грудня 2017

15 грудня 2017

ПРОФСПІЛКОВА СОЦІАЛЬНА КАРТА. Як вимагає час та очікування людини праці

 

СОЦ

 

Актуальні та гострі питання підвищення соціально-економічного захисту членів профспілок обговорено 15 грудня під час засідання Робочої групи, яка створена розпорядженням Голови ФПУ з метою вивчення інструментів мотивації профспілкового членства та підвищення рівня соціального захисту.

Вів засідання керівник Робочої групи, заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.

 

СОЦ1

 

Під час заходу відбулась презентація стану впровадження Соціальної картки серед членів профспілок.

Нагадаємо, що на виконання Постанови Президії ФПУ від 30 вересня 2016 року «Про співпрацю Федерації профспілок України з ТОВ «Центр соціальних послуг» з використанням Соціальної картки члена профспілки між ФПУ та ТОВ «ЦСП» підписано угоду та розпочато роботу у сфері надання соціальних послуг на базі іменної багатофункціональної картки членів профспілкових організацій, що входять до складу ФПУ. Метою Угоди було визначено співпраця сторін з надання своєчасних, гарантованих та кваліфікованих послуг у зручний спосіб та на вигідних умовах за допомогою Соціальної картки члена профспілки.

 

СОЦ2

 

Завдяки Соціальній картці кожен її власник (член профспілки) може отримати необхідні послуги та спеціальні дисконтні умови, в тому числі, у разі виникнення конфліктної ситуації, юридичної, інформаційної, консультативної допомоги для захисту від порушення роботодавцями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

 

СОЦ3

 

У своєму виступі Володимир Саєнко зазначив, що профспілкова соціальна картка – це вимога часу. Ми маємо широко та ефективно інформувати членів профспілок про її переваги, мотивувати їх використовувати картку як надійний та якісний інструмент захисту соціальних, економічних, правових інтересів людини праці. Не можна примушувати використовувати цю картку зверху, підкреслив він. У членів профспілок має бути  повна та всебічна інформація про те, що вона їм дає, що вони можуть мати з її допомогою. Вибір на користь такого ефективного інструменту соціально-економічного захисту має бути свідомим та добровільним. Саме така профспілкова картка, безумовно, допоможе додаткової мотивації профспілкового членства.

 

СОЦ4

 

Під час засідання відбулась зацікавлена, жвава та конструктивна дискусія щодо підвищення ефективності        використання  профспілкової соціальної картки.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Семінар молодих профлідерів: обмінялися думками, здобули незабутній досвід

відкриття семінару

 

 

Федерацією профспілок Хмельницької області проведено навчання членів Молодіжної ради ФПО.

Відкриваючи семінар Голова ФП області Геннадій Харьковський у вступному слові нагадав молодим профспілковим лідерам про мету, завдання і принципи діяльності профспілок, а це – контроль за забезпеченням ефективної зайнятості, гідних і безпечних умов праці трудівникам, пільг, визначених законодавством, вчасної виплати зарплати тощо. Крім цього проінформував молодь про виконання Територіальної угоди між ОДА, ФП області та Об’єднанням організацій роботодавців області, познайомив з проектом обласного бюджету. Особливий наголос ставився на те, щоб профспілкові активісти всіляко допомагали роботодавцям створювати такі умови праці, аби кваліфіковані працівники і, в першу чергу, молодь не виїжджали за кордон шукати кращої долі.  

До речі, це питання досить актуальне і для Хмельницького ПАТ «Укрелектроапарат», де якраз і побували члени молодіжки й отримали  детальну інформацію про досвід роботи підприємства в умовах євроінтеграції. Що тут сказати? Найсучасніше обладнання, залізна дисципліна, висококваліфіковані кадри, не найменша зарплата – в-середньому, до 8 тисяч гривень, порядок і гідні умови праці. І все ж, за словами секретаря правління, голови первинної профорганізації Петра Цісара, плинність є. Профком робить усе, щоб працівники були оточені турботою,забезпечені усім, що передбачено колективним договором та законодавством. Плідно працювали і гідно відпочивали.

