07 липня 2017

9 липня – День рибалки

dronik2

 

 

Шановні спілчани!

 

9 липня в Україні відзначається День рибалки.

Це професійне свято  працівників рибного господарства, яке святкують також всі любителі рибної ловлі. Вітаємо усіх українських рибалок з цим святом!

Ваша праця дуже важлива для суспільства. Ви розвиваєте національне промислове рибне господарство, забезпечуєте громадян цінною продукцією харчування, займаєтесь відновленням і збереженням рибних ресурсів України.

Щиро дякуємо вам за щоденну сумлінну працю і бажаємо нових трудових успіхів, міцного здоровя, достатку і удачі!

 

З повагою

 

Голова Федерації профспілок України                        Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Профспілковці Рівненщини змагалися на спортивних майданчиках у Польщі

IMG 8621

 

 

Вже третій рік поспіль команда Федерації профспілок Рівненської області брала участь у Міжнародній Спартакіаді профспілки «Солідарність», яка відбулася у Республіці Польща.

У цьогорічній «Спартакіаді» брали участь 22 збірні команди з Польщі та 4 іноземні команди. Крім української, участь у змаганнях взяли команди з Словаччини, Словенії та Хорватії. 

 

Нашу збірну команду представляли 9 спортсменів-любителів з різних галузей, які входять до складу Федерації профспілок області. Почесним капітаном команди був Іларіон Кучерявий, голова обласної профспілкової організації працівників державних установ.

Змагання відбувалися у містечку Сулюєв, поблизу міста Лодзь на приватній спортивній базі серед соснового лісу. Учасниками цьогорічної Спартакіади стали понад півтисячі профспілковців з Польщі. Тривали змагання три дні, усі фінансові витрати взяли на себе спонсори (80%) та безпосередньо профспілка (20%). За словами організаторів підготовка до заходу такого масштабу розпочинається ще за півроку. Адже треба врахувати все до найменших деталей.

Змагання розпочалися з вітальної промови голови профспілки «Солідарність» Мірослава Новіцького. Привітавши учасників з початком ХХІ Спартакіади, він, зокрема, під час вітання закордонних команд, попросив передати іменні відзнаки за активну співпрацю і всебічну підтримку ідеї профспілкового руху Миколі Шершуну, голові Федерації профспілок та Петру Давидюку, голові профспілки працівників культури. (на фото: М.Х. Шершун передає відзнаку від польських колег з профспілки «Солідарність» П.П. Давидюку). Також, від польських колег для українських дітей був презентований спортивний інвентар, який був переданий у профспілковий санаторій «Горинь» та спортивному товариству «Україна».

Далі слово мали голова гміни (прим. об’єднаної територіальної громади) Сулюєва та власник спортивної бази, які побажали спортсменам-аматорам натхненних стартів та заслужених перемог.

Наша українська збірна команда, хоч і була не чисельною у порівнянні з іншими (деякі польські команди налічували 70 чоловік), але ми не пасли задніх. Брали участь чи не в усіх видах змагань. Перший день розпочався, традиційно, із забігів чоловіків та жінок на 1400 м. Цьогоріч бігова траса вела через ліс такими хитрими доріжками, що ми, врешті, були раді, що наші бігуни-спортсмени Катерина Пасько та Василь Медун, взагалі вибігли з того лісу. Перемогли ж, певно ті, хто добре вже знав цю «бігову доріжку» польським лісом. Другим видом змагань були командні змагання з дарту 2 жінки 1 чоловік. В киданні дротиків наша дружна команда посіла почесне п’яте місце.

Цього ж дня свою силу та витривалість продемонстрували члени нашої команди Павло Лавор, заступник голови ФСТ «Україна та Наталія Прокопчук, провідний економіст Рівненської філії ПАТ АБ «Укоопспілка» (на фото) у тяжкій конкурентній боротьбі, не дотягнувши лише трохи до призового місця, гідно представили Україну серед 26 заявлених учасників.

Другого дня наша збірна виборола бронзову медаль: третє місце зі стрільби з пневматичної гвинтівки. До складу команди «стрільців» з пневматичної гвинтівки, згідно з правилами, входить дві людини, чоловік та жінка, результати очок їх сумують в один загальний результат і тоді визначають кращих. Прицільними стрілками цього річ стали Павло Лавор та Наталія Прокопчук.

