10 липня 2018

Голова ФПУ Григорій Осовий обговорив з Прем’єр-Міністром України Володимиром Гройсманом питання захисту прав профспілок, у тому числі майнових

 

КАБМИН

 

На доручення Президії Федерації профспілок України (Постанова Президії ФПУ від 21 червня) Голова ФПУ Григорій Осовий мав робочу зустріч з Премєр-Міністром України Володимиром Гройсманом з метою проінформувати Голову Уряду про позицію профспілок щодо наступу на права профспілок, у тому числі майнові, та запропонувати шляхи вирішення цієї актуальної проблеми.

Профспілковий лідер проінформував Володимира Гройсмана про складну ситуацію, у якої опинилися профспілки у зв’язку з намаганнями з боку виконавчих органів влади активізувати наступ на їх законні майнові права. Голова ФПУ наголосив:  ситуація ускладнюється тим, що в низці випадків у судовому порядку ставиться питання також про виселення профспілкових органів із займаних ними будинків і приміщень, що посилює напруження у відносинах між Кабінетом Міністрів України та Федерацією професійних спілок України, які є соціальними партнерами.

При цьому, зазначив Григорій Осовий, органами виконавчої влади та судами чомусь не береться до уваги історичний аспект формування незалежних професійних спілок України. Адже у рішенні Вищого господарського суду України від 19 лютого 2015 року було прямо рекомендовано відповідним судам звернути увагу на необхідність ретроспективного дослідження питань реорганізації профспілкових організацій СРСР та утворення Федерації незалежних профспілок України, вивчати компетенцію профспілкових органів СРСР, зокрема, Всезагальної конфедерації профспілок СРСР приймати рішення про зміну правового режиму майна, яке перебувало у її власності, та передавати спірне майно у власність іншим організаціям.

Голова Федерації профспілок України зокрема акцентував увагу на тому, що попередні доручення  Прем’єр-Міністра щодо питання захисту законних прав профспілок, у тому числі майнових, фактично не реалізовані у тому обсязі, як визначалось завданнями. Більш того, декілька спроб підготувати відповідні пропозиції через Комітет з питань економічної та правової політики, який очолює Перший віце-прем’єр Степан Кубів,  не дали позитивного результату. А законопроект, який був підготовлений Федерацією профспілок України як альтернатива законопроекту Фонду держмайна, наразі теж залишився без реагування.

Така ситуація, впевнений профспілковий лідер, потребує втілення в життя додаткових дієвих та ефективних заходів з боку Голови Уряду. Григорій Осовий проінформував Премєр-Міністра про позицію ФПУ щодо постанов Верховної Ради 1992-94 р.р., якими майно всесоюзних організацій визнавалося власністю держави, і навів низку переконливих аргументів на користь законних підстав того факту, що профспілкове майно по закону і по праву належить саме профспілкам і все спроби зазіхання на нього є  незаконними  та такими, що суперечать принципам і нормам міжнародного та вітчизняного права.

Голова ФПУ під час зустрічі проінформував Володимира Гройсмана про пропозиції профспілок щодо законодавчого урегулювання цього гострого питання. Зокрема Федерація профспілок України запропонувала внести зміни у статтю 34 Закону «Про професійні спілки, їх прав та гарантії діяльності», які б ще раз закріпили той факт, що майно, яким володіють та розпоряджаються профспілки, є їх власністю і не може бути протиправно відчужено в будь-який спосіб.

Законопроектом окремо пропонується врегулювати питання подальшого використання майна, що належало профспілкам, їх об’єднанням, але за рішенням відповідних судів визнано державною власністю та інші пункти.

Таким чином, наголосив під час зустрічі Голова ФПУ, профспілки виступають за цівілізоване, правове вирішення цього питання на законодавчому рівні і будуть зі свого боку робити все, щоб це відбулось. Аналогічного підходу, взаєморозуміння та співпраці вони чекають і від  парнетрів по соціальному діалогу, перш за все Уряду.

Більш того, сказав Григорій Осовий, профспілки сподіваються, що Кабінет Міністрів України, як соціальний партнер і як субєкт законодавчої ініцативи уважно і з розумінням віднесеться до такої ініцітаиви і піддримає її.

Було також підкреслено, що у разі продовження настпупу на права прфоспілок, у тому числі майнові, профспілки і надалі будуть активно та ефективно захищати ці права всімя заходами, які вони мають у своєму арсеналі.

 

Прес-центр ФПУ

   

 

 

[ Детальніше... ]

Інформація щодо заходів управління маркетингу та розвитку туризму ПрАТ «УКРПРОФТУР»

ТУР

 

Протягом 5 місяців 2018 року, з метою збільшення обслуговування на туристичних маршрутах та збільшення реалізації туристсько-екскурсійних послуг та для досягнення кращих фінансових результатів і максимального використання номерного фонду готелів та сезонних баз системи працівниками управління маркетингу та розвитку туризму  ПрАТ «УКРПРОФТУР» були проведені наступні заходи:

Враховуючі позитивний досвід проведених контрольних закупок та з метою моніторингу та перевірки готельних комплексів системи ПрАТ «УКРПРОФТУР» на предмет надання готельних послуг, фінансової прозорості адміністраторських касових служб під час поселення клієнтів, а також перевірки правильності поселення та обслуговування гостей готельних комплексів згідно затверджених стандартів було проведено чергову хвилю перевірок «таємний гість» з залученням спеціалізованої компанії

Чергова хвиля перевірок була спрямована на контроль наступних блоків:

•        Резерв номерів по телефону як через єдиний колцентру так і безпосередньо в готель на пряму;

•        Обслуговування клієнтів – цей блок включає в себе перевірку всіх процесів пов’язаних з обслуговуванням клієнтів з моменту його прибуття до моменту виселення з готелю;

•        Операційні стандарти – цей блок включає в себе перевірку стану матеріально технічної бази готелів, якість прибирання номерів та місць громадського користування.

