червня 2017

30 червня 2017

Профспілкова Академія дала путівку в професійне життя своїм випускникам

ФОТО ВИПУСК 040

 

Сьогодні 30 червня в Академії праці, соціальних відносин і туризму відбувся випуск бакалаврів і спеціалістів за спеціальностями: правознавство, соціологія, соціальна робота, економіка, маркетинг і менеджмент.

 

Особливістю цього випуску стало те, що це востаннє, коли Академія випускає за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціалістів. З вересня ц.р., відповідно до Закону України «Про вищу освіту» буде проводитися підготовка лише бакалаврів та магістрів.

Про досягнення і здобутки випускників під час навчання розповіла у своїй вітальній промові ректор АПСВТ Вікторія Буяшенко. Вітаючи випускників з отриманням диплому вона з материнською любов’ю надавала настанови молодим людям, які відкривають для себе нову сторінку свого професійного життя, просила не забувати Академію і своїх сокурсників, впевнено крокуючи у житті.

 

ФОТО ВИПУСК 067

 

ФОТО ВИПУСК 045

 

Бліц-інтерв’ю з випускниками Академії

 

Інна Левіш:

 

- Я провчилася 4 роки, здобула ступень бакалавра зі спеціалізації менеджмент економічного факультету заочне відділення. Навчатись сподобалось. Кожна сесія для нас була як свято. Працюю у торговій мережі. Зараз знаходжусь у декретній відпустці, маю маленького сина, а після відпустки буду виходить на роботу вже з дипломом.

 

 ФОТО ВИПУСК 005

 

Ярема Сукачев:

 

- Я студент з Криму, коли звернувся з питанням переводу до київських вузів, ніхто не хотів мати проблеми з цим і лише в Академії до мене поставились з розумінням, допомогли перевестися, вирішити усі питання, також і з поселенням. Я закінчив факультет туризму. В Академії індивідуальний підхід до кожного студента. І ось тепер, маючи вищу освіту і диплом бакалавра, хочу висловити слова подяки адміністрації, яка завжди допомагає вирішувати будь-які питання, ніколи ніхто не відвертався від мене і завжди ставились добре.

- Далі планую працювати за своєю спеціальністю. На Західній Україні будемо створювати нові послуги у туристичній сфері з орієнтуванням на Європу і робити все, щоб наша країна була достойно представлена у сфері туризму. А також планую далі навчатися в магістратурі Академії, здобувати диплом підприємця.

 

 ФОТО ВИПУСК 020

 

 Ганна Бірюкова:

 

- Закінчила факультет соціальної роботи. Дуже вдячна викладачам, своєму кураторові, дуже цікаво було навчатися. Це моя друга академічна освіта, перша – фінансист, але життя спонукало зробити подальші кроки у власному навчанні, і ось тепер планую працювати у центрі соціальної роботи. Буду працювати з переселенцями, учасниками АТО, дітьми та ін.. Мені цікаво спробувати нові кроки у своєму житті.

 

 ФОТО ВИПУСК 025

 

 Оксана Косенко:

 

- Сьогодні я випускниця Академії. Дуже радію з цього приводу, бо це результат дуже кропіткої праці і навчання. Я отримала одразу два дипломи зі спеціальностей - консультант соціально-психологічної роботи і друга – юрист. Дуже дякую Академії – добробуту їй і процвітання.

 

 ФОТО ВИПУСК 076

 

ФОТО ВИПУСК 108

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Гарний відпочинок для дітей – у закарпатському «Вогнику»

ЗАК5

 

Як завжди, цього літа гостинно прийняв дітей працівників різних галузей нашого краю один із кращих дитячих закладів Закарпаття – оздоровчий табір «Вогник» обласної організації профспілки працівників державних установ, який усі тепло називають «Острів дитячої радості».

