липня 2018

17 липня 2018

Пенсійний фонд України підбив підсумки виконання основних пріоритетів діяльності у І півріччі 2018 року

8d43df54431261382e03c232ab8f89eb

 

 

На засіданні правління Пенсійного фонду України, яке відбулося 12 липня ц.р., було підбито підсумки роботи органів Пенсійного фонду у першій половині поточного року.

Зокрема зазначалося, що пріоритетними напрямами діяльності Пенсійного фонду України у І півріччі 2018 року стали забезпечення стабільного фінансування та своєчасної виплати пенсій, збалансування бюджету Фонду, покращення якості обслуговування громадян, впровадження ефективних технологій адміністрування та підвищення прозорості пенсійної системи.

Протягом минулого півріччя Пенсійним фондом України призначено 166,8 тис. нових пенсій, проведено автоматичний перерахунок пенсій 2,9 млн. працюючих пенсіонерів, перерахунки пенсійних виплат 1 млн. осіб у зв’язку зі збільшенням розмірів прожиткового мінімуму з 01.07.2018 р. відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”.

Розмір середньої пенсійної виплати станом на 01 липня 2018 року склав  2 771,36 грн., що більше у порівнянні з відповідним показником минулого року (2 069,31 грн.) на 702,05 грн., або 33,9%.

Загальні видатки Фонду у І півріччі 2018 році склали 174,3 млрд. грн., що на 49,7 млрд. грн., або на 39,9% більше відповідного періоду минулого року, і включають виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям та працюючим пенсіонерам. На пенсійні виплати спрямовано 171,6 млрд. грн., інші видатки склали 2,7 млрд. грн., із них – 0,7 млрд. грн. оплата послуг національного оператора поштового зв’язку з виплати та доставки пенсій та грошової допомоги, 2,0 млрд. грн. - адміністративні видатки.

Загальні доходи бюджету Пенсійного фонду України за січень-червень 2018 року склали 167,9 млрд. грн., в тому числі власні кошти 95,5 млрд. грн. і кошти Державного бюджету – 72,3 млрд. грн.

Порівняно з відповідним періодом минулого року власні доходи Пенсійного фонду зросли на 22,4 млрд. грн. (на 30,7%), що пов’язано із зростанням темпів росту фонду оплати праці, розміру мінімальної заробітної плати, легалізацією заробітної плати.

Особлива увага у роботі органів Пенсійного фонду України приділялася питанням погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску, страхових внесків, відновленню страхового стажу застрахованих осіб. Станом на 01.07.2018 погашено 808,5 млн.грн. заборгованості з платежів до Фонду та зі сплати єдиного внеску.

При цьому загальна сума заборгованості з платежів, призначених для соціальних виплат, зросла на 1,5 млрд. грн. (на 7,1%), і станом на 01.07.2018 склала 22,5 млрд. грн. Найбільше зростання боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, –  на 0,8 млрд. грн. та зі сплати єдиного внеску – на 0,7 млрд. грн.

З метою підвищення рівня обслуговування громадян та інформування громадян про сплату страхових внесків та набуті права у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні проводиться робота по залученню їх до одержання електронних послуг через веб-портал Пенсійного фонду України, запроваджено інформування за допомогою смс-повідомлень. Постійно збільшується кількість віддалених робочих місць для обслуговування громадян в об’єднаних територіальних громадах, обладнаних поза межами територіальних управлінь, кількість яких складає 453.

У подальшому органами Пенсійного фонду здійснюватиметься робота для забезпечення повної та своєчасної виплати пенсій, моніторинг ефективності заходів та продовження роботи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Рекомендації МОП № 205 - дорожня карта для сторін соціального партнерства у забезпеченні миру, попередженні та врегулюванні конфліктів

12

 

10-12 липня 2018 року в Киргизстані за ініціативи Міжнародної організації праці відбувся субрегіональний семінар «Зайнятість і гідна праця з метою забезпечення миру і потенціалу протидії: роль профспілок у Східній Європі».


Обговорення проходило в контексті Рекомендацій МОП № 205 від 2017 року «Про зайнятість і гідну працю з метою забезпечення миру і потенціалу протидії» і Програми МОП щодо сприяння створення робочих місць для забезпечення миру і потенціалу протидії.
У субрегіональному семінарі взяли участь представники профспілкових організацій Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Російської Федерації, Сербії, Узбекистану, України, а також представники Бюро Міжнародної організації праці щодо діяльності трудящих.
Від українських профспілок у заході взяли участь керівник департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях та заступник голови КВПУ Петро Тулей.
Учасники, зокрема, розглянули і обговорили тематичні звіти країн-учасниць та визначили можливі стратегії і план дій профспілок в запобіганні конфліктів, реагуванні на стихійні лиха, а також у миротворчій діяльності.


DSC 8061

 

У своїй доповіді від українських профспілок Дмитром Ляхом було підкреслено, що Рекомендації МОП №205 для України, як для країни, яка перенесла Чорнобильську трагедію, анексію Криму, знаходиться у стані  збройного конфлікту на Донбасі, є дорожньою картою для концентрації і реалізації потенціалу протидії з боку сторін соціального партнерства на соціально-економічні, гуманітарні та екологічні виклики.
У доповіді також було наведено аналіз застосування Україною спроможності протидії в умовах збройного конфлікту на Сході країни і анексії АР Криму, їх наслідків для сфери праці, зайнятості, соціального захисту населення та  екологічної безпеки.  Особлива увага була присвячена проблемам внутрішньо переміщених осіб, пов’язаних з зайнятістю, житлом, соціальним захистом, фактами дискримінації, ролі ФПУ у правому захисті їхніх інтересів, ролі соціального діалогу для розв’язання зазначених проблем.
Доповідь отримала позитивну оцінку з боку представників МОТ.
За підсумками субрегіонального семінару профспілкових лідерів країн Східної Європи та Центральної Азії рекомендовано просувати за підтримки МОП імплементацію Рекомендацій МОП № 205 в країнах учасниках семінару.


З Рекомендаціями МОП № 205 від 2017 року можна ознайомитися за посиланням:
http://www.ilo.org/wcmsp5/groups/public/---ed_norm/---relconf/documents/meetingdocument/wcms_561474.pdf


Департамент правового захисту ФПУ

 

 

 

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Рекомендацій МОП № 205 - дорожня карта для СТОРІН СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА У забезпеченні миру, попередженні конфліктів, їх врегулюванні.

 

10-12 липня 2018 року в Киргизстані за ініціативи Міжнародної організації праці відбувся субрегіональний семінар «Зайнятість і гідна праця з метою забезпечення миру і потенціалу протидії: роль профспілок у Східній Європі». 
Обговорення проходило в контексті Рекомендацій МОП № 205 від 2017 року «Про зайнятість і гідну працю з метою забезпечення миру і потенціалу протидії» і Програми МОП щодо сприяння створення робочих місць для забезпечення миру і потенціалу протидії.
У субрегіональному семінарі взяли участь представники профспілкових організацій Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Російської Федерації, Сербії, Узбекистану, України, а також представники Бюро Міжнародної організації праці щодо діяльності трудящих. Від українських профспілок у цьому заході взяли участь заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Петро Тулей та від ФПУ – керівник департаменту правового захисту Дмитро Лях.

[ Детальніше... ]

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у червні 2018 року

А

Упродовж січня-червня 2018 року в результаті заходів, спільно здійснених Національною службою посередництва і примирення (далі – НСПП) та Федерацією профспілок України щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 502 млн. 657,2 тис. грн. або 57,6% від загальної суми боргу (873 млн. 144,2 тис. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

За цей період НСПП проведено 2122 примирні процедури, спрямовані на сприяння вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню, зокрема 1926 узгоджувальних зустрічей, 178 засідань примирних комісій та 18 засідань трудових арбітражів.

Крім того, за шість місяців поточного року НСПП сприяла вирішенню 211 КТС(К) (3 – на національному, 3 – на галузевому, 4 – на територіальному, 201 – на виробничому рівнях), участь в яких брали майже 1,5 млн. працівників 6762 суб'єктів господарювання.

Загалом у зазначених 211 спорах найманими працівниками було висунуто 423 вимоги, з яких: 186 (44%) – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 127 (30%) – щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 99 (23%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 11 (2,6%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

За цей період НСПП:

- зареєстровано 125 вимог у 67 спорах (1 – на територіальному, 66 – на виробничому рівнях), зокрема у червні – 14 вимог у 7 спорах на виробничому рівні;

- вирішено та знято з реєстрації 85 спорів на виробничому рівні та 134 вимоги, зокрема у червні – 6 спорів на виробничому рівні та 10 вимог.

