05 грудня 2017

Головне – дотримання прав людини, громадянина, працівника

Изображение 233 

 

На цьому наголосив Голова ФПУ Григорій Осовий, виступаючі 5 грудня на Національному Форумі «План Трансформації України - об'єднавчий порядок денний для країни», що відбувся у Києві у Конгрес-центрі "Український Дім".

 

Це вже шосте засідання Форуму, у якому взяли участь представники громадських організацій, народні депутати України, представники КМУ і бізнесу, зарубіжні експерти і посли, високопоставлені особи українського духовенства, відомі громадські діячі.

Відкрив роботу Патріарх Філарет - Предстоятель   Української Православної Церкви Київського Патріархату, який є членом Наглядової Ради Національного Форуму «Трансформація України». Він наголосив на загальнолюдських цінностях, які мають бути притаманними тим, хто взяв на себе велику та почесну місію бути представником влади та служити своєму народові, а також спрямовувати зусилля на побудову сучасної, соціально-справедливої держави.

 

Изображение 199

 

Виступаючі на Форумі наголосили, що метою їх роботи є напрацювання Національної Стратегії Трансформації України (НСТУ), яка б містила у собі механізми вдосконалення суспільного діалогу, координувала зусилля громадянських організацій, влади та міжнародних партнерів України для розв’язання кризової ситуації, що склалася у нашій країні.

Учасники Форуму прийняли рекомендації до зазначеного програмного документу та Резолюцію, у який зокрема зазначено, що НСТУ має забезпечити створення сучасної європейської держави Україна завдяки використанню найкращого досвіду інших європейських країн, які вже пройшли подібний шлях.

Від профспілок пропозиції до Стратегії висловив Голова ФПУ Григорій Осовий. Він привернув увагу до необхідності повернення у суспільстві поваги до людини праці, до її гідності та належного рівня життя. Оскільки багато співвітчизників зневірились у цьому, останнім часом все більше з них намагаються знайти застосування своїх робочих навичок за межами України. Це є наслідком багаторічної політики дешевої робочої сили та несе у собі великі загрози для майбутнього нашої держави, - підкреслив профспілковий лідер.

На його переконання, Стратегія Трансформації насамперед має бути спрямована на збереження і розвиток трудового потенціалу країни, розширення сфери зайнятості, що забезпечить Україні подальший економічний підйом та соціальний добробут.

 

Изображение 222

 

Изображение 236 1

 

Изображение 255

 

Изображение 191

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

З А Я В А Федерації профспілок України

102608

 

 

У зв’язку з загостренням політичної ситуації, можливості насильницьких дій в столиці Україні м. Києві, викликами та загрозами безпечному проведенню мирних зібрань та маніфестацій, керівники членських організацій  Федерації профспілок України  запропонували відмінити  заплановані на 6 грудня 2017 року акції профспілок біля Верховної Ради України та органів державної влади.

 

 Враховуючі зазначене – акцію скасовано.

 

Це не означає, що ФПУ, її членські організації відмовляються від подальшої боротьби  за соціальний Державний бюджет – 2018, справедливий прожитковий мінімум, створення нових робочих місць, гідну заробітну плату, і будуть усіма доступними засобами і надалі обстоювати та захищати права працівників.

 

Профспілки вимагають від Уряду і Парламенту врахування у Державному бюджеті - 2018 таких вимог:

 

- встановлення мінімальної заробітної плати на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму - не менш 4023 грн.;

 

- гарантування за рахунок коштів Держбюджету фінансування вищих навчальних закладів І - II рівня акредитації і недопущення заборгованості із зарплат і стипендій;

 

- встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати;

 

- погашення заборгованості з виплати заробітної плати на всіх підприемствах-боржниках вже до кінця поточного року;

 

- зниження цін на природний газ, електроенергію та тарифів на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій і стипендій;

 

- забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, відновлення санаторно-курортного лікування працюючих;

 

- щорічного збільшення кількості сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%.

 

 

[ Детальніше... ]

Оперативна інформація щодо врахування профспілкових вимог до Держбюджету-2018

 

Інформація стосовно врахування профспілкових постатейних пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2018 рік за результатами доопрацювання його для розгляду у другому читанні (станом на 05.12.2017 р.)

 

Профспілкові постатейні пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (реєстр № 7000 від 15.09.2017) були направлені профільним парламентським Комітетам (листи від 28.09.2017 № 01-13/760-СПО) та народним депутатам України – представникам ФПУ у Верховній Раді України С.М. Капліну та В.Є. Івченку (лист від 27.09.2017        № 01-13/759-СПО).

