липня 2017

21 липня 2017

У ФПУ відбулась дискусія щодо перспектив індустріального розвитку України

Изображение 118

 

Україна має колосальні можливості розвитку промисловості. Для визначення першочергових кроків зростання виробництва Урядом минулого року було ініційовано утворення Національного Комітету з промислового розвитку, до складу якого входить Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

До жовтня ц.р. Комітетом має бути напрацьована стратегія розвитку промислового потенціалу України. Профспілки внесуть до цього документу свої пропозиції, тому що подальший розвиток вітчизняного виробництва і створення нових робочих місць, - одне з основних завдань у їх діяльності. Це дозволить покращити ситуацію із виробничою зайнятістю працездатних громадян, що є важливим фактором підвищення ефективності виробництва і одночасно рівня життя населення.

20 липня у ФПУ за участю керівництва ФПУ та голів Профспілок промислового сектору відбулось обговорення перспектив відродження промисловості в Україні, а також ролі профспілок у цих процесах.

З презентацією, присвяченою темі індустріального відродження України виступив економіст Юрій Буздуган, який зокрема зазначив, що через втрату багатьох тисяч підприємств Україна на сьогодні перестала бути європейським лідером, як це біло раніше, а соціальні гарантії у нас майже ліквідовано. Виправити   ситуацію можна тільки відновивши індустріальний потенціал країни на сучасному рівні, ключовим елементом чого має стати інноваційний розвиток українських підприємств.

 

Изображение 102

 

Ведуча роль у цьому, на думку вченого, може належати профспілкам, які мають розгалужену організаційну структуру майже в усіх провідних галузях економіки, а також володіють інструментарієм у веденні соціального діалогу і законодавчі повноваження у обстоюванні трудових прав працівників.

Під час дискусії йшлося про те, що економічний розвиток держави має стати загальнонаціональною політикою та привести до пожвавлення внутрішнього ринку товарів і послуг. Для цього потрібно підвищити продуктивність виробництва, а також платити людям справедливі зарплати – на рівні 60-80% ВВП, як це робиться у країнах «золотого мільярду». Таким чином підвищення внутрішнього споживання, збільшення попиту на товари і послуги дозволить країні значно збільшити свою економічну потужність та зміцнити індустріальний потенціал.

 

Изображение 135

 

Изображение 091

 

Изображение 082

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

6eb300a96d75ac0c42182a31d18

 

 

21 липня ц.р. відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на якому серед інших розглядалися питання про зміни до бюджету Фонду на 2017 рік, про затвердження звітів про результати діяльності Фонду за 2016 рік та про виконання бюджету Фонду на 2016 рік, про виконання раніше прийнятих рішень правління тощо.

У зв’язку із прийнятим напередодні рішенням Уряду про перерозподіл єдиного соціального внеску на користь Пенсійного фонду, яким частка внеску на соціальне страхування від безробіття зменшується з 5,8797 до 5,2313 відсотка – питання про схвалення проекту бюджету Фонду на 2018 рік було знято. Правління прийняло рішення створити робочу групу із членів правління Фонду для доопрацювання проекту бюджету Фонду за новою структурою та розглянути його на наступному засіданні правління Фонду, яке попередньо призначено на першу декаду вересня 2017 року.

Також, продовжить свою роботу робоча група з обговорення Концепції платформи державної служби зайнятості з дистанційної профорієнтації, профдіагностики та професійного навчання, питання по якій мало вноситись на це засідання правління, але яка за висновком членів робочої групи не є прийнятною у запропонованому варіанті.

У зв’язку із об’єктивною необхідністю правлінням Фонду прийнято рішення збільшити видатки на компенсацію єдиного внеску роботодавцям та компенсацію витрат роботодавцям на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб – на загальну суму 33,6 млн.грн.

За звітними даними 2016 року виконання доходної частини бюджету Фонду становить 100,7% (8,7 млрд.грн.), видаткової – 96,8% (8,3 млрд.грн.).

