29 березня 2018

ЗАСІДАННЯ РАДИ ФПУ. Бути в авангарді боротьби за права та інтереси людини праці

 

РАДА13

 

Які виклики стоять зараз перед профспілками щодо виконання головного їх завдання - ефективного забезпечення соціально-економічного захисту працівників, розвитку соціального діалогу та профспілкового руху? Що потрібно зробити, щоб найбільш активно та надійно захистити принцип соціальної справедливості? На ці та інші актуальні запитання шукали та знаходили відповіді учасники четвертого засідання Ради Федерації профспілок України, що відбулося 29 березня у Києві.

 

РАДА

 

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

В заході взяли участь заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Володимир Саєнко та Олександр Шубін, Представник ФПУ у Верховної Раді України Сергій Каплін, Держсекретар Мінсоцполітики України Віктор Іванкевич, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук.  

 

РАДА14

 

З доповіддю «Про виконання рішень VII З’їзду ФПУ щодо організаційного і фінансового зміцнення Федерації профспілок України, її членських організацій задля посилення ефективності дій на захист прав членів профспілок» виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

РАДА15

 

Профспілковий лідер проінформував присутніх про те, що вдалося  зробити за період після форуму ФПУ.

Зокрема він зазначив:

- «По-перше, нарешті подолано 16-річний спротив різних урядів і ми домоглися об’єктивного визначення прожиткового мінімуму, який є базовим соціальним стандартом для розрахунків зарплати, пенсій, стипендій та соціальних допомог.

- По-друге, вперше в сучасній історії у 2017 році розмір мінімальної зарплати 3200 гривень було встановлено на рівні фактично визначеного прожиткового мінімуму.  Цьогоріч мінімалку встановлено 3723 гривні, однак ми конче маємо домогтися її підвищення до 4100 грн., тобто - до рівня фактичного прожиткового мінімуму.

- По-третє, відновлення другий рік поспіль економічного зростання, хоча й невеликого, та активність профспілок у колективних переговорах дали імпульс до динамічного зростання середньомісячної зарплати (проти 2015 року майже на 70%.), що дозволило зменшити на 15% кількість працюючих «бідняків» із зарплатою нижче прожиткового мінімуму. Водночас на чверть стало більше високооплачуваних працівників  із зарплатою понад 10 тис. гривень».

 

РАДА2

 

Вирішено ще одне питання: з 1 жовтня 2017 року, як того вимагали понад 2 млн. членів профспілок – працюючих пенсіонерів, скасовано оподаткування пенсій. Для всіх інших проведено осучаснення пенсій та запроваджено сталий механізм їх індексації. Відновлено також право на пільгове пенсійне забезпечення для кількох десятків тисяч працівників, які працюють у шкідливих і важких умовах праці, що було однією з основних вимог всеукраїнських акцій протесту. Збільшено розмір страхових виплат потерпілим на виробництві. Робота у цьому напрямку продовжується: на черзі запровадження професійних пенсійних систем другого рівня та додаткове збільшення пенсій для осіб, які мають великий трудовий стаж, проте мали низький заробіток.

Голова ФПУ проінформував також про інші досягнення профспілок. При цьому він наголосив:

- Багато чого з наміченого поки не вдалося досягти. Це, перш за все, забезпечення сталої роботи і збереження робочих місць. Структурні реформи у галузях та надто повільні темпи економічного зростання залишають без роботи понад 1,7 млн. працівників і ще  сотні тисяч   зайняті неповний робочий день.

 

РАДА3

 

Державні органи і роботодавці не справляються з проблемою зростання заборгованості із зарплати. Залишаються дискримінаційними умови оплати праці в бюджетних організаціях. Незважаючи на зусилля і вимоги профспілок, не відновлено санаторно-курортне лікування працівників та їх дітей, а також студентської молоді.

Правда, реформований Фонд соціального страхування значно збільшив на цей рік фінансування відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях, і цим працівникам треба скористатися. Масово порушуються трудові права працівників, посилюється наступ й на профспілкові права, не досягнуто жодних поступок з боку влади на профспілкові вимоги щодо зупинення зростання цін і тарифів, які з’їдають ріст зарплат та пенсій. Все це вимагає від ФПУ і членських організацій посилення свого потенціалу впливу на події, виклики та загрози, мобілізації ресурсів і консолідації дій на захист прав та інтересів спілчан.

