лютого 2018

28 лютого 2018

Успішний старт співробітництва

Изображение 059

 

27-28 лютого на базі Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління   при   Президентові   України відбувся навчальний семінар на тему: "Стратегічні пріоритети розвитку України в контексті реалізації програми "Стратегія реформ - 2020".

 

Захід проведено у рамках реалізації Меморандуму про співробітництво між НАДУ і ФПУ, який зокрема передбачає проведення навчання та підвищення кваліфікації працівників профспілкових організацій з питань кадрової політики, правового і соціального захисту, зайнятості, соціального діалогу, державного управління та місцевого самоврядування.

Звертаючись до голів всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань – учасників семінару, президент НАДУ Василь Куйбіда наголосив на тому, що безперервне навчання наразі стає нормою, особливо для тих, хто приймає управлінські рішення. Він запропонував профспілковим керівникам створити платформу для постійного обміну думками з важливих для суспільства питань, а також напрацювання спільних шляхів щодо їх вирішення.

 

Изображение 024

 

Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що програма навчання сформована з урахуванням пропозицій членських організацій, і є пілотним проектом, який матиме продовження як для керівного ешелону профспілок, так і фахівців з різних напрямів профспілкової роботи. Метою навчання є самовдосконалення та постійне оновлення знань й навичок профспілковців для більш ефективного представлення і захисту законних прав та інтересів трудящих.

У режимі тематичних дискусій та жвавого обміну думками розглянуто проблеми управління реформами та вектори сучасних суспільно-політичних процесів, розвиток та механізми взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами влади, перспективні напрями економічного розвитку України, напрями реформування системи соціального захисту населення, пріоритети гуманітарної політики Української Держави, стан та   перспективи   відносин   стратегічного   партнерства   України з іноземними державами та багато інших тем, які стосуються процесів євроінтеграції, децентралізації влади, забезпечення прав на достойний життєвий рівень та впровадження європейських стандартів життя.

 

Изображение 073

 

27 лютого також відбулось засідання Президії ФПУ, на якому обговорено питання про порушення майнових прав профспілок та низка організаційних питань.

 

Изображение 043

 

Изображение 071

 

 Изображение 096

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Нова хвиля - 2018

1

 

Щоб розмовляти на рівних з представниками власників, вміти будувати конструктивні взаємовідносини з роботодавцем профспілковим лідерам, крім присутнього у них досвіду практичної роботи, потрібні нові знання та сучасна інформація. Розуміючи важливість навчання профлідерів та активістів, необхідність підвищення їх кваліфікації, Центральний комітет Профспілки металургів і гірників України приділяє цьому напрямку роботи значну увагу.

Слід зазначити, що Центральний комітет має великий досвід у справі навчання і підвищення кваліфікації профпрацівники і активістів. За всіма напрямками профроботи систематично проводяться заняття, семінари, тренінги, випускаються методичні посібники, буклети та рекомендації.

А з 2015 року з ініціативи Молодіжної ради ПМГУ і за активної участі Центрального комітету Профспілки була розроблена нова система навчання молодих профактивістів у віці до 35 років - освітня програма «Молодь ПМГУ: через навчання до дії». Основний принцип програми полягає в тому, щоб, відібравши найбільш активних, кмітливих, соціально орієнтованих хлопців та дівчат, дати їм знання, необхідні для ефективної профспілкової роботи.

Для досягнення цієї мети програма була розбита на два етапи. У першому етапі, що складається з трьох семінарів, взяли участь молоді активісти, кандидатури яких запропонували їх профспілкові організації. Слухачі були розділені на три групи, кожна чисельністю близько 35 осіб. Їхній увазі були запропоновані лекційна програма і практичні заняття, покликані систематизувати знання про профспілку, її структуру, напрямках діяльності. Частина навчальних годин була присвячена психології спілкування і лідерства.

Учасники усіх груп по завершенні навчання проходили досить строге тестування, за результатами якого для участі у другому етапі навчання були відібрані 34 найактивніші герої першого рівня. Для них був розроблений комплекс лекцій, дискусій та тренінгів, орієнтований на практику профспілкової роботи. І ось, в жовтні 2017 року учасники цієї групи, пройшовши трирічний курс навчання, отримали свідоцтва про закінчення школи молодого лідера.

