березня 2018

30 березня 2018

Про засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

333

30 березня ц.р. відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на якому розглядалися питання про Звіт голови правління Фонду, про удосконалення механізму надання Державною службою зайнятості України сервісних послуг, про результати роботи Інституту підготовки кадрів ДСЗ, про розвиток системи професійного навчання безробітних на виробництві під потреби роботодавців, про затвердження Порядку списання безнадійної заборгованості по сплаті страхових внесків, про проект Концепції розвитку ДНЗ «Харківський центр ПТО  ДСЗ", про інформацію щодо категорій осіб, які отримують допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі  тощо.

Голова правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Лотоцький  О.Б., прозвітував про свою роботу за період з 27.05.2017, коли його було обрано на цю посаду.

З метою подальшого удосконалення та доступності механізму надання ДСЗ сервісних послуг, оперативного реагування на потреби як шукачів роботи (безробітних) та роботодавців, що шукають працівників – правління Фонду прийняло рішення прискорити впровадження особистих кабінетів для клієнтів служби зайнятості, а також таких сервісів як «Електронний кабінет користувача», «Кар’єрний радник» та «Електронний кабінет роботодавця».

При розгляді результатів роботи Інституту підготовки кадрів ДСЗ правлінням Фонду надано доручення виконавчій дирекції Фонду підготувати Інституту відповідне замовлення на підготовку необхідних фахівців відповідної кваліфікації за рахунок страхових коштів, з метою практичної користі для безробітних від цих результатів роботи.  

Досить перспективним є розвиток системи професійного навчання безробітних на виробництві під потреби роботодавців. З метою подальшого руху у цьому напрямку прийнято рішення провести круглий стіл щодо вироблення заходів для вирішення цього питання за участі Міносвіти, роботодавців, ЦТПО тощо.

Правлінням Фонду збільшено розмір дебіторської заборгованості (з 5 до 25 тисяч грн.), яку можна списати на рівні базового центру зайнятості без погодження із Головою ДСЗ.

Після тривалої дискусії, рішення стосовно проекту Концепції розвитку ДНЗ «Харківський центр ПТО ДСЗ" правління Фонду вирішило відкласти, а проект направити на доопрацювання.

За інформацією виконавчої дирекції Фонду на початок лютого 2018 року чисельність одержувачів допомоги по безробіттю склала 311 тис. осіб, з них одержували допомогу по безробіттю у розмірі 544 грн - 71 тис. осіб (23%), у розмірі 1440 грн - 65,1 тис. осіб (21%).

За видами економічної діяльності серед одержувачів допомоги по безробіттю у розмірі 1 440 грн переважна більшість - це особи, які працювали в оптовій торгівлі, сільському господарств, переробній промисловості та державному управлінні. Це застраховані особи, які мають 6 місяців страхового стажу протягом 12 місяців, що передують реєстрації в центрі зайнятості, проте отримували заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) в розмірі менше мінімальної зарплати, встановленої законодавством (3 723 грн). У ІІ кварталі ц.р. за ініціативи профспілкової сторони планується розглянути питання подальшого підвищення мінімального розміру допомоги по безробіттю з метою наближення до прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 

 

Управління соціального страхування і

пенсійного забезпечення апарату ФПУ 

[ Детальніше... ]

ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ФПУ. Відповідати викликам часу, очікуванням людей праці

 

0-02-04-52fed97fef37f06505b7ec269d0f0298791bd32aad0bcacd4abd12f8fdd58de1 full

 

Четверте засідання Ради Федерації профспілок України відбудеться 29 березня ц.р. у Києві. Таке рішення, а також порядок денний цього засідання, затвердили члени Президії ФПУ, які зібралися 27 березня у столиці України.

  Головував на засіданні Президії ФПУ Голова СПО обєднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.  

Учасники заходу обговорили наступні питання: «Про проект постанови Ради ФПУ «Про виконання рішень VII З’їзду ФПУ щодо організаційного і фінансового зміцнення Федерації профспілок України, її членських організацій задля посилення ефективності дій на захист прав членів профспілок», «Про проект постанови Ради ФПУ «Про Стратегію інформаційної діяльності ФПУ на 2018–2021 роки», «Про проект постанови Ради ФПУ «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові», «Про проект постанови Ради ФПУ «Про виконання бюджету Федерації профспілок України за 2017 рік та бюджет ФПУ на 2018 рік» та інші питання.

Практично по всім темам, які мають бути розглянуті на засіданні Ради Федерації профспілок України, учасники заходу провели жваву, іноді дуже гостру, але ділову й конструктивну дискусію. Це, перш за все, стосувалося таких актуальних і важливих питань, як організаційне та фінансове зміцнення Федерації та її членських організацій, як всеукраїнських галузевих профорганізацій, так і територіальних профооб'єднань.

Члени Президії ФПУ, які представляють багатотисячні організації, виступили з низкою зауважень та пропозицій до документів, що були підготовлені робочими групами та комісіями з відповідних напрямів роботи.