Останнім видом змагань ХХІ Спартакіади була естафета. Командний вид спорту 2 чоловіки, 2 жінки. Естафета в Польщі має вигляд не спортивного змагання, а швидше – розважально-спортивного. Щороку організатори придумують нові перешкоди та завдання, і до останнього приховують якими вони будуть, щоб не тренувалися, не підбирали підходящих учасників. Бо ж, погодьтеся, якщо завдання естафети – пробігти чоловіку 150 м несучи на руках чи на спині дівчину, то краще щоб і чоловік був міцний і дівчина – тендітною.

І ось на старті наша четвірка. Дякувати спортивним богам, на спині нас з Наталкою, хлопці не носили, бо ми, правду кажучи, не такі вже й балерини.

Завдання були швидше на уважність, концентрацію, терплячість та моторність. Яка то була боротьба! Все вирішували долі секунд. І суддя був принциповий: лише коли команда чітко дотримуючись правил виконала всі завдання він зупиняв час. Загалом, дві соті секунди не вистачило українській команді до п’єдесталу. В естафеті ми четверті з 26 команд.

З гарними результатами та ще кращим настроєм ми повернулися до своїх колективів ділитися емоціями та враженнями. Розповідати про життя польських профспілок, які вміють боротися за права своїх спілчан і змагатися дружно на спортивних майданчиках.

 

 

Жанна Арсенічева,

 учасник Спартакіади у складі

 збірної української команди

 

IMG 8631

 

IMG 8646

[ Детальніше... ]

Унікальний подарунок з Канади – легенді української хореографії Михайлу Суслікову вручено в Будинку культури профспілок у Закарпатті

P1150460

 

Цього року легенді української хореографії, багаторічному художньому керівнику заслуженого самодіяльного ансамблю танцю України «Юність Закарпаття» обласного Будинку культури профспілок, народному артисту України Михайлу Львовичу Суслікову виповнилося 95 років.

 

         Учасники цього самобутнього колективу, які за більш ніж півстоліття його творчої діяльності гідно представляли хореографічне мистецтво нашої країни, Закарпаття, міста Ужгорода на престижних фестивалях і конкурсах роз’їхалися по всьому світу. Але згадка про «Юність Закарпаття» залишилася у них назавжди. І тому, приїжджаючи до міста над Ужем, колишні учасники ансамблю завжди відвідують «Батю», як вже багато років вони називають Михайла Львовича.

Цими днями завітали до Ужгорода колишні учасники «Юності Закарпаття» Людмила і Сергій Можнєвські, які нині мешкають у міста Ванкувер (Канада). Свого часу протягом 26 років солісткою ансамблю була Людмила Можнєвська (Белянова), яку шанувальники хореографії нашого краю пам’ятають за високу виконавську майстерність у відомих хореографічних композиціях та іскрометних танцях – циганському, угорському, словацькому та інших у постановці Михайла Суслікова.

На свій приїзд до рідного міста подружжя підготувало Михайлу Львовичу незвичний унікальний подарунок. Справа в тому, що Сергій Можнєвський – відомий майстер культури і живопису. Його роботи, включаючи великі форми, нині демонструються у США, Канаді, країнах Європи. Творчим дарунком канадського митця заслуженому хореографу стала скульптура «Закоханість у танок» (з вдячністю і захопленням), яку скульптор виготовив до 95-річного ювілею Михайла Суслікова.

З нагоди вручення цього подарунку в Будинку культури профспілок з ініціативи доньки знаного хореографа, заслуженого працівника культури України Людмили Петрецької, яка нині керує ансамблем «Юність Закарпаття» та директора Будинку культури профспілок Ганни Табакович в цей заклад культури прийшли колишні учасники ансамблю Раїса Новак, Анатолій і Надія Мальовані, Михайло Бабидорич, Віолетта і Михайло Єрошевичі, Галина Матвійчук (Фреган), Оксана Поночевна (Булеца), Інна Матей, Наталія Кияк, Оксана Гуштан, багаторічний концертмейстер В’ячеслав Худяков та інші.

Людмила і Сергій Можнєвські вручили Михайлу Львовичу Суслікову оригінальну за композицією скульптуру, яку вирішено встановити в Будинку культури профспілок, з яким зв’язана вся творча історія ансамблю «Юність Закарпаття».

