01 травня 2017

ПЕРШОТРАВЕНЬ У КИЄВІ

IMG 0699

 

Сьогодні зранку було перекрито вулицю Хрещатик, і центр Києва заповнили профспілкові активісти Київської міської ради профспілок, представники всеукраїнських профспілок, регіональних профоб’єднань Федерації профспілок України і активісти Соціал-демократичної партії до яких приєдналися небайдужі кияни.

 

Сформовані колони урочисто пройшли ходою до Європейської площі скандуючи: «Роботу, зарплату, гідне життя!», "Першотраню бути!", "За мир, працю, справедливість!", а також гасла спрямовані на соціальний захист трудівників, молоді і пенсіонерів, за права трудового народу.

 

  IMG 0740

 

На Європейській площі відбувся багатотисячний мітинг присвячений Міжнародному дню солідарності трудящих – 1 Травня, який організували ФПУ і СДП. Першими до людей з трибуни звернулися керівники членських організацій і Голова ФПУ Григорій Осовий, який, зокрема, зазначив:

Першотравень – це свято трудівників України. Це державне свято, яке наші недруги хочуть скасувати. Хто боїться солідарності трудівників? Чому сьогодні на цій трибуні у день державного свята немає представників державної влади, які повинні привітати усіх вас, - тих, хто своєю працею створюють умови для життя мільйонів наших громадян. Ми маємо повернути владу обличчям до праці, до тих людей, які створюють багатство країни.

 

IMG 0730

 

IMG 0703

 

IMG 0839

 

Нас майже 6 млн., об’єднаних у ФПУ, і ми зможемо примусити поважати трудовий люд. Але для цього ми маємо бути солідарні. Сьогодні ми проявляємо солідарність до наших братів і сестер з 143 країн світу, які як державне свято відзначають 1 травня - день солідарності трудящих.

Зокрема у Бразилії виступають проти рабського кодексу праці, який пропонує влада. Стогоні страйкують авіапрацівники Італії, які борються за збереження робочих місць, в усіх європейських країнах під егідою профспілок проводяться акції за підвищення заробітної плати, проти того, коли капітал і транснаціональні компанії намагаються поработити трудових людей. Тому шановні друзі,будемо солідарні і дієві!

Наш головний лозунг: гідна праця. Ми маємо забезпечити кожному, хто хоче і може працювати працю, але вона має бути гідно оплачувана. Ми започаткували курс реформ заробітної плати і нарешті ми повинні провести справедливу пенсійну реформу.

Я закликаю профспілки до єднання, усіх громадян України до солідарності, разом - ми сила. Слава трудівникам України!

 

IMG 0875

 

День Міжнародної солідарності трудящих, – це не лише свято, а й привід публічно виголосити соціально-економічні вимоги працівників. Цей День об’єднує усіх, хто готовий вийти і продемонструвати владі готовність відстоювати і словом і ділом свої конституційні права.

Мітинг на Європейські площі висунув п’ять вимог до Уряду.

У своєму виступі голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник, виголосив їх.

"На наше переконання, Уряд має перейти на сторону трудящих і зробити 5-ть кроків: забезпечити конституційне право на своєчасне отримання зарплат і ліквідувати заборгованість по ній, забезпечити  нову політику зайнятості, продовжити реформування оплати праці. А також вимагаємо розробити Національну стратегію реформування безпеки праці, а також відновити соціальне право на санаторно-курортне лікування, на дитяче оздоровлення тощо", - заявив він.


IMG 0836

 

На мітингу виступив лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін, який, зокрема, сказав, що в Міжнародний день солідарності трудящих ми маємо сказати рішуче "НІ" знищенню заводів і фабрик, незаконним звільненням, заморожуванням зарплат, пенсій, нелюдським умовам праці, що не МВФи та корумповані парламентські партії, повинні диктувати, як нам жити, а прості люди, які живуть у цій країні.