Цікавою і зворушливою була церемонія відкриття табірної зміни, яка включала винесення Державного Прапору України, речівки загонів,випуск різнокольорових кульок у небо. Дітей тепло привітали голова обласної організації галузевої профспілки Марія Петечук, голова облпрофради Володимир Фленько, начальник табору Ярослава Мороз, а отець Іван провів процедуру освячення. Відтак усі – діти, їх батьки, присутні на відкритті стали свідками імпровізованого концерту вихованців «Вогника», який засвідчив, що тут відпочивають справді талановиті діти.

За словами заступника голови обласної організації профспілки Діани Гондорчин, кожен з 14 днів у оздоровниці заповнений цікавими, захоплюючими заходами: свята казки, дитячої творчості, дні самоврядування, інтелектуальні та виховні ігри, конкурси малюнку, пісні і танцю, спортивні змагання, екскурсії, пішохідні мандрівки тощо. Улюбленим місцем відпочинку дітей у таборі став ігровий майданчик під оригінальною назвою «Вогник-ленд», а усі мрії кожен бажаючий може вивісити на «дереві бажань».

 Оригінальність «Вогника» полягає у тому, що діти матимуть унікальну табірну валюту – «оноківки», яка походить від назви села – Оноківці, де розташований табір. Ці гроші протягом табірної зміни діти отримують за різні добрі справи – зразкову поведінку, допомогу вихователям, чергування в їдальні, активну участь в житті табору. А у день закриття зміни вихованці «Вогника» матимуть можливість купити за «оноківки» солодощі і сувеніри.

Нехай гарно відпочиватиметься дітям у закарпатському оздоровчому таборі «Вогник»!

 

На фото:

- діти на урочистому відкритті табору;

- почесні гості «Вогника»;

- виступає голова обласної організації профспілки працівників держустанов Марія Петечук;

- організатори оздоровлення разом з дітьми;

- на сцені – юні дарування;

- під час концерту.

 

 

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

Фото автора

 

ЗАК

 

ЗАК1

 

ЗАК2

 

ЗАК3

 

ЗАК4

 

[ Детальніше... ]

У профспілках Вінниччини обговорено стан соціального діалогу в області

 

P1620382

 

29 червня 2017 року в приміщенні Федерації профспілок області відбулася робоча зустріч Голови ФПО М. Колесника та начальника регіонального відділення НСПП у Вінницькій області Івана Андрущака.

 

Під час зустрічі обговорювалися питання стану соціального діалогу в області та перспективи його покращення у майбутньому.

Сторони відзначили, що головні зусилля спрямовуються на посилення захисту соціально-економічних прав працівників засобами соціального діалогу.

Голова ФПО Микола Колесник відмітив, що профспілки області в рамках соціального діалогу плідно співпрацюють з обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами влади та місцевого самоврядування. Укладено Територіальну, Міську угоди на 2016-2020 рр., 9 обласних галузевих угод та 18 міжгалузевих районних, також укладені угоди між Федерацією профспілок області та обласним Центром зайнятості, обласним відділенням Національної служби посередництва та примирення, управлінням Держпраці у Вінницькій області, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

На тристоронній основі постійно розробляються та реалізуються обласні програми. З метою реалізації функцій постійного представництва і захисту прав та інтересів спілчан у відносинах з органами влади, ФПО та її членські організації делегували своїх представників до їх колегіальних органів. Голови районних координаційних рад голів профспілкових комітетів є членами колегій райдержадміністрацій.

Питання подальшого розвитку соціального діалогу та підвищення його ефективності періодично обговорювалися на зустрічах членів Президії та Ради ФПО із керівництвом облдержадміністрації, обласної Ради, виконкому Вінницької міської ради, обласного об’єднання роботодавців. Як наслідок, на підприємствах, де діють профспілкові організації, відсутня заборгованість із заробітної плати, що свідчить про дієвість соціального діалогу.

Практика підготовки регіональних угод, ведення переговорів, до яких залучаються фахівці департаментів та управлінь облдержадміністрації, галузевих профспілкових об’єднань та керівники, дозволяла відпрацьовувати економічно обгрунтовані взаємозобов’язання, давала змогу враховувати особливості різних галузей економіки та соціальних груп.

