07 червня 2017

Голова ФПУ Григорій Осовий виступить на 106-й сесії Міжнародної конференції праці

FullSizeRender

 

5 червня у Женеві розпочалася 106-а сесія Міжнародної конференції праці. У роботі цього «Всесвітнього парламенту праці» бере участь понад 5 тисяч делегатів – представників урядів, організацій працівників і роботодавців, зі 187 держав-членів МОП.

 

Пленарні засідання 106-ої сесії Міжнародної конференції праці продовжуватимуться з 7 по 16 червня. В обговоренні доповіді гендиректора МОП «Робота в умовах мінливого клімату: Зелена ініціатива» візьме участь і делегат трудящих України, Голова ФПУ Г.В. Осовий.

Відкриваючи пленарні засідання, Генеральний директор МОП Гай Райдер наголосив: «Паризька угода і ті національні зобов'язання, які взяли за нею на себе уряди, а також Порядок денний розвитку до 2030 року, відкривають сьогодні унікальну можливість втілити досягнутий тристоронній консенсус у масштабну практичну роботу МОП з державами-членами».

Представляючи делегатам конференції свою доповідь «Робота в умовах мінливого клімату: Зелена ініціатива», Гай Райдер зазначив, що у ній «підкреслюється потенціал екологічного виробництва стати потужним двигуном створення гідних робочих місць, забезпечення збалансованого зростання і розвитку».

На відкритті конференції також виступив президент Уругваю Табаре Васкес, який закликав делегатів не чекати майбутнього, а будувати «світ праці, який служить інтересам всіх». За словами почесного гостя, соціальний діалог між урядами, профспілками і організаціями роботодавців є «ключем до соціальної згоди і демократії» і невід’ємним елементом сталого прогресу.

В перший день конференції президентом Конференції обрали міністра праці Панами Луїса Ернесто Карлеса.

Паралельно, з 5 по 14 червня, проходитиме робота у комітетах конференції. Враховуючи, що у наступному році Генеральна Асамблея ООН прийме Глобальний договір щодо міграції, спеціальний комітет конференції буде обговорювати питання трудової міграції і виклики пов’язані з управління міграційними процесами. Його висновки стануть внеском в обговорення в рамках ООН.

Інший тристоронній комітет розгляне, яким чином найкраще сприяти миру і стабільності шляхом можливого перегляду Рекомендації МОП 1944 р. (№ 71) про зайнятість в період переходу від війни до миру. Ще один комітет конференції обговорить основні принципи і права в сфері праці у світлі реалізації Декларації МОП про соціальну справедливість.

Комітет Конференції із застосування стандартів розгляне ситуацію з правами працівників в країнах по всьому світу, приділяючи особливу увагу питанням безпеки та гігієни праці. До списку країн, чий звіт заслуховуватиметься на комітеті, внесена й Україна. Комітет із застосування стандартів розгляне звіт Уряду України щодо дотримання конвенцій МОП №№81 та 129 7 червня. Зі співдоповіддю з цього питання виступить Голова ФПУ Г.В. Осовий.

15 червня відбудеться саміт високого рівня «Світ праці» за участю президентів Мальти, Маврикію і Непалу, в центрі уваги якого буде становище жінок на ринку праці.

Завершиться 106-а сесія Міжнародної конференції праці 16 червня схваленням рекомендацій комітетів.

 

FullSizeRende

 

Відділ міжнародний зв’язків ФПУ

[ Детальніше... ]

Запорізька область розпочала першу дитячу оздоровчу зміну у 2017 році

DSC 0234

 

Запорізька обласна рада профспілок співпрацює з 37 дитячими закладами  оздоровлення та відпочинку і опікується їх підготовкою до проведення оздоровчої кампанії. У взаємодії з роботодавцями, органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, власниками оздоровчих закладів забезпечується організація повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей.