Про соціально-економічні проблеми та шляхи їх подолання говорилося і у виступах партійних активістів, які приїхали з різних куточків України, представників громадських організацій та їх об’єднань.

 

IMG 0804

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

1 МАЯ - ЭТО ПРОФСОЮЗ!

667676767565654

 

Ко Дню солидарности трудящихся 1 Мая в Харькове состоялся ежегодный велопробег, который уже стал традицией Молодёжного совета Объединения профсоюзов Харьковской области и проходит уже 3-й год подряд.

 

В год, посвященный первичной профсоюзной организации, молодёжь в который раз данным мероприятием пытается подчеркнуть важность ДОСТОЙНОЙ оплаты труда. Достойная, в понимании молодёжи, это та оплата, которая позволит иметь собственное жильё, свободное время для семьи, а не для подработок, возможности для развития и качественного отдыха.

Анализируя современные проблемы в оплате труда, с точки зрения приближения её к статусу достойной, хочется отметить ещё одну важнейшую и понятную всем особенность. Оплата труда и её состояние влияют на развитие практически всех других направлений социальной политики и возможность пользования услугами отраслей социальной сферы. От того, какая заработная плата учителей, врачей и т.д., во многом зависят развитость и качество образования и здравоохранения. Уровнем зарплаты работника определяется возможность полноты и качества получения нужного образования, медицинских услуг, услуг ЖКХ, будущих пенсий и т.д., наконец, его уровень и качество жизни, здоровье нации в целом.

Поэтому отношение к формированию достойной оплаты труда со стороны, прежде всего, государства и бизнеса в современной экономике должно быть адекватное её значимости, внимательное, справедливое и ответственное. Зарплата, правильно организованная и продуманная, может многое сделать и помочь в экономическом развитии страны, регионов и предприятий. Но она не прощает ошибок и непрофессионализма. В связи с этим целесообразным и обоснованным будет включение оплаты труда (наряду с бедностью, пенсионной системой, образованием, здравоохранением, ЖКХ, демографией и др.) в разряд официальных приоритетов социальной политики и приоритетных действий органов власти и управления Украины.

В велопробеге приняли участие 52 участника от молодежных советов членских организаций ОПХО в возрасте от 18 лет до 35 лет, а также велолюбители, которых можно сравнить с профессионалами от общественной организации "Вело-Харьков". Количество участников значительно увеличилось в этом году, а значит, интерес к мероприятию растёт как, впрочем, и само мероприятие.

Дистанция велопробега 22 километра.

После общего фото возле памятника велосипедиста велопробег пошёл по самой длинной в Украине велодорожке (длиной 7 км и шириной 3 м) от перекрестка ул. Сумской и ул. Деревянко до Храма Святой царицы Тамары в Пятихатках. Велопробегом курировал Михаил Пелех и Алексей Борода. Далее уже при непосредственном сопровождении 2-х патрульных полицейских машин с перекрытием полосы движения дорожного транспорта наша колонна проследовала к месту назначения, а именно в Фельдман ЭкоПарк. Велопробег от начала до конца сопровождала машина скорой помощи, которая была предоставлена «фондом Фельдмана».

По окончанию велопробега в Фельдман Экопарке организацией Crazy Bikes было организовано прохождение по специально подготовленной экстремальной велосипедной трассе. Участников соревнования трасса привлекла своей трудностью, и они по нескольку раз совершенствовали свой результат по её преодолению.

Подводя итоги можно смело констатировать, что велозабег удался! Была и хорошая погода, и достаточное количество участников, полная согласованность действий с полицией и поддержка Харьковского городского совета. На сегодня активная гражданская позиция профсоюзной молодёжи, мощный потенциал и консолидация является залогом реализации всего того за, что мы боремся! Мы понимаем, что эта борьба нелегкая, но мы имеем все шансы на победу.

Даёшь велозабег в следующем году?!

