10 квітня 2017

Григорій Осовий: «Це наша спільна перемога, але тільки крок на шляху до встановлення соціальної справедливості в ціновій та тарифній політиці»

 

 

ПИ2 

 

10 квітня під тиском профспілок, громадськості та деяких політичних сил Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму засіданні скасувала прийняте нею рішення, згідно з яким запроваджувалася абонентська плата за розподіл газу. Це наша спільна перемога, але тільки крок на шляху до встановлення соціальної справедливості в цінової та тарифної політики, забезпечення захисту законних прав та інтересів членів профспілок, всіх споживачів, наголосив, коментуючи цю подію, Голова СПО обєднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

 

Голова ФПУ зазначив, що рішення НКРЕКП від 28 березня шокувало людей. Тим більш, що воно було прийнято фактично таємно, без обговорення, без публічних дискусій та узгодження з профспілками та роботодавцями. Не дивно, що це рішення викликало протест у профспілок, у працівників, у всіх громадян.

 

Григорій Осовий нагадав, що Федерація профспілок моментально відреагувала на порушення прав споживачів. Того ж дня ФПУ зробила заяву (http://fpsu.org.ua/nasha-borotba/12004-zayava-fpu-z-privodu-rishennya-nkrekp-pro-pidvishchennya-tarifiv-na-poslugi-transportuvannya-ta-rozpodilu-prirodnogo-gazu) з вимогами негайно скасувати прийнятого НКРЕКП рішення та накладення мораторію на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без проведення належного громадського обговорення та погодження із соціальними партнерами, притягнення до відповідальності винних посадових осіб НКРЕКП аж до їх звільнення із займаних посад, широкого обговорення національної тарифної політики в Парламенті та Уряді із залученням громадськості, експертів, сторін соціального діалогу.

 

Зараз ми бачимо, що влада зрозуміла помилковість рішення НКРЕКП і під тиском профспілок, громадськості Комісія скасувала прийняте нею рішення, згідно з яким запроваджувалася абонентська плата за розподіл газу, сказав Григорій Осовий. Він підкреслив, що зараз необхідно розвивати діалог з тим, щоб такі рішення приймались тільки після незалежної фахової експертизи та попереднього обговорення з профспілками, роботодавцями, представниками громадськості. Необхідна також публічність та доступність таких рішень для людей.

 

Рішення НКРЕКП прийнято. Що далі?

 

Як зазначив Григорій Осовий, по-перше, профспілки планують зустріч профспілкової делегації з Головою НКРЕКП та членами Комісії стосовно попереднього обговорення рішень Комісії з громадськістю, які стосуються цін і тарифів на газ та електроенергію.

 

По-друге, після рішення Комісії зараз вже питання до Уряду та Парламенту. Адже будь-які підвищення цін та тарифів мають чітко супроводжуватися підсиленням заходів соціального захисту – для працівників підвищення заробітних плат, для пенсіонерів – підвищення пенсій.

 

Прес-центр ФПУ    

 

 

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Влада, роботодавці та профспілки напрацюють нову тристоронню угоду

IMG 0494

 

Про результати співпраці Чернігівської ОДА, обласного об’єднання організацій роботодавців та Федерації профспілкових організацій області у 2016 році в рамках регіональної угоди говорили вчора, 4 квітня, на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням заступника голови – керівника апарату ОДА Наталії Романової.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін акцентував на основних економічних показниках розвитку області. Зокрема, на 6% зріс індекс промислового виробництва, що забезпечило області 9-11 місце серед інших областей України. На 19,3% зменшилася кількість безробітних, взятих на облік центрами зайнятості. При цьому працевлаштовано 23,6 тисячі громадян – майже на 6% більше, ніж у 2015 році. За підсумками минулого року на 7% зросла заробітна плата. Область непогано спрацювала по оздоровленню дітей – лише з обласного та місцевих бюджетів на це спрямували 37,6 мільйона гривень. В області триває обґрунтована оптимізація шкіл, при цьому покращується матеріально-технічне оснащення закладів освіти. Зокрема, за рахунок освітньої субвенції придбано 35 нових шкільних автобусів.

 

На переконання очільника Департаменту, певних зрушень досягнуто, у тому числі, завдяки налагодженню в області тісного діалогу між органами влади, роботодавцями та профспілками.

