01 листопада 2017

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ. Профспілки вимагають справедливої оплати праці в бюджетній сфері

 

 

 

 МИНСОЦ

 

Актуальні питання удосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі шляхом вироблення нових підходів до формування Єдиної тарифної сітки обговорили 1 листопада учасники узгоджувальної наради у Міністерстві соціальної політики України.

 

У зустрічі взяли участь перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська, директор Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцплітики Олександр Товстенко, представники ряду міністерств та відомств.

 

Профспілкову сторону представляли керівник Департаменту захисту соціально-економічних прав ФПУ Людмила Остапенко, завідувач відділу бюджетної політики ФПУ Лілія Маковецька, голова Профспілки працівників соціальної сфери України Володимир Тьоткін, заступник голови Профспілки працівників культури України Галина Гапйдук, заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк, заступник Голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Швець, завідувач відділом захисту економічних прав та інтересів трудящих Профспілка працівників державних установ України Валентина Гурневич

 

Під час наради відбулась жвава та гостра дискусія навколо проекту Постанови Кабінету міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та «Рекомендацій щодо типового переліку критеріїв оцінки «заслуг» працівника, які можуть бути застосовані при визначенні розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника за підгрупою оплати праці Єдиної тарифної сітки груп посад (професій) і коефіцієнтів з оплати праці», які розроблено Департаментом заробітної плати та умов праці Мінсоцплітики.

 

Представники профспілкової сторони висловили свої зауваження та конкретні та конструктивні пропозиції, спрямовані на підвищення рівня соціально-економічного захисту працівників бюджетної сфери, встановлення гідної та справедливої оплати праці.

 

Вирішено продовжити консультації, а також створити спеціальну робочу групу для узгодження позицій з цього питання.

 

 Прес-центр ФПУ

 

МИНСОЦ1

 

МИНСОЦ3

 

 МИНСОЦ5

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України вивела на вулиці тисячі людей

Изображение 186

 

1 листопада освітяни столиці пікетували КМУ з вимогою до Уряду не урізати обсяги фінансування з Державного бюджету наступного року потреби галузі освіти м. Києва.

 

Учасниками мирної громадської акції стали викладачі вузів і шкіл з усіх київських районів, керівники районних відділів освіти, представники Міністерства освіти і науки України, учні та студенти.

Вони обурені планами зменшення обсягів освітньої субвенції з Держбюджету-2018 для м. Києва. до 2,7 млрд грн. при необхідній потребі в 3,9 млрд грн. За даними мітингувальників, Кабінет Міністрів України «урізав» фінансування оплати праці столичних освітян на 1,2 млрд грн. через що існує ризик скорочення 7000 педагогів або зменшення розміру заробітної плати шляхом невиплати наступного року надбавок за престижність педагогічної праці.

Люди вийшли, щоб не допустити погіршення життя і звуження соціальних гарантій для освітян, вони вимагають належного фінансування галузі «Освіта». Ситуацію прокоментував голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь: «Цинізм з боку Уряду щодо освітянської сфери викликає у працівників закладів освіти справедливий протест. Ми вимагаємо , щоб влада забезпечила бюджетникам гідну оплату праці, а також пенсію, стипендію».

 

За повідомленням прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України, під час акції протесту відбулася зустріч робочої групи з представниками Уряду, у якій взяли участь перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець та заступник міністра Павло Хобзей.

 

При цьому В.Ковтунець запевнив, що заробітна плата освітян м. Києва у 2018 році не буде меншою, ніж у 2017 році. Окрім того, за його словами, впродовж наступного року планується підвищення заробітної плати освітян в середньому на 25%. Після перемовин було запропоновано організувати круглий стіл щодо фінансування видатків на заробітну плату працівників освіти м. Києва, у якому взяли би участь представники профспілкової сторони, а також органів центральної та місцевої влади.

 

Водночас, представники Міністерства фінансів України у переговорах зустрічі не брали. Жодних офіційних документів з інформацією щодо джерел фінансування видатків на заробітну плату освітян м. Києва в повному обсязі наразі надано не було.