Традиційно низьке виконання таких видаткових статей як професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації (79,4%), профорієнтація та її забезпечення (65,7%), профілактика настання страхових видатків та  допомога по частковому безробіттю (25,1%), створення умов прийому та надання соціальних послуг (65,9%) та інших.

За результатами розгляду звітів про результати діяльності Фонду за 2016 рік та про виконання бюджету Фонду на 2016 рік, правління Фонду дало доручення виконавчій дирекції Фонду забезпечити моніторинг ефективності виконання бюджетних програм Фонду у поточному році, звітувати про його результати правлінню з метою оптимізації планувань бюджетів Фонду майбутніх періодів.

 

Управління соціального страхування і

пенсійного забезпечення апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття: активна первинка – сильна профспілка. В облпрофраді відбулося засідання круглого столу

P1150569

 

 

У Закарпатській облпрофраді проведено засідання круглого столу «Шляхи вдосконалення роботи профспілкової організації: активна первинка – сильна профспілка».

Як зазначалося, підвищення ролі первинних профспілкових організацій у захисті трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок є надзвичайно актуальним. Свідченням цього є оголошення Федерацією профспілок України 2017 року Роком первинної профспілкової організації. У нарадах-семінарах в усіх містах і районах області, які в рамках Року первинної профорганізації протягом лютого-квітня ц.р. провели облпрофрада спільно з галузевими облорганізаціями профспілок, взяли участь 1340 голів первинок та профактивістів різних галузей, що становить 63% усіх голів первинок нашого краю. За результатами зустрічей з профактивом приймалися заяви і звернення з актуальних соціально-економічних питань, які направлялися до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Об’єднання роботодавців України. Частину з них взято до уваги і реалізовано.

З метою підвищення ефективності профспілкової роботи в окремих галузях проводяться конкурси на кращу первинну профорганізацію, узагальнюється досвід діяльності кращих низових профспілкових осередків. Голови первинок різних галузей брали активну участь у Всеукраїнських акціях протесту профспілок в м. Києві.

Однак, як підкреслювалося на засіданні круглого столу, останнім часом потенціал профспілок реалізується не повною мірою. Як наслідок, у сучасному профспілковому русі накопичилося чимало проблем: постійне скорочення профспілкового членства, зниження престижу роботи в профспілках у зв’язку з незахищеністю профспілкових працівників, недостатня мотивація профспілкового членства, яка впливає на стан організаційно-фінансової роботи усіх ланок, їх можливості щодо виконання головної функції – захисту прав та інтересів членів профспілок тощо. На діяльності первинних профспілкових організацій негативно позначилися законодавчі новації щодо державної реєстрації при зміні керівника, підтвердження статусу неприбуткової організації, припинення фінансування Фондом соціального страхування санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей.

Без організаційного й фінансового зміцнення всіх ланок профспілкової структури, чіткого виконання ними статутних норм, додержання внутрішньоспілкової дисципліни, принципів єдності та солідарності дій не може бути міцних профспілок, здатних реально захищати права й інтереси людей, вести на рівних соціальний діалог. Як цього домогтися? Про це йшла гостра розмова на засіданні круглого столу «Шляхи вдосконалення роботи профспілкової організації: активна первинка – сильна профспілка».

У цікавій, взаємозацікавленій фаховій дискусії, в якій тон задав голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, взяли участь голови первинних профспілкових організацій: обласного госпіталю інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС – Микола Кравчак, обласної ради профспілок –  Сергій Баранчиков, голова Ужгородської міської організації профспілки працівників освіти і науки  Михайло Мегеш, голова Мукачівської районної профорганізації працівників АПК Михайло Гардей, голови обласних організацій профспілок: працівників культури – Наталія Товтин, текстильної та легкої промисловості – Магдалина Глушеня, торгівлі, громадського харчування та послуг – Галина Сваричевська та інші.

