12 липня 2018

Український шахтар не має бути бідним і голодним

 

А

 

У суспільстві, засобах масової інформації, профспілками перед органами державної влади постійно піднімається питання про заборгованість із виплати заробітної плати шахтарям. Не перший місяць проводяться акції протесту, походи на Київ,  мітинги голодних людей під стінами парламенту та Кабміну, перекриття важливих транспортних артерій. З важливою них вимогою – повернути чесно зароблені кошти їм і їхнім сім’ям.

Про скрутне становище шахтарів та несправедливість щодо оцінки та важливості їхньої праці для всього суспільства і пріоритетності вирішення цього питання неодноразово вступаючи в дискусії у владних кабінетах наголошував Голова ФПУ, Голова спільного представницького органу профспілок Григорій Осовий вимагаючи, як це було на засідання Уряду 4 липня ц.р., дати термінові доручення для ліквідації заборгованості, яка накопичувалася протягом останніх трьох місяців. Такі доручення були надані Прем’єром урядовцям. Кошти пішли шахтарям. Але чи надовго їх вистачить? Адже на державну підтримку шахт у державному бюджеті країни передбачено лише біля 1 млрд, тоді як  за оцінкою профспілок потрібно 2,8 млрд. грн.

До цієї проблеми Голова ФПУ привернув увагу Голови уряду і під час робочої зустрічі. Він наголосив, що криза  державних вугільних підприємств, а їх залишилося всього 33, - це системне питання, яке потребує невідкладного  кардинального вирішення з боку Уряду і профільного міністерства. І додав, що профспілки готові долучитися до  цієї справи. А вугільники в умовах, яких вони працюють заслуговують не лише на шану і повагу в суспільстві, а й гідну оплату праці з боку держави як роботодавця.  Український шахтар не має бути бідним і голодним, і працювати у себе на Батьківщині.

Завдяки принциповій позиції ФПУ, галузевої профспілки (Віктор Турманов), згідно з наданими дорученнями Прем’єром, під тиском шахтарських колективів, які боролися за погашення заборгованості під стінами парламенту і Кабміну  Міністерством фінансів України було виділено 324 млн. грн. на погашення заборгованості з заробітної плати шахтарів за травень ц.р.

На черговому засіданні Уряду  11 липня ц.р. у своєму виступі Прем’єр підняв тему заборгованості у вугільній сфері. « Я вважаю, що тут є багато промахів. І в державному секторі, у вугледобувному, нам потрібно дуже серйозно зробити міністерству, міністру "роботу над помилками", подивитися, де були проблеми, та спільно з шахтарями, профспілками прийняти правильні управлінські рішення для того, щоб галузь виходила з кризи. Вона в кризі знаходиться вже десятиріччями. Так далі бути не може.

          Гірники ні в чому не винні, вони мають отримати плату за свою роботу. Ми можемо це дотувати через бюджет, але це несправедливо по відношенню до інших професій, я маю на увазі дотувати.

         Тому ми маємо знайти механізм для самодостатності роботи. Але зараз, якщо створені борги, треба, Мінфін, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, знаходити механізми для того, щоб, з одного боку, погашати борги, а з іншого – не допускати створення нових. Це дуже важливо», - зазначив він.

Федерація профспілок України продовжує боротьбу за права шахтарів. 

 

      Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ФПУ- ДЕРЖПРАЦІ: СПІВПРАЦЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

 

Д

 

11 липня у Держпраці підписано Угоду між Федерацією профспілок України та Державною службою України з питань праці, щоб спільними зусиллями  забезпечити конституційні права громадян на належні, безпечні та здорові умови праці. Угода також має забезпечити дотримання роботодавцями  прав і гарантій застрахованих осіб, постраждалих на виробництві.

 

У цьому документі ставиться за мету збільшення кількості та покращення якості робочих місць з гідними та безпечними умовами праці і фокусується увага на посиленні ефективності державного нагляду і громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства.

 

В урочистій обстановці Голова ФПУ Григорій Осовий і Голова Держпраці Роман Чернега підписали Угоду і зробили виступи.

Минулого разу ми підписували Угоду у профспілкових стінах, цього разу – у стінах нашої Держпраці, - сказав Роман Чернега. – це теж приклад нашого партнерського паритету та рівноправ’я у спільних діях, у співпраці та співробітництві.  Я дуже сподіваюсь, що коли ми будемо обговорювати якісь проміжні результати, ми завжди будемо зазначати таке взаєморозуміння та співпрацю».

Взявши слово, Голова ФПУ Григорій Осовий, наголосив: «У нас спільні цілі, спільні завдання. Бо життя, безпека, здров’я людей – це найвищі цінності, якими ми опікуємося спільно. Ви – з боку держави, ми – здійснюємо громадський контроль. Тому бажання до співпраці виникає об’єктивно – із спільності тієї роботи, яку можна і треба нам здійснювати для людей, їх прав та інтересів».

Підписана Угода буде доведена до відома членських організацій та задіяно механізм щодо  її реалізації в інтересах членів профспілок.