За результатами перевірки було встановлено, що стандарти з блоку «Резерв номерів по телефону» виконуються на 88%. Виконання стандартів з блоку «Обслуговування клієнтів» під час третьої хвилі перевірки виявилось, що стандарти виконуються на 70%. Якість обслуговування клієнтів в готельних комплексах ПрАТ «УКРПРОФТУР» покращилась. Чергова перевірка показала, що виконання стандартів з блоку «Операційні стандарти» складає 84%. Оцінка об’єктивного індексу за результатами третьої хвилі перевірок  складає 75 балів зі 100, що відповідає оцінці «задовільно».

Тому з метою подальшого підвищення ефективності якості обслуговування гостей та рівня виконання функціональних та посадових обов’язків працівниками служби прийому і розміщення та хаускіпінгу готельних комплексів системи ПрАТ «УКРПРОФТУР», створення прозорої програми мотивації працівників, а також збільшення доходів від надання готельних послуг в готелях мережі ПрАТ «УКРПРОФТУР», управлінням маркетингу та розвитку туризму був розроблений та впроваджений «Стандарт роботи служби прийому і розміщення та хаускіпінгу» для мережі готелів ПрАТ «УКРПРОФТУР».

Розроблений стандарт охоплює всі основні процеси які виникають під час обслуговування гостя, починаючи з його звернення щодо бронювання номеру, прибуття до готелю, надання йому основних та додаткових послуг, прийняття оплати, виселення.

Стандарт роботи покоївок регламентує роботу щодо організації всіх видів прибирання номерів, приміщень готелю та прилеглих територій. В стандарті відображенні типові ситуації, які виникають під час обслуговування гостей та алгоритм дій співробітників. Стандарти покликані допомогти співробітникам готелю якісно виконувати свої обов’язки.

З метою підвищення професійних навичок працівників готелів системи ПрАТ «УКРПРОФТУР» необхідних для ефективної роботи служби прийому та розміщення гостей та хаускіпінгу, підвищення якості обслуговування гостей в готелях мережі ПрАТ «УКРПРОФТУР» регулярно проводяться навчання персоналу. Для впровадження нового стандарту обслуговування; на базі пансіонату «Парус» за адресою Запорізька обл. м. Бердянськ, вул. Мічуріна, 95 з 04.07.2018 по 07.07.2018 були проведені наступні навчання:

•        для старших адміністраторів та чергових адміністраторів на тему «Служба прийому та розміщення. Стандарти сервісної комунікації»

•        для старших покоївок та покоївок на тему «Стандарти роботи служби хаускіпінг»

         Проаналізувавши стан та роботу сайтів підприємств, що входять в мережу ПрАТ «УКРПРОФТУР» управлінням маркетингу та розвитку туризму було виявлено низку недоліків, а саме: застарілий дизайн сайтів, неякісне технічне виконання, незручна навігація тому з метою усунення недоліків та з метою оптимізації коштів на просування та обслуговування сайтів було розроблено єдиний сайт ukrtour.pro на якому представлена вся інформація про кожний готель та базу відпочинку мережі ПрАТ «УКРПРОФТУР». На сайті встановлений модуль бронювання який да можливість бронювати номери в кожному готелі мережі ПрАТ «УКРПРОФТУР» в режимі он-лайн. Працівниками управління маркетингу та розвитку туризму постійно проводяться заходи спрямовані на рекламування та просування єдиного сайту мережі.

З метою рекламування готелів мережі ПрАТ «УКРПРОФТУР» та збільшення їх завантаженості працівники управління маркетингу та розвитку туризму ПрАТ «Укрпрофтур» створили сторінки єдиного центру бронювання в соціальних мережах facebook та Instagram. На цих сторінках регулярно розміщуються акції та корисна інформація про готелі.

Також працює єдиний центр бронювання з коллцентром мережі готелів ПрАТ «Укрпрофтур». Основне завдання якого надавати якісні послуги з бронювання номерів у всіх готелях мережі за єдиним номером телефоном та інформувати гостей про перелік основних та додаткових послуг, що надаються в готелях мережі ПрАТ «УКРПРОФТУР». Працівники єдиного центру бронювання надають послуги клієнтам з 08:00 до 18:00. В період з 18:00 по 08:00 всі вхідні дзвінки за допомогою автовідповідача автоматично переадресовуються на готелі за вибором гостя. За допомогою програмного забезпечення працівниками управління маркетингу та розвитку туризму можуть збирати та аналізувати наступні данні: кількість вхідних дзвінків, кількість пропущених дзвінків, кількість переадресованих дзвінків на кожний готель, тривалість дзвінків. З метою контролю за якістю надаваної послуги програмне забезпечення колцентру дозволяє проводити запис дзвінків і їх подальше прослуховування та аналіз.

