04 травня 2017

Виплати по монетизації субсидій отримають біля 1,5 млн. сімей

СУБ

 

Про це вице-премьер-министр України Павло Розенко заявив 4 травня під час засідання урядового Комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку. Він зазначив, що на засіданні Уряду було прийнято рішення щодо виплати частини субсидії, що не була використана громадянами, у грошовому вимірі. Ці гроші громадяни можуть використати на власний розсуд.

 

Як зазначив перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, який брав участь у засіданні урядового Комітету, Павло Розенко наголосив, що міністерства фінансів та соціальної політики мають у тижневий термін представити та запровадити механізм виплати монетизованої частини субсидії. Реалізацію цієї постанови мають забезпечити місцеві органи влади.

Олександр Шубін, коментуючи це рішення, підкреслив: Уряд наголошує, що вже з 1 липня ц.р. люди повинні мати таку змогу, тому що постанова Кабінету міністрів прописує загальний механізм, як це буде діяти. А до цього ще потрібно розробити низку нормативно-правових актів та інструктивних документів.

Віце-прем'єр доручив провести ревізію всіх нормативних актів, в тому числі про порядок використання коштів субсидії. «Таку підтримку повинні отримати близько 1,5 млн. українських сімей», - сказав Павло Розенко. За рішенням Уряду, виплати складуть близько 700 грн. «живими» грошима.

Як проінформував Олександр Шубін, з 1 червня люди вже повинні активно брати участь у формуванні списків тих, хто має право на отримання такої грошової компенсації за частину субсидії, що не була використана. Має бути також розроблено організаційне та інформаційне забезпечення виконання цього рішення Уряду.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Ситуація на ринку праці: кого шукають?

1426145856 270473

 

За інформацією кадрового порталу HeadHunter Україна, кількість вакансій стабільно зростає, а конкуренція повільно, але впевнено спадає. Компаніям необхідно докладати все більше зусиль, щоб отримати гарного спеціаліста, констатує керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Мащенко. У порівнянні з лютим, у березні найбільший приріст резюме спостерігався у сферах безпеки, мистецтва/розваг/мас-медіа, консультування, краси та спорту, робітничих кадрів.

Найбільш активно у березні працівників шукали у Кіровоградській, Волинській та Чернівецькій областях. Найбільш затребувані – фахівці сфери видобутку сировини, домашній та робочий персонал, працівники готельного бізнесу, медичні працівники та педагоги. Разом з тим, роботодавці починають активно шукати студентів та молодих фахівців для программ стажування та практик.

У сфері IT, продажів та маркетингу кількість вакансій знизилася. Тим не менш, за даними hh.ua, сааме продавці, представники IT-сфери, логістики, мас-медіа та маркетингу працевлаштовуються швидше за всіх, оскільки конкуренція в цих сферах складає 1-2 фахівця на місце. Водночас є сфери, в яких процес працевлаштування є тривалим. Так, за даними опитування, проведеного HeadHunter Україна, кожен п’ятий спеціаліст державних структур і кожен шостий – сфери телекомунікацій витратили більше року для пошуку роботи. Складна ситуація також і у бажаючих працювати у нафтогазовому та фінансовому секторах.

Серед безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості, за підсумками березня п.р., 24,8% безробітних раніше працювали у сільському, лісовому та рибному господарстві; 17% у сферах державного управління, оборони, загальнообов’язкового державного соціального страхування; 5,2% – у сфері торгівлі та ремонту; стільки ж у переробній та добувній промисловості.

Традиційно, за пошуком роботи найчастіше звертаються особи з вищою освітою: 42% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 37% – професійно-технічну, 20% – загальну середню.

Майже вдвічі збільшився середній розмір заробітної плати у вакансіях – до 4 054 грн., що відповідно до стандартів ООН дорівнює межі бідності у світі ($5 доларів на день або близько 4000 грн. на місяць).

За інформацією Державної служби зайнятості України, кількість роботодавців, що співпрацювали з центрами зайнятості збільшилася на 21%, внаслідок чого кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості збільшилася на 27% до 319 тис. одиниць.

