06 квітня 2017

Пленум Профспілки працівників соціальної сфери України: все для захисту спілчан

 

 Изображение 021

 

Профспілка працівників соціальної сфери України 6 квітня у м. Києві провела V Пленум, присвячений аналізу виконання завдань щодо соціально-економічного захисту членів Профспілки та роботі виборних органів профспілок в умовах децентралізації.

 

У роботі Пленуму взяли участь та виступили голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, Держсекретар Міністерства соцполітики Віктор Іванкевич.

 У доповіді з основного питання порядку денного акцентувалося на тому, що процес децентралізації, який передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад, поки що не має чітких правил та законодавчого забезпечення.

 

Изображение 009

 

Це викликає тривогу профспілок, тому що зокрема для соціальної галузі децентралізація загрожує скороченням чисельності працюючих, адже не всі місцеві бюджети спроможні забезпечити утримання закладів соціальної сфери. Особливо виникають проблеми з реформуванням територіальних центрів соціального обслуговування, які надають соціальні послуги тим, хто цього потребує.

На жаль, у більшості областей створення територіальних громад розпочалось з ліквідації місцевих центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Проте, процеси децентралізації влади, що відбуваються в державі, на думку профспілок, не повинні мати негативні наслідки, а навпаки, метою перетворень має стати забезпечення надання якісних соціальних, реабілітаційних та психологічних послуг та запровадження нових підходів в організації їх надання на рівні територіальної громади.

 

Изображение 010

 

У таких умовах зростає роль профспілок у захисті прав працюючих.

Виборними органами організаційних ланок проводиться робота щодо налагодження контактів з представницькими органами об'єднаних територіальних громад, вживаються заходи, спрямовані для збереження первинних організацій Профспілки в умовах децентралізації і створення ОТГ, проводиться роз'яснювальна робота, надаються юридичні консультації тощо.

 

Изображение 012

 

Особливого значення набуває колективно-договірне врегулювання трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки. При укладанні угод різних рівнів робота виборних профспілкових органів має бути спрямована не лише на дотримання положень Галузевої угоди, а й передбачення в них додаткових, порівняно з законодавством, пільг, прав, компенсацій, та ініціювання зобов'язань місцевих органів влади і місцевого самоврядування, спрямованих на реалізацію передбачених законодавством власних та делегованих повноважень.

 

Изображение 017

 

Під час формування та реалізації регіональної політики на місцях профспілковому активу слід долучатися до роботи в громадських радах та колегіях при місцевих органах влади та управління.

У дискусії із зазначеного питання взяли участь голови обласних організацій Профспілки працівників соціальної сфери Закарпатської, Житомирської, Черкаської, Рівненської, Харківської, Хмельницької, Сумської, Тернопільської областей.

Пленум ухвалив Постанову із порушеного питання.

На запитання присутніх відповіли Г.Осовий та В.Іванкевич.

 

Изображение 085

 

Изображение 023

 

Изображение 055

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ТЕМА ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я 7 КВІТНЯ 2017 РОКУ: «ДЕПРЕСІЯ: ДАВАЙ ПОГОВОРИМО»

W

 

 

Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня, починаючи з 1950 року. У цей день у 1948 році вступив у силу Статут Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

 

Ідея Всесвітнього дня здоров’я була висунута вже на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у 1948 році. Але у 1948 році цей Всесвітній день відзначався 22 липня, у день ратифікації Статуту ВООЗ.

ВООЗ присвячує кожен щорічний Всесвітній день здоров’я будь-яким темам і проводить різні пропагандистські заходи, як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня. Зокрема, їм приділяють увагу Генеральний секретар ООН та Генеральний директор ВООЗ в своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я: «Депресія: давай поговоримо», яка співпадає з назвою кампанії ВООЗ.

Депресія є основною причиною погіршення стану здоров’я та інвалідності в усьому світі. За останніми оцінками ВООЗ, на сьогоднішній день понад 300 млн. людей у ​​світі живуть з депресією, що свідчить про зростання більш ніж на 18% у період з 2005 по 2015 роки. Через відсутність підтримки і побоювань стигматизації більшість людей з психічними розладами не звертаються за лікуванням, необхідним для того, щоб вони могли жити здоровим і продуктивним життям.

Як зазначила Генеральний директор ВООЗ д-р Маргарет Чен: «Ці нові дані служать сигналом для всіх країн, змушуючи їх знову замислитися над підходами до охорони психічного здоров’я і невідкладним вирішенням цієї проблеми в тій мірі, в якій вона цього заслуговує».

