13 квітня 2018

Узагальнена інформація за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України В. Гройсмана з представниками всеукраїнських профспілок та профоб’єднань

pretenzija1

 

На виконання пункту 3 протокольного доручення Кабінету Міністрів України від 15.11.2018 №41287/7/1-17 за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України В. Гройсмана з представниками всеукраїнських профспілок та профоб’єднань 07.11.2017 Мінсоцполітики надало узагальнену інформацію, що надійшла від центральних та місцевих органів виконавчої влади, стосовно проведення зустрічей з представниками профспілок та їх об’єднань відповідного рівня для обговорення проблемних питань.

 

Пропонуємо ознайомитися (додається).

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Звернення щодо передачі частини будівлі Закарпатської обласної ради профспілок в оперативне управління Закарпатському окружному адмінсуду

профспілки Закарпаття

 

Закарпатська обласна державна адміністрація та Закарпатська обласна рада професійних спілок спільним листом звернулися до Прем'єр-міністра України В.Гройсмана і Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.Кубіва щодо передачі частини будівлі на площі Народній, 5 в оперативне управління Закарпатському окружному адміністративному суду.

 

Пропонуємо ознайомитися (додається)

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Звернення щодо передачі частини будівлі Закарпатської обласної ради профспілок в оперативне управління Закарпатському окружному адмінсуду

профспілки Закарпаття

 

Закарпатська обласна державна адміністрація та Закарпатська обласна рада професійних спілок спільним листом звернулися до Прем'єр-міністра України В.Гройсмана і Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.Кубіва щодо передачі частини будівлі на площі Народній, 5 в оперативне управління Закарпатському окружному адміністративному суду.

 

Пропонуємо ознайомитися (додається)

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Доповідь Української сторони ПГС на тему бідності і трудової міграції

IMG 1898

 

На засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яке відбувається в Брюсселі, з доповіддю на тему: "Роль заробітної плати у зниженні рівня бідності та її вплив на трудову міграцію" виступив Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв.

 

Він визначив основні проблеми в сфері оплати праці та ринку праці в Україні, порівняв рівні заробітної плати в нашій країні та країнах-членах ЄС, визначив основні чинники трудової міграції українців та основні проблеми, з якими вони зустрічаються в країнах ЄС як мігранти та надав пропозиції профспілок, організацій роботодавців та організацій громадянського суспільства щодо вирішення проблеми нерегульованих потоків трудової міграції, реформи заробітної плати та боротьби із бідністю.

 

IMG 1894

 

Окремою частиною доповіді стало висвітлення позиції роботодавців щодо причин та наслідків трудової міграції із України. Відбулась гостра дискусія з питань врегулювання оплати праці в ЄС, а також процесу міграції працівників в ЄС і до ЄС.

В результаті доповіді надані конкретні пропозиції щодо реформи заробітної плати та збереження трудового потенціалу.

З текстом Доповіді можна ознайомитись тут.

 

IMG 1877

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Рішення Ради Закарпатської обласної ради профспілок щодо захисту соціально-економічних та майнових прав профспілок

закк

 

Подаємо для ознайомлення постанову Ради Закарпатської обласної ради профспілок, прийняту 20 березня 2018 року:

Про захист соціально-економічних

та майнових прав профспілок

 

       Заслухавши та обговоривши інформацію голови облпрофради Фленька В.Ю. «Про захист соціально-економічних та майнових прав профспілок» Рада відмічає, що масштабне реформування, яке проводиться останнім часом у країні, спричинило значні економічні і соціальні проблеми. Очікування і реалії у багатьох випадках не справдилися, рівень життя переважної більшості громадян погіршився, що відбивається як на суспільстві загалом, так і на громадських організаціях, й зокрема, профспілках.

         Порушуються Конституційні права людини праці, скасовуються та обмежуються соціальні гарантії і стандарти, відбувається пряме нехтування інтересами людини праці. Так, влада зруйнувала систему оздоровлення та санаторно-курортного лікування працюючих та членів їхніх сімей, у тому числі дітей, запровадила непідйомні ціни на газ, електроенергію, тарифи на комунальні послуги і продовжує їх збільшувати. Ріст цін, у тому числі й на продукти харчування, товари першої необхідності призвів до значного зубожіння працюючих.

