03 липня 2018

Новий проект МОП – на підтримку створення робочих місць в Україні

А8

 

Офіційне відкриття п’ятирічного проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» (2017-2022 роки), що реалізується в рамках Данської програми сусідства (DANEP) на 2017-2021 роки та Данської програми підтримки для України, відбулось 3 липня у столичному готелі Radisson Blue.

Проект спрямований на комплексне вирішення проблем зайнятості та ринку праці на національному та регіональному рівнях, зокрема вдосконалення механізмів управління ринком праці, розвиток професійних навиків учасників ринку праці, зміцнення соціального діалогу.

У заході взяли участь та виступили: Міністр соціальної політики України  Андрій Рева, Перший заступник Міністра соціальної політики України  Ольга Крентовська, Посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен, Директор регіонального офісу МОП Хайнц Коллер, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, Генеральний директор директорату професійної освіти, Міністерство освіти і науки України Ірина Шумік, Голова КВПУ  Михайло Волинець, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, старший технічний радник проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» Джемал Ходжіч та інші. 

 

А1

 

 

Доповідачі представили цілі проекту, поінформували про стан соціальної політики та зайнятості в Україні, роль бізнесу у створенні гідних робочих місць та роль профспілок у захисті прав працівників.

 «Дуже добре і своєчасно, що МОП започаткував цей проект в Україні, зазначив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін. - Це надзвичайно актуальна для профспілкової сторони тема».

 

А2

 

 

Представник профспілок зазначив, що гострими проблемами для України залишаються проблеми трудового потенціалу, дешевої робочої сили, масової міграції фахівців за кордон, підготовки фахівців, які вкрай необхідні економіці країни. Залишаються дуже болючими також такі проблеми, як створення гідних робочих місць, а також гідна оплата праці, надійний захист законних прав та інтересів працівників.   

Партнерам по соціальному діалогу – урядовцям, роботодавцям, профспілкам – необхідно чесно проаналізувати ситуацію з трудовим потенціалом та створенням нових робочих місць, спільно працювати над вирішенням проблем. У цьому їм має допомогти новий проект МОП.

 

А3

 

 

Ольга Крентовська підкреслила важливість зазначених проблем для нашої держави, наголосивши на необхідності вдосконалення чинних законодавчих актів, що регулюють соціально-трудові відносини.

Вона також наголосила на необхідності впровадження ефективних механізмів щодо розвитку інституцій ринку праці, усунення невідповідності попиту та пропозицій фахової підготовки і професійних навичок працівників на ринку праці України, запровадження нових підходів до ведення соціального діалогу, як на національному, так і регіональному рівнях.

А6

Сторони зазначили необхідність співпраці з зацікавленими центральними органами виконавчої влади – Міністерством освіти і науки, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством молоді та спорту, а також з соціальними партнерами – профспілками і роботодавцями.

Проект Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» спрямований на комплексне вирішення проблем зайнятості та ринку праці на національному та регіональному рівнях, зокрема вдосконалення механізмів управління ринком праці, розвиток професійних навиків учасників ринку праці, зміцнення соціального діалогу.

 

А4

Проект передбачає три напрямки взаємодії:

 1. 1.Управління ринком праці та активна політика на ринку праці
 2. 2.Тристороннє партнерство і соціальний діалог
 3. 3.Створення сприятливих умов для сталого розвитку підприємств та підтримка підприємництва

Під час засідання було розглянуто механізм роботи проекту та відбулось обговорення проблемних питань.

Сторони обговорили низку пропозицій та актуальних питань щодо бачення подальшої реалізації цього Проекту. Представниками МОП було озвучено критерії вибору регіонів для реалізації  проекту. Зокрема, кількість безробітних, кількість безробітної молоді, кількість неактивної молоді, рівень безробіття у жінок тощо.

А5

 

 

Довідкова інформація:

Міжнародна організація праці за підтримки уряду Данії розпочинає реалізацію п'ятирічного проекту в Україні з метою покращення управління ринком праці, зменшення невідповідності професійних навичок вимогам ринку праці, сприяння підприємництву та покращенню соціального діалогу та інституційних спроможностей соціальних партнерів.