Йшлося, зокрема, про соціально-економічний захист працюючих через колективні договори, дотримання трудового законодавства в умовах реформування галузей і створення об’єднаних територіальних громад, охорону праці та забезпечення здорових і безпечних умов праці, мотивацію профспілкового членства і авторитет профспілкових лідерів, солідарні дії та вимоги профспілок, соціальний діалог з органами влади і роботодавцями, участь у профспілкових акціях протесту, хід проведення Року первинної профспілкової організації, навчання профактиву, інформаційну діяльність профспілок, їх організаційно-фінансове зміцнення, проведення дозвілля спілчан та членів їх сімей, шляхи вдосконалення діяльності профорганізацій навчальних закладів тощо.

Учасники круглого столу прийняли Заяву, яка містить звернення до первинних профспілкових організацій нашого краю та Федерації профспілок України, вимоги до Кабінету міністрів, Верховної Ради та Президента України із соціально-економічних питань.

Підсумки круглого столу, який став іміджевим заходом профспілок Закарпаття в ході проведення в області Року первинної профспілкової організації, підбив голова облпрофради Володимир Фленько.

 

На фото:

- учасники зібрання – в залі засідань облпрофради;

- фахову дискусію веде голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько;

- під час круглого столу (зліва направо) голови первинних профспілкових організацій: обласного госпіталю інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС – Микола Кравчак, Часлівецької ЗОСШ-інтернату І-ІІ ст. Ужгородського району – Мар’яна Каршаї, обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка – Ірина Гопко, голова облпрофради Володимир Фленько, голова Іршавської районної профорганізації працівників культури Оксана Сідор.

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

 

P1150566

 

P1150592

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття: активна первинка – сильна профспілка. В облпрофраді відбулося засідання круглого столу

P1150569

 

 

У Закарпатській облпрофраді проведено засідання круглого столу «Шляхи вдосконалення роботи профспілкової організації: активна первинка – сильна профспілка».

Як зазначалося, підвищення ролі первинних профспілкових організацій у захисті трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок є надзвичайно актуальним. Свідченням цього є оголошення Федерацією профспілок України 2017 року Роком первинної профспілкової організації. У нарадах-семінарах в усіх містах і районах області, які в рамках Року первинної профорганізації протягом лютого-квітня ц.р. провели облпрофрада спільно з галузевими облорганізаціями профспілок, взяли участь 1340 голів первинок та профактивістів різних галузей, що становить 63% усіх голів первинок нашого краю. За результатами зустрічей з профактивом приймалися заяви і звернення з актуальних соціально-економічних питань, які направлялися до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Об’єднання роботодавців України. Частину з них взято до уваги і реалізовано.

З метою підвищення ефективності профспілкової роботи в окремих галузях проводяться конкурси на кращу первинну профорганізацію, узагальнюється досвід діяльності кращих низових профспілкових осередків. Голови первинок різних галузей брали активну участь у Всеукраїнських акціях протесту профспілок в м. Києві.

Однак, як підкреслювалося на засіданні круглого столу, останнім часом потенціал профспілок реалізується не повною мірою. Як наслідок, у сучасному профспілковому русі накопичилося чимало проблем: постійне скорочення профспілкового членства, зниження престижу роботи в профспілках у зв’язку з незахищеністю профспілкових працівників, недостатня мотивація профспілкового членства, яка впливає на стан організаційно-фінансової роботи усіх ланок, їх можливості щодо виконання головної функції – захисту прав та інтересів членів профспілок тощо. На діяльності первинних профспілкових організацій негативно позначилися законодавчі новації щодо державної реєстрації при зміні керівника, підтвердження статусу неприбуткової організації, припинення фінансування Фондом соціального страхування санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей.

