19 травня 2018

19 травня – День науки в Україні

ima

День науки в нашій країні був встановлений Указом Президента України № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року «на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок»,  і відзначається щорічно у третю суботу травня. Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки.

У цей день ми вшановуємо наукові традиції та досягнення учених, якими пишаємося, і на які покладаємо великі сподівання. Адже рівень розвитку країни, її авторитет і місце у світовій спільноті багато в чому визначаються науковим потенціалом і ступенем його реалізації. Тільки спираючись на розвинену науку, застосовуючи новітні технології та новаторські ідеї, можна побудувати динамічну конкурентоспроможну економіку, забезпечити гідний рівень життя людей.

Щиро вітаємо спілчан–науковців з Днем науки і зичимо невтомного пошуку, творчої наснаги, нових відкриттів і здобутків. Міцного вам здоров’я, миру та благополуччя вашим родинам!

 

Федерація профспілок України

 

[ Детальніше... ]

19 травня в Україні відзначається День Європи

unnamed


День Європи – щорічне свято миру, спільних цінностей і єдності в країнах Європейського союзу. В Україні це свято відзначається в третю суботу травня відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003р.

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об'єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного.

Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів остаточно визначило вибір нашої країни, всього українського суспільства стосовно європейського майбутнього. Для українців це особливе свято. Адже свій вибір довелося виборювати у нелегкій боротьбі під час Революції Гідності.Заходи з відзначення цього свята відбуваються по всій країні. Одним з головних місць, де має відбуватися святкування, можна назвати двометровий геодезичний знак, який символізує географічний центр Європи, що знаходиться на правому березі річки Тиса на Закарпатті.

Цього дня бажаємо усім терпіння та рішучості у справі становлення України в якості дійсно Європейської держави!

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31