05 січня 2018

З Різдвом Христовим!

blog 2014-12-31

 

 

Понад 2000 років тому в невеличкому містечку Віфлеємі відбулася надзвичайна подія – народився в світ Син Божий.

Свято Різдва чекають з нетерпінням і дорослі, і малі. Воно приносить чимало радощів, веселощів та солодощів. Свято тішить своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє. Та чи знаємо ми як його святкувати?

Розпочинається Різдво 6 січня – Святий Вечір. Цей день в усіх асоціюється із такою смачною стравою як кутя. Вона красується на столі серед ще 11 страв. Адже всі знають про те, що до Святої Вечері потрібно приготувати 12 страв. Кутя – окраса. Це – перша страва, яку їдять. Потім всі інші.

У різних регіонах її готують то рідкою, то густою. Незмінними є горіхи (цілі або подрібнені), мед, мак, родзинки. Взагалі, кожна господиня може нафантазувати все, що забажає. Головна умова, щоб було смачно. Ці 12 страв – 12 місяців року. Звичайно, перша ложка куті дістається господарю дому.

Як відомо, на Святий Вечір прийнято збиратися родиною, не ходити в гості, бажано не запізнюватися на вечерю. Прикмета говорить, якщо запізнитися на Святу Вечерю, то потім цілий рік запізнюватися будеш.

Що ще ми знаємо про традиції святкування Різдва? Взагалі, з Різдвом пов’язано багато народних прикмет. Якщо в перші три дні свята з’являється іній на деревах – буде добрий урожай хліба. Будуть гарні трави та хліб, якщо глибокий сніг. Якщо вночі багато зірок, це до гарного урожаю ягід. Весна буде холодною, якщо цей день теплий.

Символ цього свята – зелена ялинка. Зірка, яка зазвичай красується на верхівці дерева, − символ Віфлеємської зірки, що яскраво освічувала шлях волхвам до Ісуса Христа. Різнобарвні кульки, маленькі ангели, гірлянди, маленькі пастухи із свічками та ліхтариками нагадують свічки та ліхтарі, що світили у цю святу ніч Віфлеємським пастирям. І зараз ці вогні горять у кожному будинку.

Щоб свято було ще радіснішим та веселішим, родичі один одному кладуть подарунки під ялинку. Дітям вішають солодощі на ялинкові ялинки. У часи Київської Русі сільські хати до Різдва покривали свіжим сіном, соломою ж стіл, зверху стелили скатертину та ставили страви. Це нагадує те, що Ісус народився не в хоромах, а у хліву, його поклали у ясла на солому.

В цей день прийнято ввечері ходити з Віфлеємською  зіркою із позолоченого паперу, прикрашеною ліхтариком. З нею ходили по селу та співали різдвяні пісні. Це називається колядуванням. Колядувати можуть діти, дорослі парубки та дівчата. У різних регіонах колядують не в однаковий час: де вже на Святий Вечір, десь − першого дня на Різдва, десь – на другий день після свят.

Мабуть, найвідомішою колядкою для українців є пісня "Добрий вечір тобі!" Хлопці та дівчата ходили колядувати окремо: хлопці з дзвоником та «зіркою», дівчата мали із собою ліхтар у вигляді місяця чи зірки, адже ходили колядувати ввечері, в хату не заходили, колядували на дворі. Хлопці ж співали під образами, сідали до столу, але ненадовго: вклонялися господарям та гостям і вирушали далі.

У цей день також прийнято миритися з тими, з ким були у сварці, пробачати будь-які образи, щоб відчути всю радість та чарівність не тільки свята, а й життя.

 

Шановні спілчани!

Вітаємо вас із Різдвом Христовим! Бажаємо вам та вашим рідним здоров’я, щастя та нових здобутків у всіх сферах життя!

Нехай у Ваших серцях не гасне різдвяний вогонь любові, віри та оптимізму.

 

ФПУ

[ Детальніше... ]

ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Изображение 900 7

 

Дорогі спілчани!

 

 Сердечно вітаю вас із Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

У ці прекрасні зимові свята ми відкриваємо серця для мрій та теплого спілкування з дорогими для нас людьми, зичимо один одному міцного здоровя, миру, єдності, добра і достатку.