А потім були теплі, зворушливі спогади про незабутні концерти, виснажливі репетиції, минуле і сьогоднішнє життя. Згадали і тих учасників ансамблю, яких вже немає серед нас. Такі моменти спілкування запам’ятаються назавжди. Браво, «Юність Закарпаття»!

 

На фото:

- учасники зібрання в обласному Будинку культури профспілок;

 

P1150477

 

- Людмила і Сергій Можнєвські разом з Михайлом Сусліковим;

 

P1150469

 

- скульптура «Закоханість у танок»;

 

 

Фото автора,

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

Працівники Авторемзаводу згуртувалися на захист свого підприємства

257cb80abc69e12b-209x210

 

Цьогоріч 70 років виповнюється державному підприємству «Рівненський автомобільно-ремонтний завод», який спеціалізується на ремонті важкої техніки та агрегатів. Мешканці міста та області добре пам’ятають це підприємство: величезна територія, сотні, а той тисячі одиниць техніки, ремонтні майстерні, а це робочі місця, відрахування до бюджету області та міста тощо.

Нині ж, як у нас буває, підприємство в занепаді. Працівники вже півтора роки не отримують зарплатню, з 2012 року не йдуть виплати до Пенсійного фонду, люди можуть втратити 5 років трудового стажу. Найганебніше те, що підприємство це – державне. Ще донедавна тут виконували державні замовлення, ремонтували військову техніку. Тепер державі воно стало непотрібним, держзамовлень на ремонт немає, а техніку, яка знаходилась на консервації вирішили забрати на інше подібне підприємство.

- Таке враження, що якась потужна система доводить наше підприємство до банкрутства, каже Євгенія Бєлощук, голова профкому ДП «Рівненський авторемзавод», - прикро, що незважаючи на славну історію, підприємство, якому багато хто з працівників віддав частину життя, так ганебно знищують.

І ось у Міністерстві оборони вирішили забрати техніку, яка знаходиться на зберіганні тут. З усією відповідальністю можу сказати, що трудовий колектив техніку, без оплати за відповідальне зберігання, не віддасть. Як заберуть техніку безоплатно, то не буде з чого виплачувати заборговану зарплатню, а борг нині сягає 2,6 млн. грн., адже з квітня 2016 року жоден з 90 працівників, не отримував плату за свою роботу.

За словами Євгенії Белощук, люди зневірені, їм втрачати немає що. Та все ж , шукають ради та підтримки звідусіль довіряють профкому та гуртуються разом у боротьбі.

На ІІ профспілковому Форумі, який відбувався у Федерації профспілок області, пані Євгенія передала лист від трудового колективу для Сергія Капліна, депутата Верховної Ради України, представника профспілок у ВР, з тим, аби він вплинув на ситуацію на підприємстві. І вже нарешті довести справу до логічного завершення: або офіційно оголосити підприємство банкрутом з дотриманням всіх законодавчих норм, або дати держзамовлення з ремонту та відновлення техніки.

Депутат відгукнувся. 3 липня 2017 року відвідав підприємство особисто. Зустрівся з колективом. При зустрічі він запропонував висунути Ультиматум Уряду, Міністерству оборони та «Укроборонпрому» висловивши в ньому такі вимоги:

1. В найближчий час погасити заборгованість із заробітної плати на підприємстві;

2. Розробити чітку стратегію стабілізації роботи підприємства;

3. Виконувати взяті зобов’язання та надавати системні держзамовлення для забезпечення безперебійного існування підприємства.

У випадку невиконання вимог Ультиматуму вирішено вдаватися до більш радикальних дій.

 

 DSC 4610

Жанна Арсенічева,

ІАЦ ФПО

[ Детальніше... ]

АНАЛІТИКА. Мінімальна заробітна плата 3200 – перші результати реформування

13319ae6cb49371a009180907d4e8fa5

 

Наприкінці 2016 року Уряд ініціював двократне збільшення мінімальної заробітної плати з 1600грн. до 3200 грн., при цьому паралельно вводились зміни до законодавства про оплату праці, якими фактично заборонялось використовувати мінімальну зарплату для розрахунку заробітних плат, законодавчо заборонялось використовувати мінімальну заробітну плату в колдоговорах і угодах.

