травня 2018

24 травня 2018

Відбулась чергова інформаційна зустріч з профспілковим активом м.Вінниці

 

 

d4b22e8d4b1fb6349c7d95bc5629e3c0 XL

 

Федерація профспілок Вінницької області 23 травня 2018 року провела інформаційну зустріч з головами профспілкових комітетів м.Вінниці.

Відкрив та вів зустріч Голова Федерації профспілок області – Микола Колесник.

    В інформзустрічі  взяли участь: керівники членських організацій Федерації профспілок області; голови первинних профспілкових організацій  м. Вінниці, профспілковий актив.

 

    В ході зустрічі виступили:

 

  1. З інформацією ”Про впровадження медичної реформи в лікувальних закладах м. Вінниці” виступила  – Світлана Стефанкова – заступник директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської Ради.

    2. З інформацією ”Про особливості реєстрації профспілкових організацій” виступила   Аліна Єрохіна – начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації, яка поінформувала профспілковий актив міста Вінниці про деякі особливості здійснення державної реєстрації профспілкових організацій, при цьому було звернуто увагу на проблемні питання підчас здійснення реєстрації.

    3. З інформацією ”Про зміни до Порядку призначення субсидій на житлово-комунальні послуги” виступила   Вікторія  Корсун – начальник відділу по перевірці правильності призначення адресних державних допомог Департаменту соціальної політики  Вінницької міської ради, яка  зупинилась на змінах до порядку призначення субсидій на житлово-комунальні послуги. Вона акцентувала увагу, що тепер субсидії нараховуватимуть за новою Постановою Кабінету Міністрів № 329, яка набрала чинності з 1 травня. В ній є суттєві зміни і нові вимоги щодо подачі документів на призначення субсидій. Усім вінничанам, які попередньо отримували субсидію найближчим часом необхідно звернутися в ”Прозорі офіси” для подання нових документів на субсидію.

   4. З інформацією ”Про житлові Програми, що реалізуються Вінницьким регіональним управлінням Державної спеціалізованої фінансової установи ”Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” виступив  Олександр Янчук – начальник відділу з надання кредитів регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи ”Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”.

   5. З інформацією ”Про організацію оздоровлення дітей та підлітків влітку 2018 року” виступили:

   Анатолій Муляр –  заступник директора заміського дитячого оздоровчого комплексу ім. Ю. Рябчинської;

   Анатолій Півторак - заступник директора дитячо-юначької спортивно-оздоровчої бази ”Колос”;

   Микола Бойчук - директор лікувально-оздоровчого спортивного комплексу ”Маяк”.

   В ході зустрічі було дано відповіді на запитання присутніх в залі.

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Про навчальний семінар з головами первинних профспілкових організацій

 

     3

 

23 травня поточного року Запорізькою обласною організацією Профспілки працівників соціальної сфери України проведено навчальний семінар з головами первинних профспілкових організацій з питань щодо захисту трудових, соціально-економічних прав і інтересів працівників, охорони праці та ведення профспілкового бухгалтерського обліку. В цьому заході взяли участь представники 65 членських організацій, які були забезпечені роздавальним матеріалом.

З лекцією на тему: «Про дії профспілок щодо захисту трудових, соціально-економічних прав працівників. Результати та подальші дії профспілок» виступила начальник відділу Запорізької обласної ради профспілок Белескова Т.Ф., яка окреслила позицію Федерації профспілок України щодо основних напрямків бюджетної політики на 2019-2021 роки, роботу перемов по укладанню Генеральної угоди та нового проекту Закону України «Про колективні договори та угоди».

Голова обласної організації Профспілки Лазебна Т.П. звернула увагу учасників семінару на розробку та контроль колективних договорів, на Положення про преміювання, Правила внутрішнього розпорядку, на запровадження Соціальної картки для члена профспілки та організацію літнього оздоровлення дітей в літній період працівників організацій.

Учасників семінару заступник начальника управління промисловості і на об’єктах підвищеної безпеки Головного управління Держпраці у Запорізькій області Полякова І.Б. ознайомила з питаннями як здійснювати громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці, на повноваження і права профспілок у цій сфері та фінансування витрат на охорону праці в організаціях.

Головний бухгалтер обласної організації Профспілки Апухтіна І.І. ознайомила присутніх з проведенням бухгалтерського обліку в первинних профспілкових організацій.