Необхідно також розширювати інвестиції. У багатьох країнах люди з розладами психічного здоров’я якщо й отримують якусь підтримку, то дуже незначну. Навіть у країнах з високим рівнем доходу майже 50% людей з депресією не отримують лікування. В середньому, з державних бюджетів охорони здоров’я в охорону психічного здоров’я інвестується лише 3% – від менш 1% в країнах з низьким рівнем доходу до 5% у країнах з високим рівнем доходу.

Інвестиції в охорону психічного здоров’я економічно обґрунтовані. Кожен долар США, інвестований у розширення масштабів лікування депресії і тривожних станів, приносить 4 долара США завдяки поліпшенню здоров’я і здатності працювати. Лікування зазвичай охоплює розмовну терапію та/або лікування антидепресантами. Обидва варіанти можуть пропонуватися працівниками охорони здоров’я, які не є фахівцями, після короткого курсу спеціальної підготовки і на основі використання Практичного керівництва ВООЗ щодо здійснення її Глобальної програми дій у галузі охорони психічного здоров’я. Більше 90 країн з різними рівнями доходу ввели в дію або розширили програми, що забезпечують лікування депресії та інших психічних розладів на основі використання цього Практичного керівництва.

Бездіяльність обходиться дорого. За результатами проведеного ВООЗ дослідження за підрахунком витрат на лікування і результатів щодо здоров’я в 36 країнах з низьким, середнім і високим рівнем доходу протягом 15 років з 2016 по 2030 рік, низькі рівні визнання і доступу до медичної допомоги щодо депресії й іншого поширеного психічного розладу, такого як тривожний розлад, призводить до глобальних економічних втрат, що вимірюється в один трильйон доларів США на рік. Ці втрати несуть сім’ї, роботодавці й уряду. Сім’ї несуть фінансові втрати, коли люди не можуть працювати. Роботодавці страждають від того, що їх працівники стають менш продуктивними і нездатними працювати. Уряди змушені підвищувати витрати на охорону здоров’я і соціальне забезпечення.

ВООЗ виявила міцні зв’язки між депресією й іншими неінфекційними розладами і захворюваннями. Депресія підвищує ризик розвитку розладів, викликаних вживанням психоактивних речовин, і таких хвороб, як діабет і хвороби серця. І навпаки, люди з цими порушеннями здоров’я піддаються підвищеному ризику розвитку депресії.

Крім того, депресія є важливим чинником ризику самогубства – з цієї причини щорічно обриваються сотні тисяч людських життів.

Депресія – це поширене психічне захворювання, для якого характерні стійка зневірі і втрата інтересу до того, що зазвичай приносить людям задоволення, супроводжуване нездатністю виконувати повсякденні справи упродовж 14 або більше днів.

Крім того, для людей з депресією зазвичай характерні деякі з наступних ознак: занепад сил, зміна апетиту, більш-менш тривалий сон, тривожний стан, зниження концентрації, нерішучість, збуджений стан, почуття нікчемності, провини або безнадійності, а також думки про заподіяння собі шкоди або самогубство.

[ Детальніше... ]

У Тернополі профспілки влаштували пікет під «білим домом»

IMG 1589

 

 

5 квітня профспілки Тернопільської області провели пікетування обласної ради та обласної державної адміністрації.

Як зазначив голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний, на акцію протесту їх зумовило вийти рішення НКРЕКП «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу», що мало вступити в дію з 1 квітня.

Від профспілок виступили також голова первинної профорганізації Магдалівської ЗОШ І- ІІІ ст. Мазур В.І., голова Бучацької районної організації профспілки працівників освіти і науки – Євген Рій, голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери – Роман Ящищак.

За словами представників профспілок, у них є чотири вимоги – скасування рішення національної комісії, притягнення до відповідальності осіб, які це рішення прийняли, накладення мораторію на підвищення цін і тарифів, які провокують зростання житлово-комунальних послуг і, звичайно, щоб Міжвідомча робоча група завершила свою роботу й оприлюднила результати.

Також на підримку дій профспілок висловили свою позицію заступники голови Тернопільської обласної ради Василь Деревляний та Любомир Крупа, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак, депутати обласної ради Олег Сиротюк, Олександр Башта та Лариса Римар, депутат міської ради – Андрій Газилишин.

Учасники мітингу одноголосним рішенням прийняли резолюцію, яку направили Президенту України Порошенку П.О., Голові Верховної Ради України Парубію А.В та Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Всього в акції взяло участь понад 300 осіб.

