14 червня 2018

Завдання номер один - підвищення дієвості профспілкових організацій

Изображение 105

 

Принципова розмова щодо шляхів організаційного і фінансового зміцнення профспілок, а також необхідності їх представництва та участі у виборах до державних і місцевих органів влади відбулася 14 червня під час засідання Ради Об'єднання профспілок, організацій профспілок м. Києва.

 

 У роботі взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

  З питання про організаційне і фінансове зміцнення профспілкової діяльності виступив Голова Київської міськпромради Валентин Мельник.

 У його доповіді наголошувалось на недостатньому рівні соціального діалогу та відсутності конкретних дій влади задля створення нових робочих місць та відродження вітчизняної економіки. Він зазначив, що лібералізація соціально-трудових відносин і ліквідація державного контролю призвели до низького рівня зайнятості населення, тіньової економіки, низьких соціальних стандартів, заборгованості з виплати заробітної плати, а також великому у порівнянні з доходами працюючих росту вартості життя. Під гаслами реформ відбувається ліквідація підприємств та профспілкових організацій.

 

Изображение 080

 

У той самий час влада практично не реагує на колективні звернення та масові акції протесту працівників. А за свою правозахисну діяльність та активні дії профспілкові організації останнім часом зазнають утисків своїх прав, зокрема через законодавче і нормативне ускладнення їх діяльності.

 

Виступаючи перед присутніми Голова ФПУ порушив низку актуальних питань, що стоять сьогодні перед профспілками, а саме про необхідність розв’язання проблем, які пов’язані з визначенням правового статусу майнових об’єктів, які належать профспілкам. Сьогодні зранку на засіданні Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку ПЕК, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Уукраїни Степана Кубіва Голова ФПУ наголосив, що профспілками був напрацьований відповідний законопроект, покликаний розставити усі крапки над "і” у цьому вкрай болючому для профспілок питанні.

 

Изображение 050

 

Однак, через неготовність Фондом держмайна представити на розгляд Комітету свій проект документу, альтернативний профспілковому, розгляд цього питання було фактично зірване. Не зважаючі на це, ФПУ й надалі на усіх рівнях відстоюватиме власну позицію, яка полягає у тому, що всі майнові об’єкті, які на сьогодні знаходяться у власності профспілок, належать їм по праву, а стосовно тих, які за рішеннями судів вже були визнані державною власністю, буде пропонуватись на договірних засадах з Урядом визначати, яким чином вони будуть використовуватись.

 

Изображение 108

 

- Майно профспілок є їх безперечною і непорушною власністю, - підкреслив Голова ФПУ, - тому ми маємо довести, що зазначені об’єкти є профспілковими й свого часу були передані нам, як правонаступникам союзних організацій (ще 1990 року) цілком законно, прозоро і справедливо. Тому справою честі ми вважаємо підняти свій голос на захист правди. А будь-які «рейдерські» спроби захоплення профспілкового майна відкидаємо! - наголосив профспілковий лідер.

 

Изображение 060

 

З приводу організаційно-фінансового зміцнення діяльності профспілок Г.Осовий акцентував на необхідності виконання рішень останнього VІІ З’їзду ФПУ, спрямованих на проведення внутрішньої модернізації як Федерації так і її членських організацій з метою більш дієвої участі профспілок у сучасних суспільно-політичних процесах.

- На часі – визначення ідеології та політики дій профспілкових організацій, утвердження їх правозахисного типу, зміцнення фінансової основи діяльності профспілок, - наголосив Г.Осовий.

Під час дискусії йшлося про необхідність внесення змін до діючого законодавства про діяльність профспілок, колективні договори та систему соціального страхування, а також - підвищення виконавської дисципліни та ефективності солідарних дій профспілок на захист прав спілчан.

 

Изображение 124

 

Радою було ухвалено Постанову стосовно участі профспілок столичного регіону у виборах до державних та місцевих органів влади. У ній зокрема зазначається, що це надасть можливість профспілкам отримати додаткові важелі впливу на владні структури з метою посилення захисту прав та інтересів людини праці.

Коментуючи таку позицію, Голова ФПУ наголосив на необхідності прийняття консолідованого рішення щодо дієвої  і результативної участі профспілкових організацій у політичних процесах. Наприкінці свого виступу він відповів на запитання членів Ради.

