05 травня 2017

Їхні долі пов’язані з Перемогою та профспілками

Изображение 030

 

Вже традиційно напередодні свята 9 Травня – Дня Перемоги Голова ФПУ Григорій Осовий, підтримуючі ініціативу профкому первинної профспілкової організації Федерації профспілок України, відвідує ветеранів війни і праці, колишніх працівників українських профспілок.

 

Цього року 5 травня разом з головою профкому апарату ФПУ Марією Гріценко Григорій Осовий побував вдома у Марії Миколаївни Пенкіної, Лідії Михайлівни Гараніної, Віри Олексіївни Янковської та ін. Усі вони пройшли важкий воєнний шлях на фронтах Другої світової війни, багато років свого життя присвятили профспілковій роботі, мають чимало нагород за досягнення у праці та воєнні подвиги.

 

Изображение 045

 

 Григорій Осовий від щирого серця побажав ветеранам здоров’я і довголіття, пошани від молодого покоління трудівників, їхніх дітей та онуків. Профкому ФПУ підготував та передав колишнім співробітникам ФПУ гостинці до святкового столу, квіти та цінні подарунки.

 

Спілкування проходило у теплій, емоційній атмосфері. Було піднято традиційні «фронтові сто грамів» за вшанування пам’яті полеглих на війні, пригадано бойові епізоди з минулого.

 

 Представники ФПУ отримали від літних людей щиру подяку за увагу до них, за пам'ять про минуле нашої країни, яка разом з іншими державами одержала перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.

 

Изображение 089

 

Изображение 004

 

Изображение 105

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Вчимося відстоювати свої права

Oly0Yxf 4e4

 

3 травня біля стін Черкаської обласної державної адміністрації в черговий раз зібралось близько 200 працівників ПАТ «Черкасиобленерго», які відстоювали свої права на виплату заробітної плати, заборгованої їм за 4 місяці.

Працівники принесли з собою плакати, на яких висвітлили свої вимоги та співали гімн України.

Співробітники черкаського РЕМу перебувають в офіційному страйку.

Представники керівництва «Черкасиобленерго», профкому та голова обласної організації профспілки працівників енергетики і енергетичної промисловості провели переговори із заступником голови ОДА.

Питання на сьогодні залишається неврегульованим, ріст соціальної напруги досить високий, а запропоноване профспілками області виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони України могло б вирішити проблеми ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот», призупинити ланцюгову реакцію негативних впливів на діяльність інших підприємств та наповнення бюджету області.

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

Upfh5jmQx8s

 

 

[ Детальніше... ]

Продовжується навчання профспілкових переговірників

iE6gurRUdm4

 

 

27-28 квітня продовжено цикл семінарів "Школа профспілкових переговірників" для представників членських організацій Федерації профспілок України. Чергове навчання відбулося в Чернігові за участю представників різних регіонів країни та галузевих профспілок.

 

Другий модуль навчання мав назву “Підготовка до ведення переговорів та укладення колективного договору”. Учасники розглянули питання планування колдоговірної кампанії, постановки цілей за методологією SMART, аналізу ризиків, формування команди переговірників.

 

Практичні навички закріплювалися через обмін досвідом, ділові ігри, індивідуальні завдання та мозкові штурми. Семінар провели профспілкові тренери Центру освіти дорослих «Перспектива» Чернігівського НМЦ Володимир Ковальчук і Віталій Копиш.

 

Навчання стало можливим завдяки підтримці Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Наступний захід відбудеться в травні місяці у Львові.

 

 

Віталій Копиш,

м.Чернігів

 

 

N CbDESpNjw

 

unNJY OMDm4

 

 

 

YaYh1DVf13o

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

З травня 2017 року виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та на дітей з інвалідністю провадиться у підвищених розмірах

9999

 

Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму.

Особам з інвалідністю з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до зазначеного Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, призначається за вибором осіб з інвалідністю з дитинства один із видів допомоги або пенсія. При цьому, якщо особа з інвалідністю з дитинства або дитина з інвалідністю має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Державна соціальна допомога призначається і виплачується у повному розмірі органами соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням.

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А та Б призначається у розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд за особою з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А встановлюється в розмірі 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за особою з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б або без встановленої підгрупи – в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

У разі, якщо щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд особам з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ та ІІІ груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІI та III групи, які на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

На дітей з інвалідністю державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, який видається у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, але не більш як по місяць досягнення дитиною з інвалідністю 18-річного віку.