 

Після виступів на мітингу біля стін КМУ його учасники прийняли резолюцію, у який вони вимагають від Уряду:

  1. 1.Передбачити видатки на освітню субвенцію для міста Києва в розмірі 3,9 млрд грн для забезпечення виплати заробітної плати освітянам у повному обсязі.
  2. 2.Забезпечити розподіл обсягів освітньої субвенції між місцевими бюджетами, з урахуванням коефіцієнта приведення контингенту учнів; коефіцієнта приведення кількості педагогічних ставок у зв’язку з поділом класів на групи при вивченні окремих предметів у ЗНЗ; підвищення розміру посадових окладів за спеціалізацію навчальних закладів; видатків на підвищення заробітної плати працівників освіти у 2018 році.
  3. 3.Забезпечити встановлення:

-         посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі не менше 3 мінімальних заробітних плат;

-         посадового окладу науково-педагогічного працівника – на 25 відсотків вище окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії.

  1. 4.Встановити прожитковий мінімум для працездатної особи не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму в цінах грудня 2017 року з урахуванням його коригування на оновлення наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та прогнозного рівня інфляції.
  2. 5.Забезпечити внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці» щодо виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат.
  3. 6.Передбачити обсяги видатків на підготовку кадрів вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації з урахуванням підвищення рівня мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, сплати комунальних послуг у повному обсязі, прогнозного рівня інфляції.
  4. 7.Збільшити обсяги видатків на виплату академічних і соціальних стипендій студентам пропорційно зростанню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  5. 8.Не допустити передачу фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети, зберегти чинний порядок їх фінансування.

У випадку ігнорування своїх справедливих вимог освітяни мають намір розпочати процедуру входження з Урядом в колективний трудовий спір.

 

Изображение 183

 

Изображение 161

 

 Изображение 198

 

Изображение 196

 

Изображение 206

 

Изображение 203

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Ще понад 3 мільйони пенсіонерів отримають підвищення пенсії у листопаді

Se

 

У жовтні Уряд забезпечив виплату перерахованих пенсій відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

В результаті перерахунку пенсії було підвищено для 10,2 млн пенсіонерів. Доплату до 200 грн отримало 4 794,8 тис осіб, доплату в розмірі 200,01 – 500 грн – 2 069,8 тис осіб, від 500,01грн до 1000 грн – 1 291,6 тис, і ще  2 082,6 тис осіб отримали доплату понад 1 тис грн.

У жовтні підвищення пенсії отримали понад 6,9 млн. пенсіонерів, розмір підвищення яких перевищував 140 грн. Ті ж у кого розмір підвищення менше отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді.

Перерахунок пенсій відбувся зокрема шляхом осучаснення пенсій. Аби, перш за все, ліквідувати розриви у  розмірах пенсій залежно від року призначення.  Останній перерахунок пенсій проводився в 2012-му році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91грн.). За цей час середня зарплата по Україні, яка застосовується при обчисленні пенсії, зросла до 3764,4 грн., або більше ніж в 3 рази. Перерахунок пенсій ліквідує цей дисбаланс. Чим раніше людина вийшла на пенсію, тим вищою є доплата при осучаснені пенсії.

Крім того в зв’язку із застосуванням збільшеного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зросли прив’язані до цього показника виплати. Мінімальна пенсія за віком зросла з 1312 гpн до  1452 грн. Майже на 11% зросли мінімальні пенсії: для учасників бойових дій, особам, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС, родинам загиблих військових, шахтарів, інвалідів.

 

Всі пенсії перераховувались для кожного пенсіонера індивідуально, але за єдиною формулою.

 Розмір доплати  = Сз × Ікз × Кс - Розмір пенсії до осучаснення

 Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії. Для перерахунку раніше призначених пенсій використовувався показник середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році  (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Перерахунок раніше призначених пенсій проводився з коефіцієнтом 1.