Про діяльність молодіжної ради підприємства проінформував її голова, головний конструктор КТП-будування Сергій Скибицький. По-суті, рада займається тим же, що й профком, але основна її увага закцентована на проблемах і запитах заводської молоді. Позитивних результатів роботи вистачає: головне, що молоді забезпечено рівні права та можливості.

Члени молодіжки щиро вдячні організаторам – ФП області, Підприємству «Навчально-культурний центр «Побужжя» ФП області», голові обкому профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України Людмилі Вільчинській, голові правління товариства Євгенії Косковецькій, а також технічному директору Віктору Якубовському та голові профорганізації Петру Цісару, які безпосередньо провели змістовну екскурсію цехами підприємства.       

Далі відбулося засідання Молодіжної ради ФП області на вкрай актуальну сьогодні тему – «Використання потенціалу молоді для зміцнення профспілкових організацій». Досвідом ділився голова ради Микола Моштак. Наприкінці засідання переобрано голову ради (нею обрано голову первинної профорганізації студентів Подільського державного аграрно-технічного університету Світлану Ліщук), заступників та виконком.

Опісля проведено тренінг «Тайм-менеджмент – інструмент в роботі молодіжного лідера» під керівництвом досвідченого члена Асоціації психоаналітиків та психотерапевтів України, викладача кафедри психології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Наталії Чорної. Як виявилося, правильно розрахований час на роботу, спілкування, на себе, і планування майбутніх дій дозволяє здійснити протягом дня-року значно більше, ніж нам вдається зараз. Учасників семінару ознайомлено з методиками, завдяки яким вони працюватимуть значно ефективніше та й на особисте залишиться більше часу. 

Організатори семінару, безумовно, не обійшли увагою питання мотивації профспілкового членства. Розглянуто досвід роботи об’єднаної профспілки працівників Данії 3 F - про це розповів учасник дансько-українського проекту, директор НКЦ «Побужжя» Олег Сковородніков.       

Наступного дня після обміну досвідом члени Молодіжної ради взяли участь у п’ятому засіданні ради Федерації профспілок області.  

 

Екскурс заводом

 

Екскурс заводом 3

 

Зліва направо

 

молодіжка в центр Голова ФПО Г.Харьковський

 

 

Анатолій Лагунець,

 зав. Інформаційним відділом ФП Хмельницької області

 Фото автора.

[ Детальніше... ]

Захисні кроки профспілки

DSC02965

 

Про дії профспілок на сучасному етапі та можливості обкому профспілки працівників держустанов проінформував профактив під час виїзних семінарів-навчань у Долинському, Устинівському, Гайворонському, Благовіщенському та Голованівському районах голова обкому профспілки працівників держустанов Віктор Федотов. Зокрема, 7 листопада відбулася зустріч членів Президії ФПУ з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. За результатами зустрічі Прем’єр-міністром України надано низку протокольних доручень із вирішення проблемних питань, які були порушені профспілковою стороною. За зверненнями членських організацій ФПУ було підготовлено окремі доручення КМУ.

 Крім того, профспілки озвучили владі свої вимоги:

 - встановлення у Держбюджеті України на 2018 рік мінімальної зарплати на рівні не менш ніж 4023 грн. та розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної зарплати;

 - погашення до кінця року заборгованості з виплати зарплати і недопущення її виникнення;

 - забезпечення відродження вітчизняного промислового комплексу, збереження і розвиток трудоресурсного потенціалу України, збільшення кількості  високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20 відсотків;

 - зниження непосильних для населення цін на природний газ, електроенергію та тарифів на житлово-комунальні послуги;

 - забезпечення гарантованих Конституцією України прав громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадження загальнообов'язкового медичного соціального страхування і відновлення санаторно-курортного лікування працюючих (застрахованих осіб).

          Звісно, ці вимоги щодо їх реалізації профспілки беруть під контроль. А які захисні кроки здійснює обком профспілки працівників держустанов? За словами Віктора Федотова, таких кроків багато. «Наприклад, захистили голову міського комітету профспілки, якого звільнили з роботи незаконно, не допустили масового скорочення працівників Національного банку (на сьогодні його реорганізували), відновили спокійну виробничу атмосферу  в одному із терцентрів, в якому керівник не гідно поводилася з підлеглими. Допомогли її звільнити. Здається, дрібниця, держслужбовці деяких установ звернулися з проханням перенести початок робочого дня  з 9-ї на 8-му годину, а для людей це було важливо, і ми допомогли. В одній установі не виплачували зарплату, бо мер і депутати щось не поділили. Зібрали ініціативну групу людей, яка принесла на сесію вимоги колективу, і крига скресла».

