серпня 2017

31 серпня 2017

1 Вересня - День знань!

День знань

 

 

Шановні спілчани, працівники освіти, учні та студенти!

 

Сердечно вітаю вас із  Днем знань – святом, яким розпочинається новий навчальний рік, і заново відкривається вікно можливостей до безмежного світу пізнання та отримання нового досвіду.

1 вересня – всенародне свято, коли оживають, наповнюючись радісними дитячими голосами, школи, відкриваються двері навчальних закладів для студентів. Це нові творчі пошуки педагогів, і хвилюючі очікування зустрічей з новими знаннями у молодого покоління  В цей день кожен із нас із теплом у серці згадує свої шкільні та студентські роки, друзів та вчителів, замислюється про майбутнє.

Щиро бажаю усім натхнення, завзяття, терпіння й невтомності на шляху до мудрості й підкорення нових освітніх горизонтів. Нехай реалізуються професійні плани і задуми вчителів, і буде легкою і радісною для всіх дорога до знань та нових творчих звершень.

 

Голова Федерації профспілок  України                 Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Галузева профспілка вітає освітян із Днем знань

1504161995 den-znan-2017-sayt

 

 

 

Шановні освітяни!

 

Перше вересня – особливе свято. Це – день, з якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас, – День знань!

 

Якщо забути про усі стереотипи, то це свято нових змін, позитивного розвитку та інтелектуального зміцнення усього суспільства.

 

У сучасному світі успіх та прогрес не можливий без якісної освіти. Тому у новому навчальному році зичимо усім школярам та студентам на шляху підкорення нових вершин, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

 

Найщиріші слова подяки вихователям, вчителям, викладачам, які щедро діляться своїми знаннями, виховують справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість, тепло сердець та добрі слова залишаються з вихованцями на все життя.

 

Нехай цьогорічний першовересень відкриває перед молоддю широкі обрії пізнання, педагогам приносить задоволення від плодів їхніх зусиль, а батькам – віру в щасливу долю їхніх дітей!

 

Із Днем знань!

З повагою

 

Георгій Труханов,

Голова Профспілки працівників освіти і науки України

[ Детальніше... ]

Розширене засідання підсумкової Колегії Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації — у новому форматі

IMG 0447

 

 

28 серпня 2017 року на базі Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва відбулось розширене засідання підсумкової Колегії Управління  освіти і науки облдержадміністрації, на якому розглянуто питання «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти у 2016-2017 навчальному році, стан підготовки до 2017-2018 навчального року та визначення основних завдань».

 

У роботі колегії взяли участь заступники голів районних державних адміністрацій, сільських, селищних рад, міських голів з гуманітарних питань, начальники відділів освіти районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, управлінь освіти міських рад, голови районних , міських, об’єднаних територіальних громад організацій Профспілки працівників освіти і науки України та інші представники педагогічної громадськості області.

 

З початком нового навчального року учасників Колегії привітали Леонід Сахневич, перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, та Валентин Мельничук, перший заступник голови Чернігівської обласної ради.

 

Питання щодо підсумків розвитку галузі освіти області у минулому навчальному році, стану підготовки до 2017-2018 навчального року, концептуальні засади реформування загальної середньої освіти Нової української школи та впровадження нового Державного стандарту початкової освіти у своїй доповіді висвітлив Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки.

 

У обговоренні доповіді взяла участь член колегії управління освіти і науки, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Матвеєва,  яка розпочала свій виступ з аналізу результатів соціального діалогу в області. Вона, зокрема,  зазначила, що у поточному році майже вдалося позбутися проблем несвоєчасної виплати відпускних, збільшився відсоток виплати надбавки за престижність, у 17 районах, містах і ОТГ прийняті рішення про дострокове підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам, які отримують зарплату з місцевих бюджетів. Профспілці вдалось не допустити масового відправлення працівників у відпустки за власний рахунок.

 

Далі Тетяна Матвеєва торкнулася питань законодавчих новацій та реформи освіти: “Безумовно, освітяни чекають на прийняття нового Закону «Про освіту», поліпшення рівня їхнього життя та покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Тут велика надія на Уряд, який обіцяє освіту зробити пріоритетом”. За її словами, із самого початку роботи над даним законопроектом, Профспілка активно включилася в цей процес і використовувала усі важелі для розширення прав і гарантій працюючих.

 

У проекті Закону виписані такі соціальні стандарти, за яких молодий учитель, переступивши поріг школи, матиме потужний стимул працювати, бо посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії складатиме чотири прожиткових мінімуми. Разом з соціальними партнерами Профспілці вдалось переконати Мінфін, що потрібно зберегти всі доплати: за класне керівництво, за перевірку зошитів, за завідування кабінетом, надбавки за стаж і престижність.