З метою стабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) упродовж вищезазначеного періоду здійснювались заходи щодо усунення 585 чинників (далі – чинники), які призвели до загострення стану СТВ на 574 підприємствах у 493 випадках ускладнення стану СТВ (далі – випадки) (3 – на територіальному, 490 – на виробничому рівнях).

Упродовж першого півріччя 2018 року НСПП з метою запобігання виникненню КТС(К):

- взято на облік 345 випадків (2 – на територіальному, 343 – на виробничому рівнях) та 406 чинників на 376 підприємствах, зокрема, у червні – 45 випадків (1 – на територіальному, 44 – на виробничому рівнях) та 83 чинники на 54 підприємствах;

- знято з обліку 264 випадки (1 – на територіальному, 263 – на виробничому рівнях) та усунено 300 чинників на 312 підприємствах, зокрема, у червні – 31 випадок та 32 чинники на 31 підприємстві.

Завдяки превентивним заходам лише 16 випадків (3,2% від загальної кількості) стали предметом виникнення КТС(К).

Відповідно до компетенції, НСПП продовжувала здійснювати моніторинг акцій соціального протесту, надавати роз'яснення сторонам соціального діалогу щодо врегулювання розбіжностей та спрямовувати конфліктні ситуації виключно в правове русло. Так, упродовж червня 2018 року працівники провели 13 акцій соціального протесту та 5 страйків, у яких ними було висунуто вимоги відповідно до положень статті 2 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

 Управління соціального діалогу та колективно - договірного регулювання

 

[ Детальніше... ]

16 липня 2018

Робочий графік Голови ФПУ

 

18 липня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

16 липня

 

 

 

09.00 - Нарада із заступниками Голови ФПУ

 

14-16 липня

 

 участь у семінарі "Роль регіональних ЗМІ в процесі децентралізації влади", який приурочений до 170 років виходу першої профспілкової газети у Львові

 


11 липня

 


11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України 

 

 

9 липня 

 


12.00 - участь у засіданні СПО об'єднань профспілок

 

5 липня

 

9.30  - участь у засіданні Комітету економічного розвитку

 

12.00 - зустріч з соціальними партнерами в Мінсоцполітики

 

14.00 - проведення засідання Консультаційної  Ради при Голові ФПУ

 

 

4 липня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України 

 

 

2 липня

 

10.00 - робоча зустріч з Директором програм Центру солідарності АФП-КВП в Україні Тристаном Масатом

 

 

27 червня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

25 червня

 

09.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів апарату ФПУ

 

22 червня

 

09.00 – участь у Національному круглому столі в рамках Національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо обговорення питання реформування законодавства у сфері оплати праці

 

21 червня

 

10.00 – проведення засідання президії ФПУ

 

20 червня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

19 червня

 

08.30 – участь у акції протесту шахтарів

 

09.30 – участь у роботі Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

 

18 червня

 

09.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів апарату ФПУ щодо підготовки до засідання Президії ФПУ

 

14.30 – проведення наради керівників всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань м. Києва та Київської області

 

15 червня

 

 

 

13.00 – участь у засіданні Української сторони платформи Громадянського суспільства Україна-ЄС

 

14 червня

 

09.00 – участь у засіданні Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку ПЕК, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.

 

11.00 – участь у засіданні Київської міської Ради профспілок з питань організаційно-фінансового зміцнення профспілкової діяльності

 

13 червня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

12 червня

 

 

 

15.00 – участь у робочому засіданні з питання виборів членів Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС від профспілок

 

 

 

11 червня

 

 

 

09.00 – проведення апаратної наради щодо підготовки до засідання Президії ФПУ

 

4-8 червня

 

Участь у 107-й сесії Міжнародної конференції праці (м.Женева, Швейцарія)

 

 

31 травня

 

 

14.00 – участь у засіданні Робочої групи з координації дій членських організацій з питання захисту прав профспілок

 

30 травня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

14.30 – проведення засідання СПО об’єднань профспілок (Угода про СПО об’єднань профспілок від 04.09.2012)

 

 

 

29 травня

 

 

 

09.00 - нарада із заступниками Голови ФПУ

 

24-25 травня

 

 

 

Участь у засіданні Генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок (м.Лондон)

 

 

 

23 травня

 

 

 

11.00 – участь у Національному форумі «Безпека праці в Україні: необхідність якісних змін для кращого захисту життя та здоров’я працівників. Через 100-річчя профспілкового досвіду – до європейських стандартів захисту»

 

 

 

21 травня

 

 

 

09.00 – проведення наради Голови ФПУ та його заступників з керівниками структурних підрозділів заступниками

 

 

 

11.00 – участь у нараді членів правлінь фондів соціального страхування, пенсійного фонду України для визначення позиції профспілок щодо шляхів удосконалення управління фондами, ефективного використання страхових коштів, правового статусу майна фондів соціального страхування

 

18 травня

 

 

 

13.00 – участь в урочистих зборах з нагоди 25-річчя створення Академії праці, соціальних відносин і туризму

 

 

 

16 - 17 травня

 

 

 

Участь у попереджувальній акції протесту профспілок Закарпатської області «Профспілкова хвиля протесту» (м. Ужгород)

 

 

 

15 травня

 

 

 

12.00 – участь у розширеному засіданні Вченої ради АПСВТ

 

14 травня

 

9.00 - апаратна нарада за участю голови ФПУ, заступників Голови ФПУ та керівників структурних підрозділів. 

 

14.30 - участь у засіданні СПО обєднань профспілок.

 

11 травня

 

13.30 - участь у прес-конференції в ІА УНІАН на тему «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові»,

 

7- 8 травня

 

Напередодні Дня Перемоги зустрічі та привітання Голови ФПУ з ветеранами Другої світової та профспілкового руху. 

 

3 травня

 

9.00 - Голова ФПУ  провів скайп-конференцію з головою з головою Закарпатської обласної ради профспілок Володимиром Фленьком, іншими представниками облрадищодо Всеукраїнської попереджувальної акції протесту. 

 

2 травня

 

9.00 - апаратна нарада за участю заступнкиів Голови ФПУ, керівників структурних підрозділів ФПУ

 

16.00 - участь у засіданні Робочої групи щодо врегулювання питань, повязаних з визначенням статусу і використання майна, що перебувало у користуванні профспілкових організацій колишнього Союзу РСР.

 

 

 

27 квітня

 

 

 

09.00 - участь у IV Форумі енергоефективного партнерства 2018 «Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад»

 

 

 

10.00 - Вшанування пам’яті загиблих на виробництві в рамках заходів відзначення Дня охорони праці в Україні

 

 

 

11.00 - Участь у церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» в рамках заходів відзначення Дня охорони праці в Україні

 

 

 

Зустріч з міністром соціальної політики України Ревою А.А. (час уточнюється)

 

 

 

26 квітня

 

 

 

09/00 - eчасть у заходах до Дня Чорнобильської трагедії

 

 

 

11.00 – участь у IV засіданні ЦК Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України: «Про поточний соціально-економічний стан енергетики і електротехніки, спільні дії соціальних партнерів щодо їх подальшого розвитку та виконання Галузевих угод і колективних договорів за 2017 рік і укладання їх на 2018 рік»

 

 

 

14.00 - участь у брифінгу у ІА «Укрінформ» на тему: «Захищене і здорове покоління» присвячений Дню охорони праці в Україні

 

 

 

 

 

25 квітня

 

 

 

11.00 - участь у розширеному засіданні Ради Федерації профспілок Рівненської області «Про роботу та завдання Федерації профспілок Рівненської області, її членських організацій та роль первинних профспілкових організацій у розвитку профспілкового руху в умовах реформ»

 

 

 

24 квітня

 

 

 

Участь в Естафеті поколінь з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці та 100-річчя з дня утворення технічної інспекції праці профспілок (м. Житомир),

 

12.00 - участь у презентації книги «Трудові та соціально-економічні права учасників АТО: забезпечення та профспілковий захист» та

 

13.00 - у благодійній акції в Житомирському військовому госпіталі по врученню учасникам АТО книги «Трудові та соціально-економічні права учасників АТО: забезпечення та профспілковий захист»

 

 

 

23 квітня

 

 

 

09.30 – участь у нараді керівників всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань м. Києва та Київської області

 

 

 

14.00 – участь в установчих зборах Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України

 

 

 

16.00 - зустріч Голови ФПУ з членами Наглядової ради ПрАТ «Укрпрофоздоровниця»

 

 

 

17.00 – участь у засіданні Робочої групи з координації дій членських організацій з питань захисту майнових прав профспілок

 

20 квітня

 

10.00 – проведення обговорення питань із запровадженням обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, професійних пенсійних програм та стану недержавного пенсійного забезпечення

 

18 квітня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

17 квітня

 