Пробний проект отримав масу позитивних відгуків, і Центральний комітет вирішив продовжити цю навчальну програму.

14-16 лютого в Дніпрі, в Навчально-методичному центрі ПМГУ стартував новий «сезон» системи навчання молодих профактивістів у віці до 35 років. Відбувся перший з трьох запланованих семінарів «Молодь ПМГУ: через навчання до дії», в якому взяли участь 36 молодих представників первинних організацій Профспілки.

Відкрив семінар голова ЦК ПМГУ С.Комишев. Він поінформував активістів про поточну ситуацію в ГМК України та події, що відбуваються в ПМГУ, і закликав молодь активніше брати участь як в навчанні, так і в профспілковому русі в цілому.

Після того, як слухачі ознайомились з системою навчання та усвідомили значимість нових знань для молодого лідера, почалася лекційна частина. Одному з найважливіших напрямків діяльності профспілки - організаційній та внутрішньопрофспілковій роботі була присвячена лекція заступника голови ЦК ПМГУ В.Чумаченко. Він намагався простими словами пояснити молоді структуру і принципи роботи Профспілки, розповів про переваги та мотивацію профспілкового членства.

Для закріплення щойно отриманої інформації головний спеціаліст апарату ПМГУ Р.Тарасенко провів тренінг, спрямований на вивчення основних функцій Профспілки.

Наступний навчальний день відкрила головний правовий інспектор праці ПМГУ О.Зубець. Вона ознайомила присутніх з національними законодавчими актами та міжнародними конвенціями, на яких базується вся профспілкова діяльність.

В.Талова, начальник відділу соціально-економічної роботи, і В.Броннікова, головний спеціаліст ПМГУ, акцентували увагу учасників на найголовнішій меті Профспілки - соціально-економічному захисті людей праці. Вони детально зупинилися на стандартах заробітної плати, нормах Генеральної та Галузевої угод, змісті найважливішого для кожного підприємства документа - колективного договору.

Потім настала черга занять з психологом Н.Нєженцевою, лектором Дніпропетровського зонального навчально-методичного центру профспілок. Вона запропонувала молоді ближче познайомитися та пройти цікаві тести на лідерські якості.

В.о. начальника фінансового відділу, головного бухгалтера ЦК Є.Кондратьєва розповіла активістам про єдину фінансову політику ПМГУ, про систему збору членських внесків та використання цих коштів в Профспілці.

Після неї слухачів вітали головний технічний інспектор праці ПМГУ В.Белік і технічний інспектор праці ПМГУ А.Чайка. Йшлося про охорону праці та громадський контроль над безпекою праці в Профспілці. Були продемонстровані спеціальні навчальні відеофільми з охорони праці, озвучена статистика нещасних випадків. Лектори акцентували увагу присутніх на важливості контролю охорони праці з боку Профспілки і занадто високій ціні байдужості в цих питаннях.

Завершив другий день семінару Р.Тарасенко з заняттям на тему «Молодіжна політика ПМГУ». Він говорив про принципи та задачі роботи з молоддю в Профспілці, про діяльність Молодіжної ради ПМГУ і тих її ініціативах, які вже успішно реалізовані, дав практичні рекомендації щодо профспілкової роботи з молоддю.

Старт третьому дню навчального процесу дала Н.Усенко - начальник інформаційного центру ПМГУ. Її лекція була присвячена інформаційній роботі в профспілкової організації, формам і методам забезпечення гласності. Висвітлення цієї важливої ​​теми продовжила В.Смірнова, яка запропонувала молоді поміркувати про те, хто і якими методами виконує інформаційну роботу в ПМГУ та неупереджено оцінити наші результати в цій сфері.

Потім активісти знову зустрілися з Н.Нєженцевою та взяли участь у психологічних тренінгах по роботі в команді та вмінню використовувати свої лідерські якості. Крім того, вони отримали ряд практичних порад стосовно того, як повинен поводитись лідер, які лінії поведінки не слід використовувати, які маленькі хитрощі можна застосовувати при спілкуванні, переговорах і т.п.