Народні депутати України Каплін С.М. та Івченко В.Є. внесли на розгляд Парламенту усі профспілкові постатейні пропозицій до проекту Держбюджету-2018.

Верховна Рада України 14.11.2017 року в порушення ст. 157 Регламенту розглянула проект Державного бюджету України на 2018 рік за скороченою процедурою (без обговорення та голосування за пропозиції подані суб’єктами права законодавчої ініціативи) та прийняла його у першому читанні, доручивши Уряду підготувати проект державного бюджету на наступний рік до другого читання відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України та подати його на розгляд Парламенту у двотижневий строк.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету частково підтримав профспілкові пропозиції, що знайшло своє відображення у Бюджетних висновках Верховної Ради України, зокрема у доручення Уряду стосовно доопрацювання до другого читання окремих питань.

Однак у доопрацьованому до другого читання проекті Держбюджету на 2018 рік профспілкові пропозиції майже не враховано.

Так профспілки наполягали на встановленні мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2018 на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (4023 грн) та передбачення підвищення її розміру протягом року з урахуванням прогнозного індексу інфляції.

Уряд залишає розмір мінімальної зарплати на рівні 3723 грн., що вже сьогодні є меншим на 4% від фактичного прожиткового мінімуму, який у жовтні ц.р. склав 3870 грн., та становитиме всього 43% прогнозної середньої заробітної плати. Це - крок назад у забезпеченні гарантованого рівня оплати праці, адже на 1 січня цього року мінімальна зарплата дорівнювала фактичному прожитковому рівню.

Разом з тим, Президент на ІІ Всеукраїнському форумі об'єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя» наголосив, що «за підсумками покращення інвестиційного клімату і надходжень до бюджету, зможемо проаналізувати за підсумками півріччя або 3-х кварталів, і прийняти рішення про підвищення мінімальної заробітної платні до 4100 грн.».

Тому пунктом 17 Прикінцевих положень доопрацьованого проекту Держбюджету-2018 передбачено зобов’язання Уряду на основі моніторингу виконання Державного бюджету України за підсумками першого кварталу розглянути питання щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Крім того, запропоноване Урядом встановлення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 1762 грн є вдвічі меншим за фактичний його розмір. Таким чином розмір базового тарифного розряду ЄТС є заниженим, що продовжить зрівнялівку у бюджетній сфері, коли працівникам і кваліфікованої і некваліфікованої праці будуть доплачувати до мінімальної зарплати.

 

Щодо стану врахування інших профспілкових пропозицій:

Національній академії наук України збільшено видатки за загальним фондом на 75,0 млн. грн. та встановлено у обсязі 2881,7 млн. грн. (всього передбачено 3612,7 млн. грн.), тобто надано в шість разів менше ніж необхідно, адже профспілкова пропозиція - збільшити фінансування за КПКВК 6541030 «Фундаментальні, прикладні наукові і науково-технічні розробки…» на 423,3185 млн.грн. (з них – 270,9727 млн.грн. на заробітну плату), встановивши їх у обсязі 3230,0455 млн.грн.

 

Міністерству освіти і науки України за КПКВК 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» збільшено видатки за загальним фондом на 892,0 млн. грн.та встановлено у обсязі 62 152,9 млн. грн. (було передбачено 61 260,9 млн. грн.). Профспілкова пропозиція складала - 66,9 млрд грн., тобто недостає 4,8 млрд.грн.

 

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України передбачено 100 млн. грн.. за КПКВК 2751190 «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» при потребі не менше 1 000 000 тис.грн.

Також реалізацію заходів Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України на 2011–2020 роки» передбачено видатки у сумі 200,0 млн. гривень.

 

Міністерству охорони здоров’я України, як головному розпоряднику коштів збільшено видатки на 943,7 млн. грн., а також збільшено видатки на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на 5,9 млрд. грн. при одночасному зменшенні видатків на надання первинної допомоги населенню на 5,2 млрд. грн. (за пропозицією профспілок необхідно 48,6 млрд. грн., а отримано 0,7 млрд.грн).

 

Міністерству культури України за бюджетною програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України» (код 1701080) додатково виділили 213,4 млн. грн., тобто всього передбачили 990 млн.грн замість 1,5 млрд. грн..

 

Урядом проігнорована пропозиція профспілок щодо збільшення видатків за КПКВК 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді на 710,1  млн. грн. та за забезпечення видатків за рахунок загального фонду державного бюджету передбачити кошти у розмірі 66 217,1 тис. грн. за КПКВ 2804020 «Організація діяльності рибовідтворювальних комплексів та інших бюджетних установ у сфері рибного господарства».

