01 червня 2017

ЗВЕРНЕННЯ. Зберегти галузь з виробництва мінеральних добрив!

АЗОТ

Учасники Другого засідання Центральної Ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України прийняли Звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку та торгівлі України Степану Кубіву щодо збереження галузі з виробництва мінеральних добрив.

       У зверненні говориться: «У 2016-2017 роках підприємства хімічного комплексу через значне підвищення ціни на природний газ, який є сировиною для виробництва азотних міндобрив, вимушені були неодноразово зупинятися, що спричиняло збитковість виробництва і виникнення заборгованості перед постачальниками газу й енергоресурсів та колективами підприємств.

       Від початку березня ц.р. одночасно припинено подачу газу та примусово зупинено підприємства «Рівнеазот», «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», «Азот» у м. Черкаси, внаслідок чого значно погіршився їх фінансовий стан. Ці підприємства є містоутворюючими, на них працює понад 15 тисяч кваліфікованих робітників і спеціалістів, які протягом 5 місяців не отримують заробітної плати. Загальна заборгованість із виплати заробітної плати становить 228 млн. грн. Сім’ї працівників залишилися без засобів існування.

       На численні листи і звернення профспілок, роботодавців і колективів щодо вирішення питання роботи підприємств владні структури не реагують, або надсилають відписки.

   Складається враження, що держава не зацікавлена у роботі українських підприємств, які здатні забезпечити на сто відсотків потребу вітчизняних аграріїв в азотних мінеральних добривах. При цьому для закупівлі імпортних міндобрив, переважно російського походження, у 2016 році витрачено понад 800 млн. дол. США. А ще зовсім недавно експорт мінеральних добрив значно поповнював бюджет України.

       На сьогодні у підприємств ще є можливість відновити виробництво за умови одержання природного газу за прямими договорами з постачальниками, у тому числі на давальницькій сировині, надання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам для часткової компенсації вартості міндобрив, що закуповуються у вітчизняних виробників та термінового введення антидемпінгових заходів щодо імпорту міндобрив з Російської Федерації, запровадивши мито понад 40 %.

       Подальше зволікання з відновленням роботи підприємств призведе до звільнення багатьох тисяч працівників, у тому числі висококваліфікованих, які готувалися протягом тривалого часу, масового безробіття і збільшення навантаження на Фонд соцстраху на випадок безробіття, значного зростання соціальної напруги.

       Враховуючи викладене, з метою збереження вітчизняного виробництва мінеральних добрив, звертаємося до Вас з вимогою невідкладно вирішити питання про відновлення постачання природного газу на підприємства, які випускають азотні мінеральні добрива, на прийнятних для них умовах та поновлення їх виробничої діяльності, а також не підтримувати законопроект АПК щодо відміни антидемпінгового мита на всі мінеральні добрива, що ввозяться в Україну.

       Про результати розгляду Звернення просимо повідомити Профспілку працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України для інформування трудових колективів, які тривалий час не отримують зарплати, внаслідок примусової зупинки підприємств».

 Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України

 

[ Детальніше... ]

Набувати нові знання та вміння – нагальна потреба для профспілок

Изображение 334

 

У Федерації профспілок України 1 червня відбулась робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового з президентом Національної академії державного управління при Президентові України Василем Куйбідою.

У зустрічі також взяли участь заступники Голови ФПУ Володимир Саєнко і Євген Драп'ятий, голова Профспілки працівників державних установ україни Юрій Піжук.

В.Куйбіда розповів про діяльність Академії з підготовка фахівців державного управління та своє бачення співпраці з профспілками як правозахисними організаціями. Він назвав можливі напрями навчання профспілковців, окреслив тематику такого навчання.

 

Изображение 339

 

Г.Осовий наголосив на надзвичайній важливості підготовки та перепідготовки профспілкових кадрів, тому що, коли у суспільстві відбуваються динамічні зміни, система рухається, профспілки також мають модернізувати свою діяльність.