Тому не випадково VII-й  з’їзд виділив у Стратегії діяльності окремий розділ «Сильні профспілки – ефективний захист» та поставив перед нами відповідні завдання.

 

РАДА4

 

Григорій Осовий окреслив головні завдання, які зараз стоять перед ФПУ, її членськими організаціями.

Заслухав та обговорив доповідь Голови ФПУ, Рада Федерації профспілок України зазначила, що для дієвого профспілкового реагування на зміни, що відбуваються в умовах реформ та соціально-економічної трансформації суспільства, нагальним завданням ФПУ, її членських організацій є їх організаційне та фінансове зміцнення з метою посилення ефективності дій профспілок, консолідації профспілкового руху, збереження його єдності.

Реформування країни та триваюча війна на Сході України спричинили значні економічні і соціальні проблеми. Реалії у багатьох випадках не відповідають очікуванню, а рівень життя переважної частини громадян не покращився, що відображається як на суспільних настроях загалом, так і на громадських організаціях, зокрема профспілках.

 

РАДА6

 

 Порушуються конституційні права людини праці, скасовуються та обмежуються соціальні гарантії і стандарти, на багатьох підприємствах, у т.ч. транснаціональних кампаніях, відбувається пряме нехтування інтересами людини праці. Зруйновано соціальну систему оздоровлення та лікування працюючих та членів їхніх сімей. Ріст цін, зокрема на продукти харчування, товари першої необхідності нівелює зростання трудових доходів працюючих. Під гаслами реформ, оптимізації та реорганізації відбувається скорочення працюючих, ліквідація підприємств та профспілкових організацій. Водночас зберігається таке ганебне явище, як зростання заборгованості із виплати заробітної плати працівникам.  

 

РАДА7

 

Результати правозахисної роботи профспілок свідчать, що у період після VІІ З’їзду відбулося порушення трудових прав майже 400 тис. працівників. Влада практично не реагує на колективні звернення та масові акції протесту працівників. За правозахисну діяльність та активні дії профспілкові організації останнім часом зазнають утисків своїх прав шляхом законодавчого та нормативного ускладнення їх діяльності, на профспілкових активістів чиниться тиск. У таких умовах у 2016–2017 рр. чисельність членів профспілок, що входять до складу ФПУ, скоротилася більше як на 700 тисяч осіб, і на 6,08 тис. менше стало первинних профспілкових організацій.

Перед Федерацією профспілок України, її членськими організаціями постало спільне завдання щодо організаційно-фінансового зміцнення, консолідації профспілкового руху, збереження його єдності та пошуку нових шляхів посилення ефективності діяльності профспілок.  

 

РАДА22

 

Враховуючи вищевикладене, Рада Федерації профспілок України прийняла відповідну Постанову.

Було також заслухано та обговорено питання «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові». З інформацією з цього питання виступили заступники Голови ФПУ Євген Драп'ятий та Володимир Саєнко.

 

РАДА8

 

РАДА9

 

Під час засідання Ради ФПУ обговорено інші актуальні питання, серед яких «Про затвердження звіту про виконання бюджету ФПУ за 2017 рік та бюджету ФПУ на 2018 рік», «Інформація про роботу Контрольно-ревізійної комісії у 2017 році», «Про Стратегію інформаційної діяльності ФПУ на 2018–2021 роки».

 

РАДА11

 

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Прозвітували про виконання територіальної угоди

Соц-економ рада

 

Днями на засіданні тристоронньої соціально-економічної ради були підведені підсумки виконання за 2017 рік Територіальної угоди між Рівненською обласною державною адміністрацією, обласною радою, об’єднанням роботодавців Рівненщини та Федерацією профспілок області з соціально-економічних питань.

 

Дія цього важливого документу вже завершилась. Проект нової Територіальної угоди на 2018-2020 роки був обговорений сторонами на колегіальних органах. В нього за повідомленнями Олексія Шамака, в.о. директора департаменту соціального захисту населення ОДА були внесені зміни і пропозиції Сторін. Ці зобов’язання в Територіальній угоді затверджені на 17-тій сесії Рівненської обласної ради.