Участь у засіданні української сторони Платформи громадянського суспільства

 

16 квітня

 

09.00 – проведення наради Голови ФПУ із заступниками

 

12.30 - Участь у навчальному семінарі для голів та профспілкового активу первинних організацій Профспілки авіабудівників України

 

 

12 квітня

 

 

Участь у засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (м.Брюссель, Бельгія)

 

 

11 квітня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

10 квітня

 

 

09.00 – проведення наради із заступниками Голови ФПУ

 

5 квітня

 

 

09.00 – проведення засідання профспілкової сторони НТСЕР

 

 11.00 – участь у засіданні НТСЕР

 

 

 

4 квітня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

3 квітня

 

 

 

10.30 - участь у засіданні круглого столу на тему: «Стан та перспективи реформування соціального діалогу в Україні»

 

 

 

2 квітня

 

 

 

09.00 – проведення апаратної наради з питань підбиття підсумків засідань Президії та Ради ФПУ

 

29 березня

 

09.00 – проведення засідання Ради ФПУ

 

27-28 березня

 

09.00 – проведення засідання Президії ФПУ

15.00 – участь у засіданні Постійної комісії Ради ФПУ з майнових питань

 

 

26 березня

 

09.00 – проведення апаратної наради з питань підготовки до засідань Ради та Президії ФПУ

 

23 березня

 

 

09.00 – участь у нараді керівників всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань м. Києва та Київської області

 

11.00 – участь в Урочистому засіданні Київської обласної ради профспілок з нагоди відзначення 100-річчя з дня утворення профоб’єднання

 

 

22 березня

 

 

Участь у IV-му засіданні Ради Об’єднання профспілок Харківської області

 

 

21 березня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

20 березня

 

 

11.00 - участь у засіданні Постійної комісії Ради ФПУ з питань фінансової роботи та бюджету

 

15 березня

 

11.00 - участь у III-й звітно-виборчій Конференції Об'єднання профспілок Львівщини

 

14 березня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

14.00 – проведення засідання СПО об’єднань профспілок (Угода про СПО об’єднань профспілок від 08.09.2017)

 

14.30 – проведення засідання СПО об’єднань профспілок (Угода про СПО об’єднань профспілок від 04.09.2012)

 

13 березня

 

10.00 - участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства

 

12 березня

 

09.00 – проведення апаратної наради із заступниками Голови ФПУ та керівниками структурних підрозділів апарату ФПУ

 

5-7 березня

 

Участь у 12-му засіданні Виконавчого комітету Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (ПЄРР), м. Брюссель, Бельгія

 

 

 

28 лютого

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

27 лютого

 

 

9.00 – 16.00 Участь у семінарі-навчанні для голів всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’днань на базі Національної академії державного управління при Президентові України

 

 

16.00 - участь у засіданні Президії ФПУ

 

 

 

26 лютого

 

 

 

09.00 – проведення апаратної наради із заступниками Голови ФПУ та керівниками структурних підрозділів апарату ФПУ

 

 

12 – 27 лютого

 

 

 

Голова ФПУ перебуває у відпустці.

 

(на це період його обов’язки виконує заступник голови ФПУ Володимир Саєнко)

 

8 лютого

 

14.00 – участь у засідання робочої групи з визначення фінансової політики ФПУ на 2018 рік

 

6-7 лютого

 

Участь у роботі міжнародної конференції «Майбутнє сфери праці, сталий розвиток, завдання та перспективи профспілок (м. Баку, Азербайджан)

 

4-5 лютого

 

Участь у 5-му з’їзді Конфедерації профспілок Азербайджану (м. Баку, Азербайджан)

 

 

2 лютого

 

 

16.00 - участь у заходах з нагоди відзначення 100-ліття з Дня створення Геологічної служби України

 

 

31 січня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

17.30 – участь у засіданні Національного комітету з промислового розвитку під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України Степана Кубіва

 

 

30 січня

 

 

09.30 – проведення наради з керівниками всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, м. Києва та Київської обл.

 

 

29 січня

 

 

09.00 – проведення апаратної наради із заступниками Голови ФПУ та керівниками структурних підрозділів апарату ФПУ

 

 

12.00 – участь у засіданні робочої групи за участю керівників членських організацій ФПУ

 

 

26 січня 

 

09.30 - робоча зустріч з Першим Віце-прем'єр-міністром України Степаном Кубівим і представниками майнового комплексу профспілок.

 

18.00 - участь в урочистостях, присвячених 60-річчу діяльності МЦКМ ФПУ

 

24 січня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

15.00 - у рамках відзначення 60-річчя Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України привітання трудового колективу МЦКМ

 

 

23 січня

 

 

 

09.30 – участь у зустрічі з Директором програм Центру солідарності АФП-КВП

 

22 січня

 

 09.00 – проведення апаратної наради із заступниками Голови ФПУ та керівниками структурних підрозділів апарату ФПУ

 

11.00 – проведення наради з питань майнового комплексу ФПУ

 

12.00 – участь в урочистому зібранні з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки, який відбудеться у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім»

 

 

19 січня

 

10.00 - зустріч з Директором програм Центру солідарності АФП-КВП

 

18 січня

 

10.00 - зустріч з Директором Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні

 

17 січня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

13.00 - участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства

 

16 січня

 

16.00 - зустріч з членами делегації ФПУ, які візьмуть участь у 62-й сесії Комісії ООН зі становища жінок

 

15 січня

 

09.00 - нарада Голови ФПУ із заступниками

14.00 – запис інтерв’ю Телеканалу «Україна» з питань ліквідації заборгованості по зарплатах

 

10 січня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

Участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства

 

 

 

9 січня

 

 

 

14.00 - проведення засідання робочої групи з питань розвитку промисловості за участі керівники всеукраїнських профспілок промислової сфери

 

 

 

09.00 – проведення апаратної наради з питань найважливіших завдань на 2018 рік (участь профспілок у роботі над законопроектами, нормативно-правовими актами тощо)

 

27 грудня

 

09.00 – участь у акції Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту за погашення заборгованості по заробітній платі працівників облавтодорів

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

26 грудня

 

09.00 – проведення наради із заступниками Голови ФПУ

14.30 – участь у засіданні СПО об’єднань профспілок

 

22 грудня

 

 

 

11.00 - участь у дискусії «Зовнішня політика 2017 року: успіхи та прорахунки»

 

 

 

 

21 грудня

 

 

 

10.00 – участь у засіданні Президії Федерації профспілок України

 

 

 

20 грудня

 

 

 

15.00 - участь у зустрічі Української сторони Платформи громадянського суспільства з офісом Віце-прем'єра – міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Урядовим офісом

 

 

 

Участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

19 грудня

 

 

 

13.00 - участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства

 

 

 

18 грудня

 

 

 

09.00 – проведення апаратної наради з питань підготовки до засідання Президії ФПУ 21.12.2017

 

 

 

12.-00 – участь у нараді керівників всеукраїнських профспілок, профоб’єднань м. Києва та Київської обл. з питань порядку денного Президії ФПУ

 

 

 

15.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

14 грудня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні колегії Державної служби України з питань праці

 

 

 

13 грудня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

14.30 – проведення наради керівників профоб’єднань – суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок від 08.09.2017р.

 

 

 

12 грудня

 

 

10.00 – участь у семінарі-нараді завідувачів фінвідділами-головних бухгалтерів членських організацій та підприємств ФПУ

 

 

 

11 грудня

 

 

 

9.00 - проведення апаратної наради з питань підготовки до засідання Президії ФПУ 21.12.2017

 

 

8 грудня

 

09.30 – участь у всеукраїнській науково-практичній конференції «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості»

 

 

14.30 – запис програми на «Радіо «Голос Столиці» Київ-106 FM, яка вийде в ефір 10 грудня та буде присвячена Дню прав людини.

 

 

7 грудня

 

14.30 - зустріч з представниками Пенсійного фонду України стосовно стану реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та подальших кроків у розвитку пенсійної системи


 

6 грудня

 

 11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

5 грудня

 

11.00 – участь у Національному форумі «Трансформація України» за участю представників громадянського суспільства, членів українського Парламенту, представників Уряду і бізнесу, зарубіжних експертів і послів, голів дипломатичних місій міжнародних організацій, високопоставлених представників українського духовенства, а також відомих громадських діячів.

 

 14.00 – участь у прес-конференції в ІА «Укрінформ» на тему: «Профспілки за соціальний Держбюджет-2018».

 

 

4 грудня

 

9.00 - Проведення апаратної наради з питань підготовки до інформаційного пікетування органів державної влади та виконання вимог профспілок у проекті Держбюджету-2018

 

12.00 – проведення наради всеукраїнських профспілок, профоб’єднань м. Києва, Київської обл. та апарату ФПУ з питань підготовки до інформаційного пікетування органів державної влади

 

1 грудня

 

16.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України.

