18 травня 2018

Профспілковій Академії – 25 років

 

Изображение 111

 

18 травня Академія праці, соціальних відносин і туризму ФПУ відзначила чверть століття від дня свого заснування.

 

 

В урочистій та хвилюючий атмосфері відбулося зібрання тих, хто колись навчався та працював у стінах профспілкового вишу, отримав тут вищу освіту або пройшов підвищення кваліфікації. До ювіляра завітали колеги, випускники та поважні гості, зокрема, представники Федерації профспілок України, яка у 1993 році, на зорі нашої незалежності, заснувала цей вищий навчальний заклад на базі тодішнього Українського учбово-методичного центру ФПУ.

 

Изображение 104

 

- Ми не помилились та зробили добру справу! – сказав, звертаючись до керівництва АПСВТ, викладачів і студентів Голова ФПУ Григорій Осовий. – Сьогодні відчувається гордість за випускників нашої Академії, які працюючи на різних посадах як в Україні так і за кордоном, є висококваліфікованими і соціально відповідальними фахівцями та зберігають корпоративних дух цього унікального навчального закладу.

 

Доктор філософських наук, професор, ректор Академії праці, соціальний відносин і туризму Вікторія Буяшенко назвала Академію справжньою родиною, де піклуються про кожного з її членів: студентів, випускників та педагогів. - Індикатором будь-якого навчального закладу є результативність його випускників на ринку праці, - зауважила вона, - це віддзеркалення того, як ми працюємо і до чого прагнемо. Наші випускники – успішні, - сказала у підсумку ректор.

 

Изображение 020

 

 

На знак визнання успіхів АПСВТ від імені Президії Федерації профспілок України Григорій Осовий та заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий вручили колективу вишу Подяку, нагороди ФПУ та подарунки. А також побажали подальших успіхів, нових здобутків та неспинного руху вперед у здійсненні благородної місії Академії з навчання, розбудови громадянського суспільства та вирішення його соціальних проблем.

 

 Изображение 026

Изображение 009

 

Изображение 059

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

ЗБЕРІГАТИ І РОЗВИВАТИ ТРАДИЦІЇ

Изображение 11247

 

… Ще в дореволюційні і перші роки Радянської влади новостворені профспілки Придніпров’я вважали питання охорони праці трудящих одним з найголовніших. Особливо це було помітно в діяльності найбільшої тоді профорганізації - Союзу металістів. Так на початку 1922 р. відділ охорони праці Катеринославського райкому профспілки металістів, вивчивши ситуацію на 20 підприємствах галузі (державних, кустарних), видав припис з вимогою усунення порушень трудового законодавства і наведення порядку на робочих місцях. Трохи пізніше профспілкові інспектори добре «дали по зубам» новоявленому непману-заводчику Райхману, який нехтував умовами праці своїх 79 працівників і чинив спротив профспілці. А вже в наші дні, в середині 80-х, техінспекція профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості на металургійному заводі ім. Петровського через порушення і небезпеку для працівників опечатала склад паливно-мастильних матеріалів підприємства. Принциповістю у відстоюванні прав трудящих відзначаються й нинішні інспектори цієї провідної профспілки області. Чимало благородних справ є сьогодні на рахунку спеціалістів з охорони праці Дніпропетровського теркому профспілки вугільників, обкомів профспілки комунальників, енергетиків, медиків, освітян та ін. В ці дні у них свято.

… 17 травня в Дніпропетровському Будинку профспілок відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю утворення технічної інспекції праці профспілок. На нього було запрошено ветеранів та нині діючих працівників цієї сфери.

Як зазначив у своєму привітанні голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль, діяльність створеної державою інспекції праці з перших своїх кроків була пов’язана з профспілками. Саме вони разом зі Страховими касами обирали на місцях інспекторів і сприяли організації контролю за умовами праці на виробництві. Дуже вагомою була роль технінспекторів профспілок і в наступні роки, коли вони принципово відстоювали права трудящих. І зараз, вже в нових, дуже непростих умовах сьогодення, профспілкові спеціалісти забезпечують громадський контроль за охороною праці.