Завершилося навчання перевіркою знань - тестуванням.

Організатори семінару побажали всім учасникам школи молодого лідера не зупинятися на досягнутому, продовжувати вчитися та вдосконалюватися.

 

 2

 

 

3

 

 

 

Роман Тарасенко,

ПМГУ

[ Детальніше... ]

ВИСТАВКА-КОНКУРС. ВИШИВАЙТЕ СОБІ НА ВТІХУ, А ЛЮДЯМ НА РАДІСТЬ

ВИСТАВКА

 

Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня провела виставку-конкурс робіт рукоділля серед членів профспілок.

Ідея проведення виставки-конкурсу виникла ще чотири роки тому. Начальник Управління з гуманітарних питань Київської міськпрофради Людмила Литвин розповіла: «Тоді ми проводили конкурс дитячої творчості «Зорепад надій», на якому була представлена надзвичайно велика кількість дитячих робіт. І от коли ми збирали дитячі роботи, відчули, що якщо батьки творчі й талановиті, то, звичайно, що і діти у них такі ж. Тоді й виникла ідея провести конкурс серед дорослих, членів профспілок. Але в силу різних обставин, до цього часу втілити задумане у життя не було змоги. І от коли ми на черговій президії запропонували ідею проведення виставки-конкурсу, то отримали схвальний відгук, і взялися за роботу».

У відкритті заходу взяли участь заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий та Голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник, які із захватом відзначали талановитість авторів представлених робіт.

На виставці представлено понад 70 робіт неймовірно талановитих спілчан — вишиванки, картини, рушники та серветки вишиті різними техніками нитками, а також бісером. «Галузеві профспілки проводили у себе конкурси для того, щоб вибрати найкращі роботи, відзначити їх і представити у нас на конкурсі», — зазначила Людмила Литвин.

Вплинути на результати конкурсу мав змогу кожен відвідувач виставки шляхом таємного голосування — заповнивши анкету, у якій визначивши переможців у трьох номінаціях: «картини», «вишиванки» та «вироби повсякденного вжитку» (рушники, серветки, скатертини).

Кожен учасник виставки-конкурсу отримає пам’ятний сувенір, а переможців буде нагороджено цінними призами. Підсумки конкурсу буде підбито 1 березня.

Організатори виставки зупинятися не планують, тож вже наступного разу обіцяють, що виставка-конкурс набуде ще більших масштабів, плюс до того — кількість номінацій також буде розширено.

ВИСТАВКА-КОНКУРС основний 14

 

ВИСТАВКА-КОНКУРС основний 14 2

 

Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

Фото Андрія ТКАЧУКА

[ Детальніше... ]

Захист прав освітян в умовах запровадження нового законодавства

1519747822 ck prez-077-of-122

 

27 лютого 2018 року у Києві відбулося чергове засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що мало на меті розгляд нагальних викликів профспілкової роботи в умовах змін законодавства України.

 

Так, для обговорення та прийняття рішень членам президії було винесено наступні питання:

– фінансове забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2018 році;

– стан та динаміка профспілкового членства, мережа організаційних ланок Профспілки.

 

Також запропоновано для розгляду ряд внутрішньоспілкових питань щодо оздоровлення та відпочинку дітей, надання різного роду допомоги, нагородження профспілкових працівників відзнаками Федерації профспілок України та ЦК Профспілки тощо.

 

Голова Профспілки Георгій Труханов розпочинаючи роботу підкреслив, що за останній час відбулася низка змін в законодавстві освітньої галузі та бюджетного процесу, зокрема прийнято Закони України «Про освіту», «Про Державний бюджет України на 2018 рік», внесено зміни до Бюджетного кодексу України. Уряд прийняв низку рішень, які вплинули на рівень життя учительства, і не завжди у позитивну сторону. Тому завданням Профспілки на сьогодні не лише моніторинг дій влади на місцях, а й постійна робота із соціальними партнерами в областях і недопущення звуження існуючих прав та гарантій освітян та молоді. 

