10 липня 2017

ЗАСІДАННЯ СПО. Головний пріоритет – права та інтереси людини праці

 

 

СПО

 

Що мають зробити профспілки для надійного та ефективного захисту працівників в сучасних непростих соціально-економічних умовах? Як більш ефективно і справедливо реформувати систему оплати праці і пенсійну систему? Якою має бути в цих процесах роль профспілок як організації, покликаної захищати законні права та інтереси працівників? Ці та інші актуальні питання були у центрі уваги учасників засідання Спільного представницького органу  репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулося  10 липня у Києві.

 

На засіданні головував Голова СПО об’єднань профспілок,  Голова ФПУ Григорій Осовий.  У заході взяли участь заступники Голови ФПУ Володимир Саєнко, Олександр Шубін, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

 

СПО1

 

Серед головних питань порядку денного: «Про результати засідань Спільної робочої комісії з підбиття підсумків стану виконання Генеральної угоди на 1 січня 2017 року» та «Про основні напрями Стратегії подальшого реформування оплати праці в Україні», з яких доповідав перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок,  заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.  

 

 

СПО4

 

 

Після обговорення питання «Про основні напрями Стратегії подальшого реформування оплати праці в Україні», СПО об'єднань профспілок вирішив схвалити проект Основних напрямів Стратегії подальшого реформування оплати праці в Україні з пропозиціями, що пролунали під час засідання, та направити його Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, а членам СПО об’єднань профспілок у складі робочих груп та комісій з підготовки та доопрацювання проектів нормативно-правових актів, Генеральної угоди на новий термін та інших колективних угод з метою підтримки профспілкових пропозицій відстоювати положення проекту Основних напрямів Стратегії в рамках відповідних робочих груп, комісій.

 

СПО5

 

 

Окремим питанням було винесено питання «Про експертно-аналітичний висновок до проекту Закону України» Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (реєстр №6614).

 

В обговоренні цих важливих питань взяли активну участь члени СПО об’єднань профспілок - керівники та представники всеукраїнських галузевих профспілок Людмила Перелигіна,  Юрій Піжук, Сергій Українець, Олександр Рябко та інші. Вони внесли низку конструктивних пропозицій, які будуть враховані при остаточному варіанті профспілкової позиції з цих питань. 

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

 

СПО6

 

 Прес-центр ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

Президент підписав Закон щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей і збереження мережі дитячих оздоровчих закладів

954d1f96b13e5099f3605b06fdb33e38 1450864799 extra large

 

 

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2081-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів». Закон був прийнятий Верховною Радою України 6 червня 2017 року.

Документ удосконалює правове регулювання забезпечення реалізації прав дітей, передусім соціально-вразливих категорій, на оздоровлення та відпочинок.

Законом розширюються перелік категорій дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок та фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел. Також документом уточнюються повноваження державних органів у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, порядок утворення, реорганізації та ліквідації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, встановлюється відповідальність за неподання або подання не в повному обсязі відомостей для внесення до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

Реалізація положень Закону посилить контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Офіційне інтернет-представництво

Президента України

[ Детальніше... ]

У центрі уваги – діяльність профспілкової організації

P7041457

 

 

У місті Сквира на базі НВК «Сквирський ліцей  ‑ ЗОШ І-ІІ ступенів», відбулося засідання Президії Київської обласної ради профспілок під час якого було розглянуто досвід роботи первинної профспілкової організації управління Пенсійного фонду України у Сквирському районі Київської області по укладенню, виконанню та контролю за виконанням колективного договору. Проводив зібрання голова Київської облпрофради Валентин Кононенко.

У заході взяли участь начальник головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Василь Фатхундінов, голова Київського обкому профспілки працівників Пенсійного фонду України Леонід Білоус, начальник Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області Юлія Поступаленко, керівники району, очільники обласних організацій галузевих профспілок, первинних профорганізацій. Обговорювалися питання соціального партнерства, реалізації соціальних програм колективного договору, мотивації профспілкового членства.

