11 червня 2018

Соціальні партнери в сфері освіти звітують про виконання обласної Угоди

IMG 3272

 

7 червня 2018 року в приміщенні Навчально-методичного центру профспілок відбулось спільне розширене засідання Колегії Управління освіти і науки обласної державної адміністрації та комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

 

У роботі колегії та пленуму взяли участь члени Колегії Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, члени комітету обласної організації Профспілки, члени ревізійної комісії обласної організації, керівники місцевих органів управління освітою. Всього на засіданні були присутні 120 учасників.

Захід проходив за участю Наталії Романової — заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації, Ігоря Москаленка – голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

На порядок денний спільного засідання було винесене питання « Про стан виконання Угоди між Управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації і Чернігівською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2012-2020 роки».

Доповідали Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки та Микола Конопацький – начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації.

Голова обласної організації у своєму звіті наголосила, що значущими та вагомими аргументами на користь колективно-договірного регулювання трудових прав та соціально-економічних інтересів спілчан є домовленості Сторін про надання додаткових порівняно з чинним законодавством трудових та соціально-економічних пільг, що ґрунтуються на нормах Закону України «Про колективні договори і угоди». За термін дії Угоди показник додатково залучених коштів на одну особу збільшився з 812 гривень у 2016 році та до 1180 гривень у 2017 році. Колективними договорами в області охоплено 31943 працюючих або 99,3% загальної чисельності працівників закладів освіти, де створені первинні профспілкові організації.


IMG 3341

 

В обох доповідях відмічено, що сторонами угоди упорядковано низку неврегульованих законодавством трудових та інших проблемних питань, в тому числі робочого часу, умов праці, додаткової оплати за роботу вчителів, вихователів та інших педагогів у певних умовах. Включення до договорів та угод умов, які погіршують становище працівників порівняно із законодавством та Угодою не допускається.

Доповідачі зауважили, що у бюджетній сфері більшість виплат встановлені в чіткому розмірі і не можуть змінюватись колективними договорами і угодами. У той же час Уряд постійно прагне відійти від конкретних розмірів. У зв’язку з цим зростає роль колективних договорів і угод в сфері регулювання оплати праці.

Так сталось з надбавкою за престижність. Незважаючи на зниження розміру надбавки деякими органами управління освітою, середній розмір надбавки в області збільшується: 2016 р. – 12,7%, 2017 р. – 14,0%, 2018 р. – 14,5%.

Діяльність сторін Угоди спрямовувалася на забезпечення громадського контролю за виконанням вимог охорони праці та здоров’я, безпеки життєдіяльності.

Якщо у попередні роки було атестоване лише кожне четверте робоче місце, то на кінець 2016 р. було атестовано 50,3%, а на кінець 2017 – 66,7% робочих місць.

Спільно з управлінням освіти і науки забезпечується участь у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України.

Стосовно розділу угоди «Соціальні гарантії, пільги, компенсації» проведено аналіз пільгового підвезення педагогічних працівників. Якщо у 2016 році 67% педагогів від тих, хто працює в інших населених пунктах сільської місцевості, підвозилися до місця роботи, то у 2017 році підвезенням було охоплено 71 % педагогів, які цього потребували.

 

IMG 3360

 

В обласній організації продовжує діяти Програма оздоровлення та відпочинку членів нашої Профспілки. За останні два роки оздоровлено майже 400 членів Профспілки на що витрачено 1,2 млн. грн. профспілкових коштів.

Значна увага приділялася створенню необхідних умов для задоволення духовних інтересів працівників галузі.

Захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки забезпечується через соціальне партнерство.

Позитивну роль відіграє входження голови обласної організації Профспілки до ради соціального партнерства. На ній, зокрема, піднімалось питання своєчасної виплати відпускних влітку 2018 року.

Згідно з Угодою з обласною організацією погоджуються кандидатури на нагородження щорічними обласними преміями імені Софії Русової та Георгія Вороного.

Права та гарантії діяльності профспілкових організацій в області в цілому забезпечуються.

Протягом дії обласної Угоди фактів втручання керівників закладів освіти у статутну діяльність організаційних ланок Профспілки не було.