 

P1620387

 

Слід зазначити, що ФПО, її членські організації постійно контролюють виконання колдоговорів і угод, доводять до членів профспілок цю інформацію.

Здійснюється контроль за виконанням положень Територіальної та ряду інших обласних угод, відбувається обмін інформацією щодо дотримання взятих Сторонами зобовязань. На засіданнях Президії ФПО заслуховувалися інформації про хід виконання угод з обласним управлінням Держпраці, обласним відділенням Національної служби посередництва і примирення, Пенсійним фондом, обласним Центром зайнятості населення. Також практикується проведення спільних засідань “круглих столів”, семінарів тощо. Начальник відділення НСПП у Вінницькій області Іван Андрущак постійно виступає з інформаціями на щоквартальних інформаційних зустрічах з профспілковим активом області.

Найбільш гострі питання соціально-економічного захисту спілчан виносяться на засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Начальник регіонального відділення НСПП у Вінницькій області Іван Андрущак проінформував про хід підтвердження репрезентативності профспілкових організацій області.

За його інформацією репрезентативність підтвердила Федерація профспілок області і 6 галузевих обласних організацій профспілок. Відповідна робота проводиться і іншими обласними організаціями профспілок.

На стадії завершення знаходиться реєстрація документів щодо підтвердження репрезентативності обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості.

Іван Андрущак особливо відзначив ефективну роботу обласної організації профспілки працівників освіти і науки. На сьогодні репрезентативність підтвердила не лише обласна організація профспілки, але і її міські та районні ланки.

В робочій зустрічі взяв участь голова Всеукраїнської профспілки працівників Пенсійного фонду України Микола Черненко. Він акцентував увагу на зростанні ролі соціального діалогу в ході проведення глибинних реформ в країні.

Сторони домовилися про посилення співпраці у сфері соціального діалогу задля захисту трудових та соціально-економічних прав працівників та обмін інформацією.

 

P1620372

  Федерація профспілок Вінницької області

 

 

[ Детальніше... ]

У профспілках обговорено стан соціального діалогу у Вінницькій області

P1620382

 

29 червня 2017 року в приміщенні Федерації профспілок області відбулася робоча зустріч Голови ФПО М. Колесника та начальника регіонального відділення НСПП у Вінницькій області Івана Андрущака.

 

Під час зустрічі обговорювалися питання стану соціального діалогу в області та перспективи його покращення у майбутньому.

Сторони відзначили, що головні зусилля спрямовуються на посилення захисту соціально-економічних прав працівників засобами соціального діалогу.

Голова ФПО Микола Колесник відмітив, що профспілки області в рамках соціального діалогу плідно співпрацюють з обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами влади та місцевого самоврядування. Укладено Територіальну, Міську угоди на 2016-2020 рр., 9 обласних галузевих угод та 18 міжгалузевих районних, також укладені угоди між Федерацією профспілок області та обласним Центром зайнятості, обласним відділенням Національної служби посередництва та примирення, управлінням Держпраці у Вінницькій області, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

На тристоронній основі постійно розробляються та реалізуються обласні програми. З метою реалізації функцій постійного представництва і захисту прав та інтересів спілчан у відносинах з органами влади, ФПО та її членські організації делегували своїх представників до їх колегіальних органів. Голови районних координаційних рад голів профспілкових комітетів є членами колегій райдержадміністрацій.

Питання подальшого розвитку соціального діалогу та підвищення його ефективності періодично обговорювалися на зустрічах членів Президії та Ради ФПО із керівництвом облдержадміністрації, обласної Ради, виконкому Вінницької міської ради, обласного об’єднання роботодавців. Як наслідок, на підприємствах, де діють профспілкові організації, відсутня заборгованість із заробітної плати, що свідчить про дієвість соціального діалогу.

Практика підготовки регіональних угод, ведення переговорів, до яких залучаються фахівці департаментів та управлінь облдержадміністрації, галузевих профспілкових об’єднань та керівники, дозволяла відпрацьовувати економічно обгрунтовані взаємозобов’язання, давала змогу враховувати особливості різних галузей економіки та соціальних груп.

