15 червня 2017

КРУГЛИЙ СТІЛ. Захист людини праці через колективний договір: досвід, проблеми, перспективи

СТ

 

Сьогодні потрібні прориви на користь найманих працівників на найбільш важливих напрямах соціально-трудових відносин. Усе це вимагає від профспілкових структур усіх рівнів солідарності і єдності, результативності захисних функцій, вдосконалення організаційної побудови й фінансового зміцнення, здійснення конкретних кроків для свого оновлення. Про це говорили учасники круглого столу «Шляхи вдосконалення роботи первинної профспілкової організації. Практичний досвід захисту працівників через колективний договір», що відбувся 15 червня у Києві.

 

СТ9

 

У виступах Голови Федерації профспілок України Григорія Осового, його заступників Євгена Драп'ятого, Олександра Шубіна, представників профспілок різних рівнів, галузей та регіонів зазначалось: самим профспілкам належить здійснити справжню реформу з провадження ідеології сучасного профспілкового руху, основою якого є самоорганізація людей праці для захисту своїх прав та усвідомленого членства в профспілці. Працівникам важливіше показати навіть не те, що вони додатково отримають, будучи членами профспілки, а те, що вони втрачають, залишаючись неорганізованими.

 

СТ2

 

Учасники круглого столу наголошували, що первинні профспілкові організації перебувають на передньому краї захисту прав найманих працівників та активно шукають нові форми й методи своєї роботи в умовах жорсткого наступу на права працівників, зниження їх життєвого рівня через зростання цін і тарифів на комунальні послуги, порушення роботодавцем трудових прав працівників та утиск прав профспілок.

За роки незалежності відбулися кардинальні зміни в структурі галузей господарства держави, утворилися нові організаційні форми господарювання, транснаціональні кампанії руйнують усталені трудові відносини, зростає трудова міграція та число працівників, зайнятих на умовах аутсорсингу (використання запозиченої праці). Але профспілки ще не стали тим суспільним інститутом, на який переважно покладаються громадяни в пошуках захисту своїх прав та інтересів.

 

СТ1

 

У виступах підкреслювалось: вкрай актуальною є для первинних профспілкових організацій повсякденна організаційна робота, активний пошук резервів збільшення профспілкового членства, насамперед через залучення в профспілкові лави молоді. Профспілки, хоч і не без труднощів, набувають притаманних їм функцій здійснення представництва, захисту прав та інтересів найманих працівників, виступають проти спроб утиску профспілкових прав і свобод, розбудовують громадянське суспільство.

 

СТ3

 

Після обговорення актуальних питань захисту людини праці через колективний договір, учасники круглого столу ухвалили Рекомендації, у яких зокрема зазначається, що найголовнішими завданнями для профкомів первинних профспілкових організацій в нинішніх умовах є: формування у членів профспілок усвідомленого профспілкового членства, активної позиції щодо захисту своїх прав; залучення до профспілки усіх працюючих на підприємстві, в установі, організації; організація систематичного навчання членів профспілки, їх інформування про діяльність профкому та вищих профспілкових органів; формування позитивного корпоративного іміджу профспілки; інформатизація та пропаганда профспілкової діяльності; розроблення систем переваг профспілкового членства на підприємстві, в установі, організації, у т.ч. через передбачення їх в колективному договорі; налагодження соціального діалогу з роботодавцем задля покращення соціально-економічного становища працівників, створення здорового морально-психологічного клімату в колективі.

 

СТ5

 

Учасники круглого столу закликали усі профспілкові структури до єдності, солідарності, згуртованості заради головної мети своєї діяльності – захисту прав працюючої людини.

Під час заходу кращим з кращих профспілкових активістів та керівників первинних профспілкових організацій – переможцям Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір - було вручено відзнаки Федерації профспілок України.