Щиро бажаю усім у прийдешньому Новому році реалізації  найсміливіших планів і нових звершень. Нехай новорічне свято принесе усім гарний настрій, світлі почуття радості, любові, творчого натхнення на добрі справи. А Різдво Христове примножить душевні сили, віру й надію на щасливе майбутнє.

 З повагою

         Голова Федерації профспілок України                                      Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Христос ся рождає!

4293668

 

Шановні спілчани!

 

Щиро вітаю вас зі Святвечором

та Різдвом Христовим!

Яскрава зірочка зійшла,
Свята вечеря підійшла,
кутя, вареники, грибочки,
квасоля, риба, огірочки,
нехай лунає в хаті сміх!
З Різдвом Хрестовим вас усіх!

Хай ангел торкнеться вас ніжно крилом,
зігріє вам серце Різдвяним теплом.
Хай радість, кохання наповнять ваш дім,
оселяться щастя та спокій у нім!
Христос ся рождає! Славімо його!

 

                                                З повагою

 

                                                 Голова ППО апарату ФПУ              Марія Гриценко

 

[ Детальніше... ]

ФПУ вітають зі святами

na-sajt

 

 

 

На адресу Голови ФПУ Григорія Осового надходять чисельні вітання з Новим 2018 роком і з Різдвом Христовим.

 

ФПУ привітали керівники держави, центральних та місцевих органів виконавчої влади, депутати Верховної Ради України. Привітання надходять від органів місцевого самоврядування, державних фондів і установ, підприємств та навчальних закладів, організацій роботодавців.

Федерацію профспілок України в особі її Голови привітали міжнародні профцентри і організації, керівники галузевих профспілок, регіональних профоб’єднань, профорганізацій, акціонерних товариств профспілок та їх підприємств, навчально-методичних центрів.

Від імені Федерації профспілок України її Голова Григорій Осовий висловлює щиру подяку за сердечні привітання і зичить усім миру та злагоди, міцного здоров’я, наснаги та гарного настрою, нових звершень та здобутків у Новому 2018 році!

 

Привітання від Президента України Петра Порошенка:

 

3 Poroshenko

 

 

 

Привітання від Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана:

 

 

 10

 

 

 

 Привітання від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія:

 

1 Parubiy

 

Надходять привітання від профспілкових комітетів підприємств:

 

ars

 

 

 

 

evro

 

sheb 

 

 

СПИСОК

 

міжнародних та національних організацій, які надіслали привітання ФПУ з новорічними святами у 2018 році

 

 

 

Міжнародні профцентри

 

 

 1. 1.Шаран Барроу, Генеральний секретар МКП
 2. 2.Антон Леппік, Виконавчий секретар ПЄРР

 

Національні профцентри

 

 

 1. 3.Конфедерація професійних службовців Швеції
 2. 4.Конфедерація незалежних профспілок Болгарії
 3. 5.Французька демократична конфедерація профспілок
 4. 6.Загальна конфедерація праці Франції
 5. 7.Загальна конфедерація праці Греції
 6. 8.Польська самокерована профспілка «Солідарність»
 7. 9.Загальне порозуміння профспілок Польщі

 

10. Загальна конфедерація праці Італії

 

11. Федерація профспілок Республіки Казахстан

 

12. Конфедерація профспілок Республіки Молдова

 

13. Білоруський конгрес демократичних профспілок

 

14. Конфедерація профспілок Азербайджану

 

15. Федерація незалежних профспілок Росії

 

16. Загальна конфедерація профспілок

 

17. Американський федерація праці – Конгрес виробничих профспілок

 

 

 

Агенції ООН

 

 

18. Гай Райдер, Генеральний директор МОП

 

19. Маркус Пілгрім, Директор Будапештського офісу МОП

 

 

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

АНАЛІТИКА. Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» набрав чинності

59598 8205496 

 

З 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 7 грудня 2017 року №2233-VIII (законопроект №7116)

Закон розроблено з метою врегулювання питань, пов’язаних із реалізацією Державного бюджету України на 2018 рік.

При цьому, з процесу планування та управління державними коштами за окремими програмами виключено ланку щодо погодження видатків з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Це стосується:

- обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;

- розподілу резерву освітньої та медичної субвенції та напрямів її використання;

- визначення порядку та умов стабілізаційної дотації місцевим бюджетам.