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

Д1

 

 

 

Д2

 

 

Д3

 

 

 

 

Д5

 

 

 

 

 

 

  

 

[ Детальніше... ]

Україна – ЄС. Реалізації Угоди про асоціацію – новий імпульс

 

 Б

 

З ініціативи Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС відбулась чергова робоча зустріч її представників з Віце-Прем‘єр-Міністром України Іванною Климпуш-Цинцадзе щодо порядку денного участі громадянського суспільства в процесі євроінтеграції.

 

 Члени  УС ПГС Україна – ЄС проінформували  Віце-Прем‘єр-Міністра України про хід та підсумки виборчого процесу в УС, про ті проблеми, які турбують громадськість і потребують обговорення і вирішення за участю органів виконавчої влади.

 

Як зазначив член УС ПГС,  Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий,  члени делегації від профспілкової сторони запропонували для розгляду низку актуальних питань.

 

Зокрема координатора робочої групи №4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я». УС ПГС, голова Профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв проінформував про аналіз, який проведено стосовно таких гострих питань:

 

- реформа заробітної плати як відповідь на найгостріші виклики для країни (трудова міграція і збереження трудового потенціалу, підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги, пенсійна реформа тощо)
- залучення регіональних громад і влади до виконання Угоди про асоціацію в частині захисту довкілля;
- соціальний захист населення в процесі реформи енергетичного сектору;
- контроль за виконанням декларацій Платформи громадянського суспільства;
- пріоритетний порядок денний держави з євроінтеграції.

 

Представник профспілок наголосив, що ці напрацювання будуть передані Національної тристоронньої соціально – економічної раді.

 

Продовжуючи цю важливу тему, Голова ФПУ Григорій Осовий  акцентував увагу на тому, що питання збереження та розвитку трудового потенціалу розглядалось на останньому засіданні НТСЕР. Ініціаторами та організаторами цього розгляду виступили сторони профспілок та роботодавців. Відбулась плідна, конструктивна дискусія, напрацьовані відповідні пропозиції та рекомендації.

 

Профспілковий лідер наголосив на тому, що у вирішені питань соціально - економічного розвитку, захисту прав та інтересів працюючих влада має не тільки прислуховуватися до профспілок, як представників та захисників людей праці, вона має вести з ними діалог, як сз соціальними партнерами і спільно вирішувати гострі питання.

 

У зв’язку з цим Григорій Осовий проінформував Іванну Климпуш-Цинцадзе про те, що саме ці питання знаходяться у центрі уваги 20-го саміту Україна-ЄС в Брюсселі.

 

Додамо, що на цьому саміті профспілки України та Європи схвалили спільну заяву, у якої вважають, що необхідно вжити невідкладних заходів щодо поліпшення соціально-економічної ситуації в країні, підвищення ефективності соціального діалогу, дотримання основоположних конвенцій МОП. Текст заяви можна подивитись тут:  =http://fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/14297-spilna-zayava-evropejskikh-ta-ukrajinskikh-profspilok-pro-prava-profspilok

 

Особливий акцент Голова Федерації профспілок зробив на порушенні прав працюючої людини та законних прав профспілок, які виконують правозахисні функції. Він заявив: якщо Уряд і Верховна Рада належне не зреагуюють, то доведеться подавати скаргу в МОТ, залучати моніторингову місію та звертатися за захистом до Європейського суду з прав людини.

 

При цьому профспілковий лідер наголосив: Федерація профспілок України, її членські організації прагнуть розвивати справжній, конструктивний, реальний соціальний діалог. Але вони активно захищали і надалі будуть захищати законні права та інтереси людини праці та профспілок.

 

 

 

НАША ДОВІДКА. Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підписаної у березні 2014 року, з метою інформування представників громадянського суспільства про хід виконання Угоди та врахування їхнього внеску в реалізацію Угоди створено Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС. Вона складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого боку, і є форумом для проведення зустрічей та обміну думками.

 

З лютого 2016 по лютий 2017 року Голова ФПУ Григорій Осовий  очолював Українську сторону Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Вперше увагу громадянського суспільства вдалося привернути до проблематики трудових відносин в Україні. На засіданнях Платформи за безпосередньої активної участі представників профспілок були прийняті Спільні декларації, що містять конкретні рекомендації, у тому числі і з соціально-економічних та трудових питань, стосовно виконання Угоди про асоціацію. Завдяки наполяганню членів УС ПГС від профспілок була досягнута домовленість про включення питання дотримання прав профспілок в Україні до порядку денного наступного засідання Платформи громадянського суспільства, яке відбудеться у листопаді 2018 року у Києві.

 

 

 

На фото: 

 

Співголови Платформи - Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та член Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) Альфредас Йонушка, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 8-9 листопада 2016 р. у Києві під час проведення двостороннього засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (ПГС).