 

Изображение 125

 

Изображение 082

 

DSC 0015

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

«Ми виконуємо спільну справу – захищаємо людину праці»

ББ

 

Відбулася святкова зустріч  голови Федерації профспілок Кіровоградської області Максима Баланенка із журналістами – переможцями конкурсу на краще висвітлення профспілкової тематики. Такі зустрічі уже стали традиційними. Щороку, упродовж майже 20 років, ФПО та її членські організації проводять цей конкурс, відзначаючи тих працівників преси, які беруть участь у профспілкових заходах і неупереджено їх висвітлюють. За багато років визначилося коло так би мовити «профспілкових журналістів, які є  у кожному місцевому виданні, на радіо та телебачення.

Як правило, підбиваються підсумки конкурсу у рамках професійного свята - дня журналіста. Хоч і відбулася цьогоріч зустріч дещо пізніше  від дати свята, але у щирій атмосфері, а тому запам’ятається надовго. Як зазначив Максим Баланенко, журналістам сьогодні доводиться працювати у непростих умовах (як і профспілковим працівникам), але вони залишаються борцями: сміливо висвітлюють злободенні теми, відкрито називають імена порушників закону, викривають ганебні явища сьогодення, несуть в маси гучне слово правди. «Є надія, що завдяки майстрам слова світ стане добрішим і чистішим і висловлюємо солідарність із представниками пера. Ми виконуємо спільну справу – захищаємо людину праці, боремося з негативними явищами».

Дипломів ФПО І ступеня  удостоїлися редактор ТГ «Ранок» філії ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція» Олена Франтасова, редактор телекомпанії ТТV Оксана Васильєва, та кореспондент обласної газети «Народне слово» Світлана Костенко. Дипломами ФПО ІІ ступеня нагороджено кореспондента Всеукраїнської газети «Діалог» Ларису Барановську, редактора обласної газети «Кіровоградська правда» Любов Попович та кореспондента сайту «З перших уст « Ларису Романюк. За активну співпрацю окремих видань із ФПО та її членськими організаціями оголошено Подяки Голови ФПО головному редактору обласної газети «Народне слово» Оксані Рибченковій, заступнику головного редактора Володимиру Бабичу та головному редактору Всеукраїнської газети «Профспілкові вісті» Олексію Плаксіну.

 

Прес-центр ФПО Кіровоградської області

[ Детальніше... ]

СПІВПРАЦЯ ЗАДЛЯ ДОБРОБУТУ ЛЮДЕЙ

АВ

 

13 червня 2018 року у Федерації профспілок Черкаської області пройшов круглий стіл «Об’єднані територіальні громади – створення, перспективи та проблеми, профспілкові організації».

         В обговоренні взяли участь заступник голови Черкаської облдержадміністрації Березань Я. Г., заступник директора Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Даньковська Н. С., фахівці Черкаського регіонального відділення асоціації міст України разом з  виконавчим директором Крамар С. Й., голови галузевих профспілкових комітетів.

         В області утворено 30 ОТГ, 26 з яких перебувають на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Об’єднані територіальні громади охоплюють 21٪ площі території області та 16٪ населення.

         Обєднання громад дозволило забезпечити зростання доходів, можливості самостійно реалізувати програми соціального розвитку та проекти за національно-європейської підтримки. Так, в 2017 році на Черкащині реалізовано 82 проекти, які дозволили створити центри надання адміністративних послуг, відремонтувати дороги, школи, амбулаторії, придбати техніку для комунальних підприємств. У поточному році передбачається використання на реалізацію місцевих проектів біля 100 млн. грн національно-єропейської підтримки та 80 млн. грн інфраструктурної субвенції.

 

АВ1

 

         Представники профспілкової сторони висловили бачення власної роботи в територіальних громадах, поділились досвідом організації співпраці з обєднаними територіальними громадами у Рівненській області.

         За результатами обговорення прийнято рішення щодо підготовки проекту угоди про співпрацю, обміну інформацією та проведення спільних навчальних семінарів з питань соціального захисту працюючих, підготовки законодавчих ініціатив.

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Обговорюються пропозиції профспілок до законопроекту про накопичувальну професійну пенсійну програму

Изображение 006

 

13 червня ц.р. відбулася робоча зустріч за участі представників всеукраїнських профспілок та Мінсоцполітики з обговорення зауважень, висловлених профспілками до законопроекту щодо накопичувальної професійної пенсійної програми.