 

Прес-центр ФПУ

 

СТ7

 

СТ6

СТ8

 

 

[ Детальніше... ]

Підвищувати ефективність діяльності профспілок в умовах децентралізації влади

КИ

 

Звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві з пропозицією щодо укладення Меморандуму про співпрацю задля посилення захисту трудових та соціально-економічних прав працівників в умовах децентралізації, - таке рішення прийнято 13 червня на ІІІ засіданні Ради Київської міськпрофради. Вів засідання Голова Міськпрофради Валентин Мельник. У заході взяв участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

У доповіді Голови Міськпрофради Валентина Мельника «Про завдання Київської міськпрофради та її членських організацій в умовах децентралізації влади та утворення об’єднаних територіальних громад», виступах учасників засідання була дана об’єктивна, критична та конструктивна оцінка ситуації, діяльності міських профспілок у сфері соціально-економічного захисту законних прав та інтересів людей праці. Зазначалось, що реформа децентралізації влади, започаткована три роки тому, передбачає передачу значної частини повноважень і ресурсів на рівень територіальної громади і регулюється законами України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про засади державної регіональної політики».

Процес децентралізації несе виклики для діяльності всіх громадських організацій, особливо профспілок. Тому, головним для них є – збереження галузевого принципу побудови профспілкових організацій, адже є непоодинокі наміри керівництва громад створити профспілку, об’єднавши в ній членів профспілок працівників різних спеціальностей, центрів соціального обслуговування, медичних працівників, вчителів та інших, або взагалі ліквідувати профспілкову організацію. Першочерговим пріоритетним напрямком роботи столичних профспілок є посилення та продовження співпраці з міською владою та роботодавцями.

Голова ФПУ Григорій Осовий у своєму виступі, перш за все, подякував членам Ради Київської міськпромради, всім представникам столичних профспілок за активну участь у масових акціях на підтримку профспілкових вимог, спрямованих на покращення умов життя та праці трудівників.

Григорій Осовий проінформував присутніх про активні та креативні кроки – як в Україні, так і на міжнародних конференціях, що здійснює на всіх рівнях Федерація профспілок України. Мова йде про те, що ФПУ поглиблює та підвищує якість контактів з міжнародними структурами, соціального діалогу з Урядом та роботодавцями. У той же час вона відстоює принципові позиції у сфері захисту прав та інтересів людини праці як на законодавчому рівні, так і в щоденної конкретної роботі.

Серед пріоритетних напрямів діяльності профспілок, соціального діалогу Голова ФПУ назвав медичну і пенсійну реформи. Питання медичної реформи обговорювалося під час засідання НТСЕР. Тут погляди та підходи урядової сторони і сторін профспілок та роботодавців не співпали. Тому діалог має продовжуватися, щоб від цієї реформи не страждали інтереси людей праці, простих громадян.

Те ж саме стосується і пенсійної реформи. Профспілки категорично проти зменшення коефіцієнту з 1, 32 до 1. І будуть відстоювати свою позицію на всіх рівнях.

Григорій Осовий також відповів на запитання учасників засідання, зокрема стосовно відродження санаторно-курортного лікування працівників у системі державного соціального страхування.

Після жвавого, конструктивного та гострого обговорення доповіді, з метою захисту прав та інтересів працюючих в умовах децентралізації влади та утворення об’єднаних територіальних громад Рада Міськпрофради ухвалила постанову, у якої зокрема зазначається:              

- Спільно з представництвом Київської міської державної адміністрації, Федерації роботодавців міста Києва створити робочу групу з підготовки укладення Територіальної угоди на новий строк в європейському форматі та провести робочі зустрічі з секретарем Київради щодо механізму співпраці в питаннях реалізації умов Угоди.

-.Запропонувати Київській міській державній адміністрації створити Міжвідомчу робочу групу щодо моніторингу цін та якості житлово-комунальних послуг.

- Спільно з представництвом Київської міської державної адміністрації, Федерації роботодавців міста Києва створити робочу групу з підготовки укладення Територіальної угоди на новий строк в європейському форматі та провести робочі зустрічі з секретарем Київради щодо механізму співпраці в питаннях реалізації умов Угоди.

- Запропонувати Київській міській державній адміністрації створити Міжвідомчу робочу групу щодо моніторингу цін та якості житлово-комунальних послуг.

 

КИ1

 

КИ3

 

КИ2

 

КИ5

 

КИ6

 

Прес-центр ФПУ

  

[ Детальніше... ]

Запорізькі профспілки беруть участь в розробці нормативних документів

9989898987767676

 

У Запорізькій обласній раді профспілок 14.06.2017 року пройшов семінар-нарада по обговоренню проекту нового "Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, профзахворювань і аварій на виробництві".