 

Щодо фінансового забезпечення освіти передбачено наступне:

- надання можливості місцевим бюджетам здійснювати видатки на підготовку молодших спеціалістів (раніше – тільки кваліфікованих робітників) у професійно-технічних навчальних закладах;

- розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами здійснюватиметься Кабінетом Міністрів України на основі нововведеного фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, з урахуванням діючих параметрів, які також уточнені;

- унормоване питання щодо витрат на оплату праці педагогів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації державної та комунальної власності за рахунок освітньої субвенції - в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, а також передбачена можливість за рахунок додаткової дотації здійснювати витрати на іншу діяльність таких установ.

 

Щодо фінансового забезпечення медицини - передбачено перерозподіл повноважень між державним та місцевими бюджетами щодо здійснення видатків в рамках реформи системи охорони здоров’я, а саме:

- з 1 липня 2018 року до 1 січня 2020 р. видатки на первинну медичну допомогу здійснюватимуться з Державного бюджету України (на 2018 рік передбачена нова програма «Надання первинної медичної допомоги населенню»), крім оплати комунальних послуг та енергоносіїв комунальними закладами охорони здоров’я. Разом з тим, якщо такі заклади не уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення для первинної медичної допомоги, місцевим бюджетам спрямовуватиметься медична субвенція, дію якої буде припинено з 01.01.2020 року;

- з 1 січня 2020 року фінансування програми державних гарантій медичного обслуговування населення здійснюватиметься з Державного бюджету України та з місцевих бюджетів - в частині співфінансування оплати медичних послуг для покриття вартості комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам;

- з 1 січня 2020 року фінансуватимуться з державного бюджету програми з охорони здоров’я та з розвитку і підтримки державних закладів охорони здоров’я, а з місцевих бюджетів - програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

 

Щодо фінансового забезпечення місцевих бюджетів передбачено наступне:

- надання місцевим бюджетам додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я. Обсяг дотації визначатиметься на основі критеріїв, що залежить від чисельності населення, надходження доходів місцевих бюджетів області, приведеного індексу відносної податкоспроможності зведеного бюджету області, та спрямовуватиметься на:

 • оплату комунальних послуг і енергоносіїв для закладів охорони здоров’я;
 • видатки навчальних закладів, що визначені у статті 1032 Бюджетного кодексу України, крім видатків на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників, що передбачені у складі освітньої субвенції;

- змінено правила щодо затвердження місцевих бюджетів та перерахування міжбюджетних трансфертів (субвенції, дотації) у разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України, зокрема обсяги міжбюджетних трансфертів затверджуватимуться відповідно до проекту закону про Державний бюджет України на плановий бюджетний період, поданому Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України.

- вилучено умову встановлення обсягу додаткової стабілізаційної дотації (раніше обсяг передбачався в розмірі не менше 1 відсотка надходжень податків та зборів до місцевих бюджетів), дотація надаватиметься до завершення процесу об’єднання територіальних громад;

- планування видатків за програмно-цільовим методом здійснюватиметься усіма місцевими бюджетами;

- унормоване питання зарахування до спеціального фонду місцевих бюджетів надходжень у рамках програм допомоги від урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ;

- місцеві бюджети отримуватимуть надходження за рахунок частини розміру плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

 

      Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

АНАЛІТИКА. Врахування профспілкових пропозицій у Держбюджеті-2018

im610x343-byudzhe

 

Державний бюджет України на 2018 рік - пропозиції ФПУ враховано частково

 

2 січня ц.р.оприлюднено Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 7 грудня 2017 року №2246-VIII.

Закон враховує:

- пакет законів «під бюджет», прийнятих Парламентом, що містять низку змін до національного законодавства, в т.ч. до Бюджетного та Податкового кодексів України;

- зростання ВВП на 3 %, індекс споживчих цін 110,9 %, граничний обсяг державного боргу 60 % ВВП, дефіцит держбюджету 2,4 % ВВП;

- зростання доходів державного бюджету на 19,0 % порівняно з 2017 роком та зростання видатків держбюджету на 17,9 %.

  

 
Доходи бюджету, млрд грн
Витрати бюджету, млрд грн
Дефіцит, млн грн
ВВП, млрд грн
Індекс споживчих цін (рік до року), %
2017 рік
771,3
841,4
77,6
2 845,8*
112,9 %*
2018 рік
917,9
991,7
80,6
3 332,3**
110,9 %**

 

* -  Макропрогноз, схвалений постановою КМУ від 31.05.2017 р. № 385, сценарій 1.