         Віктор Федотов зазначив, що жоден документ КМУ не приймає без погодження з ЦК профспілки, але Центральний комітет не завжди дає згоду. Наприклад, не погоджено новонароджений документ - Концепцію розвитку оплати праці державних службовців, яка погіршує умови оплати праці рядових працівників, а поліпшує представників групи А (міністрів і т. д.). Тривалий час  профспілка добивалася прийняття ЗУ «Про місцеве самоврядування», яким передбачено гарантії працівникам органів місцевого самоврядування, але він заветований Президентом.

         Обком профспілки реагує на реформи, які відбуваються, зокрема у місцевому самоврядуванні, знаходить спільні точки дотику з новоствореними об’єднаними територіальними громадами, домагаючись збереження профспілкової структури. Так, із Соколівською ОТГ обласне обєднання профспілок підписало угоду про співпрацю.

         Йшла мова під час семінару і про статус державного службовця, який, м’яко кажучи, бажає бути вищим. Ставлення у суспільстві до нього принизливо-зневажливе. А ніхто не подумає, яка відповідальність на ньому і які вимоги стоять перед ним. При цьому зарплата залишається мізерною. А зневага до рядового держслужбовця йде «згори»: вища влада не цінує тих, хто втілює політику держави на місцях. І права на пенсію як державні службовці вони не матимуть, і нинішнім пенсіонерам-держслужбовцям не переглядають роками пенсії. «На сьогодні – це найбільша проблема – незахищені ветерани праці, - говорить Віктор Васильович. - Що ж це за ЗУ «Про державну службу», який не захищає державного службовця? Закінчилася робота у державних органах і все - виходьте на пенсію на загальних підставах. Сплачували внески не 3,6 відсотка, а 6,1, і нікого це не обходить. Ми домагалися хоч якогось відшкодування, наприклад, відпрацювала людина 10 років, поверніть їй при виході на пенсію хоча б 10 тис. грн., за 20 років служби – 20 тисяч. До нас не дослухалися. Коли готувався ЗУ «Про державну службу», ми наполягали, щоб оклад у складі зарплати складав 70-80 відсотків, а не 35-40, як є. Тоді б не було можливості у керівників розподіляти кошти на власний розсуд, але, дивлячись на Концепцію, не віриться, що державним службовцям стане краще. Хто захоче йти на державну службу, звалювати на себе велику відповідальність і отримувати мінімальну зарплату? Уже сьогодні у багатьох районах не вистачає спеціалістів».

         Віктор Федотов розповів також про Центр соціальних послуг ФПУ, який в онлайн-режимі надає послуги з медичних, юридичних питань, допомагає зі знижкою пройти курс санаторно-курортного лікування… При обкомі профспілки теж є фонд соціальної допомоги, послугами якого скористалися сотні спілчан. Компенсація вартості путівки на оздоровлення дитини з фонду - 1,5 тис. грн., на санаторно-курортне лікування – 2200 грн. Загалом обком профспілки вирішив більше уваги приділити фізкультурно-спортивній роботі, адже в результаті це – здоровя спілчан.

 

DSC02970

 

 

Прес-центр

Федерації профспілок Кіровоградської області

         

[ Детальніше... ]

Металлурги и горняки Украины солидарны с шахтерами Казахстана

07

 

15 декабря Профсоюз металлургов и горняков Украины направил письмо в адрес Премьер-министра Республики Казахстан Сапинтаева Б.А., в котором призывает правительство Казахстана обеспечить справедливый баланс интересов крупного бизнеса и наемных работников. Напомним, что около 200 работников четырех шахт угольного департамента АО «АрселорМиттал Темиртау» 11 декабря после окончания смены отказались покидать свои рабочие места. Позже их инициативу поддержали работники еще четырех шахт Карагандинской области.

