26 травня 2017

28 травня – День хіміка!

 

IMG 6925

 

 

Шановні друзі! 

 

Сердечно вітаю працівників і ветеранів хімічної та нафтохімічної галузей промисловості, наукових, дослідних і проектних організацій, з професійним святом - Днем хіміка!     

Щоденна сумлінна праця українських хіміків, набутий досвід і професіоналізм, впровадження новітніх виробничих технологій здійснюють вагомий внесок у розвиток національної економіки України та підвищення добробуту громадян.

Федерація профспілок України й надалі буде послідовно захищати права та інтереси працівників галузі.

У цей святковий день щиро бажаю вам міцного здоров’я, миру і добробуту, натхненної праці та нових трудових звершень.

  

З повагою

Голова Федерації профспілок України               Г.В. Осовий

 

 

 

Керівникам об'єднань, підприємств,

 

                                                           науково-дослідних, проектних установ

 

                                                           хімічного комплексу України

 

                                                           Головам первинних, обласних і

Київської міської організацій профспілки

 

 

 

Шановні  друзі !

 

 

Центральна Рада профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України сердечно вітає Вас, всіх працівників і ветеранів підприємств хімічного комплексу з нагоди професійного свята Дня хіміка.

 

Хімічна промисловість завжди була і залишається базовою галуззю національної економіки України і, незважаючи на надзвичайно складну ситуацію в країні та тяжкі умови, в яких доводиться працювати хімікам, ви забезпечуєте економічний розвиток нашої держави, задовольняєте потребу суспільства у хімічній та нафтохімічній продукції, впроваджуєте у виробництво сучасні технології та розробки науковців.

 

Хіміки щодня виконують свою роботу з повною віддачею всіх своїх знань і уміння, досвіду і відповідальності, наснаги і найкращих якостей душі. І це є запорукою того, що економічна криза буде подолана спільними зусиллями, стабілізується діяльність підприємств, відновиться та набуде розвитку виробничий потенціал хімічної галузі.

 

Центральна Рада профспілки висловлює подяку всім, хто присвятив цій сфері діяльності власне життя, і надалі буде захищати соціально-економічні та трудові інтереси хіміків, опікуватись питаннями створення безпечних умов праці та її гідної оплати.

 

Бажаємо Вам і Вашим родинам міцного здоров'я, щастя, зростання добробуту, нових творчих здобутків, мирного неба і впевненості у завтрашньому дні.

З професійним святом Вас, дорогі друзі!

 

 

З глибокою повагою

 

Голова Центральної Ради профспілки                    В.С. Мойсюк

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Поздравление с Днем работников химической промышленности

mailservice

 

Уважаемые коллеги!  

От имени Глобального союза IndustriALL, представляющего интересы более 50 миллионов работников в 140 странах мира, примите мои искренние поздравления с Днем работников химической промышленности!

В этот праздничный день позвольте выразить вам благодарность за участие в международном профсоюзном движении и за вклад в его развитие. 
 
В химической промышленности заняты высококлассные специалисты, чья компетентность, понимание важнейших профессиональных задач являются гарантией процветания отрасли.  
 
Пусть, несмотря на сложные социально-экономические условия, ваша деятельность будет успешной, чтобы обеспечивать членов профсоюзов химической промышленности достойной заработной платой, создавать и поддерживать безопасные условия труда.
 
Желаю вам крепкого здоровья и неиссякаемой энергии, новых достижений, осуществления самых смелых планов, благополучия и процветания! 
 
С солидарным приветом,

 

Вадим Борисов
Региональный представитель Глобального союза IndustriALL

[ Детальніше... ]

Щодо рівня життя населення у січні-березні 2017 року

e475c6ab8e573f634d5be663e63236d4 M

 

Міністерство соціальної політики України на виконання Генеральної угоди поінформувало СПО об’єднань профспілок щодо рівня життя населення у січні-березні 2017 року.

За даними Держстату України за 2016 рік номінальні доходи населення склали 2002,4 млрд грн, що на 15,4% більше порівняно з 2015 роком. Наявний дохід, який може бути використаний населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 14,2%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору, - 0,3%.

Наявний дохід у розрахунку на одну особу у 2016 році становив 35610,1 грн, що на 4565,8 грн більше, ніж у 2015 році.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-березень 2017 року становила 6324 грн, що на 36,9% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Найнижчим рівень середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за цей період був у працівників, зайнятих поштовою та кур’єрською діяльністю, - 3398 грн (53,7% до середнього рівня по економіці), а найвищим – у працівників авіаційного транспорту – 27343 грн (432,4%).

