11 липня 2018

Голова ФПУ Григорій Осовий обговорив з Прем’єр-Міністром України Володимиром Гройсманом питання захисту прав профспілок, у тому числі майнових

 

 

 

КАБМИН

 

На доручення Президії Федерації профспілок України (Постанова Президії ФПУ від 21 червня) Голова ФПУ Григорій Осовий мав робочу зустріч з Премєр-Міністром України Володимиром Гройсманом з метою проінформувати Голову Уряду про позицію профспілок щодо наступу на права профспілок, у тому числі майнові, та запропонувати шляхи вирішення цієї актуальної проблеми.

 

Профспілковий лідер проінформував Володимира Гройсмана про складну ситуацію, у якій опинилися профспілки у зв’язку з намаганнями з боку органів виконавчої влади активізувати наступ на їх законні майнові права. Голова ФПУ наголосив:  ситуація ускладнюється тим, що в низці випадків у судовому порядку ставиться питання також про виселення профспілкових органів із займаних ними будинків і приміщень, що посилює напруження у відносинах між Кабінетом Міністрів України та Федерацією професійних спілок України, які є соціальними партнерами.

 

При цьому, зазначив Григорій Осовий, органами виконавчої влади та судами чомусь не береться до уваги історичний аспект формування незалежних професійних спілок України. Адже у рішенні Вищого господарського суду України від 19 лютого 2015 року було прямо рекомендовано відповідним судам звернути увагу на необхідність ретроспективного дослідження питань реорганізації профспілкових організацій СРСР та утворення Федерації незалежних профспілок України, вивчати компетенцію профспілкових органів СРСР, зокрема, Загальної конфедерації профспілок СРСР приймати рішення про зміну правового режиму майна, яке перебувало у її власності, та передавати спірне майно у власність іншим організаціям.

 

Голова Федерації профспілок України зокрема акцентував увагу на тому, що попередні доручення  Прем’єр-Міністра щодо питання захисту законних прав профспілок, у тому числі майнових, фактично не реалізовані у тому обсязі, як визначалось завданнями. Більш того, декілька спроб підготувати відповідні пропозиції через Комітет з питань економічної та правової політики, який очолює Перший віце-прем’єр Степан Кубів,  не дали позитивного результату. А законопроект, який був підготовлений Федерацією профспілок України як альтернатива законопроекту Фонду держмайна, наразі теж залишився без реагування.

 

Така ситуація, впевнений профспілковий лідер, потребує втілення в життя додаткових дієвих та ефективних заходів з боку Голови Уряду. Григорій Осовий проінформував Прем'єр-Міністра про позицію ФПУ щодо постанов Верховної Ради 1992-94 р.р., якими майно всесоюзних організацій визнавалося власністю держави, і навів низку переконливих аргументів на користь законних підстав того факту, що профспілкове майно по закону і по праву належить саме профспілкам, і все спроби зазіхання на нього є  незаконними  та такими, що суперечать принципам і нормам міжнародного та вітчизняного права.

 

Голова ФПУ під час зустрічі проінформував Володимира Гройсмана про пропозиції профспілок щодо законодавчого урегулювання цього гострого питання. Зокрема Федерація профспілок України запропонувала внести зміни у статтю 34 Закону «Про професійні спілки, їх прав та гарантії діяльності», які б ще раз закріпили той факт, що майно, яким володіють та розпоряджаються профспілки, є їх власністю і не може бути протиправно відчужено в будь-який спосіб.

 

Законопроектом окремо пропонується врегулювати питання подальшого використання майна, що належало профспілкам, їх об’єднанням, але за рішенням відповідних судів визнано державною власністю,  та інші пункти.

 

Таким чином, наголосив під час зустрічі Голова ФПУ, профспілки виступають за цівілізоване, правове вирішення цього питання на законодавчому рівні і будуть зі свого боку робити все, щоб це відбулось. Аналогічного підходу, взаєморозуміння та співпраці вони чекають і від  парнетрів по соціальному діалогу, перш за все Уряду.

 

Більш того, сказав Григорій Осовий, профспілки сподіваються, що Кабінет Міністрів України, як соціальний партнер і як субєкт законодавчої ініцативи уважно і з розумінням віднесеться до такої ініціативи і підтримає її.