Шахтеры выдвигают ряд требований, основные из которых: повышение тарифной ставки на 100% подземным и поверхностным работникам, выход на пенсию в 50 лет, полноценная оплата больничных листов, выплата 13-й зарплаты за 2017 год, индексация выплат на 100% с начала года, надбавки за работу на выбросоопасных пластах. Они затронули вопрос об улучшении материально-технической базы в шахтах, считая оборудование устаревшим, а также вопрос об условиях труда, оздоровлении и социальных льготах.

 

Письмо Профсоюза металлургов и горняков Украины прилагается

 

Информационный центр ЦК ПМГУ

[ Детальніше... ]

Як захистити споживача в період реформ енергоринків?

IMG 9844

 

Круглий стіл за такою тематикою відбувся у Верховній Раді України за участі народних депутатів профільних комітетів ВР, представників Мережі національних енергетичних омбудсменів, Посольства Великобританії в Україні, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз», ПАТ «Київенерго», фахівців Федерації профспілок України, профільних неурядових організацій та ЗМІ.

 

Завданням круглого столу було обговорення можливостей та викликів щодо захисту вітчизняних споживачів, як побутових так і промислових, в умовах реформування енергетичних ринків. Присутні мали змогу ознайомитися з європейським досвідом з зазначених питань та обговорити можливість запровадження відповідних заходів в Україні.

Зокрема, досвідом Великої Британії щодо захисту споживачів поділилася керівниця комерційного відділу, перший секретар Посольства Великої Британії в Україні Кеті Котрел: «Досвід компанії Ofgem − незалежного регулятора ринку газу та електроенергії у Великобританії – є показовим. Як Ofgem захищає права існуючих та майбутніх споживачів? Є три основні напрямки – контроль за цінами, визначення основних проблем і занепокоєнь та контроль за виконанням».

Водночас, заступник начальника Департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк, розповів про те, що в Україні запроваджено багато механізмів захисту споживачів, однак чи всі з них є дієвими – залишається під питанням: «З одного боку законотворці, Уряд та регулятор запровадили як де-юре, так і де-факто багато механізмів захисту побутових споживачів газу – знижена ціна на газ в порівнянні з ринковою, житлові субсидії та пільги, формування достатніх ресурсів газу на випадок кризових ситуацій, інститут постачальника «останньої надії», типовий договір постачання газу тощо. З іншого, їх ефективність є низькою. Зокрема такий механізм як знижена ціна на газ дублює механізм житлових субсидій та одночасно знищує ключовий ринковий механізм – конкуренцію постачальників. Де-факто це позбавило споживача права вибору – того, заради чого проводилась реформа ринку газу. Чим довше зберігатиметься поточна ситуація, тим боліснішими для споживача та дорожчим для всього суспільства в майбутньому буде перехід до конкурентного ринку».

Світлана Голікова, член Стратегічної ради ГО «Київський інститут енергетичних досліджень», у свою чергу додала, що наразі однією з найголовніших проблем залишається перехресне субсидування: «В електроенергетиці в останні роки залишається високим рівень перехресного субсидування промисловими споживачами вартості електричної енергії, що відпускається окремим категоріям споживачів за фіксованими тарифами. Загальна сума компенсації втрат енергопостачальним компаніям від здійснення постачання електроенергії окремим категоріям споживачів у 2015 році склала 43,8 млрд грн., у 2016 – 45,5 млрд грн.»

За словами Світлани Голікової, однією з вимог запуску нового ринку електроенергії є саме мінімізація перехресного субсидування, але це не означає, що найменш захищені версти населення можуть залишити не тільки на межі енергетичної бідності, а й за нею: «Законом України «Про ринок електричної енергії» визначено, що «вразливі споживачі» це виключно частина побутових споживачів. До повноважень Кабінету Міністрів України віднесено встановлення порядку, яким буде реалізуватися право на передбачені законом підтримку для відшкодування витрат на оплату спожитої електричної енергії та/або захист від відключення у певні періоди. Тобто, український закон увібрав в себе загальні європейські норми, коли споживачеві може надаватися як грошова підтримка (персональна субсидія), так і унеможливлюється його відключення від джерел електропостачання, як правило, у зимовий період».