- Ми як громадська організація маємо на належному рівні виконувати свою місію і для цього потрібні кадри, - підкреслив лідер профспілок, - для кожного члена профспілки важливо отримати сучасні знання та ефективно їх використати у своїй роботі.

 

Изображение 356

 

Ю.Піжух акцентував увагу на відсутності належного досвіду фахівців, які приходять на посади державних управлінців з чим, на жаль, останнім часом ми все частіше зіштовхуємося. Тому він вніс пропозицію створити при НАДУ Центру соціального діалогу, на базі якого спільно з викладачами Академії підвищувати кваліфікацію профспілкових та державних кадрів, особливо, це стосується тих, які вперше призначені на посади, для реалізації ними завдань з проведення соціально-економічних реформ та розбудови громадянського суспільства.

 

Изображение 386

 

З метою поглиблення співпраці між ФПУ і НАДУ запропоновано укласти Меморандум про співробітництво. Документ планується розглянути на найближчому засіданні Президії ФПУ у червні ц.р.

 

Изображение 393

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Володимир Саєнко: «Правовий захист людини праці – пріоритет для профспілок»

 

САЙ

 

Актуальні питання соціально-економічного та правового захисту членів профспілок обговорено 1 червня під час робочої зустрічі заступника Голови Федерації профспілок України Володимира Саєнка з головою Комітету з безоплатної правової допомоги при Асоціації адвокатів України Сергієм Вілковим.

 

У зустрічі взяли участь заступник голови Профспілки працівників нафтової та газової промисловості України Сергій Українець та керівник Центру захисту трудових і профспілкових прав Людмила Литвиненко.

На початку зустрічі її учасники підкреслили, що у ФПУ та Асоціації адвокатів України – спільні цілі та напрямки діяльності, головне у яких – захист прав людини, створення цивілізованих умов життя та праці громадян України, зокрема членів профспілок.

«Правовий захист людини праці – пріоритет для профспілок, - наголосив Володимир Саєнко. – Тому Федерація профспілок України зацікавлена у розширенні, розвитку та зміцненню співпраці з правозахисними організаціями, зокрема з такими, як Асоціація адвокатів України».

Заступник Голови ФПУ проінформував представника ААУ про багатогранну діяльність Федерації та її членських організацій в сфері підвищення ефективності та якості соціально-економічного захисту працівників. Зокрема мова йшла про наполегливу та плідну роботу фахівців ФПУ в плані удосконалення Трудового кодексу.

Сергій Вілков заявив, що ФПУ та Асоціація могли б підписати Меморандум про співпрацю. Це надало б правозахисному діяльності як профспілкового руху, так і Асоціації нового імпульсу.

Зокрема, на його думку, така співпраця могла б бути корисною і в сфері правового захисту працівників, і в сфері роботи над Трудовим кодексом та його реалізації на практиці. «Поки ми чекаємо прийняття нового Трудового кодексу, вже зараз збільшена відповідальність за його порушення – це ті 320 000 грн, до 5 років позбавлення волі за нецільове використання коштів тощо, - зазначив він. - У цьому законопроекті ослаблюють позиції профспілок – чомусь так сталося. На мою думку, там є багато позитивного. Якщо проаналізувати європейське трудове законодавство, то багато норм з нього в українському проекті відсутні. Профспілку потрібно виписати окремим розділом, виписати окремі механізми».

 Прес-центр ФПУ

 

САЙ1

 

САЙ3

 

САй2

[ Детальніше... ]

Ювілейна XXV спартакіада енергетиків Закарпаття

 

 

 

DSC 0193

 

На базі відомчого пансіонату «Енергетик» відбулася ювілейна XXV обласна  спартакіада енергетиків Закарпаття. На старт змагань вийшли понад 450 учасників з 15 команд. Вони змагалися з 7 видів спорту – футболу, волейболу, настільного тенісу, кульової стрільби, шахів, гирьового спорту і дартсу. На відкритті спартакіади їх привітали заступник генерального директора – технічний директор, головний суддя змагань Олександр Білак та голова профкому ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Володимир Бокотей.

