01 лютого 2018

Кабінет Міністрів узгодив з чинним законодавством Порядок направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

 

Sports-camp

 

Законом України від 06.06.2017 № 2081-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів” передбачено розширення переліку категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок дітей з багатодітних сімей, дітей з малозабезпечених сімей, дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї, та дітей, узятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Такі діти мають право отримати пільгову путівку до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

З метою узгодження Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року № 734, із цим Законом 31 січня Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України, якою внесено відповідну зміну до Порядку.   

 

 За повідомленням Урядового порталу

[ Детальніше... ]

Уряд затвердив зміни до Порядку призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників

i-g-a-2

31 січня Уряд на своєму засіданні прийняв постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 937”, якою узгоджено норми Порядку призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 937, із Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

Йдеться про узгодження в частині призначення пенсій окремим категоріям осіб залежно від умов праці за результатами атестації робочих місць за рахунок коштів підприємств та організацій, але не раніше ніж за 10 років до досягнення пенсійного віку, визначеного законодавством.

Урядовий дайджест

[ Детальніше... ]

З 1 лютого Держгеокадастр розпочинає передачу сільськогосподарських земель до власності об’єднаних територіальних громад

1358547627


Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

 

Відповідне рішення було ухвалено 31 січня на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Презентуючи механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що алгоритм дій не складний і включає 4 етапи.

Зокрема, це - клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель;

інвентаризація земель у межах ОТГ;

реєстрація земельних ділянок у кадастрі;

передача земель у комунальну власність.

Процес розпочнеться 1 лютого ц.р. та триватиме до кінця року.

Першу передачу земель планується здійснити уже в березні цього року.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

 

Довідково:

За даними Мінрегіону в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 759 тисяч. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність.

Прийняте Урядом рішення удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів у частині плати за землю. У свою чергу це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування.

 

Урядовий дайджест

 

[ Детальніше... ]

Про інформаційні матеріали Пенсійного фонду України

podbna-nformacya-ce-osoblivost-nformacyi 301

 

Пенсійним фондом України на офіційному веб-сайті (http://www.pfu.gov.ua)  розміщено інформаційні матеріали:

 

Інформаційний довідник для тих, хто звертається до Фонду (http://www.pfu.gov.ua/pfu/doccatalog/document?id=300897),

 

Адресний довідник надання послуг Пенсійного фонду України (http://www.pfu.gov.ua/pfu/doccatalog/document?id=299813),

які містять інформацію про призначення (перерахунок) та виплату пенсій, інші послуги, які надаються Пенсійним фондом України, а також про структурні підрозділи Фонду та пункти обслуговування громадян у територіальних громадах де можна отримати зазначені послуги.  

 

ФПУ надсилала членським організаціям зазначені матеріали, проте не всі мали змогу з ними ознайомитися з технічних причин. Пропонуємо ознайомитися із цими матеріалами, перейшовши за зазначеними вище посиланнями.

 

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення

[ Детальніше... ]

У Чернігові стартував всеукраїнський форум профспілкового навчання

 

IMG 1235

 

 

31 січня в Чернігівському НМЦ профспілок розпочав свою роботу Всеукраїнський профспілковий форум «Кращі практики профспілкового навчання (обмін досвідом)», проведення якого було приурочено до 30-річчя діяльності Центру. 

Протягом двох днів керівники всеукраїнських профспілок, територіальних профоб'єднань, профспілкові викладачі, науковців та фахівці з профспілкової освіти працюватимуть над питанням розвитку цього напрямку.

У відкритті заходу взяли участь Олександр Шубін — заступник Голови Федерації профспілок України, Ігор Москаленко — голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Валерій Куліч — голова Чернігівської обласної державної адміністрації, Ігор Вдовенко — голова Чернігівської обласної ради Василь Пась — виконавчий директор Чернігівського обласного об'єднання організації роботодавців.

Програма першого дня Форуму включала проведення пленарної частини, огляд виставки матеріалів з історії розвитку та сучасних здобутків профспілкової освіти, участь у майстер-класах, де були представлені нові форми і методи навчання.