 

Розкриваючи перше питання порядку денного заступник Голови Профспілки Сергій Романюк зауважив, що наслідком прийняття владою останніх рішень найнижчий посадовий оклад педпрацівника закладу загальної середньої освіти, який відповідає 10 тарифному розряду, лише в 2 рази перевищує прожитковий мінімум та вдвічі нижчий від передбаченого прикінцевими положеннями закону «Про освіту», складаючи 3528 гривень.

 

За його словами видатки на освіту складають 218 млрд. гривень, або 6,71% ВВП (хоч владою декларувалося 7%), що на 18% більше, ніж у 2017 році. Обсяги освітньої субвенції затверджено в сумі 61,7 млрд. гривень, що більше минулого року на 9,1 млрд. гривень, або на 17,3%.

 

У 1035 місцевих бюджетах місцевими радами затверджено видатки на потреби закладів загальної середньої освіти, без урахування освітньої субвенції. Проте існує додаткова потреба 475 місцевих бюджетів у видатках на фінансування господарських потреб закладів загальної середньої освіти та оплату праці непедагогічного персоналу складає 4,2 млрд. гривень.

Обсяги видатків на фінансування дошкільних навчальних закладів затверджено в 943 місцевих бюджетах у сумі 21,0 млрд. гривень, а їх додаткова потреба у 305 бюджетах складає 895,5 млн. гривень. Обсяги, затверджені у 735 місцевих бюджетах на фінансування позашкільної освіти, становлять 3,5 млрд. гривень, а їх додаткова потреба у 263 бюджетах складає 176,1 млн. гривень.

 

Сергій Романюк підкреслив, що недостатньо коштів на фінансування ВНЗ III-IV рівнів акредитації. Потреба 66 вищих закладів освіти у видатках становить 117,8 млн. гривень, в тому числі на оплату праці – 45 млн. гривень. А недостатність обсягів місцевих бюджетів та освітньої субвенції, а також неефективне її використання, призводять до порушення трудових прав працівників.

 

Загострилася проблема з виплатою педагогічним працівникам надбавки «за престижність педагогічної праці» та запровадження її мінімального розміру – 5%.

 

У обгорненні питання участь взяли колеги майже з усіх областей України. Підсумком стало рішення Президії звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України з приводу збільшення обсягів видатків на освіту до розмірів, визначених статтею 78 Закону України «Про освіту», зокрема освітньої субвенції, додаткової дотації місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів загальної середньої освіти, видатків на підготовку кадрів ВНЗ III-IV рівнів акредитації, необхідних для забезпечення трудових прав працівників закладів та установ освіти.

З інформацією про основні статистичні дані Профспілки працівників освіти і науки України за 2017 рік ознайомила усіх присутніх заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко.

 

Зокрема вона відзначила, що станом на 1 січня 2018 року у структурі Профспілки нараховується 24 обласні та Київська міська організації, до складу яких входить 506 районних, районних у містах, об’єднаних районних-міських, 128 міських організацій.

 

Загалом же Профспілка у свої лавах об’єднує понад 1 мільйон 580 тисяч членів, серед яких 1 мільйон – працівники закладів освіти, більш як 467 тисяч – студенти закладів вищої освіти та понад 25 тисяч – учні закладів професійної освіти.
 
1519747827 ck prez-056-of-122
 
 
1519747852 ck prez-051-of-122
 
1519747930 ck prez-095-of-122
 
1519748063 ck prez-021-of-122
 
 
 

[ Детальніше... ]

За досвідом за кордон чи досвід - за кордон?

20180220 132919

 

 

Як працюють профспілки Польщі в галузі пенсійного забезпечення? Яка мінімальна пенсія у поляків, які фактори впливають на її величину пенсії, як працюють профспілки в установах ZUSу(закладу соціального забезпечення Польщі)?

19-го лютого група профспілкових лідерів профспілки Пенсійного фонду Київської області прибула в Навчально-методичний центр профспілок Волинської області для участі в навчальному семінарі Луцьк-Хелм-Люблін-Луцьк. Викладачі НМЦ розповіли київським гостям про сучасні українсько-польські відносини, про моделі поведінки профспілкової організації під час звільнення працівників за скороченням, а також про використання PR-у в діяльності профспілок.