В усіх видах змагання проходили напружено. У футбольному турнірі перемогла команда Мукачівського РЕМ, у волейболі – Хустського РЕМ.

У змаганнях з шахів кращими стали Віталія Слава (Міжгірський РЕМ) та Василь Мешко (Ужгородський МРЕМ). Найвлучнішими у кульовій стрільбі були Ольга Серебрякова (Ужгородський РЕМ) та Володимир Назарчук (Мукачівський МРЕМ). У настільному тенісі найсильнішими виявилися Корнелія Талапко (Тячівський РЕМ) і Микола Фучко (апарат управління і виробничих служб).

У гирьовому спорті перемогу здобув Іван Черничко (Виноградівський РЕМ), у дартсі – Віктор Гусинець (Мукачівський РЕМ).

За підсумками усіх видів спартакіади у загальнокомандному заліку перше місце завоювала команда Ужгородського РЕМ. На другому місці – спортсмени Мукачівського РЕМ, на третьому – апарату управління і виробничих служб.

На  урочистому закритті спартакіади призери змагань отримали грамоти та цінні подарунки організаторів. 

Ювілейна спартакіада енергетиків нашого краю ще раз засвідчила, що адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго» (генеральний директор Віктор Петров) спільно з профспілковим комітетом (голова Володимир Бокотей) дбають про розвиток масової фізкультури і спорту, пропаганду здорового життя у колективі.

 

 

Сергій Баранчиков

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

DSC 0108

 

 

DSC 0122

 

DSC 0142

 

DSC 0174 

 

DSC 0180

 

DSC 0212

 

DSC 0302

 

DSC 0314

 

[ Детальніше... ]

Про проекти постанов Кабінету Міністрів України

 72074608

 

 

Пропонуємо ознайомитися з Витягом з Протоколу № 36 засідання Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року (додається)

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради у м.Харкові

DSC 0137

 

 

30 травня п.р. у м.Харкові відбулося чергове планове засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням профспілкової сторони.

На розгляд було винесено три планові питання: 1. «Про оптимізацію стаціонарного ліжкового фонду та відповідні кадрові зміни  в закладах охорони  здоров’я, як складова  реформування вторинного рівня медичної допомоги»; 2. «Щодо стану фінансування перевезення пільгових категорій громадян  пасажирським транспортом»; 3. «Про стан забезпечення субсидіями на  оплату  житлово-комунальних послуг населення області та проведення субвенції на її виплату». Позапланово розглянуто питання: «Про порушення прав профспілок на ПАТ «Харківський тракторний завод»

 З першого питання доповідала головний спеціаліст відділу з медичної діяльності Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Полякова О. В., яка зазначила про актуальність питання та наполегливу роботу на шляху максимального збереження професійних кадрових ресурсів.

По другому питанню доповідав начальник Управління з питань розвитку транспортної інфраструктури, торгівлі та фінансових ресурсів Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації – Наконечний В.В., який охарактеризував стан справ в області щодо фінансування перевезення  пільгових категорій громадян пасажирським транспортом, та зауважив про уповільнену роботу райдержадміністрацій щодо укладання договорів з надавачами автотранспортних послуг для  використання виділених коштів за безоплатне перевезення пільгового контингенту та з  регіональною філією «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» для  використання виділених коштів за безоплатне перевезення пільгового контингенту громадян залізничним транспортом, а також виділення коштів для компенсації  видатків за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом міжобласного сполучення та залізничним транспортом. Також по даному питанню надав інформацію Головного правового інспектора праці дорожнього комітету профспілки Південної залізниці -  Твердохліба С.П.

Директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації – Шпарага Ю. І. довів інформацію до членів ТТСЕР по третьому питанню щодо стану забезпечення субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг населення області та проведення субвенції на її виплату.