В єдиному колцентрі та у всіх готелях мережі встановлене програмне забезпечення по управлінню номерним фондом готелю – Сервіо. Це програмне забезпечення автоматизує процес бронювання номерів, поселення, виселення гостя, формування рахунків та контролю за роботою персоналу. За рахунок автоматизації роботи адміністратора готель має змогу більш ефективно використовувати наявний номерний фонд, спрощує роботу служби прийому та розміщення, консолідувати данні про гостя і як наслідок отримати базу даних гостей що проживали в готелі. 

З метою аналізу конкурентного середовища, виявлення тенденцій на ринку готельних послуг та контролю вартості проживання в готелях системи ПрАТ «УКРПРОФТУР» працівниками управління маркетингу та розвитку туризму що квартально проводиться аналіз конкурентів. В кожному місті було обрано групу готелів категорії не вище 3* зірки і з номерним фондом понад 30 номерів. Аналіз вартості проходить по трьом категорія номерів: найдешевші номери, номери середньої вартості  та люкс.

Працівниками управління регулярно проводиться моніторинг відгуків, що залишають гості після проживання в готелях мережі ПрАТ «УКРПРОФТУР» в мережі Інтернет. Робота з відгуками гостей дозволяє звертати увагу на недоліки  в роботі кожного готелю та оперативна їх усувати. Таким чином можна підвищувати якість надання готельної послуги, пристосовуватись до вимог гостей і як наслідок збільшувати грошові надходження від реалізації послуг.

Для оперативного контроль за діяльністю готелів системи ПрАТ «УКРПРОФТУР» управління маркетингу та розвитку туризму що місячно збирає данні по основним показникам діяльності готелів, а саме: коефіцієнт завантаженості, кількість обслуговуваних туристів, кількість реалізованих ліжкомісць, середня вартість ліжкомісця. Проводячи аналіз цих показників управління контролює виконання планових показників структурних підрозділів ПрАТ «УКРПРОФТУР», спостерігає за динамікою та має можливість передбачати результати а також оперативно запобігати негативним тенденціям. 

[ Детальніше... ]

На виконання рішень Робочої групи з координації дій членських організацій з питань захисту майнових прав профспілок


 

ФПУ

 

                                                                                                                            

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

 

 

вул. Шота Руставелі, 39-41, Київ  01033

тел. (044) 289-01-11, факс 289-76-50

електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,  код ЄДРПОУ 00014479

                                                                                                                       

 

                                             Суботі М.В.

 

 

Шановний Миколо Васильовичу!

 

26 червня 2018 року відбулося засідання Робочої групи з координації дій членських організацій з питань захисту майнових прав профспілок, яка  провела оновлення завдань Робочого плану.

За рішенням Робочої групи знято з контролю пункти, які виконані, актуалізовано і доповнено новими заходами і завданнями, а також рекомендовано широко висвітлювати на Офіційному веб-порталі ФПУ, сайтах її членських організацій і акціонерних товариств, газеті «Профспілкові вісті» та інших доступних ЗМІ позитивні приклади і переваги лікувально – оздоровчого комплексу Укрпрофоздоровниці, реабілітації воїнів АТО, виконання соціальної функції гарантованої Конституцією України – збереження і відновлення трудового потенціалу країни.

У зв’язку з цим просимо до 9 липня ц.р. підготувати і надіслати відповідні матеріали Прес-центру ФПУ на ел. адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

 

 

Заступник Голови ФПУ                                                               Саєнко В.В.

 

 

 

 

Работа Ю.І.,

289-60-41

 

 

 

 

 

                                                                                                                             

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

 

 

вул. Шота Руставелі, 39-41, Київ  01033

тел. (044) 289-01-11, факс 289-76-50

електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,  код ЄДРПОУ 00014479

                                                                                                                       

 

______________  № ___________                              На №__________від___________

 

 

      Голові правління ПрАТ      

      «Укрпрофтур»

 

                                                     Стрільцю С.М.

 

 

Шановний Сергію Миколайовичу!

 

 

26 червня 2018 року відбулося засідання Робочої групи з координації дій членських організацій з питань захисту майнових прав профспілок, яка  провела оновлення завдань Робочого плану.

За рішенням Робочої групи знято з контролю пункти, які виконані, актуалізовано і доповнено новими заходами і завданнями, а також рекомендовано широко висвітлювати на Офіційному веб-порталі ФПУ, сайтах її членських організацій і акціонерних товариств, газеті «Профспілкові вісті» та інших доступних ЗМІ позитивні приклади діяльності ПрАТ «Укрпрофтур», впровадження вдалих маркетингових рішень і переваг для користувачів.

У зв’язку з цим просимо до 9 липня ц.р. підготувати і надіслати відповідні матеріали прес-центру ФПУ на ел. адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Заступник Голови ФПУ                                                                   Саєнко В.В.

 

 

 

 

Работа Ю.І.,

289-60-41

[ Детальніше... ]

Робота над проектом Генеральної угоди продовжується

А

 

9 липня відбулось засідання Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк. У приміщенні Міністерства соціальної політики України зібрались члени Робочої комісії об’єднань профспілок, групи повноважних представників Сторони роботодавців, групи повноважних представників Сторони органів виконавчої влади

Вів засідання Керівник Робочої комісії об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Під час засідання члени Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк обговорили та прийняли відповідні рішення з наступних питань: .

