труда мужчин и женщин. Основной ежегодный прирост в 2016-2019 годах составит соответственно 520 шведских крон (54 евро), 530 шведских крон (55 евро), 535 шведских крон (55,5 евро) и 540 шведских крон (56 евро),. При этом в первый и второй годы младший медицинский персонал получит прибавку в размере 1020 шведских крон (105 евро) и 710 шведских крон (75 евро), а медсестры в третий год – 685 шведских крон (70 евро). В четвертом году предусмотрена дополнительная прибавка в 0,3%, превышающая 540 шведских крон.

 

Эстония: состоялась акция протеста профсоюзов энергетиков против угрозы расторжения коллективных соглашений

 

18 апреля профсоюз энергетиков Эстонии провел пикетирование энергетической компании Eesti Energia при поддержке конфедерации профсоюзов EAKL и ряда других профсоюзов. Акция протеста была спровоцирована угрозой расторжения компаниями коллективных соглашений и применения к работникам лишь законодательно установленных минимальных стандартов. Компания также стремится включить различные выплаты в базовую зарплату и положить конец практике коллективных переговоров. Профсоюз призвал государственную службу примирения вмешаться в ситуацию и помочь разрешить спор. С более подробной информацией можно ознакомиться в заявлении профсоюза.

 

Австрия: профсоюз требует обеспечить минимальный уровень кадрового обеспечения

 

Профсоюз работников общественного обслуживания vida продолжает кампанию за обеспечение согласованного на федеральном уровне минимального уровня кадрового обеспечения в секторах здравоохранения и ухода. Профсоюз, принявший участие в парламентских слушаниях по вопросу о будущем сектора ухода, отмечает, что увеличение числа пациентов и повсеместная нехватка кадров создают серьезные проблемы. Увеличение рабочей нагрузки оказывает давление на работников, нередко страдающих от стрессов и перегрузок на работе, что ставит под угрозу качество обслуживания.

 

Швейцария: профсоюз одобряет новое коллективное соглашение в секторе здравоохранения

 

Профсоюз работников общественного обслуживания одобряет новое коллективное соглашение, распространяющееся почти на 18 тыс. работников медицинских учреждений кантона Берн. Соглашение, которое вступит в силу 1 января 2018 года, распространяется на младший медицинский персонал и врачей, а также работников общественного питания и уборщиц. В некоторых учреждениях будет создана новая система оплаты труда, увеличен отпуск по уходу за ребенком, в связи с усыновлением ребенка, другие льготы, такие как дополнительные отпускные дни. Согласно соглашению, ежемесячная минимальная заработная плата составит 4000 швейцарских франков (3750 евро) и будет выплачиваться в течение 12 месяцев. Вместе с тем, профсоюзы добиваются введения 13-й зарплаты.

 

Великобритания: профсоюзы работников общественного обслуживания отмечают потерю покупательной способности

 

Последние статистические данные свидетельствуют о том, что повышение заработной платы не идет в ногу с инфляцией. Поэтому профсоюзы общественного обслуживания страны еще раз подчеркивают, что его члены потеряли свои позиции после нескольких лет замораживания заработной платы и ее повышения ниже уровня инфляции. Так, профсоюз GMB подсчитал, что штатный работник государственного сектора потерял с 2010 года 9000 фунтов стерлингов (10600 евро).

 

Италия: массовое участие социальных работников в забастовке

 

Профсоюзы работников частных компаний по уходу за престарелыми людьми, проинформировал о массовом участии работников сектора в забастовке, состоявшейся 27 марта. Уровень участия составил более 70% в регионах, в которых профсоюзы сталкиваются с проблемами отказа работодателей вести переговоры о минимальных услугах. Четыре профсоюза – FP CGIL, Fisascat Cisl, Uiltucs UIL и UIL FPL – отклонили предложение работодателей о повышении заработной платы на 19 евро после нескольких лет замораживания, предложив вместо этого повысить ее на 110 евро.

 

Германия: заключено новое рамочное соглашение с компанией Veolia

 

Профсоюз работников общественного обслуживания ver.di заключил новое рамочное соглашение с компанией Veolia, занимающейся отходами и охраной окружающей среды, которое, по его мнению, является знаковым ввиду существенного ослабления коллективно-договорного регулирования в условиях интенсивной конкуренции в сфере заработной платы. Соглашение распространяется почти на 4,5 тыс. работников и содержит положения, касающиеся норм рабочего времени, отпусков, дополнительных выплат, пенсий и социальных пособий.