Також було презентовано проект закону «Про енергетичного омбудсмена» (реєстр. № 7059 від 04.09.2017). Енергетичний омбудсмен є посадовою особою, яка здійснює захист прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за економічно обґрунтованими цінами.

Проектом акта передбачається визначити принципи організації діяльності енергетичного омбудсмена, напрями його діяльності, механізм його взаємовідносин з державними органами, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, а також правові засади створення незалежного Офісу енергетичного омбудсмена.

Фахівці Департаменту захисту соціально-економічних прав апарату ФПУ брали участь у напрацюванні зазначеного законопроекту. Крім того, додаткові пропозиції до нього приймає Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

 

З презентаційними матеріалами виступаючих можна ознайомитися у додатках.

 

IMG 9865

 

                                 Департамент захисту соціально-економічних

прав ФПУ

[ Детальніше... ]

СТАТИСТИКА. Врахування профспілкових пропозицій у Держбюджеті-2018 (попередня інформація)

 899023.jpg

 

Парламентом 7 грудня ц.р. прийнято Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

 

Федерація профспілок України відстоювала профспілкові пропозиції до Держбюджету-2018 на національному рівні та всіляко сприяла їх просуванню. Зокрема, у своїх зверненнях до: профільних парламентських Комітетів; народних депутатів України – представників ФПУ у Верховній Раді України С.М. Капліна та В.Є. Івченка (які внесли їх до Парламенту в повному обсязі); Голови підкомітету з питань державного боргу та фінансування державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету С.Я. Рудика; Фракцій Партії «Блок Петра Порошенка» та «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; Першого віце-прем’єр-міністру – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.І. Кубіва, Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України, а також під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. та додаткових консультацій з Мінфіном, Мінсоцполітики та профільними ЦОВВ під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Кубіва С.І.

Текст прийнятого документу поки не оприлюднено, однак вже сьогодні можна говорити про часткове врахування в ньому профспілкових пропозицій.

 

Щодо мінімальної заробітної плати

Профспілкові пропозиції частково враховано

Парламентарі залишили розмір мінімальної зарплати з 01.01.2018 року на рівні 3723 грн., що вже сьогодні є меншим на 4% від фактичного прожиткового мінімуму. І це безумовно є кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці, адже на 1 січня цього року мінімальна зарплата дорівнювала фактичному прожитковому рівню.

Однак пунктом 17 Прикінцевих положень Держбюджету-2018 передбачено зобов’язання Уряду на основі моніторингу виконання Державного бюджету України за підсумками першого кварталу розглянути питання щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Отже профспілкам потрібно буде активізувати свої зусилля у переговорах з Урядом, задля забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати до рівня фактичного прожиткового мінімуму за підсумками 1 кварталу 2018 року.

 

Щодо прожиткового мінімуму для працездатних осіб та базового тарифного розряду ЄТС

Профспілкові пропозиції не враховано

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлено з 01.01.2018 року на рівні 1762 грн, що вдвічі менше за фактичний його розмір. Відтак, розмір базового тарифного розряду ЄТС з 01.01.2017 складатиме 47 % від мінімальної заробітної плати, а при прогнозованому підвищенні її до 4100 грн – 43%.

Слід зазначити, що прожитковий мінімум для працездатних осіб буде підвищуватися протягом року – з 01.07.2018 – 1841 грн, а з 01.12.2018 -1921 грн., а розмір базового тарифного розряду ЄТС залишатиметься незмінним, що і надалі продовжить зрівнялівку у бюджетній сфері, коли працівникам і кваліфікованої, і некваліфікованої праці будуть доплачувати до мінімальної зарплати.

Профспілкам під час переговорного процесу з Урядовою стороною потрібно відстоювати необхідність забезпечення зростання базового тарифного розряду ЄТС відповідно до зростання розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У виробничому секторі розмір тарифної ставки робітника I розряду на 2018 рік має бути визначено у Генеральній угоді.

 

Частково враховано пропозицій членських організацій ФПУ і членів СПО об’єднань профспілок:

Міністерству освіти і науки України за КПКВК 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» збільшено видатки за загальним фондом на 892,0 млн. грн. та встановлено у обсязі 62 152,9 млн. грн. (було передбачено 61 260,9 млн. грн.). Профспілкова пропозиція складала - 66,9 млрд грн., тобто недостає 4,8 млрд.грн.

