грудня 2017

29 грудня 2017

ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ В 2017 РОЦІ

PkLnv2Fz l

 

Рік, що минає став непростим і водночас значимим для України.

Він дав старт пенсійній, судовій, освітянській, медичній реформам, проводиться реформування  державної служби, реформування оплати праці. Профспілки вибороли в цьому році підвищення рівня мінімальної зарплати вдвічі до 3200 грн., а на наступний – 3723 грн.

Профспілковий рух України відзначив 200-річчя створення першої профспілкової організації на українських землях.

Федерація знаходиться постійно на передовій  у боротьбі  за свободу  об”єднання, нові робочі місця, безпечну працю, соціальний захист, демократичні права і свободи.

Наші колективні зусилля у 2018 році мають стати набагато ширшими, а плани  більш амбітними.

 

(З повним текстом ЗВІТУ можна ознайомитись тут)

 

Прес-центр

за матеріалами структурних підрозділів ФПУ

[ Детальніше... ]

28 грудня 2017

Профспілки – у фарватері боротьби за трудові права

Изображение 100

 

Кабмін на своєму останньому у цьому році засіданні 27 грудня  розглянув і ухвалив низку проектів постанов Уряду стосовно діяльності медичних закладів.

 

З питань про затвердження Методики розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування та Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, а також про утворення спостережної ради при таких закладах і внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я слово взяв Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.
Виступаючи перед учасниками засідання Уряду він зауважив на пропозиціях профспілок до зазначених документів, які на етапі їх обговорення були передані до Міністерства охорони здоров’я України. Але через те, що профільним урядовим Комітетом ці проекти постанов не розглядались, профспілковий лідер запропонував доопрацювати їх з урахуванням позиції профспілок, на що Прем’єр-міністр України В.Гройсман надав згоду.
Г.Осовий висловив думку, що розрахунок вартості медичної послуги у випадку, якщо пацієнт звертається до сімейного лікаря, – наразі це питання дискусійне і непросте. Допоки не розроблено відповідної методики розрахунку такої вартості та критеріїв її визначення, на думку профспілок, Порядок, що обговорюється, може розглядатись лише як тимчасовий. Після застосування його на практиці та доопрацювання можна буде остаточно визначитись з об’єктивним розміром вартості медичної послуги.
Стосовно утворення спостережної ради при закладах охорони здоров’я, профспілки наполягають на тому, що до складу таких органів обов’язково мають бути включені їхні представники. Попередньо у проектах рішень було зазначено, що туди можуть входити представники громадськості, але згідно із законодавством, саме профспілки мають представницькі повноваження на обстоювання інтересів трудівників і тому організації профспілок не повинні конкурувати за місце у таких радах з іншими громадськими організаціями, а мають бути обов’язково в них представленими.
Г.Осовий також привернув увагу урядовців до акції протесту працівників транспортної сфери, що під час засідання Уряду тривала під його стінами. Він сказав, що ФПУ підтримала дії двох своїх членських організацій, оскільки доручення, які надавались Прем’єр-міністром, зокрема щодо погашення заборгованості по зарплатах перед автошляховиками, а також трудовий конфлікт, що триває вже рік, не виявились результативними. Мінінфраструктури та міністр цього відомства на жаль, не відреагували на вимоги людей праці, тому профспілка вимушено вдалась до колективних дій. Результат не забарився. Після перемовин з представниками Уряду того ж дня вдалося домогтись доручення провести розрахунки по зарплатах, а також стосовно розробки Стратегії розвитку транспортної галузі, метою якої мають стати виведення з тіні діяльності автотранспортних підприємств і створення для них конкурентних засад на отримання ліцензій.
Про що це говорить: не зважаючи на те, що профспілки є прибічниками  соціального діалогу та пошуку рішень у процесі переговорів і консультацій, тоді, коли права працюючих систематично порушуються, а справедливі вимоги профспілок ігноруються, немає іншого виходу, щоб не проводити колективні протестні дії, у т.ч. й страйки.
- Цей арсенал ми будемо застосовувати і у подальшій нашій боротьбі, - зазначив Голова ФПУ.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілки – у фарватері боротьби за трудові права

Изображение 100

 

Кабмін на своєму останньому у цьому році засіданні 27 грудня  розглянув і ухвалив низку проектів постанов Уряду стосовно діяльності медичних закладів.