МОП розраховує надати підтримку 4 областям за допомогою концепції місцевих партнерств зайнятості (МПЗ), модернізувати 3 навчальних учбових плани професійно-технічної освіти, створити 5 нових послуг для 4 регіональних офісів Державної служби зайнятості, здійснити підготовку 7 основних та 75 місцевих тренерів з програми МОП «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес», забезпечити навчання 4500 осіб на курсах підприємницької діяльності, удосконалити інституційні спроможності соціальних партнерів для більш плідного соціального діалогу та забезпечити навчання 240 осіб технікам колективних переговорів і створити 5 платформ для ведення та укладення колективних переговорів на галузевому рівні.

Офіс Проекту

Адреса: 14 поверх, вул. Еспланадна, 8/10, 01601 Київ, Україна. Email:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проведення такої діяльності сприятиме досягненню Цілі сталого розвитку (ЦСР) 8 (гідна праця та економічне зростання) та узгоджується з інструментами та політикою Європейського сусідства.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Спартакіада працівників соціальної сфери України на Миколаївщині

 IMG 20180628 095856

 

28 червня 2018 року Миколаївська обласна рада профспілки працівників соціальної сфери спільно з Миколаївською міською громадською організацією ФСТ «Спартак» провели ХІ спартакіаду працівників соціальної сфери, присвячену Дню Конституції України.

Понад 200 працівників установ соціальної сфери та члени їх сімей, які прибули на Спартакіаду з різних куточків Миколаївської області, були розміщені на базах відпочинку на Чорноморській косі у м.Очаків.

В урочистому відкритті Спартакіади взяли участь голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Ольга Василюк та директор Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ірина Чекарь.

Програма Спартакіади включала п’ять видів змагань: волейбол, шашки, шахи, настільний теніс і дартс, в яких взяли участь 12 команд.

Переможцями спартакіади у загальнокомандному заліку стала команда Степівського дитячого будинку-інтеранту. Друге місце виборола команда Лупаревського психоневрологічного інтернату, третє – команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Команди нагороджені пам’ятними кубками та грамотами.

Переможцями у командному заліку за видами спорту стали:

Волейбол:

-  І місце – команда територіального центру соціального обслуговування Веселинівського району;

-  ІІ місце – команда команда Лупаревського психоневрологічного інтернату;

-  ІІІ місце – команда Степівського дитячого будинку-інтеранту.

Шахи:

-  І місце – команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства;

-  ІІ місце – команда Степівського дитячого будинку-інтернату;

-  ІІІ місце – команда територіального центру соціального обслуговування Новоодеського району.

 

Шашки:

-  І місце - команда Степівського дитячого будинку-інтернату;

-  ІІ місце - команда Лупаревського психоневрологічного інтернату;

-  ІІІ місце - команда управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації.

 

Дартс:

-  І місце – команда Степівського дитячого будинку-інтернату;

-  ІІ місце - команда Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства;

-  ІІІ місце - команда Лупаревського психоневрологічного інтернату

 

Настільний теніс:

-  І місце – команда Лупаревського психоневрологічного інтернату;

-  ІІ місце – команда управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації;

-  ІІІ місце - команда територіального центру соціального обслуговування Веселинівського району.

 

Команди та спортсмени нагороджені кубками, медалями та грамотами.

 

В окремих номінаціях нагороджені також:

-                     номінація «За відданість спорту» - команда управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації;

-                     номінація «Вдалий дебют» - команда Горожанівського психоневрологічного інтернату;

-   номінація «І один у полі воїн» - Передельський Віктор Миколайович, член профспілкової організації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області, який взяв участь у змаганнях з шахів і шашок.

Для дітей та дорослих прямо на морському узбережжі були проведені веселі ігри, які організувала інструктор Центру фізичного здоров’я «Спорт для всіх» Оксана Соловйова. Діти отримали у подарунок солодощі.

Організатори спартакіади висловлюють щиру вдячність керівникам та головам профспілкових організацій установ соціальної сфери, які особисто брали участь у змаганнях та активно підтримували учасників. Серед них: директор Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Чекарь Ірина Костянтинівна, начальник управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації Ніколаєнко Ольга Володимирівна, начальник управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації Якимчук Ніна Іванівна, начальник управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації Волошина Олена Аркадіївна, директор Лупаревського інтернату Зубанич Василь Михайлович, виконувач обов’язків директора Степівського дитячого будинку-інтернату Слюсаренко Руслан Олександрович, голови профспілкових організацій Коваленко Марина Олександрівна, Ніколаєнко Людмила Борисівна, Бобова Світлана Василівна, Чабаненко Наталя Сергіївна, Гуц Тетяна Олексіївна.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