Відбулося різке знецінення грошових доходів громадян. Зберігається таке ганебне явище, як заборгованість із виплати заробітної плати. Влада практично не реагує на конкретні звернення та масові акції працівників, ігноруючи їх конституційні вимоги, вдається до дискредитації громадських рухів, об’єднань, у тому числі профспілок.

За рішучу правозахисну позицію та активні дії профспілкові організації останнім часом зазнають утисків своїх прав шляхом законодавчого та нормативного ускладнення їх діяльності, приміром, процедури державної реєстрації, запровадження «нововведень» в оподаткуванні видатків профспілок і контролю за використанням коштів. Під гаслами реформ, оптимізації та реорганізації відбувається скорочення чисельності працюючих, ліквідація профспілкових організацій.

Державні органи незаконно втручаються у роботу профспілок, порушують Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», здійснюють відверту антипрофспілкову кампанію, спрямовану на підрив активності профспілкових організацій, їх дискредитацію перед суспільством, а також позбавлення статутної діяльності.

Конфліктна ситуація за право власності на Будинок профспілок в м. Ужгороді, на площі Народній, 5, яка дістала національний і міжнародний розголос, виникла внаслідок прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного судочинства судових рішень, якими обласну раду профспілок Закарпаття позбавлено права власності на будівлю профспілок, яка належить їй на законних підставах протягом 55 років.

Однак, усі ці обставини не були враховані в рішеннях Господарського суду Закарпатської області від 17 травня 2016 року та Львівського апеляційного господарського суду від 5 вересня 2016 року по справі №907/118/16 щодо визнання права власності Фондом державного майна України на будівлю Закарпатської обласної ради профспілок.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгород до сфери управління Державної судової адміністрації».

У цих складних умовах перед обласною радою профспілок, її членськими організаціями постають спільні завдання щодо пошуку нових шляхів посилення ефективності дій, спрямованих на захист соціально-економічних та майнових прав профспілок, консолідації профспілкового руху, збереження профспілкового майна.

Враховуючи вищенаведене, обласна Рада профспілок

 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

         1. Інформацію голови облпрофради Фленька В.Ю. «Про захист соціально-економічних та майнових прав профспілок» взяти до відома.

         2. Вважати найголовнішим завданням профспілок області збереження їх єдності, солідарності, згуртованості, організаційного і фінансового зміцнення. Постійно домагатися збільшення профспілкового членства, вдосконалення структури, форм і методів роботи, спрямованих на збереження та підвищення авторитету профспілкових організацій.

         3. Звернутися до:

Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України:

- забезпечити неухильне дотримання норм Конституції України, не допускати при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинного законодавства звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян;

         - підтримати профспілкові законодавчі ініціативи, спрямовані на захист соціально-економічних прав працівників, кардинальне підвищення заробітної плати в умовах зростання цін і тарифів;

- збільшити державні інвестиції в освіту, охорону здоров’я, культуру, соціальну інфраструктуру;

- повернути працівникам право на санаторно-курортне та дитяче оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування;

- на законодавчому рівні закріпити за профспілками право власності на майно, яке знаходиться у їх віданні.

         Федерації профспілок України:

         - шляхом дієвого соціального діалогу, в процесі укладання Генеральної угоди більш активно відстоювати на національному рівні відстоювати соціально-економічні і майнові права членів профспілок.

         Обласної державної адміністрації та обласної ради:

- забезпечення виконання заходів, спрямованих на підвищення соціально-економічного становища краю, здійснення у повному обсязі фінансування діючих обласних програм розвитку галузей,

- не рідше одного разу на півріччя проводити зустрічі з головами облорганізацій галузевих профспілок для обговорення шляхів вирішення найбільш актуальних питань у відповідних галузях економіки.

4. Вимагаємо:

Від Президента України, як гаранта Конституції:

- покласти край неправомірним діям представників судової влади щодо права власності на будівлю в м. Ужгороді на пл. Народній, 5, які перешкоджають діяльності найчисельнішого громадського об’єднання Закарпаття і викликають негативний міжнародний резонанс.

Від Прем’єр-міністра України:

- скасувати розпорядження Кабінету міністрів України від 29 березня 2017 року №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

5. У разі невиконання вищезазначених вимог учасників позачергового розширеного засідання ради:

- ініціювати вихід Федерації профспілок України з колективних переговорів із укладання Генеральної угоди на новий термін;

- розпочати проведення безстрокових акцій протесту всіх членських організацій ФПУ в м. Києві та на місцях, винести на засідання Ради ФПУ в березні ц.р. питання «Про наступ на майнові права профспілок».