 

В результаті ті, хто працювали більше років  і довше сплачували страхові внески, отримали більші підвищення (у них коефіцієнт Кс більший). Але розмір доплати залежав не тільки від трудового  стажу, а і від розміру зарплати (коефіцієнт І кз). Тому найвищі доплати отримали  ті, хто працював на важких і шкідливих виробництвах, де зарплати буди традиційно високі. Це – шахтарі, працівники гірничозбагачувальних нафто- та газопереробних та хімічних виробництв, металурги та ін.

Слід наголосити на ще одному дуже важливому моменті. Якщо дотепер пенсіонери могли чекати наступного підвищення роками, то тепер осучаснення буде проводитись автоматично. Пенсії переглядатимуться в залежності від зростання заробітної плати і інфляції. Таким чином буде поставлено запобіжник від знецінення з часом пенсійних виплат, як це відбувалось досі. 

Детальніше дізнатися про умови і порядок перерахунку пенсії можна в контакт-центрі Пенсійного фонду України або в контакт-центрі регіонального відділення Пенсійного фонду за місцем отримання пенсії. 

Телефони

 «гарячих ліній» Пенсійного фонду України

 

Контакт – центр Пенсійного фонду України

 

тел. 0-800-503-753

(044) 281-08-70

(044) 281-08-71

Телефони «гарячих ліній» в областях та м. Києві

№ п/п

Регіон

Номер телефону «гарячої лінії»

1.

Вінницька обл.

(0432) 66-09-94

Для військовослужбовців

(0432) 50-50-17

2.

Волинська обл.

0(332)78-73-51

0(332)78-73-62

3.

Дніпропетровська обл.

(0562) 31 75 10

(0562) 31 75 26

Для військовослужбовців

(056) 375 45 34

4.

Донецька обл.

(0626) 62-25-64

5.

Житомирська обл.

(0412) 24-66-98

 (0412) 24-07-15

 Для військовослужбовців

(0412) 22-97-43

6.

Закарпатська обл.

(0312)61-40-02                                          

7.

Запорізька обл.

(061) 213-23-63

Для військових пенсіонерів

(061) 213-64-88

8.

Івано-Франківська обл.

(0342) 53-11-52

9.

Київська обл.

(044) 425-83-51

Для військовослужбовців

(044) 453-75-15 

10.

Кіровоградська обл.

(0522) 33-04-41

Для військовослужбовців

(0522) 37-70-58

11.

Луганська обл.

(095) 802-61-38

(06452) 4-51-47

Для військовослужбовців

(050) 015-82-54

12.

Львівська обл.

(032)255 38 97

(032)2550536

Для військовослужбовців

(032)2458156

Для іноземних пенсій

(032)2458133

13.

Миколаївська обл.

(0512) 44 14 37

14.

Одеська обл.

(048) 728-29-90  

(048)7220256                                                  

15.

Полтавська обл. 

0-800-50-25-10

Для військових пенсіонерів

(0532) 56-53-29

 (05322) 2-87-42,

(05322) 2-05-95

16.

Рівненська обл.

(0362) 26-29-95

17.

Сумська обл.

(0542)600-737,

(0542)607-417,

 (0542)679-279,

(0542)679-274

18.

Тернопільська обл.                 

(0352) 234893

 (0352)435060

19.

Харківська обл.

(057)7157575

(057)7581353

(057)7051062

20.

Херсонська обл.

0552 35-39-02

Для військовослужбовців

055245-39-38

21.

Хмельницька обл.

(0382) 76 35 13

(0382) 65 70 92

22.

Черкаська обл.

(0472)36 08 01

Для військовослужбовців

(0472)32-09-02

23.

Чернівецька обл.

(03722) 7-45-31

Для військовослужбовців

(0372) 51-83-01

24.

Чернігівська  обл.

(0462) 60-34-85

Для військовослужбовців

(0462) 72-40-61

25.