 

Міністерству енергетики та вугільної промисловості України передбачено дві нові бюджетні програми:

- "Здешевлення кредитів для державних вугледобувних підприємств та господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі, на будівництво та технічне переоснащення" за загальним фондом у сумі 300 000 тис. грн. – загальний фонд;

- "Погашення заборгованості за спожиту електричну енергію державних вугледобувних підприємств та вугледобувних господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі" у сумі 1 400 000 тис. грн. – спеціальний фонд.

Однак за пропозиціями профспілок не збільшено видатків за жодною програмою.

 

Також залишилися не врахованими інші постатейні пропозиції профспілок, зокрема щодо збільшення видатків на:

-         виплату академічних стипендій;

-         на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я;

-         фінансування галузі охорони здоров’я у повному обсязі (6% ВВП);

    -     надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла».

          Аналіз пропозицій та зауваженть профспілок дл проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (реєстр. №7000 від 15.09.2017) (Табл. додається)

 

Департамент захисту

соціально-економічних прав ФПУ

[ Детальніше... ]

Студентські профкоми презентували свою роботу та перевіряли можливості своїх команд у квесті

IMG 9840

 

Днями в Навчально-методичному центрі профспілок зібралася передова частина студентства Чернігівщини — профспілкові активісти студентських організацій вищих навчальних закладів обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Обласний студентський форум — чудовий привід підсумувати свою роботу, обмінятися досвідом та навчитися чомусь новому.

 

Відкриваючи захід, Ніна Дудка — заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України відзначила ключову роль теперішнього студентства в розвитку держави, галузі, профспілкових організацій. Також вона розповіла про ті дії, які вживає освітянська Профспілка для відстоювання інтересів студентства, зокрема і в частині стипендіального забезпечення.

 

Далі представники студентських первинок презентували свої напрацювання за різними напрямкам: захист прав та інтересів студентів, покращення побутових і навчальних умов, спортивна робота, туризм, сприяння в працевлаштуванні та ін. Без сумніву, кожна презентація стала цінним внеском в спільний банк ідей та досвіду профспілкового студентства Чернігівщини.

 

Після відповідного обговорення студентський профактив прийняв  спільне звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів України та Міністерства освіти і науки України щодо змін підходу до розподілу стипендії та можливості матеріального заохочення студентів із коштів стипендіального фонду та щодо позбавлення державного фінансування коледжів та технікумів з наступного року.

 

Далі для учасників було підготовлене цікаве продовження заходу — квест, який організував та провів Віталій Копиш керівник Центру освіти дорослих «Перспектива» Навчально-методичного центру профспілок Чернігівської області.

 

Протягом двох годин молоді профспілкові лідери мали продемонструвати увесь свій арсенал знань профспілкового руху, кмітливості, командної взаємодії, волі до перемоги та здатності вирішувати незвичні задачі. У підсумку, команди фінішували доволі щільно, що свідчить про гарний рівень підготовки студентства. Однак, кожне змагання має своїх переможців, і в студентському квесті ними стали:

  • 1 місце — Первинна профспілкова організація студентів коледжу  транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету
  • 2 місце — Первинна профспілкова організація студентів Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка
  • 3 місце — Первинна профспілкова організація відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України “Ніжинський агротехнічний коледж”.

 

Усі команди отримали від обласної організації цінні подарунки та нагороди.

 

Віталій Копиш,

м.Чернігів

 

IMG 9851

 

IMG 9873

 

 

IMG 9885

 

IMG 9896

 

IMG 9898

[ Детальніше... ]

Про виконання протокольних доручень Прем'єр-міністра України

ima777ges

 

Лист керівникам членських організацій ФПУ "Про виконання протокольних доручень Прем'єр-міністра України" від 01.12.2017 р. (додається).

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ застерігає ДСНС від порушень Конвенції МОП

100894 or

 

СПО об'єднань профспілок розглянув проект наказу Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, та інших форм розпорядчих документів", і повідомив Державну службу України з надзвичайних ситуацій, що в цілому погоджує проект акту із зауваженнями (лист СПО додається).

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Первинки лісових галузей на навчанні в Чернігівському центрі

IMG 9566

 

 

Днями в Чернігові відбулося відразу два навчальні заходи для членських організацій Профспілки працівників лісових галузей України. В семінарах взяли участь профспілкові активісти ППО ПрАТ “Київський картонно-паперовий комбінат” та ППО ПАТ «Слов'янські шпалери — КФТП».

 

Навчання відкрив та запросив учасників до плідної роботи голова галузевої Профспілки Вадим Сібільов. Серед питань, що були розглянуті на семінарі-тренінгу: “Риторика. Конфліктологія. Успіхологія” (тренер міжнародного класу Ольга Денисова), “Мотивація профспілкового членства та внутрішня мотивація профлідера” (юрист та тренер Чернігівського НМЦ профспілок Володимир Ковальчук).