   Звіт про виконання взятих зобов’язань ОДА представив Олексій Шамак. У ньому прозвучав повний аналіз з цифрами і фактами виконання взятих в Угоді зобов’язань.Тому у своєму виступі перед членами тристоронньої соціально-економічної ради Олексій Бучинський, заступник голови облради висловив пропозицію аби до підготовки питань з виконання угоди активніше долучалися її депутати-члени профільних комісій.Особисто я,наголосив він, дуже тісно співпрацюю по всіх питаннях з профспілковцями бюджетної сфери. Між нами склалися дійсно ділові партнерські стосунки, і це сприяє у роботі.

 

       На питаннях, пов’язаних з підняттям соціальних стандартів , утвердженням права ,розвитком громадянського суспільства.захисту прав та інтересів спілчан зосередив звіт профспілкової сторони Микола Шершун , голова ФПО.

Зокрема, він зазначив, що виконуючи свою основну місію, щодо захисту прав та інтересів спілчан, профспілки Рівненщини ведуть відвертий і конструктивний соціальний діалог з владою та роботодавцями щодо відродження вітчизняного виробництва, справедливого розподілу результатів праці і її оплати, збереження і створення робочих місць за рахунок потенціалу, який має регіон та належних умов для самореалізації молоді. , який має регіон та належних умов для самореалізації молоді потенціалу, який має регіон та належних умов для самореалізації молоді.   Далі у своєму звіті лідер профспілок області торкнувся болючої проблеми відтоку кваліфікованих кадрів з України через міграційні процеси та глибоко проаналізував виконання профспілковою стороною зобов’язань з впровадження децентралізації, створення нових, активізації роботи в існуючих профспілкових організаціях та ведення соціального діалогу. Прозвітував він і про виконання профспілкових зобов’язань з правового захисту, оздоровлення, піднесення інформаційної роботи тощо       

            Валерій Ройко, заступник голови Об’єднання роботодавців Рівненської області зазначив ,що у 2017 році   у сфері економічних і виробничих відносин роботодавці досягли певних позитивних результатів.          Свої пропозиції до рішення з обговорюваного питання внесли Петро Давидюк,голова обласної організації профспілки працівників культури, Юрій Кравець,голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки,Сергій Боровець, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я та Іван Ткачук, директор обласного Центру зайнятості.

                                                                  

     ІАЦ ФПРО

[ Детальніше... ]

Європейські профспілки солідарні з ФПУ

dfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfg

 

Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Ян Віллем Гудріан звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

 

У ньому говориться:

 

Шановний Президенте!

Шановний Прем’єр-міністре!

 

Нас проінформували, що 22 березня 2018 р. приблизно о 10.20 близько 60 невідомих осіб здійснили напад на учасників засідання виборного органу Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України. Засідання відбувалося в готелі «Турист» у м.Київ. Ми засуджуємо цей напад. Просимо Вас невідкладно дати доручення провести повне розслідування та притягти до відповідальності та справедливого суду тих, хто його здійснив.

На засіданні планувалося обговорити роль галузевих і територіальних угод та колективних договорів у справі захисту соціально-економічних, трудових прав та інтересів членів Профспілки. Розгляд цього питання і прийняття рішення по ньому були зірвані цим нападом. Члени Центрального комітету профспілки зазнали насильницьких протиправних дій, які принижують людську гідність. Нанесено матеріальний збиток приміщенню.

За нашою інформацією, було відразу ж викликано поліцію, але вона прибула на виклик із запізненням і не змогла оперативно припинити протиправні дії.

ЄФПГО зазначає, що такі напади є непоодинокими. Слід пригадати, що в 2014 році подібні злочинні групи намагалися зірвати засідання Ради ФПУ. Схожі атаки на профспілки траплялися не лише в Києві, а й в інших регіонах України. До цього часу поліція не дала належної оцінки таким діям.

Ті, хто вчинили ці дії, та ті, хто за ними стоїть, не були спіймані. ЄФПГО закликає вас забезпечити, щоб профспілковці могли безпечно брати участь у подібних засіданнях та інших публічних профспілкових заходах.

 

Шановний Президенте, шановний Прем’єр-міністре!

Будь ласка, проінформуйте нас про дії, вжиті з метою забезпечення того, щоб Україна стала країною, в якій правосуддя відбувається у відповідності до Цілей сталого розвитку, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та 20 ключових завдань політики Східного партнерства.