6. Звернутися із Заявами до міжнародних організацій профспілок та органів Євросоюзу про критичну ситуацію, що склалася у зв’язку з наступом на майнові права профспілок у Закарпатті.

7. Звертаємось до всіх регіональних профоб’єднань України підтримати дії Закарпатської облпрофради щодо законного відстоювання права власності на Будинок профспілок у м. Ужгороді на пл. Народній, 5.

8. Контроль за виконанням постанови покласти на президію облпрофради.

 

 

         Голова Закарпатської обласної                              В.Ю. Фленько

             ради профспілок

[ Детальніше... ]

Рішення Ради Закарпатської обласної ради профспілок щодо захисту соціально-економічних та майнових прав профспілок

закк

 

Подаємо для ознайомлення постанову Ради Закарпатської обласної ради профспілок, прийняту 20 березня 2018 року:

Про захист соціально-економічних

та майнових прав профспілок

 

       Заслухавши та обговоривши інформацію голови облпрофради Фленька В.Ю. «Про захист соціально-економічних та майнових прав профспілок» Рада відмічає, що масштабне реформування, яке проводиться останнім часом у країні, спричинило значні економічні і соціальні проблеми. Очікування і реалії у багатьох випадках не справдилися, рівень життя переважної більшості громадян погіршився, що відбивається як на суспільстві загалом, так і на громадських організаціях, й зокрема, профспілках.

         Порушуються Конституційні права людини праці, скасовуються та обмежуються соціальні гарантії і стандарти, відбувається пряме нехтування інтересами людини праці. Так, влада зруйнувала систему оздоровлення та санаторно-курортного лікування працюючих та членів їхніх сімей, у тому числі дітей, запровадила непідйомні ціни на газ, електроенергію, тарифи на комунальні послуги і продовжує їх збільшувати. Ріст цін, у тому числі й на продукти харчування, товари першої необхідності призвів до значного зубожіння працюючих.

Відбулося різке знецінення грошових доходів громадян. Зберігається таке ганебне явище, як заборгованість із виплати заробітної плати. Влада практично не реагує на конкретні звернення та масові акції працівників, ігноруючи їх конституційні вимоги, вдається до дискредитації громадських рухів, об’єднань, у тому числі профспілок.

За рішучу правозахисну позицію та активні дії профспілкові організації останнім часом зазнають утисків своїх прав шляхом законодавчого та нормативного ускладнення їх діяльності, приміром, процедури державної реєстрації, запровадження «нововведень» в оподаткуванні видатків профспілок і контролю за використанням коштів. Під гаслами реформ, оптимізації та реорганізації відбувається скорочення чисельності працюючих, ліквідація профспілкових організацій.

Державні органи незаконно втручаються у роботу профспілок, порушують Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», здійснюють відверту антипрофспілкову кампанію, спрямовану на підрив активності профспілкових організацій, їх дискредитацію перед суспільством, а також позбавлення статутної діяльності.

Конфліктна ситуація за право власності на Будинок профспілок в м. Ужгороді, на площі Народній, 5, яка дістала національний і міжнародний розголос, виникла внаслідок прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного судочинства судових рішень, якими обласну раду профспілок Закарпаття позбавлено права власності на будівлю профспілок, яка належить їй на законних підставах протягом 55 років.

Однак, усі ці обставини не були враховані в рішеннях Господарського суду Закарпатської області від 17 травня 2016 року та Львівського апеляційного господарського суду від 5 вересня 2016 року по справі №907/118/16 щодо визнання права власності Фондом державного майна України на будівлю Закарпатської обласної ради профспілок.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгород до сфери управління Державної судової адміністрації».

У цих складних умовах перед обласною радою профспілок, її членськими організаціями постають спільні завдання щодо пошуку нових шляхів посилення ефективності дій, спрямованих на захист соціально-економічних та майнових прав профспілок, консолідації профспілкового руху, збереження профспілкового майна.

Враховуючи вищенаведене, обласна Рада профспілок

 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

         1. Інформацію голови облпрофради Фленька В.Ю. «Про захист соціально-економічних та майнових прав профспілок» взяти до відома.