м. Київ

(044) 482-11-18

 

За повідомленням Прес-служби Мінсоцполітики

[ Детальніше... ]

Обговорення очікуваних реформ у житлово-комунальному господарстві на розширеному засіданні Київської міської ради профспілок


31 жовтня 2017 р. відбулася розширена нарада керівників членських організацій Міськпрофради й профспілкового активу міста, яку провів Голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник. У заході взяли участь: заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак, Голова ВГО «Спілка власників житла України» Олексій Кучеренко, начальник Управління (інспекції) самоврядного контролю КМДА Станіслав Москалевський, фахівець Департаменту соціально-економічного захисту апарату Федерації профспілок України Наталія Федорчук, голови первинних профспілкових організацій Керуючих компаній з обслуговування житлового фонду районів м. Києва. 

imgonline com ua CompressBySize Iv5D6reXYotW2YrI

Головне питання порядку денного – обговорення соціально важливого законопроекту «Про житлово-комунальні послуги» (реєстр. № 1581-д), який має змінити форму управління та утримання будинків комунальної власності, вплинути на якість надання відповідних послуг. Відкриваючи засідання, Голова Міськпрофради Валентин Мельник наголосив, що в очікуванні суттєвих реформ у житлово-комунальному господарстві, передбачених законопроектом «Про житлово-комунальні послуги», який готується до другого читання, люди стурбовані й хочуть знати: на які зміни та несподіванки слід очікувати, що законодавчо зміниться з прийняттям законопроекту.

imgonline com ua CompressBySize cjq5KOBpLaOW

У своєму виступі Голова ВГО «Спілка власників житла України» Олексій Кучеренко акцентував увагу, що перед тим, як впроваджувати реформи в галузі ЖКГ, першочергово столичній владі необхідно скласти відповідні акти відведення земельних ділянок щодо кожного будинку комунальної власності міста; технічні паспорти будівель; на рівні регіонів передбачити кошти на модернізацію житлового фонду. Взагалі, підкреслив він, повинна бути Програма модернізації житлового фонду України.

imgonline com ua CompressBySize mc1a4tMiDND

Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, голова робочої групи при Комітеті з доопрацювання законопроекту «Про житлово-комунальні послуги» Альона Бабак поінформувала присутніх щодо передбачених законопроектом нововведень. Зокрема відзначила, що документом чітко визначено вимоги та положення про управителів будинків, форми договорів на надання послуг – вони будуть укладатися з кожним мешканцем окремо або з представником від співвласників будинку. Вона підкреслила: оскільки мешканці є співвласниками будинків, їм потрібно об’єднуватися задля вирішення всіх нагальних питань у своєму житловому будинку. 

imgonline-com-ua-CompressBySize-prRLz2FQgt6

Обговорювалося також питання запровадження пені, передбаченої законопроектом (0,01% за 100 днів – 0,1% від суми заборгованості, за рік – 3,65% від суми заборгованості), яку, відповідно до законопроекту, передбачається ввести з 01 січня 2019 р.

 

imgonline com ua CompressBySize AIotztItoLd4zltb
Голова Міськпрофради В.П. Мельник відзначив, що на сьогодні в столиці мають місце неналежна якість надання послуг ЖКГ монополістами, заборгованість із зарплати працівникам державних установ, скорочення субвенції місцевому бюджету для освітян, перекладання фінансування пільг на місцевий бюджет тощо.
Також йшлося про капітальний ремонтів будинків. А.В. Бабак наголосила, що органи місцевого самоврядування повинні передбачати в своїх програмах Програму співфінансування капітальних ремонтів багатоквартирних будинків.

 

imgonline com ua CompressBySize 2r2HVm5TjjRDvX5

 

imgonline com ua CompressBySize EPOWLIgq6F8djQ0

 

За результатами обговорення було вирішено: з метою виявлення у столичному регіоні проблемних питань на перших етапах реалізації реформ у сфері ЖКГ та сприяння їх вирішенню, у листопаді – грудні ц.р. Міськпрофраді організувати й провести засідання круглого столу із запрошенням депутатів Київради, керівництва та фахівців КМДА, Комітетів Верховної Ради України, Мінрегіону України, керівників ОСББ та Керуючих компаній з обслуговування житлового фонду районів м. Києва, експертів у галузі житлово-комунального господарства.

 

imgonline com ua CompressBySize euFfZOcWDVt2LS

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30