 

З питань про затвердження Методики розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування та Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, а також про утворення спостережної ради при таких закладах і внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я слово взяв Голова СПО об’єднань профспілок. Голова ФПУ Григорій Осовий.
Виступаючи перед учасниками засідання Уряду він зауважив на пропозиціях профспілок до зазначених документів, які на етапі їх обговорення були передані до Міністерства охорони здоров’я України. Але через те, що профільним урядовим Комітетом ці проекти постанов не розглядались, профспілковий лідер запропонував доопрацювати їх з урахуванням позиції профспілок, на що Прем’єр-міністр України В.Гройсман надав згоду.
Г.Осовий висловив думку, що розрахунок вартості медичної послуги у випадку, якщо пацієнт звертається до сімейного лікаря, – наразі це питання дискусійне і непросте. Допоки не розроблено відповідної методики розрахунку такої вартості та критеріїв її визначення, на думку профспілок, Порядок, що обговорюється, може розглядатись лише як тимчасовий. А після випробування його на практиці та доопрацювання можна буде остаточно визначитись з об’єктивним розміром вартості медичної послуги.
Стосовно утворення спостережної ради при закладах охорони здоров’я, профспілки наполягають на тому, що до складу таких органів мають бути включені їхні представники. До цього у проектах рішень було зазначено, що туди можуть входити представники громадськості, але згідно із законодавством, саме профспілки мають представницькі повноваження на обстоювання інтересів трудівників і тому організації профспілок не повинні конкурувати за місце у таких радах з іншими громадськими організаціями, а мають бути обов’язково в них представленими.
Г.Осовий також привернув увагу урядовців до акції протесту працівників транспортної сфери, що під час засідання Уряду тривала під його стінами. Він сказав, що ФПУ підтримала дії двох своїх членських організацій, оскільки доручення, які надавались Прем’єр-міністром, зокрема щодо погашення заборгованості по зарплатах перед автошляховиками, а також трудовий конфлікт, що триває вже рік, не виявились результативними. Мінінфраструктури та міністр цього відомства на жаль, не відреагували на вимоги людей праці, тому профспілка вимушено вдалась до колективних дій. Результат не забарився. З підсумками перемовин з представниками Уряду того ж дня вдалося домогтись надання доручення провести розрахунки по зарплатах, а також стосовно розробки Стратегії розвитку транспортної галузі, метою якої мають стати виведення з тіні діяльності автотранспортних підприємств і створення для них конкурентних засад на отримання ліцензій.
Про що це говорить: не зважаючи на те, що профспілки є прибічниками  соціального діалогу та пошуку рішень у процесі переговорів і консультацій, тоді, коли права працюючих порушуються, а справедливі вимоги профспілок ігноруються, немає іншого виходу, щоб не проводити колективні протестні дії, навіть до страйків.
- Цей арсенал ми будемо застосовувати і у подальшій нашій боротьбі, - зазначив Голова ФПУ.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

UA.TV. Транспортні профспілки провели пікетування Кабміну з вимогою погашення боргів по зарплаті (відео)

uatv

Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і Всеукраїнська незалежна профспілка працівників транспорту провели пікетування Кабміну з вимогою погашення багатомільйонних боргів по зарплаті працівникам обласних атодорів, а також виконання інших соціально-значущих вимог працівників галузі.