 

Вся суть реформи звелась до включення в мінімальну заробітну плату всіх доплат і надбавок за виключенням доплат за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Натомість в базу для розрахунку заробітних плат закладено цифру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня в розмірі - 1600 грн., що відповідає мінімальній заробітній платі станом на грудень 2016 року.

Незважаючи навіть на те, що Держбюджетом передбачено зростання прожиткового мінімуму, це не матиме ніякого впливу на мінімальну ставку для розрахунку зарплати протягом року, хто зможе домовитись, то буде перегляд ставок і окладів, автоматичного перегляду, як було останні двадцять років, вже немає.

Об’єктивно профспілки були позбавлені багатьох інструментів в договірному регулюванні оплати праці, а в умовах відсутності тарифної ставки робітника І розряду в Генеральній угоді, національний рівень залишився з мінімальною базою для переговорів 1600 грн. з контрольною точною заробітної плати не менше 3200 грн.

Майже півроку в оплаті праці діють нові правила, багато експертів пророкували катастрофу або ж неймовірні позитиви.

Нині дискусії дещо вщухли, ринок праці призвичаївся, проте проблеми нікуди не зникла й вже можна зробити попередні оцінки наслідків підвищення мінімальної заробітної плати та зміни суті мінімальної заробітної плати та її реального впливу на заробітну плату в Україні.

 

 (Докладніше)

 

Богдан Оверковський –

правовий інспектор праці

Профспілки металургів і гірників України,

член робочої комісії з визначення розміру мінімальної заробітної плати

[ Детальніше... ]

Спортивні досягнення працівників соціальної сфери

1DSCN3254

 

1 липня 2017 року в дитячому оздоровчому закладі “Придніпровський”, що в Золотоніському районі Черкаської області відбулася VIII обласна Спартакіада працівників соціальної сфери Черкащини. На змагання з’їхалось 18 команд із 21 первинної профспілкової організації або більше 200 осіб. Підтримати своїх рідних та колег приїхало біля 100 вболівальників.

Після параду команд  під час офіційної частини присутніх привітали голова Черкаської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Людмила Веселовська, директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало та головний суддя, голова ФСТ “Спартак” Юрій Мрачковський.

Змагалися в наступних видах спорту: дартс серед чоловіків та жінок, естафети “Екстремальна” та “Веселі старти”, перетягування канату, пляжний волейбол та “боулінг”.

Призерами в естафеті “Екстремальна” стала збірна команда Чигиринського району. Перші місця із дартсу вибороли Ірина Кулик із Смілянського психоневрологічного інтернату та  Олександр Мішин із Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих.

Дуже злагоджено і швидко пройшла естафета “Веселі старти”. Найшвидшими виявилася збірна команда Золотоніського району, яка виборола перше місце.

Одночасно з попередніми видами спорту проходили змагання з пляжного волейболу, які завершилися перемогою команди Жовтневого психоневрологічного інтернату.

У змаганнях із найемоційнішого виду спорту – перетягуванні канату – свою перевагу довела команда Чехівського психоневрологічного інтернату.

 

DSCN3457

 

А на завершення влучність продемонстрували керівники установ та організацій соціальної сфери та голови первинних профспілкових організацій. Хоча змагання з боулінгу не впливали на загальнокомандний результат, проте боротьба за призові місця була запекла. Чемпіонство виборола голова профкому управління соціального захисту населення Чигиринської РДА Олена Крячко.

Враховуючи результати І етапу обласної Спартакіади (змагання з шахів, шашок і настільного тенісі, що відбулися 29 березня) та фінального етапу, “золотими призерами” в загальнокомандній першості стала збірна команда Чигиринського району, “срібло” виборола команда Чехівського психоневрологічного інтернату, “бронзу” отримали представники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорнобаївського району.

Старання команд щодо творчого підходу до організації VІІІ обласної Спартакіади, належну екіпіровку, оригінальну назву команди, девіз теж не були  марні.

І місце – розділили між командами “Калина” Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих та “Златокрай” управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Золотоніської міської ради;

ІІ місце – збірна команду Золотоніського району “Хід конем”;

ІІІ місце – команда “Оптиміст” Гельмязівського психоневрологічного інтернату.