 

Начальник управління інспекційної діяльності Держпраці Ємельянова Н. А. довела до присутніх позицію державної служби з цього питання.

         В обговоренні прийняли участь голова Запорізької облпрофради Сластьон В. М., редактор журналу "Технополіс" Кожушко А. П., начальник головного управління Держпраці в Запорізькій області Бабенко О. П., керівники служб охорони праці ведучих підприємств Запорізької області.

Учасники семінару відзначили, що вперше такий нормативний документ народжується не в високих кабінетах, а внизу, за участю фахівців підприємств. Висловили вдячність редактору журналу "Технополіс" Кожушко А. П. за співпрацю в організації семінару.

За підсумками обговорення вирішили зауваження та пропозиції узагальнити і направити у Держпраці для використання в роботі над документом.

 

 

Запорізька обласна рада профспілок

 

[ Детальніше... ]

Робимо маленькими справами великі

IMG 2750

 

15 червня радник Голови ФПУ, голова Благодійної організації "Благодійний медичний фонд "Лелеко" (leleko.org.ua) Сергій Мартинюк передав 25 кг. пластмасових кришок голові Благодійного фонду "Лелекера" Наталії Тарасовій.

 

- Це наша маленька профспілкова частка в спільну перемогу, - зазначив С.Мартинюк, - Хочу подякувати Голові ФПУ Григорію Осовому та всім спілчанам за небайдужість і підтримку. Згадайте українське: «Не кажи що зробиш, а кажи, що зробив». Ми знаємо один одного ще з часів Майдану, тому і співпрацюємо, - розповів він.

- Знаю пана Сергія як нескореного патріота, - сказала пані Наталя. - Він завжди тримає слово і з ним легко працювати. - Нехай невеличка, але допомога надійде нашим воякам. Комусь грошова допомога, комусь необхідний протез. Тому робимо маленькими справами великі!

Як запевнили очильники благодійних організацій "Лелеко" і "Лелекера", вони й надалі робитимуть усе можливе: збирати кришки, оздоровлювати вояків, допомагати родинам і дітям.

- Отже, єднаймося друзі, Україна одна і разом ми сила! Нам ніхто не допоможе окрім нас самих, - наголосив С.Мартинюк.

 

IMG 2747

 

IMG 2748

 

Б.о. "Благодійний медичний фонд "Лелеко"

 

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 "Лелекера"

[ Детальніше... ]

«Молодежь ПМГУ: через обучение к действию»: третий этап

сайт ФПУ

 

14 июня в Учебно-методическом центре ПМГУ (г. Днепр) начал свою работу третий этап образовательной программы «Молодежь ПМГУ: через обучение к действию». Молодых профсоюзных лидеров-участников семинара приветствовал первый заместитель председателя ЦК ПМГУ В.Гавриленко. Он проинформировал присутствующих о ситуации в горно-металлургической отрасли, рассказал о работе VII пленума ЦК ПМГУ, ознакомил с Открытым обращением к власти и работодателям горно-металлургического комплекса Украины относительно критической ситуации с уровнем жизни трудящихся, принятым на пленуме.

В ходе семинара перед слушателями выступят кандидат экономических наук, доцент кафедры экономики промышленности Национальной металлургической академии А.Педько, начальник отдела социально-экономической работы ЦК ПМГУ В.Талова, главный специалист ЦК ПМГУ В.Бронникова, директор ООО «Нова персона» И.Новицкая.

Программа семинара-обучения рассчитана на три дня (14-16 июня) и включает в себя лекции, тренинги, практические упражнения, проверку знаний.

 

Информационный центр ЦК ПМГУ

 

[ Детальніше... ]

Сумщина - Волинь - освітянський місток співпраці

P1220753

 

Протягом тижня з 12 червня 30 освітян Сумщини освоювали профспілкову грамоту на Волині. Цікаві тренінги, зустрічі з волинськими колегами - освітянами, знайомство з діяльністю Будинку школяра та досвідом роботи профспілок Волині – це попередньо узгоджена, насичена навчальна програма. Крім того, наповнені екскурсіями години після занять – знаменитий замок Любарта, зустріч з замковим кликуном, можливість спробувати себе дзвонарями на дзвіниці. Далі- луцький будинок з химерами та унікальний в Україні музей волинської ікони.