В своїй інформації він зазначив,  що,  як у минулому, так і в поточному році робота соціальних структур області зосереджена на запровадженні ефективного адресного надання державної соціальної допомоги.

Органи соціального захисту забезпечували реалізацію державної соціальної політики щодо підтримки населення області шляхом призначення житлових субсидій.

Продовжується робота щодо модернізації системи соціальної підтримки населення у напрямі підвищення адресності її надання та ефективності соціальних програм. Зокрема запроваджено автоматичне призначення житлової субсидії на наступний термін, без звернення громадян.

На кінець опалювального періоду 2016 – 2017 років житлову субсидію отримували понад 512 тис. сімей, що становить майже 87,2% від доведеного базового показника (614 тис. домогосподарств).

Середній розмір субсидії у січні-лютому 2017 року становив 1650 грн.

У травні органи соціального захисту населення проводять перепризначення субсидій на наступний термін з урахуванням змін та розраховують її розміри на літній період.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише громадянам:

- які орендують житло,

- у кого відбулися зміни у складі сім’ї;

- які звертаються за призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ.

Для решти громадян, які отримували субсидію, органи соціального захисту населення перерахунок проведуть автоматично, без їх особистого звернення.

У 2016 році субсидії нараховані на суму 3,6 млрд. грн., що майже втричі більше ніж у 2015 році.

На початок 2017 року заборгованість за надані населенню субсидії на оплату житлово-комунальних послуг становила 1,6 млрд. грн. Протягом січня – квітня 2017 року субсидії на житлово-комунальні послуги нараховані на суму 2,8 млрд. грн., профінансовано 2,2 млрд. грн.

Станом на 01.05.2017 заборгованість по субсидіям на житлово-комунальні послуги становить 2,2 млрд. грн.

Це безумовно негативно впливає на фінансовий стан підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг і може привести до погіршення якості надання цих послуг.

Доведений до області обсяг субвенції, на 2017 рік у сумі 2,7 млрд. грн. на сьогодні не вирішить проблеми, оскільки кредиторська заборгованість складає 66,4% від річного ліміту субвенції.

Обласною державною адміністрацією перед Міністерством фінансів України, Міністерством соціальної політики порушено питання щодо збільшення обсягів субвенцій на надання пільг та житлових субсидій населенню на 3,2 млрд. грн.; на придбання твердого палива і скрапленого газу на 15,9 млн. грн.

За інформацією Міністерства фінансів України питання збільшення Харківської області субвенції з державного бюджету на надання пільг та субсидій населенню може бути розглянуто у разі збільшення загального обсягу вказаної субвенції шляхом внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

Голова первинної профспілкової організації ПАТ «Харківський тракторний завод» - Дейнеко В. П. проінформував присутніх про позитивне вирішення питання стосовно порушення прав профспілок  на ПАТ «Харківський тракторний завод» щодо існуючої заборгованості з профспілкових внесків перед первинною профспілковою організацією.

В обговоренні зазначених питань взяли участь: Волков С.Г., Шпарага Ю.І, Колесніков О.О., Григор’єв В.В., Благовещенська А.В., Байбакова Н.П., Кригін М.І. та ін..  

 

Відділ соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

 

DSC 0126

 

DSC 0118

 

 

 

DSC 0129

 

DSC 0144

[ Детальніше... ]

Свято, подароване жінкам

DSC 4314

 

У п’ятий раз у Рівному пройшла урочиста асамблея «Жіночі обличчя Рівненщини», на яку з нетерпінням і цього року чекали 30 її номінанток-кращі з кращих жінок, які досягли значних успіхів у громадській профспілковій роботі, у професійній та волонтерській діяльності, життєве кредо яких вміщається у простих і ємких словах - «МЕНІ - НЕ БАЙДУЖЕ!».

