03 серпня 2017

7 серпня

 

9.00 - нарада з заступниками Голови ФПУ.

[ Детальніше... ]

Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідей

DSC02715

 

У Федерації профспілок Кіровоградської області за участю керівників обласних і районних організацій профспілок, які вже працюють в умовах децентралізації влади і мають певні напрацювання, відбулося засідання за круглим столом на актуальну, недостатньо вивчену тему: «Роль і місце профспілок у процесі децентралізації влади».

Голова ФПО Максим Баланенко, озвучив мету засідання: узагальнити практику, з’ясувати проблеми, розробити шляхи співпраці з об’єднаними територіальними громадами задля збереження організацій профспілок.

У засіданні взяла участь Валентина Шеремет, експерт  центру розвитку місцевого самоврядування, яка розповіла про мету реформування органів місцевого самоврядування та кроки на шляху до створення об’єднаних територіальних громад. На Кіровоградщині поки що створено 7 ОТГ (повинно бути 54), тобто область посідає останнє місце.

Керівників організацій профспілок у цьому процесі хвилює багато моментів. Наприклад, недосконале законодавство, а це призводить до хаосу. Сьогодні, на жаль, вип’ячується закон про утворення ОТГ, а інші (КЗпП, «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про колективні договори») – ігноруються. Порушуються основні принципи утворення ОТГ: добровільність і спроможність. До поняття «добровільність» долучається прикладка: примусова. Питання спроможності теж хитке. А куди подінуть неспроможні села? Багато запитань виникає і щодо фінансування: поки що держава виділяє кошти (хоча їх не на всі напрямки вистачає) на підтримку ОТГ, а що буде через кілька років? Відкритим залишається питання кадрів, які приходять до керівництва ОТГ, їхньої компетентності. Доцільним було б організувати на державному рівні навчання голів, їхніх заступників новостворених громад, щоб не наламати дров у недалекому майбутньому. Непокоїть і питання відповідальності: її просто немає. Як і контролю, наприклад, за використанням коштів. І найприкріше, у процесі створення ОТГ, загубилася людина, заради якої й повинна проводитися реформа. Саме тому учасники засідання пропонують налагодити співпрацю з новоутвореними об’єднаннями та відстоювати галузеві інтереси спілчан при реформуванні.

Враховуючи, що децентралізація влади безпосередньо впливає на діяльність організацій профспілок в ОТГ та з метою недопущення порушення прав і гарантій діяльності профспілок, учасники засідання рекомендують організаціям профспілок: вважати одним із головних завдань організацій профспілок усіх рівнів в умовах реформування місцевого самоврядування збереження галузевого принципу побудови профспілок, що діють в об’єднаній територіальній громаді.

 

Марія Іванова,

м.Кропивницький

 

DSC02718

[ Детальніше... ]

РЕАГУВАННЯ. Про відповідь депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"

images

 

На звернення Федерації профспілок України на адресу депутатської франції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" у Верховній Раді України стосовно законопроектів "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" №6327 від 10.04.2017р. та "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" № 6329 від 10.04.2017р. надійшла відповідь, у якій зокрема зазначається:

 

"Зважаючи на важливість вищезазначеного питання, направлені Вами зауваження та пропозиції надані Голові комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради України, народному депутату - члену фракції "БПП" Богомолець Ользі Вадимівені і народним депутатам - членам фракції, які входять до складу вищевказаного комітету для подальшого розгляду та опрацювання".

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Оздоровлення дітей – золоте правило «Гідросили»

 

IMG 1283

 

Ми уже не перший рік відправляємо на оздоровлення дітей працівників заводів «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» у «Бригантину». У таборі підібрана найкраща команда, починаючи від директора і закінчуючи вожатими, адже вони забезпечують комфортне та насичене життя дітей. Щоразу діти повертаються додому з гарним настроєм та враженнями і просяться залишитися ще на одну зміну. За їхніми відгуками, ніщо так не оздоровлює, як свіже повітря та активне дозвілля у колі друзів. Щодня в таборі готують нові сюрпризи: екскурсії, конкурси, битви хорів, флешмоби. Приємно, що є школярі, яких можна назвати «ветеранами «Бригантини» - вони там виросли. Здійснюються заняття у гуртках за інтересами, завдяки яким діти розкривають свої таланти. Родзинкою табору є власний упорядкований пляж – улюблене місце дітей. «Бригантина» підходить нам за усіма параметрами, тому іншому місця для відпочинку дітей не шукаємо.

На наших підприємствах традиційно приділяється увага соціальним питанням, в т. ч. оздоровленню дітей працівників. Навіть у складні часи робиться усе можливе, аби діти повноцінно відпочили, а батьки не ламали голови, як зміцнити здоров’я своїх синів і дочок улітку. Ці питання повністю покладені на профком. Літо для нас не просто гаряча пора, а екзамен на оздоровлення. Такий відпочинок став можливим завдяки значній підтримці адміністрацій підприємств, які з розумінням ставляться до цих питань і виділяють кошти на дитяче оздоровлення, а також на транспортні послуги. Завдяки такій підтримці відпочинок в таборі став доступним кожній дитині, адже пільгова путівка на 21 день коштує для батьків усього 294 грн.»

 

Сергій Олійник,

голова єдиної первинної профспілкової організації  «Гідросила».

м. Кропивницький

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31