 

30 листопада

 

8.00 - участь у зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі з представниками профспілок - членами СПО об'єднань профсплок з питань бюджетного процесу..    

 

11.00 – участь у VI З’їзді Профспілки працівників зв’язку України

 

 

29 листопада

 

11.00 – участь у Пленумі Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

28 листопада

 

 

16.00 – робоча зустріч з Першим віце-прем'єр-міністром України Степаном Кубівим з питань врахування профспілкових пропозицій у проекті Держбюджету на 2018 рік

 

27 листопада

 

Голова ФПУ Григорій Осовий відмінив робочу поїздку для участі у роботі Генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок у Брюсселі 29 листопада - 2 грудня ц.р. через необхідність постійного контролю за виконанням протокольних рішень і доручень за результатами зустрічі керівників профспілок з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом 7 листопада ц.р., активну участь профспілок у бюджетному процесі та у зв'язку з рішенням Президії ФПУ про проведення профспілкових акцій на підтримку своїх вимог до Державного бюджету на 2018 рік

 

27 листопада

 

9.00 - нарада із заступниками Голови ФПУ

 

12.00 - участь у засіданні Президії ФПУ

 

22 - 25 листопада

 

Участь у Міжнародній тристоронній конференції Міжнародної асоціації соціально-економічних рад та подібних інституцій "Соціальний діалог та майбутнє сфери праці" (Афіни, Греція)

 

16 листопада

 

10.00 – проведення засідання робочої групи з підготовки вимог до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України й координації роботи з підготовки і проведення акції

 

14.00 – участь у нараді керівників профоб’єднань щодо утворення нового СПО об’єднань профспілок

 

14.30 – проведення Засідання СПО об’єднань профспілок

 

15 листопада

 

09.30 – участь у засіданні Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

16.00 - участь у засіданні круглого столу на тему «Запровадження загальнообов’язкового соціального медичного страхування в Україні»

 

14 листопада

 

11.00 – участь у засіданні Центральної ради Профспілки машинобудівників та приладобудівників України: «Про завдання виборних органів Профспілки у колективно-договірній кампанії 2018 року».

 

13 листопада

 

09.00 – проведення апаратної наради за участю заступників Голови ФПУ та керівників структурних підрозділів апарату ФПУ

 

10.30 – проведення наради з питань тактики подальших дій ФПУ стосовно забезпечення соціально-економічних та трудових прав громадян

 

15.30 - участь у загальнонаціональній презентації результатів комплексного дослідження: «Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва»


 

9 листопада

 

 

09.30 – участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні», м. Львів, Львівський національний університет ім. І. Франка

 

 
 

8 листопада

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

14.30 - участь у круглому столі на тему: «Соціальний діалог як інструмент взаємодії громадянського суспільства і держави»

 

 

 

7 листопада

 

 

 

11.00 – участь у зустрічі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б.

 

 

 

6 листопада

 

 

 

11.00 – проведення наради з керівниками членських організацій ФПУ щодо підготовки до зустрічі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б.

 

 

 

13.00 – участь у нараді керівників профоб’єднань–суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

 

 

14.30 – проведення апаратної наради з питань підготовки до зустрічі з Гройсманом В.Б., Міжнародної науково-практичної конференції та Всеукраїнської акції профспілок 14 листопада ц.р.

 

 

3 листопада

 

 

09.30 – участь у селекторній нараді в ПАТ "Укртелеком" з керівниками регіональних профоб’єднань профспілок з питань проведення акції протесту ФПУ 14 листопада ц.р.

 

 

2 листопада

 

Участь у VI-й Обласній звітно-виборчій конференції Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок

 

1 листопада

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

14.30 – участь у нараді керівників профоб’єднань – суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

 

30 жовтня

 

9.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ

 

27 жовтня

 

 

 

10.00 – участь у зустрічі за участю керівників членських організацій, експертів, представників наукових та громадських організацій, центральних органів виконавчої влади, роботодавців з обговорення державної політики цін і тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги. Шляхи можливого зниження цін і тарифів для побутових та промислових споживачі

 

 

 

23-26 жовтня

 

 

 

Участь у роботі 28-го Конгресу Американської Федерації праці – Конгресу виробничих профспілок

 

 

20-26 жовтня

 

 

Участь у роботі 28-го Конгресу Американської Федерації праці – Конгресу виробничих профспілок (м. Сент-Луїс, США)

 

 

19 жовтня

 

10.00 – участь у VІ з’їзді Профспілки працівників газових господарств України

 

18 жовтня

 

10.30 – участь у Національному форумі з охорони здоров’я «За здорову націю»

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

13 жовтня

 

 

 

11.00 – участь в урочистій церемонії нагородження переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці».

 

 

 

12 жовтня

 

Участь у засіданні ради Федерації профспілок Черкаської області: «Про роботу членських організацій області щодо соціально-економічного захисту профспілок»

 

11 жовтня

 

10.00- участь у прес-конференції в ІА "Укрінформ" з підбиття підсумків вересневої Всеукраїнської акції протесу Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

10 жовтня

 

13.30 – проведення наради керівників профоб’єднань-суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

14.30 – участь у засіданні СПО об’єднань профспілок (відповідно до Угоди про СПО об’єднань профспілок від 08.09.2017)

 

15.30 – участь засіданні СПО об’єднань профспілок (відповідно до Угоди про СПО об’єднань профспілок від 04.09.2012)

 

9 жовтня

 

9.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ

 

15.00 – робоча зустріч з Міністром соціальної політики Андрієм Рєвою

 

 

6 жовтня

 

 

10.00 - участь у засіданні Комітету НТСЕР з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин

 

 

11.00 – участь у роботі Пленуму Центрального комітету Профспілки працівників культури України «Про актуальні питання подальшого розвитку галузей культури в умовах державного реформування».

 

 

5 жовтня

 

 

10.00 – участь у засіданні Президії Федерації профспілок України

 

 

4 жовтня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

14.30 – участь у засіданні круглого столу «Гідна праця – продуктивна зайнятість, достойна зарплата, сучасні безпечні робочі місця», присвяченому 7 жовтня – Всесвітньому дню дій за гідну працю

 

 

3 жовтня

 

 

14.00 - участь у засіданні Ради Федерації роботодавців України, присвяченій 15-річчю заснування ФРУ та участь у дискусії «Світ можливостей: місце України»

 

 

 

2 жовтня

 

 

 

9.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ з питань підготовки до Президії ФПУ 5 жовтня ц.р.

 

 

 

14.30 - участь у Круглому столі: «Ініціативи у сфері охорони здоров’я в Україні для забезпечення якісної і доступної медичної допомоги»

 

28 вересня

 

10.00 - участь у дискусії у КМУ на тему: «Прогноз 2017 – 2020: альтернативні сценарії розвитку»

 

27 вересня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

26 вересня

 

10.00 - Засідання Робочої групи з підготовки плану дій профспілок щодо забезпечення соціально-економічного захисту працюючих в умовах реформ

 

25 вересня

 

9.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ з питань порядку денного засідання Президії ФПУ 5 жовтня ц.р.

 

11.00 – участь в урочистих Зборах Ради Організації ветеранів України, приурочених до Міжнародного Дня громадян похилого віку,  Дня ветерана - 1 жовтня

 

12.00 - засідання Консультативної ради при Голові ФПУ

 

 

17-20 вересня

 

 

Участь у 10-ї Літній школі Панєвропейської регіональної ради (м. Стокгольм, Швеція)

 

 

14-16 вересня

 

 

Участь у 13-у з’їзді Об’єднання профспілок Грузії (м. Тбілісі, Грузія)

 

 

 

11-13 вересня

 

 

Участь у регіональній конференції Бюро з питань діяльності трудящих Міжнародної організації праці «Майбутнє праці» (м. Баку, Азербайджан)

 

10 серпня

 

Голова ФПУ Г.В.Осовий перебуває у відпустці з 10 серпня до 11 вересня ц.р. Обовязки Голови ФПУ під час його віплустки виконує заступник Голови ФПУ В.В.Саєнко. Телефон приймальної - 284 - 31 - 50.

 

9 серпня

 

11.00 - Участь у засіданні Кабінету Мінстрів України. 

 

 

8 серпня

 

10.00 - Участь у засіданні Президії ЦК профспілки працівників охорони здоров'я України

 

7 серпня 

 

9.00 - нарада з заступниками Голови ФПУ.

