02 серпня 2017

Які зміни до законодавства передбачені проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (реєстр. №6614 від 22.06.2017)

1303b9627275b78758d8a15004735518

 

Верховною Радою України 13.07.2017 прийнято в першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (реєстр. №6614 від 22.06.2017). Проект буде доопрацьовуватися з урахуванням внесених пропозицій і планується його розглянути у другому читанні у вересні ц.р.

У попередній інформації від 31.07.2017 було наведено перелік питань, які профспілкова сторона надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також передано народним депутатам України для внесення їх до Верховної Ради для врахування при доопрацюванні законопроекту до розгляду його у другому читанні.

Нижче надається загальна інформація по змінах до законодавства, які передбачаються законопроектом.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Про звернення Федерації профспілок України

ok 2

 

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана (текст додається) та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо прийнятого парламентом 12 липня в першому читанні за основу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (реєстр. № 6489), ініційований Програмою USAID «Лідерство в економічному врядуванні».

 

У зверненнях зокрема, зазначається, що внесення запропонованих у проекті змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)», не відповідає предмету регулювання проекту, який, згідно з його назвою, спрямований на  вдосконалення державного контролю лише щодо додержання законодавства про працю та зайнятість населення. А його автори, прикриваючись необхідністю переходу від каральної моделі перевірок до сприяння виправленню правопорушень та стимулювання детінізації оплати праці, скорочення кількості зловживань під час проведення перевірок з питань праці і занятості, насправді намагаються обмежити здійснення державного контролю в сфері праці, позбавити бізнес необхідності сплачувати штрафні санкції у випадках першого порушення, зокрема за неоформлення співробітників, що, навпаки, заохочує нелегальну зайнятість.

 

Голова ФПУ звернувся до Прем’єр-міністра як суб’єкта законодавчої ініціативи з проханням запропонувати профільному Комітету Верховної Ради України скористатися технічною допомогою МОП, направивши законопроект на експертизу. 

 

Федерація профспілок України надіслала до Верховної Ради України детальні зауваження та пропозиції та збирається ініціювати їх внесення через народних депутатів як суб’єктів законодавчої ініціативи. У зв’язку з цим Голова ФПУ звернувся до Голови Верховної Ради з проханням дати доручення профільному комітету Верховної Ради України розглянути питання щодо вилучення положень закону, які протирічать ратифікованим Україною конвенціям МОП з метою приведення законопроекту під час другого читання у відповідність до міжнародних зобов’язань України.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Медичній реформі – ефективність, прозорість, соціальну наповненість

КОВ

 

Актуальні проблеми у системі охорони здоров’я, пошук нових ефективних шляхів її реформування в інтересах людей праці та роль в цьому процесі профспілок – ці та інші важливі питання, що турбують зараз членів профспілок, всіх громадян України, обговорили 2 серпня під час робочої зустрічі Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий та Директор програм Центру солідарності АФП - КВП в Україні Трістан Масат.

 

У зустрічі взяли участь Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, її заступник Ірина Швець, керівник Департаменту охорони праці ФПУ Юрій Андрієвський, керівник Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення ФПУ Володимир Максимчук, працівники апарату ФПУ.

 

КОВ2

 

«На наше глибоко переконання, медична реформа в Україні впливає не тільки на пацієнтів, але і на працівників медичної галузі, - зазначив Трістан Масат. – Тому ми хотіли б почути про роль профспілок у цьому процесі. А саме: про історію взаємовідносин профспілок з Міністерством охорони здоров’я, які ваші зауваження та пропозиції до реформи медичної галузі та системи охорони здоров’я в цілому».

Григорій Осовий проінформував гостя про ситуацію, яка склалась у вітчизняному секторі надання медичних послуг та про дій Федерації профспілок України по забезпеченню захисту конституційних, соціально-економічних прав та інтересів працюючої людини. «Нас, звичайно, цікавлять і турбують два важливих аспекту медичної реформи, - наголосив він. – Це, по-перше, те, як будуть захищені під час проведення реформи права пацієнтів, і, по-друге, як будуть захищені права та інтереси самих працівників галузі. Ми поки що з боку Міністерства охорони здоровя чітких та зрозумілих відповідей на ці запитання не отримали».

 

КОВ1

 

Голова ФПУ зазначив, що фахівці Федерації спільно з фахівцями Профспілки працівників охорони здоров’я України підготували та запропонували свої зауваження та пропозиції до медичної реформи. Їх вже було надіслано на адресу Міністерства охорони здоровя та до парламентських фракцій.