Без організаційного й фінансового зміцнення всіх ланок профспілкової структури, чіткого виконання ними статутних норм, додержання внутрішньоспілкової дисципліни, принципів єдності та солідарності дій не може бути міцних профспілок, здатних реально захищати права й інтереси людей, вести на рівних соціальний діалог. Як цього домогтися? Про це йшла гостра розмова на засіданні круглого столу «Шляхи вдосконалення роботи профспілкової організації: активна первинка – сильна профспілка».

У цікавій, взаємозацікавленій фаховій дискусії, в якій тон задав голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, взяли участь голови первинних профспілкових організацій: обласного госпіталю інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС – Микола Кравчак, обласної ради профспілок –  Сергій Баранчиков, голова Ужгородської міської організації профспілки працівників освіти і науки  Михайло Мегеш, голова Мукачівської районної профорганізації працівників АПК Михайло Гардей, голови обласних організацій профспілок: працівників культури – Наталія Товтин, текстильної та легкої промисловості – Магдалина Глушеня, торгівлі, громадського харчування та послуг – Галина Сваричевська та інші.

Йшлося, зокрема, про соціально-економічний захист працюючих через колективні договори, дотримання трудового законодавства в умовах реформування галузей і створення об’єднаних територіальних громад, охорону праці та забезпечення здорових і безпечних умов праці, мотивацію профспілкового членства і авторитет профспілкових лідерів, солідарні дії та вимоги профспілок, соціальний діалог з органами влади і роботодавцями, участь у профспілкових акціях протесту, хід проведення Року первинної профспілкової організації, навчання профактиву, інформаційну діяльність профспілок, їх організаційно-фінансове зміцнення, проведення дозвілля спілчан та членів їх сімей, шляхи вдосконалення діяльності профорганізацій навчальних закладів тощо.

Учасники круглого столу прийняли Заяву, яка містить звернення до первинних профспілкових організацій нашого краю та Федерації профспілок України, вимоги до Кабінету міністрів, Верховної Ради та Президента України із соціально-економічних питань.

Підсумки круглого столу, який став іміджевим заходом профспілок Закарпаття в ході проведення в області Року первинної профспілкової організації, підбив голова облпрофради Володимир Фленько.

 

На фото:

- учасники зібрання – в залі засідань облпрофради;

- фахову дискусію веде голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько;

- під час круглого столу (зліва направо) голови первинних профспілкових організацій: обласного госпіталю інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС – Микола Кравчак, Часлівецької ЗОСШ-інтернату І-ІІ ст. Ужгородського району – Мар’яна Каршаї, обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка – Ірина Гопко, голова облпрофради Володимир Фленько, голова Іршавської районної профорганізації працівників культури Оксана Сідор.

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

 

P1150566

 

P1150592

[ Детальніше... ]

День ЦК Профсоюза металлургов и горняков Украины – на Побужском ферроникелевом комбинате

21 01

 

 

Несмотря на возросшие возможности информирования, на первом месте все же остается личное общение между людьми. Особенно если речь идет о небольших городах, жители которых, как правило, работают на градообразующих предприятиях.  Поэтому  Дни Центрального комитета ПМГУ  в первичных организациях способствуют повышению активности членов профсоюза, укрепляют авторитет первички на уровне города или поселка. Плановый День ЦК прошел 20 июля на Побужском ферроникелевом комбинате (Кировоградская область). Председатель ЦК С.Комышев встретился с профсоюзным активом, а также с генеральным директором комбината О.Беспаловым.

Заместитель председателя ЦК В.Чумаченко, начальник отдела социально-экономической работы В.Талова, главный технический инспектор труда В.Белик, главный правовой инспектор труда О.Зубец, начальник финансового отдела, главный бухгалтер В.Сундеева, начальник информационного центра Н.Усенко ознакомили профактив с теми основными вопросами, которые ЦК  ставит на уровне правительства. Это восстановление профессий ремонтных служб в Списках №1 и №2, подготовка предложений профсоюзной стороны в законопроекты по пенсионной реформе, трудовому кодексу. Обсуждались и  вопросы, важные именно для первичной организации: обучение профактивистов, заключение нового коллективного договора, распределение профсоюзных средств и новое в отчетности перед налоговой службой, значение гласности в укреплении солидарности в первичной организации.