 

Більш ніж за два роки підготовки законопроекту спеціалістами Профспілки були проаналізовані всі його редакції, було внесено декілька десятків пропозицій.

 

Слід зауважити, що багато з пропозицій Профспілки було враховано. Зокрема, виключені із законопроекту норми щодо прийняття педагогічних працівників за контрактом і по конкурсу. Дещо складнішою була ситуація щодо керівників загальноосвітніх навчальних закладів. В останній редакції контракт для керівників шкіл також був скасований, але керівників призначатимуть на посаду за результатами конкурсного відбору. Повернута атестація педагогічних працівників, а сертифікація буде добровільною.

 

Далі лідер освітянської Профспілки торкнулася проблеми, яка виникла минулого року щодо  подальшого існування в системі вищої школи коледжів та училищ: “До мене, як до голови Чернігівської обласної організації Профспілки, звернулась Рада директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Спільними зусиллями ми переконали Міністерство освіти і науки, народних депутатів прийняти зміни до закону щодо продовження прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста!”. Однак, із 18 вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів на обласну освітянську Профспілку виходять лише два. Виходить, що в даному випадку Профспілка захистила навіть ті колективи, де нема наших спілчан. Тетяна Матвеєва акцентувала: “У нас одне галузеве Міністерство, одна нормативно-правова база, одна Угода. Тому і Профспілка має бути єдиною!”.

 

Окремо голова обласної організації зупинилася на складних процесах у новостворених територіальних громадах. “Хотілось, щоб освітяни займали більш активну позицію у виборчому процесі, щоб належним чином бути представленими у місцевих радах і лобіювати інтереси освітньої галузі, членів нашої організації” — зауважила профспілкова лідерка.

 

Далі учасниками Колегії обговорено стратегічні питання розвитку освіти і науки області та прийняте відповідне рішення.

 

Традиційно відбулось нагородження кращих представників педагогічної громадськості області Почесними грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, Управління освіти і науки облдержадміністрації, а також вручення нагород та Почесних грамот Центрального комітету і обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Віталій Копиш,

м.Чернігів

 

IMG 3163

 

IMG 3203

 

2017 08 28 kolegia osvita 13

[ Детальніше... ]

Інформацію про інспектора праці відтепер можна перевірити на сайті Держпраці

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

1008201601

 

Згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої форми, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017 № 866.

Віднедавна інформація про посвідчення інспекторів праці є у відкритому доступі мережі Інтернет. Її можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю – Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці або за телефоном (044) 288-10-00.

 

Департамент правового захисту

 

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Інформацію про інспектора праці відтепер можна перевірити на сайті Держпраці

Згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої форми, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017 № 866.

Віднедавна інформація про посвідчення інспекторів праці є у відкритому доступі мережі Інтернет. Її можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю – Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці або за телефоном (044) 288-10-00.

 

 

Департамент правового захисту

[ Детальніше... ]

Співпраця соціальних партнерів – вимога часу

20170830 092821

 

 

Задля єдиної мети – побудови соціально-відповідального суспільства з питань регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, створення сприятливих умов для вирішення соціально-економічних проблем територіальної громади 30 вересня 2017 року відбулась зустріч представників профспілок області з керівництвом Смолигівської об’єднаної територіальної громади Луцького району.

Голова ОТГ Галина  Прус, голова ФПО Іванна Дубинка-Філозоф, голови галузевих профспілок: агропромислового комплексу – Віталій Лупашко, державних установ – Ольга Сабурова, заст. голови ОК профспілки працівників освіти і науки Олександр Матвіїшин, голова координаційної ради профспілок Луцького району Віктор Оверчук обговорили питання вдосконалення соціально-економічних і трудових  відносин в системі об’єднаної територіальної громади, сприяння підвищенню ефективності в цілому її  діяльності, її органів та посадових осіб, гарантії прав жителів сіл,  які входять до складу об’єднаної територіальної громади, підвищення рівня їх соціальної захищеності.

Голови ФПО та Смолигівської ОТГ підписали Угоду про співпрацю між Федерацією профспілок області та Смолигівською об’єднаною територіальною громадою.

Згодом аналогічна зустріч представників профспілок відбулась з керівництвом Заборольської ОТГ цього ж району, зокрема з головою ОТГ Валеріем Боярським.

Учасники зустрічі обговорили ряд питань щодо подальшого розвитку соціального діалогу, узгодили позиції Сторін та розробили проект Угоди про співпрацю, яку домовились підписати найближчим часом.