А як же влітку на Волині і без Світязя? Та ніяк, більше того, що на найживописнішому шматочку його берега розташований освітянський дитячий оздоровчий заклад «Cупутник», з роботою якого ознайомились сумчани.

А зануритись в цілющу Світязьку воду вдалося? Ще й як, прямо з розбігу!

 

P1220752

 

P1220778

 

Навчально-методичний центр профспілок Волині

 

 

 

[ Детальніше... ]

УРАХУВАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК

Изображение 9884

 

14 червня 2017 року в Будинку профспілок Дніпропетровського обласного профобє'днання відбулись громадські слухання щодо проекту нового «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

 

             Відкриваючи захід, голова облпрофоб'єднання Віталій Дубіль відзначив особливу вагу цього документу в системі законодавчих та нормативних актів з охорони праці. З ним тільки в Дніпропетровській області пов'язані долі десятків тисяч працівників, які отримали травми на виробництві чи професійні захворювання. Крім того, документ цей важливий і для роботодавців. Він вимагає об'єктивного та правильного визначення причини нещасних випадків та профзахворювань - для розробки ефективних заходів з їх усунення, тобто в профілактичних цілях.

             Метою слухань було напрацювання такої редакції документу, яка б найбільше відповідала інтересам травмованих працівників. В заході взяли участь керівник Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області Владислав Снісарь, керівник управління по нагляду в промисловості та об’єктах підвищеної безпеки Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області Володимир Маціяко, керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області Надія Братко; були також запрошені представники профспілок з питань охорони праці, спеціалісти управління Фонду соціального страхування, керівники та спеціалісти служб охорони праці підприємств.      

             З інформацією про хід підготовки документу виступила основний її розробник - начальник управління з питань інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Наталя Ємельянова.

             З пропозиціями та зауваженнями до проекту нового документу від профспілок області щодо його удосконалення виступив головний технічний інспектор праці облпрофоб'єднання Петро Довганенко.

 

             В обговоренні проекту нового Порядку розслідування взяли участь головний техінспектор ЦК профспілки ПМГУ Володимир Білик, головний страховий експерт по охороні праці в області Оксана Родкина, головний техінспектор Дніпропетровського теркому профспілки працівників вугільної промисловості Сергій Жилко, керівник відділу охорони праці ДП «Дніпровський електровозобудівний завод» - Іван Нога, головний редактор всеукраїнського журналу «Технополіс» Анатолій Кожушко та інші.

             Н.Ємельянова дала відповіді на численні запитання учасників наради і запевнила, що всі їхні пропозиції будуть ретельно вивчені і взяті до уваги при підготовці остаточного варіанту документу, та подякувала організаторам громадських слухань за хорошу організацію цього заходу.

 

Изображение 9890

 

Изображение 9897

 

                                                                    Прес-центр Дніпропетровського

                                                                 обласного об'єднання профспілок

                                                                    

[ Детальніше... ]

Спартакіада медиків Закарпаття: масовість, здоров’я, майстерність

DSC 0001

 

Медики Закарпаття активно займаються фізичною культурою і спортом, особистим прикладом пропагують здоровий спосіб життя. Свідченням цього є їх високі результати в останні роки на всеукраїнських та обласних змаганнях. Черговим оглядом спортивних досягнень медиків стала XVІІ обласна галузева спартакіада працівників закладів охорони здоровя та санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Завдяки організаторам – департаменту охорони здоровя облдержадміністрації (директор Володимир Маркович) та обласної організації профспілки працівників охорони здоровя (голова Володимир Турок) на старт фінальних змагань у   м. Ужгороді вийшла рекордна кількість учасників – 42 команди, усього близько 1300 спортсменів. Допомагала організаторам у проведенні спартакіади обласна організація ФСТ «Спартак» (голова Микола Щадей).

Усього до програми спартакіади було включено 14 видів спорту. Найбільше команд було в кульовій стрільбі – 34. На старт змагань з легкоатлетичного кросу вийшло 28 команд. У дартсі змагалися 26 учасників, у настільному тенісі і шахах (чоловіки) – по 22, в більярді – 21 учасник, в міні-футболі – 18 команд тощо. Вперше у спартакіаді взяли участь команди санаторіїв «Синяк» і «Шаян» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та Центру ПМСД Рахівського району.