Заслухавши та обговоривши запропоновані проекти постанов Ради ФПУ, члени Президії вирішили: по-перше, взяти їх за основу, по-друге, доручити редакційній комісії доопрацювати їх тексти згідно з зауваженнями та пропозиціями, що надійшли під час засідання Президії.

Сьогодні ж відбулося засідання Постійної комісії Ради ФПУ з майнових питань

28 березня Президія Федерації профспілок  продовжить своє засідання та обговорить низку інших важливих питань.

Того ж дня відбудуться засідання Постійних комісій Ради ФПУ: з питань організаційної роботи та розвитку профспілкового руху; з питань виробничої політики та захисту економічних інтересів членів профспілок; з питань соціального захисту членів профспілок і соціального страхування; з питань охорони праці та здоров'я;  з питань правового захисту профспілок та їх організацій, членів профспілок; з питань рівності прав жінок і чоловіків.

 

IMG 4344

 

IMG 4403

 

IMG 4401

 

IMG 4359

 

IMG 4400

 

IMG 4393

 

viber image10

 

viber ima

 

viber image15

 

viber image16

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ФПУ. Профспілковий майновий комплекс має слугувати людині праці

 

 

 IMG 4759

 

 

Напередодні засідання Ради Федерації профспілок України 27-28 березня у Києві відбулось засідання Президії ФПУ. Зокрема 28 березня члени Президії обговорили низку питань щодо забезпечення законних прав працівників на користування профспілковим майном, підвищення якості та ефективності його керування.

 

Вів засідання Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

В заході взяли участь заступники Голови ФПУ Євген Драпятий, Володимир Саєнко та Олександр Шубін.

 

 У ділової, конструктивної атмосфері учасники засідання обговорили ряд актуальних питань. Серед них:   

 

- Про проект постанови Ради ФПУ «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові»

 

- Про результати фінансово-господарської діяльності юридичних осіб, створених та заснованих ФПУ, за 2017 рік та контрольні планові показники їх діяльності на 2018 рік

 

- Про відзначення 25-річчя Академії праці, соціальних відносин та туризму

 

- Про річні Загальні збори  ПрАТ «Укрпрофоздоровниця»

 

- Про річні Загальні збори  ПрАТ «Укрпрофтур»

 

- Про внесення змін до персонального складу представників ФПУ у Наглядовій раді ПрАТ "Укрпрофоздоровниця"

 

- Про участь Федерації профспілок, її членських організацій у Всеукраїнському  конкурсі на краще підприємство з охорони праці

 

Про пропозиції ФПУ до Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки

 

- Про Зведені статистичні дані членських організацій ФПУ за 2017 рік та інші.

 

 

 

Після жвавого обговорення цих питань, Президія ФПУ ухвалила відповідні постанови.

 

У той же день відбулися засідання Постійних комісій Ради ФПУ: з питань організаційної роботи та розвитку профспілкового руху; з питань виробничої політики та захисту економічних інтересів членів профспілок; з питань соціального захисту членів профспілок і соціального страхування; з питань охорони праці та здоров'я;  з питань правового захисту профспілок та їх організацій, членів профспілок; з питань рівності прав жінок і чоловіків.

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

IMG 4726

 

 

 

 IMG 4742

 

IMG 4777

 

IMG 4789

 

IMG 4800

 

IMG 4819

 

IMG 4823

 

IMG 4760

[ Детальніше... ]

Яку роль посідають жінки в об'єднаних територіальних громадах? - питання до учасників дискусії в НМЦ профспілок

IMG 1839

 

Нещодавно Департамент сім’ї, молоді та спорту ОДА, Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування, підприємство «Навчально-методичний центр» профспілок, громадські організації: «Ліга ділових і професійних жінок України» та «Спілка жінок Чернігівщини» провели фахову дискусію «Децентралізація: роль жінок у розбудові ОТГ».

 

37 об’єднаних територіальних громад створено на Чернігівщині, й лише десять із них очолюють жінки. Хоча представництво на посадах секретарок, завідувачок, керівниць відділів новостворених адміністративних одиниць є набагато більшим. Власне, як і їхня роль у становленні й розвитку ОТГ. Проте, фахівці зазначають, що питання залучення жінок-депутаток, жінок-лідерок до позитивних змін у громадах, розвитку жіночого підприємництва тощо вимагають ширшого вивчення.

 

Учасниць заходу вітали заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА – начальник управління у справах сім’ї та молоді В’ячеслав Голуб та директорка підприємства «НМЦ» профспілок Тетяна Осадча.