[ Детальніше... ]

Профспілки встали на захист прав засуджених

1458225781 net 1

 

Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні розглянуто проект Закону України «Про пенітенціарну систему» (реєстр. № 7337) і на ім’я Голови Комітету Верховної Ряди України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення направлено листа з пропозиціями та зауваженнями, спрямованими на захист від дискримінації осіб, які утримуються в пенітенціарних установах.

 

Текст листа додається

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ІНТЕР. Програма «Подробиці» - профспілковий пікет

965007 3

 

Відео-сюжет телеканалу «Інтер» про пікетування 27 грудня 2017 року Кабміну Профспілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і Всеукраїнською незалежною профспілкою працівників транспорту.

 

Переглянути сюжет можна тут.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

27 грудня 2017

Про звернення до Кабінету Міністрів України

 

ima777ges

 

Премєр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Шановний Володимире Борисовичу!

 

       Федерація профспілок України і Центральна Рада профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України засвідчують Вам повагу і висловлюють вдячність за надані відповідні доручення з вирішення актуальних питань, які піднімалися профспілками.

       Проте, наші неодноразові звернення до Кабінету Міністрів України і Фонду державного майна щодо відновлення роботи ПАТ «Одеський припортовий завод» (надалі ПАТ «ОПЗ»), який знаходиться у державній власності, не підтримано.

        Фонд державного майна України протягом трьох останніх років планував, але не зміг здійснити приватизацію ПАТ «ОПЗ». Наразі ним  організована підготовка до відчуження окремих підрозділів та виробничих об’єктів підприємства, до яких входять як виробничі об’єкти, так і об’єкти соціальної інфраструктури, що належать до статутного капіталу ПАТ «ОПЗ» та підлягають приватизації в цілісному майновому комплексі.

       Так, позачерговими загальними зборами акціонерів від 6 лютого 2017 року за пропозицією Наглядової ради і Правління ПАТ «ОПЗ» прийнято рішення про попереднє надання згоди на відчуження та передачу в комунальну  власність або продаж деяких виробничих і соціальних об’єктів.

       Необхідно зазначити, що ПАТ «ОПЗ» є об’єктом підвищеної небезпеки першого класу, оскільки його безперервний єдиний технологічний цикл включає високотемпературні й енергоємні процеси з використанням апаратів і систем, які містять особливо небезпечні хімічні речовини – аміак і метанол та працюють під тиском. На заводі чотири сховища загальною місткістю 120 тисяч тонн аміаку і вони є найбільшими в Європі. Руйнування виробничої діяльності заводу може призвести до катастрофічних наслідків.

       Об’єкти соціальної інфраструктури, а саме: Палац культури «Дружба», фізкультурний-спортивний клуб «Хімік», заводський пансіонат «Карпатські зорі» використовуються для відпочинку та оздоровлення працівників заводу, які працюють в небезпечних умовах і утримання цих об’єктів передбачено  Статутом ПАТ «ОПЗ» і Колективним договором на 2017-2018 роки.    

       Виробничі та соціальні об’єкти є складовою, невід’ємною частиною ПАТ «ОПЗ», який є цілісним, нерозривним технологічним і виробничо-перевантажувальним майновим комплексом та підлягають приватизації разом з усім майном заводу і повинні й надалі експлуатуватися трудовим колективом після завершення приватизації та передачі майна новому власнику-інвестору.

       Крім того, прийняті рішення щодо відчуження майна заводу можуть призвести до зриву державного процесу приватизації ПАТ «ОПЗ», як цілісного майнового комплексу, оскільки згідно з умовами приватизаційного конкурсу, затвердженими Кабінетом Міністрів України, інвестор повинен забезпечити загальну прибуткову діяльність заводу, у тому числі й перевантажувальних комплексів на спеціалізованих морських причалах.

       Відповідно до вимог частини 4 статті 12 Закону України «Про приватизацію державного майна» відчуження майна об’єкта, що приватизується, заборонено.