 

27 липня

 

15.00 - участь у нараді керівництва ФПУ, Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок, Профспілки працівників агропромислового комплексу України щодо створення СПО профспілок в агропромисловому комплексі

 

26 липня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

24-25 липня

 

Участь у стратегічній сесії Української сторони Платформи громадянського суспільства та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

 

 

20 липня

 

 

15.00 - участь у круглому столі з питань розвитку промислового комплексу та забезпечення зайнятості населення

 

19 липня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

18 липня

 

 

 

10.00 – проведення фахової наради за участю представників членських організацій ФПУ з питань напрацювання пропозицій до законопроекту щодо Пенсійної реформи

 

 

 

11.00 – участь в урочистому засіданні Кабінету Міністрів України, присвяченому 100-річчю Уряду України

 

 

17 липня

 

 

12.00 – участь у засіданні Президії НТСЕР

 

13-15 липня

 

Участь у Школі громадської синергії (м. Чернігів)

 

11 липня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

9.00 – участь у форумі-семінарі за участі керівників суб’єктів господарювання майнового комплексу ФПУ

 

10 липня

 

14.30 – участь у засіданні СПО об’єднань профспілок

 

14.00 – проведення наради керівників профоб’єднань-суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

11.00 – проведення засідання Консультативної ради при Голові ФПУ

 

 

6 липня

 

 

13.00 - 14.00 - участь у програмі «На слуху» у прямому ефірі радіо «Ера-FM» (Київ - 96.0)

 

 

4 липня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

15.00 - участь у засіданні тристороннього круглого столу з обговорення проекту пенсійної реформи, організованого за сприяння Національного координатора МОП в Україні.

 

3 липня

 

09.30 - зустріч з Директором програм Центру солідарності АФП-КВП –Тристаном Масатом

 

11.30 - 3устріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини – Валерією Лутковською

 

 

29 червня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

14.00 – проведення консультативної наради у рамках СПО об’єднань профспілок з актуальних питань профспілкової діяльності

 

26 червня

 

9.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ з питань з питань опрацювання рішень Президії ФПУ 22 червня

 

15.00 - робоча нарада з питань співпраці Федерації профспілок України та Академії праці, соціальних відносин і туризму

 

 

23 червня

 

 10.00 – участь у роботі Пленуму ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості «Про Концепцію реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року та стан переговорів щодо внесення змін і доповнень до Галузевої угоди»

 

 

 

22 червня

 

 

 

11.00 – проведення засідання Президії Федерації профспілок України

 

 

 

21 червня

 

 

 

Участь у VIII звітно-виборній конференції Ради профспілок Івано-Франківської області

 

 

16 червня

 

 

12.00 - зустріч з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Климпуш-Цинцадзе І.О

 

 

15 червня

 

10.00 – участь у засіданні круглого столу «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації. Практичний досвід захисту працівників через колективний договір»

 

 

14 червня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

13 червня

 

 

 

11.00 – участь у III-му засіданні Ради Міськпрофради «Про завдання Київської міськпрофради та її членських організацій в умовах децентралізації влади та утворення об’єднаних територіальних громад»

 

 

 

12 червня

 

 

9.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ з питань підготовки до засідання Президії ФПУ 22 червня ц.р.

 

5-9 червня

 

Участь у роботі 106-ї Міжнародної конференції праці (м. Женева, Швейцарія).

 

 

31 травня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

30 травня

 

11.00 – участь у роботі VII Пленуму Центрального Комітету Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України «Про поточну ситуацію в сфері захисту прав і інтересів членів профспілки» (м.Дніпро)

 

29 травня

 

10.00 – участь у засіданні Керівного комітету дансько-українського проекту

10.30 – участь у засіданні профспілкової сторони НТСЕР

12.00 - участь у засіданні НТСЕР

 

25-26 травня

 

 

Участь в урочистих заходах з нагоди 40-ї річниці від дня утворення Укрнафтогазпрофспілки (смт. Донець, Харківська область)

 

 

24 травня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

23 травня

 

 

10.00 – участь у круглому столі на тему: «Гендерна рівність у світі праці. Розширення економічних прав і можливостей жінок: у контексті європейської стратегії України та змін у сфері праці»

 

 

 

12.30 – участь у прес-конференції керівників СПО об’єднань профспілок України щодо позиції профспілок стосовно проведення пенсійної реформи

 

22 травня

 

11.00 – участь у нараді керівників всеукраїнських профспілок з питань пенсійної реформи

 

17-19 травня

 

 

Участь у 4-й зустрічі Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС  м. Брюссель (Бельгія)

 

 

17 травня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

16 травня

 

 

 

14.00 – проведення наради керівників профоб’єднань - суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

 

14.30 – участь у засіданні СПО об’єднань профспілок

 

 

09.30 - Участь у експертному семінарі «Реформування системи охорони здоров’я у контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС»

 

 

 

15 травня

 

 

9.00 – проведення апаратної наради з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ

 

 

 

12.45 – участь у робочій зустрічі керівників Сторін НТСЕР від профспілок та роботодавців з питань підготовки до засідання Національної ради

11 травня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

3 травня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

1 травня

 

09.00-12.00 – участь у ході-мітингу профспілкового активу в знак солідарності трудящих і відзначення свята 1 Травня

 

 

28 квітня

 

 

10.30 - участь у ході та покладанні квітів до меморіального каменю на Алеї загиблим на виробництві (парк «Відрадний», м. Київ)

 

 11.30 - участь у фінальній церемонії нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

 

27 квітня

 

 

09.30 - участь у засіданні круглого столу «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»

 

14.00 - участь у брифінгу «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»

 

 

 

26 квітня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

13.00 – участь у засіданні Центрального комітету Профспілки працівників охорони здоров’я «Про хід проведення реформ у системі охорони здоров’я України»

 

 

25 квітня

 

 

10.00 – участь у засіданні Ради Федерації профспілок України

 

 

24 квітня

 

 

10.30 – участь у засіданні Президії Федерації профспілок України

 

17- 21 квітня

 

Участь у засіданні Виконавчого комітету Пан'європейської регіональної ради (м.Брюсель - Бельгія)

 

 

13 квітня

 

 

12.00 - участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

 

 

12 квітня

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

10 квітня

 

 
 

9.00 – 12.00 – проведення пікету профспілок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

 

 

6 квітня

 

11.00 - участь у Пленумі Центральної ради Профспілки працівників соціальної сфери України: «Про реалізацію статутних завдань щодо соціально-економічного захисту членів профспілки та роботу виборних органів організаційних ланок в умовах фінансової та адміністративної децентралізації»

 

15.00 - участь у зустрічі з народними депутатами України з обговорення питання запровадження накопичувальної пенсійної системи

 

5 квітня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України;

 

 

4 квітня

 

09.00 – Нарада з керівниками всеукраїнських профспілок, профоб’єднань м. Києва та Київської області з обговорення готовності профспілкових організацій до всеукраїнської та територіальних акцій протесту (пікетів)

 

3 квітня

 

10.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України;

 

14.00 – проведення круглого столу на тему: «Про подальші кроки удосконалення пенсійної системи в Україні»

 

16.00 – участь у зібранні повноважних представників репрезентативних профоб’єднань

 

31 березня

 

11.00 – участь в урочистому засіданні УСПП, присвяченому 25-ї річниці з дня створення організації

 

 

30-31 березня

 

Участь у конференції, що проводить Фонд Фрідріха Еберта, на тему: «Політика в сфері мінімальної заробітної плати в Україні – шанс на справедливий перерозподіл та зростання?»

 

 

29 березня

 

14.00 – робоча зустріч з керівником проекту «Інтерактивні комунікаційні системи» Плевою П.В.

 

11.30-12.20 – участь у прес-конференції в УНІАН на тему: «Гідність для українських працівників - фундаментальні права та гідна праця»

 

 

28-29 березня

 

Робота по програмі перебування у м. Києві спільної місії Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) та Глобальної профспілки «IndustriALL»

 

 

27 березня

 

11.00 – проведення робочої наради з питань роботи майнового комплексу ФПУ

 

24 березня

 

 

10.00 - участь у VI З’їзді Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України

 

 

23 березня

 

 

 

17.00 - участь у публічній дискусії «Чи можливі в Україні страйки?»