Як завжди, яскравою була урочиста церемонія відкриття спартакіади. Усі команди-учасниці пройшли маршем у складі спортивної колони, яка зайняла усю бігову доріжку ужгородського стадіону «Авангард». На чолі колони разом із прапороносцями – духовий оркестр Ужгородського державного музичного училища ім. Дезидерія Задора. Зі своїми командами у колоні – головні лікарі та голови профкомів медичних закладів та санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», багато з яких самі брали участь у спартакіадних стартах. Більшість команд – в єдиній спортивній формі різних кольорів, із святковими кульками – разом з дітьми, що додавало особливого колориту цьому спортивному дійству.

Учасників спартакіади привітали голова оргкомітету спартакіади, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Тетяна Міцьо, голова облпрофради Володимир Фленько.

Протягом майже усього дня на спортивних майданчиках міста Ужгорода точилася напружена спортивна боротьба спортсменів-медиків нашого краю. До суддівства на спартакіаді були залучені кращі спортивні арбітри Закарпаття на чолі з суддею Національної категорії Анатолієм Плехановим.

У міні-футболі вперше перемогли спортсмени санаторію «Синяк». У волейболі не було рівних командам Виноградівської районної лікарні (чоловіки) та санаторію ТОВ «Сузір’я» (жінки). У легкоатлетичному кросі командну перемогу здобули спортсмени Мукачівської центральної районної лікарні, у плаванні – обласної дитячої клінічної лікарні. У перетягуванні каната перше місце здобула команда обласної клінічної стоматологічної поліклініки.

У кульовій стрільбі перемогла команда Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги та її представник Іштван Бакій. У дартсі найвлучнішим став Євген Петолець (обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака), а в більярді переміг Олександр Шаховський (Мукачівська ЦРЛ). У сімейних стартах кращою була родина Шкода (Ужгородська міська дитяча лікарня).

У настільному тенісі найсильнішими виявилися Світлана Аванесова (обласна дитяча клінічна лікарня) та Микола Рипкович (Свалявська районна лікарня). В шахах найкращий результат показали Даніела Ростовська (Ужгородський міський центр ПМСД) та Василь Грабар (обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака), в шашках – Надія Кривдик (Іршавська районна лікарня) та Михайло Рішко (Ужгородська РЛ).

У гирьовому спорті найсильнішими стали: у категорії до 70 кг – Олександр Шимон (обласне бюро судово-медичної експертизи), до 90 кг – Богдан Пригара (Хустська РЛ), понад 90 кг – Іван Фабріцій (Тячівська РЛ), в армспорті – в категорії до 70 кг – Юрій Маркульчак (Рахівська РЛ), до 90 кг – Василь Маркусі (облстоматполіклініка), понад 90 кг – Іван Фельцан (Іршавський районний центр ПМСД).

За підсумками спартакіади, найбільшу кількість призових місць завоювали команди обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака (головний лікар Юрій Яцина, голова профкому Валентина Недашковська) – 7, Іршавського районного центру ПМСД (головний лікар Оксана Булеза, голова профкому Мар’яна Зейкан) – 6, Мукачівської ЦРЛ (начальник відділу охорони здоров’я міської ради Любов Мандзич, головний лікар Ярослав Луп’як, голова профорганізації Омелян Решетар) і Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги (головний лікар Фома Білинець, голова профорганізації Іван Липчей) – по 5.

Нагороди призерам спартакіади в окремих видах вручили голова оргкомітету, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоровя Володимир Турок, головний суддя спартакіади Анатолій Плеханов, голова обласної організації ФСТ «Спартак» Микола Щадей.

 

На фото:

 

- на вогневому рубежі (зверху);

 

- відкриває спартакіаду голова оргкомітету, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок;

 

DSC 1061

 

- учасники спартакіади;

 

DSC 1041

 

- на волейбольному майданчику;

 

DSC 0109

 

- у перетягуванні каната перемогла команда обласної стоматполіклініки;

 

DSC 0252

 

- на п’єдесталі пошани;

 

P1150303

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Щодо ситуації на ПАТ «Черкасиобленерго»

1465828861 oblenergo

 

12 червня на рахунки ПАТ «Черкасиобленерго» мав надійти 24-мільйонний транш на погашення боргу від ПАТ «Азот» – кошти повинні були забезпечити виплату заробітних плат майже 4000 енергетикам Черкащини, які не отримують грошей уже півроку. На жаль, попри гарантовану сплату частини боргу, транш не відбувся.

