17 березня 2018

За радикальні і результативні дії

IMG 3691

 

Відбулася ІІІ-я звітно-виборна конференція Об'єднання профспілок Львівщини.

 

В її роботі взяли участь і виступили голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, від соціальних партнерів - голова Львівської обласної організації об'єднань роботодавців Іван Ривак, заступник голови облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончак, заступник голови обласної Ради депутатів Володимир Гірняк, представники Головного управління Держпраці у Львівській області, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування, Центру зайнятості, з якими співпрацює Профспілка, вирішуючи соціальні питання своїх спілчан. А їх немало.

 

IMG 3678

 

За звітний період зареєстровано і були у провадженні 142 трудові спори, 240 тисяч осіб працевлаштовано, у судах області і Львова представлено у 706 справах, поновлено на роботі за участю профспілкових юристів і на підставі судових рішень 287 членів профспілки, на їх користь стягнуто 2 млн. 65 тис. грн. Понад 313-тисячний загін спілчан Львівщини представляли 236 делегатів із 256 обраних. На цьому етапному заході, який визначив лідера, керівні органи та магістральні напрямки роботи професійної громадської організації, зі стрижневою доповіддю і звітом за 5-ти річну роботу виступив голова Об'єднання профспілок Львівщини Роман Дацько. Це було одне з 9-ти питань порядку денного, в межах якого також звітували голови Ревізійної та Мандатної комісій.

 

IMG 3745

 

         В обговоренні доповідей взяли участь голови обласних галузевих профспілок: нафтогазової промисловості - Михайло Драбчук, будівельників - Марія Карвацька, працівників соціальної сфери - Марія Гнатів, Академії наук - Тарас Яницький, заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Мар'ян Калин, регіональної профспілки працівників геології Данило Шарун, голова профкому шахти «Межирічанська» Андрій Паска та інші. За звітний період ОПЛ поповнило 5 нових організацій.

У виступах профлідерів звучала головна вимога: щоб дії профспілок були солідарні, сміливі, результативні. Визначили основні тактичні та стратегічні завдання Об'єднання профспілок Львівщини, серед яких: відстояти за участі ФПУ демократичний закон про страйки, преференції угод і колдоговорів - лише для членів профспілки, налагодження внутріспілкової фінансової дисципліни щодо відрахування профвнесків, відстояти профспілкове майно, налагодити партнерську співпрацю й укласти угоди з ОТГ, контроль за такими життєво важливими реформами в державі, як реформа охорони здоров’я, освіти, комунальні платежі, створення для цього експертних груп з числа профспілкових юристів та профспілкових активістів, створити резервний солідарний фонд зарплати, з якого допомагати тим, кому тривало заборгували підприємства.

 

IMG 3835

 

         Прийнято 7 резолюцій та заяв, обрано керівні органи ОПЛ.

Відкритим голосуванням (два голоси – проти, два - утрималися) на третю каденцію обрано Романа Дацька.  

Делегатів звітно-виборної конференції від понад 90 народних та зразкових художніх колективів, які працюють під егідою профспілок, вітала народна капелла бандуристів «Зоряниця» Львівського національного університету ім. Івана Франка, яка нещодавно повернулася з успішних гастролей з нагоди Шевченківських днів з Франції та Люксембургу.

 

IMG 3852

                                                                                    

Ольга Лобарчук,

Об'єднання профспілок Львівщини

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНА ТЕМА. Керівництво ФПУ та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» оперативно і ефективно вирішує проблеми санаторію «Слов’янський»

СА

 

Гострі проблеми, що зараз турбують колектив профспілкового санаторію у Слов'янському Донецької області, якій спеціалізується на  реабілітації людей з травмами хребта, шляхи їх вирішення та участі Федерації профспілок України і ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» у цьому процесі обговорено 15 березня під час зустрічі  Заступника Голови ФПУ Володимира Саєнка та Голови правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Миколи Суботи з делегацією Громадської організації «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» на чолі з її Головою Надією Паламарчук.

 

Перш за все, Надія Степанівна проінформувала, що за дорученням людей з інвалідністю Донбасу та України, Координаційної Ради при санаторію «Слов`янський» та голів громадських організацій осіб з інвалідністю України вона звернулась до Голови профільного парламентського Комітету з «листом відчаю».

 «Це звернення – крик душі про спасіння унікального лікувально-оздоровчого закладу в Україні – спеціалізованого спинального санаторію «Слов`янський», який входить до складу санаторно-курортного об`єднання «Славкурорт», - говориться в зверненні. - Санаторій «Слов`янський» - наразі єдина в Україні оздоровниця (з майже 90-річною історією), яка повністю пристосована для надання послуг пацієнтам із травмами і захворюваннями хребта та спинного мозку, органів опору і руху, центральної і периферичної нервової системи та супутніх хвороб сечостатевої сфери.

Два інші санаторії такого ж профілю (ім. Бурденко та ім. Павлова) залишилися в анексованому Криму. Усі інші санаторії в Україні, які намагаються представити себе у статусі спинальних і беруть участь у тендерах на закупку спинальних путівок («Оризонт», «Борисфен» та інші), абсолютно не пристосовані для надання подібних послуг, не мають медичного персоналу необхідної кваліфікації та відповідної лікувальної бази.