 

IMG 20180628 095815

 

IMG 20180628 144203

 

IMG 20180628 154726

 

 

IMG-b0c6475d87d3c0f9473ab34eac0d8d77-V

 

 

За інформацією Центральної Ради Профспілки

працівників соціальної сфери України

 

 

[ Детальніше... ]

Стратегію інформаційної діяльності ФПУ на 2018-2021 роки презентовано для європейських колег

 

4-5 червня 2018 року в. м. Белград відбулася субрегіональна зустріч ВЕРС – МКП мережі інформаційних працівників профцентрів країн національних незалежних держав і Південно-Східної Європи в рамках проекту UNION to UNION.

У зустрічі взяли участь інформаційники з Албанії, Чорногорії, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Сербії, Македонії, Вірменії, Казахстану, Росії, Азербайджану, Грузії, Білорусі та України. 

 

20180604 165946

 

Федерацію профспілок України представляв керівник Прес-центру Юрій Работа, який провів презентацію Стратегії інформаційної діяльності ФПУ на 2018-2021 роки.

 

 88

 

Профспілковці мали змогу як поділитися своїм досвідом та обговорити актуальні проблеми, так і послухати змістовні презентації. Так, радник з питань політики ВЕРС Года Невераускайте розповіла про інформаційну діяльність МКП-ВЕРС,  а також – про проведення глобальних інформаційних кампаній. Вона підкреслила, що цей напрямок роботи дуже важливий з огляду на ситуацію у глобальному профспілковому русі. 

Стратегічні цілі, пріоритети і кампанії МКП про це йшлося у презентації Діани Маджюре, спеціаліста по проведенню стратегічних кампаній МКП. Наводилися приклади успішних та невдалих стратегічних кампаній профспілок країн СНД та Південно-Східної Європи, а також винесені з цього уроки.

На дугій сесії під час зустрічі було розглянуто питання про внутрішню комунікацію профспілок, роботу з профактивом, формування меседжів для широкої громадськості. У процесі сесії практично всі учасники зустрічі обмінялися своїми поглядами з цьогго питання та навели позитивні приклади із своєї практичної діяльності.  

На третій сесії мова йшла про роботу в соціальних мережах, зокрема про присутність, цілі, інструменти, тактику. З цього питання зробила доповідь Діана Маджоре та Олександр Кляшторний з газети «Солідарність» Росія. Відбулася дискусія, виступили представники національних профцентрів. Було визначено подальші шляхи розвитку горизонтальної взаємодії профцентрів (теми, проблеми, події та заходи). Проведено планування роботи мережі на поточний рік.

Підсумки підбила Ганна Сальнікова, координатор МКП-ВЕРС.

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

З 1 липня зріс прожитковий мінімум: на що це вплине?

 

 

З 01.07.2018 р. прожитковий мінімум на одну особу збільшився і становить 1 777 грн (1841 грн для працездатних осіб). На які основні показники це вплинуло та як зросли суми соціальних допомог?

«Вісник. Офіційно про податки»

З 01.07.2018 р. прожитковий мінімум на одну особу збільшиться і становитиме 1 777 грн.

Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум буде таким:

 • для дітей віком до 6 років — 1 559 грн;
 • дітей віком від 6 до 18 років — 1 944 грн;
 • працездатних осіб — 1 841 грн;
 • осіб, які втратили працездатність — 1 435 грн.

Проте мінімальна заробітна плата станом на 01.07.2018 р. не змінюється і становить:

 • у місячному розмірі — 3 723 грн;
 • у погодинному розмірі — 22,41 грн.

Зазначимо, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Далі розглянемо, на які основні показники вплине підвищення прожиткового мінімуму та як зростуть суми соціальних допомог.

Індексація зарплати

Індексації підлягає зарплата працівників у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Отже, з 01.07.2018 р. індексації підлягає зарплата працівників у розмірі 1 841 грн.

 Аліменти

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, розмір аліментів у липні 2018 р. становитиме:

 • для дітей у віці до 6 років не менше 779,5 грн (15 59 грн × 50 %);
 • для дітей у віці від 6 до 18 років — 972 грн (1 944 грн × 50 %).

Виплати з безробіття

Допомога з безробіття не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, максимальний розмір допомоги по безробіттю в липні 2018 р. — 7 364 грн (1 841 × 4).

