13 червня 2018

Соціальний профспілковий квиток відкриває нові можливості для профспілкової діяльності

 

 А

 13 червня 2018 року на державному підприємстві «Національні інформаційні системи» відбулись загальні збори трудових колективів київських осередків Професійної спілки працівників галузі інформаційного забезпечення.

 

Головою Профспілки Олексієм Калошиним винесено на розгляд присутніх питання впровадження інноваційних IT-технологій у процеси діяльності профспілок, їх використання для підвищення ефективності роботи з інформацією, координації структурних елементів і підвищення рівня матеріального забезпечення працівників.

У зборах взяли участь представники ТОВ «Центр інформаційних технологій», які у взаємодії з Федерацією профспілок України (Центром соціальних послуг ФПУ) реалізують проект «Єдиний соціальний профспілковий квиток».

У своїй презентації вони  розкрили основні функцій квитка, які наразі успішно реалізуються, а це і надання членам профспілок можливості отримання онлайн-консультацій з юридичних питань; консультацій лікарів; залучення до великого переліку дисконтних програм у торговельних мережах й інших закладах; отримання суттєвих знижок на користування профспілковою інфраструктурою по всій Україні тощо.

Координатор Центру соціальних послуг ФПУ Дмитро Дорін у своєму виступі підкреслив гостру необхідність впровадження інформаційних систем у діяльність профспілок, що є актуальним питанням, яке визначатиме подальший розвиток громадянського суспільства та рух України у напрямі цивілізованої, правової держави.

У ході дискусії присутні постали питання щодо можливостей Квитка, а також висловлювали думки з подальшого розвитку IT-технологій в контексті самоорганізації суспільства та боротьби за права працівників.

Представники трудових колективів прийшли до висновку, що необхідно підтримувати всі потуги в цьому напрямі, а також одноголосно виявили бажання долучитися до цієї справи як активні користувачі, а також ті, хто будуть приймати участь у подальшій його розробці.

Після зборів фахівці ТОВ «Центр інформаційних технологій» зустрілись з керівництвом ДП «НАІС» і обговорили ідею впровадження технології електронного цифрового підпису в межах проекту «Соціальний профспілковий квиток», що дозволить суттєво збільшити ефективність комунікації всіх ланок функціональної структури ФПУ.

Професійна спілка працівників галузі інформаційного забезпечення буде також працювати над розробкою пілотного проекту внутрішньої профспілкової Інтернет-мережі у вигляді мобільного додатку до смартфонів, яку можна буде використовувати в діяльності первинних профспілкових організацій. З часом, результати цього експерименту та висновки щодо його ефективності будуть надані ТОВ «Центр інформаційних технологій» і Федерації профспілок України.

 

 Прес-центр ФПУ

 

А1

 

А2

 

[ Детальніше... ]

Голову ФПУ Григорія Осового обрано членом УС ПГС на новий термін

15055812 1226196944105526 5597259797825595359 n

 

У зв’язку із закінченням повноважень поточного складу УС ПГС 12 червня ц.р. у готелі «Турист» відбулося зібрання представників всеукраїнських об'єднань профспілок для виборів членів УС ПГС від профспілок на новий термін.

 

Участь у Зібранні взяли 68 делегатів - представників п’яти національних профоб’єднань: Федерації профспілок України, Конфедерації вільних профспілок України, Федерації незалежних профспілок України, Всеукраїнського Альянсу профспілок та Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.

Учасники Зібрання затвердили Регламент виборів, розроблений напередодні Ініціативною групою, заслухали інформацію про діяльність УС ПГС та підготовку до Асамблеї УС ПГС, яка відбудеться 19 червня ц.р. За результатами відкритого голосування членами УС ПГС на новий термін було обрано Голову ФПУ Осового Григорія Васильовича, голову КВПУ Волинця Михайла Яковича та голову Федерації профспілок малого та середнього бізнесу Роя В'ячеслава Євгеновича.

Завершиться формування нового складу УС ПГС на Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС виборами трьох представників від громадських організацій та координаторів шести робочих груп.

Учасники профспілкового Зібрання також рекомендували підтримати кандидатуру голови Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василя Андреєва на посаду координатора робочої групи №4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я».

 

Нагадуємо, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підписаної у березні 2014 року, з метою інформування представників громадянського суспільства про хід виконання Угоди та врахування їхнього внеску в реалізацію Угоди створено Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Вона складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого боку, і є форумом для проведення зустрічей та обміну думками.