 

Голова громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини» Ірина Дорожкіна зазначила, що в області майже в усіх районах діяли осередки громадської організації «Спілка жінок». Із огляду на те, що процес децентралізації свого часу буде завершений, межі сучасних районів фактично будуть розмиті, висловила побажання, аби жіночі осередки з’являлися на місцях, тобто, вже у новостворених ОТГ. На часі стало питання щодо створення у громадах жіночих громадських об’єднань задля значної участі активних жінок у розбудові громад. Було зазначено, що нещодавно Рада Європи ухвалила нову стратегію гендерної рівності котра буде основою подальшої роботи по впровадженню гендерної політики. Також привернула увагу до того факту, що у програмах соціально-економічного розвитку, котрі розробляються на місцях, майже не йдеться про захист жіноцтва. Тому доцільно взятися за створення гендерних портретів громад, щоби бачити загальну картину виконання закону України «Про рівні права чоловіків і жінок».

 

IMG 1831

 

 Як відбувається реформа з децентралізації в області розповіла Людмила Чабак — представниця Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Процес, що розпочався доволі активно, й тепер понад 50% території області вже підпорядковуються ОТГ, але, на жаль, спостерігається деяка інертність із боку представників органів місцевого самоврядування, котрі не поспішають братися за створення ОТГ, очікуючи «кращих» часів або ж «рознарядки зверху».

 

Кандидатка економічних наук, доцентка кафедри менеджменту та державної служби Чернігівського національного технологічного університету Світлана Задорожна розповіла про розвиток жіночого підприємництва у громадах.

 

Про гендерну складову самоврядування в Україні говорила ще одна тренерка жіночої спільноти, радник голови облдержадміністрації з гендерних питань, кандидатка педагогічних наук, доцентка, викладачка національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка Лариса Юда. Зокрема, надала статистичні дані щодо представництва панянок у радах різного рівня. Наголосила, що варто замислитися над тим, чому із загального складу Верховної Ради жінок лише 12%, обласної – 14, тоді як сільських, селищних – понад 40. А красномовним прикладом того, що може жінка зробити для розвитку територій, є приклад Парафіївської ОТГ Ічнянського району, голова якої Валентина Карпенко легко дасть фору багатьом чоловікам.

 

 IMG 1838

 

Представниці органів виконавчої влади: начальниця відділу з питань гендерної політики управління у справах сім’ї та молоді Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Руслана Нагорна та заступниця директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Катерина Тимощенко говорили у виступах про новації державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству та систему соціальних послуг в рамках реформування. Зокрема, прозвучало, що об’єднані територіальні громади, де часто відчувається «кадровий голод», можуть запрошувати на роботу фахівців, котрі мають досвід роботи у державних структурах. Тим паче, що наразі там триває скорочення.

 

Результати гендерного дослідження останніх виборів ОТГ озвучила загалу віце-президентка ГО «Ліга ділових і професійних жінок України», директорка ПАТ «Чернігівпобутрадіотехніка» Олена Пекуровська, а головна державна інспекторка управління Держпраці у Чернігівській області Алла Скоробагата розповіла про трудові права та гарантії для працюючих жінок.

 

Інші спікерки – начальниця відділу реєстрації друкованих ЗМІ, громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олена Ромашко та начальниця управління реєстрації НПА, правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Людмила Кузьміна розповіли тонкощі деяких фахових питань.

 

 IMG 1825

 

Цікаво виступили жінки, які є активними учасницями процесу децентралізації, створювали або працюють у об’єднаних територіальних громадах: голова Варвинської ОТГ Валентина Саверська-Лихошва, начальниця відділу культури Кіптівської ОТГ,  жінки Менщини, Сновщини.

 

Чималою була делегація Чернігівського району, адже представниці трьох із чотирьох створених громад брали участь у заході. Про розробку та затвердження стратегії розвитку селища розповіла секретарка Михайло-Коцюбинської ОТГ Ніна Ворох.

 

Я десять років пропрацювала у виконавчій владі району, тепер вже другий рік очолюю відділ освіти, молоді, спорту, культури і туризму в Михайло-Коцюбинському, повірте, у громаді краще працювати, – доповнила її Лідія Гаєвська.

 

Офіційний тон викладеного обумовлений різноплановістю, насиченістю й серйозністю тематики заходу. Хоча відбувся він, як то кажуть, на одному диханні, а завершився неформальним спілкуванням. Продовженням, швидше за все, стануть візити у об’єднані територіальні громади, створення жіночих громадських об’єднань та гендерних портретів ОТГ.

 

IMG 1841

 

Віталій КОПИШ

[ Детальніше... ]

29 березня 2018

ЗАСІДАННЯ РАДИ ФПУ. Бути в авангарді боротьби за права та інтереси людини праці

 

РАДА13

 

Які виклики стоять зараз перед профспілками щодо виконання головного їх завдання - ефективного забезпечення соціально-економічного захисту працівників, розвитку соціального діалогу та профспілкового руху? Що потрібно зробити, щоб найбільш активно та надійно захистити принцип соціальної справедливості? На ці та інші актуальні запитання шукали та знаходили відповіді учасники четвертого засідання Ради Федерації профспілок України, що відбулося 29 березня у Києві.

 

РАДА

 

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

В заході взяли участь заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Володимир Саєнко та Олександр Шубін, Представник ФПУ у Верховної Раді України Сергій Каплін, Держсекретар Мінсоцполітики України Віктор Іванкевич, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук.  