 

Тернопільська обласна рада профспілок

 

 

IMG 1594

 

IMG 1600

 

 

IMG 1612

 

IMG 1628

 

IMG 1618

 

IMG 1622

 

IMG 1583

 

IMG 1616

 

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

У м.Вінниці проведено чергову інформаційну зустріч з головами профспілкових комітетів

P1610659

 

 

Федерація профспілок Вінницької області 05 квітня 2017 року провела чергову інформаційну зустріч з головами профспілкових комітетів м. Вінниці.

Відкрив та вів зустріч заступник Голови Федерації профспілок області –  Володимир Слободянюк.

 

В інформзустрічі  взяли участь: керівники членських організацій Федерації профспілок області; голови первинних профспілкових організацій  м.Вінниці, профспілковий актив.

 

В ході зустрічі виступили:

 

1. З інформацією ”Про особливості колективно-договірної кампанії у 2017 році” виступила  Ірина Степанець  – головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО.

2. З інформацією ”Актуальні питання реєстрації профспілкових організацій” виступила Аліна Єрохіна - начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації.

3. З інформацією ”Про зміни до Порядку призначення субсидій на житлово-комунальні послуги” виступила   Вікторія Корсун   – начальник відділу по перевірці правильності призначення адресних державних допомог  Департаменту соціальної політики  Вінницької міської Ради.

4. З інформацією ”Про зміни в трудовому законодавстві” виступив Вадим Шевчук - головний правовий інспектор праці Апарату ФПО.  

5. З інформацією Про організацію дитячої оздоровчої кампанії Літо-2017” виступили:

Муляр Анатолій Васильович - заступник директора заміського дитячого оздоровчого комплексу ім. Ю. Рябчинської;

- Півторак Анатолій Васильович - заступник директора дитячо-юнацької спортивно-оздоровчої бази Колос;

- Лещук Юрій Олександрович - директор лікувально-оздоровчого спортивного комплексу Маяк;

- Гончар Павло Миколайович - головний лікар ДП Клінічний  санаторій Сокілець.

 

В ході зустрічі були дані відповіді на запитання присутніх в залі.

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

P1610661

 

P1610662

 

 

 

P1610663

 

P16007011

 

P1610664

[ Детальніше... ]

"Ні" абонплаті за газ. ЗВЕРНЕННЯ Профспілки працівників охорони здоров’я України

13ef9cdb9d

 

Прем’єр - міністру України

Гройсману В.Б.

 

Голові Національної комісії, що

здійснює державне регулювання у

сферах енергетики та комунальних послуг

Вовку Д.В.

 

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Дмитре Володимировичу!

 

Профспілка працівників охорони здоров’я України звертається до вас з приводу ухваленого 28 березня 2017 року рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу».


Грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, принципами соціального діалогу, НКРЕКП, без обговорення з соціальними партнерами вкотре ухвалено рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.


Вартість транспортування газу газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата») розраховується, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача. Згідно з аналізом, проведеним фахівцями, рішення про введення абонплати призведе до зростання платежів за газ для різних категорій споживачів від 1,3 до 3 разів, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься декількох мільйонів домогосподарств. Найбільш постраждають мешканці багатоквартирних будинків, які використовують газові плити та централізоване опалення (таких - 4 млн. 467 тис., або 35% населення). 

Згідно зі статтею 9 Закону України «По ціни і ціноутворення» Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади послідовно вживають заходів щодо забезпечення соціальних гарантій населенню, насамперед малозабезпеченим сім’ям, шляхом запровадження системи компенсаційних виплат у зв’язку зі зростанням цін. Проте послуги з транспортування та розподілу природного газу не відносяться до переліку житлово-комунальних послуг і на даний вид платежу не поширюється програма житлових субсидій.


Разом з тим, за даними останнього звіту ПРООН щодо людського розвитку понад 60% населення України знаходяться за межею бідності. Через низьку платоспроможність громадян оплата вартості житлово-комунальних послуг для переважної більшості сімей українців стала непосильним тягарем, що призвело до зростання боргових зобов’язань населення перед надавачами таких послуг. Так, обсяг заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг та електроенергії на кінець лютого 2017 року склав 29,5 млрд. грн. (у т.ч. зі сплати за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 11,9 млрд. грн, за газопостачання - 10,0 млрд. грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 2,5 млрд. грн, за централізоване водопостачання та водовідведення - 1,4 млрд. грн, за вивезення побутових відходів - 0,4 млрд. грн, за електроенергію - 3,3 млрд. грн.), проти 13,7 млрд. грн. на початок 2016 року.