За даними Пенсійного фонду України середній розмір пенсії разом з цільовою грошовою допомогою станом на 1 квітня 2017 року становив 1832,45, що на 0,2% перевищує розмір середньої пенсії станом на 01.01.2017.

Ціни на споживчому ринку за даними Держстату України у квітні 2017 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,9% а порівняно з груднем 2016 року – на 4,9%.

З початку року зросли ціни на продукти харчування та безалкогольні напої (на 5,8%), алкогольні напої та тютюнові вироби (на 5,6%), одяг і взуття (на 3,7%), житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива (на 6,1%), предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла (на 1,0%), охорону здоров’я (на 2,3%), транспорт (на 7,0%) зв'язок (на 6,2%) відпочинок і культуру (на 2,9%), ресторани та готелі (на 4,7%).

За даними Держстату середньомісячні загальні доходи одного домогосподарства за 9 місяців 2016 року склали 5852 гривні. Міське домогосподарство отримувало у середньому за місяць 5842 грн, сільське – 5871грн. У середньому на одного члена домогосподарства еквівалентні загальні доходи становили 2773 грн на місяць, у міських домогосподарствах – 2809 грн, у сільських - 2706 грн.

Суттєве подорожчання вартості житлово-комунальних послуг та стрімке зростання загальної суми субсидій, призначених домогосподарствам (у 3,9 рази), обумовили структурні зміни в сукупних ресурсах домогосподарств.

Частка грошових доходів у структурі сукупних ресурсів домогосподарств порівняно з січнем-вереснем 2015 року скоротилася на 3 в.п. та становила 87%.

Призначення субсидій більше, ніж третині домогосподарств зумовило збільшення частки пільг та безготівкових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, електроенергії та палива з 0,6% у січні-вересні 2015 року до 3,6% - у січні вересні 2016 року.

Середньомісячні сукупні витрати одного домогосподарства за 9 місяців 2016 року склали 5576 грн, і зросли порівняно із січнем-вереснем 2015 року на 17%.

У структурі витрат домогосподарств оплата житла, комунальних продуктів та послуг становила 13% (711 грн на місяць), що в 1,4 раза більше, ніж у січні-вересні 2015 року. Зростання частки, яку домогосподарства витрачали на оплату житла, комунальних продуктів та послуг, пов’язано із зростанням цін на послуги водопостачання (на 29,7%), електроенергію (на 63,4%), газ (на 19,4%), гарячу воду та опалення (на 74,4%).

Розмір отриманих пільг та субсидій на оплату житла, комунальних продуктів та послуг у розрахунку на одне домогосподарство становив 222 грн на місяць, або майже третину витрат на оплату житла, комунальних продуктів та послуг.

Моніторинг показників бідності за багатовимірною оцінкою за 9 місяців 2016 року характеризується такими даними:

рівень бідності за відносним критерієм (75% медіанного рівня сукупних еквівалентних витрат) склав 23,2% (за 9 місяців 2015 року – 23,8%);

рівень бідності за відносним критерієм крайньої бідності залишився на рівні за 9 місяців 2015 року і становив 10,3%;

рівень бідності за абсолютним критерієм (доходи нижче прожиткового мінімуму) знизився на 2,5в.п. і склав 4,8% (за 9 місяців 2015 року – 7,3%);

рівень бідності за вартістю добового споживання на рівні 5 доларів США склав 1,3% (за 9 місяців 2015 року – 3,0%);

рівень бідності серед працюючих за відносним критерієм склав 18,9% (за 9 місяців 2015 року – 18,8%);

рівень бідності серед дітей до 18 років за відносним критерієм склав 29,3% (за 9 місяців 2015 року – 29,9%).

 

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

[ Детальніше... ]

На часі - активізація громадського контролю профспілок

b7596c44f7407bcbb692d7805bc9e74ef6019f40

 

16 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26 квітня 2017 р. № 295.

Зазначеною постановою затверджені Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Однією із важливих новацій затверджених документів є конкретизація форм співпраці профспілкових організацій з інспекторами Держпраці під час проведення ними заходів державного нагляду і контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю, яка передбачена Угодою про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Федерацією професійних спілок України від 22 червня 2016 року.

Зокрема, у підпункті 7 пункту 5 та пункті 15 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю зазначено, що інспекційні відвідування та організація невиїзних інспектувань проводитиметься за інформацією профспілкових органів про порушення прав працівників, які є членами профспілки, виявлених в ході здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю.

