05 квітня 2018

Відбулося ІІІ засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок

011

 

 

4 квітня 2018 року відбулося ІІІ засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок. На засідання Ради були запрошені члени обласної ради профспілок, члени Ревізійної комісії, голови первинних профорганізацій. В роботі Ради взяли участь: перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська, генеральний директор обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» Олександр Шпиль, начальник відділення НСПП в Миколаївській області Оксана Євченко, начальник відділу зайнятості, трудових відносин та соціального діалогу управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Ірина Кушнір.

ІІІ засідання Ради відкрив голова облпрофради Юрій Толмачов.

Перед початком роботи Ради голова облпрофради урочисто вручив відзнаки ФПУ. За вагомий особистий внесок у розвиток профспілкового руху Миколаївщини, високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, активну роботу по захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок нагрудним знаком ФПУ «Заслужений працівник профспілок України» нагороджена заступник голови обласної ради профспілок – Любов Онищенко.

Почесними знаками ФПУ нагороджені переможці обласного огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію «Активна первинка - сильна профспілка»: нагрудним знаком ФПУ «Профспілкова звитяга» - голова первинної профорганізації академічного українського театру драми та музичної комедії – Євген Безух та голова первинної профорганізації адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради – Ольга Попова; нагрудним знаком ФПУ «Профспілкова відзнака» - голова первинної профорганізації АТ «Спорттовари» Валентина Бондар.

З доповіддю «Про дії обласного профоб’єднання по захисту інтересів членів профспілок у 2017 році та основні напрямки роботи облпрофради та її членських організацій у 2018 році» виступив голова обласної ради профспілок Юрій Толмачов.

В своїй доповіді голова облпрофради зазначив, що 2017 рік разом зі складними соціально-економічними умовами позначився законодавчими новаціями у багатьох сферах суспільного життя: змінено оплату праці та пенсійну систему, розпочато реформування державної служби, судової, освітньої, медичної систем. У профспілковій діяльності, в рамках оголошеного Федерацією профспілок України Року первинної профспілкової організації, головну увагу приділено підтримці та активізації діяльності «первинок» як головної ланки профспілок.

З метою підвищення професіоналізму профактиву в області налагоджена система навчання та підвищення кваліфікації профспілкових кадрів та активу на усіх рівнях. Ця система включає: постійно діючі семінари облпрофради та обласних галузевих профорганізацій, щоквартальні заняття громадського Університету правових знань, організованого облпрофрадою спільно з відділенням НСПП; проведення Днів облпрофради на підприємствах Миколаєва та в районах області; навчання членів Молодіжної ради облпрофради.

Незважаючи на позитивну динаміку статистичних показників, економіка Миколаївської області, як і держави в цілому, досі перебуває у депресивному стані. Загальною проблемою залишається повільний і нестабільний розвиток вітчизняного виробництва і внутрішнього ринку, від чого безпосередньо залежить забезпечення продуктивної зайнятості. Серед проблем у сфері зайнятості на сьогодні на перший план виходять: постійно зростаюча трудова міграція, значна кількість працюючих у режимі неповного робочого часу; тіньова зайнятість та, відповідно, тіньова заробітна плата.

Щодо оплати праці найбільш гострими проблемами є недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці та заборгованість із виплати заробітної плати і сплати страхових внесків. Недосяжним поки що є недопущення звільнення працівників без погашення їм боргів із виплати заробітної плати.

Протягом 2017 року здійснювалась правозахисна робота територіального профоб’єднання. Фахівцями облпрофради проводилась робота з письмовими та усними зверненнями членів первинних профорганізацій, обласних комітетів, проводився особистий прийом членів профспілок, виїзні прийоми на звернення профспілкових організацій та спілчан. Протягом року в рамках громадського контролю проведено 15 перевірок підприємств, установ, організацій, виявлено 46 порушень трудового законодавства щодо 83 найманих працівників. Надано близько 700 консультацій, а також з метою захисту інтересів членів профспілок у судових органах складено 47 позовів та інших процесуальних документів. Фахівцями з питань правової роботи облпрофради взято участь у 32 судових засіданнях з метою захисту прав спілчан. За винесеними на користь працівників судовими рішеннями стягнено 17,4 тис. грн.

Щодо оплати праці найбільш гострими проблемами є недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці та заборгованість із виплати заробітної плати і сплати страхових внесків. Недосяжним поки що є недопущення звільнення працівників без погашення їм боргів із виплати заробітної плати.

Далі голова облпрофради Юрій Толмачов проінформував, що в області у 2017 році укладено обласну Угоду з регулювання соціально-економічних питань на 2017-2020 роки, продовжено співпрацю із соціальними партнерами в рамках 12 двосторонніх та тристоронніх угод про співпрацю. Внаслідок реформи децентралізації з’явилася потреба будувати соціальний діалог на рівні об’єднаних територіальних громад.