1. Про результати опрацювання тристоронніми робочими групами пропозицій Сторін до проекту Генеральної угоди на новий строк

 

2. Про дату, час та місце проведення наступного засідання Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк.

 

Прес-центр ФПУ

 

А1

 

А2

[ Детальніше... ]

Робота над проектом Генеральної угоди продовжується

А

 

9 липня відбулось засідання Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк. У приміщенні Міністерства соціальної політики України зібрались члени Робочої комісії об’єднань профспілок, групи повноважних представників Сторони роботодавців, групи повноважних представників Сторони органів виконавчої влади

Вів засідання Керівник Робочої комісії об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Під час засідання члени Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк обговорили та прийняли відповідні рішення з наступних питань: .

1. Про результати опрацювання тристоронніми робочими групами пропозицій Сторін до проекту Генеральної угоди на новий строк

 

2. Про дату, час та місце проведення наступного засідання Спільної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк.

 

Прес-центр ФПУ

 

А1

 

А2

[ Детальніше... ]

Огляд новин з ЄС, євроінтеграції та Східного партнерства за 1 - 25 червня

5515e984-4be0-4cbd-9296-f513c5886ef8

 

У червні Європарламент ухвалив надання Україні 1 млрд. євро макрофінансової допомоги для підтримки її зовнішніх фінансових зобов’язань. Його майбутньому отриманню сприятиме той факт, що Верховна Рада в цьому місяці прийняла закон про антикорупційний суд. Європейська Комісія припинила антидемпінгове розслідування щодо імпорту до ЄС українських феросплавів, а Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи проти анексованого Росією Криму. Водночас в цьому місяці Швеція видала дозвіл на будівництво газогону «Північний потік-2», а рішення суду Німеччини дозволило продовжити його будівництво поблизу узбережжя країни. Президент Петро Порошенко вже повідомив, що Україна почала працювати над створенням групи у Євросоюзі, яка має зупинити будівництво «Північного потоку-2». Серед основних новин ЄС – поглиблення протистояння з США: Брюссель у відповідь на нові мита Вашингтону запровадив мита на товари зі Сполучених Штатів Америки, а Єврокомісія дозволила європейським компаніям ігнорувати санкції США проти Ірану.

Наприкінці дайджесту – аналітичні публікації, що виходили за підтримки проекту «Громадська синергія» та огляд найбільш цікавих досліджень закордонних аналітичних центрів.

Європарламент проголосував за надання Україні 1 млрд. євро макрофінансової підтримки
13 червня Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про виділення Україні 1 млрд. євро кредиту макрофінансової допомоги. Це допоможе Україні виконати зовнішні фінансові зобов’язання протягом 2018-2019 років. Європарламент наполягає, що передумовою для виділення кредиту має бути спільна заява від Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії про необхідність забезпечення Україною ефективних демократичних механізмів, зокрема, багатопартійної парламентської системи, а також верховенства права та прав людини. Ще одна умова – прогрес у боротьбі з корупцією. Зокрема, йдеться про створення спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії (7 червня парламент України проголосував за створення цієї інституції). У разі невиконання вимог Єврокомісія має тимчасово призупинити або скасувати виділення платежів, вважають євродепутати. Тепер 26 червня рішення про виділення допомоги має ухвалити Рада ЄС. За словами Олександри Бетлій, експертки проекту «Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, що реалізується в межах проекту «Громадська синергія», попереду Україна ще має підписати Меморандум про надання четвертої програми макрофінансової допомоги, де буде визначено чіткі критерії для отримання допомоги. Серед них можуть бути раніше невиконані критерії – запуск автоматичної перевірки е-декларацій, перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній та ефективна робота Антикорупційного суду. Інші критерії, ймовірно, включатимуть заходи у сфері боротьби із запобіганням відмиванню грошей та ухиленням від сплати податків.
Україна прийняла закон про Антикорупційний суд 
11 червня Президент України підписав закон про Вищий антикорупційний суд. А 21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про утворення Вищого антикорупційного суду. Другий закон має визначити механізм створення Антикорупційного суду і дасть змогу розпочати процес його запуску. Однією з головних функцій Антикорупційного суду буде розгляд справ про корупцію серед високопосадовців за поданням Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Створення Антикорупційного суду тривалий час вимагали від України західні партнери та Міжнародний валютний фонд, зокрема, як умову для надання фінансової допомоги. Після прийняття закону в ЄС зазначили, що взяли до відома цей факт і вивчають його, щоб сформувати свою позицію. Зокрема, наразі викликає сумніви норма закону про Вищий антикорупційний суд (ВАС) щодо розгляду апеляційних скарг у звичайних апеляційних судах, а не в апеляційній палаті ВАС (Джерело).
Офіційний орган громадського контролю за виконання Угоди про асоціацію оновив свій склад
19 червня в Києві відбулась Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Неурядові організації з різних регіонів України обрали своїх представників, які наступні 2,5 роки представлятимуть українську громадськість у двосторонній Платформі громадянського суспільства Україна-ЄС. Разом з членами Європейського економічного та соціального комітету вони контролюватимуть реалізацію Угоди про асоціацію. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа може надавати рекомендації Раді асоціації (Уряду України, Раді ЄС та Єврокомісії). При цьому Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації (Верховна Рада України, Європарламент) повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди. З оновленим складом Української сторони Платформи можна ознайомитись на офіційному веб-сайті УС ПГС.  
Україна уникнула антидемпінгових мит ЄС на феросплави
Європейська Комісія припинила антидемпінгове розслідування щодо імпорту до ЄС феросиліцію з України та Єгипту. Відтак до української продукції не буде застосовано жодних антидемпінгових мит. За словами Наталії Микольської, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торгового представника України, це рішення є перемогою українського бізнесу та профільної асоціації.