Про це більш детально розповів нинішній головний технічний інспектор праці облпрофцентру Петро Довганенко (40 років роботи в цій сфері). Свого часу він працював у обкомі профспілки працівників АПК, який мав дуже міцну, професійну команду інспекторів, що дуже багато робили для поліпшення умов праці селян. Саме за ініціативою цього обкому 1989 р. в першому номері обласної профспілкової газети «Позиция», напередодні виборів до Верховної Ради СРСР, було опубліковано список голів колгоспів, яких профспілка не рекомендувала висувати в депутати через неподобства в їхніх господарствах з охороною та умовами праці, що стало справжньою бомбою навіть для тих досить сміливих років перебудови. Нині техінспекція облпрофцентру є справжнім центром притяжіння для спеціалістів галузевих облпрофорганізацій, з якими вона плідно співпрацює в питаннях, зокрема, виконання Теріторіальної угоди, навчання кадрів і профактиву. Вже чимало років взаємодіє вона з багатьох питань в рамках укладеної угоди з Держінспекцією праці. Тільки останнім часом головний техінспектор взяв участь у Днях облпрофцентру в Кам’янському, Новомосковську, Покрові, Синельниковому, було проведено міжгалузеву нараду з питань проведення медичних оглядів працівників підприємств із запрошенням медиків та представників управління Держпраці, а також заслухано на президії облпрофоб’єднання питання щодо посилення соціального захисту працюючих людей з інвалідністю та співпраці з обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, з яким облпрофцентром теж укладено угоду.

Своїми спогадами поділились ветерани – колишні керівники - техінспекції облпрофоб’єднання – Микола Бур'ян та Анатолій Кожушко (він після профспілок очолював обласне управління Держгірпромнагляду), головний техінспектор ЦК профспілки авіабудівників СРСР Микола Кілочок, техінспектор Павлоградського хімзаводу Володимир Дідик. Вони побажали нинішньому поколінню профспілковців зберігати та зміцнювати традиції минулих поколінь, які відзначались досвідом, високим професіоналізмом. А досягти цього, на думку ветеранів, можна лише продуманими кадровою політикою та системою підготовки спеціалістів, які б могли працювати на рівних з добре підготовленими нинішніми керівниками виробництв (не всі з них, на жаль, дбають про своїх працівників і рахуються з вимогами щодо створення безпечних умов праці).

З нагоди ювілею голова облпрофоб’єднання В.Дубіль вручив ветеранам Подяки голови Федерації профспілок України Григорія Осового. «Прийміть – йдеться в ній, - мою щиру подяку за Вашу багаторічну плідну працю в профспілці, високий професіоналізм, значний особистий внесок у забезпечення належного захисту прав працюючих на здорові і безпечні умови праці та з нагоди 100-річчя від дня створення технічної інспекції праці профспілок…».

 

Изображение 11224

 

Изображение 11232

 

Изображение 11236

 

Изображение 11251

 

Изображение 11249

 

Изображение 11252

 

Изображение 11267

 

 

Изображение 11271

 

 

 

В.Коврига,

зав. прес-центром

Дніпропетровського облпрофоб’єднання

[ Детальніше... ]

Щиро вдячні за підтримку і допомогу!

АК

 

      Хочеться висловити щиру подяку за підтримку під час попереджувальної акції протесту профспілок в місті Ужгороді територіальним профоб’єднанням Вінницької (Колесник М.П.), Волинської (Дубинка-Філозоф І.А.), Івано-Франківської (Басюк І.Є.), Львівської (Дацько Р.М.), Рівненської (Шершун М.Х.), Тернопільської (Присяжний А.В.), Хмельницької (Харьковський Г.П.), Чернівецької (Шкварковський В.А.), Сумської (Євдокимова Т.О.), Житомирської (Паламарчук Н.А.) областей, Українській федерації профспілкових організацій – профспілці працівників підприємств з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ (Янчевський В.С.), голові ЦК Профспілки працівників культури України Перелигіній Л.Ф., голові ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Труханову Г.Ф., представникам Профспілок працівників АПК України, енергетики та електротехнічної промисловості України, інноваційних і малих підприємств України, які приїхали і взяли участь в акції протесту закарпатських профспілок.

       Вдячні також тим територіальним профоб’єднанням та всеукраїнським профспілкам, які надіслали листи і телеграми у підтримку нашої акції, а також ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» (Субота М.В.).

         Окрема подяка за особисту участь і надання практичної допомоги під час підготовки і проведення профспілкової акції протесту Голові ФПУ Осовому Г.В., заступнику Голови ФПУ Саєнку В.В., заступнику Голови ФПУ Драп’ятому Є.М., працівникам апарату ФПУ Ровчак Л.В. і Работі Ю.І.

Проведення акції в м. Ужгороді, яку широко висвітлено в національних і місцевих ЗМІ, мало великий громадський резонанс, в тому числі міжнародний. Вона засвідчила силу Федерації профспілок України, її членських організацій у час, коли посилюється наступ на права профспілок, в тому числі майнові, їх налаштованість на боротьбу за відстоювання інтересів спілчан, сприяла піднесенню іміджу і авторитету профспілок у суспільстві.