         2. Вважати найголовнішим завданням профспілок області збереження їх єдності, солідарності, згуртованості, організаційного і фінансового зміцнення. Постійно домагатися збільшення профспілкового членства, вдосконалення структури, форм і методів роботи, спрямованих на збереження та підвищення авторитету профспілкових організацій.

         3. Звернутися до:

Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України:

- забезпечити неухильне дотримання норм Конституції України, не допускати при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинного законодавства звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян;

         - підтримати профспілкові законодавчі ініціативи, спрямовані на захист соціально-економічних прав працівників, кардинальне підвищення заробітної плати в умовах зростання цін і тарифів;

- збільшити державні інвестиції в освіту, охорону здоров’я, культуру, соціальну інфраструктуру;

- повернути працівникам право на санаторно-курортне та дитяче оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування;

- на законодавчому рівні закріпити за профспілками право власності на майно, яке знаходиться у їх віданні.

         Федерації профспілок України:

         - шляхом дієвого соціального діалогу, в процесі укладання Генеральної угоди більш активно відстоювати на національному рівні відстоювати соціально-економічні і майнові права членів профспілок.

         Обласної державної адміністрації та обласної ради:

- забезпечення виконання заходів, спрямованих на підвищення соціально-економічного становища краю, здійснення у повному обсязі фінансування діючих обласних програм розвитку галузей,

- не рідше одного разу на півріччя проводити зустрічі з головами облорганізацій галузевих профспілок для обговорення шляхів вирішення найбільш актуальних питань у відповідних галузях економіки.

4. Вимагаємо:

Від Президента України, як гаранта Конституції:

- покласти край неправомірним діям представників судової влади щодо права власності на будівлю в м. Ужгороді на пл. Народній, 5, які перешкоджають діяльності найчисельнішого громадського об’єднання Закарпаття і викликають негативний міжнародний резонанс.

Від Прем’єр-міністра України:

- скасувати розпорядження Кабінету міністрів України від 29 березня 2017 року №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

5. У разі невиконання вищезазначених вимог учасників позачергового розширеного засідання ради:

- ініціювати вихід Федерації профспілок України з колективних переговорів із укладання Генеральної угоди на новий термін;

- розпочати проведення безстрокових акцій протесту всіх членських організацій ФПУ в м. Києві та на місцях, винести на засідання Ради ФПУ в березні ц.р. питання «Про наступ на майнові права профспілок».

6. Звернутися із Заявами до міжнародних організацій профспілок та органів Євросоюзу про критичну ситуацію, що склалася у зв’язку з наступом на майнові права профспілок у Закарпатті.

7. Звертаємось до всіх регіональних профоб’єднань України підтримати дії Закарпатської облпрофради щодо законного відстоювання права власності на Будинок профспілок у м. Ужгороді на пл. Народній, 5.

8. Контроль за виконанням постанови покласти на президію облпрофради.

 

 

         Голова Закарпатської обласної                              В.Ю. Фленько

             ради профспілок

[ Детальніше... ]

Доповідь Української сторони ПГС на тему бідності і трудової міграції в Україні

IMG 1898

 

На засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яке відбувається в Брюсселі, з доповіддю на тему: "Роль заробітної плати у зниженні рівня бідності та її вплив на трудову міграцію" виступив Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв.

 

Він визначив основні проблеми в сфері оплати праці та ринку праці в Україні, порівняв рівні заробітної плати в нашій країні та країнах-членах ЄС, визначив основні чинники трудової міграції українців та основні проблеми, з якими вони зустрічаються в країнах ЄС як мігранти та надав пропозиції профспілок, організацій роботодавців та організацій громадянського суспільства щодо вирішення проблеми нерегульованих потоків трудової міграції, реформи заробітної плати та боротьби із бідністю.

 

IMG 1894

 

Окремою частиною доповіді стало висвітлення позиції роботодавців щодо причин та наслідків трудової міграції із України. Відбулась гостра дискусія з питань врегулювання оплати праці в ЄС, а також процесу міграції працівників в ЄС і до ЄС.

В результаті доповіді надані конкретні пропозиції щодо реформи заробітної плати та збереження трудового потенціалу.

З текстом Доповіді можна ознайомитись тут.

 

IMG 1877

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30