03 травня 2018

Національною поліцією відкрито кримінальне провадження у зв'язку з нападом на профспілкових активістів

Policiya

 

Національною поліцією України надано відповідь Європейській федерації профспілок громадського обслуговування на звернення до Адміністрації Президента України, щодо вчинення невідомими особами нападу на учасників засідання виборного органу Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, яке відбулося 22.03.2018 у готелі «Турист» у м.Києві.

Відповідь додається.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ДИНАМІКА ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ У БЕРЕЗНІ 2018 РОКУ

1456913812 mejora-de-resultados-con-coaching

 

 

Динаміка середньої заробітної плати та заборгованості з виплати заробітної плати у березні 2018 року.


Таблиця 1
Динаміка заборгованості з виплати зарплати

Таблиця 2  Середня заробітна плата, грн.

 


 

Департамент з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Найвищий вияв солідарності

DSC03422

 

З нагоди 1 Травня у Кропивницькому відбувся мітинг солідарності працівників освіти та науки, до яких приєдналися інші обкоми профспілок та Федерація профспілок області.

Відкрила мітинг голова обкому профспілки працівників освіти та науки Світлана Скалько, яка розкрила суть свята, а полягає вона у захисті прав трудящих та у солідарних діях. Мітинг, який зібрав вчителів, студентів, науково-викладацький склад з усієї області, а також представників інших галузей, і став найвищим виявом солідарності. «У цей день треба вести мову про тих простих людей, на яких тримається світ і про яких забули. Наша боротьба буде полягати в тому, щоб нагадувати владі, що є прості люди, які створюють матеріальні блага, формують економіку. А економіка, її ріст залежить від умов праці та гідної її оплати».

Під час мітингу освітяни озвучували наболілі проблеми. Найбільша з них – оплата праці. Із січня 2018 року запрацював новий Закон про освіту, яким обіцяно багато, але на зарплаті педагоги його дію не відчули. Багато проблем з оплатою праці навчально-технічного персоналу. Вистачає негараздів у студентів: стипендію нібито підвищили, але кількість її отримувачів зменшили, у викладачів вишів. Головна біда в країні – не виконуються закони, немає відповідальності за їх виконання.

Занепокоєні мітингуючи і зливою реформ, які не завжди йдуть у ногу із законодавством. Створюються об’єднані громади, змінюється ландшафт адміністративно-територіального устрою – до керівництва приходять люди, які не розуміють, що таке трудове законодавство, що таке профспілки, їхнє значення. Тобто профспілкам є над чим працювати.

Голова ФПО Максим Баланенко висловив побажання, аби праця мала вдячність і гідну оплату. Першотравень став приводом заявити про свої права, проблеми і вимоги до соціальних партнерів. «Що стосується соціального діалогу, то виходить досить дивна ситуація – більше порозуміння знаходимо з роботодавцями, ніж з владою, яка веде діалог формально. Так, законопроекти, які стосуються соціального захисту і трудових відносин, приймаються кулуарно, без погодження з профспілками. Більше того, розпочався наступ на права профспілок, в тому числі й майнові. Наприклад, нещодавно відбулася акція протесту у Полтаві, в якій взяли участь представники профспілок Кіровоградщини. Там Будинок профспілок передали у власність держави. Це – чисте рейдерство від держави. Такого захоплення майна немає в жодній державі. Наступ на профспілки зобов’язує до активних дій. Час звернень і листів минає, потрібні рішучість, наполегливість і солідарність. Влада чує лише вулицю, тому закликаю виходити на акції протесту й активно захищати свої права».

Учасники мітингу прийняли резолюцію.

 

DSC03423

Марія Іванова,

м.Кропивницький

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31