 

Організатори свята,   дві наймасовіші громадські організації - Федерація профспілок області та Спілка жінок Рівненщини, провели в області конкурс серед жінок – профспілкових лідерів, успішних жінок, жінок-волонтерів, і на головній сцені Рівненського парку ім. Т. Г.Шевченка в минулу суботу вручили нагороди переможницям. Як завжди конкурсна комісія визначала героїнь після ретельного перегляду їхнього доробку. Його вагомість сповна змогли оцінити і всі рівняни, які в цей день прийшли до парку і почули від ведучих розповідь про те, «ЩО МОЖЕ ЖІНКА !».І ось настала мить визнання, яка на хвилинку віднесла наших переможниць від буденності до відчуття свята, яке подароване організаторами саме їм, як визнання їх життєвих перемог і досягнень.

Звучать позивні асамблеї. І зі сцени з словами вітання звертається до учасників і гостей урочистості її засновник - заступник голови Федерації профспілок області, голова Спілки жінок Рівненщини Марія Рожко. Вона наголошує на винятковій ролі жінки-трудівниці в Україні, яка є не тільки берегинею сімейного вогнища, а й жінкою борцем, жінкою –воїном, для якої рідна Україна-понад усе. І висловлює всім цим жінкам велику подяку за їх доброту і любов, чуйність і витримку, щире серце і мудру душу.

 

DSC 4330

 

І ось вони-винуватиці урочистого дійства. Одна за одною у супроводі кадетів з Острозького обласного ліцею–інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою чарівні жінки піднімаються на сцену. Про кожну звучить коротка, але ємка характеристика -представлення. Асамблея об’єднала різних за професійною діяльністю людей, тому жінок нагороджували у номінаціях: « Жінки-лідери профспілок », «Глибоке розуміння справи», «Мені не байдуже». Майстри мистецтв для них підготували цілу концертну програму, а  поважні чоловіки- міський голова Рівного Володимир Хомко,   голова Федерації профспілок області Микола Шершун, заступник голови обласної ради Олексій Бучинський, Андрій Антонюк,майор, викладач Острозького ліцею-інтернату після проголошених теплих вітань, вручали кожній жінці пам’ятні відзнаки, Почесні дипломи і квіти. Так, зокрема, віншуючи переможниць конкурсу Микола Шершун наголосив: -

« Переконаний, жінки-лідери, які сьогодні тут присутні, завжди рано встають і завжди встигають. Вони знаходять сили, щоб не показати утоми, щоб до людей приходити з гарним настроєм, турбуватися про них, бачити проблеми, щоб допомогти їх вирішити. Саме такі підходи до своєї громадської роботи характеризують наших голів первинних профспілкових організацій, які перебувають найближче до тих, кому потрібна нагальна допомога. Їм довіряють і вірять, вони завжди попереду, ведучі, лідери.    Нашим жінкам-лідерам чимало вдається зробити доброго для людей завдяки щедрості душі, відданості справі та доброму серцю. Ми вдячні вам, дорогі наші жінки, що ви разом з нами, працюєте пліч-о-пліч на спільний результат.

Мер Рівного Володимир   Хомко, який про вирішення питань гендерної політики знає не з чуток, а з власної практичної роботи з жіночим активом, побажав героїням бути і надалі такими чарівними і вибирати тільки тих чоловіків у супутники та у друзі, які не є жадібними, вміють ділитися і бути щирими і милосердними. Щирими вітаннями жіноцтву його підтримав і Олексій Бучинський, побажавши аби таких свят було більше. Бо на його думку як політика, роль жінки у суспільстві ще недооцінена . І в цьому напрямку треба працювати разом і владним структурам, і профспілкам .          

                                                                

DSC 4367

 

 ІАЦ Федерації профспілок Рівненської області

                                                                                                                                                       

          

 

 

 

 

 

.

 

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий: зростання економіки і доходів – сценарій більш оптимістичного очікування людей

fdca8edf5192ba33c6f1167716767c71.i1200x900x687

 

Голова ФПУ Григорій Осовий, який брав участь у засіданні Уряду 31 травня, де було затверджено прогноз макроекономічних показників на 2017 рік та схвалено основні показники економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки, прокоментував зазначені рішення.

