08 лютого 2018

ВИЙШОВ У СВІТ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР ЖУРНАЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ» (№ 2/2018)

obl  2 ukr-2018

 

У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

 

Життя, присвячене іншим. Цикл нарисів про жінок в охороні праці до головного жіночого свята 8 Березня підготували Володимир Терещенко та Олександр Фандєєв.

Наші гості: Лариса Кузьміч (Печерська районна в м. Києві держадміністрація), Наталя Ємельянова (Держпраці), Ольга Богданова (АТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна»), Олена Лях (група компаній «Новатор»), Ольга Вільхова (ГУ Держпраці у Львівській області)

 

Сергій Колесник. Територіальні громади та охорона праці: що не так? Децентралізація надала громадам права, якими на місцях не користуються

 

Сергій Колесник. Охорона праці на Миколаївщині. Аналіз, пріоритети, проблеми

 

Олександр Фандєєв. 2017: Події & Realities. Реалії минулого року, що вплинули на розвиток працеохоронної сфери

 

Дмитро Матвійчук, Олег Моісеєнко. Європейські практики в енергетиці. Досвід ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго». Частина II: про психофізіологічний контроль, використання відеокамер та ін.

 

Олег Моісеєнко. Навіщо інспектору відеореєстратор? Про використання технічних засобів для здійснення контролю на робочих місцях

 

Сергій Колесник. Небезпечні польоти над полями. Аналіз аварій в АПК із повітряними суднами малої авіації

 

Алла Панчук. У своїй справі сам не суддя. Як оскаржити рішення інспектора Держпраці в територіальному органі й суді

 

Микола Федоренко. Безпека ділових заходів. Вимоги будівельних норм, пожежної безпеки та електробезпеки

 

Ольга Стефанець. На лаві підсудних… фреза. Чому на одному підприємстві сталося два схожих нещасних випадки

 

Микола Федоренко. Нова рубрика: Неоднозначності в законодавстві. Допомагаємо фахівцям з ОП орієнтуватися в мінливому нормативно-правовому полі. Починаємо зі зварювальних робіт

 

Марія Алієва. Зварники-Свароги у справі своїй боги. Про профілактику профзахворювань і вимоги до робочих місць зварників

 

Ярослав Драб. Психолог на підприємстві. Про організацію системи психофізіологічного забезпечення

 

Зінаїда Купира. Втрата годувальника: як жити далі? Установлення факту перебування на утриманні загиблого

 

У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»

 

Новини законодавства

 

Інформаційні повідомлення

 

Зінаїда Купира. Хто перевірятиме у 2018 році? Рішення – за Кабміном. Дію Закону про мораторій подовжено на 2018 рік. Підстави для здійснення позапланових заходів державного нагляду

 

Олена Зіміна. Новації щодо норм електромагнітного випромінювання. Про зміни до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань

 

Онлайн-прийом громадян у 2018 році. Додано графік онлайн-прийомів

 

Зінаїда Купира. Українські суди: складно й дорого. Через зміни в законодавстві суди стають для громадян менш доступними

 

Календар міжнародних виставок і конференцій у сфері безпеки праці на 2018 рік.

 

Лариса Сербінова, Вікторія Побережна. Нормотворення-2018. Результати нормотворчої діяльності Держпраці у 2017 році і плани на 2018 рік

 

Наталя Ємельянова. Про стан виробничого травматизму в Україні. Статистичний аналіз, причини, розподіл за галузями, регіонами тощо

 

Запитували – відповідаємо. Матеріали онлайн-прийомів голови Держпраці та відповіді фахівців служби на запитання громадян

[ Детальніше... ]

ЗАСТРАХОВАНИМ - НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ

Изображение 10631

 

 Цими днями на Дніпропетровщині з робочим візитом перебували керівники Фонду соціального страхування України – голова правління, заступник голови ФПУ Володимир Саєнко і директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

За участі голови Дніпропетровського облпрофоб’єднання Віталія Дубіля у Будинку профспілок 7 лютого відбулася зустріч керівників Фонду з головою обласної Ради Глібом Пригуновим, під час  якої обговорювались нагальні питання посилення взаємодії обласної  влади, медичних закладів з робочими органами Фонду щодо посилення захисту застрахованих осіб і, перш за все, в питаннях реабілітації хворих після лікування в стаціонарі.

Відбулася також робоча зустріч з керівниками регіональних відділень та працівниками апарату виконавчої дирекції Фонду.