В обговоренні доповідей взяли участь Надія Бобруйко – голова Козелецької районної організації Профспілки, Ірина Наумчик – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради, Ігор Москаленко – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Наталія Романова — заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

Виступаючі наголосили, що на сьогодні метою соціальних партнерів є збереження галузі й недопущення звуження прав її працівників. Значна увага була приділена фінансуванню галузі освіти області, освітній субвенції, фінансуванню освіти місцевими органами влади.

 

IMG 3330


Колегія Управління освіти і науки обласної державної адміністрації та пленум комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України прийняли рішення схвалити проект змін до Угоди та доручили підписати зміни до Угоди від управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації начальнику управління Миколі Конопацькому, від Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Україні голові організації Тетяні Матвеєвій.

Урочисте підписання змін відбулося одразу після прийняття рішення колегією та пленумом.

 

Ніна Дудка

заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

[ Детальніше... ]

У Приморську навчається профспілковий актив

Изображение 045

 

8 червня за ініціативою Запорізької обласної ради профспілок у будинку Приморської районної ради відбувся щорічний навчальний семінар для профактиву району. У цьому заході взяли участь 107 профспілкових активістів.

 

         Відкрила семінар заступник голови Приморської районної державної адміністрації Маріанна Олеля, вела захід голова районної координаційної ради профспілок Наталя Кислова.

         На засіданні розглядалися питання дій профспілок із захисту прав трудящих, змін у трудовому та пенсійному законодавстві, питання колдоговірної роботи, охорони праці та атестації робочих місць, змін у законодавстві про соціальне страхування.

         Лекторами були керівники відділів Запорізької облпрофради Тамара Белескова, Микола Чос. У семінарі прийняла участь головний спеціаліст відділу з організації медичної реабілітації Бердянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Наталя Сапай.

 

Изображение 049

 

Изображение 056

 

 

Изображение 060

 

Профкурси Запорізької облпрофради

[ Детальніше... ]

Обговорення проблемних питань працівників соціальної сфери

DSC08079

 

Центральна Рада Профспілки працівників соціальної сфери України 6 червня 2018 року в м.Києві провела круглий стіл «Соціальні послуги, та децентралізація: проблеми і перспективи» на прикладі Київської області. В засіданні круглого столу взяли участь Мещан Ігор Вікторович - директор Департаменту соціального захисту населення Київської ОДА, Кравченко Оксана Павлівна- заступник Узинського міського голови, Михайленко Любов Олександрівна - начальник відділу соціального захисту Фурсинської сільської ради, Кравченко Оксана Павлівна- заступник Узинського міського голови, Михайленко Любов Олександрівна - начальник відділу соціального захисту Фурсинської сільської ради, керівники обласних організацій Профспілки.

Учасники круглого столу обговорили наступні питання:

-      Реформування соціальної сфери. Повноваження і функції департаменту соціального захисту населення в процесі реформування органів місцевого самоврядування.

-      Функціонування системи надання соціальних послуг в новостворених територіальних громадах.

-      Особливості роботи установ системи соціального захисту в умовах децентралізації.

-Створення профспілкових організацій в об'єднаних територіальних громадах. Збереження галузевого принципу.

За результатами обговорення була прийнята Резолюція (додається).

В той же день відбулась презентація «Соціального профспілкового квитка» представниками Центру соціальних послуг.

Голови обласних організацій Профспілки працівників соціальної сфери України провели також робочу зустріч у стінах Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з народним депутатом України, першим заступником Голови комітету Капліним С.М., де обговорили актуальні питання працівників соціальної сфери; зокрема звернулись за підтримкою щодо внесення правок в частині встановлення державних гарантій працівникам соціальної сфери оду проекту Закону України «Про соціальні послуги» (реєстр.№4607 від 06.05.2016), який готується до розгляду на друге читання, і пропозиції до якого підготовлені Центральною Радою Профспілки.

Крім того, учасники зустрічі просили підтримати звернення учасників Пленуму Центральної Ради Профспілки, який відбувся 25 квітня 2018 року у м.Києві, на адресу Голови Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання питання здійснення перерахунків пенсій державним службовцям, пенсії яким були призначені до 01.05.2016 року відповідно до Закону України «Про державну службу» (в редакціях чинних на момент призначення пенсій).