Також частково віднайдено компроміс стосовно фінансування закладів освіти I-II рівня акредитації, зокрема, у разі добровільної згоди трудових колективів приєднання до закладів III-IV рівня акредитації, їх фінансування здійснюватиметься з державного бюджету.

Міністерству охорони здоров’я України, як головному розпоряднику коштів збільшено видатки на 943,7 млн. грн., а також збільшено видатки на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на 5,9 млрд. грн. при одночасному зменшенні видатків на надання первинної допомоги населенню на 5,2 млрд. грн. (за пропозицією профспілок необхідно 48,6 млрд. грн., а отримано 0,7 млрд.грн).

Міністерству культури України за бюджетною програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України» (код 1701080) додатково виділили 213,4 млн. грн., тобто всього передбачили 990 млн.грн замість 1,5 млрд. грн.

Національній академії наук України збільшено видатки за загальним фондом на 75,0 млн. грн. та встановлено у обсязі 2881,7 млн. грн. (всього передбачено 3612,7 млн. грн.), тобто надано в шість разів менше ніж необхідно, адже профспілкова пропозиція - збільшити фінансування за КПКВК 6541030 «Фундаментальні, прикладні наукові і науково-технічні розробки…» на 423,3185 млн.грн. (з них – 270,9727 млн.грн. на заробітну плату), встановивши їх у обсязі 3230,0455 млн.грн.

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України передбачено 100 млн. грн.. за КПКВК 2751190 «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» при потребі не менше 1 000 000 тис.грн.

Також на реалізацію заходів Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України на 2011–2020 роки» передбачено видатки у сумі 200,0 млн. гривень.

Міністерству енергетики та вугільної промисловості України передбачено дві нові бюджетні програми:

- "Здешевлення кредитів для державних вугледобувних підприємств та господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі, на будівництво та технічне переоснащення" у сумі 300 000 тис. грн. – загальний фонд;

- "Погашення заборгованості за спожиту електричну енергію державних вугледобувних підприємств та вугледобувних господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі" у сумі 1 400 000 тис. грн. – спеціальний фонд.

Профспілкові пропозиції стосовно збільшення видатків на діючі програми у вугільній галузі залишилися не врахованими. Разом з тим, за доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. питання лісового господарства та вугільної промисловості будуть вирішуватися у окремому порядку.


Департамент захисту соціально-економічних прав

апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілки не підтримують антисоціальні складові Держбюджету-2018!

1505824552-7940 1

 

Верховна Рада України 7 грудня 2017 року прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

 

Федерація профспілок України системно наполягала на врахуванні у головному кошторисі країни принципових позицій стосовно розмірів державних соціальних стандартів та гарантій, зокрема

- на встановленні мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2018 на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (розрахунково на рівні 4023 грн) та

- підвищення розмірів цих показників протягом року з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін.

Парламентарі встановили розмір мінімальної зарплати з 01.01.2018 року на рівні 3723 грн., що вже сьогодні є меншим на 4% від фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб!

Це є неприпустимим кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці, адже на 1 січня цього року мінімальна зарплата дорівнювала фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб.

Передбачено, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2018 року складатиме 1762 грн, що вдвічі менше його фактичної величини. Відтак, розмір базового тарифного розряду ЄТС буде і надалі заниженим, що продовжить «зрівнялівку» у заробітній платі працівників бюджетної сфери.

Держбюджет-2018 не захищає інтереси людини праці, а на тлі підвищення зарплати народним депутатам, значного збільшення фінансування на утримання правоохоронних органів, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України та встановленні посадових окладів керівникам державних компаній на рівні 200 заробітних плат рядового працівника, лише посилює соціальну напругу в суспільстві та демонструє нівелювання результатів праці працівників, які сплачують податки.

Федерація профспілок України, відстоюючи інтереси понад п’яти мільйонів працівників, висловлює категоричні заперечення щодо антисоціальних складових Державного бюджету України на 2018 рік та продовжуватиме боротьбу за справедливий прожитковий мінімум, гідну заробітну плату та її своєчасну виплату усіма доступними засобами.