У пункті 7 Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю передбачена можливість залучення до участі у виїзних перевірках, здійснюваних уповноваженими посадовими особами Держпраці представників профспілок, їх організацій та об’єднань профспілок.

Таким чином, з метою забезпечення ефективного захисту прав членів профспілок профспілковим органам усіх рівнів необхідно вжити заходів щодо організації громадського контролю профспілок у первинних профспілкових організаціях, своєчасного інформування про виявленні порушення законодавства про працю територіальні органи Держпраці та участі у виїзних перевірках, які ними проводитимуться.

При цьому профспілковцям слід керуватися статтями 247, 248, 259 Кодексу законів про працю України, статтями 21, 30, 38, 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Постановою Президії ФПУ «Про посилення громадського контролю за додержанням законодавства про працю в сучасних умовах» від 24 квітня 2017 року         № П-8-10.

У практичній роботі рекомендуємо використовувати матеріали Бібліотечки голови профспілкового комітету за травень-червень 2016 року   №5-6 (185-186).

 

 

                                                                  Департамент правового захисту

[ Детальніше... ]

Середня заробітна плата в Харківській області зросла майже на 40%

23 травня п.р. заступник Голови Об'єднання профспілок Харківської області Волков С.Г. взяв участь у селекторної наради під керівництвом заступника голови облдержадміністрації М.Є.Черняка, де обговорювалися питання рівня оплати праці працівників області та легалізація трудових відносин.

http://kharkivoda.gov.ua/content/documents/868/86720/thumb-newsDocument-564x376-d203.jpg

За повідомленням директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.І. Шпараги, у І кварталі 2017 року середня заробітна плата штатних працівників області склала 5554 грн. та зросла на 38% порівняно з відповідним періодом минулого року. Найвищий рівень оплати праці - у працівників сфер інформації та телекомунікацій (13,5 тис. грн), а також фінансової та страхової діяльності (8 тис. грн), найвищий темп росту зафіксовано у галузі освіти - у січні-березні 2017 року він склав 158%.

У промисловому комплексі області, де зайнято понад 150 тис. працівників, середньомісячна заробітна плата зросла на 30% і склала 5918 грн.

Під час селекторної наради заступник голови облдержадміністрації М.Є. Черняк особливу увагу приділив підприємствам та організаціям сільського господарства. При тому, що в галузі один з найвищих темп зростання заробітної плати, рівень оплати праці працівників залишається значно нижчим, чим в цілому по області і наразі складає 4320 грн. «Це особливо актуально в галузі сільського господарства у літній період, коли наймаються сезонні працівники, які здебільшого працюють нелегально, - зауважив Михайло Черняк. - Детінізація заробітної плати - надзвичайно важлива задача для органів влади, адже це наповнення бюджету, виконання соціальних програм, надходження до Пенсійного фонду.

За результатами селекторної наради прийнято протокольне доручення.

Н. Гриценко,

заввідділом ОПХО

[ Детальніше... ]

Рішення Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати від 30 березня ц.р.

18012017

 

 

Рішенням Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, засідання якої відбулося 30 березня ц.р., надано низку рекомендацій, зокрема стосовно:

- розробки законопроектів щодо створення гарантійної установи для задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця, а також фінансової відповідальності власників підприємств, які мають частку більше 25 відсотків, за погашення боргів із заробітної плати на підприємстві;

- позбавлення керівників, заснованих на державній, комунальній власності та об’єднань державних підприємств, права на отримання премій при наявності заборгованості із заробітної плати на підприємстві;

- збільшення обсягу видатків за програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» для забезпечення своєчасної та повної виплати зарплати тощо.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

[ Детальніше... ]

Андрій Рева: Стаж для обчислення пенсій, за проектом пенсійної реформи, складатиметься з двох частин

1380110900 1320408254 knizhka

 

За словами Міністра соціальної політики України Андрія Реви, стаж, який буде враховуватися при обчисленні пенсій, складатиметься з двох частин: зі стажу до 2000-го року й стажу після 2000-року.

„До 1 липня 2000 року – це стаж, що враховуватиметься за матеріалами трудових книжок, - пояснює Міністр. – А після 2000-го року - це стаж, що обліковується у системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду. Там відкриті рахунки на кожного працюючого, за якими й ведеться облік усіх сплачених внесків. Крім того, з 2004 року почав вестись облік не просто сплат чи не сплат, а й сплачена сума”.