 

Дякуємо вам з ваші дії та відповідь.

 

 

З повагою

 

Генеральний секретар ЄФПГО

Ян Віллем Гудріан

[ Детальніше... ]

Європейські профспілки солідарні з ФПУ

dfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfg

 

Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Ян Віллем Гудріан звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

 

У ньому говориться:

 

Шановний Президенте!

Шановний Прем’єр-міністре!

 

Нас проінформували, що 22 березня 2018 р. приблизно о 10.20 близько 60 невідомих осіб здійснили напад на учасників засідання виборного органу Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України. Засідання відбувалося в готелі «Турист» у м.Київ. Ми засуджуємо цей напад. Просимо Вас невідкладно дати доручення провести повне розслідування та притягти до відповідальності та справедливого суду тих, хто його здійснив.

На засіданні планувалося обговорити роль галузевих і територіальних угод та колективних договорів у справі захисту соціально-економічних, трудових прав та інтересів членів Профспілки. Розгляд цього питання і прийняття рішення по ньому були зірвані цим нападом. Члени Центрального комітету профспілки зазнали насильницьких протиправних дій, які принижують людську гідність. Нанесено матеріальний збиток приміщенню.

За нашою інформацією, було відразу ж викликано поліцію, але вона прибула на виклик із запізненням і не змогла оперативно припинити протиправні дії.

ЄФПГО зазначає, що такі напади є непоодинокими. Слід пригадати, що в 2014 році подібні злочинні групи намагалися зірвати засідання Ради ФПУ. Схожі атаки на профспілки траплялися не лише в Києві, а й в інших регіонах України. До цього часу поліція не дала належної оцінки таким діям.

Ті, хто вчинили ці дії, та ті, хто за ними стоїть, не були спіймані. ЄФПГО закликає вас забезпечити, щоб профспілковці могли безпечно брати участь у подібних засіданнях та інших публічних профспілкових заходах.

 

Шановний Президенте, шановний Прем’єр-міністре!

Будь ласка, проінформуйте нас про дії, вжиті з метою забезпечення того, щоб Україна стала країною, в якій правосуддя відбувається у відповідності до Цілей сталого розвитку, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та 20 ключових завдань політики Східного партнерства.

 

Дякуємо вам з ваші дії та відповідь.

 

 

З повагою

 

Генеральний секретар ЄФПГО

Ян Віллем Гудріан

[ Детальніше... ]

На Харківщині підбито підсумки виконання Територіальної угоди на 2016-2018 роки

Про ТТСЕР

 

27 березня 2018 року відбулося планове засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Голова ради, перший заступник Голови Правління Харківської обласної організації роботодавців «Граніт» Колесніков О.О. відмітив важливу роль Територіальної Угоди в частині підвищення якості життя населення, забезпечення своєчасної та гідної заробітної плати працівникам, розвиток соціальної і економічної сфери області.

 

Інформуючи від сторони влади директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.І. Шпарага відмітив, що з 94 норм і зобов'язань, які на себе брали соціальні партнери, виконуються – 91, частково виконуються - 2 та 1 – не виконується. Так, реалізація заходів Угоди сприяла досягненню економічного зростання області. За 2017 рік, загальний обсяг інвестицій, залучених в економіку області становить $ 659,2 млн. У цій сумі на долю вітчизняного та іноземного бізнесу припадає $508,5 млн. Сьогодні Харківщина є єдиним з промислово розвинених регіонів України, де виробництво зростає безперервно вже два роки поспіль. Наразі зростання становить понад 6%, а у машинобудуванні – майже 10%, і така динаміка вже забезпечує позитивний фінансовий результат. На підприємства почали повертатись робітничі та інженерні кадри. Протягом 2017 року в промисловості створено близько 3,7 тисяч нових робочих місць. Також Шпарага Ю.І. зупинився на зростанні добробуту населення, ситуації на ринку праці області, на найбільш проблемному питанні - існуванні нелегальної зайнятості. За даними податкової звітності торік 80,0 тисяч громадян працездатного віку (від 23 до 60 років) не отримували доходів,8 тисяч підприємств нараховували своїм працівникам заробітну плату нижче розміру законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати та на її рівні.