В профсоюзном комитете специалисты ЦК провели прием работников по трудовым вопросам.  Представитель ЦК в Кировоградской, Полтавской и Черкасской областях А.Шишкин, правовой инспектор труда В.Пророк ответили на вопросы, которые работники предприятия передали им предварительно.

В этот же день состоялось заседание комиссии предприятия по трудовым спорам. Стороны профсоюза и администрации совместно рассматривали обращение работника по вопросу оплаты  сверхурочного времени.

В завершение визита ЦК председатель профкома О.Фомин поблагодарил за оказанную консультативную помощь, за личное общение с членами профсоюза.

- Приезд профсоюзных лидеров, специалистов ЦК по разным направлениям работы в Побужское - это очень позитивный момент, - сказал он. – Благодаря полученной информации мы будем знать, каким вопросам надо уделять больше внимания, какие просчеты устранять. День ЦК на предприятии – это очень хороший стимул для укрепления и развития первичной организации. 

 

 

ЦК Профсоюза металлургов и горняков Украины

 

 

den ck 1 20170721 1876175930

 

den ck 2 20170721 1045157244

 

 

 

den ck 3 20170721 1465730784

 

den ck 4 20170721 1775570673

 

 

[ Детальніше... ]

У Закарпатті відомий медик – профспілковий лідер Василь Йовдій презентував свою нову книгу

P1150291

 

 

Завідувач відділенням переливання крові Тячівської районної лікарні №1 у Закарпатті Василь Йовдій – відома особистість серед медиків і профспілкового активу нашого краю. Чимало часу, сил і енергії Василь Юрійович віддає громадській роботі, очолюючи найбільшу у галузі – Тячівську районну організацію профспілки працівників охорони здоров’я та обласне товариство румунів Закарпаття ім. Іоанна Мігалі де Апша.

А ще Василь Йовдій понад чотири десятки років поєднав своє життя з журналістикою, добрим словом згадуючи своїх наставників – відомих журналістів з Тячівщини Михайла Костевича, Юрія Павлишинця, Іона Мігалко, Михайла Тимшу, які завжди підтримували його у творчих надбаннях.

Перу Василя Йовдія належать сотні публікацій різної тематики, яка є досить широкою: охорона здоров’я, донорство, нариси про людей, з ким його зв’язувала спільна робота, відомі особистості Тячівщини, мешканці його рідного села Нижня Апша, профспілкове життя, діяльність товариство румунів Закарпаття, міжнародні зв’язки,  культура, спорт, інформації на інші теми.

Понад 100 публікацій Василя Йовдія у районних, обласних, всеукраїнських засобах масової інформації лягли у основу його першої книги «Слово – моє життя…», яка вийшла у світ у 2010 році і мала великий громадський резонанс.

Поява дебютної збірки публікацій стала додатковим стимулом для Василя Юрійовича, який нині є постійним дописувачем Тячівської районної газети «Нове життя». До речі, до Дня журналіста це видання та його редактор Ольга Фіцай були відзначені в обласному конкурсі на краще висвітлення профспілкової тематики в засобах масової інформації.

Публікації Василя Йовдія знаходять місце майже в кожному номері районки. Його творчі нахили відзначає і відомий журналіст, головний редактор газети Ольга Юріївна Фіцай, якій нещодавно присвоєно почесне звання «Заслужений журналіст України».