 

РОМАН АРТЁМЕНКО,

председатель Молодежного Совета ОПХО

[ Детальніше... ]

Стан охорони праці та безпечних її умов – засіб життя і здоров’я в процесі праці

P42855271

 

 

У Федерації профспілок Вінницької області за участі представників сторін соціального партнерства, органів державного нагляду й управління охороною праці відбулось урочисте засідання з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці.  

 

Відкриваючи урочисте зібрання, начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько наголосив, що за рекомендацією МОП відзначення Дня охорони праці у 2017 році проходить під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

В усіх країнах світу аналіз та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Цей напрямок роботи досить актуальний, як  для області так і України. Адже за офіційними даними, в Україні у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема, більш ніж 1 тис. жінок. Приблизно 500 працівників стають інвалідами. Показово, що співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками в Україні не відповідає закономірностям, що є у світі.

 У засіданні взяли участь та виступили перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови Федерації профспілок Вінницької області Володимир Слободянюк, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  від  нещасних  випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вінницькій області Віталій Яворський, начальник управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Юрій Яремчук,

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі охорони праці, зразкове виконання службових обов’язків, високі показники в роботі та з нагоди відзначення Дня охорони праці грамотами та подяками Управління Держпраці, Федерації профспілок області, Фонду соціального страхування  від  нещасних  випадків на виробництві та Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації відзначено 47 керівників підприємств та спеціалістів служб охорони праці.

Начальник управління Держпраці у Вінницькій області  Володимир Марунько за рішенням Президії нагороджений Знаком Федерації профспілок Вінницької області «За співпрацю».  

У ході засідання було підведено підсумки обласного конкурсу «Охорона праці очима дітей», переможців нагороджено грамотами  ФПО та грошовими сертифікатами.

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

P4285549

 

P4285557

[ Детальніше... ]

Українцям підняли мінімальні пенсії і прожитковий мінімум: скільки тепер отримуватимемо?

groshi 30c05

 

1 травня 2017 р. українцям проіндексували соціальні стандарти: більше ніж на 5% зросла мінімальна пенсія, прожитковий і мінімум і прив'язані до нього виплати.

 

Так, з травня українські пенсіонери отримуватимуть не менше 1312 гривень (було 1247), а прожитковий мінімум збільшується з 1544 гривень до 1624 гривень. Сайт "Сегодня" з'ясував, хто і як "розбагатіє" в результаті індексації.

Від розміру прожиткового мінімуму залежать виплати з втрати годувальника: від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід родини на одну особу. Різницю одинока людина виплачує щомісяця.

Наприклад, родина з трьох осіб має сукупний дохід в чотири тисячі гривень. На одну людину – 1333 гривні. При цьому, до першого травня прожиткового мінімуму для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривні. Після першого травня прожиткового мінімуму для дитини до 18 років становить 1777 гривень, якщо дохід родини не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

В результаті індексації також зросла і мінімальна пенсія – з 1247 до 1312 гривень. На 65 гривень підвищать всі пенсії за віком, за винятком виплат працюючим пенсіонерам. Водночас мінімальну зарплату українцям цього року не підвищуватимуть. Нагадаємо, з першого січня мінімалку підняли з 1600 до 3200 гривень.

Нововведення вплине і на субсидіантів. При розрахунку субсидії в соціальній службі розраховує обов'язковий платіж для родини. Незалежно від того, скільки використовували ресурси (в межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена родини ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%.

Наприклад, загальний дохід родини з чотирьох осіб – 3200 гривень. По 800 гривень на кожного. Відповідно до зазначеної вище формули, можна розрахувати суму обов'язкового платежу: 800/1544/2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку родина віддасть 121,6 гривні. У травні ця ж родина з мінімальною зарплатою на чотирьох заплатить за комуналку 115,2 гривні, тобто на шість гривень менше.

Від співвідношення доходу родини до прожиткового мінімуму також залежить розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає – розмір субсидії для українців збільшується.