Про особливості роботи первинної профорганізації повідомила голова перинної профорганізації Пенсійного фонду України у Сквирському районі Київської області Анастасія Мялук.

У січні ц.р. на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 р №988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України», в результаті реорганізації управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі та шляхом злиття управлінь Пенсійного фонду у Володарському, Ставищанському, Сквирському та Тетіївському районах внаслідок чого утворилося Сквирське об’єднане управління Пенсійного фонду України. Основним завданням управління Фонду є своєчасне призначення (здійснення перерахунку), виплата пенсій та інших виплат відповідно до законодавства, інформаційно-роз’яснювальна робота. Для ефективного діалогу з населенням систематично проводяться виїзні прийоми, зустрічі в трудових колективах

Сьогодні тут діє первинна профспілкова організація, котра об’єднує 74 членів профспілки, що становить 100% від кількості працюючих в управлінні.

Профком є повноважним представником усіх працівників у колективних переговорах з адміністрацією управління щодо умов працевлаштування, оплати праці, режиму трудового дня, охорони праці, про соціальний розвиток колективу. Керівництво управління завжди підтримує ініціативу профкому.

У зв’язку з утворенням Сквирського об’єднаного управління ПФ 31 березня 2017року було укладено колективний договір, в якому додержані положення Генеральної, Галузевої та територіальної угод. Документ, який було укладено з урахуванням можливостей управління, враховує та забезпечує життєво важливі потреби працівників: збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, збереження здоров’я через безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їхньої діяльності.

Щомісячно, без затримок виплачується заробітна плата, проводяться всі відрахування в соціальні фонди, працівники та їхні сім’ї мають можливість оздоровитися в оздоровчих закладах, тим хто цього потребує надається матеріальна допомога (на весілля, при народженні дитини, призову до армії,ювілеїв, на поховання, на лікування, при виході на пенсію).

Колдоговором також передбачено додаткові гарантії та соціально-побутові пільги.

Велика увага приділяється задоволенню соціально-культурних і духовних потреб працюючих і членів їхніх сімей. У трудовому колективі проводяться урочисті заходи до державних і професійних свят, вшанування кращих працівників управління, вітання ювілярів, придбання новорічних подарунків.(у 2016 році на проведення цієї роботи використано 10199,50 грн).

На виконання зобов ’язань колдоговору з метою пропаганди здорового способу життя та розвитку фізичної культури та спорту серед працівників, первинна профорганізація спільно з адміністрацією щорічно бере активну участь в обласних турнірах із більярду, зимових та літніх обласних спартакіада, шахово-шашкових турнірах, як проводить Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області.

Голова Київського обкому профспілки працівників Пенсійного Фонду України Леонід Білоус розповів присутнім про взаємодію обкому профспілки з органами представницької та виконавчої влади та первинними профорганізаціями щодо захисту соціально-економічних прав працівників галузі в умовах децентралізації влади.

Учасники виїзного засідання надали високі оцінки діяльності первинної профспілкової організації управління Пенсійного фонду України у Сквирському районі Київської області. За підсумками зібрання підготовлено постанову Київської облпрофради.

Під час зустрічі, члени президії оглянули експозицію музею історії НВК «Сквирський ліцей  ‑ ЗОШ І-ІІ ступенів» і відвідали Храмовий комплекс та Ландшафтний парк у с. Буки.