 

 

 

10.00 - участь у засіданні Асамблеї української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

 

 

 

22 березня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 

20 березня

 

 

 

13.00 - зустріч з членами Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України

 

 

 

09.00 – апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів та заступниками Голови ФПУ

 

 

17 березня

 

Участь у заходах, приурочених 100- річчю з часу початку Української революції та дня утворення Української Центральної Ради

 

 

16 березня

 

 

10.00 - проведення засідання Президії Федерації профспілок України

 


15
березня

 


11.00 - проведення засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань фінансової роботи та бюджету

 

14.30 - участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

16.30 - участь у нараді у Першого віце-прем'єр-міністра України Степана Кубіва з майнових питань

19.00 - проведення зустрічі з керівниками територіальних профоб'єднань 

 

 

14 березня

 


14.00 - проведення Консультативної ради при Голові ФПУ 

 

16.30 - зустріч з Першим віце-прем'єр-міністром України Степаном Кубівим


18.00 - Консультації щодо Проекту Трудового кодексу України в 
Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

 

13 березня 

 


14.00 - проведення наради керівників профоб'єднань - суб'єктів Угоди про утворення СПО об'єднань профспілок, членів Консультативної ради при Голові ФПУ

 

2 - 3 березня

 

 

 

Участь у Третій Національній конференції в рамках Дансько-українського проекту на тему «Стан та перспективи розвитку соціального діалогу на регіональному та місцевому рівнях» (м. Чернігів)

 

 

 

2 березня

 

 

 

11.00 - участь у засіданні колегії Міністерства соціальної політики України

 

 

28 лютого

 

 

16.00 – участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

 

 

27 лютого

 

 

 

09.00 – участь в апаратна нараді з питань підготовки до засідання Президії ФПУ

 

 

24 лютого

 

10.00 – участь у засіданні профспілкової сторони НТСЕР

13.00 – участь у засіданні НТСЕР за участю Прем’єр-міністра України В.Гройсмана

 

22 лютого

 

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

16.00 - зустріч з експертами МОП Драганом Радічем та Фарідою Хегазі

 

20 лютого

 

 

09.00 – участь в апаратна нараді з питань підготовки до Президії ФПУ

 

12.00 - зустріч з міжнародним секретарем Австрійської федерації профспілок Маркусом Стромаєром

 

14.30 – участь у Круглому столі на тему: «Реформа оплати праці. Перші результати та подальші дії»

 

 17 лютого

 

 

Участь у днях Федерації профспілок України у Житомирській області

 

16 лютого

 

10.00 - участь у засіданні Координаційної ради проекту «Громадська синергія»

 

 

15 лютого

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету Міністрів України

 

 

 14 лютого

 

14.00 - нарада керівників профоб’єднань-суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

14.30 – участь у засіданні СПО об’єднань профспілок

 

 

13 лютого

 

 

09.00 - нарада Голови ФПУ та заступників Голови ФПУ

 

6 - 10 лютого

 

 

Участь у зустрічі високого рівня профспілок з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Світового банку (м. Вашингтон, США)

 

 

6 лютого

 

 

10.00 - участь у нараді керівників профоб’єднань-суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок

 

3 лютого

 

14. 00 - участь у робочій нараді профактиву ФПУ з Першим Віце-прем’єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим

 

12.00 - участь у засіданні Української сторони Платформи громадянського суспільства

 

2 лютого

 

16.30 - зустріч зі старшим спеціалістом МОП з умов праці та гендерної рівності Маріко Учі щодо гідної праці

 

1 лютого

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

 

29 - 31 січня

 

 Робоча поїздка до м. Одеса, участь в урочистостях з нагоди відзначенні 25-річчя від дня створення Профспілки робітників морського транспорту України, зустрічі з трудовими колективами Одещини

 

26 січня

 

15.00 – 17.00 - зустріч з юристами-практиками та науковцями, які працюють у сфері прав людини зокрема у сфері трудового права та захисту прав вразливих категорій населення

 

14.00 - участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

25 січня

 

 11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

24 січня

 

 15.00-16.00 - участь у координаційній зустрічі Європейської профспілкової мережі для роботи з міжнародними фінансовими установам

 

14.00 – участь у засіданні Президії НТСЕР

 

 

23 січня

 

 11.00 – участь у консультативній нараді щодо захисту трудових прав працівників у зв’язку із законодавчими змінами у сфері оплати праці

 

09.00 – участь у апаратній нараді із заступниками Голови ФПУ

 

19 січня

 

16.00 - Зустріч з представниками АПСВТ – авторами проекту посібника по соціальному діалогу

 

18 січня

 

11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

 

17 січня

 

 14.00 - зустріч з представниками Датської консалтингової компанії «Тана Копенгаген», присвячена питанням стану ринку праці, зайнятості та розвитку професійних навичок в Україні

 

11.00 - участь у нараді керівників структурних підрозділів з питань підготовки цільових пріоритетів і завдань ФПУ на 2017 рік

 

10.00 - участь у спільному засіданні Комітету з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин і Комітету з питань соціальної та гуманітарної політики НТСЕР

 

 

16 січня

 

 09.00 – участь у апаратній нараді із заступниками Голови ФПУ

 

 

12 січня

 

 11.00 - участь у нараді керівників структурних підрозділів з питань підготовки цільових пріоритетів і завдань ФПУ на 2017 рік, навчання працівників апарату та підготовки і участі у написанні проектів документів

 

11 січня

 

  11.00 - участь у засіданні Кабінету міністрів України

 

 

10 січня

 

 16.00 – участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної зарплати

 

 

3 січня

 

09.00 – робоча нарада із заступниками Голови ФПУ

 


[ Детальніше... ]

13 липня 2018

СОЦІАЛЬНІ ПАРТНЕРИ ВІДНОВЛЮЮТЬ РОБОТУ ФОНДІВ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

8r1kOl6rnd915new9oD2

Спеціальна тристороння робоча група з представників профспілок, роботодавців та Мінсоцполітики має до осені напрацювати законопроект, що відрегулює роботу Фондів соціального страхування. Таке рішення прийнято на засіданні Спільного представницького органу обʼєднань всеукраїнських профспілок. Його підтримали також Міністр соціальної політики Рева А.О. та Голова СПО роботодавців Олійник Д.М.

 

Понад дві години тривало чергове засідання СПО обʼєднань профспілок. Основне питання – розблокування роботи Фонду соціального страхування України та Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

 

Зіткнувшись з ігноруванням думки профспілок, як представників застрахованих осіб, під час прийняття правлінням Фонду соціального страхування принципово важливих рішень у червні ц.р., СПО обʼєднань профспілок повідомив Премʼєр-міністра Гройсмана В.Б. про припинення роботи профспілкової сторони у правліннях страхових фондів до забезпечення законних інтересів представників застрахованих осіб.

 

Профспілки наполягали на припиненні прийняття рішень органами фондів без врахування позиції хоча б однієї сторони. Колегіальні рішення мають право на життя лише тоді, коли вони прийняті при рівній участі всіх трьох суб’єктів управління. Це – головний принцип соціального діалогу і тристороннього управління державним соціальним страхуванням.

 

«Ми потрапили в ситуацію, коли профспілки, як єдиний представник застрахованих осіб у Фонді соціального страхування, фактично залишився поза розглядом і прийняттям рішень з важливих для людей питань. Це нонсенс. Я маю досить жорстку позицію – необхідно приступити до напрацювання законодавчих змін, які дозволять відновити тристоронню співпрацю в питаннях управління ФССУ. Цього разу ми обговорили ситуацію на засіданні Спільного представницького органу профспілок разом з профільним Міністром та Головою СПО роботодавців і після аналізу цілої низки, як з'ясувалося, безпідставних звинувачень у профспілковий бік, знайшли конструктивне рішення. Невідкладно створюємо тристоронню робочу групу і напрацьовуємо законодавчі зміни, які дозволять захистити права представників застрахованих осіб в органах фондів» ‒ говорить Голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

 

Після 4 квітня 2017 року, коли профспілкова сторона почала головувати у Фонді соцстрахування, за короткий проміжок часу вдалося скороти видатки фонду на другорядних напрямках на 450 млн. грн. і водночас на 34% збільшити кількість надаваних важливих громадянам соціальних послуг. Адже мільйони застрахованих громадян справедливо розраховують на безперебійні виплати та надання послуг, підвищення рівня соціальних гарантій в умовах постійного подорожчання вартості життя (товарів першої необхідності, житлово-комунальних послуг, медикаментів, проїзду у транспорті).

 

Однак, навіть за таких обставин нам продовжують закидати надумані звинувачення. Зокрема з уст Міністра прозвучало, що правління ФССУ поставило за мету розпродати окреме належне йому майно. Хоча йшлося лише про продаж майнових прав в «Укрпрофоздоровниці» та «Укрпрофтурі», щоб позбавитись від не профільних господарських активів і зосередитись на страховій діяльності.

 

«Дискусії щодо цих акцій тривають останні 4 чи 5 років. І хоча мова йде про те, що купити ці акції можуть тільки самі акціонерні товариства «Укрпрофоздоровниця» чи «Укрпрофтур», дехто продовжує маніпулювати словом «реалізація» нібито йдеться про розпродаж реального майна мало не приватним особам» ‒ наголосив Володимир Саєнко.