 

Цю думку підтримав і голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців, співголова ради Володимир Козир, зазначивши, що в останні роки ОДА стала проводити ряд необхідних для підприємців зустрічей, конференцій, робочих нарад, зокрема, і за участю потенційних інвесторів.

 

В цілому позитивно оцінив стан соціального діалогу в області голова Федерації профспілкових організацій області, співголова ради Ігор Москаленко. Зокрема, до позитивних напрацювань він відніс: прийняття рішення обласної ради щодо підвищення з 1 січня цього року тарифних розрядів педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, – дошкільних та позашкільних закладів, ПТНЗ.

 

Проте, проблем залишається чимало. І головна з них – рівень заробітної плати в області. Номінальна заробітна плата штатного працівника у грудні 2016 року в середньому становила 4804 грн (що склало 74,2%) державного показника (довідково в Україні – 6475 грн). У грудні минулого року. область посіла останнє місце по нарахуванню заробітної плати.

 

Серед найбільш проблемних питань Ігор Москаленко відзначив заборгованість із заробітної плати в розмірі 13,7 млн грн. на 33-х підприємствах-боржниках, а також брак кваліфікованих робітничих кадрів на ринку праці області, сучасний стан охорони праці.

 

В рамках угоди з відділенням Національної служби посередництва та примирення в області упродовж 2016 року було вирішено колективні трудові спори (конфлікти), висунуті найманими працівниками дільниці по видобутку та переробці торфу державного підприємства «Чернігівторф» с. Смолин Чернігівського району Чернігівської області до держаного підприємства «Чернігівторф» м. Чернігова. Також вдалося вирішено колективний трудовий спорів (конфліктів) між найманими працівниками 11 структурних підрозділів ДП «Корюківське лісове господарство» та ДП «Корюківське лісове господарство», де працівники зазначених підприємств повстали проти призначення керівників. Трудові спори вирішені на користь профспілкових організацій та трудових колективів.

 

У 2016 році зафіксовано акцію соціального протесту 70 працівників загальноосвітних шкіл м. Городня у формі вуличних походів (шляхом перекриття руху транспорту на території міста). Висунуті вимоги стосувалися погашення заборгованості із заробітної плати та своєчасної її виплати. З протестуючими провели перемовини: заступник голови – керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова та інші посадовці району. В результаті переговорів досягнуто домовленості щодо виплати заробітної плати педагогічним працівникам у визначені терміни. У зв’язку із зазначеним, акцію протесту було припинено.

 

Крім того вирішено колективний трудовий спір (конфлікт), висунутий працюючими Коропської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України до відділу освіти Коропської районної державної адміністрації Чернігівської області

 

Коментуючи виступи, заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова зауважила, що питання погашення заборгованості із зарплати постійно в полі зору і певного впливу облдержадміністрації. Також ОДА активно працює над вирішенням проблем з підготовки затребуваних робітничих кадрів. Зокрема, найближчими днями буде готовий моніторинг потреб за спеціальностями на ринку праці області.

 

— У співпраці органів влади, підприємців і представників профспілок вже зроблено достатньо багато для розвитку області. Проте час вимагає нового бачення і нової реальної взаємодії. Тому назріла необхідність розробки нової регіональної угоди, — зазначила Наталія Романова.

 

Члени ради затвердили склад робочої групи, яка має напрацювати проект цього тристороннього документу. Його розглянуть вже на наступному зібранні.

 

2017 04 04 1 rada

 

За інформацією сайту Чернігівської обласної державної адміністрації

[ Детальніше... ]

Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№ 4/2017 р.)

 42017

У ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

 

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

 

Олена Дронговська

Роман Чернега: Філософія роботи Держпраці – попередити правопорушення

Публічний звіт про підсумки діяльності служби за 2016 рік

 

Олександр Фандєєв

Результат буде, якщо працювати щиро

Учасники колегії Держпраці визначили першочергові завдання на 2017 рік

 

Микола Радіонов

Трагічна ціна лісозаготівель

Причини виробничого травматизму під час виконання лісогосподарських робіт і пропозиції щодо вирішення проблемних питань

 

Олександр Фандєєв

Чому щось не те в лісовому «королівстві»?