 

КОВ3

 

Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль проінформувала Трістана Масата про пропозиції та дії галузевої профспілки щодо розробки та впровадження медичної реформи. «Наша позиція така – медична реформа має бути ефективною, прозорою, соціально наповненою, - заявила вона. - Але діалог з Міністерством проходить дуже важко. До профспілкових ініціатив та пропозицій там не хочуть прислуховуватися. Документи, спрямовані на реформування галузі, не зважаючи на вимоги закону про соціальний діалог, не узгоджуються з профспілками. Наша Профспілка, Федерація профспілок України намагаються відновити соціальний діалог, але зараз це дуже складно. Чому профспілки не сприймають цю реформу? По-перше, тому що до її розроблення не були залучені ні профспілки, ні роботодавці. Профспілка, яка представляє інтереси понад 700 тисяч працівників галузі, має права та обов’язок брати участь у процесі реформування цієї сфери. Також ми не маємо чітких економічних висновок про те, як буде відбуватися ця реформа. Тому у профспілок є до реформи чимало зауважень та пропозицій».

 

КОВ4

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Угоді про створення СПО – креативний зміст та соціальне наповнення

СПО

 

Актуальні питання активного й ефективного захисту законних прав та інтересів людини праці, що мають знайти відображення в Угоді про утворення СПО репрезентативних всеукраїнських обєднань профспілок на національному рівні, обговорили під час наради 1 серпня керівники репрезентативних обєднань профспілок.

Вів нараду Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

У жвавій, гострій та конструктивній дискусії навколо пропозицій до проекту Угоди взяли участь голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, голова всеукраїнського профспілкового об’єднання «Єдність» Анатолій Оніщук та його заступник Галина Колосюк, відповідальний секретар Федерації профспілок транспортників України Володимир Мельник, керівник Департаменту правового захисту ФПУ Ірина Тубєлєць, керівник Управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання ФПУ Олена Лобченко, її заступник, завідувач відділу соціального діалогу Валентина Приходько, заступник голови Профспілки працівників нафтової і газової промисловості Сергій Українець.

Зокрема учасники дискусії обговорили питання про внесення народним депутатам України пропозицій до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення(реєстр. № 6489), який прийнято у першому читанні та опрацювали пропозиції робочої групи до проекту Угоди про утворення нового СПО на національному рівні для ведення колективних переговорів по Генеральній угоді

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

Прес-центр ФПУ

 

СПО1

 

СПО2

 

СПО6

 

СПО4

 

СПО3

 

СПО5

 

[ Детальніше... ]

АНОНС

rada

 

 

03 серпня 2017 р. дивіться на парламентському телеканалі «РАДА» виступ Голови ФПУ Осового Г.В. з питань пенсійної реформи та захисту прав працівників у зв’язку з прийняттям у першому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення».

Початок прямої трансляції об 11.30 год.

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

РАБОТНИКИ ВЕЛИКОБРИТАНИИ ПОЛУЧИЛИ БЕСПЛАТНЫЙ ДОСТУП К ПРАВОСУДИЮ БЛАГОДАРЯ ПОБЕДЕ ПРОФСОЮЗОВ В СУДЕ

UNISON from their website fighting for Justice for all

 

На прошлой неделе британский профсоюз UNISON выиграл в суде знаковое дело против правительства консерваторов, касающееся уплаты судебных сборов при рассмотрении трудовых споров. Четыре года тому назад правительство ввело судебный сбор в размере 1200 фунтов стерлингов (1340 евро) для работников, подающих иск на работодателя в суд по трудовым спорам. Сборы были отменены с немедленным вступлением в силу. При этом правительству предстоит вернуть  27 млн. фунтов стерлингов (30,2 млн. евро) судебных сборов, уплаченных работниками за последние четыре года.

Правительство консерваторов утверждало, что сборы уменьшат количество ложных, надуманных и слабых дел, но официальная статистика показала, что на самом деле в течение трехлетнего периода было на 79% дел меньше чем ранее. Профсоюзы, юристы по трудовым вопросам и другие утверждают, что это было связано с уменьшением доступа работников, в особенности малоимущих и более уязвимых, к правосудию. Это была жесткая мера, принесшая пользу работодателям. UNISON подал в суд, поскольку были нарушены основополагающие принципы справедливости, в частности имел место отказ работникам в доступе к правосудию.

В своем постановлении Верховный суд:

  • установил, чтоработникииз семей с низким и средним уровнем доходов существеннопострадаливследствие понесенных ими расходовнасборов, что отразилось на ихблагосостоянии;
  • постановил,чтосборы в разыпревышали сложность дел,а делаболее длительноевремя, что представляло собойкосвеннуюдискриминацию,причем в большинстве случаев истцами были женщины;
  • подчеркнул,чтоправительствопроигнорировалообщественную

пользу от соблюдения трудовых прав, учрежденных парламентом;

  • подчеркнул,чтоэффективное соблюдение трудовых прав являетсяосновой парламентской демократиии неотъемлемой частьюразвития законодательства Великобритании.

Решение ознаменовало собой окончание четырехлетней борьбы UNISON за отмену введенных правительством сборов.

Для более подробной информации см. пресс-релиз UNISON: https://www.unison.org.uk/news/article/2017/07/tribunal-fees-victory/ и решение Верховного суда:  https://www.supremecourt.uk/cases/uksc-2015-0233.html

 

 

Департамент международных связей ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31