Про кращі напрацювання в рамках Дансько-українського проекту «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизації в Україні» розповів голова первинної профспілкової організації ПрАТ «Київський КПК», учасник третьої групи дансько-українського проекту Олексій Дуля.

 

Віталій Копиш

 

IMG 9564

 

IMG 9587

 

 

 

IMG 9573

 

IMG 9574

 

 

IMG 9583

 

IMG 9589

 

IMG 9592

[ Детальніше... ]

Первинки лісових галузей на навчанні в Чернігівському центрі

IMG 9566

 

 

Днями в Чернігові відбулося відразу два навчальні заходи для членських організацій Профспілки працівників лісових галузей України. В семінарах взяли участь профспілкові активісти ППО ПрАТ “Київський картонно-паперовий комбінат” та ППО ПАТ «Слов'янські шпалери — КФТП».

 

Навчання відкрив та запросив учасників до плідної роботи голова галузевої Профспілки Вадим Сібільов. Серед питань, що були розглянуті на семінарі-тренінгу: “Риторика. Конфліктологія. Успіхологія” (тренер міжнародного класу Ольга Денисова), “Мотивація профспілкового членства та внутрішня мотивація профлідера” (юрист та тренер Чернігівського НМЦ профспілок Володимир Ковальчук).

Про кращі напрацювання в рамках Дансько-українського проекту «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизації в Україні» розповів голова первинної профспілкової організації ПрАТ «Київський КПК», учасник третьої групи дансько-українського проекту Олексій Дуля.

 

Віталій Копиш

 

IMG 9564

 

IMG 9587

 

 

 

IMG 9573

 

IMG 9574

 

 

IMG 9583

 

IMG 9589

 

IMG 9592

[ Детальніше... ]

Вимоги профспілок до проекту Державного бюджету на 2018 рік

derzhbyudzhet-01-01

 

Профспілки вимагають від Уряду і Парламенту врахувати у проекті основного кошторису країни таких вимог:

- встановлення мінімальної заробітної плати на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму - не менш 4023 грн.;

- гарантування за рахунок коштів Держбюджету фінансування вищих навчальних закладів І - II рівня акредитації і недопущення заборгованості із зарплат і стипендій;

- встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати;

- погашення заборгованості з виплати заробітної плати на всіх підприемствах-боржниках вже до кінця поточного року;

- зниження цін на природний газ, електроенергію та тарифів на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій і стипендій;

- забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, відновлення санаторно-курортного лікування працюючих;

- щорічного збільшення кількості сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20% та ін.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Прийняття соціального Бюджету потребує активних дій профспілок

top-photo

 

Голова ФПУ Григорій Осовий відмінив свою робочу поїздку для участі у засіданні Генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок у Брюсселі 29 листопада-2 грудня ц.р. через необхідність постійного контролю за виконанням протокольних рішень і доручень за результатами зустрічі керівників профспілок з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, яка відбулася 7 листопада ц.р., та у зв'язку з рішенням Президії ФПУ про проведення активних профспілкових дій на підтримку своїх вимог до Державного бюджету на 2018 рік.

 

Особливої уваги потребує вирішення у проекті Держбюджету на наступний рік таких питань як фінансування вугільної галузі, підприємств лісового господарства, закладів освіти 1-го і 2-го рівнів акредитації тощо. Досі лишається не вирішеною проблема підвищення розміру мінімальної зарплати до рівня прожиткового мінімуму, на чому жорстко наполягає ФПУ, та низка інших актуальних питань.

 

Саме вони викликали гострі дебати на засіданні Президії ФПУ 27 листопада ц.р. За дорученням Президії Голова ФПУ направив звернення до Прем’єр-міністра України щодо необхідності вжиття додаткових заходів на виконання його доручень, які були записані у відповідному протоколі після зустрічі глави Уряду з профспілками.

 

28 листопада, за ініціативи Голови ФПУ відбулась його робоча зустріч з Першим віце-прем'єр-міністром України Степаном Кубівим, під час якої лідер профспілок акцентував увагу на існуючих проблемах і необхідності їх вирішення. У результаті досягнуто домовленості щодо проведення 30 листопада ц.р. розширеної наради з профспілками, яка відбудеться під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України за участю міністрів та стосуватиметься профспілкових вимог до проекту Держбюджету на 2018 рік, який наразі готується КМУ на друге читання, і планується до розгляду Парламентом на початку грудня ц.р.

 

 Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Грудень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31