Інтерв’ю на актуальну тему з фахівцем Державного агентства лісових ресурсів України

 

Володимир Мельник

Невдало зекономили

Чому в лісових господарствах не можна скорочувати посаду майстра

 

Сергій Колесник

Звернули увагу на безпеку праці ув’язнених

Забезпечення прийнятних для людини умов утримання в колоніях має бути справою честі відповідальних посадових осіб

 

Олександр Фандєєв

До європейських стандартів – довга дорога

Як формують культуру охорони праці в ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» і про роль у цьому процесі керівника

 

Микола Федоренко

Замінюємо колеса

Безпечне проведення шиномонтажних робіт: нормативна база, технічні вимоги і т. ін.

 

Новий проект

Плакат «Безпечне проведення шиномонтажних робіт»

Підготували Юлій Судак і Микола Федоренко

 

Віталій Цопа

Синдром «Титаніка»: уроки катастрофи

Аналіз життєвого циклу «Титаніка» з погляду управління

небезпеками й ризиками. Частина 3, завершальна

 

Володимир Терещенко

Вони стали найкращими

Журі визначило переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» 2017 року

 

Павло Кабаков

Працюємо на лінії розмежування

Про особливості здійснення страховими експертами з ОП своїх обов’язків у Донецькій області

 

Дмитро Селявін

Перевірки очима інспектора

Інтерв’ю зі спеціалістом: що заважає і що допомагає інспектору в його роботі

 

Сергій Колесник

Не можна бути впевненим у безкарності

Перипетії кримінальної справи про смертельний нещасний випадок

 

Віктор Стасюк

Вплив вихлопних газів автомобільного транспорту на офісних працівників

Про потребу лабораторних досліджень якості повітря в офісних приміщеннях

 

Зінаїда Купира

Якщо стався нещасний випадок

Як діяти, якщо роботодавець не хоче заявляти про НВ та ухиляється від організації його розслідування

 

У додатку «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

 

Новини законодавства

 

Микола Федоренко

Організація утримання будівель і споруд. Частина 4. Утримання внутрішньобудинкових систем газопостачання

Нормативна база, вимоги безпеки, зразки форм оперативних журналів, періодичність профілактичного обслуговування та перевірки тощо

 

Підготував Микола Федоренко

Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час користування газовим обладнанням

Порядок дій, який допоможе відповідальним особам правильно організувати

безпечне проведення зазначених робіт

 

Ростислав Сурін

Про інструктажі з питань охорони праці

Запропоновано до розгляду форму єдиного Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці

 

Олег Моісеєнко

Радіація: загроза чи надія?

Дози й одиниці вимірювання, вплив на організм та навколишнє середовище, медичні процедури та ін.

 

Запитували – відповідаємо

Запитання громадян і відповіді фахівців

 

[ Детальніше... ]

Бюлетень №2 (березень 2017 р.) Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

mailservice

АСАМБЛЕЯ УС ПГС

 

23 березня 2017 року в Українському домі відбулося зібрання Асамблеї УС ПГС, в якому взяли участь близько 170 учасників – представників громадських організацій з різних регіонів України, а також запрошених гостей - представників органів влади, інституцій і проектів ЄС в Україні тощо.

     Завданням Асамблеї було «звірити годинники» учасників стосовно діяльності УС ПГС з позицій різних сторін: поточних членів, що беруть активну участь в роботі Платформи, але хотіли б підвищити ефективність своїх дій; нових організацій, що зацікавлені приєднатися до УС ПГС і бажають дізнатися більше про її роботу; представників влади та інституцій ЄС, які зацікавлені в активній підтримці громадянським суспільством виконання Угоди про асоціацію.
     З вітальними словами до учасників Асамблеї звернулися Зоряна Міщук, Голова УС ПГС, Хюґ Мінґареллі, Посол ЄС в Україні, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Альфредас Йонушка, Співголова Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС з європейської сторони.
     В рамках Асамблеї була представлена попередня діяльність УС ПГС та її плани на 2017 рік. Учасники обговорили як різні стейкхолдери оцінюють прогрес у виконанні Угоди про асоціацію, які основні виклики, пріоритети, а також роль громадянського суспільства  України у цьому процесі.

     В рамках паралельних сесій особливу увагу приділи питанням реформи оплати праці в Україні, імплементації Угоди про асоціацію в екологічній сфері, а також результатам першого року дії ПВЗВТ.