 

Три наступні дні промайнули миттєво, завдяки новим враженням - навчанням в Польщі, зустрічам з колегами, що працюють у закладі пенсійного забезпечення, обміном досвідом, цікавим екскурсіям. Група мала можливість відчути роботу «ZUS»y зсередини, порівнявши умови надання послуг населенню у нас і в Польщі. Цікава презентація, шквал запитань з обох сторін зробили цю зустріч вкрай корисною для обох сторін.

 

П’ятий день знову провели в Луцьку - побували на екскурсії на підприємстві «Едельвіка», яке виробляє тканини, шиє і продає сучасного дизайну елегантні вишиванки та інший етно-одяг. Потужності підприємства неабияк вразили чудовою якістю і асортиментом. Завершення семінару відбулося в одному з найцікавіших музеїв Луцька - Музеї Волинської ікони

 

Такі семінари з виїздом до Польщі, Чехії і Білорусі Навчально-методичний центр профспілок Волині практикує постійно вже не один рік.

 

Фахові зустрічі з колегами інших країн, обмін досвідом – професійним і профспілковим, нові контакти- це завжди корисно. І, найголовніше. Вартість таких семінарів є абсолютно прийнятною для профбюджету.

 

20180223 093605

 

 

P1230112

 

P1230113 

 

 

 

Олена Даниленко,

спеціаліст навчального відділу

НМЦ Профспілок Волинської області

 

[ Детальніше... ]

Чергове засідання Президії ФПО на Чернігівщині: положення про молодіжну раду, підсумки виконання угод, затвердження бюджету

28500207 1731728603552539 114378036 o

 

 

26 лютого 2018 р. під головуванням очільника Федерації профспілкових організацій (далі – ФПО) Чернігівської області Ігоря Москаленка відбулося чергове засідання Президії ФПО.

На президії було розглянуто низку питань, першим з яких було питання про підсумки виконання Угоди, укладеної між ФПО, Головним управлінням Пенсійного фонду України в області та обласним об’єднанням організацій роботодавців за 2017 рік в частині додержання пенсійного забезпечення, в тому числі пільгового пенсійного забезпечення категорій працівників, визначених законодавством України.

На засіданні була присутня Марія Помилуйко, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, яка виступила з доповіддю і відповіла на численні питання присутніх членів Президії.

Спільне виконання Угоди сприяло поглибленню партнерських відносин між органами Пенсійного фонду, професійними спілками та роботодавцями. Постановою Президії ФПО прийнято рішення продовжити у 2018 році співпрацю між головним управлінням Пенсійного фонду України в області, Федерацією профспілкових організацій області та обласним об’єднанням організацій роботодавців за напрямами, визначеними спільною Угодою та здійснювати заходи по їх виконанню.

Наступним, не менш важливим питанням Президії ФПО було питання про підсумки виконання норм та положень Територіальної угоди за 2017 рік про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин на 2017-2020 роки. Аналіз стану виконання зобов’язань Угоди свідчить про те, що переважна більшість їх виконана або виконується в поточній роботі кожної структури. Не виконано Положення в частині погашення заборгованості із заробітної плати.

Також на Президії затверджено звіт щодо виконання бюджету ФПО за 2017 р. та погоджено проект бюджету на 2018 р., який буде затверджено на наступному засіданні Ради ФПО, що заплановано на 25 квітня 2018 р.

Для організації роботи Молодіжної ради затверджено положення про Молодіжну раду ФПО.

 

28500561 1731728600219206 1552901993 o

 

Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

[ Детальніше... ]

Знову про розрахунки з працівниками за виконану роботу: чергова дискусія для членів профспілок Харківщини

plat

 

Продовжується робота Консультаційно-інформаційної платформи з питань праці, зайнятості та охорони праці для членів профспілок Харківщини - спільного проекту Об’єднання профспілок Харківської області, відділення НСПП в Харківській області, Головного управління Держпраці у Харківській області, Харківського обласного центру зайнятості. Через зростання заборгованості з виплати заробітної плати в області 27 лютого 2018 року на тематичній годині Платформи відбулася ДИСКУСІЯ за темою «ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ПРИ РОЗРАХУНКАХ З ПРАЦІВНИКАМИІ».