При цьому розмір субсидії для родин з безробітними скоротиться. З середини минулого року, якщо працездатний член родини офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, враховуватимуть його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (наразі – 3200 гривень). Раніше для непрацюючого члена родини рахували дохід в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Так, якщо родина з 4 працездатних осіб має сукупний дохід 10 тисяч гривень, але при цьому один з членів родини офіційно не працює, при нарахуванні субсидії вважатиметься, що родина заробляє 13,2 тисячі гривень. Тобто субсидія безробітному покладена на тому ж рівні, що й субсидія для українця з мінімальною зарплатою.

 

Інтернет-газета "Сьогодні"

 

[ Детальніше... ]

«Охорона праці очима дітей»

17098351 595000727337163 8094025219598363974 n

 

В рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці в Івано-Франківській області проведено ряд тематичних заходів. Набув популярності Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», на який цьогоріч поступило понад 100 робіт учнів загальноосвітніх шкіл і вихованців позашкільних навчальних закладів області.

В урочистій обстановці переможці конкурсу нагороджені грамотами обласного управління Держпраці, Ради профспілок Івано-Франківської області та преміями облоб’єднання організації роботодавців. Перші місця у своїх вікових категоріях завоювали калуська школярка Анастасія Чіпко, учениця Раковецького навчально-виробничого комбінату Богородчанського району Соломія Рудяк та учень Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру Максим Березовський.

Начальник управління Держпраці Ігор Росипайло, голова Ради профспілок Івано-Франківської області Ігор Басюк і виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Скригунець у своїх виступах відзначили, що надіслані на конкурс роботи вражають своєю актуальністю, свідчать, що відповідне ставлення до безпечної праці виховується з дитинства.

 

Олександр Шеремет, журналіст газети

 

профспілок Івано-Франківської області «Єдність» 

[ Детальніше... ]

ВІДЕО. Федерація профспілок Волинської області відзначила День охорони праці

e32q

 

Федерація профспілок Волинської області відзначила День охорони праці.

Щоб переглянути відеосюжет з цієї нагоди – натиснути  https://www.youtube.com/watch?v=J9q2P1X36uk&feature=youtu.be

 

Прес-центр Федерації профспілок Волинської області 

 

 

[ Детальніше... ]

Профспілчани Волині відзначили День охорони праці

27

 

З нагоди Дня охорони праці в навчально-методичному центрі Профспілок області відбулося урочисте засідання за участі керівництва і представників Федерації Профспілок Волині, Управління Держпраці в області, ДП «Волинський ЕТЦ», Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, голів обласних профспілкових організацій, голів профкомів, журналістів. 

Засідання урочисто, хвилиною мовчання на знак вшанування пам’яті тих, хто втратив своє життя на виробництві, відкрила голова Федерації Профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф. Адже цей день, який Міжнародна організація праці оголосила Днем вшановування загиблих, покликаний  і для того, аби  привернути увагу всього суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві.

— Тому в цей день, – зазначила Іванна Анатоліївна, — ми традиційно запрошуємо всіх своїх соціальних партнерів, тих, кому не байдужа доля працюючої людини розділити з нами, профспілчанами, цю важливу місію. Окрім того Федерація Профспілок України оголосила цей рік Роком первинки. Відтак кожен член профспілки та кожен член первинки для нас є дуже цінними. За кожного з них ми готові боротися. Інтереси кожного з них ми готові захищати…

Користуючись нагодою Свята весни і праці, що наближається і відзначатиметься 1 травня, Іванна Анатоліївна побажала всім працюючим членам профспілки міцного здоров’я, затишку у сім’ях, розуміння, злагодженої та теплої атмосфери у колективах, на підприємствах, установах та організаціях, мирного неба в країні. “Будьте мужні! Попереду чимало важливої роботи і пріоритетних завдань, — підсумувала вона. — Адже нам ще є що відстоювати і за що боротися. Зокрема покращення потребують такі сфери нашого життя і праці, як забезпечення працюючих належною заробітною платою, охорона здоров’я, атестація робочих місць та багато ін. Тож, зі святом вас, шановні колеги.  Із першотравневим днем вшанування людини праці, солідарності, взаємної підтримки трудівників усього світу!