 

Було також підкреслено, що у разі продовження наступу на права профспілок, у тому числі майнові, профспілки і надалі будуть активно та ефективно захищати ці права, застосовуючи всі заходи, які вони мають у своєму арсеналі.

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

   

 

 

 

[ Детальніше... ]

Громадська рада Фонду соцстрахування України вимагає провести аудит витрат ФССУ

1479306909 zvernennya-lyst-list-pismo-ruchka-840x445


Нецільове використання коштів Фондом соціального страхування України в період реорганізації впродовж 2015-2017 років останнім часом стало предметом обговорень у численних українських ЗМІ. Аби запобігти маніпуляціям з цього приводу та розставити всі крапки над "і" Громадська рада ФССУ звернулася до Міністра соцполітики та правління Фонду з вимогою провести незалежний аудит його діяльності.


Лист2

Лист1

[ Детальніше... ]

СПІЛЬНА ЗАЯВА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТА УКРАЇНСЬКИХ ПРОФСПІЛОК ПРО ПРАВА ПРОФСПІЛОК

 

 

 

 

 

ukraine  

 

 

10 липня 2018

 

 

З огляду на те, що 9 липня 2018 року в Брюсселі відбувся 20-й саміт Україна-ЄС, а в грудні цього ж року відбудеться засідання Ради Асоціації Україна-ЄС, профспілки України та Європи вважають, що необхідно вжити невідкладних заходів щодо поліпшення соціально-економічної ситуації в країні, підвищення ефективності соціального діалогу, дотримання основоположних конвенцій МОП.

 

 Визнаючи важливу роль Угоди про асоціацію Україна-ЄС у соціально-економічному розвитку та проведенні демократичних реформ, Європейська конфедерація профспілок Загальноєвропейська рада профспілок МКП та їх членські організації в Україні - ФПУ та КВПУ - закликають Уряд України:

 

• неухильно дотримуватися базових принципів соціального діалогу, для чого включати представників профспілок до складу органів, які розробляють стратегію соціально-економічного розвитку та реформ в Україні. Реанімувати роботу Національної тристоронньої соціально-економічної ради, надати її рішенням обов’язковий характер;

 

• залучати профспілки до реформ, які є складовою Угоди про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі, і вважаються необхідними Європейським союзом та органами влади України. Ці реформи, такі як реформа державного управління, мають важливі наслідки для трудящих, які потребують вирішення. Європейська комісія має контролювати, чи відбувається це залучення;

 

підвищити мінімальну зарплату до рівня не нижче фактичного прожиткового мінімуму з метою протидії розширенню бідності;

 

погасити борги з заробітної плати, яку сьогодні не отримують вчасно понад 100 тисяч українських трудящих, та забезпечити виконання Конвенції МОП № 95. Тільки в гірничорудному секторі заборгованість із заробітної плати сягає 1,1 млрд. євро;

 

• вживати системних заходів для подолання розриву в заробітній платі між чоловіками та жінками. Середньомісячна заробітна плата жінок в Україні складає лише 80% заробітної плати чоловіків, хоча частка працюючих жінок більша;

 

• провести загальнонаціональну дискусію з питань заробітної плати, подолання бідності та гендерного розриву, оскільки праця в Україні, як і в інших місцях, недооцінюється. Країна знаходиться на останньому місці в Європі за рівнем заробітної плати;

 

• припинити атаки на права профспілок, насильство та переслідування профспілкових активістів, відчуження профспілкових будівель і навчальних центрів;

 

• провести у поточному році парламентські слухання на тему: «Про стан дотримання прав профспілок в Україні та імплементацію Конвенції Міжнародної організації праці № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію. Відповідно до рейтингу Міжнародної конфедерації профспілок, Україна є однією з країн, де найбільше порушуються права профспілок;

 

• продовжувати боротьбу з корупцією, ухиленням від сплати податків та шахрайством. Корупція – це лихо для економіки та суспільства;

 

• наділити інспекцію праці повноваженнями відповідно до Конвенцій МОП №№ 81 та 129.

 

 

 

[ Детальніше... ]

Сомали: Европейский парламент призывает правительство прекратить репрессии против профсоюзов

arton20415-2298d

МКП приветствует принятие Европейским парламентом резолюции по Сомали, в которой решительно осуждаются нарушения свободы объединения в стране против Федерации профсоюзов Сомали и Национального союза журналистов и требуется, чтобы правительство выполнило решения Комитета МОТ по свободе объединения.

