03 травня 2017

В Мінфіні проходить обговорення бюджетних пропозицій

1016101344

 

В Міністерстві фінансів України в рамках підготовки проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки 28 квітня 2017 року відбулись узгоджувальні наради з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України за участі представників профспілок.

Зазначені наради проходять на виконання доручення Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана від 10.04.2017 № 14121/1-17 з кожним міністерством та Асоціацією міст України.

Було обговорено планові бюджетні видатки по програмах міністерств та фінансування пріоритетних напрямів галузевих реформ на наступні три роки.

Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Коваль В.М. звернула увагу на те, що співпраця МОЗ з галузевою профспілкою є не результативною, галузева профспілка не долучена до підготовки реформи охорони здоров’я, більшість документів йде відразу на розгляд КМУ без попередніх консультацій з профспілкою, а реформа галузі викликає все більше питань в профспілковому середовищі та наголосила на необхідності проведення консультацій МОЗ з Профспілкою працівників охорони здоров’я. Також Коваль В.М. порушила питання підвищення на 2 позиції тарифних розрядів ЄТС для фахівців та професіоналів, у т.ч. з вищою немедичною освітою. На що Міністерством фінансів України було зауважено, що наразі докорінні зміни очікують персонал первинної ланки – сімейних лікарів (педіатрів, терапевтів). Вони зможуть мати приватну практику (бути лікарем ФОП), працювати в поліклініці, амбулаторії, центрі первинної медико-санітарної допомоги. При цьому, лікар отримуватиме дохід, а не зарплату. І цей дохід буде залежати від кількості пацієнтів, які в нього є, й не буде «прив’язаний» до ЄТС.

Що стосується оплати праці педагогів, то МОН передбачає для працівників поетапне підвищення заробітної плати, зокрема, внаслідок підвищення базового тарифного розряду ЄТС, а також прийняття нової редакції Закону України «Про освіту», яким передбачено заробітну плату для педагогів на рівні не нижче трьох мінімальних заробітних плат (наразі МОН ініціює правку - на рівні не нижче трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб). При цьому значна увага буде приділена підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, їх сертифікації, зокрема передбачається запровадження ЗНО для вчителів.

Узгоджувальні наради тривають. Так, 3 травня ц.р. відбудеться нарада з Міністерством культури України

Нагадаємо, що після завершення узгоджувальних нарад планується проведення консультацій з представниками профспілок з обговорення профспілкових пропозицій до проекту.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

 

[ Детальніше... ]

КІРОВОРАДЩИНА ПІДТРИМУЄ КИЯН!

P1010004

 

 

 

Мітингом підтримали  Першотравень  спілчани Кіровоградщини.

Ініціатором виступила  обласна організація профспілки освітян.

Підтримали їх і інші  членські організації ФПО, члени  профспілок.

На мітингу виступив  із зверненням  до учасників  Голова ФПО Баланенко М.О. У виступі він  відмітив, що  сьогодні працівники  переживають складний час масових  порушень трудових прав, скорочення робочих місць, затримки зарплати,  відміни багатьох соціальних  гарантій. Розмір зарплати не забезпечує  достойний рівень життя. Відбувається  тотальний ріст  цін і тарифів на саме необхідне.

Конституційні права можна захистити тільки солідарними згуртованими діями. Ми підтримуємо учасників мітингу у м. Києві, їх вимоги до владних структур.

Про проблеми  освітян  говорилося у виступах голови обласної організації профспілки працівників освітян Скалько С.Л., активістів профспілки, представників  політичних партій, які підтримали мітинг. 

 

Федерація профспілок Кіровоградської області

 

P1010020

[ Детальніше... ]

Міжнародні організації привітали ФПУ зі святом 1 Травня

665

 

 

Уважаемый Григорий Васильевич!

 

Поздравляю Вас с Праздником весны и труда и 72 ой годовщиной Победы в Великой Отечественной войне!

 

Пусть эти дни, олицетворяющие солидарность трудящихся всего мира, обновление жизни и уважение к созидательному труду, будут для Вас светлыми и радостными, а благодарная память о героях Великой Отечественной войны и самоотверженных тружениках тыла и дальше вдохновляет Вас на борьбу за достойный труд и социальную справедливость. Мира Вам, благополучия и здоровья.

 

Заместитель Генерального секретаря

Всеобщей конфедерации профсоюзов

 

Н.Д. Подшибякина

 

 

 

 

 

1 m

 

Уважаемые коллеги!