 

СА2

 

 

За словами Надії Паламарчук, при своїй виробничій потужності (306 ліжок) санаторій може лікувати в рік 2148 осіб в спинальних відділеннях (із розрахунку 35 – денного перебування) і 1738 осіб у опорно-травматологічному відділенні (із розрахунку 21-денного перебування). Але останні роки (починаючи із 2012 -го), санаторій працював на третину своєї потужності. Санаторій не отримував кошти ні на оновлення бази, ні на проведення ремонтів корпусів, ні на заробітну плату, ні на оплату комунальних послуг. Все це, в свою чергу, привело до накопичення боргів і перед трудовим колективом, і перед постачальниками комунальних послуг. Медперсонал змушений був йти в безоплатні відпустки і, зрештою, звільнятись у пошуках заробітку.

«Ми, як могли, намагалися полегшити ситуацію: звертались до влади, «вибивали» гроші на ремонт та придбання інвентарю, - наголошує Надія Паламарчук. - До того ж, на кошти від виграного Громадською організацією жінок-інвалідів Північного Донбасу гранту (за проектом ПРООН на відновлення інфраструктури Донбасу) було капітально відремонтовано другий поверх та дах ортопедичного відділення санаторію, створені 1-2 місні номери зі зручностями для пацієнтів. Але цього виявилось недостатнь. І як апогей, цього року за борги санаторій було відключено від постачання електроенергії, не зважаючи на те, що в ньому знаходились пацієнти. При цьому два інші санаторії «Славкурорту» - «Ювілейний» і «Донбас»- не знеструмили, адже там розмістилися військові Міністерства оборони».

 

СА3

 

 

Ситуацію також прокоментував Генеральний директор Слов'янського курорту Олександр Кравченко. За його словами, на сьогоднішній день санаторій «Слов'янський» опинився у важкому фінансовому становищі. І додав: «Чому? Накопичилися дуже великі борги. Яким чином це сталося? До початку активної фази АТО санаторій був рентабельним підприємством. Він не мав боргів, був прибуток, сплачувалися вчасно зарплата, податки в бюджет міста Слов'янська, санаторій був містоутворюючим підприємством. З початком активної фази бойових дій, коли зайшли на курорт, так звані, ополченці, сепаратисти, - почалося розграбування курорту. Потім, в липні 2014 року, наші війська вивели цих сепаратистів і зайняли курорт повністю. І з жовтня 2014 року розпочав функціонувати тільки один з трьох санаторіїв – «Слов'янський», який працює і по сьогоднішній день. Але в зв'язку з тим, що там знаходилися сепаратисти, потім військовослужбовці Збройних Сил України, курорту було завдано великої матеріальної шкоди. У цінах 2014 року він налічував близько 40 мільйонів. Якщо помножити на сьогоднішній день хоча б на 3 - ви зрозумієте, який це збиток. Були розграбовані палати, кабінети, апаратура, виносили навіть матраци та подушки. На сьогоднішній день у санаторію великі борги порядку 35 мільйонів. Тут і комунальні послуги податки і так далі ».

 

СА4

 

Про позицію Федерації профспілок України та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» щодо вирішення проблем профспілкового санаторію «Слов'янського»  на зустрічі проінформували Володимир Саєнко та Микола Субота.

На думку Заступника Голови Федерації профспілок України Володимира Саєнка, на вчорашньому засіданні Комітету з питань соціальної політики були висунуті раціональні пропозиції щодо створення на базі Слов'янського курорту Національного реабілітаційного центру. «Ми, як власник цього підприємства, підтримуємо і таку ідею, і будь-яку іншу, спрямовану на виведення курорту з кризи, відновлення його функціонування та надання реабілітації людям, які її потребують - підкреслив він.

Володимир Саєнко визначив пріоритетні завдання, які зараз необхідно вирішити у зв’язку з ситуацією.

По-перше, невідкладно провести переговори з керівництвом Мінсоцполітики щодо вирішення ситуації із забезпеченням інвалідів путівками не з третього кварталу, що стало традиційним, а з початку року.

По-друге, негайно створити комісію ї направити її до Славкурорта для вивчення ситуації на місці.

 

СА5

 

Зі свого боку Микола Субота запевнив учасників зустрічі, що правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниці» зробить все, що від нього залежить, щоб допомогти колективу профспілкового санаторію. Ситуація в санаторії дуже складна, наголосив він. Це обумовлено як об’єктивними, так і суб’єктивними причинами. Але виправляти становище, вирішувати проблеми ми маємо спільними зусиллями, підкреслив він..  

Микола Субота навів приклад санаторію ім.  Пирогова, де 4 роки тому зуміли сконцентрувати зусилля та кошти для відкриття спеціального відділення для «спікальників». «Якщо будемо діяти разом, якщо наші дії будуть прозорі та ефективні, ми, впевнений,  вирішимо і ці проблеми», - сказав він.

 

СА1

 

Зустріч, яка відбулась у ділової, конструктивної атмосфері, завершилась спільним розумінням, що такі зустрічі та обговорення гострих питань є і будуть тільки на користь спільної справі, ефективному вирішенню найгостріших проблем.   

 

Прес-центр ФПУ   

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31