В Дискусії взяли участь заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області Волков Сергій Геннадійович, начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області Гончарова Юлія Євгенівна, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Харківській області Лайков Сергій Миколайович, заступник начальника юридичного відділу обласного центру зайнятості Петровський Сергій Миколайович, керівник секретаріату Спільного представницького органу роботодавців Харківської області, виконавчий директор Об’єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» Григор’єв Василь Васильович, начальник відділу соціально-трудових відносин управління праці та соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міськради Ключка Ганна Іванівна, провідні спеціалісти ОПХО, ГУ Держпраці у Харківській області, відділення НСПП у Харківській області; представники обласних галузевих профспілкових організацій: автомобільного та сільськогосподарського машинобудування, космічного та загального машинобудування, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, працівників державних установ, охорони здоров’я, представники профкомів провідних підприємств і організацій Харківщини.

У форматі консультаційно-інформаційної ПЛАТФОРМИ представники профспілкових організацій Харківщини задавали свої питання та отримували відповіді і коментарі від фахівців ГУ Держпраці у Харківській області, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міськради, відділення НСПП у Харківській області, Харківського обласного центру зайнятості, ОПХО Відбулось конструктивне обговорення питань щодо низького рівня рентабельності і збитковості підприємств, відсутності обігових коштів, недостатньої ефективності управління державним майном та застосування процедур реструктуризації, санації та банкрутства підприємств, недостатнього фінансування бюджетних організацій. Разом з тим, часто факти невиплати заробітної плати виникають внаслідок безвідповідальності роботодавців, порушення принципу першочерговості виплати заробітної плати, відсутність ефективних правових і економічних механізмів захисту конституційного права працівників, в тому числі, збанкрутілих підприємств на своєчасне отримання трудових доходів.

Учасники заходу висловлювали свої думки та дискутували з питань несвоєчасної виплати заробленої заробітної плати, не перерахування ЄСВ, що тягне за собою проблеми питання пенсійного забезпечення працівників.

Представники профспілкових організацій отримали значну інформаційно-довідкову допомогу з питань дотримання та обмеження прав і гарантій працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці.

Актуальність теми викликала гостру зацікавленість учасників дискусії. Присутні відмітили важливість дієвого контролю профспілок за дотриманням законодавства про працю, зайнятість, вдосконалення взаємовідносин сторін соціального діалогу для здійснення ефективного вирішення питань у справі захисту людини праці. Були надані пропозиції щодо продовження подальшої спільної співпраці у форматі Консультаційно-інформаційної ПЛАТФОРМИ.

 

Н.О. Гриценко,

заввіділом ОПХО

 

 

platf2

[ Детальніше... ]

27 лютого 2018

Презентовано проект Інформаційної стратегії ФПУ на Тернопільщині

IMG 1699

 

 

26 лютого для профспілкового активу Тернопільщини керівником Прес-центру ФПУ Юрієм Работою було презентовано проект Стратегії інформаційної діяльності Федерації профспілок України на 2018 – 2021 роки.

 

         Завданням даного заходу було розкрити інформаційний потенціал, який має сьогодні Федерація профспілок України, її членські організації для висвітлення своєї діяльності і продемонструвати основні переваги та недоліки існуючої системи інформаційного забезпечення.

         У своїй презентації Ю.Работа підкреслив, що стратегічна мета медіа-діяльності профспілок-налагодження системи скоординованого і дієвого використання комунікаційних можливостей ФПУ для підвищення рівня довіри громадськості до неї та сприйняття її як ефективного органу захисту прав і інтересів працівників, підвищення відкритості та здійснення сучасного інформування про діяльність профспілок.

         Під час обговорення присутні підтримали проект Стратегії у контексті формування нової більш якісної інформаційної системи профспілок і зазначили, що вкрай необхідно запроваджувати нові принципи та реалізувати першочергові завдання, які б відповідали вимогам сучасної медійної політики. Лише такі кроки, на думку учасників презентації, дозволять активно представляти профспілкову позицію через нові інформаційні ресурси, забезпечити діалогові відносини через інструмент зворотного зв’язку серед усіх рівнів профспілок.