 

 Федерація профспілок України

 

 

 

[ Детальніше... ]

Інформація про діяльність Контрольно-ревізійної комісії ФПУ

КРК

 

13 грудня 2017 року відбулось чергове засідання Контрольно-ревізійної комісії Федерації профспілок України.

На засіданні розглядались питання про результати останньої перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ «Слов’янський дім ФПУ», про сплату внесків до ФПУ, затверджено план роботи КРК ФПУ на І півріччя 2018 року, в якому також передбачена перевірка фінансово-господарської діяльності Федерації профспілок України за 2017 рік.

 

КРК1

 

Також було підбито підсумки роботи Контрольно-ревізійної комісії Федерації профспілок України у 2017 році. Так, протягом року було проведено 3 засідання, на яких розглядались питання про результатів перевірок фінансово-господарської діяльності Федерації профспілок України, Учбово-спортивної бази олімпійської підготовки «Святошин», Господарського управління ФПУ, ТОВ «Слов’янський дім ФПУ». Розглядались звернення Голови ФПУ. Проводився аналіз сплати членськими організаціями внесків до ФПУ та направлялись відповідні звернення до організацій, які не в повному обсязі сплачують членські внески до ФПУ.

 

КРК2

 

КРК ФПУ зауважує, що станом на 12.12.2017р. низькі (менше 50%) показники виконання плану по сплаті членських внесків до ФПУ серед галузевих профспілок у:

Профспілки адвокатів – 0%, Таксистів – 10,9%, АПК - 12,6%, Транспорту - 16,8%,

Зв’язку - 27,0%, Суднобудування - 33,4%, Охорони здоров’я - 35,4%, Освіти і науки - 37,0%, Державних установ – 39,5%, Житлово-комунального господарства - 40,8%, Пенсійного фонду - 41,0%, Соціальної сфери – 45,4%, Текстильної та легкої промисловості – 48,0%, Радіоелектроніки – 48,4%.

Серед територіальних профоб’єднань низькі показники виконання плану по сплаті членських внесків до ФПУ у Федерації профспілок Луганської (0,0%), Львівської (36,2%), Донецької (36,5%) та Запорізької (49,3%) областей.

 

КРК3

 

Також при аналізі останнього надходження внесків до ФПУ виявлено організації, які не сплачували членські внески протягом двох місяців підряд, це:

-         Федерація профспілок Луганської області (дата останнього надходження 11.04.2014р.);

-         Професійна спілка таксистів України  (09.08.2017р.);

-         Запорізька обласна рада профспілок (11.09.2017р);

-         Федерація профспілок Донецької області (19.09.2017р.);

-         Об’єднання профспілок Львівщини (29.09.2017р.).

 

Ці показники, щодо сплати членських внесків до ФПУ, дають можливість вживати, керівництвом Федерації профспілок України, необхідні заходи відповідно до Статуту ФПУ.

 

КРК4

        

На останок, керуючись нагодою, Контрольно-ревізійна комісія ФПУ вітає всіх членів профспілок з Новим 2018 роком! Бажає, здоров’я, щастя, успіхів в роботі, порозуміння та божого благословення!

 

 

                                                   За дорученням КРК ФПУ

Голова Контрольно-ревізійної комісії  Віталій Бабич

 

 

 

[ Детальніше... ]

14 грудня 2017

УВАГА: Оподаткування новорічних подарунків

nov-god-podarok-800x522

 

Наближаються новорічні свята — день Святого Миколая, Новий рік та Різдво Христове, що приносять чарівну атмосферу в наші домівки. Дарувати подарунки дітям є однією з найприємніших  справ у цей час.

Профспілки також традиційно вітають святковими подарунками своїх спілчан та їх сім'ї. Разом з тим, з точки зору Податкового кодексу України (далі - Кодекс) подарунок є доходом працівника. У зв’язку з цим, ФПУ нагадує про застосування норм оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартості новорічних подарунків, придбаних для дітей працівників за рахунок профспілкових коштів.