 

 

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Слова пошани та вдячності - металургам і гірникам України

0123

 

 

Урочисті збори профспілкового активу ПМГУ, присвячені професійному святу металургів і гірників, відбулися 10 липня у ПК «Металург» ІнтерпайпНТЗ (м. Дніпро).

У святково прикрашеному малому залі Палацу культури профспілкових лідерів і активістів, що представляють територіальні та первинні організації ПМГУ усіх регіонів країни, привітав голова Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України С.Комишев.

У своєму виступі він коротко проаналізував ситуацію в гірничо-металургійному комплексі України, розповів про проблеми, з якими стикаються працівники підприємств галузі, і про дії Профспілки, спрямовані на мінімізацію впливу нестабільної соціально-економічної ситуації в державі на членів ПМГУ.

С.Комишев дав високу оцінку непростій та дуже важливій роботі профспілкового активу, подякував за небайдужість і принципову позицію всім, хто стоїть на захисті прав та інтересів трудящих.

Кращим представникам ПМГУ голова ЦК Профспілки вручив нагрудні знаки Центрального комітету «За вагомий внесок у розвиток соціального партнерства», «За активну роботу в ПМГУ», «Ветеран ПМГУ» та «Молодий лідер ПМГУ».

Нагородження профактиву супроводжувалося концертними номерами дніпровських майстрів мистецтв.

Інформаційний центр ЦК ПМГУ

[ Детальніше... ]

Засідання обласної оздоровчої комісії профспілок Закарпаття відбулося в оздоровчому таборі «Гармонія»

 

В 

В оздоровчому таборі «Гармонія» в селищі Чинадійово Мукачівського району відбулося виїзне засідання обласної оздоровчої комісії профспілок Закарпаття, на якому розглянуто питання про хід літнього оздоровлення дітей.

         Як зазначалося, з початку літнього сезону з організаційно-фінансовою участю профспілок оздоровлено 2,5 тис. дітей, в тому числі       1,0 тис. – з-за меж області.  На ці цілі використано кошти з різних джерел фінансування: профспілкового  бюджету, батьків, господарників, місцевих бюджетів, спонсорів тощо. Найбільше  дітей  працівників своїх галузей оздоровлено обласними організаціями профспілок працівників освіти і науки, культури, державних установ, охорони здоров’я, Закарпатської дирекції ПАТ «Укрпошта», «Укрелектропрофспілки», житлово-комунального господарства, Ужгородською територіальною профорганізацією Львівської залізниці та іншими. З початку літнього сезону оздоровлюють дітей стаціонарні профспілкові заклади «Вогник», «Барвінок», «Гармонія»,  «Трембіта», «Енергетик». Профспілкові організації  закуповували путівки у табори  «Водограй», «Білочка»,  «Шаяни» та інші. Обкоми профспілок працівників освіти і науки та охорони здоров’я організовують виїзди дітей на відпочинок  в оздоровчі заклади на море – в Одеську область. 

Разом з тим, на засіданні голова облпрофради Володимир Фленько, члени оздоровчої комісії Наталія Товтин, Іван Зелінський, Володимир Бокотей, голова комісії – заступник голови облпрофради Василь Захарець та інші порушили цілий ряд проблемних  питань дитячого оздоровлення, які потребують вирішення. Це, зокрема, відновлення оздоровлення дітей застрахованих осіб за кошти соціального страхування, встановлення пільгових тарифів на водопостачання, постачання газу та електроенергії для дитячих оздоровчих закладів,  зменшення або відміну вартості бронювання квитків для проїзду залізницею організованих груп дітей, внесення змін до ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» тощо.  Ці пропозиції направлено для розгляду Уряду та Верховній Раді Україні.

Члени комісії також взяли участь у закритті табірної зміни для творчо обдарованих дітей в  таборі «Гармонія». Талановиті діти  з усього Закарпаття протягом 21 дня поєднували змістовний відпочинок з відвідуванням  уроків  і майстер-класів  відомих викладачів – голів   циклових комісій Ужгородського  музичного коледжу ім. Д. Задора, заслужених працівників  культури України Володимира  Стегнея, Маріанни Сокач, заслуженого  артиста України Ференца Томича, Наталії Шіпош, Марії Лоскоріх.

Дітей та їх батьків привітали голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин, заступник голови облпрофради Василь Захарець, директор табору Михайло Фендик та інші. Було вручено чимало нагород  та призів.

 На закінчення всі присутні стали свідками чудового концерту у виконанні  юних талантів  «Гармонії» - переможців міжнародних, національних, обласних, міськрайонних конкурсів, який засвідчив їх високу виконавську майстерність, вміння грати на різних інструментах - дуетами, тріо, квартетами, квінтетами,  цілим оркестром.

 

        

На фото:

- члени обласної оздоровчої комісії профспілок Закарпаття в оздоровчому таборі «Гармонія».

- фрагменти концерту юних талантів «Гармонії» на закритті табірної зміни.

- під час концерту.

- вихованці оздоровчого табору «Гармонія» разом з організаторами оздоровлення. 

 

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

Б5

 

В2

 

В3

 

В4

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31