                                     

Прес-центр Федерації профспілок Волинської  області

 

20170830 103231

[ Детальніше... ]

Змагаються представники соціальної сфери Миколаївщини

шашки

 

 

З 24 по 27 серпня 2017 року Миколаївська обласна організація профспілки працівників соціальної сфери (голова Василюк О.В.) спільно з Миколаївською міською громадською організацією ФСТ «Спартак» провели Х спартакіаду працівників соціальної сфери, присвячену Дню Незалежності України.

Понад 200 працівників установ соціальної сфери та члени їх сімей, які прибули на Спартакіаду з різних куточків Миколаївської області, були розміщені на території оздоровчого комплексу санаторного типу «Очаків».

В урочистому відкритті Спартакіади взяли участь голова обласної організації профспілки Василюк Ольга Василівна та директор Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Чекарь Ірина Костянтинівна.

Програма Спартакіади включала п’ять  видів змагань : волейбол, шашки, шахи, настільний теніс  і дартс, в яких взяли участь 14 команд. Поза командним заліком відбулися також змагання з більярду.

Переможцями спартакіади у загальнокомандному заліку стала команда територіального центру соціального обслуговування Веселинівського району. Друге місце виборола команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, третє – команда Лупаревського психоневрологічного інтернату.  Команди нагороджені пам’ятними кубками та грамотами.

 

Переможцями у командному заліку за видами спорту стали:

 

Волейбол:

-  І місце – команда Лупаревського психоневрологічного інтернату;

-  ІІ місце – команда команда територіального центру соціального обслуговування Веселинівського району;

-  ІІІ місце – команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

 

Шахи:

-  І місце - команда територіального центру соціального обслуговування Новоодеського району;

-  ІІ місце – команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства;

-  ІІІ місце – команда Степівського дитячого будинку-інтернату.

 

Шашки:

-  І місце - команда Степівського дитячого будинку-інтернату;

-  ІІ місце - команда територіального центру соціального обслуговування Веселинівського району;

-  ІІІ місце - команда територіального центру соціального обслуговування Новоодеського району.

 

Дартс:

-  І місце – команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства;

-  ІІ місце - команда Лупаревського психоневрологічного інтернату;

-  ІІІ місце - команда Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

 

Настільний теніс:

-  І місце – команда територіального центру соціального обслуговування Веселинівського району;

-  ІІ місце – команда Степівського дитячого будинку-інтернату;

-  ІІІ місце - команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

 

Переможцями у змаганнях з більярду в особистому заліку стали:

-       Белінський Олександр Миколайович (Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів);

-       Васильєв Олександр Сергійович (департамент соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації);

-       Кіцик Євгеній Олександрович (територіальний центр соціального обслуговування Веселинівського району).

 

Команди та спортсмени нагороджені кубками, медалями та грамотами.

 

В окремих номінаціях нагороджені також:

-   номінація «Наймолодший учасник» - Кирпічова Дарія, 15 років, член команди з волейболу, дочка головного спеціаліста управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації;

-    номінація «Найстарший учасник» - Зубанич Василь Михайлович, член команди з шахів і шашок, директор Лупаревського психоневрологічного інтернату;

-   номінація «Вдалий дебют» - команда управління соціального захисту населення первомайської райдержадміністрації.

 

Для дітей та дорослих прямо на морському узбережжі  були проведені веселі ігри, які організувала  інструктор Центру фізичного здоров’я «Спорт для всіх» Оксана Соловйова. Учасники «Веселих стартів» та усі діти отримали у подарунок солодощі.

Організатори спартакіади висловили щиру вдячність керівникам та головам профспілкових організацій установ соціальної сфери, які особисто брали участь у змаганнях та активно підтримували учасників. Серед них: директор Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Чекарь Ірина Костянтинівна, директор Лупаревського інтернату Зубанич Василь Михайлович, директор Степівського дитячого будинку-інтернату  Слюсаренко Руслан Олександрович,  голови профспілкових організацій Коваленко Марина Олександрівна, Малько Марина Володимирівна, Чабаненко Наталя Сергіївна, Єгоров Сергій Андрійович, Баранюк Юлія Сергіївна, Сокур Валентина Дмитрівна, Гуц Тетяна Олексіївна.

 

Профспілка працівників соціальної сфери України

 

 

 

 

волейбол

 

шахи

 

общая

[ Детальніше... ]

Підбито підсумки конкурсу «Краща робота фотографа – аматора»

IMG 1209

 

29 серпня 2017 року Запорізька обласна організація Профспілки працівників соціальної сфери провела обласний конкурс «Краща робота фотографа – аматора» серед працівників первинних профспілкових організацій.