     Про перебіг Асамблеї більш детально на сайті УС ПГС.

 

 

 

НОВИНИ УС ПГС

 

Участь в конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани» (2 березня 2017 року).

 

Члени УС ПГС взяли участь в організованій Офісом Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани» під час якої був представлений урядовий Звіт про виконання Порядку денного асоціації та Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (за 2016 рік). Більш детально –на сайті УС ПГС.

 

 

Продовження діалогу з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції (20 березня 2017 року).

 

Відбулася друга зустріч представників обох платформ громадянського суспільства – УС ПГС та УНП – із заступником Голови Комітету з питань європейської інтеграції Марією Іоновою. Розмова в основному стосувалася переліку законопроектів у сфері європейської інтеграції, що визначені Урядовим офісом з питань європейської інтеграції як пріоритетні. Адже комітет відчуває потребу в додатковій експертизі щодо низки законопроектів, і допомога представників платформ громадянського суспільства є дуже на часі. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 


 

ДІЯЛЬНІСТЬ РОБОЧИХ ГРУП УС ПГС

 

Зустріч Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» в Міністерстві аграрної політики та продовольства (20 березня 2017 року).

 

Робоча група 3  УС ПГС продовжує налагоджувати співпрацю з органами державної влади, відповідальними за впровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.  Зокрема, 20 березня ц.р.  відбулася зустріч із Заступником міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою.

     Учасники РГ3 провели відверту розмову про механізми взаємодії в рамках реалізації проекту комплексного та сталого розвитку сільських територій в контексті виконання зобов'язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також обмінялися думками щодо кращих практик та формування конкретних пропозицій. Джерело – Facebook РГ3 УС ПГС.

 

 

Під егідою  Робочих груп 2 і 3 УС ПГС відбувся "Workshop: E-commerce" (24 березня 2017 року).

 

«Workshop: E-commerce», який відбувся під егідою Робочих груп 2 і 3 УС ПГС об’єднав експертів цифрового ринку та представників органів-регуляторів. Учасники обговорили переваги і недоліки нещодавнього Закону України «Про електронну комерцію», готовність до інтеграції з ЄС в частині е-комерції, нормативно-правове регулювання застосування у якості розрахунку криптовалют, питання ідентифікації споживача, постачальника, регулювання питання електронних грошей, перспективи електронного страхового ринку, важливість довіри до електронних документів. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 

 

 

АНОНСИ

 

Засідання УС ПГС (14 квітня 2017 року).

 

На черговому засіданні УС ПГС будемо обговорювати підготовку до засідання ПГС у травні, планування діяльності УС ПГС у ІІ-му кварталі 2017 року, розгляд проекту Регламенту робочої групи УС ПГС.

 

 

4-те засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (м.Брюссель, 18 травня 2017 року).

 

В рамках засідання ПГС буде розглянуто прогрес виконання Угоди про асоціації з точки зору громадянського суспільства, представлені тематичні доповіді щодо результатів першого року дії ЗВТ між Україною та ЄС, виконання екологічної складової Угоди про асоціацію, а також свободі слова та реформуванню комунальних та державних ЗМІ.

 


 

НОВИНИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

 

Cемінар «Інституційне забезпечення та координація виконання Угоди про асоціацію» (27 березня 2017 року).

 

За спільної ініціативи проектів ЄС «Громадська Синергія» та «Association4U» відбувся семінар «Інституційне забезпечення та координація виконання Угоди про асоціацію» для членів УС ПГС та її Робочих груп. Під час семінару учасники отримали інформацію про вплив політичної ситуації в Європейському Союзі на імплементацію Угоди про асоціацію, ознайомились із координаційним механізмом імплементації Угоди в Україні та в країнах ЄC. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 

 

Оголошені результати конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» (31 березня 2017 року).

 

Європейська програмна ініціатива  Міжнародного фонду «Відродження» оголосила результати конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах». У рамках конкурсу було розглянуто 62 проектні пропозиції, з яких були підтримані 15. З переліком проектів-переможців конкурсу можна ознайомитися на сайті Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

[ Детальніше... ]

Бюлетень №2 (березень 2017 р.) Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

mailservice

АСАМБЛЕЯ УС ПГС

 

23 березня 2017 року в Українському домі відбулося зібрання Асамблеї УС ПГС, в якому взяли участь близько 170 учасників – представників громадських організацій з різних регіонів України, а також запрошених гостей - представників органів влади, інституцій і проектів ЄС в Україні тощо.