 

Отже, після предметного обговорення і досягнення консенсусу сторін СПО обʼєднань профспілок визначив своїх представників до тристоронньої робочої групи, які приступають до роботи разом з представниками роботодавців та Мінсоцполітики. Вони мають до 1листопада напрацювати новий законопроект, який усуне вказані юридичні колізії.

 

Окрім того, представники профспілок порушили питання підвищення обґрунтованості прийняття рішень органами страхових фондів, зокрема збільшення чисельності представників сторін у правлінні Фонду соціального страхування, відновлення наглядових рад у всіх фондах, внесення до регламенту та статуту Фонду соцстраху змін, які не допускатимуть ухвалення рішення правлінням менше ніж половиною голосів від кожної зі сторін.

 

«Якщо ми дотримуємось принципів тристороннього соціального діалогу, то маємо поважати позиції один одного і створювати такі умови, щоб без згоди однієї зі сторін принципові рішення не приймалися, щоб обґрунтована незгода будь-якої сторони під час вирішення життєво важливих для людей питань не сприймалася двома іншими як блокування роботи фондів. Повинно стати нормою ‒ якщо ми рівноправні, то ми дійсно рівні у правах. Соціальний діалог – це все-таки спільна робота на конкретний необхідний людям результат, а не внутрішня суперечка, коли іноді доходить до того, що запалі управлінських амбіцій двоє беруться бити третього. І не будемо забувати головного − все це необхідно для того, щоб гарантовано підтримати українські родини в скрутних умовах (хвороба, виробнича травма чи професійне захворювання, інвалідність, безробіття), тобто забезпечити всім застрахованим громадянам встановлені законом страхові виплати та соціальні послуги» − резюмував Голова правління ФССУ.

 


[ Детальніше... ]

Україна – ЄС. Реалізації Угоди про асоціацію – новий імпульс

 

 Б

 

З ініціативи Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС відбулась чергова робоча зустріч її представників з Віце-Прем‘єр-Міністром України Іванною Климпуш-Цинцадзе щодо порядку денного участі громадянського суспільства в процесі євроінтеграції.

 

 Члени  УС ПГС Україна – ЄС проінформували  Віце-Прем‘єр-Міністра України про хід та підсумки виборчого процесу в УС, про ті проблеми, які турбують громадськість і потребують обговорення і вирішення за участю органів виконавчої влади.

 

Як зазначив член УС ПГС,  Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий,  члени делегації від профспілкової сторони запропонували для розгляду низку актуальних питань.

 

Зокрема координатор робочої групи №4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я». УС ПГС, голова Профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв проінформував про аналіз, який проведено стосовно таких гострих питань:

 

- реформа заробітної плати як відповідь на найгостріші виклики для країни (трудова міграція і збереження трудового потенціалу, підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги, пенсійна реформа тощо)
- залучення регіональних громад і влади до виконання Угоди про асоціацію в частині захисту довкілля;
- соціальний захист населення в процесі реформи енергетичного сектору;
- контроль за виконанням декларацій Платформи громадянського суспільства;
- пріоритетний порядок денний держави з євроінтеграції.

 

Представник профспілок наголосив, що ці напрацювання будуть передані Національної тристоронньої соціально – економічної раді.

 

Продовжуючи цю важливу тему, Голова ФПУ Григорій Осовий  акцентував увагу на тому, що питання збереження та розвитку трудового потенціалу розглядалось на останньому засіданні НТСЕР. Ініціаторами та організаторами цього розгляду виступили сторони профспілок та роботодавців. Відбулась плідна, конструктивна дискусія, напрацьовані відповідні пропозиції та рекомендації.

 

Профспілковий лідер наголосив на тому, що у вирішені питань соціально - економічного розвитку, захисту прав та інтересів працюючих влада має не тільки прислуховуватися до профспілок, як представників та захисників людей праці, вона має вести з ними діалог, як з соціальними партнерами і спільно вирішувати гострі питання.

 

У зв’язку з цим Григорій Осовий проінформував Іванну Климпуш-Цинцадзе про те, що саме ці питання знаходяться у центрі уваги 20-го саміту Україна-ЄС в Брюсселі.

 

Додамо, що на цьому саміті профспілки України та Європи схвалили спільну заяву, у якої вважають, що необхідно вжити невідкладних заходів щодо поліпшення соціально-економічної ситуації в країні, підвищення ефективності соціального діалогу, дотримання основоположних конвенцій МОП. Текст заяви можна подивитись тут:  =http://fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/14297-spilna-zayava-evropejskikh-ta-ukrajinskikh-profspilok-pro-prava-profspilok

 

Особливий акцент Голова Федерації профспілок зробив на порушенні прав працюючої людини та законних прав профспілок, які виконують правозахисні функції. Він заявив: якщо Уряд і Верховна Рада належне не зреагуюють, то доведеться подавати скаргу в МОТ, залучати моніторингову місію та звертатися за захистом до Європейського суду з прав людини.

 

При цьому профспілковий лідер наголосив: Федерація профспілок України, її членські організації прагнуть розвивати справжній, конструктивний, реальний соціальний діалог. Але вони активно захищали і надалі будуть захищати законні права та інтереси людини праці та профспілок.

 

 

 

НАША ДОВІДКА. Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підписаної у березні 2014 року, з метою інформування представників громадянського суспільства про хід виконання Угоди та врахування їхнього внеску в реалізацію Угоди створено Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Вона складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого боку, і є форумом для проведення зустрічей та обміну думками.

 

З лютого 2016 по лютий 2017 року Голова ФПУ Григорій Осовий  очолював Українську сторону Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Вперше увагу громадянського суспільства вдалося привернути до проблематики трудових відносин в Україні. На засіданнях Платформи за безпосередньої активної участі представників профспілок були прийняті Спільні декларації, що містять конкретні рекомендації, у тому числі і з соціально-економічних та трудових питань, стосовно виконання Угоди про асоціацію. Завдяки наполяганню членів УС ПГС від профспілок була досягнута домовленість про включення питання дотримання прав профспілок в Україні до порядку денного наступного засідання Платформи громадянського суспільства, яке відбудеться у листопаді 2018 року у Києві.

 

 

 

На фото: 

 

Співголови Платформи - Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та член Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) Альфредас Йонушка, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 8-9 листопада 2016 р. у Києві під час проведення двостороннього засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС).

 

 

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

12 липня 2018

Український шахтар не має бути бідним і голодним

 

А

 

У суспільстві, засобах масової інформації, профспілками перед органами державної влади постійно піднімається питання про заборгованість із виплати заробітної плати шахтарям. Не перший місяць проводяться акції протесту, походи на Київ,  мітинги голодних людей під стінами парламенту та Кабміну, перекриття важливих транспортних артерій. З важливою них вимогою – повернути чесно зароблені кошти їм і їхнім сім’ям.

Про скрутне становище шахтарів та несправедливість щодо оцінки та важливості їхньої праці для всього суспільства і пріоритетності вирішення цього питання неодноразово вступаючи в дискусії у владних кабінетах наголошував Голова ФПУ, Голова спільного представницького органу профспілок Григорій Осовий вимагаючи, як це було на засідання Уряду 4 липня ц.р., дати термінові доручення для ліквідації заборгованості, яка накопичувалася протягом останніх трьох місяців. Такі доручення були надані Прем’єром урядовцям. Кошти пішли шахтарям. Але чи надовго їх вистачить? Адже на державну підтримку шахт у державному бюджеті країни передбачено лише біля 1 млрд, тоді як  за оцінкою профспілок потрібно 2,8 млрд. грн.

До цієї проблеми Голова ФПУ привернув увагу Голови уряду і під час робочої зустрічі. Він наголосив, що криза  державних вугільних підприємств, а їх залишилося всього 33, - це системне питання, яке потребує невідкладного  кардинального вирішення з боку Уряду і профільного міністерства. І додав, що профспілки готові долучитися до  цієї справи. А вугільники в умовах, яких вони працюють заслуговують не лише на шану і повагу в суспільстві, а й гідну оплату праці з боку держави як роботодавця.  Український шахтар не має бути бідним і голодним, і працювати у себе на Батьківщині.

Завдяки принциповій позиції ФПУ, галузевої профспілки (Віктор Турманов), згідно з наданими дорученнями Прем’єром, під тиском шахтарських колективів, які боролися за погашення заборгованості під стінами парламенту і Кабміну  Міністерством фінансів України було виділено 324 млн. грн. на погашення заборгованості з заробітної плати шахтарів за травень ц.р.