Разом з тим, загальна кількість безробітних станом на 1 квітня 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року, скоротилася на 13% та становила 407 тисяч. Зменшилась також кількість претендентів на одну вакансію до 6 осіб (проти 9 за аналогічний період минулого року.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

[ Детальніше... ]

ВІДЕО. Федерація профспілок Волинської області відзначила День охорони праці

e32q

 

Федерація профспілок Волинської області відзначила День охорони праці.

Щоб переглянути відеосюжет з цієї нагоди – натиснути  https://www.youtube.com/watch?v=J9q2P1X36uk&feature=youtu.be

 

Прес-центр Федерації профспілок Волинської області 

 

 

[ Детальніше... ]

Стан охорони праці та безпечних її умов – засіб життя і здоров’я в процесі праці

P42855271

 

 

У Федерації профспілок Вінницької області за участі представників сторін соціального партнерства, органів державного нагляду й управління охороною праці відбулось урочисте засідання з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці.  

 

Відкриваючи урочисте зібрання, начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько наголосив, що за рекомендацією МОП відзначення Дня охорони праці у 2017 році проходить під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

В усіх країнах світу аналіз та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Цей напрямок роботи досить актуальний, як  для області так і України. Адже за офіційними даними, в Україні у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема, більш ніж 1 тис. жінок. Приблизно 500 працівників стають інвалідами. Показово, що співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками в Україні не відповідає закономірностям, що є у світі.

 У засіданні взяли участь та виступили перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови Федерації профспілок Вінницької області Володимир Слободянюк, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  від  нещасних  випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вінницькій області Віталій Яворський, начальник управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Юрій Яремчук,

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі охорони праці, зразкове виконання службових обов’язків, високі показники в роботі та з нагоди відзначення Дня охорони праці грамотами та подяками Управління Держпраці, Федерації профспілок області, Фонду соціального страхування  від  нещасних  випадків на виробництві та Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації відзначено 47 керівників підприємств та спеціалістів служб охорони праці.

Начальник управління Держпраці у Вінницькій області  Володимир Марунько за рішенням Президії нагороджений Знаком Федерації профспілок Вінницької області «За співпрацю».  

У ході засідання було підведено підсумки обласного конкурсу «Охорона праці очима дітей», переможців нагороджено грамотами  ФПО та грошовими сертифікатами.

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

P4285549

 

P4285557

[ Детальніше... ]

Щодо прийнятої постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 296 «Деякі питання розрахунків за спожитий природний газ»

3-4-460x315

 

Метою прийняття постанови є запобігання ризикам, які могли б призвести до повної зупинки розрахунків контрагентів НАК “Нафтогаз України” за відпущений у рамках спеціальних обов’язків природний газ і поставити під загрозу зриву як підготовку до наступного опалювального періоду, так і розрахунки Компанії із державним бюджетом.

З 1 квітня 2017 року втратила чинність частина шоста статті 11 Закону України «Про ринок природного газу», якою визначено, що розрахунки споживачів природного газу здійснюються із використанням поточних рахунків із спеціальним режимом використання.

У зв’язку з цим виник ризик відсутності механізму розрахунків споживачів за відпущений в рамках покладених спеціальних обов’язків природний газ, застосування якого передбачено пунктом 4 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 № 187.

Розподіл коштів побутових споживачів природного газу, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання газопостачальних підприємств в оплату за відпущений природний газ, а також коштів виробників теплової енергії, що надходять на поточний рахунок із спеціальним режимом використання НАК «Нафтогаз України» в частині газової складової не здійснювався, що позбавило б Компанію можливості як забезпечувати належне виконання спеціальних обовязків, зокрема в частині підготовки до наступного опалювального періоду та формування ресурсу природного газу для визначених категорій споживачів, так і виконувати зобовязання перед державним бюджетом.

Станом на кінець квітня 2017 року загальний обсяг заборгованості контрагентів НАК «Нафтогаз України», продаж (постачання) природного газу яким здійснюється в рамках покладених на Компанію спеціальних обов’язків, перевищував 57 млрд. грн, а подальша відсутність реально діючого механізму розрахунків споживачів за відпущений в рамках покладених спеціальних обов’язків природний газ призвела б до її непрогнозованого збільшення.