Т. Лазебна,
Голова обласної організації 

Профспілки працівників соціальної сфери України
                                                    

[ Детальніше... ]

Польща потребує вищих зарплат

opzz-1500x570-2

 

«Польща потребує вищих зарплат» - під таким гаслом 24-25 травня 2018 року у Варшаві проходить 9-й статутний конгрес Всепольського порозуміння профспілок (OPZZ).

 

Відкриваючи Конгрес, до делегатів та гостей з вітальними словами звернулися Голова OPZZ Ян Гуз, Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок Лука Вісентіні.

В перший день роботи Конгресу делегати заслухали звіт про діяльність організації у попередній період, затвердили програму діяльності на 2018-2022 роки. Яна Гуза було переобрано Головою OPZZ на новий термін.

«Наступне чотириріччя, ставить перед нами нові завдання. Суспільство прагне дружньої держави, яка не гнітить і не лякає громадян, у якій вони почуваються в безпеці. Ось чому ми повинні й надалі стояти на захисті трудових і соціальних прав, боротися за Польщу, в якій працівники добре заробляють, і після багаторічної праці отримують високу пенсію.

Дякую усім колегам за сміливу мудрість та розсудливість, що посилюють діяльність нашої профспілки протягом багатьох років і дають почуття безпеки. Завдяки вам Всепольське порозуміння профспілок зміцнюється та захищає інтереси працівників.

Нас очікує чотири роки напруженої роботи в світі, що швидко міняється, в якому все більше роль відіграє автоматизація, цифрові технології та роботизація. Я сподіваюся, що це також будуть роки розвитку нашої країни та покращення умов життя її громадян» - заявив Ян Гуз.

На другий день Конгресу відбудуться дебати з представниками політичних партій щодо соціально-економічного розвитку Польщі. У співпраці з польським представництвом Фонду ім.Фрідріха Еберта у рамках Конгресу OPZZ також пройде дискусійна панель «Майбутнє праці» за участю голови Групи робітників Європейського економічного та соціального комітету Габріели Бішофф, генерального директора ТОВ «Weegree» Гжегожа Куліша, керівника міжнародного департаменту OPZZ, член президії OPZZ Пьотра Островського та Юстини Покойської з Варшавського університету.

У Конгресі OPZZ бере участь заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко. Він привітав Яна Гуза з переобранням, провів зустрічі та переговори щодо подальшої співпраці між ФПУ та OPZZ, зокрема реалізації спільних проектів транскордонного співробітництва та взаємодії з профспілкою українських працівників-мігрантів у Польщі, яка була створена у 2016 році з метою захисту працівників-мігрантів на ринку праці та їх соціальної адаптації. Було обговорено проект Меморандуму про співпрацю між ФПУ, OPZZ та профспілкою українських працівників-мігрантів.

 

Довідково:

Всепольське порозуміння профспілок (OPZZ) – це найбільше національне профоб’єднання Польщі, яке налічує близько 500 тисяч членів.

Усі 56 профспілок, які входять до складу OPZZ, об’єднані у 7 галузевих груп:

-        гірнича справа та енергетика;

-        промисловість;

-        освіта;

-        громадське обслуговування;

-        будівництво та деревообробка;

-        транспорт;

-        торгівля, послуги, культура та мистецтво.

OPZZ представлене на місцевому рівні у всіх 16 воєводствах Польщі.

OPZZ є членом Міжнародної конфедерації профспілок, Європейської конфедерації профспілок та Пан’європейської регіональної ради МКП, Мережі профспілок Балтійського моря та Вишеградської групи профспілок.

До участі у 9-му статутному конгресі OPZZ було обрано 252 делегати.

 

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Назустріч Конгресу МКП

wpid9fd3af6e4536

 

 

 Завтра, 25 травня, у Лондоні відкриється 18-те засідання Генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок (МКП).

 

У його роботі візьмеучасть Голова ФПУ Григорій Осовий, який є її титулярним членом МКП. У засіданні Генеральної ради МКП візьмуть участь титулярні члени Генеральної ради МКП, аудитори і представники регіональних організацій МКП, представники глобальних федерацій профспілок і Профспілкового консультативного комітету при ОЕСР.

Як правило, засідання Генеральної ради відбуваються раз в рік. Але цього року у зв’язку з наближенням Всесвітнього конгресу МКП, що пройде у грудні у Копенгагені, було скликане додаткове засідання для обговорення проектів документів Конгресу та ходу підготовки до нього. Зокрема, до порядку денного внесені проекти програмної заяви «Посилення впливу трудящих» та змін до Статуту МКП.