Внаслідок тривалих переговорів у 2015 році вдалося домовитися про паритетне представництво різних секторів у складі Української сторони платформи – по три представника від профспілок, роботодавців та громадського сторін, плюс шість координаторів робочих груп з терміном повноважень 2,5 роки. Ці квоти були закріплені у Регламенті Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що був остаточно затверджений у 2016 році.

Протягом періоду, що минув, члени УС ПГС від профспілок взяли участь у 5 спільних засіданнях ПГС, 11 засіданнях УС ПГС, двох засіданнях Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, численних зустрічах з головами Представництва ЄС в Україні, єврокомісарами, віце-прем’єр-міністром з питань європейської інтеграції, міністрами, керівництвом Верховної Ради України, тощо.

З лютого 2016 по лютий 2017 року Голова ФПУ Осовий Г.В. очолював Українську сторону Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Вперше увагу громадянського суспільства вдалося привернути до проблематики трудових відносин в Україні. На засіданнях Платформи за безпосередньої активної участі представників профспілок були прийняті Спільні декларації, що містять конкретні рекомендації, у тому числі і з соціально-економічних та трудових питань, стосовно виконання Угоди про асоціацію, а також підготовлено та презентовано доповіді «Регулювання ринків праці в Україні та ЄС: спільні риси та відмінності. Адаптація українського трудового законодавства до законодавства ЄС» та «Роль заробітної плати у зниженні рівня бідності та її вплив на трудову міграцію», які надіслано до найвищих посадових осіб України та ЄС. Завдяки наполяганню членів УС ПГС від профспілок була досягнута домовленість про включення питання дотримання прав профспілок в Україні до порядку денного наступного засідання Платформи громадянського суспільства, яке відбудеться у листопаді 2018 року у Києві.

Інформація про участь представників профспілок у роботі УС ПГС регулярно розміщувалася на сайтах відповідних профоб’єднань.

 

На фото: співголови Платформи Г.Осовий, Голова Федерації профспілок України, та А.Йонушка, член Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), І. Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України 8-9 листопада 2016 р. у Києві під час проведення двосторонного засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС).


Департамент міжнародних зв’язків

апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Закарпатському ансамблю танцю «Веселка» - 25

DSC 0603

 

В Закарпатському обласному українському музично – драматичному театрі імені братів Шерегіїв в місті Ужгороді відбулося відзначення 25-ої річниці утворення зразкового дитячого ансамблю танцю «Веселка» Закарпатського обласного Будинку культури профспілок (художній керівник – заслужений працівник культури України Людмила Петрецька).

Тільки за останні роки в творчому активі ансамблю – участь у десятках концертів, свят, фестивалів, міжнародних конкурсах, на яких завойовано два перших місця та Гран-прі. Свою високу майстерність юні танцюристи із Закарпаття демонстрували глядачам із Словаччини, Польщі, Чехії, Угорщини, Німеччині, Австрії.

На святі танцю в Ужгороді, яке проходило у вщент заповненому залі обласного муздрамтеатру, ансамбль «Веселка» вітали голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, голови обласних організацій профспілок: працівників культури - Наталія Товтин, освіти і науки - Тетяна Повханич, текстильної та легкої промисловості - Магдалина Глушеня, споживчої кооперації - Богдана Данканич, директор обласного Будинку культури профспілок Ганна Табакович, представники Закарпатської облдержадміністрації, Ужгородської міської ради, культурної громадськості області.

Володимир Фленько вручив художньому керівнику ансамблю «Веселка» Людмилі Петрецькій Почесні грамоти Федерації профспілок України, якими відзначено багаторічний творчий внесок у розвиток аматорського мистецтва – танцювального колективу та її особистий.

А далі численні глядачі стали свідками неповторного дійства. Самобутній хореографічний колектив виконав хореографічні композиції «Я живу в Україні», «Ми - діти Закарпаття», танці «Український козачок», «Лінивий Омелько», «Чардаш», «Зачарована птаха», «Замутовський», «Сокачки» та інші. Кожен номер викликав бурхливі оплески численних глядачів.

Браво, «Веселка»!

  

На фото:

- зразковий дитячий ансамбль танцю «Веселка» обласного Будинку культури профспілок вітають (справа наліво) голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, голови обласних організацій галузевих профспілок Наталія Товтин, Тетяна Повханич, Магдалина Глушеня, Богдана Данканич.

 

P1160793

 

- на сцені – ансамбль «Веселка».

 

DSC 0533


- фрагмент святкового концерту.

                                                                                                                      Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30