Державна соціальна допомога на дітей з інвалідністю віком до 18 років призначається у розмірі 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір державної соціальної допомоги, призначеної на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, збільшується на 50 відсотків. Крім того, до державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю може бути призначена надбавка на догляд.

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А віком до 6 та від 6 до 18 років становить 100 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, за дитиною з інвалідністю віком до 6 та від 6 до 18 років становить 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду, перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина з інвалідністю потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю. Одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

У 2017 році розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність та дітей відповідного віку, як передбачено статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік”.

Так, розмір державної соціальної допомоги (з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.08 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” (зі змінами) з 01.05.17 становить:

для осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А – 2 695,40 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б – 1 968,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 1 312,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 1 312,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ груп з надбавкою на догляд – 1 312,00 грн;

для осіб з інвалідністю з дитинства ІІІ груп з надбавкою на догляд – 1 312,00 грн;

для дітей з інвалідністю (без надбавки на догляд) – 1 312,00 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 2 344,40 грн;

для дітей з інвалідністю до 6 років з надбавкою на догляд – 1 631,40 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 695,40 грн;

для дітей з інвалідністю від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1 806,90 грн;

для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 0 до 18 років – 1 377,60 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 2 803,60 грн;

для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 2 090,60 грн;

для дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 3 154,60 грн;

для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 266,10 гривень.

На даний час на обліку в органах соціального захисту населення перебуває близько 404 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю. Питання своєчасності виплат цієї державної соціальної допомоги знаходиться на постійному контролі Мінсоцполітики.

За повідомленням  Прес-служби Мінсоцполітики

 

[ Детальніше... ]

Про підсумки обласної профспілкової акції запорізьких освітян

1

 

В рамках Року первинної профспілкової організації (ППО), оголошеного Федерацією профспілок України, на розширеному засіданні президії комітету Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України 28 лютого 2017 року було прийняте колегіальне рішення про проведення протягом березня - квітня обласної профспілкової акції “Ти потрібен Профспілці, Профспілка потрібна тобі!”

Метою акції було визначено посилення мотиваційних факторів профспілкового членства, інформування членів Профспілки про діяльність ФПУ, ЦК, обласної, районних, міських організацій Профспілки.

Основною формою заходів під час акції було визначено профспілкові збори. З метою їх змістовного інформаційного насичення обкомом Профспілки укладено і розміщено на сайті обласної організації Профспілки тематичний інформаційно – методичний збірник №62 “Підсумки діяльності Профспілки працівників освіти і науки України та Запорізької обласної організації в 2016 році”.

На початку березня, перед проведенням акції, в районних, міських організаціях, первинках вищих навчальних закладів проведено інформаційно - методичні наради для голів ППО, профгрупоргів.

В період акції проведено біля 1500 зборів ППО, засідань профспілкових груп в закладах, установах освіти, ВНЗ. В роботі профспілкових зборів прийняли участь 44,5 тисячі членів Профспілки (працівники, студенти, непрацюючі пенсіонери).

В рамках акції в профспілкових зборах активну участь прийняли голова обкому Профспілки Н.І Гринь та її заступник Ю.І. Юдін. Вони виступили на 29 профспілкових зібраннях, а також взяли участь в нагородженні переможців обласного етапу конкурсу “Учитель року”, зустрічі з керівниками та головами ППО закладів освіти новоствореної Комишуваської ОТГ в Оріхівському районі, Біленьківської ОТГ в Запорізькому районі,  урочистостях з нагоди 30 – річчя заснування Запорізької міської організації ветеранів, 25-річчя багатопрофільного ліцею “Перспектива”, Запорізького січового колегіуму, провели день обкому та зустрічі з профспілковим активом у Запорізькому, Токмацькому районах, місті Токмаку, ППО Запорізького національного технічного університету. 6-7 квітня на базі ППО Мелітопольського ДПУ ім.Б. Хмельницького проведено обласний семінар студентського профактиву. Юрисконсульт обкому Петрашина Л.Г. разом з головами районних організацій Профспілки м.Запоріжжя 22 березня прийняли участь у засідані комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму Запорізької міської ради і переконавши її депутатів, сприяли прийняттю рішення черговою сесією міської ради про перенесення на більш ранній термін (з1квітня) підвищення заробітної плати працівникам дошкільних та позашкільних закладів міста.

 

Активною формою в ході акції стало взаємовідвідування профспілкових зборів членами рад та президій рад районних, міських організацій Профспілки, ПК ППО ВНЗ (700 зборів). Голови районних, міських організацій Профспілки, ППО ВНЗ взяли участь в 320 зборах; соціальні партнери (начальники, працівники відділів, управлінь освіти; ректори, проректори ВНЗ) в 80 зборах; депутати різного рівня та представники органів місцевого врядування - в 153 зборах.