       З метою запобігання вчиненню порушень чинного законодавства України щодо відчуження виробничого та соціального майна ПАТ «ОПЗ», збереження цілісного майнового комплексу та забезпечення роботою висококваліфікованого трудового колективу заводу, просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, вжити заходи щодо скасування неправомірного рішення Фонду державного майна України, який є органом управління корпоративними правами в статутному капіталі ПАТ «ОПЗ», та завершити приватизацію підприємства відповідно до Плану приватизації.

  

 

 

З повагою

 

Голова Федерації профспілок                     Голова ЦР профспілки працівників

України                                                          хімічних та нафтохімічних галузей

                                                                       промисловості України

                             Г.В. Осовий                                                           В.С. Мойсюк

[ Детальніше... ]

Автотранспортникам повернуть зарплатні борги

Изображение 139

 

Сьогодні Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і Всеукраїнська незалежна профспілка працівників транспорту провели пікетування Кабміну з вимогою погашення багатомільйонних боргів по зарплаті працівникам обласних атодорів, а також виконання інших соціально-значущих вимог працівників галузі.

 

Перед учасниками виступили представники профспілок, які приєднались до своїх колег та поділяють їхні вимоги щодо протидії ухваленню анти законних проектів постанов КМУ щодо змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах та внесення змін до Правил надання послуга пасажирського автотранспорту, якими, на переконання пікетувальників, чиниться спроба рейдерського перерозподілу ринку.

 

Изображение 019

 

Також профспілки вимагають після узгодження з СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні затвердити зроблені Мінсоцполітики проекти постанов КМУ «Про деякі питання надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту» та «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері транспортного обслуговування», врегулювати порядок надання соціально-значущих послуг пасажирського транспорту за регульованими тарифами, забезпечити на державному рівні умови ефективного функціонування та розвитку автотранспортної і дорожньої галузей шляхом розроблення та прийняття нового законодавства та відповідних державних програм розвитку.

Делегація представників Профспілок та автотранспортних підприємств була прийнята у КМУ для вручення вимог та ведення переговорів з представнками Уряду щодо вирішення назрілих питань.

 Изображение 049

 

Результати перемовин прокоментував Віктор Гербеда в.о. голови Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту. За його словами, з боку влади з делегацією автотранспортників зустрілись Державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак, в.о. голови правління Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» Роман Косинський, відповідальні працівники Секретаріату КМУ.

Узгоджено питання протягом двох діб погасити через Державне Казначейство борги по зарплаті перед працівниками облавтодорів, підтримані пропозиції профспілок щодо монетизації пільг за автоперевезення, прийняття відповідної постанови КМУ з урахуванням позиції профспілок заплановано на січень 2018 року, також вдалося домогтися зняти з розгляду проекти урядових документів, якими планувалось внести низку негативних змін до існуючих правил діяльності автотранспортних підприємств.

 

On-line трансляцію заходу відвідувачі Офіційного веб-порталу ФПУ мали змогу спостерігати у режимі реального часу у прямому ефірі: http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/13400-onlajn-piketuvannya-kabinetu-ministriv-ukrajini-transportimi-profspilkami-video

 

Изображение 056

 

Изображение 095

 

Изображение 036

 

Изображение 135

 

Изображение 066

 

Изображение 132

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілки- воїнам АТО

P1220992

 

27 грудня у Волинський обласний шпиталь для інвалідів війни, де зараз лікуються і проходять реабілітацію учасники АТО, завітав профспілковий Дід Мороз з привітаннями, колядками і подарунками від профспілок області.

Голова ФПО Іванна Дубинка-Філозоф поздоровила хлопців з прийдешніми Новим Роком та Різдвом. Школярі Крупівської школи Луцького району поколядували разом з воїнами, що знаходяться на лікуванні, а Дід Мороз зробив свою справу - роздав гостинці, які приготували профспілки воїнам до свята.