Відповідно до постанови Президії Запорізької обласної ради профспілок "Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року" фахівцями облпрофради разом із технічними інспекторами праці облпрофради і галузевих профспілок з 22.05 по 31.05.2017р.  перевірені дитячі оздоровчі заклади з питань організації безпечного відпочинку і організації дозвілля дітей та підлітків.

         Зауваження і пропозиції членів комісії, галузевих профспілок були усунені невідкладно і в повному обсязі, що в певній мірі сприяло залученню дітей на відпочинок профспілковими організаціями області.

У Якимівському районі смт Кирилівка на високому рівні підготувались до прийому дітей оздоровчі заклади "Зміна" – директор Владислав Чеботарьов, "Юність" – директор Олександр Кочерга, "Салют" – директор Євгенія Кузнєцова, "Чайка" – директор Тетяна Дудка.

По місту Приморськ готові до прийому дітей дитячі оздоровчі заклади "Юбилейный" – директор Валентина Симоненко, ім. Гагаріна (директор Олександр Чейлитко), який святкуватиме 50-річчя з дня його відкриття.

         По місту Бердянськ якісно підготовлені дитячі оздоровчі заклади "Красная гвоздика" – директор Тетяна Михайленко, "Райский уголок" – директор Олена Бакай, "Криворізький Гірник" – директор Леонід Старовойтов. У всіх закладах створені всі умови для безпечного і повноцінного відпочинку і оздоровлення дітей.

         На березі р. Дніпро підготовлені і прийняли на відпочинок дітей табори "Спутник" ПАТ "Запоріжсталь" – директор Ольга Архипова, "Маяк" – директор Андрій Задорожний, "Юний локомотивець" Запорізького електровозоремонтного заводу.

У всіх  таборах в  приміщеннях зроблені ремонти, придбані необхідні матеріали і обладнання . Території пляжів обладнані тіньовими навісами, душевими кабінами. Під час купання дітей за ними стежать і навчають плавати матроси-рятівники, фізруки, вожаті, а також постійно знаходиться медична сестра, лікар.

На підготовку закладів до прийому дітей використано більш як 12 млн. грн. Левова частина коштів використана на поліпшення побутових умов перебування дітей на відпочинку.

На професійному рівні у кожному оздоровчому закладі заздалегідь  підготовлені розважальні і пізнавальні програми для дітей. У творчих колективах, гуртках по інтересам, спортивних секціях діти мають змогу опанувати безліч корисних навичок, прийняти участь у різноманітних конкурсах, змаганнях, фестивалях, майстер-класах.

Велику увагу щодо організації оздоровлення дітей членів профспілок приділяють обласні організації профспілок працівників металургійної і гірничодобувної промисловості – голова Валерій Сєдов, освіти і науки – голова Надія Гринь, електротехнічної промисловості – голова Едуард Земка, АПК – голова Людмила Отращенко, профспілкові комітети ПАТ "Мотор Січ" – голова Михайло Труш, ПАТ "Запоріжсталь" – голова Леонід Анісімов та інші.

Сторони соціального діалогу, Запорізька облдержадміністрація, Запорізька обласна рада, Запорізька обласна федерація роботодавців органи місцевого самоврядування, обласна рада профспілок, профспілкові комітети підприємств і організацій постійно контролюють хід проведення оздоровчої кампанії і роблять все можливе для якісного і безпечного відпочинку дітей і підлітків.

Станом на 6 червня 2017р. в оздоровчі табори Запорізької області заїхали на відпочинок і оздоровлення біля 4 тис. дітей та підлітків.

Запрошуємо на відпочинок всіх бажаючих. 