Резолюцію акції протесту з вимогами щодо соціально-економічних і майнових питань направлено для реагування Президенту України, Верховній Раді України, Прем’єр-міністру України, Федерації роботодавців України.

В єдності – сила профспілок!

 

 

За дорученням президії,

 

Голова Закарпатської облпрофради                 Володимир Фленько

 

[ Детальніше... ]

Започатковуємо традиції, шануємо джаз!

IMG 20180516 213415

 

У Міжнародному центрі культури і мистецтв профспілок України («Жовтневому палаці») вже вдруге відбувся концерт "JAZZ  HOUSE", який зібрав цінителів музичного експромту та неповторної імпровізації, чим неодмінно славиться джаз.

 

Гостей пригощали вином та кавою, проте їм явно прийшлися до смаку емоційні та запальні виступи видатних артистів джазової сцени, як українських так і зарубіжних.

Спеціальним гостем концерту став відомий композитор, блискучий джазовий піаніст, лауреат престижних міжнародних фестивалів та конкурсів Олександр Саратський. Разом з ним виступили найвідоміші джазові вокалісти України, лауреати міжнародних конкурсів - Лана Меркулова (екс "СМС") та Олексій Тузов. Саме для виступу на "Jazz House" вони об'єдналися у дует і їхній спів викликав неймовірні враження та оплески глядачів. Доречи, всі бажаючи мали змогу потанцювати під ритми джазу, що також надало вечоринці незрівнянної атмосфери та прекрасного настрою.

 

IMG 20180516 204545 

 

Серед музичних «смаколиків» цього вечора:

 

– унікальний «мікс» на базі народної музики України та Вірменії у виконанні джазових гітаристів та співачки, лауреата міжнародних конкурсів Крістіни Марті;

- народження прямо на концерті нового джазового тріо "Grayvus";

- енергійний степ у виконанні Тетяни Чіркової, півфіналістки чемпіонату світу зі степу.

А завершило цей чудовий концерт попурі відомих джазових творів, представлене "Музичною лабораторією" – одним з творчих колективів МЦКП, джазовим оркестром під керівництвом віртуозного трубача Вадима Корсака.

 

Провів вечір та душевно спілкувався з гостями знаний джаз-мен, телеведучий і музикознавець Петро Полтарєв.

 

IMG 20180516 202954

 

Зовсім скоро вже традиційно у «Круглій залі» Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України відбудеться третій міжнародний проект "Jazz House".

 

У програмі:

- виступ майстрині джазового вокалу, Заслуженої артистки України, володарки Гран-прі  найпрестижнішого міжнародного джазового конкурсу в номінації вокал в Токіо Ольги Войченко у супроводженні джаз-квартету;

- участь у концерті зірок українського та світового джазу: популярних в Японії вокалістки та письменниці  українського походження Єви Хадаші/Eva Hadashi та джазової співачки Акі Оно/Aki Ono;

- продовження започаткованої "Jazz House" традиції - виконання джазових творів на народних інструментах: цього разу гра відомого в усьому світі джазового баяніста, заслуженого артиста України Костянтина Стрельченко, самобутні етно-джазові твори на бандурі та дудуці, а також джаз на балалайці від улюбленця публіки Деніса Кінчева.

 

ПРИХОДЬТЕ!

 

Концерт розпочнеться 10 червня о 19.00

Подробиці: https://icca.kiev.ua/jazz-house-u-kijevi-10-chervnya-2018-roku.html


IMG 20180516 202152 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФОТОРЕПОРТАЖ ПРО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНУ АКЦІЮ ПРОФСПІЛОК В УЖГОРОДІ

    

АК16

 

      16 мая в Ужгороді відбулась масова попереджувальна акція профспілок на захист соцііально-економічних прав працівників, законних прав профспілок, у тому числі майнових. Пропонуємо до вашої уваги фоторепортаж про цю подію нашого спеціального кореспондента Олексія Петруні.  

 

АК4

 

АК5

 

АК6

 

АК7

 

АК8

 

АК9

 

АК10

 

АК12

 

АК13

 

АК14

 

АК15

 

АК

 

АК18

 

АК17

 

АК19

 

АК20

 

АК21

 

АК22

 

АК23

 

 

[ Детальніше... ]

ФОТОРЕПОРТАЖ ПРО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНУ АКЦІЮ ПРОФСПІЛОК В УЖГОРОДІ

    

АК16

 

      16 мая в Ужгороді відбулась масова попереджувальна акція профспілок на захист соцііально-економічних прав працівників, законних прав профспілок, у тому числі майнових. Пропонуємо до вашої уваги фоторепортаж про цю подію нашого спеціального кореспондента Олексія Петруні.  