А щодо надважливої роботи, яку здійснюють профспілчани, голова Федерації Профспілок області зазначила: “Профспілка зажди була, є і буде!”

Ростислав Стасько, начальник Управління Держпраці у Волинській області, також наголосив присутнім на важливості проведення Дня охорони праці та втіленні у життя всіх заходів з нагоди його проведення, які було розроблено Організаційним комітетом. Окремо зупинився на рівні виробничого травматизму на підприємствах Волинської області та закликав усіх присутніх і надалі дбати про створення належних та безпечних умов праці.

Окремо у розмові з журналістом він зазнчив, що Федерація Профспілок області і Управління Держпраці у Волинській області – хороші і дієві соціальні партнери, котрих об’єднують спільні або ж дуже схожі завдання. Головно вони стосуються  створення та одночасно дотримання на підприємствах безпечних умов праці, забезпечення атрибутами і засобами захисту, що передбаченні чинним законодавством. Адже це  і збережене здоров’я та життя працівників, і благополуччя їхніх родин.

Студенти Луцького національно-технічного університету підготували флеш-моб на вищеозначену тематику.

Також на урочистому засіданні когорті працівникам були вручені заслужені нагороди. Тож, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну участь у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки умов праці та з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці їх отримали:

Лухтай Світлана Іванівна – провідний інженер з охорони праці Волинського обласного онкологічного диспансеру, Максимюк Ігор Юрійович – інженер з охорони праці державного виробничо-торгового підприємства «Волиньфармпостач», Русіна Олександра Якимівна – інженер з охорони праці обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання, Сацик Петро Ульянович – старший інструктор дільниці контрольно-експлуатаційних питань Волинської дирекції ПАТ «Укрпошта», Матвейчук Лідія Миколаївна – оператор поштового зв’язку ЦПЗ № 2 Волинської дирекції ПАТ « Укрпошта», Пащенко Ольга Михайлівна – голова профкому, інженер з охорони праці ДП «Маневицьке ЛГ», Янкович Іванна Сергіївна – голова профкому, інженер з охорони праці ДП «Турійське ЛГ», Поліщук Ігор Петрович – інженер з охорони праці та безпеки руху на відомчому транспорті Ковельської ДЕД ДП «Волиньоблавтодор»,  Мельничук Василь Григорович – провідний інженер з охорони праці філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Волинська регіональна дирекція», Бондар Надія Федорівна – заступник директора Волинського училища культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського, Фураєва Катерина Олександрівна – головний страховий експерт відділення ВД ФСНВ у м. Луцьку, Душнюк Микола Степанович – страховий експерт відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Володимир-Волинський, Швець Неля Ростиславівна – інженер з ремонту Луцького геріатричного пансіонату, Глодік Микола Адамович – провідний інженер з охорони праці Камінь-Каширського управління водного господарства, Ващук Неля Дмитрівна – провідний фахівець відділу соціального розвитку установ та закладів освіти і науки, Бегаль Михайло Миколайович – начальник відділу експертизи, голова профкому державного підприємства «Волинський експертно-технічний центр Держпраці»,  Зайцев Сергій Іванович – завідуючий господарством державного підприємства «Волинський експертно- технічний центр Держпраці», Кондратюк Віталій Олександрович – завідувач сектору з питань експертизи умов праці, член профкому Управління Держпраці у Волинській області, Ющук Микола Федорович – головний державний інспектор Управління Держпраці у Волинській області, Шумський Олександр Вікторович – головний державний інспектор Управління Держпраці у Волинській області, Павлов Володимир Костянтинович – маляр, громадський інспектор з охорони праці, голова профкому аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області, Момотюк Юрій Емануїлович – колишній головний спеціаліст з питань охорони праці та соціального захисту ФПО,  Голяр Віктор Володимирович – головний інженер, голова профкому працівників облспоживспілки, Колошко Надія Яківна – заступник голови правління, голова об’єднаного комітету профспілки працівників Ківерцівської райспоживспілки, Романів Богдан Афанасійович – начальник РТЦ № 114 м. Володимир-Волинський, Силюк Валерій Михайлович – начальник ЛСД № 3 м. Любомль РТЦ № 111 м. Ковель.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну участь в громадському житті та з нагоди Свята весни і праці — Мельничук Надія Володимирівна – голова профкому АЗ № 1 ПАТ АК «Богдан Моторс», Волощук Марія Юхимівна – колишня голова обкому профспілки облспоживспілки, Погребська Ірина Анатоліївна – провідний ветлікар Державної установи «Волинська регіональна державна лабораторія ветмедицини», голова профкому, Пус Катерина Іванівна – шеф-кухар Берестечківського психоневрологічного інтернату, Поліщук Галина Леонідівна – директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Рожищенського району, Бабійчук Євгенія Петрівна – голова Ківерцівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки, Новосад Лариса Йосипівна – голова Рожищенської районної організації Профспілки працівників освіти і науки, Матвійчук Мар’яна Ігорівна – спеціаліст з інформаційно-аналітичного забезпечення обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