На виробничому рівні основним питанням на сьогодні є встановлення на належному рівні заробітної плати (з урахуванням норм галузевих угод), витрат на охорону праці тощо.

В обговоренні доповіді взяли участь: голова первинної профспілкової організації обласної офтальмологічної лікарні – Віктор Косиченко; голова обласної організації профспілки працівників культури - Любов Назарова; голова Ради профспілки працівників освіти Баштанського району – Олександр Васюнькін, перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська та начальник відділення НСПП в Миколаївській області Оксана Євченко.

Розглянувши та обговоривши питання порядку денного, обласна рада профспілок прийняла відповідні рішення, а саме: першочерговим завданням профспілкових організацій усіх рівнів вирішено вважати організацію ефективного громадського контролю за додержанням законодавства України, проведення постійного правового всеобучу профактиву з питань захисту трудових прав та інтересів членів профспілок; продовжити співпрацю з управлінням Держпраці у Миколаївській області, відділенням НСПП в Миколаївській області, органами державної влади та місцевого самоврядування у питаннях додержання роботодавцями трудового законодавства України; ініціювати проведення спільних перевірок підприємств, установ та організацій державними інспекторами та представниками профспілок щодо додержання трудового законодавства; поширювати практику судового захисту членів профспілок шляхом надання правової допомоги при складанні процесуальних документів, представництва інтересів спілчан у судах в усіх випадках порушення трудових прав; вживати активні солідарні дії у відстоюванні прав та інтересів членів профспілок, надавати підтримку учасникам колективних трудових спорів, включаючи правове, інформаційне та організаційне забезпечення та ін.

З інформацією про виконання бюджету облпрофради за 2017 рік та затвердження бюджету на 2018 рік виступила завідувач фінансовим відділом - головний бухгалтер облпрофради Любов Гакаленко. Рада затвердила показники виконання бюджету за 2017 рік та бюджет Миколаївської облпрофради на 2018 рік

 

Відділ з організаційних питань

Миколаївської обласної ради профспілок

 

 

012

 

013

 

014

[ Детальніше... ]

Негайно вирішувати актуальні проблеми атомної енергетики!

    АТ1

 

     12 квітня 2018 року о 15.30 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему: «Про стан справ в ядерній енергетиці та атомно-промисловому комплексі України».    

 

Ядерна галузь як одна із ключових складових енергетики й економіки країни сьогодні перебуває у надважкому стані. Практично всі питання стосовно  її подальшого розвитку, безпекової діяльності, забезпечення  благополуччя атомників є невирішеними, а в нинішніх умовах посилення кризових тенденцій вони загрожують соціальною і ядерною критичною ситуацією.

 

Про тривожне становище в атомно-енергетичному комплексі країни, що може призвести до його руйнації, розкажуть: Голова Атомпрофспілки України Валерій Матов і його заступник-голова профспілкового комітету ППО ДП НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич.

 

В унісон брифінгу лідерів Атомпрофспілки України у восьми містах-супутниках атомних регіонів з 16.00 до 18.00 проходитимуть акції протесту з вимогою примусити органи державної влади за столом переговорів обговорити шляхи розв’язання нагальних питань стратегічної галузі.

 

Прес-центр ФПУ

 

АТ

 

АТ2

[ Детальніше... ]

НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ. Вчимося - задля захисту збереження життя та здоров’я працівників

фото 1

 

 

З 19 по 30 березня 2018 року департаментом охорони праці ФПУ організовано та проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників членських організацій ФПУ на базі Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ.

Протягом двох тижнів слухачі з усіх куточків України одержували знання від найкращих викладачів та фахівців України в сфері безпеки, умов, медицини, гігієни праці, електробезпеки, протипожежної безпеки тощо. Високий рівень навчання забезпечили викладачі Міжнародного інституту менеджменту, міжнародні аудитори з систем менеджменту у сфері безпеки і гігієни праці, а також фахівці Держпраці, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки, Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці, викладачі АПСВТ, юристи, технічні експерти з промислової безпеки, керівники та фахівці апарату ФПУ, досвідчені технічні інспекторі праці членських організацій ФПУ тощо.

Слухачі отримали знання від кращих викладачів - професіоналів своєї справи: Цопи В.А. - доктора технічних наук, професора МІМ-Київ, експерта, консультанта, викладача і аудитора по міжнародним стандартам систем менеджменту ISO 9001, ISO 14001, ISO 50001, OHSAS 18001 та управління ризиками ISO 31000, Стовбуна А.І. - доцента кафедри водогосподарських систем і охорони праці Державного інституту управління та економіки водних ресурсів, к.м.н., Циганчук Н.А. - кандидата юридичних наук, доцента, заслуженого юриста України, викладача АПСВТ; Гримовича Ю.В. - начальника відділу електробезпеки НВЦ "Професійна безпека", технічного експерта з промислової безпеки в енергетиці; Казакової Д.М. - головного спеціаліста управління інспекційної діяльності Держпраці, Андрієвського Ю.З. - керівника департаменту охорони праці апарату ФПУ, Горюн Т.М. - зав. відділом технічної інспекції праці департаменту охорони і Маціяшка В.А. - заступника керівника департаменту охорони праці апарату ФПУ - завідувача відділу охорони праці та інших.