 

Нидерланды: работодатели больниц сделали неприемлемое предложение

 

На текущих переговорах в больничном секторе организация работодателей NVZ предложила повысить заработную плату на 1,5% в 2017 году и 1,75% в 2018 году. Вместе с тем, профсоюз FNV считает это неприемлемым и требует 2,5% ежегодно. Профсоюз также указал работодателям на то, что они не замечают сложной ситуации в секторе, где большинство работников испытывают перегрузки, имеет место нехватка специалистов и текучесть кадров.

 

Европа: новые руководящие принципы для многонациональных предприятий по достойному труду

 

Международная организация труда выпустила новые руководящие принципы для многонациональных предприятий. Они дополняют существующую декларацию МОТ принципами, касающимися конкретных проблем достойного труда, таких как социальное обеспечение, принудительный труд, переход от неформальной экономики к формальной, заработная плата, доступ к средствам правовой защиты и компенсации жертвам. Руководящие принципы были согласованы с работодателями, профсоюзами и правительствами и устанавливают обязанности для государственных органов.

 

 

Апрель 2017 года, выпуск 7

 

 

 

[ Детальніше... ]

Висадили «молодіжну» липову алею

посадка дерев

 

Дружна команда Молодіжної ради Федерації профспілок Кіровоградської області (голова Олена Базилюк) долучилася до Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру», яка проводилась по всій країні. Близько двохсот молодих лип були висаджені активними небайдужими громадянами міста на Набережній у центрі Кропивницького, які також долучились до цієї акції. Крім того, участь в акції взяли народний депутат України Олександр Горбунов, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, міський голова Андрій Райкович та багато інших керівників органів місцевої влади, депутатів, спортсменів... Крім основного завдання учасники акції мали можливість у невимушеній атмосфері поспілкуватись та вирішити нагальні проблеми.

Члени Молодіжної ФПО не просто висадили дерева, а й допомагатимуть доглядати за молодими деревами, щоб вони прижилися, а згодом усі бажаючі мали можливість в літню спеку прогулятися чудовою липовою алеєю, сховатися від сонця у тіні дерев та мати більше чистого повітря в рідному місті.

Члени Молодіжної ради ФПО також висаджували дерева разом з працівниками управління лісового та мисливського господарства в області у Чорноліському лісгоспі Знам’янського району. Працювали під гаслом «Профспілкова молодь – за зелену Кіровоградщину». І там буде їхня, «молодіжна» алея.

Олексій Коваленко,

заступник голови Молодіжної ради ФПО

[ Детальніше... ]

Робочий графік Голови ФПУ

 

 

28 квітня

 

 

 

10.30 - участь у ході та покладанні квітів до меморіального каменю на Алеї загиблим на виробництві (парк «Відрадний», м. Київ)

 

 

 

11.30 - участь у фінальній церемонії нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

 

27 квітня

 

 

09.30 - участь у засіданні круглого столу «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»

 

 

 

14.00 - участь у брифінгу «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»

 

 

 

26 квітня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

13.00 – участь у засіданні Центрального комітету Профспілки працівників охорони здоров’я «Про хід проведення реформ у системі охорони здоров’я України»

 

 

25 квітня

 

 

10.00 – участь у засіданні Ради Федерації профспілок України

 

 

24 квітня

 

 

10.30 – участь у засіданні Президії Федерації профспілок України

 

17- 21 квітня

 

Участь у засіданні Виконавчого комітету Пан'європейської регіональної ради (м.Брюсель - Бельгія)

 

 

13 квітня

 

 

12.00 - участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

 

 

12 квітня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

10 квітня

 

 
 

9.00 – 12.00 – проведення пікету профспілок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

 

 

6 квітня

 

11.00 - участь у Пленумі Центральної ради Профспілки працівників соціальної сфери України: «Про реалізацію статутних завдань щодо соціально-економічного захисту членів профспілки та роботу виборних органів організаційних ланок в умовах фінансової та адміністративної децентралізації»

 

15.00 - участь у зустрічі з народними депутатами України з обговорення питання запровадження накопичувальної пенсійної системи

 

5 квітня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України;

 

 

4 квітня

 

09.00 – Нарада з керівниками всеукраїнських профспілок, профоб’єднань м. Києва та Київської області з обговорення готовності профспілкових організацій до всеукраїнської та територіальних акцій протесту (пікетів)

 

3 квітня

 

10.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України;

 

14.00 – проведення круглого столу на тему: «Про подальші кроки удосконалення пенсійної системи в Україні»

 

16.00 – участь у зібранні повноважних представників репрезентативних профоб’єднань

 

31 березня

 

11.00 – участь в урочистому засіданні УСПП, присвяченому 25-ї річниці з дня створення організації

 

 

30-31 березня

 

Участь у конференції, що проводить Фонд Фрідріха Еберта, на тему: «Політика в сфері мінімальної заробітної плати в Україні – шанс на справедливий перерозподіл та зростання?»