Враховуючи викладене, виникла необхідність терміново вжити усіх необхідних заходів для відновлення дії механізму розрахунків споживачів за відпущений з ресурсів НАК «Нафтогаз України» природний газ із застосуванням поточних рахунків із спеціальним режимом використання та забезпечити неухильне дотримання вимог Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.

З цією метою прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 296 «Деякі питання розрахунків за спожитий природний газ» на тимчасовій основі, до законодавчого врегулювання відповідного питання, забезпечити розподіл коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання.

Постановою зупинено дію Пунктів 5-8 Порядку проведення розрахунків за спожитий природний газ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 792 «Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ», а також рекомендовано публічним акціонерним товариствам «Державний ощадний банк України», «Укргазбанк» та «Державний експортно-імпортний банк»:

розподіляти кошти, що надходять починаючи з 1 квітня 2017 р. на поточні рахунки із спеціальним режимом використання постачальників природного газу, на яких покладені спеціальні обов’язки, за спожитий природний газ:

побутовими споживачами та релігійними організаціями, з використанням нормативів, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 21 березня 2017 р. № 295;

теплопостачальними організаціями, з використанням нормативів, затверджених постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 21 лютого 2017 р. № 210 і 211.

 

 Департамент захисту соціально-економічних прав

 

 

[ Детальніше... ]

Пенсії в Україні зросли для восьми мільйонів пенсіонерів

83 main new.1493814368

 

У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму до 1 312 грн з 1 травня в Україні здійснено перерахунок пенсій, які збільшені для 8,2 млн пенсіонерів. 

 

Відомство зазначає, що збільшено мінімальні розміри пенсій та доплата за понаднормовий стаж, мінімальні пенсійні виплати, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни. Також підвищені пенсії ветеранам війни та членам їх сімей, жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною, надбавка донорам.

"Підвищення внаслідок проведеного перерахунку отримали понад 8,2 млн пенсіонерів. Розмір підвищення у кожного індивідуальний. Виплата пенсій в нових розмірах забезпечена фінансовими ресурсами і буде здійснюватися з 4-го числа відповідно до встановлених датами виплат та з урахуванням святкових та вихідних днів", – відзначили в ПФ.

Нагадаємо, з 1 травня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні збільшено на 80 грн – до 1 684 грн. Для дітей у віці до 6 років з 1 травня прожитковий мінімум становить 1 426 грн, для дітей від 6 до 18 років – 1 777 грн, для осіб, які втратили працездатність, – 1 312 грн.

 

Прес-служба Пенсійного фонду України

[ Детальніше... ]

З 1 травня підвищено розмір прожиткового мінімуму

zminy-z-1-travnya

 

Відповідно до статті 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 травня відбулося підвищення прожиткового мінімуму, який встановлено у таких розмірах:

- для дітей віком до 6 років – 1 426 грн;

- для дітей віком від 6 до 18 років – 1 777 грн;

- для працездатних осіб – 1 684 грн;

- для осіб, які втратили працездатність, – 1 312 гривень.

Відповідно до зростання прожиткового мінімуму збільшено:

– розміри виплат, передбачені Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”;

– щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505);

– розміри державних соціальних допомог, що надаються відповідно до законів „Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.

 

Прес-служба Мінсоцполітики

 

[ Детальніше... ]

Комунальні борги не позбавлять права на субсидії тих, хто звернеться за ними вперше

4890526199

 

Заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення субсидії. Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги.

 

Тому, якщо родина за рік не сплатила заборгованості, вона має можливість оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017-2018 рр.). Інформація про заборгованість того чи іншого споживача надходитиме управлінням соціального захисту від надавачів комунальних послуг. Нових субсидіантів це не торкнеться.

 

Нагадаємо, з 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

 

За наявності двомісячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у субсидіантів, яка накопичилися в минулому – до оформлення допомоги, субсидію на наступний період 2017-2018 рр. призначатимуть за умови її погашення або оформлення договору реструктуризації боргу. У такому випадку субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

 

Прес-служба Мінсоцполітики

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31