27 березня 2018 року в рамках навчання відбулось виїзне практичне заняття на ПАТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. С. Ковальської», під час якого слухачі ознайомились с системою управління охороною праці цього підприємства, станом безпеки та умовами праці, досвідом первинної профспілкової організації у сфері охорони праці, соціального захисту їх працівників та взяли участь у тренінгу щодо оцінки рівня безпеки на робочих місцях, на яких випробували систему Елмері (досвід Фінляндії) в реальних виробничих умовах.

Федерація профспілок України висловлює щиру подяку Голові Правління ПАТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. С. Ковальської» Головашу Валерію Полікарповичу, Голові первинної профспілкової організації Гриб Ірині Олександрівні та начальнику служби охорони праці Остапею Миколі Степановичу за плідну співпрацю. Завдяки гостинності, відповідальному ставленню і професіоналізму цей захід пройшов на високому рівні. Слухачі дали високу оцінку стану охорони праці на виробництві, культурі безпеці праці та соціальному захисту працюючих.

Дякуємо нашим колегам, у допомозі проведенні цього заходу: Голові Київської обласної Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Бондарчук Галині Дмитрівні та головному технічному інспектора праці Київської міської Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Бориспольцю Юрію Володимировичу.

За результатами практичного заняття, на ПАТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. С. Ковальської» вже в аудиторіях кожна група доповідала свої спостереження за показниками безпеки та умовами праці на робочих місяцях, виводила индекс Елмері, аналізували причини та пропонувала свої заходи щодо поліпшення стану безпеки праці та захисту працюючих.

30 березня 2018 року 27 жовтня 2017 року всі слухачі показали високий рівень знань з питань охорони праці під час іспиту.

За результатами іспиту 38 технічних інспекторів праці та інших представників профспілок отримали відповідні посвідчення, наявність яких підтверджує їх права на здійснення громадського контролю за станом охорони праці, повноцінного захисту прав своїх спілчан на безпечні і здорові умови праці, захисту потерпілих на виробництві, а також вирішення інших питань щодо збереження життя та здоров’я громадян.

 

 

Відділ технічної інспекції праці

Департаменту охорони праці апарату ФПУ

 

фото 2

 

фото 3

 

 

фото 4

 

00000

 

фото 10

 

фото 20

 

фото 25

[ Детальніше... ]

Профспілки Франції - проти реформи ринку праці президента Макрона

2136296

Протягом трьох місяців працівники залізниці працюватимуть тільки два дні з п'яти на тиждень. У такий спосіб вони висловлюють свою незгоду з реформами Макрона.

Французькі залізничники на знак протесту проти реформ Макрона мають намір на три місяці вкрай обмежити рух поїздів по всій країні. У вівторок, 3 квітня, розпочався один з найбільших в історії країни страйків.
 
На вулиці вийшли також студенти, пенсіонери і представники профспілок.
 
У національній залізничній компанії SNCF попередили, що страйк призведе до скасування 88% міжміських рейсів InterCité, до 70% регіональних поїздів TER. Скасують й частину міжнародних рейсів: зокрема, буде невнормованим рух до Брюсселя і Лондона, а також Німеччини і Голландії.
 
Очікується, що транспортний колапс триватиме два дні - 3 і 4 квітня. Надалі працівники французької залізниці планують виходити на роботу тільки два дні з п'яти на тиждень - і так протягом трьох місяців, до кінця червня.
 
У такий спосіб залізничники протестують проти нових реформ президента Франції Еммануеля Макрона, згідно з якими залізничники втратять свій пільговий статус і будуть прирівняні до звичайних найманих працівників.
 
Реформи президента спричинять страйку й у інших галузях. У цей день припинять роботу енергетики, газовики, працівники комунальних служб і національний авіаперевізник Air France.
 
Нагадаємо, ще на етапі передвиборної боротьби Емануель Макрон обіцяв провести реформу ринку праці. Відповідно до неї, президент має намір скоротити 120 тисяч з майже 5,6 мільйона робочих місць у робочому секторі протягом чотирьох років - до 2022 року. Причиною поступових реформ є державний борг країни, який наближається до 100%.
 
Однак, згідно з опитуваннями, більшість французів підтримує нововведення Макрона. Експерти припускають, що президент може зазнати тиску з боку мітингувальників - і програма реформ може опинитися під загрозою зриву.
 
За повідомленням:

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30