 

P1620387

 

Слід зазначити, що ФПО, її членські організації постійно контролюють виконання колдоговорів і угод, доводять до членів профспілок цю інформацію.

Здійснюється контроль за виконанням положень Територіальної та ряду інших обласних угод, відбувається обмін інформацією щодо дотримання взятих Сторонами зобовязань. На засіданнях Президії ФПО заслуховувалися інформації про хід виконання угод з обласним управлінням Держпраці, обласним відділенням Національної служби посередництва і примирення, Пенсійним фондом, обласним Центром зайнятості населення. Також практикується проведення спільних засідань “круглих столів”, семінарів тощо. Начальник відділення НСПП у Вінницькій області Іван Андрущак постійно виступає з інформаціями на щоквартальних інформаційних зустрічах з профспілковим активом області.

Найбільш гострі питання соціально-економічного захисту спілчан виносяться на засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Начальник регіонального відділення НСПП у Вінницькій області Іван Андрущак проінформував про хід підтвердження репрезентативності профспілкових організацій області.

За його інформацією репрезентативність підтвердила Федерація профспілок області і 6 галузевих обласних організацій профспілок. Відповідна робота проводиться і іншими обласними організаціями профспілок.

На стадії завершення знаходиться реєстрація документів щодо підтвердження репрезентативності обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості.

Іван Андрущак особливо відзначив ефективну роботу обласної організації профспілки працівників освіти і науки. На сьогодні репрезентативність підтвердила не лише обласна організація профспілки, але і її міські та районні ланки.

В робочій зустрічі взяв участь голова Всеукраїнської профспілки працівників Пенсійного фонду України Микола Черненко. Він акцентував увагу на зростанні ролі соціального діалогу в ході проведення глибинних реформ в країні.

Сторони домовилися про посилення співпраці у сфері соціального діалогу задля захисту трудових та соціально-економічних прав працівників та обмін інформацією.

 

P1620372

  Федерація профспілок Вінницької області

 

 

[ Детальніше... ]

Итоги 106-й сессии Международной конференции труда 2017 года

000022 325706 big

 

Комитет по основополагающим принципам и правам в сфере труда принял Резолюцию с призывом к Генеральному директору МБТ План действий в целях обеспечения действенного и всеобщего соблюдения основополагающих принципов и прав в сфере труда и содействия их реализации, 2017-23 гг. с учётом других инициатив, содействующих основополагающим принципам и правам в сфере труда. (Перевод текста Резолюции на русском языке прилагается).

 

 

Комитет по трудовой миграции принял Резолюцию о справедливом и более действенном управлении трудовой миграцией, в которой признал необходимость более жесткого контроля над проблемами трудовой миграции на всех уровнях на основе социального диалога. «МОТ должна сыграть ведущую роль в реализации принципов достойного труда в этой важнейшей сфере, включая участие Организации в подписанииГлобального соглашения ООН по вопросам миграции, намеченного на 2018 год», – говорится в его резолюции. (Перевод текста Резолюции на русский язык прилагается).

 

 

Департамент международных связей аппарата ФПУ

[ Детальніше... ]

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. Саме про те, що турбує людей

 

 РЕВА

 

Актуальні та гострі теми, що зараз найбільш турбують людину праці, всіх громадян України, обговорили 29 червня учасники консультативної наради членів СПО об’єднань профспілок, яка відбулась під головуванням  Голови  СПО об’єднань профспілок, Голови ФПУ Григорія Осового. На засіданні виступив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

 

РЕВА1

 

Під час наради було обговорено наступні питання:

1. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», реєстр. №6614 від 22.06.2017.

2. Про урядовий проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки та лобіювання пропозицій профспілок.

3. Про підготовлений тристоронньою робочою групою проекту Закону України «Про колективні угоди та договори».

4. Про дату, час та проект порядку денного чергового засідання СПО об’єднань профспілок.

РЕВА2

 

Після короткого вступного слова Голови ФПУ Григорія Осового, міністр соціальної політики України Андрій Рева проінформував присутніх про основи та складові пенсійної реформи, яку розробив Уряд та має обговорити та прийняти Верховна Рада України. Він також відповів на численні запитання членів СПО.