ЄС почав антидемпінгове розслідування проти України та Єгипту влітку 2017 року на підставі скарги, поданої Європейською асоціацією виробників феросплавів (Euroalliages), що представляє інтереси виробників феросиліцію.

У 2017 р. до країн ЄС було експортовано українського феросиліцію на суму $54,7 млн., а у 1 кварталі 2018 р. – на $11,7 млн. (Джерело).

Верховна Рада прийняла законопроект, що визначає членство в ЄС фундаментальним національним інтересом
21 червня Верховна Рада України прийняла у другому читанні президентський законопроект №8068 про національну безпеку України. Законом визначено принципи державної політики у сферах національної безпеки та оборони. Зокрема, він визначає, що одним з фундаментальних національних інтересів України є інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. У фракції Верховної Ради «Блок Петра Порошенка» стверджують, що посольства Європейського союзу, США та представництво НАТО підтримали допрацьований до другого читання текст законопроекту (Джерело).
За рік безвізу ним скористались понад 555 тис. українців. В цілому за 2017 рік відмовили у в’їзді до ЄС 37,1 тис. українців 
За рік з початку введення безвізового режиму понад 555 тис. громадян України скористалися всіма перевагами безвізу. Загалом за цей  період до країн Європейського Союзу прослідувало майже 20,3 млн. громадян, з них біля 4,8 млн. осіб – за біометричними паспортами. Своєрідним «вікном до Європи» для України залишається Польща, а найменший потік мандрівників з України до країн ЄС спостерігався через словацький кордон (Джерело). Водночас, згідно з даними, які проаналізувала ГО «Європа без бар’єрів», у 2017 році 37,1 тис. українців отримали відмову у в’їзді до ЄС. Серед основних причин: відсутність документів, які б підтверджували мету поїздки (16 тис. осіб), відсутність дійсної візи чи дозволу на проживання (8 тис.), відсутність достатнього фінансового забезпечення (4,3 тис.), попередні порушення чи зловживання (2 тис.), перевищення терміну перебування 90/180 (2 тис.).
Швеція та Росія видали дозволи на будівництво «Північного потоку-2». Україна створює групу друзів в ЄС для його зупинки
Суд Німеччини частково відхилив позов проти «Північного потоку-2» екологічної спілки Nabu, що намагалась завадити початку його будівельних робіт. Тепер суд ухвалюватиме рішення за позовом під час його розгляду по суті. Дата судового засідання ще невідома, однак компанія Nord Stream 2 тепер може продовжувати працювати над спорудженням газопроводу «Північний потік-2» поблизу узбережжя Німеччини (Джерело). Водночас у червні Швеція дозволила будівництво двох ниток газопроводу «Північний потік-2» у своїй економічній зоні (Джерело). Росія також видала компанії дозвіл на будівництво ділянки газопроводу «Північний потік-2» в країні – ще один компанія має отримати. Зокрема, в компанії повідомляють, що вже отримані повні комплекти дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу в Німеччині, Фінляндії та Швеції. Наразі йде процес отримання дозволу в Данії (Джерело). В свою чергу Президент України повідомив, що Україна працює над створенням групи у Євросоюзі, яка має зупинити будівництво «Північного потоку-2». Зокрема, Київ веде переговори з Берліном про створення міжнародного консорціуму з управління державною газотранспортною системою України (//medium.com/@petroporoshenko/%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%8E%D1%94%D0%BC%D0%BE-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D1%83-%D0%B2-%D1%94%D0%B2%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%8E%D0%B7%D1%96-%D1%89%D0%BE%D0%B1-%D0%B7%D1%83%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%BD%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%96%D0%BA-2-63487ae1dfba" style="text-size-adjust: 100%; color: rgb(43, 170, 223); text-decoration-line: underline;">Джерело).

Рекомендуємо до прочитання статтю Посла Швеції в Україні Мартіна Хагстрьома «Чому ми не могли зупинити "Північний потік-2"» (Європейська правда).

Форум громадянського суспільства Східного партнерства закликав бойкотувати Чемпіонат світу з футболу-2018 в Росії
13 червня за ініціативою Української національної платформи, Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства прийняв заяву, якою закликав уряди країн-членів ЄС та Східного партнерства бойкотувати Чемпіонат світу з футболу-2018 в Росії. Зазначається, що це стане потужною демонстрацією міжнародної солідарності і несприйняття агресивної політики РФ та її злочинів проти прав людини. Форум також закликав інституції ЄС та уряди європейських країн усіма можливими легітимними засобами тиснути на Росію з вимогою задовольнити вимогу Олега Сенцова, незаконно ув’язненого російською владою на 20 років, та відпустити на волю українських громадян, яких утримують у російських в’язницях через політичні звинувачення.