VIII обласна Спартакіада працівників соціальної сфери Черкащини фінішувала. Спортивне свято ще раз об’єднало всіх працівників, дало змогу гарно провести час, поспілкуватися з колегами, і головне – приїхати додому із довгоочікуваними і бажаними перемогами.

 

За інформацією Центральної Ради

Профспілки працівників соціальної сфери України

 

DSCN3655

 

1DSCN3647

[ Детальніше... ]

Борщ "підріс" на 10 грн: що буде далі з ціною

Щоквартальний індекс: блюдо додало у вартості через експортерів і затяжне міжсезоння

 

66 main new.1499348866

 

 

Всеукраїнське надбання – червоний борщ – знову подорожчав. З квітня по червень ціна на трилітрову каструлю страви збільшилася майже на 20%, при цьому тільки за останній місяць вартість її зросла ще на 3,65%. Про це свідчать результати щоквартальних підрахунків Індексу борщу, зроблені спеціально для "Сегодня" експертами Української аграрної конфедерації (УАК).

 

jpg 07

ВИННІ ОВОЧІ. Якщо в першому кварталі цього року каструля борщу коштувала 43,5 грн, то середня ціна в період з квітня по червень склала 52,1 грн. Станом же на 30 червня вартість трьох літрів борщу і зовсім підскочила до 54 грн. "Всьому виною, в першу чергу, овочі, які, незважаючи ні на що, продовжували дорожчати всю другу половину весни. У цьому році досить складна ситуація склалася на плодоовочевому ринку – дефіцит продукції, погані погодні умови і тривале міжсезоння зіграли свою роль, і привели ні до очікуваного зниження цін, а навпаки – до стрімкого зростання. Крім того, варто відзначити пожвавлення в експорті, зокрема картоплі – це теж утримує ціни від зниження", – розповів нам аналітик УАК Дмитро Дейна. Він також додав, що якщо в першому і другому кварталі (див. інфографіку) найдорожчим інгредієнтом в рецепті борщу були помідори (38,3 грн/кг або 7,64 грн на три літри борщу), то в кінці червня пальма першості перейшла до капусті. Сьогодні на білокачанну припадає 12% від вартості страви, або 6,7 грн (16,86 грн/кг). Втім, за останню декаду червня ціни на овочі все-таки пішли вниз. Дейна пов'язує це зі зростанням пропозиції. "Картопля в середньому подешевшав на 17,9% (до 10,04 грн/кг), морква – на 11,4% (до 14,27 грн/кг), буряк – на 16,6% (до 9,15 грн/кг), цибулю – на 16,9% (до 11,11 грн/кг). Тільки ціна на капусту залишилася практично на тому ж рівні (+2,4%; 16,86 грн/кг), хоча на тлі зростання попередніх тижнів (+74% за 20 днів) це виглядає досить оптимістично", – резюмує Дейна. При цьому експерта турбує найдорожчий інгредієнт в рецепті борщу – свинина (97,11 грн/кг), яка поки дешевшати не збирається.

ПРОГНОЗ. "Поточна ситуація в свинарстві не розташовує до зниження ціни. Скорочення поголів'я, зростання вартості виробництва і невщухаючий африканська чума свиней – все це продовжує штовхати ціни вгору", – вважає Дейна. По овочах прогноз експерта більш оптимістичний – в подальшому варто очікувати продовження падіння цін, нехай і не дуже різкого і тривалого. "Швидше за все, зниження цін протримається ще близько двох-трьох тижнів, а потім поступово стабілізується", – пояснює Дейна. Глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що африканська чума, навпаки, допоможе в короткостроковій перспективі знизити ціну на свинину гривень на 10. Така ситуація пов'язана з тим, що потерпілі фермери все одно будуть намагатися продати м'ясо, знижуючи ціну: "А ось борщовий набір овочів буде знижуватися в ціні аж до вересня. Далі – хоч роби ставки, тому що з року в рік ціни на початку осені поводяться непередбачувано".

за матеріалами  Сегодня.ua

 

[ Детальніше... ]

Профспілки мають зауваження до проекту ОНБП на 2018-2020 роки

rekenmachine-586

 

СПО об’єднань профспілок на засіданні 3 липня 2017 року розглянув проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки» (реєстр. № 6591 від 15.06.2017, далі – Проект) та звертає увагу на наступне.