 

 

29 березня

 

14.00 – робоча зустріч з керівником проекту «Інтерактивні комунікаційні системи» Плевою П.В.

 

11.30-12.20 – участь у прес-конференції в УНІАН на тему: «Гідність для українських працівників - фундаментальні права та гідна праця»

 

 

28-29 березня

 

Робота по програмі перебування у м. Києві спільної місії Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) та Глобальної профспілки «IndustriALL»

 

 

27 березня

 

11.00 – проведення робочої наради з питань роботи майнового комплексу ФПУ

 

24 березня

 

 

10.00 - участь у VI З’їзді Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України

 

 

23 березня

 

 

 

17.00 - участь у публічній дискусії «Чи можливі в Україні страйки?»

 

 

 

10.00 - участь у засіданні Асамблеї української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

 

 

 

22 березня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

20 березня

 

 

 

13.00 - зустріч з членами Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України

 

 

 

09.00 – апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ

 

 

17 березня

 

Участь у заходах, приурочених 100- річчю з часу початку Української революції та дня утворення Української Центральної Ради

 

 

16 березня

 

 

10.00 - проведення засідання Президії Федерації профспілок України

 


15
березня

 


11.00 - проведення засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань фінансової роботи та бюджету

 

14.30 - участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

16.30 - участь у нараді у Першого віце-прем'єр-міністра України Степана Кубіва з майнових питань

19.00 - проведення зустрічі з керівниками територіальних профоб'єднань 

 

 

14 березня

 


14.00 - проведення Консультативної ради при Голові ФПУ 

 

16.30 - зустріч з Першим віце-прем'єр-міністром України Степаном Кубівим


18.00 - Консультації щодо Проекту Трудового кодексу України в 
Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

 

13 березня 

 


14.00 - проведення наради керівників профоб'єднань - суб'єктів Угоди про утворення СПО об'єднань профспілок, членів Консультативної ради при Голові ФПУ

 

2 - 3 березня

 

 

 

Участь у Третій Національній конференції в рамках Дансько-українського проекту на тему «Стан та перспективи розвитку соціального діалогу на регіональному та місцевому рівнях» (м. Чернігів)

 

 

 

2 березня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні колегії Міністерства соціальної політики України

 

 

28 лютого

 

 

16.00 – участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

 

 

27 лютого

 

 

 

09.00 – участь в апаратна нараді з питань підготовки до засідання Президії ФПУ

 

 

24 лютого

 

10.00 – участь у засіданні профспілкової сторони НТСЕР

13.00 – участь у засіданні НТСЕР за участю Прем’єр-міністра України В.Гройсмана

 

22 лютого

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

16.00 - зустріч з експертами МОП Драганом Радічем та Фарідою Хегазі

 

20 лютого

 

 

09.00 – участь в апаратна нараді з питань підготовки до Президії ФПУ

 

12.00 - зустріч з міжнародним секретарем Австрійської федерації профспілок Маркусом Стромаєром

 

14.30 – участь у Круглому столі на тему: «Реформа оплати праці. Перші результати та подальші дії»

 

 17 лютого

 

 

Участь у днях Федерації профспілок України у Житомирській області

 

16 лютого

 

10.00 - участь у засіданні Координаційної ради проекту «Громадська синергія»

 

 

15 лютого

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 14 лютого

 

14.00 - нарада керівників профоб’єднань-суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

14.30 – участь у засіданні СПО об’єднань профспілок

 

 

13 лютого

 

 

09.00 - нарада Голови ФПУ та заступників Голови ФПУ

 

6 - 10 лютого

 

 

Участь у зустрічі високого рівня профспілок з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Світового банку (м. Вашингтон, США)

 

 

6 лютого

 

 

10.00 - участь у нараді керівників профоб’єднань-суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

3 лютого

 

14. 00 - участь у робочій нараді профактиву ФПУ з Першим Віце-прем’єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим

 

12.00 - участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства

 

2 лютого

 

16.30 - зустріч зі старшим спеціалістом МОП з умов праці та гендерної рівності Маріко Учі щодо гідної праці

 

1 лютого

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

 

29 - 31 січня

 

 Робоча поїздка до м. Одеса, участь в урочистостях з нагоди відзначенні 25-річчя від дня створення Профспілки робітників морського транспорту України, зустрічі з трудовими колективами Одещини