 

РАДА14

 

З доповіддю «Про виконання рішень VII З’їзду ФПУ щодо організаційного і фінансового зміцнення Федерації профспілок України, її членських організацій задля посилення ефективності дій на захист прав членів профспілок» виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

РАДА15

 

Профспілковий лідер проінформував присутніх про те, що вдалося  зробити за період після форуму ФПУ.

Зокрема він зазначив:

- «По-перше, нарешті подолано 16-річний спротив різних урядів і ми домоглися об’єктивного визначення прожиткового мінімуму, який є базовим соціальним стандартом для розрахунків зарплати, пенсій, стипендій та соціальних допомог.

- По-друге, вперше в сучасній історії у 2017 році розмір мінімальної зарплати 3200 гривень було встановлено на рівні фактично визначеного прожиткового мінімуму.  Цьогоріч мінімалку встановлено 3723 гривні, однак ми конче маємо домогтися її підвищення до 4100 грн., тобто - до рівня фактичного прожиткового мінімуму.

- По-третє, відновлення другий рік поспіль економічного зростання, хоча й невеликого, та активність профспілок у колективних переговорах дали імпульс до динамічного зростання середньомісячної зарплати (проти 2015 року майже на 70%.), що дозволило зменшити на 15% кількість працюючих «бідняків» із зарплатою нижче прожиткового мінімуму. Водночас на чверть стало більше високооплачуваних працівників  із зарплатою понад 10 тис. гривень».

 

РАДА2

 

Вирішено ще одне питання: з 1 жовтня 2017 року, як того вимагали понад 2 млн. членів профспілок – працюючих пенсіонерів, скасовано оподаткування пенсій. Для всіх інших проведено осучаснення пенсій та запроваджено сталий механізм їх індексації. Відновлено також право на пільгове пенсійне забезпечення для кількох десятків тисяч працівників, які працюють у шкідливих і важких умовах праці, що було однією з основних вимог всеукраїнських акцій протесту. Збільшено розмір страхових виплат потерпілим на виробництві. Робота у цьому напрямку продовжується: на черзі запровадження професійних пенсійних систем другого рівня та додаткове збільшення пенсій для осіб, які мають великий трудовий стаж, проте мали низький заробіток.

Голова ФПУ проінформував також про інші досягнення профспілок. При цьому він наголосив:

- Багато чого з наміченого поки не вдалося досягти. Це, перш за все, забезпечення сталої роботи і збереження робочих місць. Структурні реформи у галузях та надто повільні темпи економічного зростання залишають без роботи понад 1,7 млн. працівників і ще  сотні тисяч   зайняті неповний робочий день.

 

РАДА3

 

Державні органи і роботодавці не справляються з проблемою зростання заборгованості із зарплати. Залишаються дискримінаційними умови оплати праці в бюджетних організаціях. Незважаючи на зусилля і вимоги профспілок, не відновлено санаторно-курортне лікування працівників та їх дітей, а також студентської молоді.

Правда, реформований Фонд соціального страхування значно збільшив на цей рік фінансування відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях, і цим працівникам треба скористатися. Масово порушуються трудові права працівників, посилюється наступ й на профспілкові права, не досягнуто жодних поступок з боку влади на профспілкові вимоги щодо зупинення зростання цін і тарифів, які з’їдають ріст зарплат та пенсій. Все це вимагає від ФПУ і членських організацій посилення свого потенціалу впливу на події, виклики та загрози, мобілізації ресурсів і консолідації дій на захист прав та інтересів спілчан.

Тому не випадково VII-й  з’їзд виділив у Стратегії діяльності окремий розділ «Сильні профспілки – ефективний захист» та поставив перед нами відповідні завдання.

 

РАДА4

 

Григорій Осовий окреслив головні завдання, які зараз стоять перед ФПУ, її членськими організаціями.

Заслухав та обговорив доповідь Голови ФПУ, Рада Федерації профспілок України зазначила, що для дієвого профспілкового реагування на зміни, що відбуваються в умовах реформ та соціально-економічної трансформації суспільства, нагальним завданням ФПУ, її членських організацій є їх організаційне та фінансове зміцнення з метою посилення ефективності дій профспілок, консолідації профспілкового руху, збереження його єдності.

Реформування країни та триваюча війна на Сході України спричинили значні економічні і соціальні проблеми. Реалії у багатьох випадках не відповідають очікуванню, а рівень життя переважної частини громадян не покращився, що відображається як на суспільних настроях загалом, так і на громадських організаціях, зокрема профспілках.

 

РАДА6

 

 Порушуються конституційні права людини праці, скасовуються та обмежуються соціальні гарантії і стандарти, на багатьох підприємствах, у т.ч. транснаціональних кампаніях, відбувається пряме нехтування інтересами людини праці. Зруйновано соціальну систему оздоровлення та лікування працюючих та членів їхніх сімей. Ріст цін, зокрема на продукти харчування, товари першої необхідності нівелює зростання трудових доходів працюючих. Під гаслами реформ, оптимізації та реорганізації відбувається скорочення працюючих, ліквідація підприємств та профспілкових організацій. Водночас зберігається таке ганебне явище, як зростання заборгованості із виплати заробітної плати працівникам.  