 

- Макропоказники Урядом відкореговано, але це не призведе до погіршення умов соціального забезпечення і захисту, - наголосив Г.Осовий, - - передбачається, що в умовах детенізації економіки і трудових відносин фонд оплати праці 2017 року (за даними ДФС) збільшиться більш як на 100 млрд., (з 666,9 млрд грн до 796,3 млрд грн.), а середньомісячна зарплата - з 5988 грн. до 7104 грн. Важливо, що цей показник прив’язано до індексу зростання цін, - сказав Г.Осовий.

Профспілковий лідер наголосив, що у профспілок викликає стурбованість прогнозоване зменшення кількості зайнятих в економічній діяльності - з 16,7 млн до 16,25 млн., а також збільшення рівня безробіття з 8,7% до 9,3%.

Разом із тим він позитивно оцінив запровадження практики складання прогнозу економічного і соціального розвитку України не на один, а на три наступні роки. За поміркованим сценарієм в Уряді прогнозують, що у 2018 році український ВВП зросте на 3%, у 2019 - 3,6%, а у 2020 - 4%. Тоді як інфляція скоротиться вдвічі, зменшиться рівень безробіття, а також передбачено достатньо оптимістичні прогнози динаміки зростання зарплат.

З урахуванням цього Голова ФПУ Григорій Осовий запропонував керівникові СПО об’єднань організацій роботодавців Дмитру Олійнику розпочати процес консультацій стосовно проведення переговорів щодо укладення Генеральної угоди на новий термін.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий: зростання економіки і доходів – сценарій більш оптимістичного очікування людей

fdca8edf5192ba33c6f1167716767c71.i1200x900x687

 

Голова ФПУ Григорій Осовий, який брав участь у засіданні Уряду 31 травня, де було затверджено прогноз макроекономічних показників на 2017 рік та схвалено основні показники економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки, прокоментував зазначені рішення.

 

- Макропоказники Урядом відкореговано, але це не призведе до погіршення умов соціального забезпечення і захисту, - наголосив Г.Осовий, - - передбачається, що в умовах детенізації економіки і трудових відносин фонд оплати праці 2017 року (за даними ДФС) збільшиться більш як на 100 млрд., (з 666,9 млрд грн до 796,3 млрд грн.), а середньомісячна зарплата - з 5988 грн. до 7104 грн. Важливо, що цей показник прив’язано до індексу зростання цін, - сказав Г.Осовий.

Профспілковий лідер наголосив, що у профспілок викликає стурбованість прогнозоване зменшення кількості зайнятих в економічній діяльності - з 16,7 млн до 16,25 млн., а також збільшення рівня безробіття з 8,7% до 9,3%.

Разом із тим він позитивно оцінив запровадження практики складання прогнозу економічного і соціального розвитку України не на один, а на три наступні роки. За поміркованим сценарієм в Уряді прогнозують, що у 2018 році український ВВП зросте на 3%, у 2019 - 3,6%, а у 2020 - 4%. Тоді як інфляція скоротиться вдвічі, зменшиться рівень безробіття, а також передбачено достатньо оптимістичні прогнози динаміки зростання зарплат.

З урахуванням цього Голова ФПУ Григорій Осовий запропонував керівникові СПО об’єднань організацій роботодавців Дмитру Олійнику розпочати процес консультацій стосовно проведення переговорів щодо укладення Генеральної угоди на новий термін.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей

450  600

 

 

Міжнародний День захисту дітей – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року і вперше його відсвяткували в 1950 році. Потім ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. 

У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому полотні, що символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщено стилізовані фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений у центрі, - це символ нашого спільного дому. 

У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

День захисту дітей в Україні відзначається щорічно, також 1 червня, починаючи з 1998 року.

Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на сході нашої держави.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

1 червня в Україні і в багатьох інших країнах світу відбуваються заходи, спрямовані на привернення уваги до проблем і потреб дітей.

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30