 

IMG 1694

 

 

Тернопільська обласна рада профспілок

 

[ Детальніше... ]

Презентовано проект Інформаційної стратегії ФПУ на Тернопільщині

IMG 1699

 

 

26 лютого для профспілкового активу Тернопільщини керівником Прес-центру ФПУ Юрієм Работою було презентовано проект Стратегії інформаційної діяльності Федерації профспілок України на 2018 – 2021 роки.

         Завданням даного заходу було розкрити інформаційний потенціал, який має сьогодні Федерація профспілок України, її членські організації для висвітлення своєї діяльності і продемонструвати основні переваги та недоліки існуючої системи інформаційного забезпечення.

         У своїй презентації Ю.Работа підкреслив, що стратегічна мета медіа-діяльності профспілок-налагодження системи скоординованого і дієвого використання комунікаційних можливостей ФПУ для підвищення рівня довіри громадськості до неї та сприйняття її як ефективного органу захисту прав і інтересів працівників, підвищення відкритості та здійснення сучасного інформування про діяльність профспілок.

         Під час обговорення присутні підтримали проект Стратегії у контексті формування нової більш якісної інформаційної системи профспілок і зазначили, що вкрай необхідно запроваджувати нові принципи та реалізувати першочергові завдання, які б відповідали вимогам сучасної медійної політики. Лише такі кроки, на думку учасників презентації, дозволять активно представляти профспілкову позицію через нові інформаційні ресурси, забезпечити діалогові відносини через інструмент зворотного зв’язку серед усіх рівнів профспілок.

 

IMG 1694

 

 

Тернопільська обласна рада профспілок

 

[ Детальніше... ]

УВАГА! Підтримайте петицію освітян!

 

 ТЕРН

На офіційному сайті Кабінету Міністрів України у розділі «Петиції» розміщено Петиція Тернопільскої обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України «Про підвищення заробітних плат педагогічних працівників закладів освіти, які фінансуються із місцевих бюджетів». Знайти і підтримати освітян можна тут:

 

https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/1504

 

 

У документі зокрема говориться:

 

   «Шановний Володимире Борисовичу!

Рішення про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати лише тим педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, викликало справедливе невдоволення педагогів закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти низькою оцінкою влади їхньої важливої, відповідальної та складної праці.

Особливо болісною є ситуація у закладах професійно-технічної освіти, ВНЗ І-ІІ р.а., в яких частина працівників – ті, хто викладає загальноосвітні дисципліни, вже отримують підвищену заробітну плату, а їхні колеги, які викладають спецдисципліни, майстри виробничого навчання, вихователі змушені ще очікувати можливе підвищення не раніше, ніж з 1 вересня.
Аналогічна ситуація із неодночасним підвищенням зарплати педагогічним працівникам закладів освіти, які фінансуються з місцевих бюджетів, мала місце і у минулому році. Однак пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 974 органам місцевого самоврядування було надано право приймати власні рішення про дострокове підвищення тарифних розрядів та ставок заробітної плати педпрацівникам. І цим скористалися деякі місцеві ради.


Пунктом 2 урядової постанови від 11.01.2018 №22 лише за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя ц.р. доручено Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 року оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників. Однак таке доручення не передбачає жодних гарантій.


На практиці це означає, що органи місцевого самоврядування не робитимуть жодних спроб для прийняття власних рішень щодо дострокового підвищення заробітку працівникам названих вище закладів освіти, котрі перебувають на їхньому утриманні, навіть шляхом встановлення стимулюючих надбавок, інших доплат та преміювання.


Задля відновлення справедливості, зниження рівня соціальної напруги у колективах, зростання довіри до керівників держави просимо надати органам місцевого самоврядування право самостійно приймати рішення щодо такого підвищення у більш ранні терміни залежно від можливостей місцевих бюджетів.


Голова обласної організації Л.І.Мокей»

Дата початку збору підписів: 19 лютого 2018 р.

До кінця збору підписів залишилось: 82 дні

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28