Виконавчий директор обласної організації роботодавців «Граніт» Григор’єв В.В., інформуючи про дії роботодавців з реалізації норм і зобов’язань Угоди відмітив, що практично по всіх розділах Угоди відмічаються позитивні зміни, а також не допущено погіршення раніше досягнутих показників. Ряд промислових підприємств значно наростили обсяги виробництва, проте кризи у промисловому секторі ще неподолані. Також Григор’єв В.В. зупинився на законопроекті 7206 «Купуй українське, сплачуй українцям», який 7 грудня 2017 року прийнятий за основу. Через відсутність законодавчої підтримки вітчизняних виробників державний бюджет України втрачає податки, а українці – роботу і зарплату.

Інформуючи про виконання профспілковою стороною норм і зобов’язань Угоди, заступник Голови ОПХО Волков С.Г. зазначив, що прагнення українців до європейських зарплат - закономірне і зрозуміле. Саме заробітна плата служить індикатором економічного зростання, ефективності проведених реформ і децентралізації. І саме рівень достойної заробітної плати та підвищення добробуту є актуальним і основоположним шляхом досягнення європейських стандартів. При зростанні обсягів виробництва у всіх сферах, реальної заробітної плати, незначному рівні безробіття, створенні нових робочих місць і виведенні їх з «тіні» не відбувається покращення рівня життя. Постійне зростання цін на продукти, товари першої необхідності, тарифи на житлово-комунальні послуги нівелює зростання заробітної плати. Харківська область за рівнем оплати праці значно відстає від середніх показників по Україні і від промислових регіонів. Заробітну плату нижче мінімального розміру отримують 7,1% штатних працівників, а мізерну заробітну плату, тобто нижче регіонального прожиткового мінімуму, - в грудні він склав 6209 грн. на одну людину, отримують 55% працівників, тобто практично кожен другий. Профспілковий наліз обсягів виробництва в натуральному і грошовому вираженні за окремими підприємствам свідчить про зростання тільки у вартісних показниках, в натуральних - тільки там, де взагалі не було виробництва - зокрема на ХТЗ. Практично весь промисловий комплекс працює неповний робочий тиждень. Щорічно збільшується кількість підприємств, які встановлюють різдвяні та великодні канікули, зменшуючи тим самим фонд робочого часу і відповідно оплату праці.

Всі доповідачі акцентували увагу на проблемному, в частині виконання, заході Угоди - погашенні боргів з виплати заробітної плати. Станом на 01.01.2018 борги залишаються досить значними і становлять 224,5 млн грн. При цьому наголошувалося, що в області скоординована робота всіх державних органів, які мають контролюючі функції щодо своєчасної виплати заробітної плати. Розроблено алгоритм дій, завдяки якому налагоджено співпрацю з Головними управліннями Держпраці у Харківській області та Національної поліції в Харківській області, головним територіальним управлінням юстиції у Харківській області, відділенням Національної служби посередництва та примирення в Харківській області.

При розгляди другого питання «Про підсумки та проблемні питання пенсійної реформи», начальник головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Ачкасов В.М. проінформував членів Ради, що в рамках пенсійної реформи з 1 жовтня 2017 року перераховано пенсії 789,3 тис. пенсіонерів, збільшено пенсії – 735,8 тис. чол., в середньому підвищення склало 624 грн. Середній розмір пенсії станом на 1 січня 2018 року складав 2530,21, в тому числі трудових – 2515,81 грн. Також Ачкасов В.М відмітив, що через зміну параметрів розрахунку пенсій, а саме застосування середнього показника за 3 роки в розмірі 3764,4 грн., одночасно з цим зменшення величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35 до 1, для деяких пенсіонерів підвищення пенсій не відбулося. Також Ачкасов В.М. акцентував увагу членів Ради на перехід органів Пенсійного фонду з 1 січня 2018 року на нове програмне забезпечення для призначення та перерахунку пенсій, що дасть можливість підвищити . рівень соціального обслуговування населення.

В обговоренні зазначених питань взяли участь: Колесніков О.О., Благовещенська А.В. Байбакова Н.П., Щербак В.М. та ін.

За результатами засідання прийнято протокольне рішення.

 

Гриценко Н.О.,

заввідділом соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 30 31