РЕВА9

За даними міністерства соціальної політики, сьогодні з 12 млн громадян пенсійного віку в Україні більшість (а саме 8,5 млн) отримують лише мінімальну пенсію у 1,3 тис. грн. Виправити ситуацію покликаний законопроект щодо підвищення пенсій, який Уряд ухвалив в кінці червня цього року і вже готує до подання його у Верховну Раду. Основний принцип, від якого відштовхується уряд – пенсіонер, який впродовж свого трудового життя чесно сплачував внески до пенсійної системи має гарантовано отримувати пристойну пенсію. В той же час людина, яка не працювала, або працювала на себе (не сплачувала страхові внески) не буде більше отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше (пропонується залишити мінімальний страховий стаж для права на пенсію на рівні 15 років при досягненні 65 років).

РЕВА3

У свою чергу члени СПО – представники Федерації профспілок України та її членських організацій у своїх виступах зазначили, що при деяких позитивних моментах законопроекту про пенсійну реформу, у ньому дуже багато суперечностей та кроків, які можуть привести до значного погіршення життєвого рівня та соціально-економічного стану як працюючої людини, так і тих, хто вже знаходиться на пенсії.

Під час наради пролунали конкретні, конструктивні пропозиції щодо покращення та удосконалення урядового законопроекту в інтересах людей.

РЕВА7

 

Було також обговорено низку інших важливих для розвитку профспілкового руху та соціально-економічного захисту людини праці питань.

Учасники наради вирішили позачергове засідання СПО об’єднань профспілок провести 3 липня, а чергове – орієнтовно 10 липня.

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

29 червня 2017

Українсько-словацький міжнародний семінар

1498234251 zakarp-044-of-522

 

У місті Ужгород 19 – 21 червня 2017 року відбувся міжнародний українсько-словацький семінар «Досягнення та виклики профспілок освіти».

 

Профспілку працівників освіти і науки України представляли члени президії ЦК Профспілки на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим. Зі сторони Словацької Республіки участь у роботі заходу взяли Голова Профспілки працівників освіти і науки Словаччини Павел Ондек, його заступники з питань початкової, вищої школи та голови організації у регіонах та ВНЗ.

У перший день свого візиту на Закарпаття лідери українських та словацьких профспілок відвідали Ужгородський Національний університет.

Зокрема, у залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч із проректором із науково-педагогічної роботи Мирославою Лендьел, яка рада була привітати гостей в найбільшому університеті регіону. Адже УЖнУ входить до переліку великих ВНЗ і в національному масштабі – має у своїй структурі 20 факультетів, де навчається понад 14 тисяч студентів різних національностей.

Далі вона презентувала міжнародну співпрацю вишу – міжнародні угоди, членство в Асоціації європейських університетів, Конференції ректорів Дунайського регіону тощо.

Водночас делегацію зі Словаччини зустрічали й на словацькому відділенні філологічного факультету університету. Проректор разом із завідувачем профільної кафедри професором Світланою Пахомовою вітали гостей із сусідньої країни й у цьому підрозділі вишу і ознайомили з його роботою.

Наступним пунктом програми семінару стала перша і єдина в Україні ужгородська спеціалізована ЗОШ І–ІІІ ступенів №4 зі словацькою мовою навчання та Центр словацької культури. Гості ознайомилися з діяльністю центру, поспілкувалися з його викладачами та вихованцями.

Другий день заходу мав формат спілкування за круглим столом та презентації систем освіти сусідніх країн та діяльності профспілок України та Словаччини.

Розпочинаючи роботу Голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов підкреслив, що словацько-українські зв'язки мають не лише спільний кордон у 100 кілометрів, а й давні дружні традиції.