 

РАДА7

 

Результати правозахисної роботи профспілок свідчать, що у період після VІІ З’їзду відбулося порушення трудових прав майже 400 тис. працівників. Влада практично не реагує на колективні звернення та масові акції протесту працівників. За правозахисну діяльність та активні дії профспілкові організації останнім часом зазнають утисків своїх прав шляхом законодавчого та нормативного ускладнення їх діяльності, на профспілкових активістів чиниться тиск. У таких умовах у 2016–2017 рр. чисельність членів профспілок, що входять до складу ФПУ, скоротилася більше як на 700 тисяч осіб, і на 6,08 тис. менше стало первинних профспілкових організацій.

Перед Федерацією профспілок України, її членськими організаціями постало спільне завдання щодо організаційно-фінансового зміцнення, консолідації профспілкового руху, збереження його єдності та пошуку нових шляхів посилення ефективності діяльності профспілок.  

 

РАДА22

 

Враховуючи вищевикладене, Рада Федерації профспілок України прийняла відповідну Постанову.

Було також заслухано та обговорено питання «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові». З інформацією з цього питання виступили заступники Голови ФПУ Євген Драп'ятий та Володимир Саєнко.

 

РАДА8

 

РАДА9

 

Під час засідання Ради ФПУ обговорено інші актуальні питання, серед яких «Про затвердження звіту про виконання бюджету ФПУ за 2017 рік та бюджету ФПУ на 2018 рік», «Інформація про роботу Контрольно-ревізійної комісії у 2017 році», «Про Стратегію інформаційної діяльності ФПУ на 2018–2021 роки».

 

РАДА11

 

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Прозвітували про виконання територіальної угоди

Соц-економ рада

 

Днями на засіданні тристоронньої соціально-економічної ради були підведені підсумки виконання за 2017 рік Територіальної угоди між Рівненською обласною державною адміністрацією, обласною радою, об’єднанням роботодавців Рівненщини та Федерацією профспілок області з соціально-економічних питань.

 

Дія цього важливого документу вже завершилась. Проект нової Територіальної угоди на 2018-2020 роки був обговорений сторонами на колегіальних органах. В нього за повідомленнями Олексія Шамака, в.о. директора департаменту соціального захисту населення ОДА були внесені зміни і пропозиції Сторін. Ці зобов’язання в Територіальній угоді затверджені на 17-тій сесії Рівненської обласної ради.

   Звіт про виконання взятих зобов’язань ОДА представив Олексій Шамак. У ньому прозвучав повний аналіз з цифрами і фактами виконання взятих в Угоді зобов’язань.Тому у своєму виступі перед членами тристоронньої соціально-економічної ради Олексій Бучинський, заступник голови облради висловив пропозицію аби до підготовки питань з виконання угоди активніше долучалися її депутати-члени профільних комісій.Особисто я,наголосив він, дуже тісно співпрацюю по всіх питаннях з профспілковцями бюджетної сфери. Між нами склалися дійсно ділові партнерські стосунки, і це сприяє у роботі.

 

       На питаннях, пов’язаних з підняттям соціальних стандартів , утвердженням права ,розвитком громадянського суспільства.захисту прав та інтересів спілчан зосередив звіт профспілкової сторони Микола Шершун , голова ФПО.

Зокрема, він зазначив, що виконуючи свою основну місію, щодо захисту прав та інтересів спілчан, профспілки Рівненщини ведуть відвертий і конструктивний соціальний діалог з владою та роботодавцями щодо відродження вітчизняного виробництва, справедливого розподілу результатів праці і її оплати, збереження і створення робочих місць за рахунок потенціалу, який має регіон та належних умов для самореалізації молоді. , який має регіон та належних умов для самореалізації молоді потенціалу, який має регіон та належних умов для самореалізації молоді.   Далі у своєму звіті лідер профспілок області торкнувся болючої проблеми відтоку кваліфікованих кадрів з України через міграційні процеси та глибоко проаналізував виконання профспілковою стороною зобов’язань з впровадження децентралізації, створення нових, активізації роботи в існуючих профспілкових організаціях та ведення соціального діалогу. Прозвітував він і про виконання профспілкових зобов’язань з правового захисту, оздоровлення, піднесення інформаційної роботи тощо       

            Валерій Ройко, заступник голови Об’єднання роботодавців Рівненської області зазначив ,що у 2017 році   у сфері економічних і виробничих відносин роботодавці досягли певних позитивних результатів.          Свої пропозиції до рішення з обговорюваного питання внесли Петро Давидюк,голова обласної організації профспілки працівників культури, Юрій Кравець,голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки,Сергій Боровець, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я та Іван Ткачук, директор обласного Центру зайнятості.