Близько 100 нових публікацій Василя Юрійовича увійшли до його другої книги – художньо-документального видання «Слово – моє життя…», яка вийшла цього року. Символічно, що її презентація відбулася на обласному масовому святі медиків Закарпаття – галузевій спартакіаді, яка проходила в місті Ужгороді. На ній були присутні голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок, заступник начальника управління охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Тетяна Міцо, голова облпрофради Володимир Фленько, головний лікар Тячівської районної лікарні №1, депутат Закарпатської обласної ради Федір Яринич, колеги-профспілковці, журналісти.  Володимир Фленько вручив Василю Йовдію подяку президії облпрофради за особистий внесок у висвітлення профспілкової тематики у ЗМІ.

На фото:

- під час презентації;

- завідувач відділенням переливання крові Тячівської районної лікарні №1, голова районної організації профспілки працівників охорони здоров’я Василь Йовдій;

- нова книга «Слово – моє життя…».

 

Фото автора,

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради 

 

P1150312

 

P1150596

[ Детальніше... ]

20 липня 2017

Коментар Голови ФПУ Григорія Осового до окремих рішень Уряду

maxresdefault

 

19 липня Урядом схвалено рішення про заходи із забезпечення виконання Закону України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей та збереження мережі дитячих оздоровчих заходів.

 

Такий закон було ухвалено 6 червня ц.р. і Уряд мав забезпечити механізми реалізації даного документу, тому їм запропоновано нормативно-правову базу, розроблено план заходів, відповідно до якого у 3-му кварталі ц.р. має бути підготований акт, яким буде визначено порядок внесення відомостей про майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей до відповідного реєстру.

Як зазначив Голова ФПУ Григорій Осовий, такий реєстр потрібен для того, щоб з одного боку визначити наявність тих об’єктів, які забезпечують оздоровлення дітей, а з іншого – організувати їх належне утримання з метою більш ефективного використання задля дітей, які мають захворювання та потребують повноцінного лікування. До зазначеного реєстру будуть внесені і профспілкові оздоровчі заклади, - зазначив Голова ФПУ.

 

Урядом прийнято постанову з метою підвищення ефективності роботи державних підприємств спорідненого профілю у ракетно-космічній галузі. Згідно з цим рішенням, на базі державних підприємств планується створення концернів, до яких увійдуть підприємства з виробництва ракетно-космічної техніки, приладів, проведення науково-дослідних виробничих робіт у цій сфері.

- Уряд дбає, щоб подібні підприємства у єдиному замкнутому циклі, використовуючи свої унікальний виробничий та науково-технічний потенціал, кооперувалися та вробляли продукцію, яка була б конкурентною як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках, - сказав Г.Осовий

 

Також Урядом затверджено план заходів, пов'язаний із забезпеченням закону України про ринок електричної енергії.

Коментуючи таке рішення, представник профспілок в Уряді звернув увагу на те, що в Україні крок за кроком запроваджуються заходи з демонополізації ринків: продовольчого, енергетичного та ін. Таке передбачено Угодою про Асоціацію Україна-ЄС та у перспективі дозволить споживачеві самостійно обирати поставщика електроенергії, виходячи із запропонованої ціни, якості обслуговування та інших чинників.

- Профспілки зацікавлені у таких новаціях, тому що монополізація завжди призводить до підвищення цін в тарифів, а наявність ринку створює умови для більш якісного обслуговування споживачів послуг, - переконаний лідер профспілок.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Коментар Голови ФПУ Григорія Осового до окремих рішень Уряду

maxresdefault

 

19 липня Урядом схвалено рішення про заходи із забезпечення виконання Закону України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей та збереження мережі дитячих оздоровчих заходів.

 

Такий закон було ухвалено 6 червня ц.р. і Уряд мав забезпечити механізми реалізації даного документу, тому їм запропоновано нормативно-правову базу, розроблено план заходів, відповідно до якого у 3-му кварталі ц.р. має бути підготований акт, яким буде визначено порядок внесення відомостей про майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей до відповідного реєстру.