В свою чергу Європарламент 14 червня також ухвалив резолюцію, в якій вимагає від Росії звільнити Олега Сенцова та усіх інших громадян України, незаконно затриманих у Росії та на Кримському півострові. Зараз таких українців-політв'язнів налічується понад 70 осіб.

Україна, Грузія та Молдова створюють Міжпарламентську асамблею 
Україна, Грузія та Молдова підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї. Асамблея є консультативною міжпарламентською інституцією для обговорення питань тристороннього інтересу. У підписаному документі наголошується, що Асамблея була створена в контексті спільних інтересів трьох країн щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. В документі підкреслюється важливість скоординованих зусиль для імплементації Угод про асоціацію з Європейським Союзом, включаючи їх положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. Склад, мандат та принципи роботи Асамблеї будуть визначені на наступній установчій сесії Асамблеї у Тбілісі (Джерело).
ЄС продовжив обмежувальні заходи щодо Криму 
18 червня 2018 року Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополя до 23 червня 2019 року. Ці заходи обмежені територією Криму та застосовуються щодо осіб та компаній, які знаходяться в ЄС. Санкції стосуються заборони на: імпорт до ЄС товарів, вироблених в Криму чи в Севастополі; інвестиції або надання туристичних послуг; експорт певних товарів та технологій для кримських компаній чи для використання на території Криму в сфері транспорту, телекомунікацій, енергетики, а також для пошуку, розвідки й видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.

Країни-партнери ЄС приєднались до санкцій проти осіб за незаконні вибори в Криму
Україна, Албанія, Чорногорія і Норвегія приєдналися до санкцій ЄС проти п’яти осіб, відповідальних за проведення виборів Президента РФ в окупованому Криму. Рада ЄС ввела ці санкції 14 травня, додавши 5 людей до списку осіб, причетних до незаконної анексії Криму або дестабілізації ситуації на Донбасі. Санкції передбачають заборону на в’їзд та замороження активів.

Суд ЄС скасував санкції проти колишнього українського чиновника
6 червня Європейський суд у Люксембурзі скасував нечинні санкції проти колишнього українського урядовця Сергія Арбузова, введені в березні 2017 року. Суд також зобов’язав Раду ЄС компенсувати усі юридичні витрати. Однак рішення суду не скасовує ухвалене цього року рішення Ради ЄС про продовження замороження активів проти Арбузова, тому він залишається під санкціями (Джерело).

ЄС запровадив мита на товари зі США у відповідь на нові мита Вашингтону
22 червня ЄС запровадив мита на ряд товарів зі США на суму 2,8 млрд. євро. Вони є відповіддю на нове американське 25% мито на сталь та 10% на алюміній, що почали діяти 1 червня. Європейський список товарів налічує кілька десятків позицій, включаючи продукцію зі сталі та алюмінію, сільськогосподарські товари (кукурудза, рис, журавлина), продукти харчування (апельсиновий сік, арахісове масло і тютюнові вироби), косметику, одяг, катери, яхти тощо. На більшість товарів мита складають 25%. В ЄС зазначають, що, застосувавши ці заходи, Євросоюз скористався своїм правом у рамках Світової організації торгівлі (СОТ). Єврокомісія збирається в майбутньому провести перебалансування торгівлі зі США, відштовхуючись від вартості європейського експорту в США сталі та алюмінію, зачеплені митами США (6,4 млрд. євро). З цієї суми Євросоюз вже прийняв перебалансування на 2,8 млрд. євро.

Водночас 22 червня Президент США Дональд Трамп повідомив, що США можуть додатково ввести 20% мита на автомобілі з ЄС. Як відповідь в ЄС розглядають можливість запровадження еквівалентних штрафних заходів (Джерело).

Єврокомісія дозволила європейським компаніям ігнорувати санкції США проти Ірану
6 червня Європейська Комісія затвердила оновлений Статут про блокування та мандат зовнішнього кредитування Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Ці заходи спрямовані на захист інтересів компаній з країн ЄС та дозволять їм ігнорувати американські санкції проти Ірану. Це також дозволить Європейському інвестиційному банку підтримувати інвестиції ЄС в Ірані. Втім, ЄІБ вже заявив, що не може ігнорувати американські санкції, оскільки «банк повинен залишатися надійною установою на міжнародних ринках капіталу». Якщо в наступні два місяці Європарламент та Рада ЄС не виступлять проти цих змін, то нововведення наберуть чинності на початку серпня (Джерело).

Водночас Велика Британія, Франція, Німеччина та Служба зовнішньої дії ЄС надіслали спільний лист до США, яким закликали Сполучені Штати Америки звільнити європейські компанії від будь-яких санкцій, які США вводять проти Ірану (Джерело).