 

Обласна профспілкова акція завершилась участю членів Профспілки в Першотравневих заходах. Це був наймасштабніший захід в обласній організації Профспілки за останні роки. Він показав високий ступінь довіри працівників до галузевої Профспілки, відобразив її реальний сьогоднішній стан, проблеми і накреслив перспективи подальшої роботи по удосконаленню усіх напрямків статутної діяльності.

 

Головний меседж акції - тільки разом ми можемо вибороти свої права і свободи. Разом ми сила!

 

Рік первинки продовжується… Попереду багато цікавих заходів, але високий і потужний старт сприяє активному продовженню роботи, спрямованої на забезпечення єдності солідарних дій організаційних ланок освітянської Профспілки Запорізького краю.            

 

Прес – служба Запорізької обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

 

2

 

3

 

 

4

 

5

 

7

 

8

 

10

 

11

 

[ Детальніше... ]

Про підсумки обласної профспілкової акції запорізьких освітян

1

 

В рамках Року первинної профспілкової організації (ППО), оголошеного Федерацією профспілок України, на розширеному засіданні президії комітету Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України 28 лютого 2017 року було прийняте колегіальне рішення про проведення протягом березня - квітня обласної профспілкової акції “Ти потрібен Профспілці, Профспілка потрібна тобі!”

Метою акції було визначено посилення мотиваційних факторів профспілкового членства, інформування членів Профспілки про діяльність ФПУ, ЦК, обласної, районних, міських організацій Профспілки.

Основною формою заходів під час акції було визначено профспілкові збори. З метою їх змістовного інформаційного насичення обкомом Профспілки укладено і розміщено на сайті обласної організації Профспілки тематичний інформаційно – методичний збірник №62 “Підсумки діяльності Профспілки працівників освіти і науки України та Запорізької обласної організації в 2016 році”.

На початку березня, перед проведенням акції, в районних, міських організаціях, первинках вищих навчальних закладів проведено інформаційно - методичні наради для голів ППО, профгрупоргів.

В період акції проведено біля 1500 зборів ППО, засідань профспілкових груп в закладах, установах освіти, ВНЗ. В роботі профспілкових зборів прийняли участь 44,5 тисячі членів Профспілки (працівники, студенти, непрацюючі пенсіонери).

В рамках акції в профспілкових зборах активну участь прийняли голова обкому Профспілки Н.І Гринь та її заступник Ю.І. Юдін. Вони виступили на 29 профспілкових зібраннях, а також взяли участь в нагородженні переможців обласного етапу конкурсу “Учитель року”, зустрічі з керівниками та головами ППО закладів освіти новоствореної Комишуваської ОТГ в Оріхівському районі, Біленьківської ОТГ в Запорізькому районі,  урочистостях з нагоди 30 – річчя заснування Запорізької міської організації ветеранів, 25-річчя багатопрофільного ліцею “Перспектива”, Запорізького січового колегіуму, провели день обкому та зустрічі з профспілковим активом у Запорізькому, Токмацькому районах, місті Токмаку, ППО Запорізького національного технічного університету. 6-7 квітня на базі ППО Мелітопольського ДПУ ім.Б. Хмельницького проведено обласний семінар студентського профактиву. Юрисконсульт обкому Петрашина Л.Г. разом з головами районних організацій Профспілки м.Запоріжжя 22 березня прийняли участь у засідані комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму Запорізької міської ради і переконавши її депутатів, сприяли прийняттю рішення черговою сесією міської ради про перенесення на більш ранній термін (з1квітня) підвищення заробітної плати працівникам дошкільних та позашкільних закладів міста.

 

Активною формою в ході акції стало взаємовідвідування профспілкових зборів членами рад та президій рад районних, міських організацій Профспілки, ПК ППО ВНЗ (700 зборів). Голови районних, міських організацій Профспілки, ППО ВНЗ взяли участь в 320 зборах; соціальні партнери (начальники, працівники відділів, управлінь освіти; ректори, проректори ВНЗ) в 80 зборах; депутати різного рівня та представники органів місцевого врядування - в 153 зборах.

 

Обласна профспілкова акція завершилась участю членів Профспілки в Першотравневих заходах. Це був наймасштабніший захід в обласній організації Профспілки за останні роки. Він показав високий ступінь довіри працівників до галузевої Профспілки, відобразив її реальний сьогоднішній стан, проблеми і накреслив перспективи подальшої роботи по удосконаленню усіх напрямків статутної діяльності.