                                                                  

     ІАЦ ФПРО

[ Детальніше... ]

Європейські профспілки солідарні з ФПУ

dfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfg

 

Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Ян Віллем Гудріан звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

 

У ньому говориться:

 

Шановний Президенте!

Шановний Прем’єр-міністре!

 

Нас проінформували, що 22 березня 2018 р. приблизно о 10.20 близько 60 невідомих осіб здійснили напад на учасників засідання виборного органу Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України. Засідання відбувалося в готелі «Турист» у м.Київ. Ми засуджуємо цей напад. Просимо Вас невідкладно дати доручення провести повне розслідування та притягти до відповідальності та справедливого суду тих, хто його здійснив.

На засіданні планувалося обговорити роль галузевих і територіальних угод та колективних договорів у справі захисту соціально-економічних, трудових прав та інтересів членів Профспілки. Розгляд цього питання і прийняття рішення по ньому були зірвані цим нападом. Члени Центрального комітету профспілки зазнали насильницьких протиправних дій, які принижують людську гідність. Нанесено матеріальний збиток приміщенню.

За нашою інформацією, було відразу ж викликано поліцію, але вона прибула на виклик із запізненням і не змогла оперативно припинити протиправні дії.

ЄФПГО зазначає, що такі напади є непоодинокими. Слід пригадати, що в 2014 році подібні злочинні групи намагалися зірвати засідання Ради ФПУ. Схожі атаки на профспілки траплялися не лише в Києві, а й в інших регіонах України. До цього часу поліція не дала належної оцінки таким діям.

Ті, хто вчинили ці дії, та ті, хто за ними стоїть, не були спіймані. ЄФПГО закликає вас забезпечити, щоб профспілковці могли безпечно брати участь у подібних засіданнях та інших публічних профспілкових заходах.

 

Шановний Президенте, шановний Прем’єр-міністре!

Будь ласка, проінформуйте нас про дії, вжиті з метою забезпечення того, щоб Україна стала країною, в якій правосуддя відбувається у відповідності до Цілей сталого розвитку, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та 20 ключових завдань політики Східного партнерства.

 

Дякуємо вам з ваші дії та відповідь.

 

 

З повагою

 

Генеральний секретар ЄФПГО

Ян Віллем Гудріан

[ Детальніше... ]

Європейські профспілки солідарні з ФПУ

dfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfg

 

Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Ян Віллем Гудріан звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

 

У ньому говориться:

 

Шановний Президенте!

Шановний Прем’єр-міністре!

 

Нас проінформували, що 22 березня 2018 р. приблизно о 10.20 близько 60 невідомих осіб здійснили напад на учасників засідання виборного органу Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України. Засідання відбувалося в готелі «Турист» у м.Київ. Ми засуджуємо цей напад. Просимо Вас невідкладно дати доручення провести повне розслідування та притягти до відповідальності та справедливого суду тих, хто його здійснив.

На засіданні планувалося обговорити роль галузевих і територіальних угод та колективних договорів у справі захисту соціально-економічних, трудових прав та інтересів членів Профспілки. Розгляд цього питання і прийняття рішення по ньому були зірвані цим нападом. Члени Центрального комітету профспілки зазнали насильницьких протиправних дій, які принижують людську гідність. Нанесено матеріальний збиток приміщенню.

За нашою інформацією, було відразу ж викликано поліцію, але вона прибула на виклик із запізненням і не змогла оперативно припинити протиправні дії.

ЄФПГО зазначає, що такі напади є непоодинокими. Слід пригадати, що в 2014 році подібні злочинні групи намагалися зірвати засідання Ради ФПУ. Схожі атаки на профспілки траплялися не лише в Києві, а й в інших регіонах України. До цього часу поліція не дала належної оцінки таким діям.

Ті, хто вчинили ці дії, та ті, хто за ними стоїть, не були спіймані. ЄФПГО закликає вас забезпечити, щоб профспілковці могли безпечно брати участь у подібних засіданнях та інших публічних профспілкових заходах.

 

Шановний Президенте, шановний Прем’єр-міністре!

Будь ласка, проінформуйте нас про дії, вжиті з метою забезпечення того, щоб Україна стала країною, в якій правосуддя відбувається у відповідності до Цілей сталого розвитку, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та 20 ключових завдань політики Східного партнерства.

 

Дякуємо вам з ваші дії та відповідь.

 

 

З повагою

 

Генеральний секретар ЄФПГО

Ян Віллем Гудріан

[ Детальніше... ]

На Харківщині підбито підсумки виконання Територіальної угоди на 2016-2018 роки

Про ТТСЕР

 

27 березня 2018 року відбулося планове засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Голова ради, перший заступник Голови Правління Харківської обласної організації роботодавців «Граніт» Колесніков О.О. відмітив важливу роль Територіальної Угоди в частині підвищення якості життя населення, забезпечення своєчасної та гідної заробітної плати працівникам, розвиток соціальної і економічної сфери області.