Федерація профспілок Волині

[ Детальніше... ]

У центрі уваги – первинні профспілкові організації територіальних громад

IMG 0602

 

Заключне цього року засідання президії Чернігівської обласної організації відбулося минулого тижня. Президія розглянула ряд важливих питань, одним із яких було питання роботи організаційних ланок Профспілки в умовах реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на території Козелецького району.

Цей район для вивчення був обраний у зв’язку із певною специфікою роботи, яка пов’язана із створенням первинних профспілкових організацій Профспілки працівників освіти і науки України у чотирьох територіальних громадах району.

Доповідала з даного питання на засіданні президії голова первинних профспілкових організацій – Надія Бобруйко. Зокрема, вона наголосила, що в  усіх громадах відбулися профспілкові збори, обрані профспілкові комітети, прийняті Положення про первинні профспілкові організації територіальних громаді і усі первинні профспілкові організації зареєстровані в органах юстиції.

Відповідно до Статуту Профспілки проводяться засідання профкому, у листопаді в усіх первинних організаціях ОТГ проведені звітні конференції, на яких голова організації звітувала про проведену роботу у 2017 році.

На сьогодні в об’єднаних територіальних громадах (Деснянська, Кіптівська, Остерська) налагоджена тісна співпраця з начальниками відділів освіти та головами ОТГ. І керівники відділів освіти, і керівники громад визнають первинну профспілкову організацію як соціального партнера.

Після створення у 2017 р. первинних профспілкових організацій громад між ними та відділами освіти Деснянської, Кіптівської та Остерської ОТГ укладені колективні договори на 2017-2020 роки, які схвалені на конференціях.

Порівняно з районною угодою вони містять декілька нових норм:

-       додаткова відпустка встановлюється членам Профспілки колективним договором, а не членам – трудовим договором (договір не позбавляє права на відпустки не членів Профспілки, а не регулює їх інтереси);

-       запроваджується індивідуальний підхід до розміру доплат за роботу в нічний час;

-       винагорода головам профорганізацій в закладах освіти надається  в рівному відсотковому еквіваленті з керівником  закладу освіти;

-       при більшій кількості годин, ніж ставка, керівник має враховувати думку виборного органу і надавати години понад ставку, в першу чергу, членам Профспілки.

За час свого існування первинні профспілкові організації ОТГ мають ряд досягнень.

По Деснянській ОТГ здійснювався захист спілчан в процесі реорганізації гімназії та школи в навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня». Досягнуто домовленості щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі 30% посадового окладу технічному персоналу.

По Кіптівський ОТГ при закритті Вовчківської ЗОШ І-ІІ ступенів із 11 працівників працевлаштували – 8 осіб. Учителям Прогресівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено перерахунки надбавки за вислугу років;

По Остерській ОТГ виплачено вихователю Остерського ДНЗ «Оленка» 10 тис. грн. підвищення окладу за педагогічне звання «вихователь-методист», яке не здійснювалось протягом попередніх років.

Всього у 2017 році виявлено та усунено 17 порушень.

Водночас,  члени президії відмітили, що сьогодні гостро стоїть питання надання профспілкових послуг з оздоровлення, культурно-масової роботи та інформаційної роботи. Не розглядалося питання щодо відрахування роботодавцями 0,3% коштів від фонду оплати праці на проведення в освітянських колективах  культурно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

У діяльності районної організації не вирішеним залишається питання розподілу повноважень між первинними профспілковими організаціями закладів освіти, які не ввійшли до територіальних громад, та профспілковими організаціями філій закладів освіти, яке потребує подальшого вивчення.

Президія комітету затвердила план роботи та показники бюджету комітету обласної організації профспілки працівників освіти і науки України на 2018 рік.

На засіданні президії розглядалися питання контролю за ходом виконанням попередніх рішень та ряд інших питань, з яких були прийняті відповідні постанови.

 

IMG 0605

 

IMG 0607

 

IMG 0611

 

 

Ніна Дудка,

заступник голови Чернігівської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Грудень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 23 24
25 26 27 28 29 30 31