     Завданням Асамблеї було «звірити годинники» учасників стосовно діяльності УС ПГС з позицій різних сторін: поточних членів, що беруть активну участь в роботі Платформи, але хотіли б підвищити ефективність своїх дій; нових організацій, що зацікавлені приєднатися до УС ПГС і бажають дізнатися більше про її роботу; представників влади та інституцій ЄС, які зацікавлені в активній підтримці громадянським суспільством виконання Угоди про асоціацію.
     З вітальними словами до учасників Асамблеї звернулися Зоряна Міщук, Голова УС ПГС, Хюґ Мінґареллі, Посол ЄС в Україні, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Альфредас Йонушка, Співголова Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС з європейської сторони.
     В рамках Асамблеї була представлена попередня діяльність УС ПГС та її плани на 2017 рік. Учасники обговорили як різні стейкхолдери оцінюють прогрес у виконанні Угоди про асоціацію, які основні виклики, пріоритети, а також роль громадянського суспільства  України у цьому процесі.

     В рамках паралельних сесій особливу увагу приділи питанням реформи оплати праці в Україні, імплементації Угоди про асоціацію в екологічній сфері, а також результатам першого року дії ПВЗВТ.

     Про перебіг Асамблеї більш детально на сайті УС ПГС.

 

 

 

НОВИНИ УС ПГС

 

Участь в конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани» (2 березня 2017 року).

 

Члени УС ПГС взяли участь в організованій Офісом Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани» під час якої був представлений урядовий Звіт про виконання Порядку денного асоціації та Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (за 2016 рік). Більш детально –на сайті УС ПГС.

 

 

Продовження діалогу з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції (20 березня 2017 року).

 

Відбулася друга зустріч представників обох платформ громадянського суспільства – УС ПГС та УНП – із заступником Голови Комітету з питань європейської інтеграції Марією Іоновою. Розмова в основному стосувалася переліку законопроектів у сфері європейської інтеграції, що визначені Урядовим офісом з питань європейської інтеграції як пріоритетні. Адже комітет відчуває потребу в додатковій експертизі щодо низки законопроектів, і допомога представників платформ громадянського суспільства є дуже на часі. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 


 

ДІЯЛЬНІСТЬ РОБОЧИХ ГРУП УС ПГС

 

Зустріч Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» в Міністерстві аграрної політики та продовольства (20 березня 2017 року).

 

Робоча група 3  УС ПГС продовжує налагоджувати співпрацю з органами державної влади, відповідальними за впровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.  Зокрема, 20 березня ц.р.  відбулася зустріч із Заступником міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою.

     Учасники РГ3 провели відверту розмову про механізми взаємодії в рамках реалізації проекту комплексного та сталого розвитку сільських територій в контексті виконання зобов'язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також обмінялися думками щодо кращих практик та формування конкретних пропозицій. Джерело – Facebook РГ3 УС ПГС.

 

 

Під егідою  Робочих груп 2 і 3 УС ПГС відбувся "Workshop: E-commerce" (24 березня 2017 року).

 

«Workshop: E-commerce», який відбувся під егідою Робочих груп 2 і 3 УС ПГС об’єднав експертів цифрового ринку та представників органів-регуляторів. Учасники обговорили переваги і недоліки нещодавнього Закону України «Про електронну комерцію», готовність до інтеграції з ЄС в частині е-комерції, нормативно-правове регулювання застосування у якості розрахунку криптовалют, питання ідентифікації споживача, постачальника, регулювання питання електронних грошей, перспективи електронного страхового ринку, важливість довіри до електронних документів. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 

 

 

АНОНСИ

 

Засідання УС ПГС (14 квітня 2017 року).

 

На черговому засіданні УС ПГС будемо обговорювати підготовку до засідання ПГС у травні, планування діяльності УС ПГС у ІІ-му кварталі 2017 року, розгляд проекту Регламенту робочої групи УС ПГС.

 

 

4-те засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (м.Брюссель, 18 травня 2017 року).