Крім того, досі не прийнято постанову КМУ «Про затвердження Порядку фінансування екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачам». Документ підготували в НКРЕКП за результатами чисельних мітингів працівників, профспілкового активу. Порядок дозволить не допустити повторення ситуації, коли через борги споживача багатотисячний колектив енергопостачальної компанії упродовж півроку не отримує заробітну плату й вимушений ініціювати трудовий арбітраж.

Усі структурні підрозділі ПАТ «Черкасиобленерго» з травня знаходяться у вимушеному страйку, страждає енергетична безпека цілого регіону та сім’ї тисяч працівників.

Колектив ПАТ «Черкасиобленерго» за активних дій та участі у вирішенні проблеми на підприємстві Голови Федерації профспілок Черкаської області Петра Шевченка отримав підтримку представника ФПУ у Парламенті, народного депутата Сергія Капліна. Об'єднавши зусилля наступного тижня вони разом йдуть до кабінетів профільних чиновників вимагати термінового та повного погашення заборгованості перед енергетиками та прийняття необхідних законодавчих актів.

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Предложение Европейской Комиссии ограничить право на забастовку является «серьезной ошибкой"

 

ШИЛ

     Европейская конфедерация профсоюзов (ETUC) осудила предложение Европейской Комиссии ограничить право на забастовку в сфере управления воздушным движением. Она потребовала, чтобы Комиссия изъяла все упоминания об ограничении права на забастовку из своего предложения «Авиация: открытая и связанная Европа», опубликованного 8 июня.

Предложение Комиссии включает такие положения:

• профсоюзы должны заблаговременно уведомлять о забастовках;

• сотрудники должны уведомлять в индивидуальном порядке о своем участии в забастовке;

• полеты над государствами-членами, в которых происходит забастовка, должны продолжаться;

• предотвращение забастовок (читай запрет на забастовки-ВШ) в периоды пиковых нагрузок воздушного движения.

«Право на забастовку является основополагающим правом, которое гарантируется европейским и международным правом», – заявила конфедеративный секретарь ЕКП Эстер Линч. «Ограничение права на забастовку является недемократичным, неприемлемым и полностью противоречит неоднократным заявлениям президента Юнкера о стремлении построить социальную Европу высшей степени доверия».

«Переговоры и соглашения между работниками и работодателями имеют смысл только в том случае, если работники имеют право на проведение забастовки, если они так решат. Без этого права вся власть пребывает в руках работодателя. Европейская Комиссия делает серьезную ошибку, предлагая подобное ограничение прав трудящихся».

В письме, направленном сегодня президенту Юнкеру, вице-президенту Домбровскису и комиссарам Тиссену и Бюльчу, генеральный секретарь ЕКП Лука Висентини подчеркивает, что совсем недавно Комиссия отказалась включить право на забастовку в предлагаемую Европейскую опору социальных прав, поскольку это не входит в компетенцию ЕС! Также выражается протест в связи с тем, что с профсоюзами не было проведено консультаций, и что некоторые рекомендации противоречат национальным конституциям и законам.

В письме Еврокомиссия обвиняется в том, что она «всегда представляет детальные рекомендации, как в данном случае, с целью ограничения и ликвидации социальных прав (например, права на забастовку, коллективные переговоры, защиту на рынке труда, адекватность пенсий и т.д.) и никогда не делает подобного для содействия реализации и укрепления таких прав».

В резолюции, принятой сегодня Исполнительным комитетом ЕКП, говорится о том, что «Комиссия должна решить, она за или против социальной Европы».

И в письме, и в резолюции требуется, чтобы предложение об ограничении права на забастовку в сфере управления воздушным движением было отозвано. ЕКП работает с Европейской федерацией работников транспорта и национальными профсоюзами, чтобы устранить эту угрозу для прав трудящихся.

 

Департамент Міжнародних звязків ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30