За словами Міністра, і перший, і другий стаж абсолютно рівнозначні для розрахунку пенсій. 

 

За повідомленням Прес-служби Мінсоцполітики

[ Детальніше... ]

Дотримання трудового законодавства – на контролі профспілки працівників АПК Закарпаття

P1150088

 

Непрості часи переживають нині підприємства агропромислового комплексу Закарпаття, оскільки соціальних захист працівників галузі не в повній мірі відповідає гарантованим Конституцією України нормам і стандартам. На цілому ряді підприємств є проблеми з оплатою праці, повною зайнятістю, мають місце факти заборгованості виплати заробітної плати. Все це спонукає галузеву профспілку тримати на контролі питання соціально-економічного захисту спілчан. Про це вела мову на засіданні Закарпатської обласної ради профспілки працівників АПК, що відбулося у місті Берегові, її голова Ганна Кулик.

У своєму виступі голова облорганізації профспілки детально зупинилася на питаннях здійснення правозахисної роботи за додержанням трудового законодавства про працю, захисту трудових прав членів профспілки. Ці питання вдається вирішувати через розробку і укладання колективних договорів, якими стовідсотково охоплені працівники галузі. Збільшилися виплати на охорону праці, надання непередбачених законодавством пільг і компенсацій членам профспілок, проведено ряд заходів соціально-культурного спрямування. Загалом торік на виплату додаткових пільг і гарантій працівникам згідно колективних договорів було спрямовано 150,8 тис. грн., на охорону праці – майже 180 тис. грн. Зрозуміло, що ці суми не є такими великими, але в розрахунку на працівника є відчутними. Нині важливим є внесення змін і доповнень до колективних договорів у зв’язку із запровадженням мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн. з 1 січня 2017 року.

Разом з тим, як зазначила Ганна Кулик, порушення норм трудового законодавства продовжують мати місце. Профспілкові організації не завжди домагаються прийняття відповідних рішень роботодавцями щодо усунення виявлених порушень, не в повній мірі використовуються повноваження та права профспілок щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників підприємств і організацій, які систематично порушують  законодавство про працю, не в повній мірі виконуються зобов’язання колективних договорів. Окремим роботодавцями порушується вимоги ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» щодо відрахування первинним профспілковим організаціям коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу.

Гострими і злободенними були проблеми, які порушили на засіданні обласної ради профспілки голова первинної профорганізації Свалявського технічного коледжу НУХТ Інна Добоній, голова Виноградівської районної профорганізації працівників АПК Валентина Турянин, начальник управління агропромислового розвитку Хустської РДА Степан Чепис, голова Мукачівської райради профспілки Михайло Гардей, директор ТзОВ «Закарпаття ЛТД» Микола Тимчак, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Вітор Тереля та інші. Йшлося, зокрема, про відновлення в області колись провідної галузі виноградарства та підготовку кваліфікованих фахівців у навчальних закладах, підвищення престижності галузі, активізацію діяльності первинок у Рік первинної профорганізації, оздоровлення працюючих та членів їх сімей, мотивацію профспілкового членства тощо.

Виступаючи перед профспілковим активом АПК, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько зупинився на основних напрямках діяльності профспілок нашого краю, шляхах підвищення ефективності цієї роботи. За словами профспілкового лідера області, профспілки стали більше контактувати з людьми, намагаються вирішувати існуючі проблеми – у соціальному діалозі з владою, а також в ході акцій протесту профспілок. Цьому сприяло проведення в усіх містах і районах області семінарів-нарад з профактивом у рамках оголошеного Федерацією профспілок України Року первинної профспілкової організації, в яких активну участь взяли профактивісти агропромислового комплексу. Відбулася широка фахова дискусія з проблем агропромислового комплексу та профспілкового руху.

На засіданні обласної ради затверджено бюджет обласної організації профспілки працівників АПК на 2017 рік, розглянуто ряд інших питань.

На фото:

- про проблеми агропромислового комплексу ведуть розмову (зліва направо) заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Вітор Тереля, заступник голови облпрофради Василь Захарець, голова облорганізації профспілки працівників АПК Ганна Кулик, голова облпрофради Володимир Фленько, директор ТзОВ «Закарпаття ЛТД» Микола Тимчак;

- виступає голова обласної організації профспілки працівників АПК Ганна Кулик;

- проходить засідання обласної ради профспілки;

- група профспілкових активістів АПК під час проведення засідання обласної ради профспілки в місті Берегово.