Європейські компанії щорічно втрачають 60 млрд. євро через фальсифікат. Україна – один з транзитних маршрутів до ЄС 
Виробники в ЄС щорічно втрачають 60 мільярдів євро через фальсифіковані товари. Таких висновків дійшло європейське відомство інтелектуальної власності, проаналізувавши ситуацію щодо 13 категорій товарів: косметика та засоби особистої гігієни; одяг, взуття та аксесуари; спортивні товари; іграшки та ігри; ювелірні вироби та годинники; сумки та багаж; записана музика; спиртні напої та вино; фармацевтичні препарати; пестициди; смартфони; акумулятори; шини. Велика частина фальсифікованих товарів виготовляється у Китаї, Індії та Туреччині. Серед основних глобальних транзитних пунктів – Гонконг, Об'єднані Арабські Емірати, Сінгапур та Панама. При цьому Албанія, Марокко та Україна були визначені як три важливих транзитних маршрути до ЄС (Джерело).
Македонія погодилась на зміну назви країни, що відкриває їй двері до ЄС та НАТО
17 червня міністри закордонних справ Греції та Македонії підписали договір про перейменування останньої у Республіку Північна Македонія. 20 червня цю Угоду ратифікував парламент Македонії. Зміна назви країни відкриває їй вступ до ЄС та НАТО, що раніше блокували Афіни. Наразі угода передана президенту Македонії, який не підтримує перейменування. Якщо він застосує право вето, то угода повернеться до парламенту, який повинен буде зібрати абсолютну більшість для його подолання. Крім того, восени у Македонії планується референдум щодо нової назви країни. В ЄС зазначають, що підтримують угоду про зміну назви та вже в червні Рада ЄС може схвалити рекомендацію від 17 квітня про початок переговорів із Македонією щодо вступу в ЄС.
Європейська Комісія опублікувала звіт щодо застосування Хартії основних прав в Європейському Союзі у 2017 році
У звіті зазначається, що у попередньому році існувала низка викликів для фундаментальних прав. Водночас у 2018 році підтримка та просування  фундаментальних прав, верховенства права та демократії, включаючи підтримку вільного та активного громадянського суспільства, залишатимуться пріоритетом. У звіті говориться, що у 2017 році основні ініціативи з просування фундаментальних прав були спрямовані на: підтримку демократії та громадянського суспільства, посилення соціальних прав, боротьбу з дискримінацією проти жінок, захист дітей-мігрантів, боротьбу з дискримінацією та расизмом в інтернеті й поза ним, покращення доступу до правосуддя.
Публікації, що виходили за підтримки проекту «Громадська синергія»
Директива рівності: як позбутися дискримінації на роботі – інфографіка

Правозахисна організація «Права людини»

Інфографіка роз’яснює положення Директиви Ради 2000/78/ЄС, яка забезпечує захист від дискримінації стосовно зайнятості та професійної діяльності.

На шляху до рівних можливостей для працевлаштування: від санкцій до заохочень 

Правозахисна організація «Права людини»

У статті розглядаються недоліки квотної системи працевлаштування людей з інвалідністю в Україні, причини, що заважають вирішенню проблеми та європейський досвід  у цій сфері.

Міністерства ігнорують квоту на працевлаштування осіб з інвалідністю – дослідження

Правозахисна організація «Права людини»

В інфографіці проаналізовано дотримання 4% квоти на працевлаштування осіб з інвалідністю 17-ма міністерствами України станом на 31 грудня 2017 року. 

Інтелектуальна власність в Україні: реформи не поспішають 

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій 

Захист та охорона прав інтелектуальної власності важливі для інноваційного розвитку та забезпечення конкуренції. Стратегічні документи України (зокрема, Стратегія «Україна – 2020») визначають, що захист прав інтелектуальної власності є пріоритетом для розвитку країни. Однак впровадження реформ у цій сфері залишається повільним.  В свою чергу ЄС та США очікують від України значних змін у захисті та охороні прав інтелектуальної власності. 

Публікації закордонних аналітичних центрів
Foreign Direct Investments: A Comparison of EAEU, DCFTA and Selected EU-CEE Countries

The Vienna Institute for International Economic Studies

Прямі іноземні інвестиції були основним фактором модернізації у Центральній та Східній Європі. В аналітичному документі порівнюється приток прямих іноземних інвестицій в країнах ЄАЕС (Білорусь, Казахстан, Росія) та країнах ПВЗВТ (Грузія, Молдова, Україна) з окремими членами ЄС (Угорщина, Польща, Румунія, Словаччина). Дослідження показує, що країни ЄАЕС та ПВЗВТ не були особливо привабливими для іноземних інвесторів. Ця ситуація може змінитись лише за умови покращення внутрішнього регуляторного середовища та інвестиційного клімату.

Europe and Nord Stream 2

Europe and Nord Stream 2: Myths, Reality, and the Way Forward

Трубопровід «Північний потік 2» – один із серії Кремлівських проектів, спрямований на підрив союзної енергетичної безпеки та солідарності. У разі завершення будівництва газогону він підриватиме справедливу конкуренцію на ринку, існуючий правовий захист споживачів та політичну згуртованість трансатлантичних відносин. Цей комплексний аналіз «Північного потоку-2» розглядає комерційні та політичні наслідки проекту, а також містить рекомендації для зацікавлених сторін з обох сторін Атлантики.
 

Identity policy in the self-proclaimed republics in east Ukraine

The Centre for Eastern Studies

Через чотири роки після появи самопроголошених «республік» на сході України їхнє майбутнє залишається невизначеним. Лідери цих «республік» заявляють про прихильність Мінським домовленостям, однак публічно відкидають будь-яку можливість возз'єднання з рештою України, внаслідок чого схід України залишається в умовах тліючої війни. Автор публікації аналізує як самопроголошені лідери намагаються узаконити та зміцнити свою «державність» за допомогою нової історичної політики та «патріотичного виховання» дітей.