Проведення засідання в Лондоні співпало з відзначенням 150-річчя Британського конгресу тред-юніонів. Тому напередодні засідання МКП його учасники візьмуть участь в урочистих заходах з нагоди ювілею. Голова ФПУ Григорій Осовий привітав БКТ з ювілеєм, відзначивши його роль у сучасному міжнародному профспілковому русі та відстоюванні загальнолюдських цінностей, і побажав нових досягнень у перетворенні Великобританії у суспільство соціальної справедливості, а усім членам профспілок та їх сім’ям – процвітання та успішного майбутнього.

 

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Британському конгресу тред-юніонів

 

А 

 

Сто   п’ятдесят років тому британські профспілки   зібрались у Манчестері, щоб заснувати перше у світі національне об’єднання профспілок – Британський конгрес тред-юніонів.

 

Тим самим вони заклали підвалини сучасного міжнародного профспілкового руху, який сьогодні об’єднує понад 200 мільйонів людей. Починаючи з того часу, трудящі переважної більшості усіх країн почали розбудовувати національні профспілкові об’єднання, завдяки яким вони багато в чому змінили хід історії.

 

Ми вдячні усім, хто першими долучилися до боротьби за основоположні права, якими ми сьогодні користуємося. Це перш за все, право на асоціацію та право на ведення колективних переговорів, захист від дискримінації та експлуатації на робочих місцях тощо.

 

Британські профспілки завжди відстоювали загальнолюдські цінності, такі як рівність, демократія, право на працю.  Сьогодні  Британський конгрес тред-юніонів стурбований правилами ЄС щодо прав працівників, яких їх можуть позбавити, коли Великобританія вийде зі складу Євросоюзу. Адже це може призвести до створення «sweatshop Brexit» – зниження заробітної плати та погіршення умов праці робітників.

 

Бажаю БКТ нових досягнень у перетворенні Великобританії у суспільство соціальної справедливості, а усім членам профспілок та їх сім’ям процвітання та успішного майбутнього.

 

Голова Федерації  профспілок України              Григорій Осовий                                       

[ Детальніше... ]

23 травня 2018

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ. Безпека праці – пріоритет для профспілок

А11

 

Важливі та актуальні питання забезпечення гідних умов та безпеки праці обговорили 23 травня в Києві учасники Національного форуму «Безпека праці в Україні: необхідність якісних змін для кращого захисту життя та здоров’я працівників. Через 100-річчя профспілкового досвіду – до європейських стандартів захисту». Форум відбувся згідно з розпорядженням Голови ФПУ та з нагоди 100-річчя від дня утворення технічної інспекції праці профспілок.

У заході взяли участь представники Мінсоцполітики, Держпраці, Фонду соціального страхування України, Представництва МОП в Україні, інших установ та організацій, що опікуються   проблемами   охорони   праці і
здоров'я, технічні інспектори праці, ветерани технічної інспекції праці, представники профспілок, соціальні партнери.

 

А12

 

З вітальним словом до учасників форуму звернулись Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, ветеран технічної інспекції праці Вячеслав Петров.

Григорій Осовий у своєму виступі зазначив, що основним завданням технічної інспекції праці профспілок, створеної століття тому  Декретом Ради Народних Комісарів «Про заснування інспекції праці», завжди була охорона життя, здоров’я і праці усіх осіб, зайнятих будь-якою господарською діяльністю. Протягом багатьох років технічна інспекція праці профспілок у тісному соціальному партнерстві з різними державними структурами захищала законні права працівників на безпечні робочі місця, сприяла формуванню безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізації ризиків виробничого травматизму, професійної захворюваності та аварій на виробництві.

За свою 100-річну діяльність технічна інспекція праці профспілок зазнала чимало змін та перетворень. Змінювалися також її назва ї підпорядкованість. Але головне завдання залишалось незмінним - охорона життя, здоров’я і праці,  зокрема шляхом здійснення заходів з організації технічного нагляду. За невиконання або порушення декретів, постанов та інших актів з охорони праці,  неприйняття відповідних заходів щодо безпеки праці, інспектори мали право притягати винних до суду, а також накладати на них грошове стягнення. Причому вони мали право вільного доступу в будь-який час не тільки до усіх робочих місць, а також до місць відпочинку і житла трудящих та їх сімей.

 

А1

 

Інспектори праці обирались Радами профспілок та загальноміськими або окружними страховими касами за їх згодою. Спочатку інспекція праці була підпорядкована Народному комісаріату праці та його місцевим органам.