8 лютого в обласній Раді були продовжені консультації з цих питань за участю керівництва облдержадміністрації, обласної Ради, профільних департаментів ОДА, облпрофоб’єднання та Фонду соціального страхування України. Досягнуті домовленості щодо активізації спільних дій по вирішенню вказаного питання.

 В.Коврига,

 зав. прес-центром

Дніпропетровського облпрофоб’єднання

 

Изображение 10648

Изображение 10656

 

Изображение 10693

 

Изображение 10662

 

 

[ Детальніше... ]

Профспілкова ініціатива щодо запровадження Дня профспілок має підтримку

dc11c91c86f621cbbb4016fcf7f8e73b

Під час робочої зустрічі Голови ФПУ Григорія Осового з Головою Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВР України Людмилою Денісовою, що відбулась 7 лютого, обговорено ініціативу ФПУ про встановлення в Україні свята – Дня професійних спілок.

 

Пропозиція щодо запровадження такого свята була висловлена у ході Міжнародної науково-практичної конференції з нагоди 200-річчя створення першої профспілкової організації на українських землях, яка проходила   9 листопада 2017 р. у Львові. Учасники конференції прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням про встановлення і відзначення в Україні свята - Дня профспілок, на знак визнання важливої ролі профспілкових організацій, їх об’єднань у формуванні громадянського суспільства та розбудові соціально-правової і економічно могутньої Української держави.

Аргументуючи профспілкову пропозицію, Г.Осовий привернув увагу голови парламентського Комітету на те, що проведені істориками дослідження профспілкового руху встановили факт започаткування такого руху на теренах українських земель не на початку минулого сторіччя, як це вважалось, а набагато раніше. Тоді у Львові виникли перші профорганізації друкарської справи, які виступили на захист економічних інтересів працівників, що відіграло надзвичайно важливу роль у подальшому згуртуванні робітників, селян та інтелігенції. Таким чином, було відкрито нову сторінку в історії створення професійних організацій та об’єктивно визначено дату започаткування масового профспілкового руху у нашій державі.

Профспілковий лідер підкреслив, що мова не йде про встановлення додаткового вихідного дня, натомість День профспілок пропонується включити до переліку пам’ятних дат і подій, щоб привернути увагу суспільства до гуманної та правозахисної діяльності профспілок, які на сьогодні у своїх лавах об’єднують мільйони наших співвітчизників – працівників усіх галузей виробництва та бюджетної сфери.

Л.Денісова висловила підтримку ініціативі профспілок та запевнила, що очолюваний нею Комітет обговорить це питання на одному зі своїх засідань.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Соціально-економічні права чернігівських вчителів під загрозою!

Порушення надбавки Соцмережі

 

 

Напередодні вихідних профспілкові органи дізнались про ситуацію, яка склалась в ЗОШ м. Чернігова щодо зменшення надбавки педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці. У понеділок почався переговорний процес з проводу незаконності видання наказів щодо цієї ситуації.

Профспілка роз’яснює, що виходячи зі змісту ст. 2 Закону України «Про оплату праці», надбавки, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», входять до структури заробітної плати.

Відповідно до ст. 103 КЗпП України, ч. 2 ст. 29 Закону України «Про оплату праці» про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.

Відповідно до п. 3 ст. 247 КЗпП України, п. 3 ст. 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» питання оплати праці, форм і систем оплати праці, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат вирішуються виборним органом первинної профспілкової організації разом з власником або уповноваженим ним органом.

Таким чином, зменшення надбавки за престижність педагогічної праці можливе лише після узгодження цього питання з виборним профспілковим органом і лише після повідомлення працівників не пізніш як за два місяці.

Накази про встановлення надбавок педагогічним працівникам за престижність праці, видані без дотримання зазначених норм закону, підлягають негайному скасуванню.

Звертаємо увагу керівників, що Законом України № 77-VІІІ від 28.12.2014 посилена відповідальність за порушення законодавства про працю. Так, відповідно до ст. 265 КЗпП України відповідальність за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці встановлена у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (3723 грн. х 10 = 37 230 грн. за порушення прав кожного працівника).

Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснює Управління Держпраці у Чернігівській області.

Представники профспілкових органів запропонували Білогурі В.О. підписати спільний лист на навчальні заклади, яким скасувати накази, видані у січні.

 

Чернігівська обласна організація

Профспілки працівників освіти і науки України

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28