«Сьогодні Словаччина – це наш близький і добрий сусід, повноправний член Європейського Союзу, НАТО, одна з найбільш розвинених країн Центрально-Східної Європи. Словаччина допомагає і передає Україні свій досвід європейської та євроатлантичної інтеграції. І ми, освітяни, маючи спільні історичні передумови, раді можливості обмінятися досвідом діяльності профспілок під час тотальних реформ в країні, досвідом захисту прав та інтересів своїх членів у нових умовах», – наголосив він.

Далі Георгій Труханов розповів про напрями роботи Профспілки на сучасному етапі – соціальний захист членів профспілок, форми соціального партнерства та окреслив виклики, які є в системі освіти.

У свою чергу Голова профспілки працівників освіти і науки Словаччини Павел Ондек розповів про систему освіти Словаччини, зміни у законодавстві, статус учителя у суспільстві та діяльність профспілки. Зокрема, зазначив, що сьогодні триває процес переговорів із владою щодо підняття заробітної плати педагогам та непедагогічним працівникам.

Колеги з обох сторін доповнювали доповіді голів, акцентуючи увагу на різних аспектах діяльності профспілок.

Урочистим завершенням семінару стало підписання Угоди про співпрацю між профспілками освіти України та Словаччини.

Свої підписи під документом поставили Георгій Труханов та Павел Ондек.

Голова освітянської профспілки України зазначив, що підписання Угоди про співпрацю між організаціями сприятиме зміцненню зв’язку, від чого виграватимуть як працівники освіти, так і учні й студенти по обидва боки кордону. Адже чимало українських студентів вже навчаються в словацьких вузах, де їх приваблює спорідненість мов, близькість України, можливість здобути якісну європейську освіту.

На завершення Георгій Труханов додав: «Саме в Ужгороді 11 червня цього року президент України Петро Порошенко разом із президентом Словацької республіки Андреєм Кіскою відкрили символічні двері у Європу – безвіз. А ми сьогодні з Павелом Ондеком відкриємо нову сторінку в історії взаємовідносин між профспілками освітян наших країн».

 

За повідомленням

Прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України

[ Детальніше... ]

Працівники Сєвєродонецького АЗОТУ отримали зарплати після перемовин представника профспілок Сергія Капліна з урядовцями та роботодавцями

DSC06251

 

Півроку без зарплатні і без роботи – колектив хімічного флагмана Луганщини вдруге приїхав до свого парламентського профспілкового представника за підтримкою. Цього разу заводчани повернулися додому і до колег з першою гарною звісткою за довгий час – їм почали повертати борги. За кілька годин після зустрічі люди отримали довгоочікувані смски про поповнення рахунків, які давно пустували.

 

Представник Федерації профспілок у Парламенті Сергій Каплін влаштував зустріч профспілчан «Сєвєродонецького «Азоту» та представником керуючої компанії "OSTCHEM". Після переговорів з колективом та Представництвом ФПУ в Парламенті, на рахунки «Азоту» в зарплатний фонд «OSTCHEM» майже одразу перевів 30 мільйонів на виплату. Загальний борг перед працівниками - 130 мільйонів.

Сергій Каплін запросив заводчан, профспілковців та роботодавців до Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, щоб спільно шукати виходи з кризової ситуації на «Сєвєродонецькому «Азоті».

«Завод на межі соціального вибуху - через простої і затримки зарплати звідси йдуть по 10-20 працівників щодня. Але люди не здаються», - розповів голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш.

Хіміки розповіли і про реальну загрозу екологічної катастрофи через знеструмлення заводу.

 

DSC06100 765

 

«Якщо найближчим часом на знеструмлене підприємство "Сєвєродонецький "Азот" не подадуть електрику, а отже вони не зможуть належним чином зберігати хімікати - може грянути екологічна біда. Під загрозою отруєння 600 квадратних кілометрів Донбасу! Місцева влада, енергетики, а також Президент та Прем’єр мають звернути увагу на цю небезпеку. В Росії в 1987 році була допущена така аварія, яка мала катастрофічні наслідки. Нам треба зробити все, щоб цього не сталося», - закликав Представник Профспілок Сергій Каплін.

Після комітетського засідання він влаштував представникам колективу та профспілок зустріч з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим, щоби поставити ситуацію на урядовий контроль.