З вересня 1933 року всі кадри органів праці, в тому числі і інспекції праці, а також соціального страхування,  були передані до Всесоюзної центральної ради професійних спілок, на яку  було покладено загальне керівництво інспекціями праці, а на місцях – на місцеві ради професійних спілок. Було також визначено, що інспекція праці повинна будуватися за галузевим принципом при усіх центральних комітетах профспілок та їх місцевих органах, а правила і норми з техніки безпеки та виробничої санітарії встановлюються відповідними ЦК профспілок за узгодженням із заінтересованими відомствами.

У 1977 році інспекція праці була перейменована в технічну інспекцію праці профспілок. З такою назвою вона працює до цього часу. Протягом багатьох років технічна інспекція праці профспілок України, яка нараховувала понад 1200 осіб, ефективно здійснювала державний нагляд у сфері охорони праці і захищала права працівників у цій сфері.

З введенням в дію 24 листопада 1992 року Закону України «Про охорону праці» та передачею державного нагляду за охороною праці від профспілок до держави вона була значно скорочена і почала здійснювати лише громадський контроль за додержанням роботодавцями законодавства про охорону праці та захищати права працюючих на здорові і безпечні умови праці, соціальний захист осіб, які постраждали від нещасних випадків і професіональних захворювань та членів сімей, загиблих на виробництві.

 

А

 

 

Сьогодні, незважаючи на складні соціальні та економічні умови в країні, незначний кількісний склад, технічна інспекція праці перебуває на одній із найважливіших ділянок профспілкової діяльності, продовжує виконувати покладену на неї гуманну функцію захисту життя і здоров’я працівників.

Григорій Осовий наголосив, що основним завданням Федерації профспілок України є захист прав та законних інтересів працівників у сфері охорони праці, надання їм практичної допомоги у вирішенні цих питань, здійснення громадського контролю за додержанням роботодавцями вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони та гігієни праці:

-   участь у законотворчій діяльності з питань охорони праці.

 -  здійснення громадського контролю за дотриманням роботодавцем законодавства про охорону праці, створення безпечних умов праці, належного виробничого побуту для працівників, своєчасним забезпеченням відповідними засобами захисту;

- участь у розробці та здійсненні державної політики в галузі охорони праці та соціального захисту працівників;

- участь у розслідуванні нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

-  організація та проведення навчання з питань охорони праці для представників профспілок;

-  контроль за впровадженням дієвої системи комплексного управління охороною праці;

            У сучасних реаліях для кваліфікованого та професійного захисту прав і інтересів працівників, їм  необхідно об’єднуватись в громадське об’єднання, а саме, в профспілкову організацію, яка є гарантом підтримки у вирішенні нагальних проблем. Профспілки  відіграють  важливу роль у справі  покращення стану безпеки та гігієни праці, виконання вимог і норм з охорони праці, представляють інтереси працівників в комісіях з трудових спорів та судах.

 

А2

 

          З метою реалізації основних принципів політики в сфері охорони праці та соціального діалогу, ФПУ співпрацює з його сторонами за всіма вищенаведеними напрямами діяльності та намагається вирішити основні поставлені завдання.  Одним з таких шляхів є гармонізація  чинного законодавства про охорону праці із законодавством ЄС.

Дуже важливим завданням, яке стоїть перед профспілками та їх соціальними партнерами, підкреслив профспілковий лідер, є легалізація трудових відносин, скорочення обсягів нелегальної праці. Працівник, який отримує зарплату в «конверті», не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. А отже, і права на реальні соціальні пільги та виплати у разі настання нещасного випадку, так як відповідні виплати здійснюються Фондом на підставі реальної заробітної плати, а не «тіньової», яка в деяких випадках буває в рази більше.

         Досягти позитивних результатів в реалізації державної політики в сфері охорони праці можливо лише консолідувавши дії всіх сторін соціального діалогу і суспільства в цілому, при умові пріоритету цього завдання  на рівні з економічним розвитком країни та одночасним впровадженням європейських стандартів гідної і безпечної праці, наголосив Григорій Осовий..

Правонаступницею технічної інспекції праці профспілок стала Держпраці. Тому  під час реформування системи нагляду за охороною праці в Україні багато технічних інспекторів поповнили її лави. На це  у своєму виступі звернув увагу Голова Держпраці Роман Чернега.  Коротко розповівши історію реорганізації органів системи нагляду за ОП, він дещо детальніше зупинився на особливостях здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про охорону праці у наш час, окреслив основні функції та повноваження Держпраці, назвав сучасні проблеми та охарактеризував можливі перспективи.