Оподаткування різдвяних і новорічних подарунків регламентується підпунктами 164.2.10 та 165.1.39 Кодексу, відповідно до яких до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості отриманого в подарунок майна, що перевищує  25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, якщо вартість подарунка у 2017 році становить до 800 грн. (25% від 3200 грн.), то такі подарунки податком не обкладаються, при цьому вартість дарунку відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ (ознака доходу «160»).

У разі, якщо вартість подарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (пп. 167.1 Кодексу), та як додаткове благо відображається у податковому розрахунку ф. № 1ДФ за ознакою доходу «126». При цьому, слід врахувати те, що база оподаткування доходу у вигляді подарунка визначається з урахуванням коефіцієнту (пп. 164.5 Кодексу), який на сьогодні становить 1,219512.

При цьому таке обмеження вартості подарунка стосується не тільки одного подарунка, а й сукупної вартості всіх подарунків, отриманих упродовж календарного місяця (незалежно від їхньої кількості). Тобто, якщо платник податків упродовж грудня 2017 р. отримає від роботодавця кілька подарунків сукупною вартістю 1000 грн., то обкладанню ПДФО у грудні не підлягатиме лише 800 грн., а з решти вартості одержаних подарунків (з 200 грн.) у платника податків має бути утримано ПДФО за ставкою 18% на загальних підставах.

Одночасно питання оподаткування новорічних подарунків регулюється Законом України «Про звільнення від оподаткування коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 № 2117-ІІІ, який установлює відмінний від Кодексу порядок оподаткування вартості таких подарунків, конкретні вимоги до їхнього складу та вартості. При цьому, необхідно враховувати, що пп. 5.2 Кодексу передбачено наступне: - «У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу». Таким чином, під час розгляду питання оподаткування вартості подарунків, у тому числі дитячих новорічних, слід керуватися винятково нормами Кодексу, якими, на відміну від Закону №2117 не передбачено будь-яких застережень щодо складу новорічного подарунку.

  

Департамент захисту соціально-

економічних прав апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Збори ліквідаторів-чорнобильців відбулися у Будинку профспілок Закарпаття

P1160213

 

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в Будинку профспілок Закарпаття відбулися збори ліквідаторів-чорнобильців міста Ужгорода.

Перед учасниками зібрання виступили  голова Ужгородської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Чемет, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, заступник голови Закарпатської облпрофради Василь Захарець, заступник начальника управління – начальник  відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Закарпатської облдержадміністрації Ольга Головецька, директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич та інші.

Порушено цілий ряд проблемних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які потребують вирішення як на державному, так і регіональному рівні. Зокрема, відчувається недостатність ліжко-місць для чорнобильців у обласному госпіталі інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Відсутнє їх безкоштовне забезпечення медикаментами в медичних установах первинної ланки, особливо в м. Ужгороді. Роками перебувають на обліку для поліпшення житлових умов та виділення земельних ділянок чорнобильці пільгової категорії. Непоодинокі випадки, коли вдови чорнобильців внаслідок бюрократичної тяганини тривалий час доводять зв'язок смерті своїх чоловіків з наслідками аварії на ЧАЕС для отримання відповідних пільг. Залишаються на порядку денному й ряд інших проблем, які потребують вирішення, в тому числі в пенсійному забезпеченні. На зібранні було дано відповіді на питання, які хвилюють чорнобильців.

На закінчення було нагороджено велику групу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. 

В Будинку профспілок відбулася також зустріч голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька з головою Ужгородської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олександром Чеметом, під час якої розглянуто хід виконання угоди про співпрацю між Закарпатською громадською організацією «Союз Чорнобиль України» та облпрофрадою. Зокрема, чорнобильці підтримують дії профспілок Закарпаття у відстоюванні права на будівлю профспілок на пл. Народній, 5 у протистоянні із Закарпатським окружним адміністративним судом, яке набуває дедалі більшої гостроти.

 

На фото:

- у залі засідань облпрофради – учасники зборів чорнобильців;

- виступає  голова Ужгородської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Чемет;

- на зустрічі в облпрофраді (зліва направо) заступник голови Закарпатської облпрофради Василь Захарець, голова Ужгородської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Чемет і голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько.

 

P1160219

 

P1160226

 

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Грудень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31