 

         У нараді взяв участь заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

      У ході обговорення представниками всеукраїнських профспілок були поставлені питання щодо необхідності поширення професійної пенсійної програми на працівників, які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років, зокрема працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та ін., проведення розрахунків прогнозних розмірів пенсійних виплат та визначення гарантій збереження пенсійних коштів тощо.

 

Изображение 011

 

         Учасники зустрічі обговорили пропозиції з питань, які потребують урегулювання, та дійшли згоди щодо необхідності продовження роботи з урегулювання наявних розбіжностей у позиціях сторін стосовно законопроекту про професійну пенсійну програму.

 

Изображение 031

 

 Изображение 019


Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Голову ФПУ Григорія Осового обрано членом УС ПГС на новий термін

15055812 1226196944105526 5597259797825595359 n

 

У зв’язку із закінченням повноважень поточного складу УС ПГС 12 червня ц.р. у готелі «Турист» відбулося зібрання представників всеукраїнських об'єднань профспілок для виборів членів УС ПГС від профспілок на новий термін.

 

Участь у Зібранні взяли 68 делегатів - представників п’яти національних профоб’єднань: Федерації профспілок України, Конфедерації вільних профспілок України, Федерації незалежних профспілок України, Всеукраїнського Альянсу профспілок та Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.

Учасники Зібрання затвердили Регламент виборів, розроблений напередодні Ініціативною групою, заслухали інформацію про діяльність УС ПГС та підготовку до Асамблеї УС ПГС, яка відбудеться 19 червня ц.р. За результатами відкритого голосування членами УС ПГС на новий термін було обрано Голову ФПУ Осового Григорія Васильовича, голову КВПУ Волинця Михайла Яковича та голову Федерації профспілок малого та середнього бізнесу Роя В'ячеслава Євгеновича.

Завершиться формування нового складу УС ПГС на Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС виборами трьох представників від громадських організацій та координаторів шести робочих груп.

Учасники профспілкового Зібрання також рекомендували підтримати кандидатуру голови Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василя Андреєва на посаду координатора робочої групи №4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я».

 

Нагадуємо, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підписаної у березні 2014 року, з метою інформування представників громадянського суспільства про хід виконання Угоди та врахування їхнього внеску в реалізацію Угоди створено Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Вона складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого боку, і є форумом для проведення зустрічей та обміну думками.

Внаслідок тривалих переговорів у 2015 році вдалося домовитися про паритетне представництво різних секторів у складі Української сторони платформи – по три представника від профспілок, роботодавців та громадського сторін, плюс шість координаторів робочих груп з терміном повноважень 2,5 роки. Ці квоти були закріплені у Регламенті Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що був остаточно затверджений у 2016 році.

Протягом періоду, що минув, члени УС ПГС від профспілок взяли участь у 5 спільних засіданнях ПГС, 11 засіданнях УС ПГС, двох засіданнях Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, численних зустрічах з головами Представництва ЄС в Україні, єврокомісарами, віце-прем’єр-міністром з питань європейської інтеграції, міністрами, керівництвом Верховної Ради України, тощо.

З лютого 2016 по лютий 2017 року Голова ФПУ Осовий Г.В. очолював Українську сторону Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Вперше увагу громадянського суспільства вдалося привернути до проблематики трудових відносин в Україні. На засіданнях Платформи за безпосередньої активної участі представників профспілок були прийняті Спільні декларації, що містять конкретні рекомендації, у тому числі і з соціально-економічних та трудових питань, стосовно виконання Угоди про асоціацію, а також підготовлено та презентовано доповіді «Регулювання ринків праці в Україні та ЄС: спільні риси та відмінності. Адаптація українського трудового законодавства до законодавства ЄС» та «Роль заробітної плати у зниженні рівня бідності та її вплив на трудову міграцію», які надіслано до найвищих посадових осіб України та ЄС. Завдяки наполяганню членів УС ПГС від профспілок була досягнута домовленість про включення питання дотримання прав профспілок в Україні до порядку денного наступного засідання Платформи громадянського суспільства, яке відбудеться у листопаді 2018 року у Києві.