 

Фото автора,

 Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

P1150091

 

P1150095

 

P1150148

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Инвестиции в будущее

investicii-budushee 1 20170526 1989190224

 

 

В Криворожском городском комитете ПМГУ для почти 30 профсоюзных активистов из разных первичных организаций на протяжении 8 месяцев работала Школа профсоюзного лидера. Общая тема «Психология ведения переговоров» знакомила слушателей Школы с касающимися психологических аспектов нюансами переговорного процесса. В городском комитете уверены, что профсоюзное обучение – это хорошие инвестиции в будущее. 24 мая состоялось последнее занятие Школы. Активистам профсоюзного движения вручены Свидетельства об окончании курса.

 

По информации Криворожского горкома ПМГУ

 

investicii-budushee 2 20170526 2072836348

 

investicii-budushee 3 20170526 1699333881

 

 

 

investicii-budushee 4 20170526 1983069776

 

[ Детальніше... ]

Футбол снова объединяет профсоюзную молодежь

WP 20170520 11 54 39 Pro

 

В минувшую субботу на спортивной базе «Спартак» состоялся 4-й традиционный турнир по мини-футболу среди профсоюзной молодежи Харьковской области «Кубок профсоюзов». Уже утром футбольные поля заполнились огромным количеством игроков и их болельщиками, которые съехались на соревнование буквально со всех уголков Харькова. Традиционное торжественное открытие, приподнятое настроение, уверенность болельщиков в своих командах - и игра началась. Команды играли на 2-х полях, в 3-х группах - "друг с другом".

Организатором выступил Молодежный совет Объединения профсоюзов Харьковской области (ОПХО).

За «Кубок профсоюзов» боролись команды из одиннадцати Молодежных советов профсоюзных областных организаций Харьковской области. Все игры были интересны и эмоциональны. В финальной части Турнира матчи были очень ожесточёнными, сражались за каждый участок поля и все команды стремились к победе. Интрига держалась до последнего, но побеждает сильнейший, самый ловкий и самый лучший! Именно такой оказалась прекрасно сыгранная команда Национального фармацевтического университета от Харьковской областной организации профсоюза работников здравоохранения, которой в финале дала бой мощная и динамичная команда «Грифоны ДПтС».

Третье место заняла очень стабильная команда «Промінь», которая из года в год занимает призовые места, а это без сомнения показатель высокого класса.

Данное мероприятие повышают среди профсоюзной молодежи дух сплочённости и единства, популяризируют занятия физической культурой и спортом, пропагандирует здоровый образ жизни.

В турнире приняли участие 11 команд от:

- Харьковской областной организации профсоюза работников здравоохранения - команда "Центр экстренной медицинской помощи и медицины катастроф";

- Харьковского областного комитета профсоюза работников машиностроения и металлообработки - команда "Турбоатом";

- Харьковской областной организации профсоюза трудящихся металлургической и горнодобывающей промышленности - команды "Энергосталь";

- Харьковской областной организации профсоюза работников строительства и промышленности строительных материалов - команда "Строитель";

- Профсоюзной организации акционерного общества "Харьковский машиностроительный завод "Свет шахтера"- команда "Промінь";

- Харьковской областной организации Всеукраинского профсоюза персонала органов и учреждений пенитенциарной службы - команда "Грифоны ДПтС".

- Областного совета профсоюза работников автомобильного и сельскохозяйственного машиностроения – команда «Торпедо - ХТЗ»;

- Объединенной профсоюзной организации при ГП "Завод им. Малышева " – команда «Малышевец»;

- Харьковской Региональной организации профсоюза работников Национальной Академии наук – сборная ННЦ «Харьковского физико-технического института»;

- Харьковской областной организации профсоюза работников здравоохранения – команда Национального фармацевтического университета;

- Харьковской областной организации профсоюза авиастроителей - команда «ФЭД».

 

Результаты финальных игр:

1/2 финала

Команда

Результат

Команда

«Грифоны ДПтС»

2:0

«Малышевец»

«Национальный фармацевтический университет»

2:1

«Промінь»

Матч за 3-е место

Команда

Результат

Команда

«Промінь»

3:1

«Малышевец»

 

Финал

Команда

Результат

Команда

«Национальный фармацевтический университет»

2:1

«Грифоны ДПтС»

 

 WP 20170520 11 59 36 Pro

 

AR7OD3vNKFc

 

 

Без имени-1

 

АРТЁМЕНКО РОМАН

председатель Молодежного Совета ОПХО

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 27 28
29 30 31