 

IMG 1245

 

IMG 1224

 

IMG 1219

 

IMG 1223

 

 

 

 

Віталій Копиш,

м.Чернігів

[ Детальніше... ]

Профспілка наполягає на перенесенні термінів або тимчасовому припиненні звільнення працівників ПАТ «НСТУ»

4-1

 

У рамках соціального діалогу минулої п'ятниці Профспілка прпцівників культури України та керівництво ПАТ «НСТУ» провели відкриту зустріч-обговорення процесу реформування компанії, у якій взяли участь голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, голови первинних профспілкових організацій і голови профкомів регіональних філій та центральної дирекції ПАТ "НСТУ", голови усіх обласних організацій Профспілки, представники Київської міської організації Профспілки та члени профкому Національної радіокомпанії України.

Від Держкомтелерадіо був присутнім заступник голови Микола Білоус.

 

З боку керівництва ПАТ "НСТУ" з представниками профспілок спілкувалися виконавчий директор Олександр Лієв, член правління Микола Чернотицький, заступник виконавчого директора по роботі з філіями Михайло Шматов, директор юридичного департаменту Максим Дорофеєв, директор департаменту організації та розвитку мереж телерадіомовлення Дмитро Грузинський, заступниця директора департаменту управління персоналом Марія Глоба та директорка PR-департаменту Вікторія Сидоренко. За допомогою скайп-зв’язку до присутніх приєдналися менеджери всіх регіональних філій.

 

3-1

 

У ході консультацій обговорювалися питання оптимізації та зміни штатної структури компанії, пом’якшення процесу скорочення штатних посад, ситуацію критичного недофінансування НСТУ цього року. Незважаючи на норму Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», що передбачає 0,2% видатків Держбюджету на фінансування Суспільного мовника, у 2018 році для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що більш ніж удвічі менше за необхідну, гарантовану законом суму. Присутні представники профспілкових організацій висловили занепокоєння тим, що таке низьке фінансування не передбачає жодних витрат на оплату трансляції, податки, виробництво програм, оновлення техніки.

У вступному слові Голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна зазначила, що адміністрацією Товариства надано Техніко-економічне обґрунтування рішення правління щодо змін в організації виробництва і праці ПАТ «НСТУ», штатні розписи філій Компанії, перелік працівників, що підлягають звільненню та єдині для всіх філій заходи щодо пом’якшення умов скорочення штату та чисельності працівників.

 

2-2

 

 

Водночас, Людмила Перелигіна наголосила, що формування єдиних заходів щодо пом’якшення умов скорочення штату та чисельності працівників відбувалося без врахування колективних договорів філій Товариства. Крім того, правління та виконавча дирекція НСТУ не скористалися можливістю завчасного попередження масового вивільнення працівників Товариства та не розробили заходи з використанням можливої перепідготовки кадрів, навчання новим професіям та тимчасового припинення прийому нових працівників.

 

Голова Житомирського обкому Профспілки Неля Паламарчук висловила не згоду з рішенням про використання аутсорсингової моделі для обслуговуючого персоналу в НСТУ, такого як охоронці, прибиральниці чи водії та вважає, що ці посади варто було б залишити у штаті.

 

Голова первинної профспілкової організації Тернопільської філії Ігор Бенцал позитивно оцінив деякі заходи, направлені на пом’якшення несприятливих наслідків звільнень, серед яких виплата двох посадових окладів співробітникам при звільненні за угодою сторін та запровадження «гарячої лінії» для надання юридичних консультацій працівникам НСТУ.

 

Виконавчий директор ПАТ «НСТУ» Олександр Лієв презентував процес реформування компанії. Він наголосив присутнім, що структурні реформи в НСТУ зумовлені, найперше, зміною її юридичного статусу, а саме – утворенням Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Введення в дію з 2 квітня 2018 року нової тарифної сітки передбачає збільшення посадових окладів штатних працівників ПАТ "НСТУ". Цей крок стане можливим завдяки зменшенню кількості штатних посад у компанії.