Тетяна РУБАН, «ПВ»

фото автора

 

P7041468

 

P7041472

 

P7041482

 

P7041517

[ Детальніше... ]

Позиция ЕКП относительно социальной защите работников всех форм занятости

document 5

 

Почти одновременно с пакетом документов, связанных с Европейской опорой социальных прав (ЕОСП), Европейская Комиссия недавно опубликовала Консультативный документ, давший старт «Первому этапу консультаций с социальными партнерами согласно статье 154 Договора о создании ЕС о возможных действиях, направленных на решение проблем доступа к социальной защите работников всех форм занятости». В нем излагаются основные аргументы, касающиеся устранения пробелов в фактическом доступе к социальной защите и услугам в сфере занятости для работников всех форм занятости, помимо полной занятости, бессрочной занятости согласно двусторонних трудовых отношений. В документе непосредственно ссылаются на несколько принципов Опоры, а именно: Принцип 4 «Активная поддержка занятости»; Принцип 5 «Безопасная и адаптируемая занятость»; Принцип 12 «Социальная защита».

В Консультативном документе также ссылаются на ответы, полученные в ходе широких консультаций по ЕОСП, в частности, что «обеспечение социальной защиты для работников всех форм занятости было центральной темой Европейской конференции по Европейской опоре социальных прав, состоявшейся в январе 2017 года». ЕКП приветствует тот факт, что Комиссия прислушивается к аргументам, представленным профсоюзами в тот день и в течение всего периода обсуждения, а также приветствует предлагаемые принципы и текущую инициативу по проведению Консультаций.

ЕКП считает, что Консультации могут стать отправной точкой в признании реалий меняющегося характера труда и демографии и необходимости обеспечения разумной и адекватной социальной защиты в качестве важного инструмента управления справедливым и устойчивым переходом в экономике и на рынке труда. Их можно рассматривать как первый конструктивный шаг на пути обеспечения охвата социальной защитой всех работников, как частичное, но необходимое вмешательство для уравновешивания социальных последствий растущей незащищенности и низкого качества рабочих мест.

Очевидно, что реформирование систем социального обеспечения с целью сделать их более справедливыми и всеохватывающими, не может быть отделено от комплексного подхода, в центре которого должно быть понятие «качественного труда».

Это подразумевает учет нескольких политических сфер, анализ сценариев и вызовов настоящего и будущего труда, рассмотрение политики на рынке труда, переформатирование служб занятости, активную политику в сфере занятости и, как следствие, адекватные рамки социальной защиты.

 

(Подробнее)

 

Перевод

Департамент международных связей ФПУ

[ Детальніше... ]

Всеукраїнська нарада працівників Державної служби зайнятості відбулась у Черкасах

19883489 1869296573393957 710457064 n

 

 

Днями у Черкасах відбулася всеукраїнська нарада працівників Державної служби зайнятості за участі представників обласних служб зайнятості.

Голова Федерації профспілок Черкаської області П.В. Шевченко разом з головою обласної ради Вельбівцем О.І., першим заступником голови облдержадміністрації Ковалем О.І., виконавчим директором обласного об’єднання роботодавців Яворською Т.І. привітав учасників всеукраїнської наради працівників Державної служби зайнятості.

Представники області поділились прикладами вирішення проблемних питань ( ПАТ «Азот», ПАТ «Черкасиобленерго»), позитивних направлень у питаннях вирішення зайнятості населення. Але головне, що окреслили низку проблем – низький рівень продуктивної зайнятості населення, трудова міграція (особливо молоді), дисбаланс на ринку праці (відсутність висококваліфікованих спеціалістів робочих професій та низький рівень професійної кваліфікації), відсутність робочих місць з гідним рівнем оплати праці, утриманські настрої великої частини безробітних, тіньова зайнятість.

Як приклад, при середній заробітній платі в області за січень-травень – 5470 грн., залишаються вакантними 400 посад в обласному управлінні Національної поліції з окладом 7-10 тис. грн.

На думку виступаючих, тільки комплексні заходи – законодавче врегулювання в питаннях оподаткування, оплати праці, кредитування виробництва, інвестицій, професійної підготовки та перепідготовки кадрів, розвитку малого, середнього бізнесу, самозайнятості населення, змінять ситуацію в країні.

Декларації та гасла протягом десятиліть забезпечили олігархічний уклад економіки, а не розвиток країни, ріст благополуччя українців.

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

19807537 1869294833394131 764353552 o

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31