Прес-центр Федерації Профспілок Волинської області 

23

e32q

25

22

  34

 dfvgg

 r4trt

111

gfh

drfgg

IMG_2245

 

 

[ Детальніше... ]

У Вінниці відбулись загальнообласні збори голів первинних профспілкових організацій

Image09

 

27 квітня 2017 року у Будинку профспілок області відбулися загальнообласні збори голів первинних профспілкових організацій з порядком денним: ”Профспілки - за гідну працю і справедливу зарплату”.

На зібрання з усієї області з’їхалися майже 400 учасників – голів первинок, що представляють промислові підприємства різних галузей економіки, організації і заклади бюджетної сфери.

Учасники зборів поклали квіти до меморіальної дошки колишнього Голови облпрофради, Героя Соціалістичної Праці П.М. Лук’янчикова. Відбулося відкриття Дошки Пошани Федерації профспілок області.

У зборах взяли участь: Голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Голова обласної Ради Анатолій Олійник, Вінницький міський Голова Сергій Моргунов, заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко, виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців Леонід Антонюк, керівники територіальних управлінь Держпраці у Вінницькій області, обласного Центу зайнятості, Головного управління Пенсійного фонду України, керівники ряду департаментів ОДА та обласних управлінь, а також лідери обласних галузевих профспілок, голови районних координаційних рад голів профкомітетів, члени Молодіжної, Культурно-мистецької та Спортивної рад ФПО, ветерани профспілкового руху, засоби масової інформації.

На ім’я учасників зборів надійшли вітальні телеграми з багатьох регіонів України.

Варто наголосити, що таке профспілкове віче є вкрай необхідним, адже життя ставить настільки гострі й масштабні питання в усіх сферах, що позиції лише вищих виборних профспілкових органів недостатньо для прийняття рішень, на які очікують спілчани. Тут зібралися люди з досвідом, які представляють і з середини знають життя трудових колективів, настрої, оцінки та прагнення робітників, інженерів, педагогів, медиків, державних службовців, селян, творчої інтелігенції.

У своєму виступі Голова Федерації профспілок області Микола Колесник зазначив, що реформи, які відбуваються в країні, боляче бють по правам та інтересам трудівників. Фінансово-економічні кризи, політична нестабільність вкрай негативно впливає на становище працівників, всіх простих людей. Ми категорично не сприймаємо тарифно-цінової політики державних органів влади, спрямованої на зниження життєвого рівня народу та поширення бідності серед працюючих. За таких умов, роль профспілок, як справжніх захисників трудівників, зростає в рази. Профспілки не можуть сприйняти і започаткованої урядом політики оплати праці окремих категорій керівників держмонополій, відомств, судів та інших. Спільними зусиллями ми маємо зупинити політику “захмарних” зарплат потрібних владі категорій працівників, яка призводить до розшарування в доходах, дискредитації та де мотивації легальної праці.