 

З метою досягнення спільних позицій з неузгоджених питань, Профспілка звернулася до керівництва ПАТ «НСТУ» з пропозицією продовжувати консультації із запровадження заходів із запобігання масовим вивільненням як в регіонах, так і на галузевому рівні.

 

6-1

 

 

Одночасно, з метою усунення недоліків та визначення спільної позиції щодо неузгоджених заходів, керуючись статтями 494 Кодексу законів про працю України та 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» («Профспілки мають право вносити пропозиції державним органам, органам місцевого самоврядування, роботодавцям, їх об’єднанням про перенесення термінів, тимчасове припинення або скасування заходів, пов’язаних з вивільненням працівників, які є обов’язковими для розгляду»), Профспілка працівників культури України по закінченню консультацій 26 січня 2018 року звернулася до Держкомтелерадіо України, яке, відповідно до статті 4 Статуту НСТУ визнано єдиним акціонером ПАТ «НСТУ», з пропозицією розглянути питання про перенесення термінів або тимчасове припинення заходів, пов’язаних з вивільненням працівників Телерадіокомпанії (Звернення додається).

 

 

 Профспілка працівників культури України

 

 

[ Детальніше... ]

Співпраця з ОТГ: Укладено угоди з усіма новоствореними громадами на Рівненщині

Уг

 

 

30 січня 2018 року були підписані ще 2 Угоди про співпрацю між Тараканівською та Малолюбашанською об’єднаною територіальною громадою та Федерацією профспілок області. Їх підписали голова ФПО Микола Шершун та відповідно, голови Тараканівської ОТГ Наталія Сорочинська та Малолюбашанської Віктор Талащук.

Нагадаємо, метою Угоди є співпраця соціальних партнерів та активна робота з соціального діалогу задля єдиної мети - побудови соціально відповідального суспільства в питаннях регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, створення сприятливих умов для вирішення соціально-економічних проблем територіальної громади та її членів,  що перебувають у сфері впливу

Отож, вже з 25 громадами Рівненщини підписані такі Угоди про співпрацю.

Далі робота продовжується. Спеціалісти ФПО та голови обкомів працюватимуть в громадах – створюватимуть первинки та спільно визначатимуться, щодо кандидатур голів Координаційних рад.

 

ІАЦ

Федерації профспілок Рівненської області

[ Детальніше... ]

Звільнені з полону отримують соціальну підтримку від держави

 

 97138049 758328


31 січня ц.р. Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв постанову „Деякі питання соціальної підтримки осіб, звільнених з полону”.

 

Зазначена постанова розроблена Міністерством соціальної політики на виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Представляючи проект постанови на засіданні Уряду, Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що пропоноване рішення передбачає надання особам звільненим з полону та членам їх сімей державної підтримки.

“Йдеться про надання одноразової грошової допомоги в розмірі 100 тисяч гривень кожній особі. Також передбачено варіанти надання медичної допомоги, психологічної допомоги та реабілітації, допомоги у забезпеченні тимчасовим житлом тих осіб, які є внутрішньо переміщеними особами”,- заявив Андрій Рева.

Урядовець також зазначив, що списки осіб, які отримають таку державну підтримку, надаватимуться Службою безпеки України.

 

Прес-центр ФПУ

за повідомленням

Прес-служби Мінсоцполітики

[ Детальніше... ]

На звернення ФПУ щодо відновлення державного контролю за цінами дано низку доручень

thumb 611546 news m

 

Звернення ФПУ до Кабінету міністрів України і Антимонопольного комітету України щодо необхідності відновлення державного регулювання цін на соціально значущі продовольчі товари розглянуто в Уряді, на що Першим віце-прем'єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України С. Кубівим доручено профільним міністерствам та службам його опрацювати і про результати поінформувати ФПУ.

Профспілки вимагають проведення соціально виваженої державної цінової політики та ефективного контролю за ціноутворенням через те, що скасування КМУ з 1 липня 2017 р. контролю за ціноутворенням на продовольчі товари викликає невдоволення громадян, зокрема членів профспілок, які звертаються до ФПУ за захистом своїх прав та інтересів.

 

(Відповідь КМУ додається)

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28