От имени Глобального союза IndustriALL, представляющего интересы более 50 миллионов работников в 140 странах мира, примите мои искренние поздравления с праздником 1 мая – Днем международной солидарности трудящихся!

IndustriALL ведет борьбу за лучшие условия труда и права профсоюзов по всему миру. Это возможно только благодаря объединению усилий профсоюзов и трудовых коллективов в каждой стране, а также солидарной поддержке коллег из других стран. Спасибо за ваш вклад в международное профсоюзное движение, в борьбу за достойную жизнь и благополучие трудящихся.

Желаю вам крепкого здоровья, оптимизма в любых ситуациях, а также трудовых достижений. Пусть в ваших семьях всегда будет мир, согласие и благополучие!

Вадим Борисов,
Региональный секретарь IndustriALL

 

 

1

 

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Осовий дав інтерв’ю Радіо «Свобода»

ArticleImage 114786

 

Напередодні 1 Травня Голова ФПУ Григорій Осовий взяв участь у програмі Радіо «Свобода», присвяченій темі захисту трудових прав громадян.

 

«Минулого року ми зафіксували порушення прав 240 тисяч членів профспілок у сфері праці: від того, коли оформлюється трудовий договір, а потім умови трудового договору не виконуються, порушення щодо гарантованих виплат заробітної плати двічі на місяць у терміни, визначені колективним договором. Також порушення, які стосуються умов праці, безпеки на робочих місцях – роботодавці надто скупі на те, щоб забезпечити їх на кожному робочому місці. І також порушення робочого розпорядку: пропонується продовження робочого часу без оплати цього часу», - зазначив Голова ФПУ.

Другою темою, що порушувалась під час ефіру стала – перспектива ухвалення нового Трудового кодексу.

«Представники Федерації профспілок долучались до розробки проекту Трудового кодексу, - повідомив Григорій Осовий. Робота над оновленням законодавства про працю триває вже близько 15 років, цей проект кодексу з’явився у 2015-му, до другого читання депутати внесли більше тисячі поправок. І є поправки не тільки, що відновлюють права, а й такі, що покращують умови праці. Наприклад, якщо сьогодні понаднормовий час оплачується перші дві години у полуторному розмірі, а наступні – у подвійному, то одразу ми внесли в цей кодекс оплату у подвійному розмірі. Що стосується відпусток, то сьогодні тривалість відпустки 24 календарні дні, ми внесли і наразі отримали підтримку парламентського комітету, що термін відпустки буде, як у європейських країнах 28 днів», – сказав він.

Що ж до видання роботодавцем наказів, то на думку Г.Осового, це є одночасно і засобом його контролю, оскільки їх можна буде оскаржувати у суді. Окрім того, стверджує він, у кодексі планують прописати дію колективних трудових договорів, з якими повинні бути узгоджені будь-які акти, видані керівництвом підприємства.

 

Прес-центр ФПУ

за повідомленням сайту радіо Свобода

 

 

[ Детальніше... ]

В Вене cоциал-демократы провели демонстрацию

regnum picture 1493702229401208

1 мая в Вене состоялась  демонстрация представителей Социал-демократической партии, которые  обратились к австрийцам на ратушной площади, сообщает информационное агентство Heute.

С речью выступили глава партии и канцлер Австрии Кристиан Керн, а также бургомистр Вены Михаэль Хойпль. Они обозначили ключевые аспекты партийной программы.

«Мы выступаем за социальную справедливость, за то, чтобы все имели равные шансы для получения образования, начиная от детского сада и заканчивая высшими учебными заведениями. Все они должны быть доступны австрийскому гражданину», — отметил Хойпль.

 

«Мы занимаемся вопросами в сфере труда и стремимся быть в авангарде перемен, убедившись, что молодежь не пропадет, что все будут иметь рабочие места», — добавил Кристиан Керн.

Социал-демократы выступают также за справедливое налоговое обложение. «Мы не можем смириться с растущими налогами, австрийские граждане не должны платить налог за каждую сосиску, — отметил канцлер Австрии. — Мы будем бороться».

Социал-демократическая партия Австрии (СДПА) — старейшая партия в стране, была основана в 1888 году. Наравне с Австрийской народной партией (АНП) — крупнейшая в стране.

В Федеральном Совете (верхняя палата парламента) АНП имеет 28 мест, а СДПА — 24, в Национальном совете (нижняя палата парламента) СДПА имеет 57 мест, а АНП — 51.