 

АК4

 

АК5

 

АК6

 

АК7

 

АК8

 

АК9

 

АК10

 

АК12

 

АК13

 

АК14

 

АК15

 

АК

 

АК18

 

АК17

 

АК19

 

АК20

 

АК21

 

АК22

 

АК23

 

 

[ Детальніше... ]

НА ЧАСІ. Попереджувальна акція протесту профспілок відбулася в Ужгороді

--26

 

В Ужгороді відбулася масова попереджувальна акція протесту профспілок, яка проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації. Її мета – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. В акції взяли участь понад 2 тисячі членів профспілок.

Підтримати профспілки Закарпаття в місто над Ужем приїхали керівники Федерації профспілок України, делегації регіональних профоб’єднань Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей, Української Федерації профспілкових організацій – профспілки працівників підприємців з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ, Київської та Житомирської обласних організацій профспілки працівників охорони здоров’я, освітяни, представники профспілок працівників культури, АПК, ряду інших галузей.

На мітингу біля Закарпатського окружного адміністративного суду гострими й емоційними були виступи голови облпрофради Володимира Фленька, заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драпятого, головного спеціаліста з правових питань Закарпатської облпрофради Василя Товтина, голови Сумської обласної ради профспілок Тетяни Євдокимової, членів Ради ФПУ – голови Закарпатського територіального профоб’єднання працівників соціальної сфери Людмили Ляпіної, голови обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості Магдалини Глушені.

Як наголошувалося, конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом за право власності на будівлю профспілок дістав національний і міжнародний розголос. Згідно рішень судів, прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного права, за повного ігнорування позиції і доводів профспілок, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

Закарпатський окружний адміністративний суд, претендуючи на будівлю профспілок, навмисно замовчує і приховує той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вул. Другетів, 91, корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Учасники акції скандували: «STOP! Зупинимо судове свавілля!», «Будинку профспілок Закарпаття – бути!», «Вимагаємо від Кабміну скасувати розпорядження про передачу будівлі профспілок Закарпаття Судовій адміністрації!», «Руки геть від профспілкового майна» тощо.

Далі колона учасників акції попрямувала на площу Народну. Тут відбувся ще один мітинг, який відкрив голова облпрофради Володимир Фленько. Виступаючи перед учасниками акції, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий акцентував увагу на питаннях розвитку соціального діалогу в Україні, конкретних діях Федерації профспілок щодо захисту соціально-економічних і майнових прав спілчан.

Аргументованими із вболіванням за стан справ і дії профспілок у регіонах і галузях були виступи на мітингу голови Об’єднання профспілок Львівщини Романа Дацька, керівника Прес-центру Федерації профспілок України Юрія Работи, членів Ради ФПУ – голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяни Повханич та голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимира Турка.

Учасники акції прийняли Резолюцію, в якій вимагають від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, роботодавців:

 • Встановити у цьому році мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – 4126 грн. (у цінах березня).
 • Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
 • Забезпечити роботою і достойною зарплатою трудові колективи підприємств, зупинити масову еміграцію за кордон кваліфікованих робітників, інженерів, будівельників, лікарів, освітян, забезпечивши відродження вітчизняного промислового комплексу, розвиток будівництва і транспорту та надійне фінансування бюджетних галузей.
 • Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%.
 • Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
 • Забезпечити права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування, відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб) та їхніх дітей.
 • Невідкладно погасити до кінця року заборгованість з виплати зарплати.
 • Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу Верховною Радою України.

У Резолюції також зазначено:

«Вимагаємо:

Від Президента України, як Гаранта Конституції:

- покласти край неправомірним діям судової гілки влади, яка незаконним шляхом, із застосуванням корупційних схем позбавила профспілки Закарпаття права на будівлю, що перешкоджає діяльності найчисельнішого громадського об’єднання нашого краю і викликає негативний міжнародний резонанс.

Від Прем’єр-міністра України .

- скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

- доручити Уряду разом з ФПУ підготувати і подати до Верховної Ради України законопроект з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення за ними належного їм майна.

У разі невиконання цих вимог залишаємо за собою право:

- ініціювати проведення в областях України та в м. Києві профспілкових акцій протесту за недовіру Уряду;

- продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;

- звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття».