 

Ініціатива Уряду щодо запровадження окреслення основних завдань бюджетної політики на середньостроковий період та визначення завдання забезпечення гідної оплати праці для працівників, шляхом її поступового підвищення, як пріоритетного, − безумовно є позитивним.

Однак, на нашу думку, реалізація Урядового проекту бюджетної резолюції у запропонованій редакції, не забезпечить виконання загальнодержавних завдань стосовно подолання бідності в Україні (визначено Стратегією подолання бідності, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 161-р), а також покращення рівня життя населення, впровадження в Україні європейських стандартів життя (визначене в Стратегії сталого розвитку «Україна–2020», схваленої Указом Президента України від 12.01.2015 № 5/2015).

Тому, профспілки наполягають на врахуванні у Проекті ключових пропозиції профспілок, щодо встановлення розмірів основних соціальних стандартів і гарантій (прожиткового мінімуму, мінімальних заробітної плати та пенсії), які ґрунтуються на нормах діючого законодавства, виходячи з розміру фактичного прожиткового мінімуму, а також з урахуванням у середньостроковій перспективі положень Конвенції МОП про основні цілі та норми соціальної політики № 117 (стосовно врахування при визначенні розміру прожиткового мінімуму витрат на придбання або оренду житла, медичне обслуговування, освіту).

У питанні визначення розміру базового тарифного розряду ЄТС потрібно бюджетні кошти, які нині планується спрямувати на доплату працівникам до законодавчо гарантованого рівня мінімальної заробітної плати, спрямувати не на реалізацію доплатного механізму, що веде до «зрівнялівки» в оплаті праці, а на підвищення розміру базового тарифного розряду ЄТС з тим, щоб посилювати диференціацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери.

Крім того, необхідно забезпечити справедливий розподіл результатів праці між бізнесом і працівниками. Адже фактично частка ФОП у ВВП заморожується на рівні менше 30 відсотків, що значно нижче аналогічних пропорцій у європейських країнах та не враховує необхідність масштабної легалізації «тіньової» зарплати.

Тому профспілки наполягають на перегляді розміру прогнозованого фонду оплати праці у бік істотного збільшення за рахунок перерозподілу прогнозованих прибутків прибуткових підприємств.

З метою просування вищевикладених пропозицій профспілки звернулися до Комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення стосовно підтримки профспілкових пропозицій до проекту Основних напрямах бюджетної політики на 2018-2020 роки (листи від 27.06.2017 № 01-13/509-СПО, від 06.07.2017 № 01-13/544-СПО). Також відповідні звернення направлені представникам ФПУ у Верховній Раді Україні С.М. Капліну та В.Є. Івченку (листи від 27.06.2017 № 01-13/513-СПО).

 

 

Згідно з рішенням СПО об’єднань профспілок

Департамент захисту соціально-економічних прав

[ Детальніше... ]

Переговори щодо розміру тарифної ставки робітника І розряду небюджетної сфери тривають

uk785 D04 final-000

 

За ініціативою профспілкової Сторони та в рамках роботи Спільної робочої комісії з підбиття підсумків виконання положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки досягнуто домовленості про відновлення переговорів щодо встановлення в 2017 році розміру тарифної ставки робітника І розряду на підприємствах і в організаціях небюджетної сфери усіх форм власності.

Чергові переговори були заплановані на 6 липня 2017 року, але представники Сторони роботодавців не з’явилися на зустріч соціальних партнерів, в телефонному режимі повідомивши про свою позицію щодо встановлення тарифної ставки працівника І розряду на 2017 рік на рівні 103 % визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Зазначена позиція не була підтримана профспілками, які, враховуючи зростання номінальної та реальної заробітних плат, наполягали на встановленні тарифної ставки працівника І розряду на 2017 рік на рівні щонайменше 125 % визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатної особи та запропонували винести прийняття остаточного рішення на зустріч керівників сторін соціального діалогу.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

апарату ФПУ

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Динаміка та стан виплати заробітної плати у травні 2017 року

805901.jpg

 

Динаміка заборгованості з виплати зарплати за даними Держкомстату

(табл.№1 додається)

 

Середня заробітна плата, грн.

(табл. №2 додається)

 


Департамент  захисту соціально-економічних 

прав апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31