    

                                                                       Запорізька обласна рада профспілок

 

DSC 6859

 

[ Детальніше... ]

ПМГУ: новые знания для профсоюзных юристов

1

 

6 июня 2017 года в Зональном учебно-методическом центре профсоюзов (г. Днепр) стартовал семинар для правовых (общественных правовых) инспекторов труда организационных звеньев Профсоюза металлургов и горняков Украины. Открыл мероприятие первый заместитель председателя ЦК ПМГУ В.Гавриленко. Он рассказал собравшимся о ситуации в отрасли, кратко охарактеризовал ход переговоров по заключению нового Отраслевого соглашения, проинформировал о действиях, предпринятых нашим Профсоюзом в борьбе за справедливые Списки №1 и №2, и настойчивых попытках ПМГУ призвать власть к диалогу и разработке реальной программы развития отечественного ГМК.

Затем перед участниками обучения выступил их коллега – ранее профсоюзный юрист, а ныне лицензированный адвокат А.Гольсков. Он поделился своим практическим опытом защиты прав пострадавших в судебных разбирательствах относительно возмещения морального ущерба в случае получения травмы на производстве. Кроме того, из его речи правовые инспекторы узнали обо всех этапах и «подводных камнях» процесса получения адвокатской лицензии. Они внимательно слушали и задавали вопросы, поскольку каждому из них предстоит пройти этот путь уже в ближайшем будущем – согласно новой редакции Закона Украины «О судоустройстве и статусе судей» представлять интересы граждан в суде по большей части споров вскоре смогут исключительно адвокаты.

Большой интерес аудитории вызвал рассказ представителя Кривого Рога – юрисконсульта профкома ПМГУ Криворожского железорудного комбината Ю.Тканова. Он говорил о резонансных выступлениях криворожских горняков, освещая события с позиции очевидца. В частности, речь шла о действиях профсоюзного комитета и лично его председателя Ю.Деркача, направленных на правовую защиту шахтеров, принимавших участие в акциях, и сохранение работоспособности предприятия.

Затем правовым инспекторам были представлены две тематические лекции: «Стороны коллективного договора и создание на предприятии совместного представительского органа с альтернативными профсоюзами» (прочитала главный специалист аппарата ПМГУ В.Бронникова) и «О состоянии дел с заключением Отраслевого соглашения» (начальник социально-экономического отдела аппарата ПМГУ В.Талова).

В дальнейшей программе трехдневного обучения: тренинг «Управление конфликтами и стрессами» от преподавателя ЗУМЦ, психолога Н.Неженцевой; информация «О взаимодействии Государственной службы по вопросам труда с профсоюзами в части проведения проверок» от заместителя начальника управления по вопросам труда Главного управления Гоструда в Днепропетровской области А.Матвиенко; занятие, посвященное актуальным вопросам Налогового кодекса, налогообложению профсоюзных выплат и работе неприбыльных организаций от директора филиала журнала «Вестник» фискальной службы Украины Н.Волк; лекции «Общеобязательно государственное социальное страхование в связи с временной потерей трудоспособности. Социальные выплаты и услуги» (директор Шевченковского РИД ДОО ФСС по ВПТ Е.Герасименко) и «О порядке организации процедуры проведения коллективного трудового спора на предприятии, в учреждении, организации» (преподаватель ЗУМЦ З.Баранец).

В течение всего семинара с учебной группой работают специалисты аппарата ПМГУ: главный правовой инспектор труда О.Зубец и правовые инспекторы труда Профсоюза Г.Просяник и В.Пророк. В их планах – подробно остановиться на рассмотрении проектов пенсионной реформы и Трудового кодекса Украины, проанализировать имеющуюся судебную практику, подискутировать и обменяться с коллегами опытом решения конкретных вопросов членов ПМГУ.

Варвара Смирнова

Информационный центр ЦК ПМГУ

 

2

 

3

[ Детальніше... ]

До 100-річного ювілею Вінницької обласної організації Профспілки ЖКГ

герб-жкг

 

Привітання Олексія Романюка, голови Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України:

 

Шановні спілчани – працівники та ветерани житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення Вінничини!

 

Від імені ЦК Профспілки та багатотисячної професійної спілки працівників громадського обслуговування населення України щиро вітаю вас з нагоди 100-річного ювілею Вінницької обласної організації галузевої Профспілки!