 

А3

 

 

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці, підкреслив він,  є запобігання використанню незадекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

Беручи до уваги той факт, що за даними Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки у січні-вересні 2017 року становив 33 % від офіційного ВВП, Держпраці серед інших дієвих інструментів у подоланні незадекларованої праці використовує такий як роз’яснювальна робота – інформування населення про наслідки, які тягне за собою безвідповідальне ставлення до питання працевлаштування, попередження роботодавців про застосування санкцій за порушення законодавства про працю.

На форумі також виступили керівник Департаменту охорони праці ФПУ Юрій Андрієвський, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовой,  зав. відділом технічної інспекції праці Департаменту охорони праці ФПУ Тетяна Горюн, менеджер проекту ЄС – МОП в Україні «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання не задекларованої праці» Антоніу Сантуш, ветерани. .

 

А7

 

Під час цього хвилюючого заходу відбулась урочиста церемонія нагородження з нагоди 100 – річчя з дня утворення технічної інспекції праці профспілок. Профспілкові нагороди під бурхливі овації вручив Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

А8

 

А10

 

Прес-центр ФПУ  

 

 

 

[ Детальніше... ]

ПРОФСПІЛКИ І ГРОМАДСЬКІСТЬ – ПРОТИ ЧИНОВНИЦЬКОГО СВАВІЛЛЯ

Изображение 11313

 

23 травня під стінами Дніпровської міськради перед початком сесії ради відбулась акція протесту проти політики чиновників щодо освіти і культури міста.

 

         Об’єднавши спільні зусилля, обласні профспілкові організації працівників культури і освіти разом з громадськими організаціями «Правозахисна справа» та «Батьківська рада художніх шкіл м. Дніпро» ось уже кілька місяців протестують проти дій департаменту гуманітарної політики міськради, спрямованих на зменшення фінансування і ліквідацію закладів освіти, культури і спорту, скорочення в них технічного персоналу, підвищення плати за навчання в школах естетичного виховання (причому в рази – з 200-300 грн. до 1200 – 1600 грн., що автоматично зачиняє двері до них для більшості городян).

         У лютому цього року кілька акцій з цього приводу провели освітяни, але влада не відреагувала, продовжуючи скорочення працівників, і тому було вирішено діяти спільно з профспілкою працівників культури і громадськістю, які також були стурбовані цими проблемами.

 

Изображение 11348

 

         Спільно було організовано збір підписів під петицією (її розміщено на сайті міськради), кілька прес-конференцій та інших резонансних заходів громадського впливу на владу.

         Зазначимо при цьому, що хоч чиновники від діалогу й не відмовлялись, намагаючись якось знизити градус кипіння, але ніяких конкретних кроків по виконанню вимог профспілок так і не зробили (за виключенням, правда, заяви якраз напередодні акції мера міста Бориса Філатова про те, що він ветував рішення міськради про збільшення плати за навчання в школах естетичного виховання, зняв розгляд цього питання з черги денної сесії та виніс догану керівнику департаменту). Більше того, розпочався відвертий тиск на профспілковців, активістів-викладачів та керівників закладів.

 

Изображение 11346

 

   І тому в підсумку справа дійшла до масової протестної акції профспілок і громадськості під стінами міськради, яка зібрала більше півтисячі учасників – працівників закладів, профактивістів, батьків дітей та інших небайдужих громадян. Солідарну підтримку діям своїх колег надали своєю участю представники Обласного об’єднання профспілок, профспілки металургів і гірників та інших облпрофорганізацій.

         У своїх виступах голова облпрофорганізації працівників культури Анатолій Яловий, представники міської ради голів профорганізацій освіти - Еліна Кузьменко, Любов Герховська, Людмила Йосипова, громадськості - Михайло Яценко, Сергій Чернявський та інші зажадали від міської влади припинити руйнування в місті системи освіти і культури, яке здійснюється під лозунгом «оптимізації» та економії міського бюджету, і сісти за стіл переговорів з профспілками і громадськістю для вирішення зазначених питань в інтересах мешканців міста, членів профспілок.

 

Изображение 11363

 

         Начальник управління культури департаменту гуманітарної політики міськради Є.Хорошилов, який виступив на мітингу, намагався заспокоїти пікетувальників, запевняючи їх, що владою вживаються заходи для виправлення ситуації.