«Перший віце-прем’єр дав доручення всім причетним міністерствам і відомствам, щоб вирішити ситуацію з енергопостачанням «Азоту». Також ми підняли питання чергового траншу з Аграрного фонду. Галузі життєво необхідна підтримка - зниження мит на ввізні добрива свого часу і стали каталізатором критичної ситуації в хіміндустрії. Ринок заполонили російська селітра і аміак, вироблені на в 5 разів дешевшому газі, а українські підприємства лишились із дорогою сировиною і без замовлень. Крім того, три українські "Азоти" чекають свого газу. 345 мільйонів кубів, оплачених, але арештованих, які могли б на рік завантажити заводи. Нам уже в межах тристоронньої співпраці в рамках Генеральної угоди вдалося разом із Степаном Кубівим запустити в роботу Черкаський завод "Азот". На черзі рівненське підприємство і запуск цехів у Сєвєродонецьку! Буде робота - доб'ємося і зарплат!», - заявив Представник ФПУ у Верховній Раді Сергій Каплін.

DSC06119

Наступного тижня парламентський профспілковий омбудсмен планує відвідати Сєвєродонецький «Азот», щоб на місці напрацювати подальший план порятунку підприємства.

 

DSC06289

 

[ Детальніше... ]

Працівники Сєвєродонецького АЗОТУ отримали зарплати після перемовин представника профспілок Сергія Капліна з урядовцями та роботодавцями

DSC06251

 

Півроку без зарплатні і без роботи – колектив хімічного флагмана Луганщини вдруге приїхав до свого парламентського профспілкового представника за підтримкою. Цього разу заводчани повернулися додому і до колег з першою гарною звісткою за довгий час – їм почали повертати борги. За кілька годин після зустрічі люди отримали довгоочікувані смски про поповнення рахунків, які давно пустували.

 

Представник Федерації профспілок у Парламенті Сергій Каплін влаштував зустріч профспілчан «Сєвєродонецького «Азоту» та представником керуючої компанії "OSTCHEM". Після переговорів з колективом та Представництвом ФПУ в Парламенті, на рахунки «Азоту» в зарплатний фонд «OSTCHEM» майже одразу перевів 30 мільйонів на виплату. Загальний борг перед працівниками - 130 мільйонів.

Сергій Каплін запросив заводчан, профспілковців та роботодавців до Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, щоб спільно шукати виходи з кризової ситуації на «Сєвєродонецькому «Азоті».

«Завод на межі соціального вибуху - через простої і затримки зарплати звідси йдуть по 10-20 працівників щодня. Але люди не здаються», - розповів голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш.

Хіміки розповіли і про реальну загрозу екологічної катастрофи через знеструмлення заводу.

 

DSC06100 765

 

«Якщо найближчим часом на знеструмлене підприємство "Сєвєродонецький "Азот" не подадуть електрику, а отже вони не зможуть належним чином зберігати хімікати - може грянути екологічна біда. Під загрозою отруєння 600 квадратних кілометрів Донбасу! Місцева влада, енергетики, а також Президент та Прем’єр мають звернути увагу на цю небезпеку. В Росії в 1987 році була допущена така аварія, яка мала катастрофічні наслідки. Нам треба зробити все, щоб цього не сталося», - закликав Представник Профспілок Сергій Каплін.

Після комітетського засідання він влаштував представникам колективу та профспілок зустріч з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим, щоби поставити ситуацію на урядовий контроль.

«Перший віце-прем’єр дав доручення всім причетним міністерствам і відомствам, щоб вирішити ситуацію з енергопостачанням «Азоту». Також ми підняли питання чергового траншу з Аграрного фонду. Галузі життєво необхідна підтримка - зниження мит на ввізні добрива свого часу і стали каталізатором критичної ситуації в хіміндустрії. Ринок заполонили російська селітра і аміак, вироблені на в 5 разів дешевшому газі, а українські підприємства лишились із дорогою сировиною і без замовлень. Крім того, три українські "Азоти" чекають свого газу. 345 мільйонів кубів, оплачених, але арештованих, які могли б на рік завантажити заводи. Нам уже в межах тристоронньої співпраці в рамках Генеральної угоди вдалося разом із Степаном Кубівим запустити в роботу Черкаський завод "Азот". На черзі рівненське підприємство і запуск цехів у Сєвєродонецьку! Буде робота - доб'ємося і зарплат!», - заявив Представник ФПУ у Верховній Раді Сергій Каплін.