 

Інформуючи від сторони влади директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.І. Шпарага відмітив, що з 94 норм і зобов'язань, які на себе брали соціальні партнери, виконуються – 91, частково виконуються - 2 та 1 – не виконується. Так, реалізація заходів Угоди сприяла досягненню економічного зростання області. За 2017 рік, загальний обсяг інвестицій, залучених в економіку області становить $ 659,2 млн. У цій сумі на долю вітчизняного та іноземного бізнесу припадає $508,5 млн. Сьогодні Харківщина є єдиним з промислово розвинених регіонів України, де виробництво зростає безперервно вже два роки поспіль. Наразі зростання становить понад 6%, а у машинобудуванні – майже 10%, і така динаміка вже забезпечує позитивний фінансовий результат. На підприємства почали повертатись робітничі та інженерні кадри. Протягом 2017 року в промисловості створено близько 3,7 тисяч нових робочих місць. Також Шпарага Ю.І. зупинився на зростанні добробуту населення, ситуації на ринку праці області, на найбільш проблемному питанні - існуванні нелегальної зайнятості. За даними податкової звітності торік 80,0 тисяч громадян працездатного віку (від 23 до 60 років) не отримували доходів,8 тисяч підприємств нараховували своїм працівникам заробітну плату нижче розміру законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати та на її рівні.

Виконавчий директор обласної організації роботодавців «Граніт» Григор’єв В.В., інформуючи про дії роботодавців з реалізації норм і зобов’язань Угоди відмітив, що практично по всіх розділах Угоди відмічаються позитивні зміни, а також не допущено погіршення раніше досягнутих показників. Ряд промислових підприємств значно наростили обсяги виробництва, проте кризи у промисловому секторі ще неподолані. Також Григор’єв В.В. зупинився на законопроекті 7206 «Купуй українське, сплачуй українцям», який 7 грудня 2017 року прийнятий за основу. Через відсутність законодавчої підтримки вітчизняних виробників державний бюджет України втрачає податки, а українці – роботу і зарплату.

Інформуючи про виконання профспілковою стороною норм і зобов’язань Угоди, заступник Голови ОПХО Волков С.Г. зазначив, що прагнення українців до європейських зарплат - закономірне і зрозуміле. Саме заробітна плата служить індикатором економічного зростання, ефективності проведених реформ і децентралізації. І саме рівень достойної заробітної плати та підвищення добробуту є актуальним і основоположним шляхом досягнення європейських стандартів. При зростанні обсягів виробництва у всіх сферах, реальної заробітної плати, незначному рівні безробіття, створенні нових робочих місць і виведенні їх з «тіні» не відбувається покращення рівня життя. Постійне зростання цін на продукти, товари першої необхідності, тарифи на житлово-комунальні послуги нівелює зростання заробітної плати. Харківська область за рівнем оплати праці значно відстає від середніх показників по Україні і від промислових регіонів. Заробітну плату нижче мінімального розміру отримують 7,1% штатних працівників, а мізерну заробітну плату, тобто нижче регіонального прожиткового мінімуму, - в грудні він склав 6209 грн. на одну людину, отримують 55% працівників, тобто практично кожен другий. Профспілковий наліз обсягів виробництва в натуральному і грошовому вираженні за окремими підприємствам свідчить про зростання тільки у вартісних показниках, в натуральних - тільки там, де взагалі не було виробництва - зокрема на ХТЗ. Практично весь промисловий комплекс працює неповний робочий тиждень. Щорічно збільшується кількість підприємств, які встановлюють різдвяні та великодні канікули, зменшуючи тим самим фонд робочого часу і відповідно оплату праці.

Всі доповідачі акцентували увагу на проблемному, в частині виконання, заході Угоди - погашенні боргів з виплати заробітної плати. Станом на 01.01.2018 борги залишаються досить значними і становлять 224,5 млн грн. При цьому наголошувалося, що в області скоординована робота всіх державних органів, які мають контролюючі функції щодо своєчасної виплати заробітної плати. Розроблено алгоритм дій, завдяки якому налагоджено співпрацю з Головними управліннями Держпраці у Харківській області та Національної поліції в Харківській області, головним територіальним управлінням юстиції у Харківській області, відділенням Національної служби посередництва та примирення в Харківській області.

При розгляди другого питання «Про підсумки та проблемні питання пенсійної реформи», начальник головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Ачкасов В.М. проінформував членів Ради, що в рамках пенсійної реформи з 1 жовтня 2017 року перераховано пенсії 789,3 тис. пенсіонерів, збільшено пенсії – 735,8 тис. чол., в середньому підвищення склало 624 грн. Середній розмір пенсії станом на 1 січня 2018 року складав 2530,21, в тому числі трудових – 2515,81 грн. Також Ачкасов В.М відмітив, що через зміну параметрів розрахунку пенсій, а саме застосування середнього показника за 3 роки в розмірі 3764,4 грн., одночасно з цим зменшення величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35 до 1, для деяких пенсіонерів підвищення пенсій не відбулося. Також Ачкасов В.М. акцентував увагу членів Ради на перехід органів Пенсійного фонду з 1 січня 2018 року на нове програмне забезпечення для призначення та перерахунку пенсій, що дасть можливість підвищити . рівень соціального обслуговування населення.