На черговому засіданні Уряду  11 липня ц.р. у своєму виступі Прем’єр підняв тему заборгованості у вугільній сфері. « Я вважаю, що тут є багато промахів. І в державному секторі, у вугледобувному, нам потрібно дуже серйозно зробити міністерству, міністру "роботу над помилками", подивитися, де були проблеми, та спільно з шахтарями, профспілками прийняти правильні управлінські рішення для того, щоб галузь виходила з кризи. Вона в кризі знаходиться вже десятиріччями. Так далі бути не може.

          Гірники ні в чому не винні, вони мають отримати плату за свою роботу. Ми можемо це дотувати через бюджет, але це несправедливо по відношенню до інших професій, я маю на увазі дотувати.

         Тому ми маємо знайти механізм для самодостатності роботи. Але зараз, якщо створені борги, треба, Мінфін, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, знаходити механізми для того, щоб, з одного боку, погашати борги, а з іншого – не допускати створення нових. Це дуже важливо», - зазначив він.

Федерація профспілок України продовжує боротьбу за права шахтарів. 

 

      Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ- ДЕРЖПРАЦІ: СПІВПРАЦЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

 

Д

 

11 липня у Держпраці підписано Угоду між Федерацією профспілок України та Державною службою України з питань праці, щоб спільними зусиллями  забезпечити конституційні права громадян на належні, безпечні та здорові умови праці. Угода також має забезпечити дотримання роботодавцями  прав і гарантій застрахованих осіб, постраждалих на виробництві.

 

У цьому документі ставиться за мету збільшення кількості та покращення якості робочих місць з гідними та безпечними умовами праці і фокусується увага на посиленні ефективності державного нагляду і громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства.

 

В урочистій обстановці Голова ФПУ Григорій Осовий і Голова Держпраці Роман Чернега підписали Угоду і зробили виступи.

Минулого разу ми підписували Угоду у профспілкових стінах, цього разу – у стінах нашої Держпраці, - сказав Роман Чернега. – це теж приклад нашого партнерського паритету та рівноправ’я у спільних діях, у співпраці та співробітництві.  Я дуже сподіваюсь, що коли ми будемо обговорювати якісь проміжні результати, ми завжди будемо зазначати таке взаєморозуміння та співпрацю».

Взявши слово, Голова ФПУ Григорій Осовий, наголосив: «У нас спільні цілі, спільні завдання. Бо життя, безпека, здров’я людей – це найвищі цінності, якими ми опікуємося спільно. Ви – з боку держави, ми – здійснюємо громадський контроль. Тому бажання до співпраці виникає об’єктивно – із спільності тієї роботи, яку можна і треба нам здійснювати для людей, їх прав та інтересів».

Підписана Угода буде доведена до відома членських організацій та задіяно механізм щодо  її реалізації в інтересах членів профспілок.

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

Д1

 

 

 

Д2

 

 

Д3

 

 

 

 

Д5

 

 

 

 

 

 

  

 

[ Детальніше... ]

Україна – ЄС. Реалізації Угоди про асоціацію – новий імпульс

 

 Б

 

З ініціативи Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС відбулась чергова робоча зустріч її представників з Віце-Прем‘єр-Міністром України Іванною Климпуш-Цинцадзе щодо порядку денного участі громадянського суспільства в процесі євроінтеграції.

 

 Члени  УС ПГС Україна – ЄС проінформували  Віце-Прем‘єр-Міністра України про хід та підсумки виборчого процесу в УС, про ті проблеми, які турбують громадськість і потребують обговорення і вирішення за участю органів виконавчої влади.

 

Як зазначив член УС ПГС,  Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий,  члени делегації від профспілкової сторони запропонували для розгляду низку актуальних питань.

 

Зокрема координатора робочої групи №4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я». УС ПГС, голова Профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв проінформував про аналіз, який проведено стосовно таких гострих питань:

 

- реформа заробітної плати як відповідь на найгостріші виклики для країни (трудова міграція і збереження трудового потенціалу, підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги, пенсійна реформа тощо)
- залучення регіональних громад і влади до виконання Угоди про асоціацію в частині захисту довкілля;
- соціальний захист населення в процесі реформи енергетичного сектору;
- контроль за виконанням декларацій Платформи громадянського суспільства;
- пріоритетний порядок денний держави з євроінтеграції.

 

Представник профспілок наголосив, що ці напрацювання будуть передані Національної тристоронньої соціально – економічної раді.

 

Продовжуючи цю важливу тему, Голова ФПУ Григорій Осовий  акцентував увагу на тому, що питання збереження та розвитку трудового потенціалу розглядалось на останньому засіданні НТСЕР. Ініціаторами та організаторами цього розгляду виступили сторони профспілок та роботодавців. Відбулась плідна, конструктивна дискусія, напрацьовані відповідні пропозиції та рекомендації.

 

Профспілковий лідер наголосив на тому, що у вирішені питань соціально - економічного розвитку, захисту прав та інтересів працюючих влада має не тільки прислуховуватися до профспілок, як представників та захисників людей праці, вона має вести з ними діалог, як сз соціальними партнерами і спільно вирішувати гострі питання.

 

У зв’язку з цим Григорій Осовий проінформував Іванну Климпуш-Цинцадзе про те, що саме ці питання знаходяться у центрі уваги 20-го саміту Україна-ЄС в Брюсселі.

 

Додамо, що на цьому саміті профспілки України та Європи схвалили спільну заяву, у якої вважають, що необхідно вжити невідкладних заходів щодо поліпшення соціально-економічної ситуації в країні, підвищення ефективності соціального діалогу, дотримання основоположних конвенцій МОП. Текст заяви можна подивитись тут:  =http://fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/14297-spilna-zayava-evropejskikh-ta-ukrajinskikh-profspilok-pro-prava-profspilok

 

Особливий акцент Голова Федерації профспілок зробив на порушенні прав працюючої людини та законних прав профспілок, які виконують правозахисні функції. Він заявив: якщо Уряд і Верховна Рада належне не зреагуюють, то доведеться подавати скаргу в МОТ, залучати моніторингову місію та звертатися за захистом до Європейського суду з прав людини.

 

При цьому профспілковий лідер наголосив: Федерація профспілок України, її членські організації прагнуть розвивати справжній, конструктивний, реальний соціальний діалог. Але вони активно захищали і надалі будуть захищати законні права та інтереси людини праці та профспілок.

 

 

 

НАША ДОВІДКА. Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підписаної у березні 2014 року, з метою інформування представників громадянського суспільства про хід виконання Угоди та врахування їхнього внеску в реалізацію Угоди створено Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Вона складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого боку, і є форумом для проведення зустрічей та обміну думками.

 

З лютого 2016 по лютий 2017 року Голова ФПУ Григорій Осовий  очолював Українську сторону Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Вперше увагу громадянського суспільства вдалося привернути до проблематики трудових відносин в Україні. На засіданнях Платформи за безпосередньої активної участі представників профспілок були прийняті Спільні декларації, що містять конкретні рекомендації, у тому числі і з соціально-економічних та трудових питань, стосовно виконання Угоди про асоціацію. Завдяки наполяганню членів УС ПГС від профспілок була досягнута домовленість про включення питання дотримання прав профспілок в Україні до порядку денного наступного засідання Платформи громадянського суспільства, яке відбудеться у листопаді 2018 року у Києві.

 

 

 

На фото: 

 

Співголови Платформи - Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та член Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) Альфредас Йонушка, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 8-9 листопада 2016 р. у Києві під час проведення двостороннього засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС).

 

 

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Слова пошани та вдячності - металургам і гірникам України

0123

 

 

Урочисті збори профспілкового активу ПМГУ, присвячені професійному святу металургів і гірників, відбулися 10 липня у ПК «Металург» ІнтерпайпНТЗ (м. Дніпро).

У святково прикрашеному малому залі Палацу культури профспілкових лідерів і активістів, що представляють територіальні та первинні організації ПМГУ усіх регіонів країни, привітав голова Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України С.Комишев.

У своєму виступі він коротко проаналізував ситуацію в гірничо-металургійному комплексі України, розповів про проблеми, з якими стикаються працівники підприємств галузі, і про дії Профспілки, спрямовані на мінімізацію впливу нестабільної соціально-економічної ситуації в державі на членів ПМГУ.

С.Комишев дав високу оцінку непростій та дуже важливій роботі профспілкового активу, подякував за небайдужість і принципову позицію всім, хто стоїть на захисті прав та інтересів трудящих.

Кращим представникам ПМГУ голова ЦК Профспілки вручив нагрудні знаки Центрального комітету «За вагомий внесок у розвиток соціального партнерства», «За активну роботу в ПМГУ», «Ветеран ПМГУ» та «Молодий лідер ПМГУ».

Нагородження профактиву супроводжувалося концертними номерами дніпровських майстрів мистецтв.

Інформаційний центр ЦК ПМГУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31