 

В рамках засідання ПГС буде розглянуто прогрес виконання Угоди про асоціації з точки зору громадянського суспільства, представлені тематичні доповіді щодо результатів першого року дії ЗВТ між Україною та ЄС, виконання екологічної складової Угоди про асоціацію, а також свободі слова та реформуванню комунальних та державних ЗМІ.

 


 

НОВИНИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

 

Cемінар «Інституційне забезпечення та координація виконання Угоди про асоціацію» (27 березня 2017 року).

 

За спільної ініціативи проектів ЄС «Громадська Синергія» та «Association4U» відбувся семінар «Інституційне забезпечення та координація виконання Угоди про асоціацію» для членів УС ПГС та її Робочих груп. Під час семінару учасники отримали інформацію про вплив політичної ситуації в Європейському Союзі на імплементацію Угоди про асоціацію, ознайомились із координаційним механізмом імплементації Угоди в Україні та в країнах ЄC. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 

 

Оголошені результати конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» (31 березня 2017 року).

 

Європейська програмна ініціатива  Міжнародного фонду «Відродження» оголосила результати конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах». У рамках конкурсу було розглянуто 62 проектні пропозиції, з яких були підтримані 15. З переліком проектів-переможців конкурсу можна ознайомитися на сайті Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

[ Детальніше... ]

ПЛАН ЗАХОДІВ із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році під девізом „Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

ПЛАН ЗАХОДІВ

із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році

під девізом „Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці

[ Детальніше... ]

ПЛАН ЗАХОДІВ із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році під девізом „Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

ПЛАН ЗАХОДІВ

із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році

під девізом „Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці

[ Детальніше... ]

Андрій Рева: У разі запровадження електронних трудових договорів Уряд захистить права працюючих людей і протистоятиме тіньовій зайнятості

41 main ukr

 

 

Абсолютно нову норму для України - обов’язкову електронну реєстрацію всіх трудових договорів - Міністр соціальної політики України Андрій Рева пропонує внести в новий Закон про зайнятість.

„Роботодавець буде зобов’язаний вносити інформацію про працівника в спеціальний реєстр. Це буде живий реєстр працюючих людей, - пояснює Міністр соціальної політики. - Більше того, трудовий договір вважатиметься НЕ укладеним, якщо він НЕ зареєстрований електронно. Адже чимало людей потерпають від того, що працюють, але не мають при цьому соціальних гарантій, бо ніде офіційно не зареєстровані. Таким чином, якщо нам вдасться ввести електронну реєстрацію трудових договорів, то ми не лише посилимо контроль, а й відповідальність перед працюючими людьми”.

 Міністр вважає, що цей трудовий договір можна буде використовувати у системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, відслідковуючи стан виплат зарплат, і те, як сплачуються внески. Окрім того, цей, так званий, живий реєстр показуватиме й кількість працюючих людей.

У разі припинення дії договору працівника з роботодавцем, автоматично оформляється інший.

„Запровадження електронних трудових договорів не лише дасть можливість якісно захистити трудові права громадян, а й успішно долати тіньову зайнятість”, - переконаний Андрій Рева.

До речі, на даний момент в Україні зафіксовано шість випадків штрафів роботодавців за не укладений трудовий договір у максимальному розмірі. Це – десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

 

 

За повідомленням
Прес-служби Мінсоцполітики

[ Детальніше... ]

За перший квартал 2017 року служба зайнятості допомогла знайти роботу майже для 200 тис. українців

agency po trudoustrojstvu

 

У січні-березні 2017 року, у порівнянні з відповідним періодом 2016 року, досягнуто позитивної динаміки по основних напрямах діяльності державної служби зайнятості.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприянням державної служби зайнятості, зросла на 27 тис. або 16% та становила 199,3 тисяч. Крім того,59,2 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, інформує прес-служба відомства.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, збільшилася на 21% та становила 83 тисячі.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння державної служби зайнятості понад 75 тис. безробітних проходили професійне навчання, що на 7% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 17% та становила майже 20 тисяч.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо сприяння працевлаштуванню громадян, кількість безробітних станом на 1 квітня 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року, скоротилася на 13%(на 61 тис.) та становила 407 тисяч.

На 1 квітня 2017 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зросла на половину та становила понад 73 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 36 тисяч пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

 
За інформацією

Державної служби зайнятості

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30