Голова Федерації профспілок області наголосив, що за наполяганням профспілок в країні нарешті розпочалася реформа оплати праці. З 1 січня 2017 року вдвічі підвищено мінімальну заробітну плату. І це тільки перший крок. Реформа оплати праці, перш за все, має забезпечити справедливий розподіл її результатів: людина має отримувати належне.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначили у свої виступах, що органи влади і місцевого самоврядування в області працюють пліч –о- пліч із профспілками. Представники профспілок залучаються до всіх робочих груп, беруть участь в усіх важливих заходах, що відбуваються в області.

Вінницький міський Голова Сергій Моргунов звернув увагу присутніх, що спільно з профспілками була започаткована Програма ”Муніципальне житло.”, завдяки якій понад 500 сімей працівників бюджетної сфери отримали житло за пільговими цінами. Розвитку соціального діалогу сприяло і підписання нової Міської угоди на 2016-2010 рр.

Заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко привітав всіх із прийдешнім святом людини праці - Днем Міжнародної солідарності трудящих і запевнив, що Федерація профспілок України, спираючись на думку переважної більшості спілчан, не допустить його скасування. Він також зазначив, що профспілки насамперед турбують питання зайнятості, створення нових робочих місць, активізації економічної активності населення. Наразі триває робота над програмою зайнятості населення, оновленням редакції закону про зайнятість в Україні. Крім того, профспілки опрацьовують нову редакцію закону про колективні договори й угоди, в якому необхідно закріпити право працівників на страйк. У сфері соціального забезпечення пріоритетом є проведення пенсійної реформи.

Виступаючі акцентували увагу на тому, що ситуація вимагає від профспілок посилення діяльності по захисту інтересів спілчан в умовах проведення реформ. І головною зброєю для досягнення цієї мети є соціальний діалог, ефективність якого необхідно підняти в рази.

Вкрай важливо разом виробити рішення і тактику консолідованих дій як на регіональному рівні, так і на місцях, щоб захистити вітчизняного товаровиробника, створити нові високопродуктивні робочі місця, убезпечити працюючу людину від бідності. Тільки згуртувавшись, обєднавши спільні зусилля, можливо реально захистити права спілчан.

Профспілкові активісти ділилися інформацією про реальний стан справ на місцях, в трудових колективах. Також було обговорено питання внутрішньоспілкової діяльності, відбувся обмін думками щодо посилення захисного потенціалу організацій в сучасних умовах.

Учасники зборів рішуче засудили ідею скасування свята 1-го Травня як Дня Міжнародної солідарності трудящих.

За результатами роботи загальнообласних зборів голів первинних профспілкових організацій було ухвалено Резолюцію з нагоди Дня Міжнародної солідарності трудящих.

Учасників зборів привітали керівники Федерації профспілок України, області, міста та обласної організації роботодавців і нагородили кращих представників трудових колективів Вінниччини Почесними грамотами ФПУ, обласної державної адміністрації та обласної Ради, виконкому Вінницької міської Ради.

Голова Федерації профспілок області Микола Колесник вручив профспілковим активістам Свідоцтва про занесення їх до Книги Трудової Слави та на Дошку Пошани Федерації профспілок області з нагоди Дня Міжнародної солідарності трудящих.

На завершення відбувся святковий концерт народних та зразкових аматорських колективів профспілок області.

 

Федерація профспілок Вінницької області

    

Image10

 

Image01

 

 

[ Детальніше... ]

ДИНАМІКА ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ У БЕРЕЗНІ 2017 РОКУ

e76e60b4f40d8f6eca95f86769ede0c7

 

 Динаміка середньої заробітної плати, грн.

 

(таблиця додається)

 

 Динаміка заборгованості з виплати зарплати

 

(таблиця додається)

 

 

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31