Против Генерального секретаря Федерации профсоюзов Сомали Омара Фарука Османа проводится уголовное расследование с мая 2017 года за организацию празднования Всемирного дня свободы печати без предварительного одобрения Министерства информации и, как утверждается, порочащего министра информации.

Правительство также грубо вмешивается во внутренние дела профсоюзов в нарушение конвенций МОТ №№87 и 98. Например, профсоюзам необходимо письменное разрешение правительства, чтобы открыть счет в банке. Такое разрешение предоставляют нечасто, что оставляет профсоюзы финансово слабыми и подрывает их право на сбор членских взносов.

«Мы приветствуем эту резолюцию, в которой подтверждается, что профсоюзы имеют важное значение для обеспечения прав трудящихся в Сомали и для улучшения ситуации в сфере безопасности в стране. Правительство должно выполнить решения МОТ и прекратить репрессии против законной деятельности профсоюзов», - заявила Генеральный секретарь МКП Шаран Барроу.

Сомали входит в группу 5+ Глобального индекса прав МКП.

 

 

Выдержка из резолюции Европарламента 2018/2784(RSP), принятой 5 июля 2018 г.:

«Европейский парламент

7. Решительно осуждает серьезные нарушения свободы ассоциации и свободы выражения мнений в отношении свободных и независимых профсоюзов Сомали и, в частности, продолжительные репрессии против Национального союза журналистов и Федерации профсоюзов Сомали и настаивает на прекращении текущих расследований и закрытии дела, возбужденного Генеральной прокуратурой против Омара Фарука Османа, Генерального секретаря Национального союза журналистов Сомали, за организацию без разрешения Министерства информации празднования Всемирного дня свободы печати;

8. Осуждает репрессии государством Сомали в отношении профсоюзных активистов; призывает государство Сомали положить конец всем формам репрессий против профсоюзных активистов; настаивает на том, чтобы правительство разрешило создание независимых профсоюзов; твердо убежден в том, что профсоюзы незаменимы для обеспечения прав трудящихся в Сомали; утверждает, что независимые профсоюзы могут внести существенный вклад в улучшение ситуации в сфере безопасности в Сомали;

9. Настоятельно призывает Федеральное правительство Сомали уважать и придерживаться принципа верховенства права и принять и полностью выполнить решения МОТ по делу 3113;»

[ Детальніше... ]

Совместное заявление ЕКП-РЕНГО по переговорам о соглашении об экономическом партнерстве между ЕС и Японией

luca rengo 2

 

 

Переговоры по Соглашению об экономическом партнерстве между ЕС и Японией (СЄП) были завершены в декабре прошлого года. Подписание СЄП намечено на 11 июля 2018 года. Параллельно продолжаются отдельные переговоры по защите инвестиций.

 

Европейская конфедерация профсоюзов (ЕКП) и Конфедерация профсоюзов Японии (JTUC-RENGO) признают важность создания правовой основы экономического сотрудничества между ЕС и Японией, которые являются крупнейшими партнерами по взаимной торговле, с целью направления экономик обеих стран на путь стабильного и устойчивого развития и устойчивой занятости.

 

С другой стороны, на фоне роста протекционизма на международной арене, мы считаем, что заключение СЭП между двумя партнерами, на которых приходится примерно 30% глобального ВВП, будет иметь особое значение для продвижения справедливой торговли, основанной на правилах.

 

ЕКП и РЕНГО неоднократно призывали к прозрачности и привлечению социальных партнеров к переговорам. Обе организации обеспокоены тем, что окончательный текст Соглашения не включает эффективно применимые трудовые положения, о чем мы неоднократно просили. Мы также обеспокоены тем, что из восьми основоположных конвенций МОТ Япония до сих пор не ратифицировала две конвенции: Конвенцию №105 об упразднении принудительного труда и Конвенцию №111 о дискриминации в области труда и занятий. Мы призываем к немедленному устранению этих пробелов и к полному соблюдению и применению современных международных трудовых норм всеми сторонами СЭП.

 

ЕКП и РЕНГО будут продолжать осуществлять мониторинг за реализацией соглашения и оказывать давление на Европейскую комиссию, государства-члены ЕС и правительство Японии с целью обеспечения того, что реализация СЭП способствует укреплению трудовых прав и гарантий работников.

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31