Integrity on Trial: Judicial reform in Georgia, Ukraine and Moldova

Centre for European Policy Studies

Очікується, за Угодою про асоціацію Грузія, Україна та Молдова посилять незалежність судової влади, забезпечать нульову терпимість до корупції та реформують законодавство щодо прокурорів, суддів та адвокатів. В Україні проблемним є питання продовження позитивної динаміки реформ задля міцного закріплення інституційних змін у сфері правосуддя. Це дослідження визначає нововведення у секторах правосуддя трьох асоційованих держав.

Chatham House Expert Perspectives 2018: Risks and Opportunities in International Affairs

Chatham House, the Royal Institute of International Affairs

Експерти Chatham House дослідили зміни порядку міжнародних відносин. У публікації проаналізовано це питання в контексті ризиків та можливостей у сферах геополітики та безпеки, політики та суспільства, управління, глобальної економіки, природних ресурсів та навколишнього середовища. 

Three Visions, One Direction: Plans for the Future of Europe

European Political Strategy Centre

У вересні 2017 року Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер та Президент Франції Еммануель Макрон окреслили своє бачення майбутнього Європи. У червні 2018 року Канцлер Німеччини Ангела Меркель приєдналась до дискусії та представила власні ідеї. В аналітичному документі надається порівняльний аналіз трьох позицій. У той час, як кожна з них має свої нюанси, аналіз показує значну схожість між позиціями трьох лідерів.

Geopolitical Outlook for Europe. Confrontation vs Cooperation

European Political Strategy Centre

Глобальна перспектива на найближчі 12-24 місяців, схоже, буде пов’язана з міжнародною нестабільністю. Велика конкуренція сили, збільшення транзакціоналізму у зовнішній політиці разом із накопиченням криз, тероризму та воєн створюватимуть невизначеність. Однак змінний геополітичний контекст також забезпечить стратегічні можливості, які можуть бути використані за допомогою дипломатичних, економічних або військових заходів. Незважаючи на те, що дехто  обиратиме конфронтацію, це не повинно повністю витіснити нові ініціативи, спрямовані на співпрацю в рамках спільних інтересів та цінностей. Відтак, успіх Європи залежатиме від її здатності швидко пристосовуватися до мінливих глобальних обставин.

https://mailchi.mp/5b2756524d83/the-digest-on-the-european-integration-the-eu-and-the-eastern-partnership-1-25-june-2018?e=d0893b3400&utm_source=2+Platforms&utm_campaign=1ad660d883-UA_CSP_Boletin_2017_10_04_COPY_02&utm_medium=email&utm_term=0_b6161b6f18-1ad660d883-89869617

 

[ Детальніше... ]

Профспілкову нагороду за розвиток соціального партнерства отримав керівник Національного природного парку «Синевир» у Закарпатті

P1170007

Цікавими заходами відзначили в одному з перших на теренах України - Національному природному парку «Синевир», що в Міжгірському районі у Закарпатті, своє професійне свято - День працівника природно-заповідної справи. У зборах трудового колективу з нагоди свята разом з керівниками місцевої влади взяли участь голова ЦК профспілки працівників лісових галузей України Вадим Сібільов та голова обласної організації галузевої профспілки Володимир Ільков.

Виступаючи на зібранні, Вадим Сібільов підкреслив важливість розвитку соціального діалогу між владою, профспілками і роботодавцями на всіх рівнях. Прикладом плідного партнерства є співпраця між адміністрацією та профспілковим комітетом НПП «Синевир», завдяки чому вдається вирішувати соціально – економічні питання.

Профспілковий лідер галузі вручив директору НПП «Синевир» Миколі Дербаку Почесний знак Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства» та матеріальну винагороду за особисті заслуги у сприянні цій роботі та результативну діяльність у виконанні колективного договору.

Було відзначено і голову первинної профспілкової організації НПП «Синевир», члена ЦК профспілки працівників лісових галузей України Федора Матічина. Голова Закарпатської облорганізації профспілки працівників лісових галузей Володимир Ільков вручив йому нагороди обласної організації профспілки та облпрофради за особистий внесок у проведення роботи щодо захисту прав й інтересів працюючих. Трудовому колективу від профспілки було вручено картину закарпатського художника Богдана Тюшка, яка стане одним з експонатів музею підприємства.

Голова ЦК профспілки працівників лісових галузей України Вадим Сібільов мав зустріч з профспілковим активом Національного природного парку «Синевир», на якій було розглянуто цілий ряд питань з основних напрямків діяльності галузевої профспілки, а також взяв участь у «Дні відкритих дверей», приуроченому професійному святу.  

 

 

На фото:

- голова ЦК профспілки працівників лісових галузей України Вадим Сібільов (лівору) вручає Почесний знак Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства» директору НПП «Синевир» Миколі Дербаку.

- директор Національного природного парку «Синевир» Микола Дербак з високою нагородою ФПУ.

- картина від профспілки – трудовому колективу.

- голова профкому НПП «Синевир» Федір Матічин (праворуч) отримує нагороду від голови обласної організації профспілки працівників лісових галузей Володимира Ількова.

- під час зібрання: (зліва направо) Федір Матічин, Володимир Ільков, Вадим Сібільов, Микола Дербак. 

 

 

P1170008

 

  

P1170011

 

P1170014

  

P1170017

 

 

Фото автора

 

Сергій Баранчиков,

 

завідувач відділу організаційно -

 

гуманітарної роботи

 

Закарпатської облпрофради

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31