 

DSC08094

 

DSC08071

                                   

За інформацією

Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

Обговорення проблемних питань працівників соціальної сфери

DSC08079

 

Центральна Рада Профспілки працівників соціальної сфери України 6 червня 2018 року в м.Києві провела круглий стіл «Соціальні послуги, та децентралізація: проблеми і перспективи» на прикладі Київської області. В засіданні круглого столу взяли участь Мещан Ігор Вікторович - директор Департаменту соціального захисту населення Київської ОДА, Кравченко Оксана Павлівна- заступник Узинського міського голови, Михайленко Любов Олександрівна - начальник відділу соціального захисту Фурсинської сільської ради, Кравченко Оксана Павлівна- заступник Узинського міського голови, Михайленко Любов Олександрівна - начальник відділу соціального захисту Фурсинської сільської ради, керівники обласних організацій Профспілки.

Учасники круглого столу обговорили наступні питання:

-      Реформування соціальної сфери. Повноваження і функції департаменту соціального захисту населення в процесі реформування органів місцевого самоврядування.

-      Функціонування системи надання соціальних послуг в новостворених територіальних громадах.

-      Особливості роботи установ системи соціального захисту в умовах децентралізації.

-Створення профспілкових організацій в об'єднаних територіальних громадах. Збереження галузевого принципу.

За результатами обговорення була прийнята Резолюція (додається).

В той же день відбулась презентація «Соціального профспілкового квитка» представниками Центру соціальних послуг.

Голови обласних організацій Профспілки працівників соціальної сфери України провели також робочу зустріч у стінах Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з народним депутатом України, першим заступником Голови комітету Капліним С.М., де обговорили актуальні питання працівників соціальної сфери; зокрема звернулись за підтримкою щодо внесення правок в частині встановлення державних гарантій працівникам соціальної сфери оду проекту Закону України «Про соціальні послуги» (реєстр.№4607 від 06.05.2016), який готується до розгляду на друге читання, і пропозиції до якого підготовлені Центральною Радою Профспілки.

Крім того, учасники зустрічі просили підтримати звернення учасників Пленуму Центральної Ради Профспілки, який відбувся 25 квітня 2018 року у м.Києві, на адресу Голови Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання питання здійснення перерахунків пенсій державним службовцям, пенсії яким були призначені до 01.05.2016 року відповідно до Закону України «Про державну службу» (в редакціях чинних на момент призначення пенсій).

 

DSC08094

 

DSC08071

                                   

За інформацією

Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

Музичний діалог: Україна – Японія

Изображение 1065

 

Трьома мовами – українською, англійською та японською вітали глядачів концерту "Jazz House", який вже традиційно відбувся 10 червня на сцені Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України.

 

Цього разу популярний музичний проект, започаткований керівництвом МЦКП ПУ («Жовтневий палац») та відомим джаз-меном Петром Полтарєвим, був присвячений східному джазу. Неймовірну атмосферу душевності, щирих емоцій та енергійної музики створили співачки з Японії Єва Хадаші й Акі Оно. Вони виконали власні авторські пісні, що надало вечору незрівнянного колориту та незабутнього настрою.

Разом з артистами на запрошення в.о. директора МЦКП ПУ Юрія Бобиря до Києва приїхали члени Японсько-української асоціації культурного обміну, діячі мистецтв, представники ділових кіл та громадських організацій Країни сонця, що сходить. Метою своєї діяльності вони вбачають побудову дружніх відносин між нашими країнами, чому зокрема сприяє любов до джазу, - музики, яка потрібна і об’єднує людей з різних континентів.

 

Изображение 972

 

Українських виконавців цього разу представляли заслужена артистка України, переможниця престижного джазового конкурсу в Токіо Ольга Войченко, відомий джазовий баяніст, композитор та аранжувальник, заслужений артист України Костянтин Стрельченко, справжній віртуоз-балалаєчник Деніс Кінчев, талановиті виконавиці київської Школи джазового та естрадного мистецтв, а також широко відома "Музична лабораторія" – творчий колектив МЦКП ПУ, джаз-бенд під керівництвом Вадима Корсака.

Тригодинне музичне свято відбулось.

А вже на початку осені чекаємо на його продовження, - перед шанувальниками джазу знову свої двері гостинно відчинить Жовтневий палац – мистецький центр профспілок, який має добрі традиції та зміцнює культурні зв’язки між народами.

 

Изображение 798

 

Изображение 874

 

Изображение 1173

 

Изображение 1242

 

 Изображение 1274

Изображение 1334 1

 

 Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30