Джерело:

https://regnum.ru/news/polit/2270110.html

[ Детальніше... ]

Польские профсоюзы отметили День труда манифестациями и шествиями

1811073 

 

1 мая в Варшаве и других регионах Польши прошли шествия и манифестации, в которых приняли участие представители влиятельных профессиональных союзов. Самое масштабное мероприятие, собравшее, по некоторым данным, до 5 тыс. участников, было организовано в столице Всепольским соглашением профсоюзов под лозунгом "Вернуть достойный труд".

Вместе с представителями левых партий профактивисты провели в центре Варшавы митинг, а затем проследовали к Замковой площади, где состоялся праздничный концерт. Как подчеркнул председатель Всепольского соглашения профсоюзов Ян Гуз, положение многих групп трудящихся на рынке труда сегодня является недопустимым.

- Несмотря на значительный прогресс в обеспечении полных прав наемным работникам в Польше, в этой области предстоит еще многое сделать. Унизительные "мусорные" договора до сих пор остаются одной из самых популярных форм занятости, - заявил Гуз. - Но есть и более серьезные проблемы. Число несчастных случаев на производстве, в том числе с тяжелыми последствиями из года в год не уменьшается. В 2016 их было зарегистрировано почти 88 тысяч.

Принял участие в первомайском шествии и профсоюз польских учителей, который не первый месяц ведет упорную борьбу против правительственной реформы системы образования. По словам лидера организации Славомира Броняжа, в результате ликвидации ПТУ и гимназий работу могут потерять до 30 тыс. педагогов. Он подчеркнул, что борьба за права польских учителей продолжится, чего бы это ни стоило.

Свои мероприятия в таких городах Польши как Гданьск, Кельце, Щецин, Катовице, Зелена Гура, Ополе, Кошалин, Быдгощ и Конин провел и легендарный профсоюз "Солидарность". Совместно с партией "Зеленых" его члены приняли участие в Марше безработных и бездомных в городе Катовице, где выразили протест против социального неравенства и призвали активнее бороться за трудовые права.

 

Источник:

Wiadomosci.onet.pl.

 

[ Детальніше... ]

Парламентарі вітають спілчан

 content 1

 

Народний депутат України, представник профспілок у Парламенті Вадим Івченко привітав спілчан з 1 Травня.

 

(Копія листа додається)

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Более 200 турков арестовано за попытку первомайской демонстрации

img top

207 человек, которые пытались провести первомайское шествие на площади Таксим в Стамбуле, арестовано, сообщает Reuter. По данным властей, полицейские изъяли у них около 40 «коктейлей Молотова», 17 ручных гранат, 176 хлопушек и несколько плакатов.

Ране полиция задержала двух женщин, пытавшихся установить баннер на площади.

24  апреля Министерство внутренних дел Турции заявило об очередном запрете проведения первомайской демонстрации на площади Таксим. Такой запрет держится уже не первый год. Он связан с так называемыми «Гези-протестами», прошедшими с конца мая до августа 2013 года. 

Площадь Таксим стала знаковым местом для профсоюзного движения Турции после того, как 1 мая 1977 года в результате столкновений политических сил здесь погибли десятки людей.

 

[ Детальніше... ]

В Греции на 1 мая прошли забастовки

1591981

 


1 мая в Греции прошли две общенациональных забастовки: общественного транспорта и морского транспорта.

Как сообщает издание Newsbomb, автобусы не ходили с начала смены до 9:00 утра и с 21:00 вечера до конца смены. Также весь день не  ходили троллейбусы. О проведении 24-часовой забастовки объявили и железнодорожники.

«Мы выступаем против политики правительства и мер жесткой экономии», - говорят организаторы забастовки.

Паромы останутся во всех греческих портах с 00:01 до 24:00 1 мая, сообщает издание Tornosnews

Федерация профсоюзов моряков требует восстановления своих трудовых прав периода «до-меморандума» (который был подписан правительством Греции с Евросоюзом в обмен на кредиты) и чтобы отраслевые трудовые соглашения распространялись для работников всех категорий судов. Также профсоюзы протестуют против трудовых отношений без страховки и роста безработицы в морском секторе.

А 17 мая на 24-часовую забастовку выйдет крупнейший профсоюз общественного сектора ADEDY. Они выступают против реформ и дополнительного ужесточения экономии средств, предусмотренной в обмен на кредиты от Евросоюза.

 


[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31