Як зазначив Голова ФПУ Григорій Осовий, такий реєстр потрібен для того, щоб з одного боку визначити наявність тих об’єктів, які забезпечують оздоровлення дітей, а з іншого – організувати їх належне утримання з метою більш ефективного використання задля дітей, які мають захворювання та потребують повноцінного лікування. До зазначеного реєстру будуть внесені і профспілкові оздоровчі заклади, - зазначив Голова ФПУ.

 

Урядом прийнято постанову з метою підвищення ефективності роботи державних підприємств спорідненого профілю у ракетно-космічній галузі. Згідно з цим рішенням, на базі державних підприємств планується створення концернів, до яких увійдуть підприємства з виробництва ракетно-космічної техніки, приладів, проведення науково-дослідних виробничих робіт у цій сфері.

- Уряд дбає, щоб подібні підприємства у єдиному замкнутому циклі, використовуючи свої унікальний виробничий та науково-технічний потенціал, кооперувалися та вробляли продукцію, яка була б конкурентною як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках, - сказав Г.Осовий

 

Також Урядом затверджено план заходів, пов'язаний із забезпеченням закону України про ринок електричної енергії.

Коментуючи таке рішення, представник профспілок в Уряді звернув увагу на те, що в Україні крок за кроком запроваджуються заходи з демонополізації ринків: продовольчого, енергетичного та ін. Таке передбачено Угодою про Асоціацію Україна-ЄС та у перспективі дозволить споживачеві самостійно обирати поставщика електроенергії, виходячи із запропонованої ціни, якості обслуговування та інших чинників.

- Профспілки зацікавлені у таких новаціях, тому що монополізація завжди призводить до підвищення цін в тарифів, а наявність ринку створює умови для більш якісного обслуговування споживачів послуг, - переконаний лідер профспілок.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Пропозиції ФПУ по пенсійній реформі передано до Парламенту

1492150811 20konst1

 

Президія ФПУ 18 липня прийняла Постанову, якою схвалено позицію Федерації профспілок України до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», реєстр. № 6614.

 

У Постанові зазначено, що з урахуванням рішень СПО об'єднань профспілок від 03.07.2017 та 10.07.2017 та за результатами обговорення експертно-аналітичного висновку і пропозицій профспілок до законопроекту про пенсійну реформу, Президія вирішила направити представникам ФПУ у Верховній Раді України народним депутатам Вадиму Івченку і Сергію Капліну постатейні пропозиції профспілок до законопроекту № 6614 для внесення їх до Верховної Ради України та доручити їм представляти та відстоювати позицію ФПУ при підготовці законопроекту до другого читання.

Керівництво ФПУ за рішенням Президії звернеться до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення щодо необхідності доопрацювання законопроекту з урахуванням пропозицій ФПУ та включення її представника до складу відповідної робочої групи.

 

Експертно-аналітичний висновок і пропозиції ФПУ до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» додаються.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Пропозиції ФПУ по пенсійній реформі передано до Парламенту

1492150811 20konst1

 

Президія ФПУ 18 липня прийняла Постанову, якою схвалено позицію Федерації профспілок України до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», реєстр. № 6614.

 

У Постанові зазначено, що з урахуванням рішень СПО об'єднань профспілок від 03.07.2017 та 10.07.2017 та за результатами обговорення експертно-аналітичного висновку і пропозицій профспілок до законопроекту про пенсійну реформу, Президія вирішила направити представникам ФПУ у Верховній Раді України народним депутатам Вадиму Івченку і Сергію Капліну постатейні пропозиції профспілок до законопроекту № 6614 для внесення їх до Верховної Ради України та доручити їм представляти та відстоювати позицію ФПУ при підготовці законопроекту до другого читання.

Керівництво ФПУ за рішенням Президії звернеться до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення щодо необхідності доопрацювання законопроекту з урахуванням пропозицій ФПУ та включення її представника до складу відповідної робочої групи.

 

Експертно-аналітичний висновок і пропозиції ФПУ до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» додаються.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31