Змінюються часи, змінюються покоління, але не змінилося основне завдання професійної спілки, яка була і залишається важливим фактором соціальних змін при будь-якій соціально-економічній формації. Без профспілок було б неможливим існування у капіталістичній системі навіть щось подібного до порядного людського суспільства.

За віковий період своєї діяльності обласна профорганізація переборювала чимало труднощів, але послідовно і наполегливо прокладала свій шлях та зуміла згуртувати навколо себе людей праці, небайдужих до проблем своїх побратимів за професією та духом.

Неможливо перелічити усіх добрих справ, які було здійснено за цей час виборними профспілковими органами та активістами для трудівників галузевих підприємств області у сфері захисту їх прав та інтересів з оплати та охорони праці, виробничого побуту, оздоровлення та відпочинку.

Члени профспілки громадського обслуговування завжди на передовому рубежі створення комфортних умов проживання громадян, надання якісних житлово-комунальних та побутових послуг.

Завдяки вашій наполегливості, мудрості та працьовитим рукам, попри усі негаразди сьогодення, мешканці міст і селищ стабільно забезпечуються водою та теплом, підтримується безперебійна робота інженерних комунікацій, каналізаційного та шляхового господарства, проводиться ремонт житла, благоустрій та озеленення вулиць і скверів, надаються послуги з ремонту побутової техніки, взуття, хімічного чищення, прання тощо.

Від вашого професіоналізму і сумлінності залежить загальний соціальний настрій суспільства.

В ці урочисті дні святкування вікового ювілею прийміть побажання здоров’я, удачі, миру і спокою у ваших родинах.

Бажаю, щоб ваша праця була завжди затребувана і гідно оцінена, щоб вона приносила моральне задоволення та матеріальне благополуччя.

Хай натхнення і впевненість у власних силах не залишають вас, а кожний прийдешній день сповнюється радістю нових звершень й добрих справ, які примножать славу рідного краю та неньки України!

 

Профспілка працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України

                  

[ Детальніше... ]

У Запоріжжі відбулося засідання "круглого столу" з питання "Реформи місцевого самоврядування, децентралізація в дії"

foto

 

Запорізькою обласною радою професійних спілок спільно із Запорізькою обласною державною адміністрацією та Офісом з підтримки впровадження децентралізаційної реформи у Запорізькій області проведено засідання „круглого столу” з питання „Реформування місцевого самоврядування у Запорізькій області, децентралізація в дії”.

 

Профспілковий актив області та представники Запорізької обласної державної адміністрації: Бойко З.М., заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, і Пасько О.А., заступник начальника відділу Управляння архітектури та мостобудування облдержадміністрації та     Свистун О.І., керівник Офісу з підтримки впровадження децентралізаційної реформи у Запорізькій області заслухали та обговорили питання здійснення адміністративної реформи в органах місцевого самоврядування, та проведення децентралізації, подальші дії з проведення реформи місцевого самоврядування в області та сприяння співпраці утворених територіальних громад з Європейськими партнерами.

На засідання „круглого столу” відбулася відверта розмова з питань створення територіальних громад та формування взаємних відносин між керівництвом громад, організаціями професійних спілок та роботодавцями, які діють в цих громадах. Продовження розпочатої розмови, зокрема, стосовно соціального партнерства, відбудеться на черговому семінарі – нараді з участю керівників створених об'єднаних територіальних громад області.

При підведенні підсумків засідання „круглого столу” Голова Запорізької обласної ради професійних спілок Сластьон В. М. акцентував увагу на необхідності збереження напрацьованого досвіду профспілкової роботи первинних галузевих профорганізацій, створення сприятливих умов щодо соціально-економічного захисту, прав та інтересів членів профспілок, що є жителями цих громад. Усі побажання та пропозиції, які прозвучали у ході засідання „круглого столу” будуть узагальнені та обговорені на засіданні Президії Облпрофради з прийняттям відповідних рішень.