В обговоренні зазначених питань взяли участь: Колесніков О.О., Благовещенська А.В. Байбакова Н.П., Щербак В.М. та ін.

За результатами засідання прийнято протокольне рішення.

 

Гриценко Н.О.,

заввідділом соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

 

[ Детальніше... ]

28 березня 2018

ХОЧЕМО ЖИТИ, А НЕ ВИЖИВАТИ!

IMG 286

 

27 березня в Івано-Франківську освітяни та медики вийшли на мітинг протесту під адмінбудинок

 

Гасла були емоційними й красномовними: "Медицині професійну реформу, а не знищення", "Хочу жити гідно!", "Не шоколадну брехню, а гідну платню", "Реформи освіти - міраж"…

У виступах звучали вагомі причини, чому люди не задоволені ставленням держави до себе. Оцінка результатів проведених реформ - «погіршення у всіх сферах життєдіяльності суспільства».

«Профспілки відмежовуються від політичних гасел, натомість соціально-економічні питання – це їхня прерогатива. Тому, як зазначив у своєму виступі перший заступник Голови Ради профспілок області Володимир Уєвич, підтримують законні вимоги освітян та медиків, і готові очолити протестні акції, адже люди страйкують за гідну зарплату та належні умови праці, за погашення боргів по зарплаті. Бідність не може бути нормою для працюючої людини, тим більше, для елітних галузей, якими є освіта та медицина».

"Ми вийшли на акцію не тому, що хочемо якихось великих привілеїв; нам не вистачає до кінця року тільки на зарплату 220 мільйонів по області. Окрім недофінансування, є й інші очевидні проблеми: рівень заробітної плати є сміхотворним, хоч ми і продукуємо найцінніший продукт – здоров’я нації”, – розповіла Наталія Бирчак, голова обласної організації профспілки  працівників охорони здоров’я області. Також очевидним є нині, що держава переклала на медицину свою безвідповідальність за стан здоров’я людей: важка демографічна ситуація, неможливість пацієнтів за свої мізерні зарплати і пенсії придбати ліки, вчасно оздоровитися. Зрівнялівка в оплаті праці висококваліфікованих і технічних працівників, оптимізація призвели до того, що відбувається значний відтік висококваліфікованих кадрів за кордон. Так, потрібна реформа, але в правовому полі. Інакше не буде ані кому, ані для кого проводити такі «так звані реформи". - зазначила Наталія Бирчак.

Як виголошували інші промовці-медики, «медицина в Україні тримається на ентузіазмі та коштах пацієнтів. І це «фіговий листочок», що за Конституцією держави, освіта та медицина у нас безоплатні. Сьогоднішня акція, - «це крик душі, тому що всіх нас «дістало!».

"Ми надіємося, що цей протест буде дзвінком до владних верхівок, бо ця хвиля матиме продовження", адже всі області висловили підтримку нашим вимогам, з якими нині ми стоїмо тут, - звучало у виступах.

"Всі кажуть, що освіта - це основна галузь і добре фінансується, але це важко слухати. Адже уряд цинічно бреше нам у вічі. Освітянам навіть по субвенції не вистачає 47 мільйонів гривень, - зазначив керівник міської профспілки освітян Андрій Дем’янчук. - Різницю, яку зроблено між педагогами і іншими працівниками шкіл і дошкілля – вражаюча та розсварює людей. Така політика є неприпустимою».

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який коштами міського бюджету розвитку наразі покриває велику нестачу, щоб бюджетні галузі трималися на плаву, не скриває: «проблеми є і вони, на жаль, зростатимуть. Минулого року через неможливо ми знайшли додатково 62 мільйони, цього року такої можливості не буде ", - каже міський очільник.

Заступник міського голови Олександр Левицький зазначив, що доводиться лиш дивуватися, як часто державні циркуляри згори суперечать одні одним, як людей стикають лобами, щоб розсварити: одним законом треба виплачувати різні доплати, стимулюючі за престижну працю, іншим циркуляром – економити, щоб коштів вистачало. А коштів тих апріорі закладено з дефіцитом на два-три місяці…І будь мудрим.

Якщо до громади не прислухаються, то медики та освітяни готуватимуться до всеукраїнської акції протесту.

“Якщо реакція буде негативною, ми підемо на подальші кроки”, – зазначили профспілкові лідери. Свою підтримку медикам та освітянам висловили профспілки всіх областей.

Протестувальники у перших рядах викрикували гасла, дзвонили у шкільні дзвоники, якими традиційно відкривають і закривають навчальний рік.

За результатами акції протесту прийнято дві резолюції, які виголосили Н.Бирчак та А.Дем’янчук.

 

DSC 6138


Рада профспілок Івано-Франківської області

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31