       Учасники акції вручили свої вимоги керівникам міста, депутатам міськради, які знаходились в сесійному залі. Насамперед, вони стосуються скасування наказу департаменту гуманітарної політики №29 про оптимізацію штатних розписів комунальних закладів і підприємств та припинення протизаконного звільнення працівників і тиску на керівників, припинення практики переводу на самоокупність мистецьких та спортивних шкіл, забезпечення належного їх фінансування.

 

Изображение 11337

 

   За підсумками акції вдалося домовитися про створення робочої групи з представників профспілок, громадськості та департаменту міськради для вирішення зазначених питань і розробки сучасних програм розвитку освіти і культури міста. Свою роботу вона повинна розпочати вже 24 травня.

Хід акції протесту висвітлювали численні представники місцевих і центральних органів масової інформації, профспілкові журналісти.

                     Изображение 11333 1

 

В.Коврига,

зав. прес-центром Дніпропетровського облпрофоб’єднання

[ Детальніше... ]

Засідання СПО об’єднань профспілок відбудеться 30 травня 2018 року

Засідання СПО об’єднань профспілок відбудеться 30 травня 2018 року о 14.30 год. (ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», 16 поверх).

 

Секретаріат СПО

об’єднань профспілок

[ Детальніше... ]

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ КВІТНЯ 2018 РОКУ

1524224701 cont3

 

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах квітня 2018 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

-  з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору 3 764 грн (без урахування платежів – 3 282 грн);

-  для дітей віком до 6 років – 3 125 грн;

-  для дітей віком від 6 до 18 років – 3 836 грн;

- для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4 213 грн (без урахування платежів3 391 грн);

- для осіб, які втратили працездатність – 2 772 гривні.

Таким чином, законодавчо встановлений на квітень 2018 року (1700 грн) прожитковий мінімум занижено у 2,2 рази порівняно з його фактичним розміром або на 2 064 грн, а для працездатної особи (1762 грн) - у 2,4 рази або на 2 451 гривню.

 

Розрахунки додаються

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ СПРИЯННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

DSCN6817

 

22 травня 2018 року в Київській міськпрофраді відбулося чергове засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення, яке провели перший заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА Світлана Устименко, голова Міськпрофради Валентин Мельник та голова СПО роботодавців в м. Києві Андрій Антонюк.

Участь у заході взяли представники Міськпрофради та її членських організацій, які є членами Координаційного комітету.

На порядку денному було розглянуто та обговорено питання:

1. Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю шляхом посилення взаємодії між соціальними партнерами, які опікуються питанням працевлаштування таких осіб (доповідачі: начальник відділу сприяння працевлаштування Київського міського центру зайнятості Говорун С.О., провідний профконсультант відділу соціальної реабілітації інвалідів Київського міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів Кузьменюк Б.О.).

2. Про організацію зайнятості молоді в м. Києві (доповідачі: начальник відділу сприяння працевлаштування Київського міського центру зайнятості Говорун С.О., директор комунальної установи КМДА «Київський молодіжний центр» Куценко А.С.).

3. Про збереження робочих місць для медичних працівників закладів охорони здоров’я, які утримуються за рахунок бюджету міста Києва (доповідач: начальник відділу правового забезпечення Департаменту охорони здоров’я КМДА Шестерненкова О.С.)

4. Про розгляд питання щодо встановлення тривалості компенсації витрат роботодавцям на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб (доповідач: начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості Шурко М.Й.).

Під час обговорення 3 питання виступив заступник голови Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Кубанський С.А., який зокрема зазначив, що в м. Києві не вистачає 6 тис. працівників медичної галузі, щодо вжиття заходів Київською міською профспілкою працівників охорони здоров’я спільно з Департаментом охорони здоров’я КМДА задля недопущення масового скорочення медпрацівників під час реформування галузі.

Начальник Управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики КМДА Соя В.В. поінформував присутніх щодо роботи, яка здійснюється КМДА спільно з територіальними відділеннями райдержадміністрацій стосовно вивчення та аналізу соціально-економічних показників функціонуючих ринкоутворюючих (містоутворюючих) підприємств з метою створення відповідного Реєстру (зазначена робота здійснюється на виконання пункту 8 Протоколу № 1 засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення від 13.03.2018).

 

DSCN6815

 

DSCN6821

 

DSCN6823

 

 

DSCN6829

 

DSCN6835

 

DSCN6841

 

 

Київська міська рада профспілок

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31