Запорізька обласна рада професійних спілок

[ Детальніше... ]

Наступ на трудові і соціальні права трудящих необхідно зупинити

55454535454343

 

З огляду на ситуацію в гірничо-металургійному комплексі України: погіршення економічного становища більшості підприємств галузі, падіння реальної заробітної плати і соціальної захищеності людини праці, небажання роботодавців вести конструктивний соціальний діалог, Центральний комітет Профспілки металургів і гірників України відкрито звернувся до представників влади і роботодавців з пропозиціями та вимогами щодо зміни критичної ситуації з рівнем життя працівників ГМК України.

 

Відкрите звернення до влади і роботодавців гірничо-металургійного комплексу України щодо критичної ситуації з рівнем життя працівників галузі додається

 

7878778787676

 

09090909656565653434343

 

Профспілка металургів і гірників України

[ Детальніше... ]

Профспілкова робота – у співпраці з владою

30f9b58c35822c66d13cd50104e1520a XL

З року в рік Камінь-Каширський районний комітет Профспілки працівників освіти і науки тримає в полі зору завдання, головною темою яких є турбота про членів та їх захист. Тому й закономірно, що галузева Профспілка серед інших на Камінь-Каширщині є найчисельнішою – понад 3 тисячі осіб! Інакшими словами за чисельністю вона займає друге місце після галузевої Профспілки міста Луцьк.

Щороку більш відчутнішими стають системні кроки, які вдається робити профспілчанам як самостійно, так і за підтримки керівників влади району. В основному це питання соціального, правового захисту профспілчан, їх фінансового забезпечення в сучасних умовах та ін. Зокрема, за рішенням сесії районної ради впродовж останніх трьох років на компенсацію доїздів педагогам сільської місцевості з місцевого бюджету було виділено більше 200 тис. грн. Триває виплата 20 відсотків до заробітної плати педагогам за престижність праці. Також за рішенням сесії райради в районі затверджена і діє програма соціального захисту профспілчан, одним із пунктів якої є стимулювання праці педагогів. Словом, райкомом галузевої Профспілки у співпраці з владою зроблена титанічна робота. Відтак у 2016 році районну профспілкову організацію Камінь-Каширського району в особі її голови  Федерація Профспілок України нагородила знаком “за розвиток соціального партнерства”. 
Без участі представників влади в районі не обходиться майже жодне профспілкове засідання. Не лише присутніми, а й активними учасниками голова районної державної адміністрації Валерій Дунайчук, голова районної ради Віктор Сус та начальник відділу освіти Віктор Пась були й на ІV пленумі районного комітету Профспілки, що відбувся нещодавно.

5y

Перед присутніми членами районного комітету Профспілки, головами профспілкових комітетів, директорами шкіл, завідувачами дошкільних навчальних закладів голова РК Людмила Кузьмич розкрила питання фінансового забезпечення працівників освіти на 2017 рік як з освітньої субвенції, так і з місцевого бюджету. Також проаналізувала інші актуальні аспекти діяльності, зокрема, що стосуються проекту Трудового кодексу України, проекту Закону України “Про освіту”, соціального страхування, пенсійної реформи, оздоровлення членів профспілки. На часі, про що також зазначила Людмила Олександрівна, – активна участь первинних профспілкових організацій в рамках Року первинок, що оголошений цьогоріч Федерацією Профспілок України.

В обговоренні доповіді участь брали голова профкому загальноосвітньої школи І-ІІ ст. села Теклине Ніна Ліпич, заступник голови профкому загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Черче Віра Шептур, заступник голови профкому, в.о. директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Великий Обзир Олена Босак. А з вуст запрошених керівників влади району вкотре прозвучало запевнення, що й надалі галузева Профспілка матиме належну підтримку і розуміння з боку владних структур.

rgt

(Детальніше)

Прес-центр Федерації

профспілок Волинської області

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30