Декретні

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100 % середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але для тих жінок, які не є найманими працівниками чи підприємцями, які сплачують ЄСВ, вона не може бути меншою, ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

Отже, з 01.07.2018 р. така допомога в розрахунку на місяць не може бути меншою, ніж 460,25 грн (1 841 × 25 %).

Як повідомляла Держпраці, мінімальний розмір усієї такої допомоги, що надається органами праці і  соцзахисту, залежно від тривалості періоду вагітності та пологів, з 1 липня становитиме: 1933 грн (126 днів); 2148 грн (140 днів); 2915 грн (190 днів).

 Допомога одиноким матерям

Цю допомогу надають у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Отже, з 01.07.2018 р. для дітей до шести років максимальний розмір допомоги становитиме 1 559 грн, від 6 до 18 років — 1 944 грн, від 18 до 23 років (якщо дитина навчається на стаціонарі) — 1 841 грн.

Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Така допомога надається також тим дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме.

Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до шести років становить 779,5 грн (1 559 грн × 50 %), від 6 до 18 років — 972 грн (1 944 грн × 50 %).

Калькулятор для нарахування індексації>>

Детально ознайомитися з правилами нарахування індексації у червні 2018 року  можна тут>>

 ***

Від редакції:

Наведені вище показники змінилися разом зі зростанням прожиткового мінімуму. А що залишиться без змін, про що треба пам’ятати? 

1) Мінімальний розмір посадового окладу.  Мінімальні посадові оклади у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму протягом року залишаються на рівні січня 2018 року – 1762 грн. Проте це лише мінімальний показник, і роботодавцям приватного сектору не забороняється переглядати та підвищувати посадові оклади протягом року за їх самостійним рішенням;

2) Єдиний соцвнесок (ЄСВ). На розмір мінімального страхового внеску у 2018 році зміна прожиткового мінімуму не впливатиме, оскільки він розраховується як добуток мінімальної зарплати та ставки ЄСВ у розмірі 22%. Не змінюватиметься й розмір максимальної величини доходу, на який нараховується ЄСВ. Адже з 01.01.2018 р. цей показник прив’язали до розміру мінімальної зарплати. Зараз він становить 15 мінімальних зарплат (55845 грн.), а не 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як в минулому році. Ця зміна вплинула й на наступний показник;

3) Лікарняні та декретні. Згідно із ч. 2 ст. 24 Закону №1105, сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Аналогічна норма існує і щодо допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами (ч. 2 ст. 26 Закону № 1105). Оскільки поки що розмір мінімальної зарплати ВРУ не переглядала, цей показник з 1 січня 2018 року не змінюється;

4) Фінансова відповідальність за порушення трудового законодавства. Розміри штрафів за порушення трудового законодавства, встановлені ст. 265 КЗпП, залежать від розміру мінімальної зарплати на момент виявлення відповідного виду порушення. Тому зміна прожиткового мінімуму ніяк не вплине на розміри штрафів. Отже, при проведенні перевірок Держпраці протягом 2018 року буде застосовувати штрафи залежно від виду порушення, виходячи з розміру мінімальної зарплати, яка діятиме на час такої перевірки. 

Також залишаться без змін, зокрема: 

1) граничний розмір добових – 372,30 грн (по Україні), 80 евро (закордон). Більше у довіднику>>  

2) сума податкової соцпільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на ПСП. Розміри ПСП і граничний розмір доходу для її застосування в 2018 році дивіться тут>> 

3) сума неоподатковуваного (ПДФО і ВЗ) доходу у вигляді подарунків. Докладно про ми писали тут.

4) суми неоподатковуваної ПДФО нецільової благодійної допомоги. Про особливості її надання у 2018 році читайте в аналітиці>> 

5) ставки єдиного податку для І та ІІ групи: 

 • для платників І групи – 176,20 грн,
 • для платників ІІ групи – 744,60 грн.

Більше про це у довіднику>>

6) ставки податку на нерухоме майно і транспортний податок.  Детальніше про це читайте тут>> 

7) збір за паркування;

8) судовий збір. Ставки судового збору на 2018 рік дивіться у довіднику>> 

9) плата за адмінпослуги та держмито;

10)  адміністративний збір та плата за надання відомостей з ЄДР;

11) плата за відомості з Державного земельного кадастру.

 

Джерело:
Вісник. Офіційно про податки

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31