DSC06119

Наступного тижня парламентський профспілковий омбудсмен планує відвідати Сєвєродонецький «Азот», щоб на місці напрацювати подальший план порятунку підприємства.

 

DSC06289

 

[ Детальніше... ]

27 червня 2017

ПОСИЛИТИ СПІВПРАЦЮ ІЗ ЗАКОНОДАВЦЯМИ

Изображение 10103

 

Про необхідність посилення взаємодії профспілок Дніпропетровщини із законодавцями йшла мова під час зустрічі профактиву області з народним депутатом України Максимом Курячим, яка відбулася в Будинку профспілок 26 червня.

 

         Відкриваючи зустріч, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль привітав учасників заходу з Днем Конституції та акцентував увагу на необхідності подальшого розвитку демократичних засад та громадянського суспільства, посилення ролі профспілок у суспільному житті. Він, зокрема, навів конкретні приклади співпраці з народними обранцями від Дніпропетровщини у вирішенні проблем, які турбують трудові колективи, членів профспілок та всіх громадян. Так, йшлося про спільні дії стосовно прийнятого на початку червня закону про продовження на два роки дії експортного мита на металобрухт, що дозволить стабілізувати роботу вітчизняних металургійних підприємств та забезпечити зайнятість їхніх працівників. Особливо була відзначена роль у цій справі народних депутатів України Віктора Галасюка, Максима Курячого, Івана Куліченка, Тетяни Ричкової та інших.

         В.Дубіль наголосив також, що профспілки області плідно працюють з парламентарями у питаннях реформування системи охорони здоров’я, соціального страхування, пенсійного забезпечення.

 

Изображение 10049

 

         Народний депутат М.Курячий подякував в свою чергу профспілкам за їхню активну та безкомпромісну позицію з багатьох найгостріших соціально-економічних проблем. Він розповів про основні напрямки роботи парламентаріїв, зазначивши, зокрема, що представники області у Верховній Раді намагаються якнайповніше виконувати накази своїх виборців, сприяти діяльності підприємств всіх галузей економіки. У цій роботі доводиться долати значний тиск з боку лобістських, тіньових структур, які дбають насамперед не про державні, а про своїх вузько корисні інтереси . Так було і зі згаданим вище законом про металобрухт, проти прийняття якого виступили не тільки вітчизняні, але і закордонні лобісти дуже дохідного «металевого» бізнесу. Але здорові сили в парламенті (260 голосів!) все ж подолали цей спротив.

Особисто М.Курячий опікується долею «Південмашу», який, на жаль, переживає зараз не найкращі часи. Саме завдяки активності М.Курячого парламент прийняв вже кілька важливих рішень щодо підтримки цього провідного підприємства ракетно-космічної галузі.

         М.Курячий вислухав пропозиції учасників зустрічі, зокрема, щодо необхідності посилення законодавчої підтримки вітчизняного товаровиробника, вирішення проблем пенсійного забезпечення культпрацівників та ін., а також відповів на численні запитання.

         Народний депутат України вручив Почесні грамоти Верховної Ради України керівникам обласних галузевих профорганізацій - Л.Валевській (медики), В.Шевченку (металурги), Є.Бусурулову (енергетики), З.Бедрінець (держустанови), В.Васильєву («Космомаш» - «Південмаш»), а також голові Федерації організацій роботодавців області В.Сергєєву та голові комісії з реорганізації облвідділення Фонду соцстраху з ТВП Б.Мазуру.

 

Изображение 10092

 

                В.Коврига,

зав.прес-центром

Дніпропетровського облпрофоб’єднання

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30