         Профспілкова попереджувальна акція протесту, яка відбулася в Ужгороді, була масовою, добре організованою, засвідчила єдність дій профспілок, їх прагнення боротися за соціально-економічні права й інтереси працюючої людини, інших верств населення та свої майнові права.

На фото:

- під час попереджувальної акції протесту профспілок в м.Ужгороді.

 

Прес-служба

Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

НА ЧАСІ. Попереджувальна акція протесту профспілок відбулася в Ужгороді

--26

 

В Ужгороді відбулася масова попереджувальна акція протесту профспілок, яка проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації. Її мета – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. В акції взяли участь понад 2 тисячі членів профспілок.

Підтримати профспілки Закарпаття в місто над Ужем приїхали керівники Федерації профспілок України, делегації регіональних профоб’єднань Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей, Української Федерації профспілкових організацій – профспілки працівників підприємців з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ, Київської та Житомирської обласних організацій профспілки працівників охорони здоров’я, освітяни, представники профспілок працівників культури, АПК, ряду інших галузей.

На мітингу біля Закарпатського окружного адміністративного суду гострими й емоційними були виступи голови облпрофради Володимира Фленька, заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драпятого, головного спеціаліста з правових питань Закарпатської облпрофради Василя Товтина, голови Сумської обласної ради профспілок Тетяни Євдокимової, членів Ради ФПУ – голови Закарпатського територіального профоб’єднання працівників соціальної сфери Людмили Ляпіної, голови обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості Магдалини Глушені.

Як наголошувалося, конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом за право власності на будівлю профспілок дістав національний і міжнародний розголос. Згідно рішень судів, прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного права, за повного ігнорування позиції і доводів профспілок, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

Закарпатський окружний адміністративний суд, претендуючи на будівлю профспілок, навмисно замовчує і приховує той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вул. Другетів, 91, корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Учасники акції скандували: «STOP! Зупинимо судове свавілля!», «Будинку профспілок Закарпаття – бути!», «Вимагаємо від Кабміну скасувати розпорядження про передачу будівлі профспілок Закарпаття Судовій адміністрації!», «Руки геть від профспілкового майна» тощо.

Далі колона учасників акції попрямувала на площу Народну. Тут відбувся ще один мітинг, який відкрив голова облпрофради Володимир Фленько. Виступаючи перед учасниками акції, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий акцентував увагу на питаннях розвитку соціального діалогу в Україні, конкретних діях Федерації профспілок щодо захисту соціально-економічних і майнових прав спілчан.

Аргументованими із вболіванням за стан справ і дії профспілок у регіонах і галузях були виступи на мітингу голови Об’єднання профспілок Львівщини Романа Дацька, керівника Прес-центру Федерації профспілок України Юрія Работи, членів Ради ФПУ – голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяни Повханич та голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимира Турка.

Учасники акції прийняли Резолюцію, в якій вимагають від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, роботодавців:

 • Встановити у цьому році мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – 4126 грн. (у цінах березня).
 • Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
 • Забезпечити роботою і достойною зарплатою трудові колективи підприємств, зупинити масову еміграцію за кордон кваліфікованих робітників, інженерів, будівельників, лікарів, освітян, забезпечивши відродження вітчизняного промислового комплексу, розвиток будівництва і транспорту та надійне фінансування бюджетних галузей.
 • Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%.
 • Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
 • Забезпечити права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування, відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб) та їхніх дітей.
 • Невідкладно погасити до кінця року заборгованість з виплати зарплати.
 • Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу Верховною Радою України.

У Резолюції також зазначено:

«Вимагаємо:

Від Президента України, як Гаранта Конституції:

- покласти край неправомірним діям судової гілки влади, яка незаконним шляхом, із застосуванням корупційних схем позбавила профспілки Закарпаття права на будівлю, що перешкоджає діяльності найчисельнішого громадського об’єднання нашого краю і викликає негативний міжнародний резонанс.

Від Прем’єр-міністра України .

- скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

- доручити Уряду разом з ФПУ підготувати і подати до Верховної Ради України законопроект з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення за ними належного їм майна.

У разі невиконання цих вимог залишаємо за собою право:

- ініціювати проведення в областях України та в м. Києві профспілкових акцій протесту за недовіру Уряду;

- продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;

- звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття».

         Профспілкова попереджувальна акція протесту, яка відбулася в Ужгороді, була масовою, добре організованою, засвідчила єдність дій профспілок, їх прагнення боротися за соціально-економічні права й інтереси працюючої людини, інших верств населення та свої майнові права.

На фото:

- під час попереджувальної акції протесту профспілок в м.Ужгороді.

 

Прес-служба

Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31