Інформація про участь представників профспілок у роботі УС ПГС регулярно розміщувалася на сайтах відповідних профоб’єднань.

 

На фото: під час двосторонньго засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС) 8-9 листопада 2016 р. у Києві співголови Платформи Г.Осовий, Голова Федерації профспілок України, та А.Йонушка, член Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), І. Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Департамент міжнародних зв’язків

апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Голову ФПУ Григорія Осового обрано членом УС ПГС на новий термін

15055812 1226196944105526 5597259797825595359 n

 

У зв’язку із закінченням повноважень поточного складу УС ПГС 12 червня ц.р. у готелі «Турист» відбулося зібрання представників всеукраїнських об'єднань профспілок для виборів членів УС ПГС від профспілок на новий термін.

 

Участь у Зібранні взяли 68 делегатів - представників п’яти національних профоб’єднань: Федерації профспілок України, Конфедерації вільних профспілок України, Федерації незалежних профспілок України, Всеукраїнського Альянсу профспілок та Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.

Учасники Зібрання затвердили Регламент виборів, розроблений напередодні Ініціативною групою, заслухали інформацію про діяльність УС ПГС та підготовку до Асамблеї УС ПГС, яка відбудеться 19 червня ц.р. За результатами відкритого голосування членами УС ПГС на новий термін було обрано Голову ФПУ Осового Григорія Васильовича, голову КВПУ Волинця Михайла Яковича та голову Федерації профспілок малого та середнього бізнесу Роя В'ячеслава Євгеновича.

Завершиться формування нового складу УС ПГС на Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС виборами трьох представників від громадських організацій та координаторів шести робочих груп.

Учасники профспілкового Зібрання також рекомендували підтримати кандидатуру голови Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василя Андреєва на посаду координатора робочої групи №4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я».

 

Нагадуємо, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підписаної у березні 2014 року, з метою інформування представників громадянського суспільства про хід виконання Угоди та врахування їхнього внеску в реалізацію Угоди створено Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Вона складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого боку, і є форумом для проведення зустрічей та обміну думками.

Внаслідок тривалих переговорів у 2015 році вдалося домовитися про паритетне представництво різних секторів у складі Української сторони платформи – по три представника від профспілок, роботодавців та громадського сторін, плюс шість координаторів робочих груп з терміном повноважень 2,5 роки. Ці квоти були закріплені у Регламенті Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що був остаточно затверджений у 2016 році.

Протягом періоду, що минув, члени УС ПГС від профспілок взяли участь у 5 спільних засіданнях ПГС, 11 засіданнях УС ПГС, двох засіданнях Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, численних зустрічах з головами Представництва ЄС в Україні, єврокомісарами, віце-прем’єр-міністром з питань європейської інтеграції, міністрами, керівництвом Верховної Ради України, тощо.

З лютого 2016 по лютий 2017 року Голова ФПУ Осовий Г.В. очолював Українську сторону Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Вперше увагу громадянського суспільства вдалося привернути до проблематики трудових відносин в Україні. На засіданнях Платформи за безпосередньої активної участі представників профспілок були прийняті Спільні декларації, що містять конкретні рекомендації, у тому числі і з соціально-економічних та трудових питань, стосовно виконання Угоди про асоціацію, а також підготовлено та презентовано доповіді «Регулювання ринків праці в Україні та ЄС: спільні риси та відмінності. Адаптація українського трудового законодавства до законодавства ЄС» та «Роль заробітної плати у зниженні рівня бідності та її вплив на трудову міграцію», які надіслано до найвищих посадових осіб України та ЄС. Завдяки наполяганню членів УС ПГС від профспілок була досягнута домовленість про включення питання дотримання прав профспілок в Україні до порядку денного наступного засідання Платформи громадянського суспільства, яке відбудеться у листопаді 2018 року у Києві.

Інформація про участь представників профспілок у роботі УС ПГС регулярно розміщувалася на сайтах відповідних профоб’єднань.

 

На фото: під час двосторонньго засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС) 8-9 листопада 2016 р. у Києві співголови Платформи Г.Осовий, Голова Федерації профспілок України, та А.Йонушка, член Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), І. Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Департамент міжнародних зв’язків

апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Молодь у авангарді позитивних змін в профспілковому русі

1640921

 

11 червня 2018 року відбулось засідання Президії  Федерації профспілок Вінницької області з порядком денним: ”Про роботу молодіжних рад галузевих профспілок та Молодіжної ради ФПО”.