Звертаємо також увагу, що в Державному бюджеті України на 2017 рік не передбачено впродовж року підвищення розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС.


З кожним підвищенням цін і тарифів у житлово-комунальній сфері зазначені проблеми лише загострюються, а у суспільстві зростає невдоволення політикою держави з окреслених питань.


З огляду на викладене, Профспілка звертається з проханням втрутитися в ситуацію, розглянути за участю представників Сторін соціального діалогу правомірність рішення про введення абонентської плати за постачання газу, а також не допускати зростання сумарної вартості газу для окремих категорій побутових споживачів без запровадження системи компенсаційних виплат.

 


З повагою


Голова Профспілки В.М. Коваль 

[ Детальніше... ]

"Ні" абонплаті за газ. ЗВЕРНЕННЯ Профспілки працівників охорони здоров’я України

13ef9cdb9d

 

Прем’єр - міністру України

Гройсману В.Б.

 

Голові Національної комісії, що

здійснює державне регулювання у

сферах енергетики та комунальних послуг

Вовку Д.В.

 

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Дмитре Володимировичу!

 

Профспілка працівників охорони здоров’я України звертається до вас з приводу ухваленого 28 березня 2017 року рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу».


Грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, принципами соціального діалогу, НКРЕКП, без обговорення з соціальними партнерами вкотре ухвалено рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.


Вартість транспортування газу газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата») розраховується, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача. Згідно з аналізом, проведеним фахівцями, рішення про введення абонплати призведе до зростання платежів за газ для різних категорій споживачів від 1,3 до 3 разів, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься декількох мільйонів домогосподарств. Найбільш постраждають мешканці багатоквартирних будинків, які використовують газові плити та централізоване опалення (таких - 4 млн. 467 тис., або 35% населення). 

Згідно зі статтею 9 Закону України «По ціни і ціноутворення» Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади послідовно вживають заходів щодо забезпечення соціальних гарантій населенню, насамперед малозабезпеченим сім’ям, шляхом запровадження системи компенсаційних виплат у зв’язку зі зростанням цін. Проте послуги з транспортування та розподілу природного газу не відносяться до переліку житлово-комунальних послуг і на даний вид платежу не поширюється програма житлових субсидій.


Разом з тим, за даними останнього звіту ПРООН щодо людського розвитку понад 60% населення України знаходяться за межею бідності. Через низьку платоспроможність громадян оплата вартості житлово-комунальних послуг для переважної більшості сімей українців стала непосильним тягарем, що призвело до зростання боргових зобов’язань населення перед надавачами таких послуг. Так, обсяг заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг та електроенергії на кінець лютого 2017 року склав 29,5 млрд. грн. (у т.ч. зі сплати за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 11,9 млрд. грн, за газопостачання - 10,0 млрд. грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 2,5 млрд. грн, за централізоване водопостачання та водовідведення - 1,4 млрд. грн, за вивезення побутових відходів - 0,4 млрд. грн, за електроенергію - 3,3 млрд. грн.), проти 13,7 млрд. грн. на початок 2016 року.


Звертаємо також увагу, що в Державному бюджеті України на 2017 рік не передбачено впродовж року підвищення розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС.


З кожним підвищенням цін і тарифів у житлово-комунальній сфері зазначені проблеми лише загострюються, а у суспільстві зростає невдоволення політикою держави з окреслених питань.


З огляду на викладене, Профспілка звертається з проханням втрутитися в ситуацію, розглянути за участю представників Сторін соціального діалогу правомірність рішення про введення абонентської плати за постачання газу, а також не допускати зростання сумарної вартості газу для окремих категорій побутових споживачів без запровадження системи компенсаційних виплат.

 


З повагою


Голова Профспілки В.М. Коваль 

[ Детальніше... ]

Профспілки пікетують НКРЕКП

 

 

10 квітня 2017 року о 9.00 профспілки проведуть пікетування офісу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

 

Учасники акції вимагатимуть скасування рішення НКРЕКП від 28.03.2017 «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу», згідно з яким підвищується плата за газ для населення та промислових підприємств.

Профспілки виступають за накладення мораторію на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без попереднього громадського обговорення подібних рішень та погодження їх із соціальними партнерами.

Рішення про проведення акції ухвалене за підсумками наради керівників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань.

Акція відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Смоленська, 19.

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30