 

В цьому заході взяли участь 15 конкурсантів із 12 первинних профспілкових організацій – управлінь праці та соціального захисту населення, центрів зайнятості, територіальних центрів соціального обслуговування, інтернатних установ Запорізької області. Конкурс проводився в трьох номінаціях: «Я та моя сім’я”, «Мій улюблений куточок природи, оселі, міста, селища, села» та «Пам’ятна мандрівка або цікава зустріч”. Учасники були неперевершені в своїх роботах. Деякі з них презентували свої роботи всією родиною. Красиві назви робіт і цікаве розкриття їх піснями, танцями, віршами і мініатюрами придали приємну та щиру атмосферу змагання. Члени профспілки показали, що вміють не тільки добре працювати, але можуть змістовно і відпочивати.

         Слід зазначити, що конкурс супроводжував професійний співак і ведучий, що підвищив рівень змістовності заходу.

         Після завершення заходу голова обласної організації Профспілки Тетяна Лазебна вручила переможцям обласного конкурсу Почесні грамоти обласної ради Профспілки та матеріальне заохочення.

 

 IMG 20170829 124138

 

878787878

 

Запорізька обласна організація Профспілки

працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

На Чернігівщині підписано нову угоду про соціальне партнерство у сфері пенсійного забезпечення

P8293861

 

29 серпня ц. р. в головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області підписано тристоронню угоду про соціальне партнерство у сфері пенсійного забезпечення між головним управлінням Фонду, Федерацією профспілкових організацій та обласним об’єднанням організацій роботодавців.

 

Від імені обласних організацій підпис під документом поставили їх очільники: начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко, голова Федерації профспілкових організацій області Ігор Москаленко та голова Обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Козир.

Партнери мають чималий досвід співпраці: попередню угоду про співробітництво у сфері пенсійного забезпечення було укладено ще вісім років тому. Спільне виконання угоди сприяло поглибленню партнерських відносин між органами Пенсійного фонду, професійними спілками та роботодавцями. Йдеться про реалізацію заходів, спрямованих на легалізацію заробітної плати та зайнятості населення, з метою наповнення бюджету Фонду та захисту прав застрахованих осіб. Результатом плідної співпраці є легалізація з початку 2017 року 1240 робочих місць та залучення додатково 272 тис. грн. єдиного соціального внеску.

- Питання легалізації заробітної плати, дотримання чинного законодавства з оплати праці, зменшення заборгованості із платежів до бюджету Пенсійного фонду наразі постали надзвичайно гостро, вирішити їх можна тільки у співпраці із соціальними партнерами, - зазначив під час підписання угоди начальник головного управління Фонду Юрій Юрченко. – Зокрема, проведено 7 спільних нарад, де заслуховувались звіти керівників та власників підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімальної.

Нова угода про соціальне партнерство у сфері пенсійного забезпечення передбачає взаємний обмін інформацією, методичну допомогу, інформування застрахованих осіб, страхувальників та пенсіонерів з питань загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, правову допомогу застрахованим особам, страхувальникам і пенсіонерам, а також здійснення заходів, спрямованих на легалізацію заробітної плати та зайнятості населення, з метою наповнення бюджету Фонду та захисту прав застрахованих осіб, удосконалення системи пільгового пенсійного забезпечення осіб, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, у т. ч. проведення та використання результатів атестації робочих місць за умовами праці, порядку фінансового покриття витрат на виплату цих пенсій та ін.

Відповідно до напрямів співпраці, фахівці головного управління Фонду проводитимуть засідання «круглих столів», семінари, конференції, навчальні заняття з питань пенсійного забезпечення, ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, залучаючи до участі в цих заходах соціальних партнерів. Федерація профорганізацій області, зокрема, бере на себе зобов’язання інформувати Фонд про факти виявлених порушень з нарахування та обліку заробітної плати, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також вживати заходів для усунення таких порушень, користуючись правами й повноваженнями професійних спілок. За роботодавцями закріплено завдання в межах компетенції контролювати своєчасність та повноту виплати заробітної плати та сплати єдиного соціального внеску, подання відомостей про застрахованих осіб до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, легалізацію заробітної плати та зайнятості населення.


P8293851

 

Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

[ Детальніше... ]

30 серпня 2017

ДИНАМІКА ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ У ЛИПНІ 2017 РОКУ


groshi-1 Динаміка заборгованості з виплати зарплати

за даними Держкомстату
(таблиця додається)

Динаміка середньої заробітної плати
за даними Держкомстату
(таблиця додається)

Департамент захисту соціально-економічних
прав апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31