 

Головний меседж акції - тільки разом ми можемо вибороти свої права і свободи. Разом ми сила!

 

Рік первинки продовжується… Попереду багато цікавих заходів, але високий і потужний старт сприяє активному продовженню роботи, спрямованої на забезпечення єдності солідарних дій організаційних ланок освітянської Профспілки Запорізького краю.            

 

Прес – служба Запорізької обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

 

2

 

3

 

 

4

 

5

 

7

 

8

 

10

 

11

 

[ Детальніше... ]

З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!

peremoha

 

 


 

8 – 9 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення і 72-га річниця Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! У ці травневі дні ми вшановуємо мужність і нескореність українського народу і його гідний внесок у боротьбі з нацизмом, поминаємо загиблих воїнів і жертв війни.

 

 

Шановні ветерани!

 

Ваш безсмертний подвиг вписаний в історію народів світу, став прикладом стійкості, незламності, прагнення до перемоги. Ви захистили європейську цивілізацію від поневолення, навязування хибних стереотипів та ідеології.

Саме ви змінили хід історії. Завдяки вам на європейському континенті зберігається баланс сил. І ваші внуки і правнуки вдячні вам за самопожертву і приклад любові до Батьківщини. Пишаємося нашими захисниками, які нині в нелегких умовах бойових дій із зброєю в руках боронять незалежність української держави.

Зичимо всім міцного здоров’я, щастя, благополуччя та віри у славне майбутнє України. Нехай на рідній землі панує мир, спокій, добро та взаєморозуміння, а в наших домівках завжди буде затишок, тепло і достаток!

Памятаємо. Перемагаємо!

 

Голова ФПУ                                           Григорій ОСОВИЙ

[ Детальніше... ]

День охорони праці на Полтавщині

ПОЛ

 

Профспілки Полтавщини активно долучилися до відзначення Дня охорони праці в Україні, що було передбачено заходами Федерації профспілок України.

Зокрема, обласні організації профспілок «Машметал» і працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості, Управління Держпраці у Полтавській області та Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві 28 квітня провели в Кременчуці спільний семінар-навчання активу – громадських інспекторів з охорони праці, членів відповідних комісій профкомів, представників служб з охорони праці підприємств та уповноважених трудових колективів. На заході були підбиті підсумки галузевих конкурсів на звання «Кращий громадський інспектор з охорони праці», переможців відзначили грамотами та преміями. Учасники, а в роботі семінару взяли участь понад 120 активістів та службових осіб, детально обговорили стан виробничого травматизму на підприємствах машинобудівної, хімічної та нафтохімічної галузей, окреслили шляхи вдосконалення громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці, опрацювали правові новації у цій сфері профспілкової відповідальності. В роботі семінару взяли участь начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці в Полтавській області В.А. Грінюк, начальник Управління виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Полтавській області В.Г. Козуб, заступник голови Полтавської облпрофради Г.Н. Таргаєва, представники місцевих засобів інформації.

Слід зазначити, що семінару передувала ціла низка заходів. Зокрема, на підприємствах оновили куточки та стенди з питань охорони праці, профком ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» провів конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», профком ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» суттєво допоміг сім’ям, котрі втратили своїх рідних на виробництві, активісти кременчуцьких підприємств машинобудування в місцевому парку висадили алею пам’яті про загиблих на виробництві працівників.

Учасники семінару були ознайомлені з організацією та практичним застосуванням вимог нормативних актів з охорони праці та протипожежної безпеки на ПАТ « Кременчуцький завод дорожніх машин « ,                 ПАТ« Крюківський вагонобудівний завод «, ПАТ « Укртатнафта «. Відбувся обмін досвідом роботи . Як відзначали у своїх виступах керівники Управління Держпраці у Полтавській області , галузевих профоб»єднань , обласної ради профспілок , керівники підрозділів з охорони праці підприємств , громадські інспектори , що оптимізація збору достовірних даних вкрай важлива для визначення приоритетів та удосконалення профілактичних програм , що реалізуються на робочих місцях . Це дозволить отримати більш надійні показники ефективності систем охорони праці та визначити , які проблеми пов»язані з охороною праці , в першу чергу вимагають виділення відповідних ресурсів з урахуванням сучасних технологій .

 

                                                                        Ганна Таргаєва

                                             Заступник Голови Полтавської обласної

                                                                  ради профспілок

 

ПОЛ2

 

ПОЛ1

 

 

 

ПОЛ3

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31