 

Відкрив та вів засідання заступник Голови Федерації профспілок області Володимир Слободянюк. Він акцентував увагу присутніх на важливості реалізації ефективної профспілкової молодіжної політики, яка максимально має відповідати потребам молодої людини як на робочому місці, так і в суспільстві загалом. Підкреслив, що молодь віком до 35 років сьогодні становить третину усіх членів профспілок.

 

1640906

 

 В засіданні взяли участь члени Президії ФПО, голови молодіжних рад галузевих профспілок та Молодіжної ради ФПО, голови первинних профспілкових  організацій студентів та учнів вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації, представники ЗМІ.

 З  інформацією ”Про роботу молодіжних рад галузевих профспілок та Молодіжної ради ФПОвиступила заступник Голови ФПО Світлана Анпольська, яка відзначила, що Федерація профспілок області, її членські організації вибудували систему молодіжних структур, яка проводить активну роботу по захисту прав молоді на освіту, перше робоче місце, гідне життя, можливості самореалізуватися.

 В області створені і працюють Молодіжна рада ФПО, 18 молодіжних рад галузевих профспілок. Більшість голів молодіжних рад членських організацій – заступники голів обласних організацій профспілок та включені до складу виборних органів.

 

1640927

 

 З метою долучення молоді до профспілкового руху здійснюється навчання в формі семінарів, тренінгів, інформаційних зустрічей, круглих столів, працює Школа молодого профактивіста.

 Молодіжна рада ФПО та молодіжні ради галузевих профспілок співпрацюють з молодіжними громадськими організаціями м. Вінниці, області та України. Молодіжний профспілковий актив області брав участь у семінарах-тренінгах, що проводилися в рамках українсько-данського та шведсько-українського проектів.

 Разом з тим, робота Молодіжної ради ФПО потребує підвищення ефективності, вдосконалення, впровадження нових, сучасних форми роботи, лідерів нової формації, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення.

 

Крім того, Світланою Анпольською було відзначено, що в практичній діяльності первинних профспілкових організацій та молодіжних рад серед можливих заходів, які мають сприяти мотивації профспілкового членства молоді, існує ряд проблемних питань, серед яких:

 

- створення першого робочого місця та соціальних гарантій для молоді;

 

- недопущення масового виїзду молодих фахівців за кордон;

 

- розвязання питання гідної оплати праці працюючої молоді;

 

- ознайомлення з механізмами доступного житла.

 

1640931

 

 Крім того, проблемою є і відсутність єдності серед профспілкових організацій різних областей і галузей, відсутність розуміння, що серед безлічі молодіжних громадських організацій профспілка була і залишається наймасовішою і має не лише зберегти ці позиції, але й посилювати їх, використовуючи різні методи, шляхи, засоби комунікації, доводячи, що профспілкова робота дає можливість реальних досягнень для перспективної молоді.

 

А молоді, як авангарду позитивних змін в профспілковому русі Вінниччини, потрібно активно використовувати можливості Федерації профспілок області, її членських організацій задля вирішення молодіжних проблем.

 

В обговоренні даного питання взяли участь:

 

Þ  Лідія Колісниченко – Голова молодіжної ради обласної організації профспілки працівників державних установ, голова Тиврівської районної організації профспілки працівників державних установ;

 

Þ Іван Івацко – голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства ;

 

Þ  Олена Григор’єва - голова молодіжної ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки, голова первинної профспілкової організації студентів Вінницького Національного технічного університету;

 

Þ  Віталій Побережець – голова первинної профспілкової організації студентів Вінницького Національного медичного університету ім. М. Пирогова;

 

Þ  Оксана Шевчук - голова молодіжної ради обласної організації профспілки працівників культури, голова первинної профспілкової організації студентів Вінницького училища культури та мистецтв ім. М. Леонтовича.

 

 1640935

 

Молоді профспілкові лідери цікаво презентували роботу галузевих молодіжних рад, розповіли про проблеми та здобутки профспілкового молодіжного руху на Вінниччині.

 

 Президія ухвалила відповідну постанову.

 

1640946

 

  Федерація профспілок Вінницької області

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30