 

** -  Макропрогноз, схвалений постановою КМУ від 01.12.2017 р. № 906, сценарій 1.

 

 

Федерація профспілок України здійснювала системні заходи на національному рівні для донесення аргументованої позиції профспілок до влади:

на робочих нарадах у Мінфіні та Мінсоцполітики;

шляхом звернень до профільних парламентських комітетів; народних депутатів України – представників ФПУ у Верховній Раді України С.М. Капліна та В.Є. Івченка (які внесли їх до Парламенту в повному обсязі); Голови підкомітету з питань державного боргу та фінансування державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету С.Я. Рудика; фракцій Партії «Блок Петра Порошенко» та «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»;

під час зустрічі з Прем’єр-міністром України В.Б. Гройсманом 7 листопада 2017 р. - до голосування проекту бюджету у Верховній Раді України;

шляхом проведення додаткових консультацій з Мінфіном, Мінсоцполітики та профільними ЦОВВ під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України С. І. Кубіва 30.11.2017 р. - при підготовці законопроекту до другого читання.

Водночас низкою членських організацій ФПУ проведено масові протестні заходи щодо відстоювання принципових пропозицій до головного кошторису держави.

 

(З повною версією матеріалу можна ознайомитись тут)

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Профспілка охорони здоров’я Закарпаття: захист трудових і соціально-економічних прав спілчан

DSC 0414

 

На базі обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака відбулося засідання Закарпатського обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я. На порядок денний було винесено питання «Про поточний момент та дії профспілки щодо захисту трудових, соціально-економічних прав членів профспілки».

У своїй інформації голова обласної організації профспілки Володимир Турок наголосив, що працівники медичної галузі висловлюють глибоку стурбованість з приводу прийнятих останнім часом законодавчих актів, які серйозно погіршують соціально-економічний захист працівників галузі. Незадовільне фінансування галузі, жорсткий наступ на трудові права викликають зростання соціальної напруги серед медичних працівників. Такі дії державної влади ставлять під загрозу успішність проведення реформи в охороні здоров’я та реалізації програми соціально-економічного захисту працівників галузі, й зокрема, вирішення питань працевлаштування, навчання, пільгового пенсійного забезпечення тощо. У зв’язку з інфляційними процессами, несвоєчасною виплатою заробітної плати падає життєвий рівень медичних працівників. В цих умовах профспілка, в межах своїх повноважень, відстоює і захищає трудові права медиків.

Конкретні пропозиції з цього питання висловили в ході обговорення голови первинних профспілкових організацій: обласної дитячої лікарні – Ольга Паламарчук, обласного госпіталю ветеранів війни – Микола Кравчак,  голова Хустської районної організації профспілки працівників охорони здоров’я Богдан Лужецький та інші.

Виступаючи перед профспілковим активом галузі, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько підкреслив важливість ролі профспілки на сучасному етапі, проведення їх соціального діалогу з органами влади і роботодавцями. Профспілки нашого краю підтримують звернення галузевої профспілки до органів влади щодо реалізації соціальних пільг та гарантій медичним працівникам. Профспілковий лідер області також зупинився на питаннях фінансування у 2018 році бюджетних галузей, й зокрема, охорони здоров’я, висловив свою думку щодо шляхів підвищення якості надання медичної допомоги, проінформував учасників засідання про дії профспілок Закарпаття із захисту майнових прав профспілок, участі у проведенні протестних акцій.

На засіданні також підбито підсумки спортивно-масової та оздоровчої роботи у 2017 році, нагороджено групу профактивістів галузі за кращі результати з цих напрямків діяльності профспілки. Нагороди вручили голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько та голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, член Ради ФПУ Володимир Турок.

На фото:

- у президії засідання (зліва направо): голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок, головний спеціаліст – заступник голови облорганізації галузевої профспілки Тіберій Лукач;

- профактивісти охорони здоров’я – учасники зібрання;

- виступає голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок;

- голова первинної профспілкової організації обласної дитячої лікарні Ольга Паламарчук нагороджена Нагрудним знаком ФПУ «Профспілкова відзнака».

 

DSC 0398

 

DSC 0438

 

DSC 0457 

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Січень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31