 

26 січня

 

15.00 – 17.00 - зустріч з юристами-практиками та науковцями, які працюють у сфері прав людини зокрема у сфері трудового права та захисту прав вразливих категорій населення

 

14.00 - участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

25 січня

 

 11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

24 січня

 

 15.00-16.00 - участь у координаційній зустрічі Європейської профспілкової мережі для роботи з міжнародними фінансовими установам

 

14.00 – участь у засіданні Президії НТСЕР

 

 

23 січня

 

 11.00 – участь у консультативній нараді щодо захисту трудових прав працівників у зв’язку із законодавчими змінами у сфері оплати праці

 

09.00 – участь у апаратній нараді із заступниками Голови ФПУ

 

19 січня

 

16.00 - Зустріч з представниками АПСВТ – авторами проекту посібника по соціальному діалогу

 

18 січня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

 

17 січня

 

 14.00 - зустріч з представниками Датської консалтингової компанії «Тана Копенгаген», присвячена питанням стану ринку праці, зайнятості та розвитку професійних навичок в Україні

 

11.00 - участь у нараді керівників структурних підрозділів з питань підготовки цільових пріоритетів і завдань ФПУ на 2017 рік

 

10.00 - участь у спільному засіданні Комітету з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин і Комітету з питань соціальної та гуманітарної політики НТСЕР

 

 

16 січня

 

 09.00 – участь у апаратній нараді із заступниками Голови ФПУ

 

 

12 січня

 

 11.00 - участь у нараді керівників структурних підрозділів з питань підготовки цільових пріоритетів і завдань ФПУ на 2017 рік, навчання працівників апарату та підготовки і участі у написанні проектів документів

 

11 січня

 

  11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

 

10 січня

 

 16.00 – участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної зарплати

 

 

3 січня

 

09.00 – робоча нарада із заступниками Голови ФПУ

 


[ Детальніше... ]

21 квітня 2017

Профспілки Закарпаття вивчили думку профспілкового активу усієї області

P1140751

 

 

У рамках оголошеного Федерацією профспілок України Року первинної профспілкової організації Закарпатська облпрофрада спільно з обласними організаціями галузевих профспілок протягом лютого-квітня провели в усіх містах і районах зустрічі з профспілковим активом, в ході яких у формі спілкування зі спілчанами вивчалася думка голів первинних профорганізацій галузей щодо дій профспілок різних рівнів у відстоюванні прав та інтересів працюючих. У зустрічах взяли участь 1340 профактивістів – 63% голів усіх первинних профорганізацій Закарпаття.

З окремих проблемних питань, які порушували профспілкові активісти, й зокрема підвищення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу, оплати праці і пенсійного забезпечення мешканців гірських населених пунктів, підтвердження прав профспілок на об’єкти профспілкової власності тощо надіслано звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.

Завершилися зустрічі з профспілковим активом у місті Сваляві, участь у якій взяли спілчани Свалявського і Воловецького районів. Заступник голови Закарпатської облпрофради Василь Захарець зупинився на питаннях діяльності первинних профорганізацій щодо колдоговірної роботи та охорони праці. Було дано рекомендації з питань організаційно-статутної діяльності первинок.  На основних напрямках роботи Фонду соціального страхування, в тому числі санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей, акцентував увагу директор виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Ігор Сегляник.

Виступаючи перед профактивом, голова облпрофради Володимир Фленько окреслив питання діяльності Федерації профспілок України і нашого краю щодо захисту соціально-економічних прав й інтересів працюючих, соціального діалогу профспілок з владними структурами, проведення протестних акцій профспілок за участю первинних профорганізацій тощо. Відбулася гостра взаємозацікавлена розмова з актуальних питань, які хвилюють профспілкових активістів.

Звернення спілчан увійшли до резолюції зібрання, яку направлено Президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України та роботодавцям.

 

  На фото:

 

- учасники зібрання;

- виступає голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько;

- питання санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей  обговорюють (зліва направо) директор виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Ігор Сегляник,  голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько і заступник голови облпрофради Василь Захарець;

- голова обласної організації профспілки працівників державних установ Марія Петечук (третя праворуч) разом з профактивом галузі під час зустрічі у місті Сваляві;

- проблеми галузі обговорюють голова обласної організації профспілки працівників культури Наталія Товтин (крайня ліворуч) з профактивістами Свалявського і Воловецького районів.

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

P1140764

P1140773

P1140772

P1140777 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30